HANDELSBLAD HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 11 NOV. 1927 BINNENLAND HET OPZIENWEKKENDE FAILLIET. Wantoestand op het notariskantoor. een schromelijke ver warring. Wij meldden reeds, dat het faillisse ment is uitgesproken over de nalaten schap van wfjlen notaris ML T. te Den Haf.;. Het actief moet 1 1.2 ton bedra gen. het passief 7 ton. Het was reeds jaren bekend, schrijft de N. R. C». dat de administratie van notaris T. veel te wenschen liet en de zaken die over zijn kantoor bcpgr., slechts zeer langzaam en met groote eo:.:; uit zijn handen te krijgen wa ren. In verband hiermee is hij 1 12 jaar geleden op verzoek van een zijner cliën ten ter verantwoording geroepen voor de kamer van toezicht, waarvan hij zelf deel uitmaakte. Na zijn docd. tengevolge van kan ker. heeft men pas een begrip kunnen krijgen van den wantoestand, die zich gaandeweg op zijn zeer drukke kantoer had ontwikkeld. De acten en protocol len, die de heer T. onder zijn beheer had gehad, bleken in orde te zijn; ten aanzien van de administraties, die hem van particuliere vermogens waren opge dragen leek het echter esn schromelijke verwarring te wezen. Eemge boekhou ding omtrent deze afdeeling van het kantoor, waarin, zooals uit boven staande is gebleken, groote bedragen omgingen, schijnt niet bestaan te heb ben. De heer T. beweerde steeds alles in het hoefd te hebben. Kij werkte dan ook jaren zonder candidaat, omdat hij het. naar hij zeide wel alken afkon. Het is thans gebleken, hoe het hiermee ge steld was. Na zijn overlijden beeft de kamer van toezicht aan notaris ror. Be gum te Voorburg, een vriend van htm verzocht, zich met de afwikkeling van niet s:rikt nctarieele zaken te be lasten; de afwikkeling van 't andere gedeelte is opgedragen aan den heer Van der Giessan, bovengenoemd. Lichtvaardige handelwijze. Eet Haagsche Corr. Bur. meldt nog. da: er niet alleen een minder nauw keurige administratie ten opzichte van particuliere gelden door wijlen ijoiaris T. :s gevoerd, maar da: ook vaojestaande is. dat hy op zeer- lichtvaardige wijze hypotheken en ersdiet-an vérstrekte van de hem toevertrouwde gelden. He: gevolg hiervoor zou geweest zijn. da: notaris T. me-st stoppen, zoodat het ontstaan /an e^n aanzienlijk tekort dan ook onvw.noordelijk was. Verschillende personen, die veel met notaris T. in aan raking kwamen, beweren, dat zij deze catastrophe reeds langen tijd hebben zien aankomen. Het moet voor de cliënten steeds zeer moeilijk geweest zijn, hun zaken weder Tilt handen van notaris T. los te krijgen. Deze laksheid moet de oorzaak zijn ge weest, dat eenige jaren geleden een Haagsch advocaat tegen notaris T. een aanklacht heeft ingediend bij de Ka mer van Toezicht op de Notarissen en Candidaat-Notarissen, waarvan notaris T. zelf lid was. Deze Kamer van Toe zicht heeft toen den notaris gedwongen zijn verplichtingen ten aanzien van de cliënten na te komen. Notaris T. heeft daarop deze zaak met die cliënten geschikt, doch daarvan is uit de boeken cok al weder niets ge bleken, zocdac de waarnemende nota ris dezer dagen aan den bedeelden ad vocaat moest vragen, of de zaak wel af gewikkeld was. De bescheiden, die nota ris T. in zijn kwaliteit van notaris moest opmaken, waren alle volkomen in orde. Voor een ton gedupeerd. De Haagsche correspondent van de Tel. meldt nog dat de overledene voor schatrijk doorging. Het schijnt, zegt hij verder, dat de eenige zware verliezen geleden in een paar niet floreerende Haagsche inrichtingen de oorzaak zijn geweest dat