TWEEDE KAMER. Wie Duifjes 5paart BURGERLIJKE STAND SPORT EN SPEl, UIT DE OMSTREKEN INGEZONDEN HAARLEM'S DAGBLAD VRIJD.-iG 11 NOV. 1927 10 November. De algemeene beschouwingen over de Staatsbegroo- ting gaan voort. Het woord wordt gevoerd door de heeren Heemskerk, Bakker, v. d. Tempel, Schaper, communist De Visser en Marchant. De politieke toestand van het oogsnblik. Stad en land. De sala rissen van het Rijkspersoneel. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 CENTS PER REGEL Volledige lflat Tan Cadeaox gratis op cantrage. Alleen Duifmerken van de pakjes le SOORT ZEEPPOEDER VETLOOOMEEL (oranje en blauw) komen in aanmerking. VERHEUGT ZICH ONGEËVENAARD WANNEER 5TNIC01AA5 VERJAART MEER DAN $00 CADEAUX, WAARONOER Gekleede Popop 25 Duifmerken Padvindersmesop 35 Duifmerker. Silverpl. Eversharp Potlood op 50 Duifmerken Stoommachineop 60 Duifmerken Zilveren Heerenhorlogeketting op 75 Duifmerken Theelichtje. op 100 D.uifmerken Lederen Actetaschop 150 Duifmerken Porceleinen Theeservies op 200 Duifmerken Oud-Hollandsche Hoekstoelop 300 Duifmerken Sjoelbak of Porcel. Eetservies op 750 Duifmerken KO». ZEEPFABRIEKEN 01 OUIF y.H. CHR. PLEINES, DEN Dolder. 102 OPENING B.iZAR. Heden werd onder veel belangstelling de bazar geopenJ, dij door de Arbeiders- Muziekvereemging ..Opwaarts" te Hoofd dorp werd georganiseerd en ook morgen aldaar nog zal gehouden worden in een viertal lokalen van de oude openbare school. Het geheel levert, mede door de keurige aangebrachte versieringen, een recht gezelligen aanblik op. De verschil lende stands zyn bezichtiging dubbel waard. Voor goede muziek is gezorgd. VEEMARKT Op de Donderdag te Hoofddorp ge houden veemarkt waren aangevoerd 20 koeien, waarvan de prijzen varieerden van f 170 tot f 280; en 4 pinken, prijs 140. Handel vlug. HILLEGOM. GEMEENTERAAD De Raad vergaderde Donderdagmid dag. De heer van Houten was afwezig. De gemeente-secretaris, Mr. Sens be dankte ook namens zijn vrouw voor de hartelijke en stoffelijke blijken van be langstelling ter gelegenheid van zijn huwelijk. De R.K. Kweekschool voor Vroedvrou wen te Heerlen kreeg f 25 subsidie, de heeren Jansen. Fijma, Vermeer en Paase stemden tegen. De verordening op de vrijwillige brandweer is Vastgesteld na een reeks v bemerkingen van den heer Klaver die verwachte dat het moderniseeren van de brandweer duur zal worden, het geen de voorzitter weersprak. Binnen korten tijd zal er een nieuw brand spuithuis gebouwd moeten worden om dat de beide spuiten tijdelijk bij parti culieren opgeborgen zijn. Het voorstel van B. en W. om over te gaan tot uitvoering van een vroe ger raadsbesluit en tot oprichting van abattoir ontmoette verzet van de hee ren Klaver en Meskers. De eerste pleit te voor de vrijheid van de slagers in hun bedrijf en voor het veranderen van het noodslachthuis in een slachthuis, wat volgens hem 12 a 13 duizend gulden zou kosten. De bouw van een abattoir is be groot op vijftigduizend gulden. Het voorstel van B. en W. werd aan genomen met negen voor en drie stem men tegen, tegen stemden de heeren v. d. Schoot, Klaver en Meskers. De gemeente begrooting en de be- drijfsbegrootingen dienst 1928 werden aangeboden. De heeren Fijma, van Hou ten en Jansen zullen de commissie van onderzoek vormen. Het praeadvies van B. en W. op een adres van den Ned. Bond van personeel in openbaren dienst om een commissie van onderzoek in te stellen naar cor ruptie in de gasindustrie, voor kennis