DOOR BE INTERNATIONALE VOETBALWERELD HOCKEY WIELRIJDEN. Om den gouden Onafhanke lijkheidsbeker. Op bet Spartaterrein had Zondag de jaarli'.csche ontmoeting plaats tusschen het Rotterdamsche elftal en de Rest var, Nederland. De wedstrijd begon veel belovend, doch al spoedig verslapte het spel zoodanig, dat er slechts by uitzon dering iets goeds te waardeeren viel. Er ontwikkelde zich onmiddellijk een snel spel. Bc-ide partijen ondernamen beurtelings uitstekend opgezette en even eens goed afgewerkte aanvallen, zoodat de doelen al gauw in gevaar kwamen. Na de eerste schermutselingen ging Botterdam tot een meer geregelden aan val over. Een keurig door v. d. Broek vrijgemaakte bal belandde bij Knape, cic met een boogje scherp voor doel plaatste, waar Barendrecht er met zijn hoofd bij was en Rotterdam de leiding gaf. De Rotterdamsche voorhoede kwam steeds terug doch Barendrecht en Van Es h2dden er slecht het oog in. Tegen het einde van de eerste spee1- helft kwam de Rest van Nederland eerst goed los. De tweede helft begin heel wat m'rt- de.' vurig dan de eerste. Wel is waar was de Rest var. Nederland aanvankelij c by- ma voortdurend sterker, doch voor het doe! brachten de meeste spelers er maar weinig van terecht. De Rott dam- sche voorhoede ging het al niet veel be ter. Ongeveer een kwartier voor het eiu}e Bag Huisman kans door de vyandeljjke verdediging heen te breken. De korte pass bracht het leder by Barer.drecht, die met een schot van korter, 'afstand Quax geen kans gaf. Van den aftrap namen Kools en Kluin den bal, kort sa menspelend mee en laatstgenoemde ver kleinde den achterstand (2—1). (De Crt.) Storir, vogels. Woensdag a.s. houdt Stormvogels in .Nummer Eén" te IJmuiden ccn bui tengewone ledenvergadering, voorname- iyk om üi de vacature te voorzien, die ontstaan is door het vertrek van haar secretaris, den heer F. J. Staflen. Als candida.ten zyn gesteld de hee- ren L. J. Uitzuiger en C. Weymer. BILJARTEN. BEKERWEDSTRIJD De tweede ronde van deze wedstry- den heeft een aanvang genomen met een ontmoeting tusschen de blljartver- eenigingen „Excelsior" uit Velsen-Noord en D. E. S. uit Haarlem. "Vrijdagavond werd in twee groepen Tan vier gespeeld. De eenc in café Var, Tr,gt aan het Soendaplein en de andeie groer, in café ,/t Hof van Holland". Bij Van Trigt werden werden par tyen van 80 libre gespeeld. De eerste partij bracht Kempe (Ex celsior) en Moorer (D. E. S.) tegenover ■elkaar. Laatstgenoemde heeft met veel pech te kampen en raakt eindelijk ach. ter, om ten slotte te verliezen met 61 om 80 voor Kempe. De D. E. S.-speler Tuninga is beter op stoot en neemt al dadeiyk een groo- ten voorsprong. Wei tracht v. d. Aar (Excelsior) er nog wat van te maken, mo ar Tuninga blijft verre in de meer derheid en wint gemakkelyk. Als hy (de 8Q caramboles- by elkaar heeft, staat syn partner pas op 46 in 33 beurten. Dan komen Hendriks (D. E. S.) en v d. Kool (Excelsior) in het kryt De eerste is meer dan slecht. Zelden zagen wij hem zoo knoeien. De speler van Ex celsior speelt behoorlyk en wint dan ook met flinken voorsprong met den stand 80 om 37 in 41 beurten. De vierde partij ging tusschen Bot telier (D. E. S.) er. Stouwe (Excelsior) Bottelier is spoedig voor. om ten slotte uit te maken met den stand 80 om 63. In ,,'t Hof van Heiland" speelden eerst Earners (Excelsior) en v. Amstel (D. E SHet ging langen tijd geiyk op, doch op 't laatst raakte Lamers wat voor en won met 100 om 79 in 43 beurten. Vervolgens bonden Vlug (D, E. S.) en Dekker (Excelsior) den strijd aan. Deze werd door Vlug gewonnen met 100 om 95 in 42 beurten. De derde party was De Nys (D, E. S.) en Nan (Excelsior). De Nys speelde een goede partij; het einde kwam met 100 om 66 in 30 beurten in zijn voordeel. Ten slotte streden Bohm (Excelsior) •en Klaasen (D. E S.) tegen elkaar. De laatste was spoedig op dreef en leidde met grooten voorsprong. Toen de D E. S.