zijn fortuin is verloren ge gaan. Een Haagsche dame, gaat hij voort, is voor één ton gedupeerd, het kapitaal, dat haar man destijds voor hun dochter tot haar meerderjarigheid had vastgezet bij den notaris in hypotheken, waarvan zij het vruchtgebruik had. Tot het over lijden van den notaris had de dame ge regeld iedere maand de rente gekregen, maar toen zij daarna als gewoonlijk het geld kwam innen moest zij tot haar groote ontsteltenis vernemen, dat uit niets bleek dat zij een kapitaal van cir ca f 100.000 te vorderen zou hebben. Naar de dame vertelde, had de notaris de uitbetalingen steeds persoonlijk be handeld en toen zij eens op afrekening had aangedrongen om te weten hoe het met het kapitaal van haar dochter stond, was de notaris boos geworden en had dit als een bewijs ran wantrouwen opgevat. Daarna heeft zij nooit meer den meed gehad er over te spreken. LEZING JHR. MR. VAN' EARN'EBEEK Zooals de Londensche correspondent van de N.R.Ct. meldt, heeft Jhr. Mr. Van Kamebeek onze gewezen minister van Buitenlandsche Zaken, te Londen, als gast van het Royal Colonial Institute. e?n lezing gehouden ever harvormingen in de grondwet van Ned. Oost-Indië. Na de lezing, die door het gemengde publiek van Britten en Nederlanders met warmte toegejuicht werd, volgde een uiigebratde en levendige uitwisseling van gedachten. De voorzitter en een paar personen uit hec publiek stelden den heer Van Kar- neb:ek over allerlei details en verschijn selen vragen, waarbij o.a. de mogelijk heid en wenschelijkheid van eenige be zuinigende samenwerking tusschen Nederlandsch-Indië en Britsch Malay op alle gebied naar voren kwam en op alle welke vragen de heer Van Kamebeek in vloeiend Engelsch instructieve ant woorden gaf. Namens het Instituut sprak behalve de heer Ormsby Gore, ook de president Lord Stanley, eenige zeer waardeerer.de woorden uit DE GASDIRECTEUREN. Te Kampen. Het prae-advies van B. en W. op het bekende adres betreffende de gas cor ruptie van den Ned. Fed. Bond van Overheidspersoneel luidt o.a.: Nu geen bepaalde feiten ten laste van den gasdirectsur genoemd zijn. en het aan B. en W. van Kampen bekend is, dat vanwege de justitie in het geheele land onderzocht wordt of en zoo ja„ welke gasdirecteuren zich aan bedoel de onregelmatigheden hebben schuldig gemaakt en dat B. en W. van het resul taat van dit onderzoek op de hoogte zullen worden gesteld, voorzoover Kam pen betreft, achten B. en W. een com missie van onderzoek van gemeentewege thans niet gewenscht. Te Schagen. De justitie heeft thans, zoo meldt de Tel., den directeur der gasfabriek :e Schagen een verhoor afgenomen. De burgemeester had, gelijk bekend, een aanklacht ingediend. DE CORRUPTIE TE DEN HAAG. nog; meer ontslagen? De correspondent van de Tel. te Den Haag schijft: Naar wy vernemen is het met het ont slag, verleend aan een drietal Haagsche gemeente-ambtenaren, wegens het aan nemen van giften leveranciers, nog niet uit met het corruptie-onderzoek. De nasporingen worden voortgezet en dat nog meer ontslagen zullen volgen, is niet uitgesloten. Hoewel men er niet voor zal terugschrikkeu leveranciers, die gif ten geschonken hebben, gerechtelijk te vervolgen, is tot heden nog niet ge bleken. dat zy door het doen van giften de betrokken ambtenaren tot strafbare handelingen hebben verleid» EEN TOREN INGESTORT. door den bliksem getroffen. In den nacht van Woensdag op Don derdag is bi; een kort. maar hevig on weer de bliksem geslagen in den toren der Ned. Herv. kerk te Amstelveen bfj Amsterdam. Brand