NEGEN JAAR GELEDEN. DATUMSTUKJES 45e Jaargang No. 13619 Verschijnt dagelijks, Behalve öp Zon- en Feestdagen Zaterdag 12 November 1927 HAARLEMS DAGBLAD ABONNEMENTEN p«r week f 0.27H, «net geïllustreerd Zondagsblad r 0^2; per 3 maanden: Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) f3.57^- Franco per post door Nederland 3.87V*. Afzonderlijke nummers f0.15. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem en Omstreken f0.57H; franco per oostf 0.65 ADVERTENTIENVan 1 tot 5 regels 11.75; iedere regel meer 35 cents Reclames 60 cents per regel. Bq abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfstuivers-advertentiën van Vraag en Aanbod van 1 tot 4 regels 60 Cents per plaatsing, elke regel meer 15 Cents contant; buiten het Arrondissement dubbele prijs. Directie, Rodactie on AdministratieGr. Houtstraat 63, Post-Giro 38810 Telefoonnummers: Directie 13082, Hoofdredactie 16054, Redactie 10600 •n Administratie 10724 en 14825. UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER Oirecteuren J. C. PEEREBOOM en P. W. PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM DrukkerijZ.B. Spaarne 12, Telefoon 10122, 12713 Bijkantoor voor Santpoort, Velsen. Velsen-Noord, IJmulden, IJmulden-Oost, Beverwijk, enz., enz. Driehuizerkerkweg 2, Veisen, Telefoon 521 DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG BLADZIJDEN. EERSTE BLAD AGENDA. Heden: ZATERDAG 12 NOVEMBER Stadsschouwburg; Vereenigd Tooneel, Dir. Verkade en Verbeek „Blauwe Vo gel van het geluk". 8 uur. Schouwburg Jansweg: Feestavond met bal door de Tooneelvereeniging T. O. N. E. V. O. Gemeentelijke Concertzaal: Harmo- nlemuzlekvereenlging „Willen is Kun nen" Concert, 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. Cabaret Modern: Dancing, Cabaret, Jazzband. ZONDAG 13 NOVEMBER Stadsschouwburg: Groote Eurythmie Opvoering van het Dornacher Ensemble 2.15 en Het Schouwtooneel „Het Ge heim", des avonds 8 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Crlstols Specialiteitengezelschap, 8 uur. Schouwburg Jansweg: Opvoering van .Mevrouw Warrens bedrijf", 8.15 uur. Rembrandt-theater. Doorloopende bioscoop en variété-voorstelling des na middags van 2 tot 4.15 uur en van 4.30 tot 6.45 en verder des avonds van 7 tot 9 en van 9.15 tot 11.15 uur. Cinema Palace, Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling 2 1/2 en 8 uur. Luxor-Theater: Bioscoopvoorstelling 2 1/2 en 8 uur. Scala-Theater, Kleine Houtstraat: bioscoopvoorstelling 2 l/2en 8 uur. Cabaret Modern. Dancing Cabaret Jazzband. Café Dreefzicht: Warmer's Band. MAANDAG 14 NOVEMBER Rembrandt theater: Doorloopende bioscoop- en variétévoorstelling van 7 tot 9 en van 9.15 tot 11.15 uur des avonds. Cinema Palace, Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling, 8 uur. Luxor Theater: Bioscoopvoorstelling 8 uur. Scala-Theater. Kleine Houtstraat: Bioscoopvoorstelling, 8 uur. Cabaret Modern. Dancing Cabaret Jazz band. PORTRETTEN VAN STADGENOOTEN. ONZE PHOTOGRAAF EN ZIJN CAMERA. Met een lachend gezicht kijkt de heer Jan Frederik Hulswit op onze photopagi- na naar den heer Hezemans, die bezig is hem te kieken. Hij is op dit oogenbllk een beetje uit de beweging van het leven en kijkt het uit de verte aan, sedert hij het directeur schap van de Haarlemsche Machinefa briek heeft neergelegd. Niet uit gebrek aan werklust, maar er komt toch één maal een eind aan het werk en wanneer je over de zeventig bent, is het billijk wat rust te gaan nemen. En er moet hard gewerkt worden op het directie kantoor van een machinefabriek. Het werk wordt er niet aangebracht, het moet meestal gehaald worden en van heinde en ver. Ais je in 1856 geboren bent en in 1927 dus 71 jaar geworden, nu dan komt de rust