-man de 100 vol had, noteerde hy 65 in 37 beurten. Het eindresultaat van dezen feilen kamp was, dat D. E. S. 637 caramboles in de twee lokalen haalde, terwyl „Ex celsior" er 595 had. zoodat D. E. S. met een winst van 42 punten in de finale is geplaatst. De Uitslagen. WESTELIJKE AFDEELING ie klasse AmsterdamM. H. Ca 43 BloemendaalHilversum 01 't Gooi—H. D. M. 3—5 Victoria—H. O. C. 1—2 Haagsch Lyceum—T.O.G.O. 2—0 2e klasse A Haagsch Lyc. IIVictoria II 02 2e klasse B T.O.G.O. H—M.H.C.C. II 2e klasse C: T.H.C. '25Hilversum II 1—1 A'dam IIIA'dam II 31 3e klasse A: H.B.S.Bloemendaal III 50 Haagsch Lyc. III—T.O.G.O. III 01 3e klasse B Amsterdam IVKameleon 23 Be Fair—A. V. '23 II 61 Hilversum IIIde Kraaien 21 OOSTELIJKE AFDEELING. Ie klasse. Nijmegen—Zutphen 7-1 Arnhem—Deventer II 5—0 DAMES. Hockcytlag Wa&lsdorp. Finaio Den Haag: Rood WitT.O.G.O. 5 2 EERSTE KLASSE. BloemendaalHilversum (0-1) Na een spannenden wedstrijd, waar in het enthousiasme groot was, doch die niet op hoog peil stond, heeft ten slotte Hilversum de puntjes meegenomen. Bloemendal was zonder de Visser, doch had Müller van Czernicky weer lu de gelederen. Te 2 14 uur wordt begonnen; voor- loopig bepaalt 't spel zich tot wat 'neen en weer slaan en eenige onsamenhan gende aanvallen. Die van Hilversum zyn veel gevaariyker, ondanks het soiospel van J. v. d. Hagen; De Jong moefc dan ook vele schoten verwerken, hetgeen hy zeer goed doet. Daar Muller von Czernicky nog niet ingespeeld is, heeft v. Tienhoven onze nieuwe linksuiterst in het nationale elftal, nog al eens vry spel, wat even wel weinig resultaat oplevert. De Bloemendaal-aanvallen worden steeds onderbroken door halfs en backs der Hilversummers, die door goed op stellen zorgden dat de oranje aanvals- linie zonder verband bleef. Kort voor rust kwam Hilversum aan de leiding, toen De Jong een schot kalm liet gaan, in de mee ning dat er buiten de cirkel geschoten was. Rust 01. Na de rust is Hilversum het meest in den aanval, doch Bloemendaal verde digt keurig, terwyl Van Tienhoven eens naast schiet. Langzamerhand ontworstelt Bloe mendaal 2ich aan den druk op haar doel en nu wordt de wedstrijd uiterst spannend. Kort voor het einde doet Hilversum nog een aanval, doch het schot van Quarles van Ufford wordt keurig ge stopt.. Het einde breekt aan met onveran- derden s'rr.d, AmsterdamM. H. C. (43) M.H.C. heeft ondervonden, dat er behalve slecht spel nog andere factoren kunnen zyn, die maken dat een wed strijd verloren wordt. Toen na rust de stand 2—1 voor de roodhemden was, kende scheidsrechter v. Zanten aan Amsterdam een strafbully toe, omdat naar zyn opinie Brand Jan- nink (toen deze op het punt stond te schieten) van den verkeerden kant aan viel. De strafbully werd natuurlijk in een goal omgezet. Dit gaf M. H. C. zoo'n moreelen tegenslag, dat het heele elf tal als een kaartenhuis in een zakte en hopeloos naar zijn vorm liep te zoe ken. Amsterdam profiteerde hiervan na tuurlijk en spoedig was het 4—2. Hoe wel MF C. nog een tegenpunt maakte, was de wedstrijd toch reeds verloren; de