is niet veroorzaakt, maar het bovengedeelte van den toren stortte met denderend geweld omlaag met het uur werk. Groote stesnbrekken lagen tot op 100 Meter afstand van de kerk over het plein verspreid. Het resteerende gedeelte van den toren vertoonde groote scheuren en zal moe ten worden afgebroken. Persoonlijke on gelukken hebben niet plaats gehad Men schrijft nog aan de NH.Ct.: De in houten balken geconstrueerde spits is aan de westzijde geheel uiteen geslagen daaroöder is een diep gat, ter hoogte van misschien 5 meter, in de in roode baksteenen opgetrokken toren ge slagen. zoodat hec bovenste gedeelte daarvan nog slechts op twee kanten rust Ook aan deze beide zijden is het metsel werk geenszins intact; het verto/it diepe en lange scheuren, zoodat wat er van spits en het bovenste gedeelte over is. zich slechts in bedenkelijk wankelbaar evenwicht bevindt Duidelijk ziet men. dat de verwoesting is aangericht door een geweldige exploi- sleve kracht opgewekt door het lucht ledig, hetwelk de elec'rische ontlading veroorzaakt heeft. De slag moét ontzettend zijn geweest; vele bewoners van Amstelveen verkeer den in de meening dat de kruitfabriek te Ouderkerk in de lucht was gevlogen Men beschouwt het als een wonder, dat geen enkel huis door de zware brokken metselwerk tot op betrekkelijk verren afstand weggeslingerd, ook maar in het minst beschadigd is. De toren is gebouwd in 1920 door den architect Bakhuyzen en heeft toen een mager houten torentje, dat tegen de kerk aanstond, vervangen. Dat er geen brand is ontstaan, schrijft men hieraan toe, dat de bliksem vermoe delijk afgeleid is door het metaal van het electrisch gedreven uurwerk en van daar verder zijn weg gevonden heeft lanvs de lichtleiding, waarmee dit uur werk In verbinding staat. De klok is blijven staan op precies kwart na 1. De geheele verlichtingsinstallatie der kerk is vernield; op de knooppunten der leiding is het pleisterwerk van de muren overal weg geslagen. Het bovenste gedeelte van den toren, die,, niet van een bliksemafleider voorzien was. zal zoo spoedig mogelijk moeten worden gesloopt. TEGEN HET COMMUNISME. een internationale actie? De correspondent van de N.R.Ct te Parijs meldt: Volgens de Chicago Tribune wordt tegenwoordig moeite gedaan, de anti communistische actie van vele staten, die in het Verre Oosten koloniën hebben te combineeren. De onlusten op Java schijnen hiertoe den stoot gegeven te hebben. De eerste aandrang is uit Australië gekomen en Franschs en Nederiandsche handelskrin gen hebben die ondersteund. De Britsche m.nistsr V3n koloniën zou het in (lit op zicht met zijn Franschen en zijn Neder- landschen ambtgenoot eens geworden zijn. Men verwacht nu, dat Amerika zich wat de Philippijnen betreft, bij die lan den aansluit. ZAKELIJKE BEDRIJFSBELASTING Door een 45-tal groot-industrieelen te Nijmegen is een adres aan den ge meenteraad aldaar gericht met verzoek niet over te gaan tot wederinvoering der zakelijke bedrijfsbelasting. HET DRANKSMOKKELEN IN BRABANT. de immoreele gevolgen. De Tijd schryft: Een geheele zitting van het gerechts hof te Den Bosch werd gewijd aan het behandelen der strafzaken in hooger beroep van vonnissen dér rechtbank te Breda tegen een dertiental smokkelaars van gedistilleerd uit Tilburg. Volgens mededeeling van den Rijks advocaat Mr. G. van Zinnicq-Bergmann, komen dag aan dag nieuwe zaken op zijn bureau binnen, terwijl voor de recht bank te Breda een 80-cal smokkelzaken wegens ongedekt vervoer van gedistil leerd op afdoening wachten. De