BUITENLANDSCH OVERZICHT POINCARé KRIJGT EEN NIEUWEN TEGEFtëTANDER. ZAL DE STRIJD NA DE BEGROOTINGS- DEBATTEN ONTBRANDEN? BINNENLAND. ZWARE FABRIEKSBRAND TE WORMERVEER. Verkoudheden SCHEEPSBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE VOOR DE KINDEREN. HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 31 OCT. 1927 De radicale partij kiest Daladier tot voorzitter. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. In het Congres van Frankrijk's radi-" cale partij is een motie Franklin Bouil lon verworpen, en die van Daladier aan genomen. Daladier werd bovendien tot voorzitter der partij gekozen. Hiermede is een kentering in de radicale partij gekomen. Daladier is een tegenstander van Poincaré. In dezen tüd van crisis, waarin Poincaré wanhopige pogingen mee: doen om zich te handhaven en zijn begrooiangspolitiek door te voeren, kan deze verandering in het bewind van een machtige organisatie slechts onheil voor de regeering beteekenen. In de door het congres aangenomen motie van Daladier wcrdt verklaard, dat Frankrijk het werk van Briand en Paul- Bcncour in den Volkenbond moet voort zetten. met Duitschland basis voor duur zame samenwerking moet trachten te vinden en met Moskou een politiek van „tegenwoordigheid" mest volgen. De pare ij zal niets veronachtzamen, dat de verdediging van het grondgebied moet verzekeren. De partij zal toelaten, dat- liet thans gevolgde systeem tot herstel der financiën uitgevoerd wordt, maar behoudt zich vrijheid van z'er.swijze. en handelen. Toch verwacht men op het oogenblik niet. dat Daladier zal beginnen met een aanval op het kabinet Poincaré. Want het zou de vraag zijn of de reactie daar op. niet neer zou komen op de radicale partij zelf. De omverwerping van het kabinet in ae^en tijd, zcu de algemeene impopulariteit van de Radicale Partij zeker lót gevolg hebben. F. A. Catc.lanen die ko ning Alfonso wilden ontvoeren. De poging der in Frankrijk vertoeven de Catalanen, om de onafhankelijkheid van hun geboortegrond te verkrijgen, schijnt zelfs ten doel gehad te hebben koning Alfonso van Spanje ts ontvoe ren. De koning moest namelijk, slechts vergezeld van een klein aantal gendar mes, Olt prov. Gerona CNoord-Spanje) passeeren. Indien men den koning met zijn gevolg in handen zou hebben ge kregen, verwachtten de opstandelingen dat een algemeene opstand in Catalonië zou uitbrekend Hoe Miss Elder in Parijs ontvangen en gekust werd. Ter eere van miss Elder werd een diner gegeven door den bond van Fran sen e luchtvaartveteranen te Parijs, al dus de TeL Tot groots vroolftkheid van a'.Ie aanwezigen, niet het minst van de betrokkenen zelf, werd miss Elder daar door den minister van Handel, Boka- nowski, gekust. De minister fungeerde als tafelpresi dent en hield, een rede, waarin hij zeide al zóó lang belang te stellen in aviatiek, dat hij voor miss Elder een bijna vader lijke belangstelling koesterde. Hij wilde daaraan uitdrukking geven en kuste toen het lachende meisje op het voorhoofd. Dit gaf aanleiding tot groote vroolijk- heid, want Bokanowski heeft nauwelijks den ouderdom berreikc, waarop men zulke vaderlijke demonstraties verwach ten kan. Men noemt hem toch zoo vaak den „brillanten jongen minister". Zijn voorbeeld vend begrijpelijkerwijze navolging. De volgende spreker, de voorzitter van den genoemden bond, kuste miss Elder eveneens. De meening van Parijs is, dat de