geving aan te nemen, werd met 10 tegen 2 stemmen goedgekeurd. De heeren Sel- horst en Paase. die tegen stemden, twij felden niet aan de betrouwbaarheid van den gasdirecteur, maar zij waren van oordeel, dat een onderzoek het beste wapen is tegen verdenking van het publiek. te Heemstede, 1 deken; van mevr. de wed. v. B. 1 pak kleeren; van mevr. H. R te Bloemendaal, 1 pak kleeren, 1 doos schoenen en diverse goederen; van me vrouw R. v. d. L. 1 pakje goed en 1 ge watteerde deken; van mej. M. 1 gasstel; van Mevr. de G. 2 winterjassen; van mevr. T. 1 vouwstoel, 1 ledikant en 2 stroomatrassen; van mevr. W. 1 doos goed; van N. N. te Velsen, 2 doozen goed; van mevr. de D. 1 pak- goed en 2 hoeden; van Mevr. J. 1 mand goed en van Mevr. H. alhier 1.00. Gaarne worden nog goederen en voor werpen ingewacht daar het aantal aan vragen om hulp nog steeds toeneemt. Onze steun werd een dezer dagen inge roepen voor verstrekking van 2 twee pers. ledikanten met toebehooren voor 2 nette doch overigens arme gezinnen die hieraan groot gebrek hebben. Wel iswaar hebben deze gezinnen vaste in komsten, doch deze zfjn zoo gering, me de in verband met het groot aantal jonge kinderen, dat uit eigen middelen een en ander niet bestreden kan wor de. Daar het gevraagde niet meer in het magazyn aanwezig is, doen we wederom een beroep op de ingezetenen ons hier aan ter wille van betrokkenen die hulp ten volle waard zijn, te helpen. Voorts bestaat nog greote behoefte aan eenige kachels. De adressen voor het afhalen der goederen kunnen schriftelijk opge geven worden aan het adres D. Spaarne 34 en voorts te Haarlem bij Mevr. v. d. Vangst—de Gilde. Brederodestraat 14, Telef. 11702. en bij Mevr. v. d. Veer Blok Wybrandï, Kleverlaan 50. Telef. 12998 en te Eloemendaal bij mevrouw LioniJungblut. Rijperweg 1, Bloemen daal, Telef. 22115. Het bestuur v. h. Brokkenhuis. ZANDVOORT. Geboren: Lambert us Johannes, zoon van A. Smits en H. L. Jansen; Ida, Maria, dochter van F. W. Castien en S. Schelvis; Elizabeth, dochter van C. Terol en E. Bol. Getrouwd: J. van Breemen en A. C, Houtman; J. H. de Nfjs en E. Bol. BLOEMENDAAL Bevallen: P. G. ter Wolbeek—van der Horst d. J. DuivesteijnLoerakker z. Ondertrouwd: J. M. Anderson en T. G. I. N. Jansen; G. Bos en N. Mulder. VOETBAL. HAARLEM IN TRAINING De roodbroeken zijn meer met hun training begonnen. Donderdag was het de eerste avond. Verder zal iederen Donderdagavond getraind worden in de gymnastiekzaal van het Kennemer Ly ceum onder leiding van den heer Th. van 't Lam. De derde dag van. de algemeene be schouwingen op ce Staatsbegrooting voor 1928 werd geopend door den heer Heemskerk. Een redevoering van den heer Heems kerk vindt steeds heel veel gehoor. Zoo ook vandaag. Zeer terecht overigens, want steeds weer weet Mr. Heemskerk zijne woorden te kruiden met een koste- lijken zet. Dikwijls meet de hurncr meer gevoeld worden uit het gebaar en de woordkeuze, can uit öe woorden zelve. Dr. oe Visser bad betoogd, dat het huidig kabinet een e^en lijn volgde en niet de Colijn'sche pa an nog eens ging plattreden. D.t betocg bestreed Mr. Heemskerk. Hij zag in vele gevallen, op menig punt een vasthouden van de lijn, die de heer Colijn had uitgestippeld. Maar, het neutrale standpunt van het huidig kabinet, het door de omstandig heden opgelegd, waardeerde de heer Heemskerk niet. Niet omdat dit het ge volg is van de abnormale politieke omstandigheden. Die abnormale omstan digheden zelf betreurde hij, immers tot slecht gevolg hebben,dat, geen groep in de Kamer eenige politieke verantwoorde lijkheid op zich neemt. Wat een parie- mentair-ongebruïkelijken: en onwensche- lijken toestand heeft geschapen. In de afdeelingen heeft de heer Kor- tenhorst die gisteren zeide deze uit spraak ironisch bedoeld te hebben het uitgesproken, dat de R.