SPORT EN SPEL. DAMNIEUWSo VOETBALNIEUWS. ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE DI0C. R.-K. HAARL. VOETBALBOND. KEGELEN. SCHEEPSBERICHTEN RADIO-PRQGRAMMA NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGEUJNTJE. HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 25 OCT. 1927 „Gezellig Samenzijn"Haarl. Damclub. Zondag had te Amsterdam onder zeer grooie belangstelling de jaarlijksche massakamp plaats tuschen de beide grootste damvereenigingen, de Amster- damsche Damvereeniging „Gezellig Samenzijn" en de ..Haarlemsche Dam club". De strijd is wederom geëindigd in een overwinning voor de Amsterdammers. Bord „Haarlemsche Damclub" no. Haarlem 1. P. G. van Engelen 2. P. J. van Dartelen 3. H. G. Teunisse 4. F. A. Berkemeier 5. J. W. van Dartelen 6. J. B. Sluiter Jr. 7. H. J. J. van Santen 8. J. van Looy 9. J. Poppen. 10. Ph. F. Amelung 11. R. Hartgerink 12. P. H. Meure 13. K. Leibbrandt 14. W. van Daalen 15. J. Wielenga 16. J. Bijster Jr. 17. C. Gastelaars 18. W. J. A. Matla 19. G. A. Ottolini 20. J. Balk 21. F. H. Kluen 22. J. R. Kuijk 23. J. H. Reedijk 24. Th. C. v. d. Sluijs 2? W. Bosman 26. J. Fabel 27. J. v. d. Kodde 28. J. L. Versteeg 29. F. Moerbeek 30. Jac. Fr. v. Garderen 31. C. J. Roest Totaal DuitschlandNoorwegen (62) Zondag had in het nieuwe Stadion te Altona voor meer dan 30.000 toeschou wers de internationale voetbalwedstrijd Duitschland—Noorwegen plaats. Het eerste gedeelte van den wedstrijd wa ren de Noren in de meerderheid, zy hadden met rust een voorsprong van 20. Daarentegen waren de Duitschers na rust sterker en wisten de score op te voeren tot 62. Het was een prettige en spannende wedstrijd, die door de Duit schers verdiend is gewonnen. De feestavond van I. V. O. In het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond vierde j.L Zaterdag de Haar lemsche Voetbalclub I.V.O. haar 12 1/2- jarig gestaan. De voorzitter der feest commissie heette de aanwezigen harte lijk welkom. Hij noemde de vele ontvan gen huldeblijken waaronder bloemen van verschillende zustervereen igi ngen. o.a. van H. V. B., Stormvogels, V. V. H. EJD.O., Spaamevogels, Bloemendaal, DJ.O., TJLB., van het oud-lid Ander son, V.O.G. en Schoten. Telegrammen met gelukwenschen werden ontvangen van R. C. H., Haar lem, Damiaten, Haarlemsche scheids- rechtersvereeniging en van eenige oud-leden, de heeren Frans, Vreeken en Rusche. Daarna werd met de afwerking van het programma begonnen, wat in de goede handen was van Haarlem's Klein Cabaret. Dit heeft den aanwezigen wer kelijk een gezelligen avond bezorgd. Tot slot was er een geanimeerd bal. Lezing van scheidsrechter Boekman. In de bovenzaal van Café Brlnkmann werd Zaterdagavond door den heer Boekman een lezing over de spel regels gehouden. De H.V.B.