drank- smokkelarü door lieden uit Tilburg en omstreken breidt zich uit als een olie vlek. en verwacht wordt, dat in de ko mende donkere winteravonden en nach ten de smokkeltochten nog zullen toe nemen. Het is den commiezen gebleken dat de smokkelaars er in georganiseerde bende op uit trekken onder leiding Vi»»i een hoofdman. Ze volgen de verschillen de richtingen door den aarvoerder aan gewezen met dit gevolg, dat zoo er al eens een paar in handen der zeer waak zame commiezen vallen, de rest der benden inmiddels langs andere wegen en paden reeds ontkomen zijn. Dat van het smokkelen vooral door werkloozen in Brabant een beroep wordt gemaakt, vindt zijn oorzaak in de zeer hooge accijnskosten op gedistilleerd hier te lande geheven, terwijl de uitvoer naar België vrij is. Zoo komt het dat er over vloedig veel gedistilleerd naar België wordt uitgevoerd, vanwaar de smokke laars de dranken weer terughalen. Zij verdienen dan drie gulden per liter flesch, het bedrag dat in Nederland aan accijns per liter geheven wordt. Be voegden zijn dan ook van oordeel, dat zoo lang de accijns in ons land zoo hoog blijft, het schrikbarend euvel der smokkelarij met al den aankleve van dien vooral onder de werkloozen in Brabant nog zal toenemen. De moreele gevolgen van het euvel la ten zich begrijpen! Daarbij komt nog het verschijnsel der z.g.n. „zwarte bandieten", hacdige kerels die zich met revolvers gewapend op de stille heide, velden en in greppels ver dekt opstellen en als pseudo-commiezen de smokkelaars overvallen, die dan in allerijl de vlucht nemen, met achterla ting van het gedistilleerd, dat ze over de grens waren gaan halen. De „zwarte bandieten" nemen den buit mee naar huis en niet weinig gebeurt het, dat, wanneer de smokkelaars verne men dat ze door eigen stad- of dorps- genooten zijn beetgenomen, groote ruzie- en vechtpartijen er het gevolg van zyn. Voor wat de likeur betreft, welke de smokkelaars meevoeren, zij opgemerkt, dat de likeuren niet van Nederlandsch, doch van Belgisch fabrikaat zijn. DE SIGARETTEN AUTOMATEN. goede waar voor geen geld. De Maasbode schrijft: Zooals bekend hebben verscheidene sigaren- en sigarettenwinkeliers te Rot terdam in verband met de verordening op de winkelsluiting en uit vrees voor vervroeging van het sluitingsuur, auto maten in gebruik gesteld, welke na slui tingstijd worden opgehangen of neerge zet en waaruit het publiek zich na in werping van een kwartje of een gulden sigaretten of bij enkele automaten ook sigaren kan verschaffen. De automaten schenen eerlijke ver- kcopers, zij weigerden voor geldstukken die niet voldeden aan de eischen van een „fatsoenlijk" kwartje of gulden him waar af te geven. Doch helaas, de triomph van de tech niek is nog niet volkomen. De automaten zijn ongetwijfeld slim, de hebzüchtige menschen nog slimmer. Daarom werden natuurlijk door on bekenden uit kóper schijven vervaar digd, die even zwaar zijn als kwartjes en guldens. In de uren waarin de misdaad op de loer gaat liggen en listige uitvallen doet, zijn deze schijven in eenige der verkoop- zieke automaten geduwd en deze gaven hun pakjes sigaretten en sigaren met geestdrift af. De bazen van de toestellen bemerkten met schrik dat hun nachtelijke verte genwoordigers vol zaten met waardelooze schijven en hun kostelijke tabaksproduc ten kwijt waren. Ondank is wel 's werelds loon! ALTIJD WAT ANDERS. de gevoelige handen. Te München zijn vanwege het Dept. voor den Mijnbouw aldaar, proeven ge daan, om na te gaan of er waarheid schuilt