-K. geleerd hebben geduld te oefenen en dat zij des noods willen wachten met een deelne men aan de regeering tot de R.-K. een absc-iute meerderheid in ce Kamer heb ben bereikt-De heer Heemskerk zag nóch een spoedige R.-K. absolutie meerder heid, nóch een spoedige s.-d. meerder heid. Hij liet zich dan ook niet verleiden aan de party-positie dan aandacht te •vrijden. Liever besteeg hij het politieke vliegmachien in den geest, om zich bo ven het vlakke land te verheffen, ten einde elke politieke groep ia haar varen aard beter te leeren kennen op het ooeecblik. Welnu het vliegtuig beklommen hebbende zag de heer Heemskerk de drie rechtsche groepen als werkelijke volkspartijen, immers alle klassen der maatschappij alle groepen, omvattende Geen der andere partijen zijn dat. Nie* de kleine chr. partijen. Niet de H. G. S., niet ce partij van Ds. Kersten. Deze immers' bestrijken riet ce heeïe linie van het menschelijk leven: zij kunnen zich niet vrijhouden van een dringen der overheid naar het bevorderen van eer. bepaald geloof en verwerpen de geloofs vrijheid. Wat ae R.-K. Volkspartij aan gaat-, deze ziet Mr. Heemskerk allerminst als een volkspartij. De S. D. A. P. is klasse-partij en,daarom zegt Mr. Heems kerk van haar. dat zij noch sociaal noch democratisch is: zij let niet op het geheels volk in zijn organisch verbanc. De Vrijheidsbond en de Vrijzinnig-De mocratie waren naar het a.-r. gevoelen huns ondanks geen volkspartijen: door de S. D. A. P. vloeien hun alleen de „burgerlijke" elementen toe. Aldus de visie van Mr. Heemskerk. Dat de Roomsch-Roode politieke meer- derheicsformatie nog geen werkelijkheid is geworden, weet de leider der A.-R. aan „de vreemde manier var. hofmakerij die de S. D. A. P. er op na houdt" „de manier van verwijten deen, van prik kelen. Maar zeide de guitige minis ter van Staat - ..misschien is dit wel de juiste manier van hofmakerij, ik heb daarvan niet zooveel verstand". Groote VTOolijkkeid, natuurlijk. De heer Albarda had betoogd, dat wanneer de drie rechtsche groepen weer zouden samengaan, de A.-R. zetels zouden verliezen aan Ds. Kersten, de C.-H. aan Ds. Lingbeek, de R.-K. aan den heer Arts. Maar wat zou dat? vroeg de a.-r. woerdvoerder dan ont staat er althans een goed aaneengeslo ten minderheid. Wat op zich zelf al een voordeel is vergeleken met de verwarring van het oogenblik op het politieke veld. Dat de heer Heemskerk dankbaar was, waar zoo wel de R.-K. spreker, als de C.-H. spreker hadden uitgesproken in principe tot samenwerking van de drie rechtsche groepen bereid te zijn, is niet meer dan duidelijk- Hij stelde vast, dat er docr de R.-K. en A.-R. niet tot een heid van houding reeds is gekomen, om dat zulks wel eens betoogd wordt. Neen wanneer de samenwerking weer komt. dan staan de drie groepen gelijk in rechten naast elkaar. In het tweede deel zijner rede richtte de heer Heemskerk zich tot Ds. Ling beek en ir. de toekomst tot Ds. Kersten. Beider houding begreep hij met, omdat hunne houding alleen ken uitloopen tot een wegnemen van geestesvrijheid, ja tot den wensch naar verbanning van de R.