Amerikaansohe nog bekoorlijker Is dan zij er op de foto's uitziet. In een open brief in de „Paris Soir" wordt er dan ook tegen geprotesteerd, dat zij reeds zoo spoedig Parijs wil verlaten. Wan neer wij bedenken, dat het hart van Parijs een week kon kloppen voor Lind bergh, zal dat dan niet nog veel meer het geval zijn voor den vrouwelijken Lindbergh, die den Atlantischen Oceaan wilde oversteken. Er is voor haar nog genoeg in Farijs te doen, zoo zegt het blad. Er is b.v. president Doumerge, die het Elysée soms zoo vervelend vindt. En ten slotte is er geheel Parijs, dat verlangend is om haar te begroeten, zoo als het altijd een mooie vtouw begroet, zelfs wanneer zij niet den oceaan over gestoken heeft. KORT EN BONDIG. Uit een rapport van het verkeersmi- nisterie blijkt dat één op de 26 personen in Groot-Brit tannië een auto bezit. Het aantal auto's waarvoor gedurende het vorig jaar vergunningen zijn ver leend, bedraagt 1.729.000 tesen 547.000 in 1925. Annie Eesant vertrekt voor den duur van een jaar naar Indië, om daar een campagne te beginnen ten behoeve van zelfbestuur voor Inaië binnen het kader van het Britsche Rijk. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft boven Hamburg een buitengewoon hevige storm gewoed, die tegen den mid dag van tijd tot tijd een snelheid van meer dan 30 M. per seconde aannam. Boven de Noordzee werd de storm bijna tot een orkaan. In de haven werd een graan-elevator door de kracht van der. wind onder water gedrukt waardoor hij zonk. De bemanning slaagde er in zich in veiligheid te brengen. Tien mannen werden gedurende den afgeloopen nacht in een hevigen storm, van honger en ellende uitgeput, in een kleine, open boot op ongeveer 35 mijl af stand van Bermuda aangetroffen en ge red door het stoomschip „Volendam". De mannen hadden sedert 27 October gepoogd, Bermuda te bereiken, toen hun schip, een Amerikaansche schoener, ver ongelukte. Gebouwencomplex der firma Crok en Laan in lichtelaaie. HULP DER BRANDWEER VAN ALLE ZAAN-GEMEENTEN. Zaterdagmiddag ongeveer vier uur is brand uitgebroken in de oliefabriek „De Engel" van de firma Crok en Laan aan den Zaandijkerweg te Wormerveer. De brand is ontstaan in het magazijn ge legen boven de malerij. Onmiddellijk na de ontdekking van den brand door den portier, werd aiarm gemaakt. Het werk volk kon nog bijtijds de fabriek verla ten, zoodat geen persoonlijke ongeluk ken voorkwamen. De Wormerveersche tranaweer was spoedig ter plaatse. In middels sloegen de vlammen reeds hoog uit de achterzijde van het fabrieksge bouw. Wegens het ernstig karakter dat de brand al dadeiijk aannam oordeelde de brandweer te Wormerveer het ge raden onmiddellijk in te roepen de hulp van de brandweer der overige Zaanland - sche gemeenten. Van alle kanten rukte san de Brandweer uit de omliggende gemeenten, om hulp te verleenen, met groot ma teriaal. Er kwamen motor- en auto- spuiien uit de gemeenten Koog aan de Zaan. Zaandijk, Krommenie, Assen- ccri en Warmer, Zaandam zond twee drijvende motorspuiten, twee auto-spui ten en verschillende motorspuiten, waaronder van 1500 liter per minuut. Inmiddels nam de brand meer en meer in omvang toe. Vooral aan de achter zijde van het gebouwencomplex, gren zende aan de Zaan was de brand he vig. 