APROPOS R.-K. FEDERATIE. Voetbal in Engeland. ZWEMMEN. Eerste klasse B- R. C. H. 3Kennemers 2 (3-4) Kennemers loopt hard van stapel, maar de R. C. H.-backs bezweren voorloopig elk gevaar. Na eenlgen tijd echter doel punt Groeneveld met een fraai schot. Even later is het weer Groeneveld, die de score verhoogd. De R. C. H.-kéeper- invaller maakt intusschen geen al te zekeren Indruk. Rcelfsema. die de blauw-zwarte gele deren weer eens versterkt, weet dan den achterstand t£ verkleinen, even later gevolgd door een fraai doelpunt van Swart. In de tweede helft is R. C. H. voort durend In de meerderheid. De voorhoede speelt echter te kort om succes te heb ben. hoewel eenlge malen het Kenne- merdoel op gelukkige wijze aan een door boring ontkomt. Groeneveld en de rechts binnen maken voor de Kennemers ieder nog een doelpunt, en aan den anderen kant ziet Roelfsema kans nog eenmaal te scoren. R. C. H. zwoegt geweldig, vooral de Vos speelt een sublieme partij, maar als de scheidsrechter tijd fluit, heeft R. C. H. haar eerste nederlaag te te pakken. Haarlem 3H. F. C. 3 (33) Deze wedstrijd Is altijd een der aar digste ontmoetingen in den Haarl. Voet balbond. Beide elftallen verschijnen steeds zoo sterk mogelijk en spannen zich dan tot het uiterste in om hun concurrenten te verslaan. Zoo ook nu. Van beide kanten wordt zeer enthousiast gespeeld; na korten tijd neemt H. P. C. de leiding. (0—1). Snel golft het spel op en neer. Nau welijks is een H. F. C.-aanval afgesla gen. of de roodbroeken gaan weer naar voren en Langeraar weet gelijk te ma ken. (11). D. Houtkooper speelt niet zoo enthou siast als de jongere Haarlemmers; hier door komt het dan ook, dat Elias een kans krijgt, die hij benut. (12). Met dezen stand komt de rust. Na de hervatting zet Haarlem er alles op om den achterstand op te halen, maar H. F. C. houdt hardnekkig stand. Van Hetem weet echter met een hard schot gelijk te maken. (2—2). Weer ontspint zich een felle strijd om de leiding, waarbij Sturm zich te buiten gaat en daar den scheidsrechter tot de orde wordt geroepenDan zet Bolle goed voor; Jaski scoort via het hoofd van Van Hetem. (3—2). Aan de andere zijde verzuimt Gras daarna uit te loopen en Elias weet er 3—3 van te maken. Er is nu nog maar zeer korten tijd te spelen; geen der partijen komt meer tot scoren. DIOC. R.-K. HAARL. VOETBALBOND. 1 B. GEEL-WIT I—BEVERWIJK H (1—2). Ook thans is het Geel-Wit niet ge lukt om een der punten te veroveren Het was een fraaie gelijkopgaande strijd Vóór rust weten de gastene eenmaal te scoren. Na rust pakt Geel-Wit goed aan; het gelukt haar te scoren (11). Fel wordt gestreden om de leiding, waarin tenslotte Beverwijk slaagt. Ein de 1—2. T. IJ. B. B. II—D. E. M. (0—7). D. E. M. is over den geheelen wed strijd sterker en weet voor rust den stand op 0—3 te brengen. Als in de tweede helft de gasten drie maai den Boyskeeper hebben laten visschen, krijgt T.ÏJ.B.B. de kans om tegen te scoren, doch de penalty wordt gemist. Vóór het einde scoort DEM. nog eenmaal en wint met 7—0. INDIA—RK.V.Z. (6—0). R.K.V.Z., dat met 10 man naar Am sterdam trok, trof er een modderpoel aan. niet geschikt voor voetbal. Toch hebben de Haarlemmers zich vóór rust kranig geweerd en hielden den stand op 01. Na rust waren de meesten uitgespeeld waardoor India den stand opvoerde tot 6—0. DE UITSLAGEN. 2 C. H. B. C. n—T. Z. B. 2—0 3 D. B. S. M. I—H. B. C. IH 9—0 Lisse inAlliance I 43 4 E. Victoria II—R. K. V. Z. H uitgesteld T. Z. B. II—1T.