-K. Den heer Lingbeek werd voor gehouden. dat wat de heer Lingbeek als Protestantisme teekende daarvan een caricatuur is; die eenseid is niet nega tief. niet anti-Rcomschgnaar heeft eigen karakter, zy is inspiratie van den ailer- hcogsxen oorsprong. Niet een autoriteit, niet öe kerk. staat tusschen God en den menseh. Wil vroeg de heer Heemskerk de heer Lingbeek dan liever ons volk doen gaan onder een Rcomsch-Roode samenwerking, dan onder de rechtsche samenwerking. Hce gaat 't er dan uh zien met het Protestantisme? vroeg hij. De heer Heemskerk drong a3n op een spoedige komst var. ce Ziektewet en waarschuwde minister v. d. Vegte de ..uitlokking tct het reizen cp Zondag" n)«t uit te b~:den. Ook de leider tier A.-R. fractie waar schuwde de regeeriiïg voor een aftakelen van het le^er. Het stemde hem tot na denken. dat de minister van Oorlog steeds den steun ondervindt van de ont- wapsnaars in de. Kamer. De heer Bakker sprak over de wel- vaartscoiitiek der regeering. Wanneer hij der. f ettelijken toestand overzag, dan moest hij een groot con trast ontdekken tusschen den finan- cieelen toestand en den ecor.omischen toestand des lands. Mocht de eerste niet slecht zijn een groote oorzaak is Indië de tweede zag de c.h. afgevaardigde als weinig aanlokkelijk: de landbouw bloeide niet, de industrie breidde zich niet uit en de werkloosheid neemt toe. Hij vroeg dus aan de regeermg alle aan dacht te besteden aan ce opvoering van de productiviteit van den bcdem en aan steun aan de industrie door de fiscale lasten, die op de nijverheid drukken, zooveel mogelijk te verlichten. Een onderwerp, waaraan de heer Bak ker steeds zijn aandacht wydt is de tegenstelling tusschen stad en land. Deze tegenstelling wil hij zoo klein mo gelijk houden. Ky wenschte daarom, dat de regeering haar aandacht zou beste den aan de groote verschillen tusschen de locnen der arbeiders van de stad en aie van het land. Ook dit probleem zag hij als een deel der welvaartspolitiek. In gelijk verband wees hij op wat de re- geering kan doen voor verbetering van het onderwys ter plattelande. Den heeren v. d. Tempel en Schaper was door de groote rede van den heer Albarda weinig tyd meer gelaten. Men weet, dat elke party een bepaald tyds- rantsoen heef: toegewezen gekregec. Zooals het ook met de R-K. sprekers van gisteren ging hoe hooger het nummer van den spreker, hoe korter de toege meten tyd. hce sneller de voordracht Welnu, met vliegensvlug uitgesproken woorden heeft de heer v. d. Tempel ge pleit voor een spoedige regeling van de financieele verhouding tusschen RUk en gemeenten, maar dan een zoodanige, dat den gemeenten bevrediging wordt ge schonken. De heer van de Tempel heeft gepleit voor verbetering van de positie van het Rijkspersoneel. Hij betoogde dat he: uit den booze is, een ongezond be ginsel, wanneer de middelenstaat de be slissende factor wordt voor het bedrag der wedden van het rijkspersoneel. En niet behoorlijk achtte de heer v. d. Tempel 't. dat de regeering tot grondslag harer beschouwingen de cijfers van 1920 heeft aangenomen. Vooral wees de heer v. d. Tempel op sommiger uitzonderings positie. die noodzakelijk verbetering behoeft. Welke groep vooral hulp noodig heeft, is die met een inkomen beneden i 2000. omdat deze nog niet voldoende is hersteld. In absoluten zin zijn de sala rissen zeker niet te hoog stelde ook Dr. v. d. Tempel vast. Met den heer Bulten hoopt de heer