kampioenskansen zyn aanmerkeiyk gedaald. T. O. G. O. 2— M. H. C. 2 (2-1) Met twee Invallers trok M.H.C. naar Den Haag en zag zLch daar na een spannenden wedstrijd haar kampioen schapskansen voorloopig ontnomen. In den beginne zyn de blauwgeblok- ten het meest in den aanval; na onge veer vyf minuten scoort minister Kan voor de thuisclub (10). Dan krygt Der Kinderen, geheel vrij staande, den bal toegespeeld en de stand is gelyk (1—1). M.H.C. krygt nu een serie corners en strafcorners te nemen, doch tot doel punten kofnt het niet. Ook na rust wil het in de voorhoede der roodhemden niet vlotten. De T. O. G. O.-achterhoede is in goeden vorm. Tenslotte scoort de thuisclub neg eens en wint daardoor dezen spannenden wedstryd. Einde 2—1. DERDE KLASSE. H. B S.Bloemendaal 3 (5-0) Deze wedstryd had Zondagmorgen op het Bloemendaal-veld plaats. Bloemendaal begon met acht man, doch was spoedig volledig. H.B.S. was steeds in den aanval en al heel spoedig scoort Bolland (10). Uit een voorzet van rechts maakt de Bock no. 2. Bloemendaal heeft niets in te bren gen; vóór rust wordt het 30 weer door Bolland. Na rust hetzelfde spelletje. De Bloe- mendaal-achterhoede verdedigt goed, doch na through passes maakt Bolland nog twee goals. Een strafbully voor den Bloemendaal-goal bleef zonder resul taat. Einde 50. H.B.S. stevent dus regelrecht op het afdeelingskampioenschap af. Met drie wedstryden gespeeld en gewonnen en een doelsaldo van 14—1 staat ze fraai bovenaan de ranglyst. Noord-Holl. Hockeybond Bloemendaal 4M. H. C. 3 (1-3) Na een goeden snel gespeelden wed strijd heeft M.H.C. een verdiende zege behaald. Hoewel de Musschen slechts met tien man spelen, zyn ze direct in de meer derheid en al spoedig geeft Mulder uit een goed aangegeven bal van C. Visser den roodhemden de leiding (01) Het is dezelfde speler, die nog vóór rust den voorsprong voor M. H. C. vergroot (0—2). Na de rust bracht M. H. C. den stand op 03, waarna v. d. Brandeler uit een voorzet van P. Gunning een mooien tegengoal wist te maken. (13) Het einde kwam met een verdiende zege der roodhemden. Famos 2H. B. S. 2 (22) Op het zware veld voelt H. B. S. zich goed thuis en komt dan ook flink op zetten, doch door slecht schieten blijft de score voorloopig blank. Tenslotte is het de midhalf v. d. Aard weg, die uit een goed door Jetten aan gegeven bal den zwarthemden de lei ding bezorgt (0—1) Na de rust heeft de H.B.S. halflihie een inzinking waarvan Famos spoedig profiteert (11). H.B.S. leeft weer op en J. Hillebrand geeft den zwartjes andermaal de lei ding (1—2). Als De Boer, die overigens een goede backpartij speel:' een bal laat schie ten, is de stand weer gelijk (2—2). Het einde komt met een gelyk spel, wat de verhouding goed weer geeft. OLYMPISCHE SPELEN DE ROEIBAAN' TE SLOTEN Naar de Tel. verneemt heeft zich een commisie gevormd, waarin zitting heb ben bestuurders van roeibonden, ver tegenwoordigers van polderbesturen, Mr. Slob, burgemeester van Haarlem mermeer, hoofdinspecteur Bakker van de Verkeerspolitie, en architect Nauta van Publieke werken, welke commissie de roelwedstryden, die tydens de Olym pische spelen gehouden worden, zal voorbereiden. Deze worden zcoals men weet, gehou den in de Ringvaart tusschen het dorp Sleten en het stoomgemaal De Lynden. De baan, ongeveer 3700 Meter lang, wordt als de meest geschikte in ons land beschouwd. Ongeveer ter hoogte van de brug by Sloten zullen tribunes worden gebouwd en groote bootenhui zen. Verder