ÏJ.B.B. IH 0—6 Alliance IIConcordia II 4—3 JUNOREN. A. Geel-Wit IH—H. B. C. IV 1—17 B. r. k. v. z. ra—O. G. IH O—3 2e KLASSE G. T. IJ. B. B. I—V. V. A. I (4—4). Al spoedig zorgt de tfhuslclub voor de leiding maar V. V. A. maakt gelijk. Dan wordt T. IJ. B. B. sterker en weet voor rust de score tot 41 op te voeren. Rust 41. Dacht de thuisclub een flinke over winning te boeken, V. V. A. dacht er an ders over. Uit een penalty verkleint zij de achterstand; spoedig velgen nog 2 goals. Daar T.ÏJ.B.B. vóór rust al haar kruit verschoten heeft, eindigt deze strijd in een gelijk spel 44. West-DuitschlandOost- Nederland (23) DUSSELDORF, 30 Oct. (V. D.) De wedstrijd West-Duitschland-Oost Neder land is na een zeer spannenden strijd een overwinning voor de onzen gewor den. Ruim 27000 toeschouwers zaten om het veld toen begonnen werd. Kluin gaf Hol land de leiding. Het werd 11. doordat Struve in eigen tdoel trapte. Met dezen stand ging de rust in. Holland bleef sterker en Kluin bracht weldra den stand op 21. West-Duitsch land maakte daarna 22. Tenslotte kwam van den voet van denzelfden spe ler het overwinnende punt 32. Bij Holland waren behalve Kluin uitblin kers; Horsten van Vitesse en Halle de Reeper van Go Ahead. Triplettes. Dezer dagen hebben drie wielrenners te Parijs een nieuw wereldrecord geves tigd voor triplettes. Zij heeten Ohocque Senior, Chocque Junior en Comboudoux. Zij legden in een uur 48.3 KM. en 50 KM. in 1 uur 2 min. 2 sec. af. Nu is het zoo lang geleden, dat zelfs de grootste Nedcrlandsche wielersport- enthousiast in zijn eigen land de ge legenheid heeft gehad om een tripletöe te zien, dat het wensohelljk lijkt om even uit te leggen, dat dlLt niet een driewieler is, maar een tweewieler be mand met drie rijders, een verlengde tandem om zoo te zeggen, een nog meer verlengde flets. Er is een tijd geweest, dat de triplettes alleen niet de meest geziene voertuigen waren op onze wielerbanen, omdat de quintreplette („quint "voor intimi) nog meer in de gunst was. Een quint is natuurlijk een nog verder verlengde trip-lette, een fiets voor vijf men- schen. Maar om tot de triplette terug te kee- ren. Chocque Senior, „Ie père Chocque" is daar sinds jaren de erkende verdedi ger van in Frankrijk. En het schijnt wel dat zijn hardnekkig enthousiasme indruk heeft gemaakt, wanlt het eigenaardige feit doet zich voor dat de troiplette, na ook in Frank rijk vele jaren uit de gratie te zijn geweest daar sinds een jaar of wat langer, plot seling weer in de gunst is gekomen als gangraaakmachine bij lange afstands- v ■edstrijden. De Parijsche winter baan heeft ze definitief heroverd en hier en daar volgen in Frankrijk provinciale banen. En de vraag lijkt gerechtigd: waarom hier ook niet. Indertijd zijn deze gang- maakmachines verdrongen door de mo toren, waarom zouden zij niet weer te ruggehaald kunnen worden om naast de motoren te bestaan? Als de directie van het Stadion of van de Rijswijksche baan er eens toe overgingen een serie triplettes te bestellen, wie weet kwamen we dan via de quadruplettes weer tot de quints. Maar voorloopig zouden triplet tes reeds een groote attractie zijn voor velen. En het gaat hard genoeg, bijna 50 K.M. per uur zooals tweede klasse ren ners als de combinatie Chocque-Com- boudoux bewezen hebben. Zwemmers-Ni arathon. Er is een zeer gedecideerde hausse te bespeuren in lange-afstands zwemwed strijden, overal in het buitenland, en hier te lande ook: En geen wonder, deze zwemwedstrijden in buitenwater zijn niet alleen goede sport, zij zijn ook een mooie propaganda. Maar, zooals bij Iedere race wordt ook hierbij gelukkig niet in ons land overdreven. Het dwaze plan van gere gelde Kanaalwedstrijden is nog versch in het geheugen en nu wordt het op de voet gevolgd door een tweede. Men zal zich herinneren, dat de Keulsche bak kersknecht