v. d. Tempel op een goeden uitslag van het volledig voorleggen van de salaris- verhoudingen aan het Georganiseerd Overleg, waarvan de bladen hebben ge meld. Velen en ook de heer v d. Tempel, hopen op duidelijke uitspraken van den minister van Financiën. Met twee. drie woorden is de heer Schaper opgekohien tegen de stelling, die de heer van Gyn poneerde, dat loonsver laging noodzakelijk is met het oog op af name van de werkloosheid. Hij zag deze stelling als 'n typische bourgeois-stelling waartegen de heer Schaper scherp is opgekomen. Communist de Visser ach zijn uit spraken kennen we. Voor hem deugt niets van wat een regeering, welke re geering ook, doet. De koers van elke regeering is naar zijn inzien, reaction- nair; hy brengt sociaal en cultureel het volk, vooral het proletariaat achteruit. „Waarom gaat ge niet heen" riep de communist op een bepaald moment, hevig woedend uit: ..Wie verzoekt u, om hier te blijven?"* Wat een lachsalvo ih de Kamer opwekte. Nieuwe woorden smeedt de heer de Visser vanmiddag had hij 't over een nieuwe Geeriaansche moraalphilosophie. wanneer de heer de Geer de noodzake lijkheid in de stukken had betoogd voor de kapitalisten om op hun inkomen uit vermogen 1/3 te besparen voor de noodi- ge kapitaalvorming. De Kamervergadering van vandaag werd gesloten evenals zij geopend werd door een rede van een fractie voorzitter. gesloten met een rede van den heer Marchant, een rede, die hij morgen zal voortzetten. De rede begon vriendelijk, maar had menig scherp puntje in de hoofdzaken. Zij virg aan met een hulde aan mi nister Beelaerts van Blokland voor zyn initiatief in Genève, met een hulde aan den heer Coiijn voor zijn leiding der eco nomische conferentie. Uit beider op treden concludeerde de heer Marchant dat Nederland in staat is waardig voor den dag te komen, zonder kwispelend achter anderen aan te locpen. Ook de heer Marchant heeft mede vragende om volkomen helderheid ter zake van de duistere passage in de troonrede over onze handelstarieven gewezen op het zeer gevaarlijke van een dubbel tarief. Hij zag dergelijke tarieven niet zoo eenvoudig in hun gevolgen en verwees naar de :udie van den heer Vleeschhcuwer, die reeds meer in ds Kamer werd genoemde een studie waarin gewezen werd op het voorbeeld van Zwitserland, ook een klein land als het onze, dat ook een dubbel tarief heeft gebracht, maar daarvan door schade wys geworden, is teruggekeerd. Nederland is klein by gevolg: het af zetgebied is ook klein, het belang dus van het buitenland bij behoud van ce Nederlar.dsche markt is niet groot. En hy vroeg den minister-presider.: het belang van Limburg niet te doen domineeren boven dat van het geheele volk De salariskwestie besprekende na dat hij gepleit had voor de belangen van de oud-gepensionneerden van land en zeemacht bleek van des heeren Merchants groote verbazing over het feit, dat minister de Geer durfde schrij ven, dat men de salarissen niet al te zeer afhankelyk moest maken van de fi nancieele positie des Ryks „Hoe heb ik het nu?" riep hy uit. Heeft de heer Coiyn dat dan niet gedaan? En heeft destijds minister de Geer niet gezegd, dat hy nooit de toezegging uit art. 40, de garantie, zou willen ongedaan maken Is hij dan niet, nu er overschotten ko men, verplicht aan de ambtenaren een aangedaan onrecht te herstellen? Want dat er onrecht is gedaan, dat hield de heer Manchant vol met nog eens" een overzicht van het gebeurde rond art. 40 en het beruchte wetsontwerp 312. Wanneer thans het belastingcom plex. destyds verhoogd, wordt verlaagd, dan wordt slechts één der maatrege len. die noodzakelijk waren voor het sluitend-maken der begrooting, terug genomen. Waarom ook niet de andere maatregel de salarisverlaging her steld? Aldus de V.