ligt het in de bedoeling den weg aan de overzijde van de vaart ty dens de wedstryden voor het verkeer af te sluiten Engeland komt, maar zonder de voetballers. Uit Londen wordt aan De Crt. ge meld; De groote campagne, die in de En- gelsche pers op touw is gezet tegen deel neming aan de Olympische Spelen on der de huidige omstandigheden, is ten slotte, zooals wij reeds voorzagen, op weinig, om niet te zeggen op niet. ult- geloopen. Het volgend jaar zal de En- gelsche sport wel nagenoeg even sterk te Amsterdam vertegenwoordigd zyn als die van elke andere natie, Dit mag ten minste met vertrouwen afgeleid wor den uit het resultaat, dat Zaterdagavond op de bijeenkomst van de Engelsche sportbonden met de British Olympic As sociation is bereikt. Ruim twee uur lang is over de hou ding, die Engeland dient aan te nemen, gedebatteerd en ten slotte werd een re solutie aangenomen, waarin men wel Is waar blyft protesteeren tegen het ge nomen besluit van het I. O. C. om aan de Olympische voetballers te Amster dam vergoeding wegens loonderving toe te staan, maar waar niettemin wordt medegedeeld, dat volgens de meening van de vergadering elke sportbond ge rechtigd is. afgevaardigden naar de internationale federatie, die deze sport controleert, geen vergoeding voor loon derving toestaat. Uit dit laatste is thans af te leiden dat Engeland definitief geen voetballers naar Amsterdam zal zenden. De vergadering, die geheim was, stond onder leiding van lord R.ochdale, voor zitter van het Britsch Olympisch Comité. Hieronder volgt de resolutie in haar geheel lo. De vergadering keurt ten sterkste elke vergoeding voor loonderving af. (Met algemeene stemmen aangenomen). 2o. De vergadering van vertegenwoor digers der sportbonden, wier sport in de Olympische Spelen is opgenomen, sluit zich aan bij het protest van de Bri tish Olympic Association. Terwijl zij van meening is, dat het optreden van het I. O C. het prestige van de Olympische Spelen in de wereld der amateurssport ernstig kwaad heeft gedaan, gelooft zy niettemin, dat elke tndividueele sport in dit land het recht heeft indien het controleerende lichaam zulks wenscht om voor haar eigen sport aan de O. S. deel te nemen. Dit zoolang ae interna tionale federatie, die die sport beheert, absoluut elke vergoeding voor loonder ving, hoe direct of indirect deze ver goeding ook moge gegeven worden, niet toestaat. KORFBAL Overzicht. Ook Zondag weer een zoo goed als korfballcoze dag voor de Haarlemsche spelers. Zoowel het Haarlemterrein als dat van Advendo moest weer afge keurd worden. Uit Zaandam kwam be richt, dat Haarlem H wel thuis kon blijven. Alleen het S. V.-terrein bleek ge schikt om D. T. V. II te ontvangen. De Santpoorters wisten weer van D. T. V. n te winnen en wel met 3—1. Een goe de prestatie. De Uitslagen. WESTELIJKE AFDEELING le klasse Noord: D T. V Swift 3—4 W. K.D. E. V. 1—1 D. D. V.—K. Z. 3 le klasse Zuid. D K. C.—Vitesse afgek. H. S. V.—Zuiden 1—2 DeetosVelox 35 Overgangsklasse Noord-Holland Aid. A* Hercules—R, T. 2 0—0 K. V. D Eendracht 2—0 K V. K. V.—D. E. D. 8- Overgangsklasse Zuid-Holland: Rosenb.—Deetos 2 gestaakt. A. L. O.