je toe. In een vroegere levensperiode is de heer Hulswit wethouder van Haarlem geweest; in 1908 kwam hij in den Raad, in 1910 werd hij wethouder en in 1913 legde hij dat ambt weer neer. Menschen met drukke eigen bezigheden kunnen moeilijk wethouder zijn, vooral wanneer veel reizen tot hun werk behoort. Maar dat de zaken der gemeente hem ter harte gaan, heeft hij in die periode ge toond en daarom zal de gemeente Haar lem hem eerlar; zeker nog noodig heb ben. Namelijk, wanneer de havenplan nen weer aan de orde komen. Daar was de heer Hulswit een groot voorstander van. Hij heeft er over geschreven en over gesproken, zoodat hij er goed van op de hoogte is, beter dan menig ander. Wij hooren op dit oogenblik weinig van de havenplannen, maar eerlang zal het gemeentebestuur toch deze zaak, die van het grootste belang is voor onze ge meente, zeker weer voor het voetlicht brengen en dan ongetwijfeld den heer Hulswit om zijn medewerking vragen. Het zou ons verwonderen, wanneer hij die dan niet van ganscher harte gaf. Ons n ijverh e id sk w artier moet groeien en bloeien en daarvoor is een betere ha ven onmisbaar, al zullen wellicht de plannen niet meer dezelfde zijn als twin tig jaar geleden. Zeer belangrijke mede- deelingen omtrent de ge- meentebegrooting vindt men op pagina Twee. INGEZONDEN MEDEDEEIINGEN STANKBESTRIJDING. Wij hebben onlangs een résumé ge geven van het rapport van den heer H. C. Redeke, directeur van het Rijks-in stituut voor Biologisch VisscherU-onder zoek, waarin antwoord gegeven wordt op de vraag of het brengen van kalk- hydraat in de wateren der gemeente Haarlem ter bestrijding van den daarin des zomers heerschenden stank bij het spuien geen gevaar zou kunnen opleveren voor visschen en plan ten in de omgeving. De heer Redeke komt tot de conclusie dat zijns inziens wel een proef met kalk- hydraat in de Bakenessergracht zou kunnen genomen worden. Maar de vraag of het middel afdoende zou blij ken ter beteugeling van den stank meent de rapporteur onbeantwoord te moeten laten.Toch beantwoordt hij even later die vraag eigenlijk wél door te zeggen dat de oorzaak van den stank moet gezocht worden in de rottingspro cessen op den bodem en dat die oorzaak naar het hem voorkomt, door kalk- hydraat (al zal dit dan wel bepaalde hoeveelheden van den stankverwek ker: zwavelwaterstof, binden) niet zal worden weggenomen. De directeur vindt de oplossing van dit vraagstuk meer de taak van een chemicus. Intusschen heeft het ons getroffen, dat zijn ooileel: de rottingsprocessen op den bodem zijn de oorzaak, overeen stemt met het eens in ons blad vermelde oordeel niet van een chemicus, maar van een practicus: een schipper, die jarenlang onze binnenwateren had be varen. Hij zeide: er is op den bodem van de grachten een rottende laag. Die moet weg. En dan kan heel eenvou dig en heel goedkoop. Laat, terwijl er gespuid wordt, een bootje snel in de gracht heen en weer varen en laat een zwaar voorwerp aan het bootje worden gebonden en over den bodem van de gracht gesleept. Zoo komt de rpttende laag los. En de trek in het water, door het spuien ontstaan, doet de rest. Het middel is nog niet geprobeerd. Het is natuurlijk te eenvoudig. Als Je geen chemicus bent. Maar laten we dan tenminste den bodem van onze grachten niet vuiler maken dan hij al is. Want ook in dit opzicht wordt zwaar gezondigd. Het was weer een practicus die er onze aandacht op vestigde. De tijd van sneeuw-opruimen komt nu weer aan. Met de sneeuw wordt heel wat vuil van de straten opgeschept en in de wagens geladen. En waarin wordt die vuile sneeuwmassa gegooid? In de grachten! En waar laten de vischboeren den vischafval, dien zij in hun wagens ver zamelen? In de grachten, als zij er eventjes kans toe zien! Als die twee dingen nu al vast maar eens niet meer gebeurden! Zorgvuldige bediening Verzegelde zakken AMSTERDAMSCHE lANTHRASIET-MIJ. Gr. Houistraai1S7-Tel.12504 (AmsterdamHilversumBaawan—Leiden pok sntbrsewt cnbrtticoke* v. Coilrsl* Mauuhg MIA PELTENBURG. TOURNEé DOOR INDIë. Naar wij vernemen zal onze stadge- noote mej. Mia Peltenburg in het begin van Juli 1928 naar Indië vertrekken teneinde, op uitnocdiging van den Ned. Indischen Kunstkring, gedurende twee maanden op verschillende plaatsen in Ned.