-voorzitter, de heer P. Dankelman, opende de bij eenkomst met welgekozen woorden, waarna de heer Boekman op de hem eigene en prettige wijze de spelregels voor de aanwezigen uiteenzette. Vele gevallen uit zijn scheidsrechters-loop- baan liet hij de revue passeeren. Hij sprak over de gemoedelijkheid van een fluitist in vroeger jaren en over het scheidsrechteren in den tegenwoordigen tijd. Na zijn vlotte en duidelijke causerie werden door enkele aanwezigen vragen gesteld die door den heer Boekman wer den beantwoord. Ongetwijfeld heeft deze lezing haar nu gehad. De heer Boekman toonde zich behalve goed scheidsrechter in de prak tijk ook een goed arbiter in theorie, die de kunst verstaat om anderen veel bij te brengen. Voetbal bij de Marine. Zaterdagmiddag werd in Den Helder een wedstrijd gespeeld, die groote be langstelling trok. Daar speelde name lijk een elftal van de miliciens, die voor hun nummer in dienst zijn, tegen een elftal van de adelborsten. Het miliciens elftal, waarin ook eenige Haarlemmers meespeelden, won met niet minder dan 13—1. Het elftal was als volgt samenge steld: Doel: Kemp (Fit.) Achter Heymans (Kennemers) Jurriaans (Ajax). Midden: Kaptein (H.R.C.) Kolk, (Breda), Zuidweg (Zeemacht). Vóór: J. Kammeijer (Haarlem), Schuite (Z.V.V.), Fey, (W.G.W.), P. Banse (R.C.H.), Lage weg (W.G.W.). Hoewel de Amsterdammers in dezen massakamp 16 punten meer haalden dan de Haarlemmers, was het toch een zeer fraaie strijd. Immers het resultaat aan de 20 eerste borden was slechts 2218 voor „Gezellig Samenzijn", zoo dat hier van geen groot overwicht kan worden gesproken. De Haarlemsche nederlaag is dan ook alleen toe te schrijven aan het slechte spel der „staartborden". Den gedetailleerd en uitslag laten wy hieronder volgen: Damvereeniging „Gezellig Samenzijn", Amsterdam 02 W. Rustenburg 02 P. G. van 't Hout 1— 1 C. J. Lochtenberg 1— 1 E. Hubelmeijer 11 J. H. van Delden 1— 1 P. Seljee 2— 0 W. J. Teunisse 20 J. J. Hubelmeijer 0— 2 H. C. Willems 2— 0 W. Keiler l— 1 W. J. Kok 02 J. van Kralingen 1— 1 A. J. P. v. d. Velden 2-— 0 P. Peereboom 02 J. J. Stoute 1— 1 J. Kuipers 02 J. Blauw 11 J. van Steenwijk 20 J. G. Ferwisga 02 J. Rendering 11 J. Ruijmgaard 20 J. Gosman 02 J. J. den Os 02 D. J. den Os 11 P. Fr ankenhuizen 02 J. H. Arnmanni 02 B. Aries 1— 1 H. Ruijmgaard 02 A. Lakemond 0— 2 J. Link 0— 2 P. H. Bakker 2339 voor Amsterdam KennemerlandDe Tweede Jeugd (42) In de eerste helft is de thuisclub overwegend sterker, doch tot doel* punten komt het niet zoo spoedig- Het gelukt ten slotte Kroon om uit een scrimmage voor 't doel den oran» jehemden de 'leiding te geven. Met rust is de stand 10 in het voor* deel der gastheeren. Na de hervatting vergroot Luttik den voorspong, waarna de bezoe* kers uit een corner tegenscoren. De thuisclub valt hierop flink aan; Kroon en Fris brengen den stand op 41. Tegen het einde komen de bezoekers weer in den aanval en als de Kennemerlaixddoelman den bal niet al, te klemvast stopt, wordt dc bal hem uit de handen geloopen (42). Met dezen stand komt het einde. De heer Daan Pigge leidde den wedstrijd op uitstekende wijze. T ramvo gelsBr ockway (8-2) „Brockway" geniet eerst het wind* voordeel en is terstond sterk in het offensief. Uit een goed opgezetten aanval maken de „Zwarten" hun le doelpunt (01). Tramvogels trach* ten het spel te verplaatsen echter zonder succes. Weinige minuten la* ter vergroot de „Brockway" op goe» de wijze haar voorsprong (02). Vóór rust ziet de Tramvogels*voorhoede kans, den doelman der „Brockway" het nakijken te geven. (1 Na het kopje thee komen Tram* vogels terstond goed combinccrend het Brockway*doel belagen. Binnen 10 minuten is een 21 achterstand omgezet tot 32 in haar voordeel. De Zwartjes" probeeren het dan ook nog eenige malen, doch hebben niet veel geluk. De Tramvogels» rechtsbinnen maakt er 42 van. Dan scoort de middenvoor (52). Het laatste kwartier moet de doel* verdediger der „Brockway" wegens een verstuikten duim het veld veria* ten. Den inva!ler*doelman wordt neg driemaal het nakijken gegeven, zoo* dat Tramvogels met 82 gewonnen hebben. 1 B. R.-K. V. Z. 1—T. Y. B. B. 2 (2-2) Een goed gelijk opgaand spel. In de eerste helft weten de gasten te scoren. Rust 01. Na rust Is R.K.V.Z. eenigen tijd iets sterker, en scoren tweemaal. Tegen het einde brengt T .Y. B. B. door een penalty den stand op 22. Santpoort 1Geel Wit 1 (4-0) Geel-Wit, die in het begin met negen man speelt, wordt ingesloten; in die periode scoort Santpoort tweemaal. Rust 20. Na rust is Santpoort eveneens ster ker en weet den stand tot 4—0 op te voeren. D. E. M. 1Beverwijk 2 (1-0) Dit was een forsche strijd, waarbij bei de partijen elkander niets toegeven. Slechts eenmaal weet D. E. M. den Beverwijk-keeper te passeeren. Het was de eenige goal van den middag. De Uitslagen. 2 C: T.Z.B, I—Santpoort U 3—2 D.S.S, I—H.B.C. H afgekeurd 3 D: Geel-Wit II—D.E.S. 0—6 Alliance I—B.S.M. I 3—2 H.B.C. III—Lisse III 1—11 4 E: BS.M. n—T.Z.B. II 6—2 R.K.V.Z. II—Alliance II 4—5 4 D: Junioren le kl. T.Y.BH. IV—H. B. C. IV 1—6 2e kL R.K.V.Z. m—V.VH. II 5—0 Haarl. Kegelbond. Zaterdagmiddag zijn de kegelwedstrij den van den Haarl. Kegelbond begon nen. Hoewel deze wedstrijden zeer be langrijk zijn. omdat om het kampioen schap van Haarlem voor 1927 gestre den moet worden, was Zaterdagmiddag de animo nog niet groot. Een verschijnsel dat zich steeds bij alle wedstrijden voor doet, omdat de meeste kegelaarsters en kegelaars eens eerst wat men noemt „de kat uit den boom willen kijken". Zondag daarentegen was de deelne ming belangrijk grooter. Was er den laatsten tijd wel eens geklaagd dat de banen zoo slecht waren en dat er haast geen „hout" te gooien was, dit schijnt toch nog al, gelet op onder- staanden uitslag over twee dagen, mede te vallen, want er is toch aanlig „hoog hout" gegooid; er werden goede series gemaakt. Hieronder volgt de stand der verschil lende wedstrijden zooals die Zondag avond luidde: Persoonlijk Kampioenschap No. Houten 1 L. v. Berkel 300 2 N. P. Visser 295 3 Mw. Schouten 293 4 J. Stammeijer 287 5 G. Schouten 287 6 W. F. de Dood 285 Vrye Baan E. No. Houten 1 J. W. Miecielsen 38 2 P. Beccari 37—36 3 G. Wyma 37 4 H. Franken 36 5 O. Ogibeni 6 M. Smolenaars 34 Vrije Baan C. No. Houten 1 H. Smolenaars 41 2 J. H. Baggerman 40 3 P. Smits 39 4 J. J. Verhagen 37—35 5 