—H. B. S. 1- s. V.D. T. V. 2 (3—1) Voor rust een vrywel gelykopgaande stryd met S. V. iets in de meerderheid, Tot doelpunten kunnen geen der par tijen komen. Na rust zyn de gastheeren sterker. Het begint met een ver schot, dat weldra gevolgd wordt door nog twee doeltreffende worpen, zoodat het 30 wordt. Dan weet D. T. V. II ook een kans te benutten. Deze prettig gespeelde strijd eindigt met 3—1 voor S. V. H. S. V. „De Kampioen" Zondag werd de beslissing gereden voor het. clubkampioenschap tusschen H. Schyvenaar en L. Klashorst. Deze titel werd gewonnen door Klashorst, hoewel Schyvenaar protesteerde; deze beweerde dat Klashorst op de verkeer den zyde van den weg had gereden. Daar dat echter van geen invloed op den uitslag was, werd EFashorst win ner van den titel. D. Bonte werd op fraaie wyze win naar van den consolatiewedstryd, op een lengte gevolgd door N. Coster, J. W. Kruid en G. Schel. Woensdag 30 November prysuitrël- Iting. Voortaan worden wedstryden gehou den op de hometrainer in café „Sport- lust". H. S. C. „Excelsior". De H. S. C. „Excelsior" hield Zon* dag ccn handicapwedstrijd voor leden cn donateurs. Als eerste vertrok Itter met 12 min. voorsprong; 2e Berke* meier 7 min 3e Kelder 6 min.; 4e. F. de Nijs 4 min.; 5e Sleutel 3 min-; 6e v. Dok 2 min.; 7e J. v. Beeke. 1 min.; 8e C. de Nijs van meet. Berkemeier ging het eerst over de streep; 2e Kei* der met 5 meter verschil; 3e Sleutel; 4c; 4e F. de Nijs. met een bar.d dikte verschil; 5e Itter; 6e v. Beeke, 7e v. Dok: 8e C. de Nijs. De tijd bedroeg 57 min. 10 sec. A.s. Zondag een veldrit; 8 uur sa* menkomst. H. S. C. „De Bataaf". KAMPIOENSCHAP 1 EN 100 K.M. L. BUIS KAMPIOEN OVER BEIDE AFSTANDEN Zondag hadden de laatste ritten plaats voor de 1 K.M. kampioen* schappen, waarvan het verloop als volgt was: lc serie: 1. Buis, 2. Walters,, 3. Koe* nen. 2e serie: 1. Ooms, 2. Zweeris, 3. de Jong. Herkansing: 1. Zweeris, 2. Walters, n.g. Koenen en de Jong. Finale: in 4 serie's van elk 3 ren* ners. le serie: le Ooms. 2e Buis, 3e Zweeris. 2e serie: le Zweeris, 2e Ooms, 3c Walters. 3c serie: le Walters. 2de Buis, 3e Zweeris. 4e serie: le Buis, 2e Ooms, 3e WaL ters. Uitslag: Buis en Ooms elk 7 pun, ten en Zweeris en Walters elk 5 punten. Na overrijden won Ooms van Buis en Zweeris van Walters; de uitslag was dus: 1. Ooms 4 punten, 2. Buis 3 punten; 3. Zweeris 2 punten, 4. Walters, 1 punt. Totaalstand der sprïntkampioen* schappen: lc Buis, kampioen 1927 met 10 punten; 2e Ooms 8 p., 3e Zweeris 5 p. 4c Walters 3 p., 5e Bakker, 3 p.; 6e. Koenen 1 p. Overigen niet geplaatst. De 100 K.M. werd gereden Half* wegsDen Haag en terug. Ook dit was van begin tot het einde een spannen* de rit, waarvan de uitslag was: le Buis, kampioen, 2e Bakker, 3e Koenen, 4e de Jong, 5e de Reus, ove, rigen niet geplaatst. Tijd 2.31.34. De Hollanders verliezen in Parijs. Te Parys had Zondag de wielerwed- stryd Frankryk—Holland plaats. Aan „De Crt." wordt hierover o.a. het vol gende geschreven: De Franschen zegevierden met 31. Voor Holland kwamen de volgende rij ders uit: Piet en Jan van Kempen, Leene, Moeskops, Leüdy en Schle- baum. De resultaten waren: Omniumwed3trijd: Kilometer sprint- wedstryd: 1. Raynaud; 2. P. van Kem pen. 3. P. Ledrogo; 4. J. v. Kempen Achtervolgingsrace: Raynaud en Le drogo halen de gebr. Van Kempen na 2 K.M. 895 meter in. 5 KM. met individueel klassement: 1. Raynaud 18 p.; 2, P. v. Kempen 18 p.: 3. J, v. Kempen 13 p.; 4. Ledrogo 11 p. Frankryk won dus met 21 dezen omniumwedstrijd. Sprintwedstryd over 250 M. (op tyd) 1. Michard 14 3/5 sec.; 2. Faucheux 15 sec. 3. Moeskops 151/5 sec.; 4. Leene 15 2/5 sec. 4. Matches a deux: le match: 1. Moes kops; 2. Faucheux; 2e match: 1. Mi chard; 2. Leene; 3e match; 1. Faucneux: 2. Leene; 4e match; 1. Michard; 2. Moeskops. Wedstryd achter groote motoren: 