-Indië concerten te geven. De heer Tibor Kasics zal haar als be geleider vergezellen. BIJNA ERNSTIGE ONGELUKKEN. EEN KWAJONGENSSTREEK. Donderdag hebben straatjongens, zoo wordt uit Arnhem aan de Tel. gemeld, de remimen losgemaakt van een bestel auto der firma Lubro, die op het Noord pad was geplaatst. De auto kwam in beweging en met groote snelheid kwam de wagen de steile straat afrijden. Met groote kracht botste de auto tegen een huls aan den Klarendalschen Weg op. Een groot gat werd in den muur gesla gen, terwijl de auto ernstig werd be schadigd. Het mag een wonder heeten, dat er geen persoonlijke ongelukken plaats vonden daar het verkeer op den Klarendalsche Weg op dit deel van den dag altijd zeer druk is. DE CORRUPTIE TE DEN HAAG. Naar wij in het Hbld. lezen, hebben B. en W. van Den Haag ook aan een ambtenaar bij het Gemeentelijk Elec- trisch Bedrijf ontslag verleend wegens het aannemen van gelden van een leve rancier. aJAKPM. eï/t-t' y Gènéral Pétain Mes plus vives félicitations pour votre admirable ordre du jour Clemenceau 12 Nov. 1918 Negen jaar geleden, op den dig na den Wapenstilstand, zond de Fransche iinister=president Georges Clemenceau, minister van Oorlog, dit telegram: „Mijn beste gelukwenschen met uw bewonderenswaardigen dagorder" aan den generaal (later maarschalk) Pétain, chef van den generalen staf van het Fransche leger. VOETBALZANG. (Naar Engelsch voorbeeld zal het publiek bij den voet balwedstrijd Nederland- Zweden Zondag in het Am- ster damsche Stadion een uur voor het begin van den wedstrijd gezamenlijk zin gen). Morgen breekt een heel nieuw tijdperk, Voor het Hollandsch voetbal aan, Morgen gaan we zingend Zweden, Op het voetbalveld verslaan; Voor geen goud'zou ik ontbreken, Met mijn forschen bariton, 't Zal den leiders wel verheugen, Ik kom ook in 't stadion; •k Ben benieuwd hoe het zal loopen, Met dit zangexperiment, Aard en tekst van de gezangen, Zijn mij thans nog niet bekend; Maar 'k zou zeggen, dat het zeker Wel een groot succes zal zijn, .Want ze hebben flinke stemmen, Bij het voetbal aan de lijn; Ja, ik kan er naar verlangen. Om het Stadionpubliek, Eens zijn hart te hooren luchten, Onder leiding, met muziek; Zang en Vriendschap hoeft voorloopig, Voor haar roem niet bang te zijn, Maar toch denk ik dat het mooi wordt, Op het Stadionterrein; Van het strikt sportieve standpunt, Twijfel ik er echter an. Of die massa zangbelooging. Wel goed door den beugel kan; Zonder zangersdemonstratie. Is het voor de Zweedsche ploeg. Om in 't vreemde land te winnen, Waarlijk toch al zwaar genoeg. Maar wie is er die een stuiver, Voor de Zweedsche kansen geeft, Als het koor vam dertigduizend, Eerst massaal ge-liederd heeft; Het effect moog' lachverwekkend, Tragisch of ontroerend zijn. Zeker komt het Zweedsche elftal, Lamgezongen op 't terrein. Voor 't geval nog om een toegift, Door 't publiek gebedeld1 wordt, Geef k dit lied. vrij van auteursrecht, Pasklaar voor de voetbalsport'. Al in een groen, groen voetbal-voetbal land, Ontmoetten de Zweden Nederland, En eentje blies de fluite-fluite-fluit, De andren speelden voetbal; Toen kwam op'ens een Nederlander an, Die heeft