Vieiköt'ter, Kanaalbezweer der en sindsdien bercepszwemmer, on langs op het Ontariomeer in Canada een zwemmers-marathon won over een afstand van 34 KM. waarmee hij 62.500 gulden in de wacht sleepte. Een Amerikaanscbe rijkaard heeft nu aangekondigd, dat hij de kleinigheid van 125000 gulden over heeft voor een soortgelijken wedstrijd, het volgend jaar in het land van den winnaar, Duitsch- land, te organiseeren. Voor alle deelne mers draagt deze zwemiilantroop verder alle kosten van reis en verblijf. Hierdoor wordt in de beroepszwemmerij ook de meer en meer gebruikelijke weg betre den van geregeld wedstrijden telkenjare in het land van den vorigen winnaar te houden. Deze gewoonte bestaat reeds, zooals men weet, bij de tennissers (Da- vis Cup) de zetilers (One Ton Cup) en de ballonvaarders (Gordon Bennett Cup), Sport of niet? Het is wel heel moeilijk een grens te trekken, waar sport eindigt en acro batiek of variété of iets anders begint. Is een bokswedstrijd tusschen Dempsey en Tunney nog sport, of een variété nummer, is een zesdaagsche wielerwed strijd, een looping the loop per fiets of automobielsport of acrobatiek? En dan het chapiter: reizen om de we reld. Is dat sport? Kunnen wij van een sportieve pre statie spreken als een man van Am sterdam naar Marseille kopjeduikelt? Is het athletiek, wanneer een ander, met een ijzeren masker voor het ge zicht om den aardbol loopt, een derde hetzelfde doet met een kinderwagen, een vierde, voor de variatie, met hand boeien aan, een vijfde in een pak, dat geheel van oude kranten gemaakt is, een zesde op een vliegende Hollander, een zevende.Maar waarom er meer te noemen. De vraag is, mag dat sport genoemd worden? Niet?" Goed. Maar de Fransche ten nisser Alain Gerbault, die dezer dagen op het eiland Reunion is aangekomen in zijn miniatuur zeilbootje, waarin hy nu reeds vier Jaar lang de wereldzeeën doorkruist, verricht die hiermede dan ook geen sportieve daad? Daarop durven we niet zoo grif neen te zeggen en het wordt nog moeilijker als wij naast zijn, geval dat plaatsen van den Australischen heer Vincent P. Taylor. Deze zonderlinge heer is van plan de wereld al pagaaiende om te trekken. Maar niet in een kano; dat zou te gewoon zijn. Hij heeft zich een ondoordringbaar drijfpak van zwaar rubber laten aanmeten, waarin hij, op zijn rug liggend, zich met zijn pagaaien voortbeweegt. Nu nog slechts over klei ne afstandjes, straks over de wereld zee. Als hij ooit aankomt, zal hij zeker twee records hebben verbeterd, na tuurlijk dat van de dwaasheid en dat van de verveling, want er moeten wei nig vervelender dingen te bedenken zijn, dan steeds maar dag in dag uit, week in week uit, naar de lucht te lig gen kijken. Sport, welk *n misdaden worden in uw naam begaan. Een geneesmiddel. Tengevolge van het veelvuldig voor komen van ruw spel in de Parijsche voetbal-competitie is den scheidsrech ters opgedragen den spelers op de twee e. v. wedstrijddagen voor den aanvang der partij de volgende waarschuwing voor te lezen: Voetbal is een spel en niet een straatgevecht. Wees voorko mend. Goede manieren zijn de basis van de sport. Het is prettig om te win nen, maar de zege mag niet verworven worden ten koste van de eerlijkheid. Het Interessantste is echter wel de bepaling dat een speler, die" de oorzaak is van een ongeluk, dat een tegenstan der overkomt, tegelijk met dezen en gedurende dezelfde periode het speel terrein zal moeten verlaten. Deze bepaling is even origineel be dacht. als moeilijk uit te voeren. Want niet ieder ongeval is te wijten aan een tegenstander en dus komt hierbij de vraag te berde: Was het opzet of niet? En of de onvermijdelijke debatten