-D. spreker. INTIMUS. ZANDVOORT. IN DE R.K. KERK INGEBROKEN. Donderdagmorgen ontdekte öe kos ter der R. K. kerk, dat inbrekers de deur der sacristie hadden weien open te krij gen door eerst met behulp van een cen terboor een opening te maken en toen de spanjolet open te draaien. De dieven hadden drie offerbussen opengebroken en daaruit waarschijnlijk ongeveer f 5 ontvreemd. De politie stelde een onder- ziek in, dat echter zeer bemoeilijkt wrd c oor dat verschillende menschen reeds ter plaatse geweest waren en hun sporen zich met die der inbrekers ver- n er.gd hadden. HET OUD-HOLLANDSCH MARKT PLEIN. Het gaat goed met het feest van On derling Hulpbetoon. Den eersten avond werden reeds 692 entreekaarten verkocht Donderdagavond kort na de opening der zaal gaf men het 1000ste biljet af aan een dame. Zij ontving een flesch eau-de- cclcgr.e. In de zaal heerschte een echte kermisstemming. De tentjes hebben alle lruk bezoek, zecdat Woensdagavond al f 470 ontvangen werd. Ook op het Raadhuis had men het druk, daar sloot de burgemeester der tig huwelijken. Donderdagavond verleende de accor deonclub haar medewerking. BLOEMENDAAL. TUINEOUW. Dinsdag 15 Nov. houdt de afdeeling Bloemendaal van Tuinbouw een buiten gewone ledenvergadering in Vreeburg, waar dr. A. Pulle, hoogleeraar te Utrecht, een lezing met lichtbeelden zal houden over Suriname en zyn planten groen VELSEN. FEESTAVOND FRIESCHE KRYTE. ""1 In hotel „De Prins" hield de Friesche Kryte „De Fryske Flagge", Donderdag avond haar eersten feestavond in dit sei zoen. Na de opening door den voorzitter den heer v. d. Schuyt die zyn groote vol doening uitsprak over de opkomst, was het woord aan de heeren Postma hu moristen uit den Haag. De voordrach ten hadden veel succes. Tusschen de nummers van het pro gramma werden verschillende Frie sche liederen gezongen, waarna tot slot een dansje werd gemaakt, waarbij natuurlyk de „Skotse Trye" niet ont brak. BEVERWIJK. BLOEMBOLLENSCHUUR AFGE BRAND. Dvnderdag is brand ontstaan in de bloemibollenschuur van den heer v. d. W. aan de Gladiolenlaan. Ofschoon de brandweer spoedig aan wezig was, kon niet worden voorkomen, dat de schuur tot den grond afbrandde. De oorzaak is onbekend. De partij gla- diolenoL-Ilen weike in de schuur waren geborgen, behoorden niet aan den heer v. d. W„ doch aan den heer G. alhier. Ailes was verzekerd. „DE MOTOR" DOOR „NIEUW LEVEN". Onder regie van den heer Louis Holt- slag, gaf de Geheelonthouders Tooneel- vereenigïng ..Nieuw Leven", Donderdag avond haar eerste uitvoering in dit sei zoen. Opgevoerd werd ..De Motor", In disch tooneelspel van J. van Randwijk. De verschillende rollen werden goed vertolkt, vooral de heeren J. W. v. d. Mey, als Hordyk en B. Groeneveld als Ccevorden hadden er iets heel by- zonders van gemaakt en het groote suc ces is dan ook voomamelyk aan hen te danken. Het publiek dat niet zoo talrijk was als wy dat bij „Nieuw Leven" gewend zyn, was uiterst voldaan en toonde dit door luid applaus. HAARLEMMERMEER. GRAANBEURS Op de Donderdag te Hoofddorp ge houden Graanbeurs was de aanvoer als volgt: Tarwe (roede) 11 a 12.50; Tarwe (nieuwe) 10 a 14.50; Rogge 10.50 a f 11.25; Gerst (chevalier) 12 a f 12.50; wintergerst f 11 a f 12; Haver f 10.50 a f 11.50; Witte Duivenboonen f 14 a f 16; Paardenboonen f 12.50 a f 13.50; Bruine boonen f 23 a f 28; Groe ne erwten f 22 a f 26 50; Schokkers f 33 a f 37; Vale erwten f 26 a f 30; Karwij f 38 a f 39; Geel mosterd f 20 a f 24; Blauwmaanzaad f 44 a f 45; Koolzaad 'f 20 a f 21; Kanariezaad f 12 a f 12.50 Alles per 100 KG. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den mzender niet teruggegeven. „HET BROKKENHUIS". De laatste 3 weken werd wederom in vriendelijken dank ontvangen van me vrouw D. te Overveen. 1 pak goed; van mevr. H. 1 kinderwagen; van mevr. v. V. 1 ledikant met kapokmatras; van mevr. v. N. 1 pak goed; van mevr. S. 3 doozen goed; van mevr. B. 1 pak goed; N. N. 1 kinderwagen; van mej. P. 1 kachel; van Mevr, S. 1 ledikant met 3 strooma- trassen; van mevr. van M. 1 ledikant met 2 stroom afcrassen; van mevr. R. te Overveen, 1 pak goed; van Mevr. J. 1 koffer met goed; van mevr. Dr. M. 1 karpet; van mevr. K. te Heemstede, 1 lamp, 2 stoelen, 1 stofzuiger, eenige kleeren en diverse voorwerpen; van me vrouw K. 1 tafel; van mevr. M. B. 1 Eng. ledikant met matras, 1 kinderle- dikantje, 1 droogrek, 1 waschtafel, 1 lamp en 1 pak kleeren; van mevr. te Overveen, eenige kleedingstukken; van mevr. B. diverse goederen; van me vrouw J. 1 kachel, 5 stoelen, - spiegel, 1 tafel en petroleumstel; van Mevr. J. 2 wiegen en diversen; van mej. 3 pak ken met goed; van mevr. S. diverse goederen; van Mevr. R. een lak goed met schoener.; van mevr. v. d. M. te Ploemendaal, 1 doos met goed; van me vrouw V. 1 pak gced; van mej. S. 1 pak- 1e goed; van den heer E. 2 pakken góed; van mevr. v. O. 1 pakje goed; van me vrouw K. te Eloemendaal. I pakje goed: van Mevr. S. te Heemstede, 1 tafel, 1 stoel, eenice kleeren en diversen; van Mevr. W. 1 pak kleeren; van Mevr. M. HAARLEM—U. D. A.s. Zondag wordt op het terrein aan den Schoterweg een vriendschappelijke voetbalwedstryd gespeeld tusschen Haarlem en U. D. uit Deventer. DE OLYMPISCHE SPELEN. AMSTERDAM 1928. Het Ned. Olympisch Comité verzocht ons plaatsruimte voor de volgende waarschuwing: „Het is gebleken dat door vele za kenlieden, ter propaganda hunner za ken, als b.v. tentoonstellingen uitga ven enz., gebruik wordt gemaakt van woorden als „Olympiade", „Olympische Spelen", e.d waardoor de schyn wordt gewekt, alsof dit geschiedt met goed vinden of medeweten van ons Comité. Meestal is het echter inderdaad slechts schyn; dit geschiedt zonder medeweten van het Comité. Het publiek zy er dus uitdrukkelijk op gewezen, dat door liet gebruik van bedoelde woorden niets of ficieels geschiedt; het Comité wordt dan ook op geenerlei wijze er door ge holpen óf gebaat." DE DEELNEMING De volgende landen hebben de uit- noodiging tot deelneming aan de Olym pische Spelen 1928 reeds aangenomen: België, Brazilië, Canada, Chili, China, Denemarken. Duitschland. Egypte. Fin land, Frankrijk, Gr. Brittannië, Haïti, Hongarije, Indië (Br.) Letland, Ll- thaucn, Luxemburg, Noorwegen, N. Zee land, Oostenryk, Peru (voetbal) Polen, Portugal, Spanje Tsjecho-Slowakije Tur- kye, Ver. Staten van Amerika, Yougo- Slavië, Zuid-Afrika, Zweden, Zwitser land. HOCKEY NOORD-HOLL. HOCKEYBOND Overzicht Zaterdag a.s. komen, indien de velden tenminste bespeelbaar zijn, alle Haar- lemsche clubs in actie. H. B. S. 2 trekt naar Amsterdam om zich met Famos 2 te meten. Achter Zomerzorg ontvangt Bloe mendaal 4 het derde elftal va*' M. H c DAMMEN. DE HOOFDKLASSE-COMPETITIE VAN DEN NEDERL, DAMBOND „Gezellig Samenzyn" Kampioen afd. A. Woensdagavond jl. speelden te Haar lem voor bovengenoemde competitie de Damclub Haarlem I tegen de Damver- eeniging Gezellig Samenzyn I. De gedetailleerde uitslag laten wij hieronder volgen Damclub Damvereen Haarlem I Gez. Samenzyn I Haarlem Amsterdam. Bord No. 1. Chr. F. Visse—P. G. v. 