H. Lomans 3 X 36 6 G. Swart 36 Baan H. No. Houten 1 C. v. Vreede 36—35 2 J. v. Hout 36 3 N. P. Visser 35—32 4 H. Franken 04 5 Mw. Schouten 33—32 6 Mw. de Bruin 33 Vrije Baan Dames. Baan L No. Houten 1 Mw. Schouten 41—36 2 Mw. Heidendaal 3 Mw. de Bruin 4 Mw. Sliggers Baan I. Paren Baan. No. Houten 1 Mw. en de Heer Schouten 44-42-41 2 Mw. de Bruin, heer Bremer 43-42-11 3 Ww. Donker, heer Donker 36 ZWEMMEN. HANS LUBER GEWOND. BERLIJN, 24 October (V.D.) De be kende Europeesche kampioenspringer Hans Luber is dezer dagen door een droevig ongeval ernstig gewond. Bij een sprong in de zweminrichting van het Lu napark sloeg hy tegen den bodem van het bassin, vermoedelijk doordat daarin te weinig water stond met het gevolg dat zijn rechterarm uit het lid viel. Bij onderzoek in het Hedwig ziekenhuis werd geconstateerd dat ook het gewrichtsbeen gebroken was. Luber wordt hierdoor ge dwongen een langen tijd rust te nemen, zoodat betwijfeld mag worden of hij aan de Olympische Spelen 1928 te Amster dam zal kunnen deelnemen. DAMES-HOCKEY. ROOD-WIT I—H. D. M. I (1—1) Beide elftallen tellen verschillende invalsters. Rood-Wit stelt zich als volgt op: J. Krull (doel), H. Deenik, S. de Josselin de Jong (achter), A. Simons, E. de Jossevn de Jong, M. Craandijk^ (half), C. Freni, I. Brusse, A. Elias, M. Kluytenaar, T. Leeuwenberg (voor). Het begin vlot niet erg; er wordt slecht en zonder enthousiasme ge speeld. Na 10 minuten wordt Rood-Wit ster ker. Er komen vele corners op het H. D. M.-doel, die echter alle mislukken. Een plotselinge aanval van H. D. M. wordt Rood-Wit noodlottig; uit een scrimmage voor het doel wordt de eer ste goal gescoord. Rood-Wit komt nu fel opzetten en al heel gauw maakt mej. Brusse met een mooi schot den gelijkmaker. Na rust blijft Rood-Wit sterker, vooral dank zij de uitstekende verdediging van de ach terhoede, maar in den stand komt geen wijziging meer. LUCHTVAART. OM HET KAMPIOENSCHAP KUNSTVLIEGEN. Uit Berlijn wordt aan „De Crt." ge meld: Ondanks het slechte weer waren 80.000 toeschouwers op het Tempelhoferveld aanwezig om getuige te zijn van den strijd om het kampioenschap kunstvlie gen tusschen den Duitscher Fieseler en den Franschman Doret. Het programma was buitengewoon moeilijk en veelzijdig. Het omvatte o.m. tien minuten vliegen volgens een bepaald programma in het eigen vliegtuig en daarna in dat van den tegenstander, doellandingenen ook een vrije vlucht van tien minuten in het eigen vliegtuig en daarna in dat van den tegenstander. Beoordeeld werden: rolling, curving, turns en loopings. Hoe wel Fieseler zijn loopings naar voren uitstekend uitvoerde, had hij pech bij eenige doellandingen, zoodat Doret won met 326.5 p. Fieseler behaalde 395.5 p. De Duitsche vlieger Udet heeft Doret uitgedaagd, terwijl Doret zijnerzijds Fie seler heeft uitgenoodigd, het volgend jaar nogmaals te Vincennes den strijd met hem aan te binden. Tot de jury be hoorde de Nederlandsche vlieger-kapi tein Versteeg, alsmede een Zwitsersche en een Cechoslovaaksche deskundige DE TERUGREIS