in de bewering van een Nederlan der H. Soloman, dat zijn handen hem door hun buitengewone gevoeligheid in staat stellen, waar te nemen of er be paalde metalen, als goud, koper, lood enz. in den grond verborgen zijn, en daarvan den aard mee te deelen. Blij kens een bericht in de Times zou het experiment wel zijn geslaagd. DE EERSTE SNEEUW. Uit Holten wordt aan de Tel. van Donderdag gemeld: In de buurt van deze gemeente is in den afgeloopen nacht eenige sneeuw ge vallen. Ook in Zuid-Limburg is naar de Iteer- lensche correspondent van het blad meldt, Donderdag in den vroegen mor gen sneeuw gevallen. PIET HEINHERDENKING. De Vereenlging Delfshaven tot verede ling van het Volksvermaak zal den 350en geboortedag van Piet Hein op 27 No vember feestelijk vieren Het geboorte huisje van Piet Hein aan de Piet Hein- straat zal o.a. worden versierd en ver licht en de heer Johan van Meggelen zal bij het standbeeld van Piet Heir, een feestrede uitspreken. UIT DE KLEEDING-INDUSTRIE. dreigend conflict te rotterdam. Donderdagmorgen heeft de rijksbe middelaar de heer van IJsselsteijn, ten stadhuize een conferentie gehad met de directie van de N. V. Confectiefabriek Hertsberger te Rotterdam en de verte- genw. van de drie bonden van werkne mers in de kleedingindustrle, in verband met het bij genoemde vennootschap dreigende conflict. Dit conflict is gere zen wijl de directie van de N.V. niet wenscht te treden in het verzoek van den modernen bond waarbij de andere bonden zich hebben aangesloten, om een bespreking te hebben ten einde de ver langens van het personeel toe te lich ten. De conferentie, die eenige uren heeft geduurd heeft naar wij vernemen, voor- loopig geen resultaat opgeleverd, zoo dat indien partijen elkaar niet vinden tegen Maandag as. een staking, waarbij ongeveer 60C personen zijn betrokken, kan worden verwacht. TELEFOONGESPREKKEN MET HET BUITENLAND. verlaging der tarieven. Vanwege het hoofdbestuur der Poste rijen en Telegrafie wordt gemeld: Te 's-Gravenhage hebben in een op 1214 October gehouden bijeenkomst besprekingen plaats gehad tusschen ge delegeerden van de Belgische, Duitsche, Engelsche en Nederiandsche adminis traties over een herziening van de ta rieven in het telefoonverkeer tusschen de betrokken landen. Als gevolg hiervan zal met ingang van 1 December de prijs voor een tele foongesprek tusschen Nederland en En geland worden verlaagd met f 1.25 per eenheid van 3 minuten. Kost dus thans een gesprek tusschen een plaats in Ne derland en Londen f 6 25. met ingang van genoemden datum wordt dit f 5, al- zoo een verlaging met 20 pet. Verder is behoudens de goedkeuring van hoogere autoriteit overeenstemming verkregen over een verlaging van het tarief der gesprekken in het Belgisch Nederlandsch telefoonverkeer met in gang van een nader vast te stellen da tum. Dit zal van gunstigen invloed zijn op de samenstelling van een nieuw ta rief voor het telefoonverkeer tusschen Frankrijk en Nederland. Tenslotte is van gedachten gewisseld over het tarief dat zal moeten gelden voor het transatlantisch telefoonver keer, dus o.m. voor het verkeer tusschen Nederland en Amerika. Ook te dien aanzien mag spoedig een regeling tege moet gezien worden. INSPECTEURS DER ARBEIDS- VERZEKERING Het Genootschap van Oud-Agenten der Rijksverzekeringsbank, thans In specteurs der Arbeidersverzekering bij de Raden van Arbeid heeft zijn jaar vergadering te Utrecht gehouden. Als secretaris werd herkozen de heer J. van der Endt te Gouda, die met de heeren G. J. Braakhuis (voorzitter) te Roosendaal en R. Steensma (penning meester) te Haarlem, het dagelyksch bestuur vormt. ONZE GEZANT TE LONDEN De „Westminster Gazette" meldt, dat het met onzen gezant te Londen, Jhr. Mr. De Marees van Swinderen. die on langs zyn been heeft gebroken, nog niet naar wensch gaat Hoewel het ver blijf hij Brighton hem wel goed heeft gedaan, wil zijn been maar niet genezen. _EZON N MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regeL Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. ALLE soorten advertenties worden zonder prijsverhooging aangenomen 22 bij het Bijkantoor Handelsblad (Wensing's Alp. Advert.-Bureau) TEMP ELI ERSSTR. 32 Telefoon 10209 SCHEEPSBERICHTEN. Bltar 10 Nov. van Hamburg, midder nacht te Rotterdam verw. Breedijk 9 Nov. te New York van Rot terdam. Commewynne 9 Nov. v. Curasao naar P. Babello. Crijnssen 9 Nov. van Amsterdam naar Bremen Eemdijk 9 Nov. te Portland (O.) Ta- cona naar Rotterdam. Flora 9 Nov. te New York van West- Indië. Grootendijk 9 Nov. 2 u. 8 m. 1200 mijl West van Lands End, Vancouver naar Rotterdam via Glasgow. Helder 9 Nov. te Aarhuus van Ham burg. Kinderdijk 10 Not van Antwerpen, Rotterdam n de Pacifickust. Koningin der Nederlanden 8 Nov. van Sabang. Amsterdam n Batavia. Koudekerk 9 Nov. van Hamburg naar Antwerpen. Kota Radja p. 10 Nov. van. 3 uur Gra- vesend, Rotterdam l.v. Londen naar Java. Laertes 9 Nov. te Liverpool van Rot terdam. Lochkatrine 10 Nov. van Swansea. Rotterdam n. de Pacifickust. Madioen p. 9 Nov. n.m. Malta, New York naar Java Madoera 9 Nov. van Singapore, Japan naar Rotterdam Montferland p. 9 Nov. Fernando No- ronha, Buenos Ayres n. Amsterdam. Manoeran 10 Nov. van Port Said, Batavia naar Amsterdam Nictheroy 10 Nov. te Rotterdam van de Pacifickust Polydorus 9 Nov. te Londen uitgekl. naar Amsterdam. Rembrandt 9 Nov. van Genua, Rotter dam n. Java Rietfontein 9 Nov. te Algoabaai van East Londen. Riouw 10 Nov. te Port Said, Amster dam naar Batavia Roepat 9 Nov. van Padang, Batavia n. Amsterdam Rijndam 9 Nov. nm van Southampton Rotterdam naar New York. Samarinda p. 10 Nov. 5 uur 30 min. Vlissir.gen, Rotterdam Iv. Antwerpen n. Sydney. Schlekerk 10 Nov. van Hamburg naar Antwerpen Westerdijk p. 10 Nov. Lizard, Boston naar Rotterdam Zenada 8 Nov. te Beira van Mozam bique. Zosma 9 Nov. van Genua, Amsterdam naar Wladlwostock RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 12 NOVEMBER HILVERSUM. 1060 M. 12.00 Politieber. 12.352.00 Lunchmuziek door het trio John Helden, viool- M. v. 't Woud, cello; G. Verhey, piano. 2.004.00 Filmmuziek. Aansluiting van de Cinema Royal te Amsterdam. Orkest onder leiding van Hugo de Groot. 4.00 Italiaansche les. 4-305.OO Franschc les. 5.005.30 Duitsche les. 5JO7.15 Concert door het A.N.» R.O.»orkest Het Neerlandia»kwartet (A. Aletrino. dir. J. Koopman, le tenor. M. Aardewerk. 2c tenor. J. Koster, bariton S. Fonteyn, bas). 7.157.45 Tuinbouwhalfuurtje door W. Balk: Het aanschaffen- en bewa» ren van tafelfruit. 7.45 Politieber. 10.00 Persber. 8.10 V.A.R.A.»avond. Jubileumcon cert v d Bond van Arb. Zang ver- in Nederland ter herdenking van zijn 25»jarig bestaan le Uitv. v. h. Sym» phonisch symbolisch koorwerk Ar» beids Verrijzenis", Tekst v. Margot Vos. Muziek van Isr. J. Olman. De Amsterd. Gcm. Arb. Zangver. „De Stem des Volks", dïrig. Fr. Rigter. «Kunst cn Strijd", dirig. I. H. Eng* lander. De gastdirigenten Otto de Nobel, Isr. J. Olman cn H. Altink. Greta Santhagens Manders, sopraan. Rich. v. Helvoirt Pel, bariton. Het Utrechtsch Stcd. Orkest. 