over dit twistpunt de gemoederen kal meerend zullen beïnvloeden is* een zaak, die minstgenomen dubieus mag worden genoemd. Snelheden. Het feit dat onlangs een Engelsch wa tervliegtuig de race om den Coupe Schneider heeft gewonnen met een snel heid van 450 K.M. per uur geeft aanlei ding tot een vergelijking van snelheden, die voor verschillende voertuigen, dieren en menschen to^ den huidigen dag het maximum is geweest. Het vliegtuig dus 450 K.M.. de auto 325 K M., het motor rijwiel 193^ K.Mde trein 163 K.M., het rijwiel, achter motorgangmaking 120 K.M., de hazewind 57 K.M., het paard 56 K.M., de mensch, hardloopende 34-/, KM. en zwemmende 6 1/2 KM. Kleingoed. Johnny Weismuller, de fameuze Amcrikaancshe zwemmer, laat zich door zijn Zweedsch.cn riviaal Ame Borg niet alle kaas van het brood eten. Hy legde vorige week te Buffalo 300 yards al' in 3 min. 11,6 sec. daarmede zijn eigen vroeger wereldrecord verbeterend met 5 seconden. Charles Hoff, wereldkampioen pols- hoogspringen die door den athletiekbond van zijn land, Noorwegen, tot prof. was verklaard, is thans als amateur gereha biliteerd. Do Internationale Athletiek Federatie heeft echter dezen stap nog niet gevolgd en het blijft derhalve du bieus of hij het volgend jaar op de Olympische Spelen zal kunnen uit komen. Op de rivier de Yarra. bij de Austra lische stad Melbourne heeft, met het oog op de Olympische Spelen een proef - wedstrijd voor skiffeurs plaats gevon den. Daarbij heeft een zekere Pearce 2000 Meter - afgelegd in 7 min. 24 sec. voor welke prestatie een nieuw ama teur-wereldrecord wordt opgeëlscht. Maar naar onze meening heeft zulk een record zeer weinig te beteekenen, daar de elementen en natuursgesteldheden teveel invloed op de roeisport uit oefenen. Het laatste gerucht over den Fin- schen athleet Nurmi is, dat hij be- roepshardlooper zou worden onder de vleugelen van den Amerikaanschen heer Pyle, van tennisfaam. Pyle zou Nurmi een contract voor 125.000 gulden hebben aangeboden. Maar de groote Paavo heeft geweigerd, hij komt fn 1928 te Amsterdam. Een bekend Fransch zwemmer, René Savard geheeten, is uit Parijs naar Ca lais vertrokken met het doel het Kanaal over te steken op een door hem gec strueerd waterrijwiel. De Engelsche Voetbalbond heeft thans definitief besloten, zich niet neer te leg gen bij de bepaling der F.IE.A. aan gaande vergoeding wegens loonderving. Tenzij de vastelandsohe naties alsnog op hun besluit terugkomen (hetgeen na tuurlijk uitgesloten is) zullen Engeland, Ierland, Wales en Schotland noch oj zichzelf, noch in combinatie een voet balploeg naar de Olympische Spelen af vaardigen. Waarvan acte. Free-kick! Junior: Vader, wat gebeurt er met voetballers wanneer ze oud, gebrekkig, doof en blind zijn geworden? Senior: (nog or.de£ den indruk'van de nederlaag van ,.de" club) Dan maken ze er scheidsrechters van, jongen. heeft, alle vijf zijn tegenstanders een zware party speelden. Alle groote series zyn tegen hem gemaakt. In moyenne stond hij evenwel nog hooger dan een paar andere deelnemers, die beiden reeds ieder twee partijen wonnen. Dit bewijst alweer, dat een dosis geluk al tijd nog meespreekt. Er zijn weer mooie partijen te zien geweest. Sommige uitslagen herinneren aan het toumooi van het 2de klas kam pioenschap. Vooral Turk speelt zeer sterk en staat, wat moyenne betreft, na dezen dag het hoogst. Hij is een enthou siast wedstrijdspeler, die er met hart en ziel in is gedurende de pftrtij en die geen afleiding kent. Zijn spel aan den grooten kant. Ook Leeger toont een echte wedstrijd- man te zijn. Het spel is iets kalmer dan dat van Turk. Evenwel ls het nog niet dat soepele, kleine