'len einde daar ook het vuur te kunnen bestrijden werd assistentie van een of meer drijvende brandspuiten der gemeente Amsterdam verzocht. De Ccmrr.andant der Amsterdamsche brand veer zegde toe hulp te zuilen zenden. De vuurzee had zich inmiddels uitge- L;..d tot de enorme sieer.cn pathuizen waar groote voorraden copra liggen op geslagen, die naast een dikken rook de ■vlammen huizen hoog deden oplaaien. Een paar uur duurde de brand, hoewel met vele spuiten werd gewerkt, onver zwakt voort, doordien het vuur steeds nieuw voedsel vond in den zeer grooten voorraad copra die op de zolders gesta peld lag. Brandde de eene zolder af, dan vonden de vlammen een nieuwe hoe veelheid van dit zeer brandbare goedje op de daaronder liggende zolders. Enor me hoevelheden voorslaglijnkoeken ver brandden. Een dof roode gloed was ach ter de vensters van onbreekbaar glas te bespeuren. Handicap voor de brandweer Aanvankelijk was juist alt onbreek bare glas oorzaak, schrijft de Tel., dat het vuur aan de voorzijde van de fa briek dit is het Zaandijker wegje en hoofdverkeersweg niet naar buiten trad. Het eerst joegen de vlammen het dak uit; langzamerhand echter smolten de ruiten en toen waren ook de vlam men langs de voorzijde zichtbaar. On verzettelijk overweldigde het vuur het achter gelegen gedeelte van het pand, dat aan de Zaan uitkomt. Hier was een krachtige aanval onmogelijk; de motor boot der Zaandamsche brandweer kon hier geen effectief werk verrichten, daar het niet mogelijk was een krachtige straal recht dcor de vensters der bo venste verdieping te zenden. Feitelijk was dat ook aan de voor zijde een handicap, want er waren geen machinale ladders, welke zonder steun voor 't gebouw konden worden opgesteld Er werden veel stralen schuin omhoog gericht, die, gezien de smalle venster openingen, weinig uitrichtten. Het water dat verspreid,door de vensters binnen ging, verdampte terstond in de felle hitte. Er was een aantal gewone lad dertjes tegen den voormuur geplaatst, doch bij zoo'n zwaren brand bestaat steeds het gevaar, voor de muren, zoodat de leider dit was wethouder Klinken berg, -tevens commandant der Wormer veersche brandweer liever de verant woordelijkheid niet op zich nam. Dank zij het krachtig optreden van de brandweer mocht men er in slagen te behouden den bekenden molen „Het Veulen' van de firma Bloemendaal en Laan zoomede het daarbij behoorende pakhuis. Tijdens den brand bleek, dat de branddeuren die de fabriek van de pak huizen scheiden zich hadden begeven. Dit moet de oorzaak zijn dat het vuur zich zoo snel in het fabriekencomplex heeft verspreid. De Zaansche brandweerliieden heb ben zich krachtig geweerd. Goede hulp verleende ook de drijvende motorspuit, de „Jan van der Heyden", uit Amster dam. Tusschen vijf uur en half zes was de brand op het hevigst. Des avonds te 9 uur weid nog met volle kracht door de vereenigde Zaansche brandweer ge werkt. Toen kon wel worden aangeno men, dat vuur zich niet verder zou uit breiden. Het was echter te voorzien dat het nog wel eenige uren zou duren eer dat men den brand geheel meester was. Als verloren kunnen worden beschouwd de twee verdiepingen boven de malerij en het drie verdiepingen hooge pakhuis ..Dacota". De fabriek is op beurspolis verzekerd. De brand is een der grootste die sinds lange jaren de Zaanstreek heeft geteisterd. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. GEMEENTEBEGROOTING VAN AMSTERDAM. Voornemens van college van B. en W. Geen principieele wijziging van het financieele beleid. Verschenen is de Memorie van Ant woord van B. en W. van Amsterdam op het verslag der afdeelingen van den gemeenteraad over de gemeentebegroo- ting dienst 1928. Ten aanzien van de vraag hoe het col lege er over denkt, dat twee van zijn le den tevens lid der Tweede Kamer zijn, wordt opgemerkt, dat het college en de Raad alléén hebben te beooröeelen oi de functies van beide wethouders be hoorlijk worden vervuld. Omtrent de vraag: Wat zal het college doen? wordt geantwoord: Het nieuwe college zal er naar stre ven, in overeenstemming met de be ginselen door den Raad uitgesproken, alles te dóén wat nuttig en noodig is, om een gezonde ontwikkeling der Ge meente zoo sterk mogelijk te bevorde ren. Daaronder is dus, zooals vanzelf spreekt te verstaan, dat aan het woningvraagstuk, de werkloosheidszorg, de arbeidsvoorwaarden van het ge meen te personeel, evenals aan alle an-= gere vraagstukken, die het gemeente belang raken, alle aandacht zal worden geschonken, welke deze prob'.emeri ver dienen. De volkshuisvesting en de le- vensaniadelenvoorziening zullen daarop geen uitzondering maken. Ten opzichte van de Financieele politiek wordt verklaard, dat de begrooting, zoo als die door het vorige College van B. en W. is ingediend, door het huidige College gehandhaafd wordt. Voor een principieele wijziging in het financieele beleid, zooals dat door het vorige Colle ge van B. en W. werd voorgestaan welk beleid in het algemeen de volle instemming had van den Raad zien B. en W. geen aanleiding. B. en W. zijn doordrongen van de hooge wenschelijkheid om belastingver- hooging zoo eenigszins mogelijk te voor komen. Volgens de bew ijzig de begrooting voor 1927 bedraagt de raming van de Winstuitkecring van de vijf voornaamste bedrijven f 11.836.175, dat is ruim 47 pet. van de op die begrooring geraamde op brengst der gemeentelijke inkomsten be lasting (f 25.033.000). Voor 1928 zijn de bedoelde winstuitkeeringen geraamd op f 12.316.000. Welk percentage dit bedrag zal uitmaken van de opbrengst der ge meentelijke inkomstenbelasting, is thans niet te bepalen. VALSCHE MUNTER GEARRESTEERD. Sedert enkele maanden waren bij een aantal winkeliers te Rotterdam. voornamelijk op den Linker Maasoever en aan de Boter sloot onechte rijks daalders en guldens in betaling gegeven. In den regel werd een kleinigheid gekocht en dan met het valsche geld betaald. De centrale recherche kreeg verden king tegen den 26-jarigen werkloozen machinebankwerker J. L. v. B., een be woner van Katendrecht, die eenigen tijd geleden is veroordeeld wegens het ver vaardigen en uitgeven van valsche ry- wielmerken. Toen de twee inspecteurs en een re chercheur bij de woning kwamen, bleek v. B. thuis te zijn. Zoodra hij merkte, dat hij met politiemannen had te doen, vluchtte v. B. van zijn woning, welke op de tweede verdieping is gele gen naar den zolder, roepende, dat men op moest passen, aangezien hij een browning bij zich had. Er ontstond een hevige worsteling en eerst na veel moeite is het gelukt den man te arres teeren. Op den zolder bleek hij 'n heel arsenaal van wapexi3, zooals breekijzers, koevoeten enz. te hebben. In den linker broekzak van den arrestant werden 4 valsche rijksdaalders aangetroffen. Men vond bij huiszoeking in een bergplaats een blikken doos. Deze dcos bleek een matrijs voor het vormen van rijksdaalders en een stuk antimonium, dat werd gebruikt om de