VOOR DE LUISTERVINKEN FLITSEN INGEZONDEN FEUILLETON Het Huis met den Pijl HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 5 NOV. 1927 Onze Radio Rubriek. Hallo! Hallo! Wat rijn serie- en parallel schakelingen. tn het onderstaand artikel, hetwelk geschreven ls voor den experimenteeren den amateur, wordt de werking ver klaard van een serie of een parallelscha keling van weerstanden. Eenige bijzon derheden welke mij ontbraken en die tusschen gelascht zijn, zijn door mij ont leend aan een artikel uit Wireless Ma gazine. De Juiste be teekenis van een serie- schakeling ter onderscheiding van een parallelschakeling, geeft soms aanleiding tot onverwachte moeilijkheden, zooals bijvoorbeeld wanneer het noodig wordt het resultaat te vergelijken van het ver binden van twee wee.standen of twee condensatoren of één dezer twee ma nieren. Er is iets verwarrends in het feit, dat de effectieve weerstand van twee weer standen, parallel geschakeld, minder is dan elke afzonderlijke weerstand; ter wijl de daaruit voortvloeiende capaci teit van twee parallel geschakelde con densatoren de som is van de afzonder lijke capaciteiten. Op het eerste gezicht is men natuur lijk geneigd om een serie schakeling te beschouwen als gelijkstaand met een span paarden vóór elkaar gespannen en die een voertuig voorttrekken; terwijl men een parallel schakeling vergelijkt met een span hetwelk zij aan zü trekt. Uit deze redeneering blijkt, dat het resultaat vrijwel hetzelfde behoort te stjn, onverschillig welke schakeling wordt toegepast. Doch inderdaad is het resultaat, dat bij een serie-schakeling verkregen wordt, tenminste bij electri- iche ketens, altijd zeer verschillend van die van een parallel-schakeling. Weerstanden in serie ge schakeld. Bij de beschouwing van het geval met twee weerstanden R 1 en R 2, in serie geschakeld, zooals aangegeven in Fig. I is 't belangrijke punt waarop gelet moet "7? I -AWW. "R X. -AVWN T.e. wonden, dat dezelfde stroom (zie I in fi guur I) door de beide weerstanden moet gaan. De spanning door den weerstand .Ri is volgens de wet van Ohm R1 I en die door-R 2 R2I en de sonj dezer twee moet dus gelijk zijn aan de toegepaste .spanning der batterij. Bij gevolg E I (Rl -fR2) of met andere woorden is de totale weerstand (Rl R2) de som der afzonderlijke weerstanden. Indien nu de weerstanden parallel geschakeld worden, zooals in fig n is aangegeven, kunnen wij niet aannemen, dat de stroom in beide dezelfde is, of schoon uit het diagram duidelijk blijkt, dat dezelfde spanning E uit de batterij over beiden is aangebracht. Bij de toe passing van de wet van Ohm ten op zichte van den weerstand Rl, weten wij dat E II Rl, terwijl voor den weer stand R2, dezelfde batterijspanning E 12 R2. Nu moet de stroom I, geleverd door de bron E de som zijn van II en 12. Daarom is De werkelijke weerstand is daarom het product der twee afzonderlijke weer standen, gedeeld door hun som. Bij vergelijking der twee samenstel lingen, zal men nu zien dat voor serie schakeling (zie fig. I) slechts een ge deelte van de toegepaste spanning E beschikbaar is om den stroom door Rl te voeren, terwijl het overblijvende ge deelte wordt verbruikt door denzelfden stroom door R2 te voeren. Dientenge volge moet de netto stroom minder zijn dan indien hetzij Rl of R2 afzonderlijk over E verbonden waren. Met parallel-schakeling zooals in Fig. n evenwel, wordt de geheele spanning E verbonden over beide weerstanden. In dien de bron E in staat is, de spanning blijvend te bewaren, heeft iedere weer stand evenveel stroom alsof deze alleen verbonden was over de bron E en de totale gebruikte stroom is daarom groo- ter dan indien ieder afzonderlijk ge bruikt zou worden. Inwendige weerstand (Impe dantie) bU> serie of parallel schakeling. Thans gaan we over tot