VAN DE „POSTDUIF". Aan het Haagsche Anetakantoor wordt het volgende gemeld, aangaande de ont vangst van de „Postduif" te Amsterdam: Bij gunstig verloop van de terugreis uit Indië, worden luitenant Koppen. Frljns en Elleman op 27 of 28 October a.s. op Schiphol verwacht. In verband met het vergevorderd seizoen en aan een huldiging op het vliegveld verbon den hooge kosten, zullen te Schiphol al leen veiligheidsmaatregelen genomen worden. De huldiging zal geschieden in hotel de l'Europe, alwaar de Kon. Ned. Vereeniging voor Luchtvaart een recep tie zal houden, ongeveer twee uur na de landing van het vliegtoestel op Schiphol. Het publiek zal, zooals op gewone da gen, vrijen toegang hebben op een be paald gedeelte van het vliegterrein. Met het oog op de veiligheid voor de Indië- vliegers, de bezoekers zelf en de andere vliegdiensten wordt het publiek drin gend verzocht om. zoowel voor als na de landing van de „Postduif' achter de hekken te blijven, welke op het terrein opgesteld worden. Luitenant Koppen en zijn metgezellen zullen zoo spoedig mogelijk na de lan ding per auto naar .l'Europe" vertrek ken. Alvorens het vliegterrein te verla ten, zal langs het aanwezige publiek worden gereden. De te volgen route voor bezoekers, die per auto naar Schiphol willen gaan, evenals de wegen, die de vliegers van Schiphol naar hotel „de l'Europe" zul len volgen, zullen nader bekend gemaakt worden. Amsterdam p. 22 Oct. Fayal, Amster dam n. Corral. Almelo, 22 Oct. te Corral vanValpa- raiso, vertrok n. Coronel. Albireo 24 Oct. te Hamburg v. Rot terdam. Aagtekerk p. 23 Oct. Sa gres, Austra lië n. Rotterdam. Alwaki 22 Oc* te St. Vincent K.V. v. Buenos Ayres vertrok n. Rotterdam. Arendskerk 23 Oct. v. Sydney n. Rot terdam. Blijdendijk, 24 Oct. te Rotterdam van Montreal. Bali p. 22 Oct. Perim, Batavia n. Am sterdam.. Batoe, 19 Oct. v. Honkong n. Rotter dam. Blitar 23 Oct. 18 u. v. Marseille, Bata via n. Rotterdam. Buitenzorg p. 24 Oct. 10 u. VHssln- gen, Rotterdam 1. v. Antwerpen n. Java. Bovenkerk p. 13 Oct. Gibraltar, Cal cutta n. Rotterdam. Batavier I, st. 22 nam, te Santander v. Rotterdam, vertrok 23 Oct. n. Rotter dam. Caledonia, st. 21 Oct. njn. vJ3ordeaux n. Rotterdam. Ceylon 21 Oct. te Calcutta v. Java. Djember p. 22 Oct. vm. Point de Galle, Batavia n. New-York. Dmteldijk st. 24 Oct. Lizard, Rotter- terdam n. Pacifickust. Dinteldijk, p. 23 Oct. Dungeness, Rot terdam n. Pacofickust. r°mland 23 Oct. te Amsterdam v. I os Ayres. Flandria 23 Oct. 18 u. v. Oporto, Am sterdam n. Buenos Ayres. Gaasterdijk, 22 Oct. te Panama, Pa cifickust n. Rotterdam. Grijpskerk 22 Oct. te Kilidini, Beira n. Rotterdam. Gaasterland p. 23 Oct. n.m. Ouessant 25 Oct. n.m. v. La Plata te Rotterdam verwacht. Gelria st. p. 23 Oct. Fernando No- rohha, B.-Ayres n. Amsterdam. Grotius 23 Oct. v. Port Said, Bata via n. Amsterdam. Gemma p. 23 Oct. Perim, Rotterdam n. Japan.. Gorontalo 24 Oct. te Calcutta v. Java. Giekerk 23 Oct. te Amsterdam van Antwerpen. Helder 21 Oct. v. Freetown n. Amster dam. Hoogkerk 21 Oct. v. Karachi n. Rot terdam. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN a 60 Cts. per regel. Te Yeel gerookt en nu heb ik last van hoofdpijn, misselijkheid en voel mij onlekker. Dan neem ik Aspirisi- Tabletten te baat, want zij bevrijden mij spoedig en zeker van al die narig heid. Bovendien zijn zij volkomen onschadelijk. Men verlange echter iteeds de orlgi- aeele verpakking, kenbaar aan het Bayerkruis jt&Srfès. en den oranje band. /ira5_ wScti 75 cts. WEIGER NAMAAK OF LOSSE TABLETTEN Hector st. p. 24 Oct. Perim, Japan n. Rotterdam. Insulinde p. 23 Oct. 14 u. Finis ter re, Rotterdam n. Java. Jason 22 Oct. v. Duinkerken,Valpa raiso n. Hamburg. Karimoen 23 Oct. v. Port Said, Bata via n. New-York. Kedoe p. 23 Oct. Perim, Rotterdam n. Batavia. Kieldrecht 23 Oct. v. Hamburg n. Antwerpen en Rotterdam. Luna 21 Oct. v. New-York naar Inagua. Iochmonar 21 Oct. v. Portland O. n. Rotterdam. Lochkatrine 22 Oct. te Londen, Paci fickust n. Rotterdam. Laertes 23 Oct. te Londen van Am sterdam. Moena 24 Oct. te Genua, Amsterdam n. Batavia. Madioen 22 Oct. v. New-York n. Java. Matador st. p. 24 Oct. Beachy Head, New-Orleans n. Rotterdam. Melampus p. 13 Oct. Perim, Batavia n. Amsterdam. Maasland p. 28 Oct. Dungeness, Am sterdam n. W.-Afrika. Narenta 20 Oct. te Portland, Pacific kust n. Rotterdam. Oldekerk 24 Oct. v. Sjanghai, Amster dam n. Japan. Oostkerk 23 Oct. te Hamburg van Rot terdam. P. C. Hooft 22 Oct. v. Colombo, Am sterdam n. Batavia. Palembang p. 24 Oct. 10 u. Suez, Rot terdam n. Australië. Reggestroom 24 Oct. v. Havre, W. Afrika n. Amsterdam. Rotterdam 24 Oct. 9 u. v. Boulogne, New-York n. Rotterdam, om 17 u. 30 m. voor den Waterweg verwacht. Radnorshire 23 Oct. te Londen, Ant werpen n. Pacifickust. Rondo 22 Oct. te Hamburg v. Am sterdam. Ridderkerk 23 Oct. te Antwerpen v. Hamburg. Rembrandt 24 Oct. 8 u. 15 m: te Rot terdam n. Amsterdam. Riouw 23 Oct. te Amsterdam v. Bre men. Soekaboemi, 23 Oct. Alexandrië, Ba taria n. Rotterdam. Streefkerk 22 Oct. te Calcutta v. Rot terdam. Schiekerk p. 24 Oct. Ouessant, Br.-In- dië n. Rotterdam. Simaloer 23 Oct. te Split, Amsterdam n. Bataria. Tjibodas 21 Oct. Bataria. Tjikondi, 21 Oct. Kobe. Toba p. 23 Oct 11 u. Malta, Rotter dam n. Batavia. Tjerimai p. 23 Oct. Perim, Rotterdam n. Bataria. Van Rensselaer 22 Oct. v. Dover, Am sterdam n. W.-Indië. Van Rensselaer 22 Oct. v. Boulogne. Amsterdam n. Barbados. Venezuela 21 Oct. v. Barbados. Zosma, 23 Oct. te Antwerpen van Hamburg. Zijldijk, 24 Oct. te Amsterdam v. Ham burg. WOENSDAG 26 OCTOBER HILVERSUM 1050 ML 12. Polltieber. 12.352.00 Lunchmuziek door het Trianontrio. 3—4 Maak het zelf. Rubriek van Mevr. Schaake—Verkoozen. 6.00—7.15 Dinermuziek door het Kling Ensemble. 7.157.45 Gezondheidshalfuurtje door den heer A. C. Bos, over Kinderuitzen ding. 7.45 Politiebericht. 8.10 Concert door het ANRO-orkest, onder leiding van Nico Treep. Nelly Hu- gues, alt. 8.30 ,De Erfopvolging by Overpol" een 1-acter voor het radiotooneel. door W. Vogt. Anton Overpol, groot-indus trieel. dir. der S. O. S.