een goal geschoten. En dat heeft naar je denken, denken kan De Zweden erg verdroten. P. GASUS. DE AARDENBURGSCHE VERKIEZINGEN. KNOEIERIJEN? Voor de rechtbank te Middelburg heeft terecht gestaan G. P. H. W„ 45 jaar, gemeente-ontvanger te Aarden burg, aan wien werd ten 'iste gelegd, „dat hij omstreeks 21 Mei jj. te Aarden burg bij gelegenheid der verkiezing van de leden van den gemeenteraad van Aardenburg, als lid van het stembureau, na afloop der stemming bedriegelijk bij ongeveer 69 stembiljetten waarin door de kiezers, in een stemvakje het witte stipje was rood gemaakt, in nog een een stemvakje het witte stipje rood ge maakt heeft, zoodat daardoor die stem biljetten van onwaarde werden". Verdachte ontkende. In het getuigen verhoor werden onder meer verklarin gen afgelegd door den heer J. E. H. van Wageningen, scheikundige te Maas tricht, die benoemd was als deskundige door den rechtercommissaris. Na een onderzoek van verschillende biljetten is deze getuige zooals hy verklaarde, tot de slotsom gekomen, dat er een serie biljetten by is, die zyn beschreven met strepen en wel buiten het stemhokje. De strepen moeten echter gezet zyn in het bewuste stemlokaal, voordat de bil jetten verzonden waren. Op een biljet dat boven in een pak ter verzending zat en waarop strepen waren geplaatst, is nameiyk, op zoo'n streep, een lakspatje aangetroffen, en van dit spatje is een microfoto gemaakt, waarby het bleek te bestaan uit watervormig gestolde vlek ken van een mengsel van kaarsvet en lak. Deze vlekken zyn niet streepvormig beschadigd, zoodat er geen strepen kun nen zyn aangebracht na het ontstaan van het spatje. De materie van het spatje is op sprekende wyze aangetoond kunnen worden in het fluoresceerende licht van een analyse-kwartslamp. Van de talryke soorten lak, die by het onder zoek betrokken zyn, was er maar één enkele soort, die dezelfde oranje-roode fluorescentie vertoonde, en wel de lak, die zich bevond op den blaker, ln stem lokaal II gebruikt. Ook de roode gesmolten massa bij de pit van de kaars vertoonde sprekende gelykenis met dit spatje. Het persbureau Vas Dlaz meldt ons nog, dat de Officier van Justitie tegen verdachte vorderde een gevangenisstraf voor d?n tyd van zes maanden. De ver dediger. Mr. J. J. A. Houben uit Breda, pleitte vrijspraak wegens gebrek aan bewys. Haorlem, 12 November De Veroveraar. In een Amsterdamsche tearoom zat een jonge man te veroveren. Hij was zeer jong, en opvallend goed gekleed, zyn gelaat was welgevormd en zijn iet wat fletsblauwe oogen leverden een ver waten blik. Zijn gebaar, tamelijk gracieus maar zeer bestudeerd, herinner de lichtelijk aan Rodolpho Valentino, een filmheld die een sierlijk man maar een slecht acteur was en van wien ik alle vrouwen altyd heb hooren zeggen dat zy niets in hem konden zien. Niet temin was hy tijdens zijn korte en roem- achtige carrière de aangebedene van millioenen bioscoopbezoeksters over de geheele wereld. Het moet dus een nood lottig toeval geweest zijn dat juist my verhinderd heeft om een van die mil lioenen verrukten te ontmoeten. Deze Amsterdamsche Valentino was het theehuis binnen gekomen met loomen doch niet onmannelijken tred. Hy had goed voor zyn spiegel geoefend. Hij begreep bovendien op zijn één- of tweeëntwintig Jaar althans zooveel van de Vrouw, dat hy besefte dat een dandy zich in de allereerste plaats moer ont houden van teekenen van verwijfdheid. Die zyn uit den booze. Die slaan nooit in. Derhalve deed hy zoo mannelijk als hy in zijn toestand nog vermocht, en wisselde zijn gratis af met eenïge hoe kige, zelfs vry bruuske gebaren. Toen dit welverzorgde prachtexem plaar van den Heer der Schepping twee stappen in het établissement