valsche geld stukken glanzend te maken, te bevat ten. Voorts werden een gasstel, een smeltkroes, een half schuitje bankalin, alliage-materiaal en slakken, welke als resten van het vervaardigen van valsch geld waren achtergebleven, gevonden. DE UTRECHTSCHE GASDERECTEUR. De Avondpost bevestigt het bericht dat B. en W. van Utrecht hebben besloten den Raad voor te stellen den directeur aer gasfabriek aldaar den heer J. F. B. ingaande November niet eervol ontslag te verleenen. Het blad deelt verder mede: B. en W. hebben den heer B. R. met deze beslissing in kennis gesteld en hem gelegenheid gegeven cm overeenkomstig de bepalingen van het ambtenarenregle ment, alvorens dit voorstel in den ge meenteraad aan de orde wordt gesteld, vooraf daarover het oordeel te vragen van de Commissie van Advies. Indien de heer B. R. van dit beroep geen gebruik maakt, dan zal, als de reglementaire termijn verloopen is, of anders, nadat het advies door de Com missie is uitgebracht, het voorstel van B. en W. tot het geven van niet-eervol ontslag, in een geheime raadszitting be handeld worden. Daarna wordt in open bare zitting een definitief besluit geno men. BELASTING VAN NEDER LANDERS IN DEN VREEMDE. ADRES VAN HET ANTWERPSCKE COMITé. Het Antwerpsch comité van actie te gen belastingheffing van Nederlanders in den vreemde heeft zich thans tot de Tweede Kamer gewend met een adres, waarin er de aandacht op wordt ge vestigd, dat de maatschappelijke posi tie van de betrokken Nederlanders zoo danig is, dat «ij niet aangemerkt kun nen worden als zijnde .Jcapitaalvluchte lingen'.' Verder wordt opgemerkt, dat de tekst van het wetsontwerp, bepalingen behel zende betreffende de belastingen van niet binnen het rijk wonende Nederlan ders en van de nalatenschappen en schenkingen van Nederlanders, die geen ingezetenen des rijks zijn, zich niet juist uitspreekt over het al of niet vallen der genoemde Nederlanders onder de desbe treffende bepalingen. Ten slotte zeggen adressanten nog. dat het aannemen van genoemd wets ontwerp in zijn huiöigen vorm voor hen de grootste nadeelen heeft, weshalve zij verzoeken, dit wetsontwerp óf wel geheel te verwerpen, óf wel zoodanig te wij zigen, dat met de ernstige bezwaren re kening wordt gehouden. GESTOMMEL IN DE KIST. EEN SCHIJNDOODE. Men meldt uit Wassenaar aan de N.R.Crt. Er heeft zich in deze gemeente een geval van schijndood voorgedaan. Een huisvader van negen kinderen was Maandagavond overleden en in den loop der week gekist Alles was voor de begra fenis gereed, doch toen Vrijdagmiddag de familie bijeen was voor de begrafen s hoorde men in de voorkamer, waar de doodkist stond, gestommel, en toen men de kist opende rees de man overeind, vragende wat er tcch wel met hem ge beurd was. Ook vroeg hij iets te mogen gebruiken. Het geval bracht groote ontroering te weeg. De vrouw kreeg een bloedspuwing en twee familieleden vielen flauw. VROUWEN ALS BURGEMEESTER. Aan het Voorloopig Verslag der Twee de Kamer omtrent de Begrooting van Binnenlandsche Zaken is het volgende ontleend: Sommige wezen er op. dat in enkele gemeenten vrouwen tot wethouders zijn gekozen. In bepaalde gevallen zullen deze vrouwen als waarnemend burge meester kunnen optreden. Dit maakt den toestand, dat geen vrouwen tot bur gemeester benoemd kunnen worden, steeds onhoudbaar. Deze leden dron gen met klem aan op wijziging der Ge meentewet te dezer zake. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regel. verdrijft men spoedig met Mijnhardi's Sanapirin-tabletten (Wettig bescherma tegen vervalschtng). Genezend, pijnstillend, koertswerend Bij Apoth. en Drog. Buisje 75,40 en 25 ct. Alhena, 28 October 14. 30 m. v. Rio de Janeiro, Rotterdam naar Buenos Ayres. Amstelland p. 28 St. Vincent K.V., Rotterdam naar Buenos Ayres. Aagtekerk 29 October te Antwerpen, Australië naar Rotterdam. Blitar p. 29 October Ouessant, Batavia naar Rotterdam. Buitenzorg p 29 October Gibraltar, Rotterdam naar Batavia. Baarn 28 October te Callao van Am sterdam. Boskoop 27 October van Cristobal n. Curacao. Breda, p. 28 October de Azoren, Am sterdam naar Chili. Calypso, p. 28 October te La Guaira v. Amsterdam. Cardiganshire 26 October te Los Ange las. Rotterdam naar de Pacifickust. Èemdijk 28 October te Vancouver v Antwerpen. Grotius 28 October van Genua, Ba tavia naar Amsterdam. Helder 30 October van W.-Afrika te Rotterdam verwacht. Klipfontein 29 October te Antwerpen, Beira naar Rotterdam. Lochgoil, 27 October te Tacoma, Paci fickust naar Rotterdam. Moerdijk 28 October te San Francis co v. Antwerpen. Meerkerk 29 October te Madras van Rotterdam. Narenta 26 October van Portland (O.) Pacifickust n. Glasgow. Nebraska, 28 October te Colon, Rot terdam naar de Pacifickust. Orion 29 October te Hamburg van Bremen. Oldekerk 27 October te Kobe, Amster dam naar Japan. Phrontis, 23 October te Londen, Bata via naar Amsterdam. Rembrandt 29 October van Rotterdam naar Ned. Indië. Riouw* 29 October van Amsterdam n. Java. Ad ja, 28 October van Port Said, Ba tavia naar Amsterdam. Soemba 28 October te Genua, Batavia naar Amsterdam. Siantar, 29 October te Rotterdam v Batavia. Tambora, 28 October van Singapore. Batavia, naar Rotterdam. Vechtdïjk, 29 October van Batavia n. New York Waterland 28 October n.m. te Buenos Ayres van Rotterdam. Agamemnon, 29 October van Amster- naar n. Guatemala. Andijk p. 28 October n.m. Gibraltar, Bombay naar Rotterdam. Baralt st 27 October te Panama. Eeemsterdijk 30 October 7 uur voor gas ts van den N. Waterweg verwacht, Galveston naar Rotterdam. Blommersdijk 29 October v.m. te New York van Java. Boschdijk 29 October n.m. v. Rotter dam naar Newport News. Breedijk 29 October 12 uur. 300 mijl West van Bishops Rock, Rotterdam n. New York. Kota Inten 29 October n.m. van Rot terdam naar Java via Antwerpen. Koudekerk 29 October n.m. van Rot terdam na r Hamburg. Maasdam 29 October 17 uur van Bou logne, Rotterdam naar New Orleans. Melampus 28 October van Port Said, Batavia naar Amsterdam, Nias 29 October van Amsterdam naar Antwerpen. Nijkerk 28- October te Port Soedan, Amsterdam naar O.-Afrika. Ridderkerk 29 October n.m. van Rot terdam naar Bombay. Rietfontein 27 October van Beira naar Delagoa Baai. Rijndam 29 October 12 uur. 610 mijl van Scilly, New York naar Rotterdam. Schiekerk p. 16 October 20 uur 45 m. Vlissingen, Antwerpen naar Rotterdam. Simon Boüvar 29 October van Am sterdam naar Hamburg. Van Outhoom 29 October n.m. van Rotterdam naar Java. Veendam 29 October v.m. te New York van Rotterdam. IJselkerk 29 October n.m.' v. Genua, Rotterdam naar Calcutta. Zoma, 29 October van Amsterdam n Wladiwostock. DINSDAG 1 NOVEMBER, HILVERSUM 1050 ML 12. Politieber. 12.35—2.00 Lunchmuziek door het trio D. Groencveld, viool. A. v. Leeuwen, cel lo. P. Jcchems, piano. 