2 manches van 20 K. M. le manche: 1. Paillard; 2. Leddy; 3. Serès; 4. Schlebaum. Frankrijk behaalde in totaal drie overwinningen tegen Holland één. De Italiaansche nederlaag tegen Oostenrijk. Een verjongde Oostenrijksche ploeg. Slechte gevolgen van goede Italiaansche eigenschappen. De wedstrijden om den Europeeschen beker. De Zweden tegen Zwitserland. Mag een aan* voerder een zijner spelers van het veld zenden? De geest van het Engelsche reglement. Da nederlaag van de Italianen in Bologna tegen Oostenryk, heelt in Ita liaansche. voetbalkringen heel wat te leurstelling opgeleverd. Italië was in dit jaar nog niet geslagen, men reken de er stellig op dat mooie record te be waren. De vooruitzichten daarop waren •ook gunstig, daar Oostenryk in de laatste wedstrijden niet dat overtui- 4 genrie spel had lr.tsn zien als pent gen tyd terug. Bovendien hadden de Ita lianen in Praag uitstekend voetbal ge speeld, zoodat alles er op wees, dat de strijd in Bologna een overwinning voor de Ialianen zou opleveren. Het toeval wilde echter, dat de Oosten rijkers plotseling weer de kracht van vroeger ontwikkelden. Li) de samen stelling van het elftal had ditmaal Melsl eenige bekends spelers gepasseerd om dat ze kennelijk in den laalsten tyd niet in goeden vorm waren. Hy had dan ook ihar.s een elftal bijeen gebracht van spelers, die juist in de laatste we ken bijzonder van zich hadden doen spreken, daarmede heeft hij succes ge had. Zoo iets gaat natuuriijk in Oos tenryk gemakkelyker dan in andere landen, daar de wedstryden, waaruit Meisl de spelers moet kiezen, alle in Weenen worden gespeeld. Bovendien hebben de clubs terwille van de recettes de programma's zoodanig ingericht, dat iemand op Zaterdag en Zondag bij elkaar vier eerste klas wedstrijden kan zien. In den tijd van acht dagen kan Meisl dus zoo ongeveer alle Oostenryk- sche eerste-klassespelers voor hun eigen club zien spelen, het is daardoor be trekkelijk gemakkelijk om na te gaan, welke spelers op het oogenblik het best in vorm zijn. Vermoedeiyk zullen de sa menstellers van het Duitsche elftal Meisl we?»eens benyden, ze hebben het tenminste heel wat lastiger. De wed strijd heeft, wat Oostenrijk betreft, in- tusschen ooi: weer bewezen, dat de oude beproefde krachten toch niet al- tyd de besten zijn doch dat een spe ler, die toevallig in goede conditie is, in vele gevallen een welkome verster king van een ploeg kan zyn. De wedstryd werd gespeeld te Bologna waar men een schitterend Stadion heeft Alleen is het speelveld blijkbaar geheel naar Italiaanschen smaak aangelegd. Het ls keihard, zoodat er heel wat rou tine noodig is om den levendigen bal in bedwang te houden. Er waren ruim 20.000 toeschouwers, waarvan een groot gedeelte per extratreinen uit alle dee- len van Italië was aangebracht. Men had op grooter belangstelling gerekend het stadion kan 100.000 toeschou wers bergen de fascistische feesten waren evenwel oorzaak, dat de belang stelling tot het genoemde aantal be perkt bleef. Het publiek was aanvankelijk zeer geestdriftig gestemd, doch toen lang zamerhand bleek, dat de Oostenrykers de sterkste party waren, verflauwde de stemming. Af en toe werd er zelfs ge floten, waarmede men biykbaar z'n af keuring over het minder goede spel der Italianen wilde te kennen geven. De toeschouwers gedroegen zich overigens tegen de Oostenrykers zeer correct. Wel was het by het einde van den wed strijd stil, doch toen de Oostenrijksche spelers vertrokken, heeft men hen