't Hout 2—0 2. H. W Zitman—A K.W Damme 0—2 3. J. J. P. Kraayer—C. J. Loch- tenberg 0—2 4 J. Lycklema—P. Mons 1—1 5. G. P Heck—J H. v. Delden 1—1 6. J. v. BerkumP. Seljee 6—2 7. J. Singeling—W. J. Teunisse 0—2 8. D. A. van Abs—H C Willems 2—0 9. H. A. van Abs—G. Swart 2—0 10. J. P. Exel Jr.—W. Keiler 0—2 voor Amsterdam 8—12 Door "deze overwinning behaalde Ge zellig Samenzyn het Kampioenschap van Afdeeling A. BILJARTEN. COMPETITIE H. B. B. Voor deze wedstrijden ontmoetten Donderdagavond de biljartvereenigingen ..Vriendenkring" en „Excelsior", respec tievelijk uit Haarlem en Velsen-Noord elkaar met hun teams in klasse E. in het clublokaal van eerstgenoemde ver- eenigir.g ..De Doelen". De partij Ellen (Excelsior) en Kruis wijk (Vriendenkring) was een spannen de. doch geen sterke. Nu eens was de eene voor, dan de ander. Het resultaat was, dat Ellen met 4 caramboles won, 60 om 56. Toen volgdeifc Kempe (Excelsior) en Phüippo (Vriendenkring). Ook deze was een kampende party, maar niet mooi. In het begin was Philippo wat voor. Aan het eind wist Kempe voor te komen en dit te blijven tot het einde, dat kwam met den stand 60 om 49 Daarna bonden Van Aar (Excelsior) an Warmendam (Vriendenkring) den strijd aan. De laaste bleek goed op dreef te zijn. Al spoedig had hij 'n flinken voorsprong, dien hy ten laatste nog wist te vergrooten, om ten slotte uit te ma ken in 17 beurten, wat voor deze klasse zeer mooi is. Het resultaat was 60 om 39. De volgende partij was ook voor den speler van de thuisclub Hierin versloeg Reekers (Vriendenkring) zyn partner S'.aals (Excelsior) met een verschil van 10 punten. De uitslag van dezen avond was dus: „Vriendenkring" 224, „Excelsior" 199 punten. In dezelfde klasse E bekampten twee andere biljartclubs elkaar in ..'t Hof van Holland" op de Greote Markt. Het wa ren de vereenigingen „D.E.S." en „Haar- len -Noord". Eerst speelden Spronk (Haarlem- Noord) en Moorer (D.E.S.) Eerst dach ten we Moorer te zien winnen, doch deze had op het laatst van de partij een geweldige inzinking, waarvan zyn tegen stander wist te profiteeren en eindelijk uit te maken met 60 om 49 Vervoleens traden Soriruwld (Haar lem -Ncord) en Bottelier (D.E.S.) in het strijdperk. Bottelier speelde een goede partïi en liep meer en meer uit, om ten slotte met grooten voorsprong te winnen met 60 om 38 Daarna ontmoetten Bosch (Haarlem- Noord) en Hendriks (D.E.S.) elkaar. We meenden, dat eerstgenoemde niet veel moeite zou hebben om Hendriks te ver slaan; doch het kwam anders uit. De D.E.S.-speler begon reeds mei een fraaie serie van 17 en nam een steeds grooteren vroosorong. Wel wist Bosch nog wat op te halen, maar dit kon zijn nederlaag niet meer voorkomen. Teen Hendriks 60 had, noteerde hij 38. Aangezien de vierde speler van D.E.S. niet verscheen en geen reserve aanwe zig was. behaalde „Haarlem-Noord" een papieren overwinning, waardoor de tot- taal stand werd: „Haarlem-Noord" 193, „D.E.S." 169 caramboles

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 6