een moeilijker probleem, nl. de inwendige weerstand van serie- of parallel-schakeling bij een afwisselende spanningsbron.Wij zullen eerst het geval van inductie-spoelen be handelen en om complicaties te vermij den nemen we aan, dat de spoelen geen noemenswaardigen Ohmschen weerstand hebben. Deze spoelen bieden een zeer kleinen weerstand aan den voortdurenden stroom van electronen opgewekt door een battery geschakeld over de spoel. De electronenstroom echter in zoo een spoel heeft zeer besliste bezwaren tegen plotseling stoppen of omkeeren, zooals veroorzaakt wordt door de toepassing van een afwisselende spanning. Hoe sneller de afwisselingen der spanning zijn, des te grooter wordt deze tegen stand. Inderdaad is het .smoor" effect in verhouding met de Inductie L van de spoel en als twee inductie spoelen LI en L2 in serie geschakeld worden, zoo dat alle wisselstroomen door beide spoe len moeten gaan, is de totale inductie LI -f- L2 en dan is de redeneering pre cies dezelfde als by weerstanden. Iets dergeiyks is het geval, indien één der spoelen parallel geschakeld staat met den andere, dan is de totale inductie (Juist als by weerstanden) minder dan ieder afzonderiyk, hetgeen geiyk staat met het product gedeeld door de som hunner afzonderlijke inducties. In een formule uitgedrukt aldus LI L2 LI L2. Wanneer een condensator in een wis selstroomkring geplaatst wordt, zooals aangegeven in fig. III. dan is de werking van de bron E om electronen in de bo- Ti li T? I _/wwv\ "R l JWWV1 VI I*=H 12: E hieruit volgt r /Rl R2\ c R1XR2 I-E \R) x R2/ of E 1 Rl R2 =t€' venplaat A te brengen door ze te ont trekken aan de andere plaat B en vice versa. Spanningsverschil. Gedurende den halven cirkel, waarin de electronen naar de bovenplaat A stroomen, wordt die plaat negatief gela den in verhouding tot de lagere plaat B en een spanningsverschil ontstaat tus schen de platen. Dit gaat door, tot het spanningsverschil hetzelfde is, als dat toegepast door de bron E, waarop een evenwicht in spanningen ontstaat en de stroom ophoudt te vloeien. Deze phase wordt onmiddellijk gevolgd door de onttrekking van electronen uit de bovenplaat, als de toegepaste span ning wordt omgekeerd. Nu is het aantal electronen, dat ver- eischt wordt om de spanning op den condensator te verhoogen tot dezelfde waarde als de toegepaste spanning naar verhouding tot de capaciteit van den condensator. By gevolg, hoe grooter de capaciteit is, des te grooter Is de elec tronenstroom. Met andere woorden; de impedantie (inwendige weerstand) van een condensator is klein, wanneer zyn capaciteit groot is voor een gegeven fre quentie. Dit resultaat is rechtstreeks het tegenovergestelde van hetgeen gebeurt in geval van een Inductiespoel, waar zooals we gezien hebben, het „smoor" effect ln dezelfde verhouding staat tot de Inductie ran den spoel. JOHN D. ATJEES. Haarlem, 4 November 1927. VRAAG: 1. Hoe is de aansluiting voor plaatstroom detectie by een Harris schema? (Antennespoel apart). Wat zijn de voordeelen? 2. Wat is de oorzaak en wat is er te gen te doen dat by gebruik van een plaatstroom- (geiykstroom) apparaat aan een raamontvanger de selectiviteit verdwenen is? 3. Ik heb met de A 442 HJ. lamp wel een enorme versterking, maar is lang zoo selectief niet als de A 430. Is dit juist, of is de lamp niet goed verbon den? 4. Ik gebruik geen blokcond. in den kring 150 75. Waar dienen deze voor? ANTWOORD: 1. aan plaat detector 2. U geeft waarschyniyk te veel ano- Vermindert u dit eens. 3. Voor gebruik van de Philips A 442 behoort u een aparte schakeling te heb ben. Zonder dit zal de lamp wat betreft selectiviteit niet veel doen. Indien u uw verlangen te kennen geeft, wil ik deze schakeling wel puJbliceeren. Begryp uw vraag niet goed. Wil deze nader omschrijven, VRAAG: 1. Mogen by gebruik van antenne (volgens schets) de draden van het vierkant elkaar aanraken of niet? 2. Moet de af tak draad alleen aan den buitensten kring vastgesoldeerd worden of verdient het aanbeveling aan alle kringen te bevestigen? ANTWOORD: 1. Neen, draden moe ten geïsoleerd bevestigd zyn en mogen elkaar niet raken. 