har telijk toegejuicht, waarschynly'A. was men toen de teleurstelling over de ne derlaag wat te boven gekomen. Bij dezen wedstryd zijn de fouten van het Italiaansche spel weer eens dul- delyk voor den dag gekomen. De Ita liaansche voetballer is snel, overrompe lend snel, daarby buitengewoon geest driftig. Hü legt z'n volle kracht in zyn spel, waardoor dit vaak zeer stevig, meermalen zelfs gevaarlijk wordt. Men- schen van een dergelijk temperament, zijn steeds voortreffelijke verdedigers. Ze stormen op den tegenstander in en eer deze eigeniyk weet wat er gebeurt, is hij den bal reeds kwijt. De verde digers zetten vaak hun tegenstanders opzij met een aan roekeloosheid gren zende stevigheid, waarmede ze in vele gevallen succes hebben. De aanval der Italianen weet door geestdrift en snel heid tal van moeilykheden te overwin nen, doch ten slotte is het doel niet zoo buitengewoon groot en dient men den bal oehooriyke richting te geven, waar voor eenige kalmte noodzakelijk is. Daarvoor gunnen de Italiaansche aan vallers zich echter in vele gevallen geen tyd en juist'dat is het zwakke punt van het Italiaansche spel. Een verdediging, die met kalm overleg te werk gaat, is daardoor m staat alle snelheid en on stuimigheid der Italiaansche voorhoede onschadelijk le maker, wat ook bij den wedstryd in Bologna gebeurde. Men Schermen Om het kampioenschap van Amsterdam. MEJ. J. J. DE BOER WINT DEN TITEL. Voor het eerst [heeft de Amsterdam- ;che Schermbond kampioenswedstrijden voor dames georganiseerd. Zij werden Zondag gehouden in de schermzaal „Aerts" te Amsterdam. Om kwart voor 11 werd in 2 pouls begonnen. Een van 8 en een van 9 schermsters. In deze voorwedstryden gingen van iedere poul als nummer I over de dames J. J. de Eoer en onze itadgenoote mevr. A. AdmiraalMeye- rink. Deze dames hadden geen enkele verliespartij te boeken. In den eindstryd werden negen schermsters geplaatst. Dat de stryd om den titel tusschen de reeds genoemde dames zou gaan, was al spoedig te zien; deze partij werd dan ook tot het laatste bewaard. Onder groote spanning van de vele aanweri- gen kruisten de elkaar niet veel cr.' - Icopende dames de wapens. Al spc::'..g wist mej. De Boer twee treffers te plaatsen, waarop een derde voir:':. Niet uit het veld geslagen viel mevr. Admi raal aan en gaf haar tegenstand ker twee heele mooie touchés. De spanning kwam er nu weer in. Mej. De Boer bleek ten slotte de sterkste te zijn en won de partij met 52. De volledige uitslag was als volgt: gew. geg. part. ontr. tra ff; Mej. J, J. de Boer 8 18 40 Mevr. Admiraal 7 16 37 Mej. Kroon 6 18 34 Mej. den Hollander 5 26 31 Mej. van Mels 4 28 25 Mc-j. de Dleu Stierling 2 13 13 Dwinger 2 36 33 Mej. Hoogendijk 1 36 16 Mej. Kruvsman 1 38 21 Na afloop reikte de lieer J. Joosten met een toepasselijk wcord de prijzen uit. De uitgeloofde wisselbeker moet twee maal achter elkaar of driemaal in het geheel gewonnen worden om in defini tief bezit te komen. Vermelden wc nog dat de leiding van den stryd berustte bij de heerer. Jco-- ten. Burger. Brouwer en D. de Jong, die zich op buitengewoon goede wijze van hun vaak moeiiyke taak kweten. HENGELEN. Het Baarsje. Het vischcollege „Het Baarsje" hield Zondag een onderlïngen wedstrijd op witvisch in de Ringvaart nabij Vijfhui zen. Er zijn 82 ovenmaatsche visschen gevangen. De prijzen werden gewennen als volgt: 1ste pr. G. Veen^ 2e pr. H. Veen, 3e pr. D. Erkens, 4e pr. A. Borsjes, E?n prijs, geschonken door den hee