volbracht had keek het rond, constateerde met blijkbare voldoening dat de tea-ende menigte voor 9/10 uit dames bestond, begaf zich naar een vry tafeltje in het midden, recht tegenover een grooten spiegel, en zag daarin zichzelf met su blieme kalmte zyn hoed afnemen, en zyn jas en handschoenen uittrekken en neerleggen. Dit kleine tafereel weerkaatst door den spiegel, behaagde het blijkbaar zeer. Het glimlachte zelfbewust, streek met een vermoeid gebaar langs zyn bo venlip. knikte nog eens zachtjes in den spiegel tegen zyn juweel-van-een scheiding en zette zich toen, met een robuste maar welbeheerscnte beweging. Daarop begon het zijn omgeving te parfumeeren. te fixeeren en te fasci- neeren. Het maakte weinig onderscheid tusschen oud en jong, of dik en mager, of schoon, knap, minder knap, onbe duidend, leelijk en zeer leelijk. Het toonde een artistieke en welwillende voorliefde voor de gansche betere en bekoorlijke sexe, en schonk allen leden daarvan het voorrecht van zijn Apol- lonische schoonheid en betooverenden invloed. Het maakte een vrU gelukkigen start met een oude dame, die blijkbaar meer malen zooiets gezien had en veel geduld voor de zwakheden der jeugd bezat, zy glimlachte er goedig tegen. Des jonge- mans verwaten blik smolt, en een fyn glimlachje krulde zijn lippen. Hy zei daarop: „Juffrö" in sonoor ba ritongeluid en bracht het kellnerinnetje, een goedig kind met een wipneus en hardroode wangen, dat ongetwyfeld nog nauit saun knappe man gesien had, per doordringend-teederen blik in volkomen verwarring, zy werd nóg hardrooder, liet een melkkannetje vallen, nam tril lend de bestelling aan en trok in wan orde op haar basis, het buffet, terug. De jager ging toen uit op nobeler wild. Een zestienjarige bakvisch tegenover hem zond hy in tien minuten tijds door een heele symphonie van kleur. Alle rose en roode nuanoes vertoonde dit arme kind. Toen het een climax bereik te, zooiets als fraise, wendde de Mama zich ontstemd om, maar kon haar toorn niet volhouden jegens een blik, waaruit eerbied en ongeveinsde bewondering voor zoo'n-knappe-vrouw-op-haar-leef- tyd duidelijk spraken. Zy keek haar dochtertje eens aan en bedacht onge twyfeld dat zy toch nog een erge baby was. Hetgeen 't zoo begrijpelijk maakte, nietwaar? En danwerkelijk een heel knappe jongen. Adonis dronk thee met correcte geba ren, en zei rustig en hoffelijk „Pardon" tegen een meisje dat op een meter af- stands van zyn persoon even aan een tafelpoot bleef haken. De poot zat niet eens aan ziin tafeltje. Hy ontdekte een zwartje met een lief maar slaperig ge zichtje, dat mooi geweest zou zyn als het charme had gehad en fixeerde dit tot het wakker en zelfs onrustig werd. Daarop glimlachte hy vaag maar wel willend. Hy mocht dat wel, zoo. „Een vrouw is een vrouw, en après tout zyn zy allemaal hetzelfde", dacht hy onge twyfeld, met één- h tweeëntwintigjarige verwatenheid die slechte door vele ne derlagen kan genezen worden. Er kwam daarop een kleine omme keer. Vrouwen zien scherp, niet het minst in een tearoom, en er kon er nu geen enkele meer zijn die hem niet volkomen begrepen, getaxeerd en I gerubriceerd had. I Een zelfbewuste, frissche jonge ver- schyning met het plezierige airtje van een studente, die haar wereldje kent en I er vroolijk van geniet, weigerde om zich I te laten betooveren. Toen de smeltende J blik haar trof grinnikte zij er tegen. Het j klinkt cru, maar ik kan het niet mooier zeggen. Zy grinnikte. De bakvisch-van zestien verbleekte van deze wandaad. Maar de hemel viel niet in op de onverlate. Zelfs het crème plafond bleef waar het was. Adonis' blik toonde eenige pijn. Doch hy herstelde zich. wendde zich met meer succes tot een juffrouw die