2. Alleen aan buitenst» kring is voldoende. Zou u echter aanraden hier voor een dassenknyper te gebruiken, dan kunt u aftakken zooveel u wilt. VRAAG: 1 Kunt u my het Baltic schema aanbevelen? Heeft dit een groo- te selectiviteit? 2. Kan ik zonder bezwaar andere, dan juist Baltic-onderdeelen gebruiken? 3. Is de Super Transforma transfor mator een prima onderdeel? 4. Ik heb de lampen A 425, A 409, A 409 en B 406. Is dit een goede com binatie? 5. Ik heb een 3-lamps toestel (Koo- mans) 1 H.FX). en 1 LR. Op sommige tijden is het geluid beknepen en stotte rend. Op 2 lampen is het echter nor maal, zoodat de fout in L.F. versterking zit. Wat zou hier oorzaak van zijn? ANTWOORD: 1. Ja, is zeer selectief. 2. Zou u dit niet aanraden, houd uzelf aan de maten als opgegeven. 3. Ja. zijn heel goed. IV. Neen, derde lamp is niet g hiervoor nemen of Philips A 415 B 406. 6. Zit waarschyniyk in de werking van uw transformator daar u geen goede versterker lamp toepast Gebruikt u wel goede neg. roosterspanning? ANTWOORD aan den heer A. G. J. M, 1. Eéndraads antenne moet pl.m. 15- 20 M. lang zijn. 2. Spoelen in volgorde van links naar rechts 25, 35. 50. 75 of 35. 50, 75, 100 is voor golven van 200600 M 3. Eén serie goede spoelen is vol doende U kunt eventueel een aparte se rie speciale kortegolfspoelen aanschaf fen, doch beslist noodig is dit niet. 4. Ja 6. Ja, hierby is de —accu verbonden aan de pl.m. 4.5 aftakking en toestel aan accu, dit is voor negatieve roos terspanning. ANTWOORD aan den heer L. v. d. V. VAN HAARLEM'S DAGBLAD No. 1044 NIET DOEN! -WW Hierbij een complete H.F. versterker Plaat HF lamp gaat naar antenne klem toestel. Aardkiem toestel gaat naar anode spanning. baby speelt met een kleurd blokje hy begrypt niet alle woorden, die zy zegt, maar beseft dat er iets is dat hij niet doen mag vraagt zich af. of het iets te ma ken heeft met het blokje I krijgt een ingeving; beweegt het I blokje naar zyn mond en kykt I naar moeder ja, zie je, dat was het: nee. nee. niet doen! niet in je mond! zuigt op het blokje en merkt dat er piet veel smaak aan is, maar er moet een attractie zyn, daar hy het niet mocht doen hij verwachtte wel. dat zy het hem af zou nemen ze moeten altijd je pleziertjes bederven moeder gaat uit de kamer, zonder te zien dat hij nog op een ander blokje lag, dat hy nu rustig en gelukkig kan bekluiven. CNa-druk verboden). A. is antenne. B. is aarde Xn acculeiding welke met aarde is •erbonden een condensator plaatsen van 1000 cM. of de wisselstroom VpAAG: Kunt u my stad Apeldoorn 220 volt heeft? ANTWOORD: Dit is my niet bekend Informeert u eens daar by het Ge meentebestuur. ANTWOORD aan den heer S. v. d. G. Zie gepubliceerd schema in de ru briek van heden. Dit is «en verbeterd Koomansschema. De roosterspoel en condensator vervallen en hiervoor is een Lissen HF smoorspoel gekomen. U kop pelt nu de plaat van den detector direct op de antenne. Condensator is groot 500 c.M. ANTWOORD aan den heer E, v. M. Gevraagd schema hieronder Is een verbeterd Koomans schema. 