spel, dat Van Dillen heeft. Tot onze groote verwondering is hij niet naar voren gekomen. Van Leeuwarden (B.V. Amsterdam) is een berekend speler met veel tech nische ervaring. Ook hij had alle kans om aan den kop te komen. Het geluk was niet aan zijn zijde. Ouwehand (B.V. Rijswijksche B. C.) is een ervaren wedstrijdspeler met iet wat stijve handhouding. Een goed band speler met gewaagde stooten. Als hem dit gelukt, is hij een niet te versmaden tegenstander. Van Gelderen (B.V. De Maasstad) Is een zeer gemoedelijk biljarter, die met liefde zijn pijpje onder het spel rookt. Vooral in het trekken is hij muurvast. De partijen van deze dagen waren: TramvogelsP. S. V. Haarlem (3-3) De Politie is terstond in den aanval, de „Geeltjes" moeten alle zeilen bijzet ten om erger te voorkomen. Een goed ingegooide bad komt voor de voeten van den Politiemidden-voor terecht, die zich niet bedenkt en zijn vereeniging de lei ding geeft (0—1). In de Tramvogels- voorheede botert het niet erg, zoodat de achterhoede der Politie gemakkelijk werk heeft. Uit een algemeenen aan val maakt de Politie er 02 van. De ..kanaries" probeeren het dan ook eens; hun middenvoor benut fraai een hem geboden kans (12). Na het kopje thee zijn de bordjes ver hangen. De kanaries zwermen vaak ge vaarlijk voor het Politie-doel, waar door al spoedig de gelijkmaker gescoord wordlt (2—2). De middenvoor der Poli tie geeft dan met een fraai schot van verren afstand zijn vereeniging op nieuw de leiding (23) Dit succes der politiemannen prikkelt de Tramvcgels; fanatiek worden eenlge aanvallen on dernomen. Kort voor tijd heeft dan ook de linksbuiten der Tramvogels succes (33). Terstond hierop wordt door scheidsrechter Smïnk het einde aange- gekondigd. Resultaten van Zaterdag j.l. ArsenalBolton W. 12 W. Ham U.Manchester U. 12 Derby C.Tottenham H. Sheffield U.—Birmingham BurnleyWednesday Aston Villa—Newcastle U. Sunderland—Huddersfield C. LiverpoolBlackburn R. Portsmouth—Everbon BuryMiddlesbrough 1—1 3—1 3—1 3—0 4—1 4—2 1—3 KORFBAL Overzicht. Behalve Sport Vereent en Advendo speelden de Haarlemsche clubs uit kK. V. O., dat Haarlem op visite kreeg, verloor na een spannenden strijd, waar in de Haarlemmers favoriet waren, met 1—0. Haarlem II ging naar D.T.V. n en deelde de puntjes. De uitslag was 22. D.D.V. II ontving Ulysses, en maakte de Haarlemmers in met 91. Sport Vereent moest ook gisteren na een vrij vlotten wedstrijd verliezen van Victoria, dat met 41 won. Advendo, dat D.V.D. II bestreed, ont ging op het laatst nog een verdiende overwinning, na langen t-y'd de leiding met 21 gehad te hebben. Einde kwam met 22. K. V. O.—Haarlem (0—1) De Haarlem-aanval is direct goed op dreef. Een reeks van schoten wordt op de K.V.O.-mand gelost, doch zonder resultaat. Het spel van beide partijen is uitstekend. Snel wordt de bal dc gespeeld van vak naar vak. In den Haarlem-aanval moet het van Baay komen; eens schiet hij goed in, doch de scheidsrechter had reeds geflo ten. Na neg eeri paar snelle aanvallen is het rusten. Na de rust is het spelpeil Iets ge daald1; beide partijen werken hard om de leiding. Eindelijk heeft Baay met een mooi afstandschot succes (0—1). Wanneer dan de scheidsrechter einde fluit, heeft Haarlem haar vijfden wedstrijd gewonnen, waardoor ze nog ongeslagen D. T. V. 2—Haarlem 2 (2—2) De D.T.V.