hem bru taal en eenigszins-uitnoodigend toelach te. herwon daardoor zyn zelfvertrouwen en hervatte het offensief. Want even als de meeste andere mannen werd hy geprikkeld door tegenstand. Hy beproefde alles. Hij negeerde eerst de frissche jonge verschijning, keek haar toen verbaasd-aan, rimpelde zelfs zijn kostbaar voorhoofd, beet op zijn onderlip, beproefde het half-geloken oog en het klare, opene, onbevangene.... enfin, werkte zyn heele repertoire af. Er zat wel een Rodolpho in hem, maar ik voelde een steeds krachtiger verlan gen naar zyn volkomen vernedering in mij opkomen. Die kwam plotseling. De jongen-in-'t wit, die het wagentje met taartjes in deze tearoom duwt, na derde. De Onweerstaanbare stond on gedwongen op om iets uit te gaan kie zen. Maar de spottende blikken van het studentje en een inmïddels-verschenen vriendin van het studentje martelden hem. Zyn zelfvertrouwen bezweek, het draaide hem even voor de oogen. En juist toen hy weer aan 't robuste ge baar toe was struikelde hij over een voetenbankje. verloor z'n evenwicht, greep naar het tafeltje, gooide een kop thee in de schoot van de goedige oude dame, gleed uit en viel op één knie. Het was byna symbolisch, en het was beslissend Adonis' nederlaag bleek volkomen. Zelfs de bakvisch-van-zestien giegelde. De studentjes smoorden haar vreugde in zakdoekjes.' De Veroveraar bloosde diep. hetgeen zyn échec voltooide, mompelde wat excuses, rekende af en verdween binnen twee minuten. In de tearoom heerschte rustige vol doening. R. P. DE GEMEENTE- BEGROOTING. Rapport der Fin. Commissie. ONZEKERE BELASTING OPBRENGST. Vandaag is het volgende Raadsstukje verschenen als rapport der Financieel® Commissie over de begrooting: „De Commissie van Bystand in het beheer der gemeente-financiën be richt uw College, dat zy in het alge meen tegen de ontwerp-begrooting, dienst 1928, geen bezwaren heeft. De juistheid van vele cyfers kan de commissie niet beoordeelen, aangezien in deze begrooting de financieele ge volgen voor zoover bekend van de grenswijziging moesten worden ver werkt. Het name staat de hoegrootheid van de kohieren in groot-Haarlem nog niet vast. Ten aanzien van de gemeen te-bedrij ven zyn enkele leden van meening, dat sterke afschryving gewenscht is met het oog op mogelyke verbeteringen in de techniek en de mogelykheid van nieuwe uitvindingen. Eenparig is de verwachting uitgespro ken, dat de geraamde bedragen voor re serves ook werkelyk aan de bedryven ten goede zullen komen.. Aanwezig alle leden. DE VERBREEDING VAN DEN OUDEN WEG. HET GEBOUW VAN DE P. E. G. E. M. Op een terrein even ten Noorden van het complex der Lichtfabrieken aan den Oudenweg wordt een monumentaal ge bouw voor de PE.G.EM. opgetrokken, dat byna gereed is, althans voor wat den uitwen dlgen bouw betreft. In verband met dit werk is men thans begonnen om den Oudenweg van den spoordyk af te verbreeden, door demping van de sloot naast dien weg. Daardoor komt een flin ke verbetering tot stand In de naaste toekomst zal de Ou de weg nog meer beteekenis krygen en dan ook geheel verbreed moeten worden, want het is te venvachten dat op het terrein tusschen Oudenweg en het Noorder Spaarne, dat als industrieterrein be stemd is, vele industrieën zullen geves tigd worden. De nieuwe fabriek van de firma Cohen en v. d. Laan tegenover de Jachthaven heeft een eigen weg ter verbinding naar den Oudenweg maar deze laatste ls zeer smal en slecht verhard, ..DE BLAUWE VOGEL V*N HET GELUK'*- Wegens de vele aanvragen om plaat sen voor de voorstelling van „De Blau we Vogel van Het Geluk" zal a,s. Maandag 14 November een herhaling plaats hebben in den Stadsschouwburg.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 1