4^ Voor den inhoud dezer rubriek stelt 'e Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst d! niet geplaatst, wordt de kopie den nzender niet teruggegeven. ONZE HUISDIEREN Bij het naderen van den winter wil ik een beroep op u doen voor het nood- lydende dier. Veel is er voor de dieren gedaan en gelukkig behooren ernstige mishandelingen tot de uitzonderingen, maar toch zou er met een beetje goeden wil nog veel leed onder de dieren voor komen kunnen worden, wy die reeds jaren de dieren verzorgen weten dat er nog heel veel onder hen geleden wordt. Gelukkig wordt het aantal werkeiyke dierenvrienden steeds grooter, doch er zyn helaas ook nog zooveel menschen, die wel het nut van het dier willen hebben, maar de lasten van zich af schuiven. Hoe toch verklaart men Ket anders, dat het aantal zwervende dieren ieder jaar grooter wordt? Als toch ieder goed voor zyn dieren zorgde, zou dat zeker niet gebeuren. Natuurlyk kan men door een ongelukje 2ijn dier kwijt raken Doch dan waren er zeker niet zooveel zwervende dieren. Vooral katten worden veel het slachtoffer. Een hond heeft het om verschillende redenen beter dan een INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN «0 CENTS PER REGEL. ADMINISTRATIES EN BELASTBNGZAKEN INRICHTEN, BIIHOUDEN EN CONTRÖLEEREN VANAF «6,- PER MAAND N. J. Th. SCHMIDT - LEERAAR M.O. BOEKH. - WILHELMIN ALAAN 4 - DEN HOUT poes. Ten eerste heeft hy meer gelde- lyke waarde, dan kan hy den mensch meer diensten bewyzen voor bewaking enz. En de hoofdzaak is wel, dat een beetje schrandere hond heel dikwijls zyn huis zelf terug vindt. Nu wil ik geen zins beweren, dat alle zwervende dieren expres op straat gezet worden! Geluk kig niet. Heel veel menschen komen dankbaar hun huisdier opeischen, doch opvallend is het, hoe weinig poesen weer door him eigenaar worden weggehaald. Dan zijn er jaarlijks heel wat schurft- katten, die door ons worden opgenomen en pynloos uit him lyden worden ver lost. Het spreekwoord zegt: kleine oor zaken groote gevolgen. In dit geval maar al te waar. Als uw poes een begin van schurft heeft, raadpleeg dan een dierenarts of laat het dier pijnloos af maken. Het is toch zoo wreed om een dier in die omstandigheden op straat te jagen. Ten eerste staat zoo'n arme poes aan alles bloot en duurt het soms weken voor ze zich door iemand laat op pakken. Intusschen iedere kat besmet tende die met haar in aanraking komt. Als men dan even nadenkt, zegt men toch onwillekeurig, neen daar mo gen toch niet zooveel gezonde dieren aan gewaagd worden. Nu gebeurt het ook dikwijls, dat men kinderen met hond of kat naar de Asphvxiatie inrich ting of kennel stuurt, om het dier pyn loos te laten dooden. Meestal wordt er dan geld meegegeven, doch is men wel altyd zeker van de kinderen? Het geld is soms zoo verleideiyk voor hen en met allerlei leugens wordt getracht, voor niets van het dier af te komen. Meermalen wordt dan een hond of kat het slachtoffer en wordt op het Phoe- nixterrein neergezet. Eischt daarom ook van de kinderen een bewys dat het dier Is men werkelijk onver mogend, zoo zijn wy ten allen tijde be reid, het dier kosteloos, pynloos te dooden. Hopende, dat bovenstaande regels mogen medewerken, om 't lyden van vele dieren te voorkomen en u dankend voor de opneming. IJ. KLAASSEN, Kennel „Ftuna". BAZAR HAARLEMS CHE MEISJES- CLUBS. De Haarlemsche Meisjesclubs hopen eind November hun jaarlijksehe ten toonstelling en verkooping te houden, voornamelijk van op de clubs vervaar digde handwerken. Deze clubs zyn opgericht door cte Haarlemsche afdeeling der NederL Ven- eeniging ter behartiging van de belan gen der jonge meisjes, zy beoogen de geestelijke, verstandelijke en lichame lijke ontwikkeling te bevorderen van de Haarlemsche vrouwelijke jeugd. Het middelpunt van het clubleven ligt in het gezellige clubhuis Damstraat 19, waar eiken weekavond een groot aantal meisjes in kleine groepen bijeen zyn ter ontwikkeling en ontspanning. De Padvindstersgroepen oefenen zich in al lerlei practische kundigheden; op an dere clubs wordt gehandwerkt en mu ziek gemaakt; de gymnastiekclub komt geregeld byeen in een lokaal van de ge meente, waarvoor een voor onze klach ten vrij hooge huur moet worden be taald; en 's zomers wordt er onder lei ding buiten gespeeld. De kosten van dit werk worden byna geheel gedragen door de meisjes zelf. De slechte staat der financiën maakt echter de aanschaffing van handwerfc- materialen onmogelyk en voor het voort bestaan van het werk is toch een flinke opbrengst van den bazar noodzakelijk. wy vragen nu eens geen bijdrage in geld maar in natura, en wel in den vorm van allelei restjes lappen, wol, zyde en raffia, die voor u waardeloos zijn en waarvan de vindingrijke H. M. C.