3.004.00 Knipcursus 5.307.15 Concert door het ANRO- orkest. Mevr. de Vink-Verschoor, so praan. Egb. Veen aan den vleugel. 7.15—7.45 Engelsche conversatieles. 7.45 Politiebericht. 8.10 NOV. Sonatenconcert. Joh. Rasch, viooL R. Boer, piano. 1 Sonate voor viool en plano in G dur op. 13, Grieg. 2 Sonate voor viool en piano in A dur op, 100t Brahms. 9.00 ANRO-NOV. Gevarieerd program ma. Kees Pruis, humorist, Hawaiian Kwintet (Chr. de Vos, Hawaiian guitaar) Eug. Scholten, Hawaiian guitaar. Fer nandez. Jan de Vos, Bas guitaar. Chr. Seeger, Ukulele 10.30 NOV. Populair concert o. 1. v. Herm. Teunissen, 1 Marsch Indienne, Lambert. 2. Frühlings Einzug, Jessel, 3 Wicnerblut, Joh. Strauss. 4 Fant. „La gronde duchesse de Gérolstein", Offen bach. 5 Rusticanalla, Cortopassi. 6 Sere- nata, Caecinali. 7 Fant. „Barbier de Se- villa", Rossini. 8. Te souviens-tu? Tosti. 9 Heinzelmannchens Wachtparade» Noack. 10 Sous l'Ombrage, intermezzo. Eilli. 11 Salut Espana, Vercollier. 10.30 Persber. HUIZEN, 1840 M. (na 8 uur 1950 M.). 12.301.30 KRO. Lunchmuziek van het Trio Winkels. 6.15—7.00 Esperanto. P. Heilker Hoofd dorp (KRO). 7.00—7.15 Engelsche proefles voor be ginners. 8.00—10.30 Allerzielen-uitzending (KRO). Mej. J. Boele, alt. Jongenskoor o. 1. v. Kapelaan W J. H. Tempellen uit Amersfoort, De heer Giel Ramselaar, bariton, Hr. H. Ramselaar, piano, Jules Moes, muzik leider, Spreker: Pater Bo- romeus de Greeve: Allerzielen. DAVENTRY 1600 M. en LONDEN 361 M. 11.20 Daventrykwartêt en solisten (piano, sopraan, tenor, cello). Slydel Oc tet. 2.50 Muziekles. 3.35 Fransche les. 4.05 Concert. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Lezing. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek 6.50 Tijds., weerber., nieuws. 7.05 „The quality of Mercy", causerie. 7.20 Lezing. 7.35 Fransche pianosuites van Bach. 7.45 Lezing. 8.05 Liederen van Wilfr. Sanderson, door Ashmoor Burch. 8.20 Lezing: Moby Dick: A sea Epic. 9,20 Nieuwsber. 9.35 Muziekbespreking. 9.55 Nieuws. 10.00 Orkestconcert. O. Groves sopraan H. Kimbcrley, bariton. 10.5012.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1750 M. 10.50—11.00 Muziek. 12.502.10 Orkestconcert. 5.055.55 Orkestconcert. 8.50—10.50 Symphonieconcért Orkest en solisten. LANGENBERG, 469 ML, MüNSTER 841 M. cn DORTMUND, 283 M. 8.20—9.20 Kath. Morgenwijding. 12.30—1.50 Kamermuziek. Kwartet en solisten, (orgel, viola, tenor) 4.35—5.55 Werken oor 2 piano's van Max Reger 7.50 Orgelconcert door H, Bachem. B. Mittmarm, viool. 9.40 Sluiten, KöNIGSWUSTERHAUSEN. 1250 M. 11.20—7.05 Lezingen en lessen. 7.20 Opvoering van het „Requiem" van Verdi. Opgevoerd in Freiburg. HAMBURG 395 M. 7 20 .JDer Tor und der Tod", van Hofr- mannsthal. 8.35 Concert. Liederen en aria's. 9.50—11.10 Actueel uurtje. Daarna dansmuziek. BRUSSEL, 509 M 5.206.20 Dansmuziek 8.35—10.35 Concert. Orkest en solis ten. Kuagelijntje hcudt intusschcn dc wacht bij het divankleed,Haar gedachten zijn niet erg vrooiijk. Als we niet gauw den weg vinden, denkt ze, komen we vanavond nog niet thuis. Wat zullen Vader en Moeder ongerust zijn. Ze den. ken vast dat we opgegeten zijn.... Als Snuffëlgraag weer beneden komt en moet bekennen dat ze waarschijnlijk erg ver van huis zijn, wordt het cr niet vrooüjkcr cp. Zwijgend sjouwen dc twee arme vermoeide zwervelingen het zware kleed voort. Wat zouden ze graag thuis zijn!

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 6