-aanval is de Haarlem-ver dediging herhaaldelijk te vlug af en 't is dan ook spoedig 20. De vakwisee- ling is voor Haarlem gunstig. Het spel gaat nu vrij gelijk op. Benjamins ziet kans om met twee mooie schoten den stand op gelijken voet te brengen, waarmee het einde komt. D. D. V. 2—Ulysses (9—1) Zondag ging Ulysses bij D.D.V. be Amsterdam op bezoek. Het werd een dób&cle, maar laten wij er direct bij voegen dat de uitslag wel eerügszins geflatteerd is, want het veldwerk van Ulysses was niet veel minder dan dat van D.D.V. z z z Binnen 2 minuten is de stand reeds 20. Als het 30 staat verkleint mej. Mayer met een fraai schot den ach terstand. Na de vakwisseling blijft de stand drie kwartier ongewijzigd. Tot dat DJD.V. er 41 van maakt. Dan is het gedaan met Ulysses. De stand wordt geleidelijk opgevoerd tot 91, waar mee het einde komt. Advendo I—D. V. D. II (2—2) Onmiddellijk na het begin blijkt reeds dat Advendo in de meerderheid is. Toch ziet D.VJD. kans om een 10 voorsprong te verkrijgen, die nog vóór de rust door mevrouw Joosten wordt teniet gedaan (1—1). Niet lang na de rust maakt J. Luyten met een mooi schouderschot 21. Nu is Advendo geheel in de meerderheid. Als ongeveer vijf minuten vóór tijd de D.V.D.-aanval den bal weer eens krijgt, weet ze gelijk te maken (22) waarmee het einde komt. S. V.Victoria (14) S. V. heeft het ook ditmaal niet tot een overwinning kunnen brengen, hoe wel de uitslag 14 wel wat geflatteerd voor de Amsterdammers Is. Onmiddellijk na het begin begaat S. V. een kleine tactische fout en het is 0—1. Dan golft het spel op en neer. totdat Victoria den stand op 02 brengt. Nog vóór rust verkleint S. V. zeer goed den achterstand <12). Na rust wordt er wat enthousiaster gespeeld, met Victoria in de meerder heid. Door beide partijen wordt hope loos veel gedoeld. De gasten hebben daar bij succes en brengen het tot vier doe len. waarmee ze den wedstrijd met 41 winnen. GYMNASTIEK. Kracht en Vriendschap. Op den derden Maandag in November zullen voor de meisjes- en jongens-ad- spiranten van de Christ. Gymnastiek- vereeniging ..Kracht en Vriendschap" onderlinge wedstrijden gehouden wor den. Op 19 December wordt een feest avond gegeven. De jaarlijksche uitvoe ring wordt 23 Februari in de Gemeen telijke Concertzaal gegeven, waar het nieuwste op gebied van rhythmisohe- en Niels Bukh gymnastiek uitgevoerd zal worden. Uitvoering Vlug en Lenig. Zoo heel lang is het niet geleden, dat wij in Haarlem en omgeving gym- nastiek-uitvoeringen bijwoonden die vier vijf uur besloegen en dus eerst na m.adernacht waren geëindigd. Dat dergelijke uitvoeringen niet bijster aan trekkelijk werden gevonden en daardoor het tegendeel van propaganda brachten behoeft geen betoog. Onze tegenwoordige uitvoeringen lijden niet meer aan dit euvel, maar het record in deze werd Zaterdag in „De Prins" geslagen door de Velser vereeniging „Vlug en Lenig", dat een flink programma wist af te werken in weinig meer dan 2 uur. Korte nummers, vlot werken, vlugge opeenvolging; zie daar het recept van directeur Onstenk. en wij gelooven dan ook, dat de aldus toebereide uitvoering in den smaak van het publiek is gevallen. Over de beide vorige uitvoeringen van Vlug en Lenig hebben wij zeere on gunstig moeten oordeelen, en daarem doet het ons genoegen ditmaal te kun nen vaststellen, dat deze jonge vereeni ging Zaterdag demonstraties gaf, die op hooger peil stonden. Gelet op de getoonde werkkracht en werklust van de Velser leden en adspi- ranten gelooven wij echter, dat de pres taties betreffende de samenstelling en de afwerking van de oefeningen veel hooger kunnen worden opgevoerd, wan neer de leiding slechts niet te hoog zou willen grijpen. De moeilijkheden, die in nieuwere gymnastische vormen zijn te overwinnen, bleken voor Vlug en Lenig onoverkomelijk, maar vooral: de oefen stof was vrijwel doorgaans te zwaar. Wanneer de leider zijn opvatting in deze herziet, zou dat de demonstraties van zijn wakkere troepje zeer zeker ten goede komen