-leden nog zeker iets weten te maken. Ook ven- koopbare artikelen voor den bazar zyn zeer welkom. Mocht iemand zóóveel willen zenden dat het moeilijk is te transporteeren, dan kan het worden afgehaald. Het Clubhuis Damstraat 19 zal gaar ne uwe bijdragen in ontvangst nemen. Namens het bestuur der H. M. C. H. VAN KRETSCHMAB. Secrtn»^««»e. Naar bet Engelsch van A. E. W. MASON. 48) „Ik zal u dadeiyk maar alles vertel len", begon ze. De woorden klonken dap per genoeg, maar de dapperheid eindig de ook met de woorden. Ze begon op uitdagenden toon en eindigde fluiste rend. Maar toch slaagde ze er in haar verhaal te doen, terwyi ze daar tegen de deurpost leunde. Al sprekende werd haar stem gaandeweg sterker en kwam er zelfs een glimlach om haar mond en in haar oogen en kuiltje in haar wangen. Tot anderhalf jaar geleden woonde ze met haar moeder, een weduwe, in Dor setshire, op korten afstand van Wey mouth. zy konden met moeite rondko men. Mevrouw Upcott was er wanhopig aan toe, daar ze voor de kleine bezitting, die ze had, veel te veel belasting moest opbrengen. Haar kennissen waren er van overtuigd dat Ann teekentalenten had. Toen haar moeder stierf werden huis en land verkocht aan een fabrikant en met een kleine beurs en een massa ver wachtingen trok Arm naar Londen. ,Na een jaar was ik er van overtuigd dat ik niets meer dan een dilettante was en zou blyven. Ik telde myn geld na. Nog drieduizend gulden had ik over. Wat zou ik er mee doen? Het was niet genoeg om er een winkel mee op te zet ten. En afhankelijkheid stond my ook niet aan. En toen besloot ik om tien heerlijke dagen door te brengen in Mon te Carlo en daar myn fortuin te maken of alles te verliezen". Op dat oogenblik begon ze te glim lachen. „Ik zou hetzelfde weer doen", riep ze zonder eenig berouw. „Ik was nog nooit van myn leven buiten Engeland ge weest, maar ik kende nogal wat Fransch uit myn schooltyd. Ik kocht een paar japonnen en hoeden en verdween. Het was een heerlfyke tyd. Ik was negentien. Alles van de slaapwagens tot de crou piers was een heeriykheid voor me. Ik logeerde in een van de kleinere hotels op den heuvel. Ik ontmoette een paar menschen die ik kende en zij introdu ceerden me in de „Sporting Club". O, er waren een massa menschen heel vriendelyk voor me!" riep ze uit. „Dat is volkomen begrijpelijk" zei Hanand droogjes. „O, maar heel aardige menschen ook", antwoordde Ann. Haar gezicht gloeide by de herinnering aan dien korten. vreugdevollen tyd. Ze was voor het oogenblik alle moeilijkheden waarin ze zich bevond, vergeten, of ze speelde too- neel op zulk een handige manier als Hanand nog maar zelden meegemaakt kon hebben. „Er was byvoorbeeld een croupier, aan de „trenie-et-quarantc" tafel in de groote zaal van de Sporting Club". Ik probeerde altijd naast hem te gaan zit ten. Want hy zorgde er voor dat nie mand mijn geld stal en dat ik, als ik won, ook myn winst binnen kreeg. Ik bleef er vyf weken en had toen vier honderd pond gewonnen en toen kwamen er drie vreeseUjke avonden en verloor ik alles behalve driehonderd gulden die ik in het hotel in de brand kast had gelegd. Ze knikte tegen Jim. .Meneer Frobisher kan u wel van dien laatsten avond vertellen. Want hy zat naast my en probeerde my op een heel aardige manier duizend francs cadeau