-fabrieken, Juffr. Schiphorst, secretresse v. d. directeur, Eduard Blunder Bokmans, procuratie houder. T. X. M. Smit, Ingenieur op het laboratorium B. bij Overpol. De loop jongen. Speelt in de directiekamer van de S. O. S.-fabriek. 9.15 Voortzetting van het concert- 10 Persber. HUIZEN, 1840 M. (na 8 uur 1950 M.) 5.156.15 N. C. R. V. Kinderuurtje o. 1. v. Mej. Ingwersen. 7.30 N. C. R. V. Mej. E. Langeveld, viool. Mej. C. v. G„ viool, J. H. Smit Duyzentkunst, bariton, R. Karssemeyer, orgel- en pianobegel. Rede van Ds. J. A. Verhoog uit Klazinaveen: De nood in de Z. O. hoek van Drenthe. Rede van den burgemeester van Schoonebeek, de heer O. Norbruis: De Arbeid der Groen van Prinsterer Ver. tot leniging van dien nood. DAVENTRY 1600 M. en LONDEN 361 M. 11.20 Daventry-kwartet en radio dans- band met solisten (sopraan). I.20—2.20 Orkestconcert. 2.50 Engelsche les 3.10 Muziek. 3.20 Lezing: Shakespeare Twelfth night (2e acte, 5e scène.) 3.50 Daventry.kwartet. 4.05 Lezing: Bats as connecting links. 4.20 Licht klassiek concert. Kwartet en soli (sopraan,piano). 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Concert, orgelbespeling. 6.40 Tuinpraatje. 6.50 Tijds., weerber., nieuws. 7.05 Concert, orgelbespeling. 7.20 Lezing: What of the air? 7.35 Pianosonaten van Haydn. 7.45 Causerie. 8.05 H. Henschel, sopraan. 8.20 „Traviata" opera van Verdi in 3 acten. (Om 9.20 Nieuws en 9.35 Causerie) 10.50—11.20 Variété. II.20—12.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1750 M. 10.50 Muziek. 12.502.10 Orkestconcert. 5.055.55 Solistenconcert. 8.50 Opereittefragmenten. Orkest en solisten. 10.50 Sluiten. LANGENBERG, 469 MüNSTER 242 M. en DORTMUND, 283 M. 12.301.50 Orkesteoncert. 4.505.50 Vesperconcert. (Sopraan, piano, cello). 7.30 „Feier des Minnesangs", Orkest en soli (sopraan, alt, tenor, bariton). 9.5010.50 Concert. Trompet tercorps 6e Reg. Artillerie. KÖNIGSWUSTERHAÜSEN, 1250 M. 11.207.05 Lezingen en lessen. 7.50 „Erster Klasse" klucht in 1 acte van L. Thoma. 9.5010.50 Dansmuziek. HAMBURG 395 M. 4.20 Dansmuziek. 5.20 Concert. 7.20 „Gevatter Tod" drama in 5 acten van E. König. Daarna tot 11.10 Dansmu ziek. BRUSSEL, 509 M. 5.206.20 Kamermuziek. 8.3510.35 Orkestconcert. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cis. per regeL 6 ACCUMULATOREN Laad- en reparatie-inrichting voor elk fabrikaat H. N. FISCHER, BAKENESSERGRACHT 9 HAARLEM TELEF. 14DS7 VOOR DE KINDEREN. i Vr fn li Terwijl ze straat in, straat uit dwalen, krijgt dc jonge heer Moestafa hen in de gaten. Moes_ taf a is een onhebbelijke straathond, die zich met 'alles en iedereen bemoeit. Hij is alleen bang voor een ,mcnschenvoet als er een laars om heen zit. En hij steekt overal zijn neus in. Moestafa is van oordcel dat hij dat vreemde witte ding in honderd stukken moet scheuren. Daarom springt hij op en schiep achter de twee muizenkinderen aan. Die loopen wat ze kunnen, maar ze moeten het zware divankleed mee sjouwen. Het gaat dus niet zoo gauw.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 12