N. C. Beekhuis en een door den heer J. Ruitenberg, werden door H. Veen ge wonnen. In het clubhuis by den heer Dil In d© Jansstraat werden de prijzen door den voorzitter, den heer D. Er- kens, met een hartelijk woord uitgereikt. Damescollege „De Beefeforel". Zondag 20 November zal ter herin nering aan de oprichting van het Da- mesvischcollege „De Beekforel", te Haarlem, een persoonlijke bekerwed strijd georganiseerd worden door het vischcollege „De Dageraad". Ds Karper Het vischcollege „Ds Karper" hield Zondag een vischwedstrijd in de Ring vaart onder Halfweg. De'prijzon zyn als volgt gewonnen: le prijs R. Dreijsr, 2e pr. P, Sparer.boom. 3. P. Woerkc-r.. N. Jak. 5. C. Deyt, 6. J. Keur. 7. C< Rcodlip, 8. A. Dweilard, 9. L. Jak. con- troleprys. POSTDUIVEN GEVLEUGELDE VRIENDEN „De Gevleugelde Vrienden" te Heemstede hield een feestvcraade* ring in Café v. d. Heuvel, waarbij ock de dames der leden en donaten s aanwezig waren. Woorden van dank werden geuit aan eenige leden voor het vele dat zij voor den bloei der verecniging gedaan hadden, en ook aan de vele belangstellenden die eereprijzen heb* ben geschonken. Later op den avond had de uitrei* king der verschillende prijzen piaats. Het overige gedeelte van den avond was gewijd aan muziek en voordrach* ten. moet toch al een buitengewoon speler zyn om by het geweldige tempo der Ita lianen, genoeg rust te behouden om een aanval met een goed gericht schot te besluiten. De in Italië werkzame trainers doen al het mogelijke om hierin verbetering te brengen, dat gaat evenwel niet ge makkelyk. daar de fout eigenlijk uit het karakter van het Italiaansche volk voort komt en het zeker lastig is daarin ver andering te brengen. Nederlagen als die tegen Oostenrijk, waarby de tlaliamen wat het aantal door hen opgezette aanvallen betreft, zeker niet voor de Oostenrijkers behoefden onder te doen. zullen waarschynlyk hun uitwerking echter niet missen. Een groot gedeelte van het succes der Oostenrykers was te denken aan het goede spel der Oostenrijksche midden- linde, bestaande uit arie jonge spelers: Klima, Bdlek en Schott. Deze linie had het tegen het pootige spel der ga'sthee- ren niet gemakkeiyik, ze wist zich echter voortdurend staandte te houden en daar by ook den aanval goed te steunen. Van den veteraan Blum als achterspeler is men voortreffelijk spel gewoon. Hij hand h....fde zyn Teputat'ie. Verrassend was voorts hot spel van den nieuwen Oos- tenrijkschon doriverdediger Franzl. die een pracht-ontdekking van Meisl bleek te zyn Over de leiding van den Enge'.sc.rsn scheidsrechter Prince Cox in on- land wel bekend waren de Oostenrykers niet best te spreken. Hij liet volgen» hen de Italianen zoo stevig spelen ais ze wilden, doch bestrafte onmiddrilijk, wanneer een Oostenrijker eens wat pootig optrad. De wedstryd gold voor den Europee schen beker, waarrcor thans vier v.ed- ctrijden zyn gespeeld. De stand van d-rze competitie de beker wordt volgens het gewone competitiesysteem verspeeld is thans: d SÉ Cf CJ ör ij •o rp =L Tsjecho Slowakije 2 T 0 0 4—42 3 Hongarye 1 i 0 0 5—3 2 Oostenryk 3 i 2 2 4—7 2 Italië 2 0 1 1 2—3 1 Zwitserland '0 0 0 0 0—0 0 Zwitserland heeft n-og geen enkelen wedstryd voor deze coin(petitie gespoeld. Eigenaardig is het dat de Italianen tot dusver nooit van Oostenrijk hebben kunnen winnen. Van de 8 wedstrijden won Oostenrijk er 5 en bleven er 3 c> beslisfc. O. J. GROOTHOFF. Bilthoven, Nov. '27t

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 11