en zou het algemeene werk vooral dat der adspiranten meer het begrip naderen van „lichamelijke opvoeding". In alle afdeellngen (vooral bij de dames) schuilen goede krachten, en de directeur weet door voorbeeld, volhar ding en bezieling bij de vooTbereiding zijn leden en adspiranten zonder twijfel tot meer en tot hooger te prikkelen. Deze gevolgtrekking althans lag Zaterdag voor de hand. Terdege liet zich evenwel voelen het bezwaar, dat de geringe sterkte van alle vier afdeelingen (sa men tellende ongeveer 35 leden, klein en groot) een onder-verdeeling in ge lederen niet toelaat, en wij hebben ons dan ook afgevraagd, of er in Velsen- Noord wel plaats is voor twee vereeni- gingen. O.a. werden uitgevoerd de vrije oefe ningen, zooals oorspronkelijk waren vastgesteld voor de a.s. Bonds-uitvoering in Utrecht. De pianist begeleidde handig enkele nummers, terwijl ock de drum mer zich zeer goed van zijn taak kweet. Als extra-nummers deden enkele ge slaagde groepjes dienst. Een bespreking van de diverse num mers afzonderlijk kunnen wij achterwege laten, omdat zij alle de bovengenoemde goede en slechte hoedanigheden in zich droegen. W. L. BOKSEN Van der Veer knock-out! Uit Bordtmund wordt aan De Crt. ge meld; De Zondag alhier gehouden boks wedstrijd tusschen Rösemann (Hanno ver), 188 pd.. en Piet van der Veer (Ne derland). 202 pd., had een sensationeel verloop. In de eerste ronde was de Hol lander uitstekend op dreef. Hij plaatste .herhaaldelijk zijn bekenden zwaren hoekslag en bracht Rösemann, die he vig bloedde, aan den rand van de ne derlaag. Ook de tweede ronde was voor Van- der Veer. Rösemann ontweek hem zooveel mogelijk en deed zelfs geen po gingen meer zich te dekken; tenslotte redde de gong hem. De derde ronde bracht echter de sensatie. Rösemann kreeg weer veel te incasseeren, totdat een geslaagde heek Van der Veer aan het wankelen bracht. Onder groote op winding van het publiek kwam Röse mann meer en meer in het voordeel, totdat een hoekstoot op de maag Van der Veer deed neergaan, waarna hij zich voor het eerst in zijn boksersloopbaan, moest laten uittellen. Rösemann had een geweldige ovatie van het publiek in ontvangst te nemen. De zwemtochten over het Kanaal. EEN STRAFVERVOLGING. LONDEN, 30 October (V. D.) Naar de „Sunday Express" verneemt, is besloten om een strafvervolging in te stellen te gen Dr. Dorothy Cochrane Logan, die in liet begin van deze maand beweerde over het Kanaal te zijn gezwommen en naderhand verklaarde, dat dit slechts een grap was geweest BILJARTEN. Kampioenschap Nederland 3e kl. klein biljart. De belangstelling onder de biljartlief hebbers voor den tweeden wedstrijddag (Zaterdag), was nog grooter, dan voor den eersten reeds het geval was. Onder hen zijn velen uit Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en elders. Dit is be grijpelijk, want na de wedstrijden van dien dag kwam er naax verwachting reeds eenige teekening in den stand. Het zijn de twee Amsterdammers Leeger (B.V. Insulinde) en Turk (B.V. Rem brandt), die de meeste kans hebben, met den titel te gaan strijken. De Har- togh (B.V. Die Haghe) was op dezen dag reeds uitgespeeld door wijziging in het spelprcgramma. Hij staat met 4 ge wonnen en 3 verloren partijen, zoodat zijn kans hoogstwaarschijnlijk verke ken is. De kampioen van Haarlem De Foel- jaeger heeft met veel pech te kampen. Het noodlot heeft gewild, dat van de vijf partijen, die hy thans gespeeld Algemeene stand: pnt. brt. h.s. gem. Van Dillen 170 17 54 10.— Turk 200 17 50 11.76 Ouwehand 136 20 27 6.80 de Hartogh 200 20 30 10.