te doen". Maar Hanand Het zich niet afleiden. „Dat kan hy my later wel vertellen", zei hy en begon weer te vragen. .Had u Waberski al eerder ontmoet?" „Ja, een paar weken te voren. Maar ik kan my niet herinneren wie my aan hem heeft voorgesteld". „En mademoiselle Harlowe?" .Monsieur Boris stelde my een paar dagen later aan Betty w>or by de tftee in de hal van het .Hotel de Paris". „Aha!" zei Hanand. Hy keek naar Jim en haalde byna onmerkbaar zyn schouders op. Het werd al meer en meer duidelijk dat Waberski met opzet Ann Upcott daar in huis had gebracht, als een onderdeel van een nauwkeurig op gezet plan dat pas later zou worden uit gevoerd. „Wanneer stelde Waberski u voor dat u by mademoiselle Harlowe zou komen wonen?" vroeg hy. „Op dien laatsten avond", antwoordde Ann. „Hij had tegenover my gestaan aan den anderen kant van de „trente- et-quarante"-tafel. Hy zag dat ik ver loor". „Ja", zei Hanand en knikte. „Onge- twyfeld dacht hy dat het oogenblik gunstig voor hem was". Hy strekte zijn armen uit en liet zyn handen langs zyn lichaam vallen. Hy leek op een dokter, die by een onher stelbare zieke geroepen is. Met gebogen hoofd keek hy naar den grond en keerde zich half van Ann af. Jim was er van overtuigd dat hy op dat oogenblik by zich zelf overlegde of hy het meisje in hechtenis zou nemen. Maar Betty kwam tusschenbeide. „U moet geen verkeerde gevolgtrekkin gen maken, monsieur Hanand', zei ze vlug. ,Het is ongetwyfeld waar dat monsieur Boris er dien avond voor het eerst met Ann over sprak. Maar ik had al aan myn tante en aan monsieur Boris verteld dat ik wel graag een vriendin van myn eigen leeftyd by mij zou willen hebben en ik had al over Ann gesproken". Hanand keek haar ongeloovig aan. „Terwijl u haar nog maar zóó weinig kende, mademoiselle?" Maar Betty hield voet by stuk. „Ja. Ik voelde mij al dadelyk tot haar aangetrokken. Zij was alleen. Het was duidelijk dat zij van onzen stand was. Het was heel logisch dat ik haar graag bij mij wilde hebben. En in de vier maan den, dat ze by ons is geweest, is er wel gebleken dat ik gelijk had". Met een uitdagend knikje tegen Ha nand liep ze naar Ann toe. De detective grynsde en zeide toen in het Engelsch: „Dat kan ik dus in myn zak steken, zooals myn vriend Ricardo zou zeggen. Bedoelt u dat? Nu, tegen loyaliteit ben Ik machteloos", en hij boog vriendelyk voor Betty Hij had nauweiyks duidelijker kunnen zeggen dat het aan haar tus- schenkomst te danken was dat Ann niet gearresteerd was of dat hy aan Ann's schuld geloofde. Iedereen in de hal begreep dat. Ze keken allemaal langs elkaar heen en wisten niet goed hoe ze kyken moesten en juist op dat oogenblik gebeurde er iets. Een meisje met een langwerpige cartormen doe® kwam de twee treden op naar de voordeur, die open stond. Ze had haar vinger al op de bel, toen Ha nand naar haar toeliep. .Het is niet noodig dat u belt", zei hij. „Wat heeft n daar?" Het meisje kwam de hal in en keek naar Ann. .Het is Mademoiselle's japon voor het bal van morgenavond. Mademoiselle zou nog een keer passen, maar ze is niet gekomen. Maar madame Grolin denkt dat het wel goed zal zyn". Ze legde de doos op een kist, die in de hal stond, en ging weer weg. „Dat was ik heelemaal vergeten. Die japon is besteld vlak voor madame stierf en ik heb hem eens gepast", zei Ann. Hanand knikte. „Zeker voor het gemaskerde bal van madame le Vay", zei hij. „Ik zag de in vitatie op den schoorsteenmantel in mademoiselle's zitkamer. En in welk costuum was mademoiselle van plan te gaan?" Ann hief het hoofd op. het bloed stroomde naar haar wangen en haar oogen schitterden terwijl ze antwoordde: ,Jn ieder geval niet als madame da Brinvilliers, monsieur". Zelfs Hanand schrok er van. (Wordt vervolgd}"

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 15