1. Jubel» ouvert. van Weber, orkest onder lei= ding van H. Altink. 2. De Nieuwe Lent". Isr. .1. Olman (tekst van Mar» got Vos). Gcm. zangver- „Kunst en Strijd" onder leiding van S. H. Eng» lander. 3. O tijd, die komt. O. de Nobel (tekst van Adania van Schel» tema). Gem- Zangver. „De Stem des Volks", onder leiding van Fr. Rigter. 4a. Morgenrood (tekst van D. Troel» stra), O de Nobel. b. Eens, (tekst van J. Oudegeest), O. de Nobel. INGEZONDEN MEDEDEELÏNGEN a 60 Cents per regel. 't Is WAAR ik zeg en ik roep het hier luid: 1 Het lekkerste is In elke rol bevindt zich een spaarkaartje can I cent, levens Inwisselbaar tegen boeken voor eiken leeftijd. Op aanvraag zenden wij U geschenkenlijsi toe. Beschuitfabriek HILLE, Zaandam, Beide koren onder leiding van den componist. Pauze: 5. „Arbcids Ver» rijzenis", Isr. J. Olman. Uit te voe» ren door beide koren met orkest en soli, onder leiding van den componist HUIZEN, 1840 M. (na 8 uur 1950 M.) 12.301.30 KRO. Lunchmuziek door het trio Winkels. 3.00—4.00 Kinderuurtje. .T. Suerink, Ria Mulder. Mcj. Lccflang. 7.007.30 Hollandsch. D. G. G. v. Ringelestein. 7.308.00 Sociologie, Prof. J. D. G. Aengcnent. Warmond. 8.00—8.30 R K. Staatspartij. J. B. Ycsters, „Het Huisgezin". 830 Avondconcert. Kunstavond. Mej. Frieda Belinfantc. cello. Mej. Frouwe Boomgaard, piano. Mej. T. Moes. zang cn deel -natie. Spreker: Zecreerw Pater A. Bergman. O. P. Muzik. leider. Jules Moes. Spr. Pater A. Bergman O. P.: Christus en Onze Levensgoederen. DAVENTRY 1600 M. en LONDEN 361 M. I.202.20 Dansmuziek. B. Saunders. zang. 3.50 West Ham United versus Car diff. voetbalwedstrijd. 4.50 Oricestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Orkestconcert. 6.50 Nieuws. 7.05 Orkestconcert. 7.2ó Causerie 7.35 Pianomuziek ran Bach. 7.45 Lezing over de voetbalwedstrijd Engeland-Ierland. 8.05 Variété. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Miss Ayres leest uit haar eigen werken. 9.50 Nieuws. 9.55 A. Brown's kwintet. C. Pizzey, bariton. 10.5012,20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 M. 10.5011 Concert. 12.502.10 Orkestconcert. 5.05—5.55 Dansmuziek door de Ho- monyme Jazz. 8.5010.50 Galaconcert. Orkest, Jazz band en solisten. LANGENBERG. 469 M.. MUNSTER, 243 M. en DORTMUND. 283 M. 12.301.50 Orkestconcert. 5.206.20 Vesper-orkestconcert 7.20—7.50 Mig. Llobet, guitaarvirtuoos. Daarna Vroolijke avond. Willi Oster- mann zingt zijn nieuwe carnavalschla ger 1928. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. KÖNIGSWUSTERHAUSEN. 1250 RL II,20—7.05 Lezingen en lessen. 7.50 Heruitzending van buitenland sche stations. 8.35 „Sahara", hoorbeeld van W. Meh- HAMBURG, 395 M. 3.35 Vr ooi ijk concert. 5.20 Concert. 7.20 Concert va nwerken „op verzoek" Orkest en Eva Schlee, B. Jakschtat. Daarna tot 11.10 Dansmuziek. BRUSSEL, 309 RL 5.2ó6.20 Dansmuziek. 8.35 Orkestconcert. 9.3510.35 Dansmuziek. NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE VOOR DF. KINDEREN. Dan barsten de toejuichingen los. Mooi, prachtig. Heerlijk, wordt er geroepen. En cnwil. lekeurig kijken allen naar den troon van den verheven gebieder, Sultan Abdallah el Ibrahim. Zou een goedkeurend lachje zijn strenge trek ken ontspannen? Maar het gelaat van Sultan Abdallah el Ibrahim is strak, als uit brons gegoten, 't Lijkt wel of zijn vijf en twintig wekelijkse!» jubileum hem neerdrukt inplaats van zijn hart te verheu, gen. Op de mooie toer van Ormoesz en Ismallah heeft hij niet eens gelet.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 14