— v. Gelderen 152 25 19 6.08 v. Leeuwarden 200 25 30 Leeger 200 15 44 13.33 v. Dillen 111 14 26 7.92 Turk 200 16 42 1250 de Hartogh 81 15 22 5.40 Ouwehand 200 22 50 9.09 de Foeljaeger 126 22 22 5.72 Leeger 200 27 36 7,40 de Hartogh 180 27 39 6 66 v. Gelderen 148 29 21 5.10 v. Dillen 200 30 31 6.66 de Hartogh 200 18 41 11.11 v. Leeuwarden 139 17 58 8.17 de Foeljaeger 192 22 38 8.72 v. Gelderen 200 22 41 9.09 De dagprijs voor de grootste serie werd gewonnen door Van Leeuwarden met 58. Zondag. H TURK VAN ..REMBRANDT" WINT DEN TITEL. Het is in dit toumooi geloopen, zoo als we Zaterdag reeds verwacht hebben. nJ. dat Turk en Leeger de meeste kans op den kampioenstitel hadden. Turk van de biljartvereeniging „Rembrandt" te Amsterdam heeft dezen verdiend gewonnen. Niet alleeen, dat hy de mees te partijen won, wat den doorslag gaf volgens het dstrijdreglement, maar hij heeft ook het best gespeeld, wat blijkt uit het feit, dat hij het hoogste algemeen gemiddelde had. n.l. 10.24. waardoor hy naar de tweede klas wordt bevorderd; maar ook heeft hij de hoog ste serie van het tournool gëmaakt. n.l. 85 caramboles, wat beide voor een 3de klasser zeer mooi is. Als tweede is aangekomen J. Leeger van de B.V. „Insulinde" te Amsterdam. Deze plaats heeft hij ruimschoots ver diend. Hij maakte tot het laatst de meeste kans op den eeretitel. Het was zeker een mooie prestatie van den Haarlemschen kampioen, dat hij niet alleen den technisch hoogst staan- den mededinger Van Leeuwarden (B.V. Amsterdam) wist te verslaan met flin- ken voorsprong, maar ook Van Dillen (BV. Noord Brant. Utrecht), die een serie van 80 caramboles ln deze partij maakte. wy merken bovendien op. dat op de zen laatsten dag de hoogste series zijn gemaakt en de hoogste moyenne in één party, respectievelijk 85, 80 en 15.46. Bij de prijsuitreiking spraken de hee- ren Boon, voorzitter van den Haarl. Biljartbond; de heer Sanders, voorzit ter van den Ned. Biljartbond, e.a. Allen gewaagden van den schitterenden af loop en de goede organisatie van dit kampioenschap, dat voor het eerst na de instelling in Haarlem is verspeeld. De heer Sanders huldigde den nestor van de deelnemers, den heer De Foel- Jaeger, die voor de jongeren een voor beeld is van activiteit, aan wlen deze mooie sport zeer veel te danken heeft. De heer De Foeljaeger dankte namens de finalisten het bestuur van de B.V. „Vriendenkring" voor de vriendelijke ontvangst en de goede organisatie, waardoor zy him spel in volle kracht hebben kunnen geven. Hierna reikte de heer Sanders de fraaie bondsmedaille jen een mooie lauwerkrans, namens de B.V. ..Rem brandt" aan den kampioen uit met een toepasselijk woord. pnt. brt. hs. gem. 200 27 60 7 40 Van Gelderen Leeger Turk Ouwehand de Foeljaeger v, Leeuwarden v. Dillen de Foeljaeger v. Leeuwarden Ouwehand v. Gelderen Turk Ouwehand Leeger v. Dillen v. Leeuwarden 198 26 45 7.61 200 13 85 15.46 87 13 27 6.69 200 20 30 10 127 19 33 6.67 149 26 80 5.72 200 26 40 7.69 200 15 37 13.33 125 15 21 8.33 100 20 20 200 21 35 176 15 60 200 16 61 199 22 54 200 22 31 5.45 9.52 1173 12.50 9.04 9.09 algem. eew. verl. pnt. brt. gem. Uit den Kennen.er Turnkring. 1. H. Turk 2. J. Leeger 7 6 5 1 2 1322 1321 129 147 10.24 8.92 85 63 Heden Maandagavond vangt de training 3. F. v. Leeuwarden 7 4 3 1216 135 9.— 58 van het keurkorps K. T. K. weder aan 4. R. de Hartogh Jr. 7 4 3 1203 150 8.02 41 onder leiding van den heer P. Kant. 5. B. v. Gelderen 7 3 4 1129 178 6.34 60 De winter-uitvoering van den kring 6. G. Ouwehand 7 3 5 1025 130 7.88 60 wordt Zaterdag 3 Maart te Haarlem ge 7. W. v. Dillen 7 2 5 1116 143 7.80 80 houden in den Schouwburg Jansweg. 8. D. A. de Foeljaeger 7 2 5 1200 154 7.79 40

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 11