HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 28 NOV. 1927 TWEEDE BLAD VOOR ÉÉN DAG VERKOOPERS. Nederlandsche actrices en acteurs by Gerzon Constant van Kerckhoven en io cU hoogte Lomh de Bree, ia speciaal™ krol naar spr. hoopt, het volgende Jaar te Amsterdam zal worden gehouden. De vragen van eenige aanwezigen n door Prof. Heering beantwoordt waarna ds. Padt de vergadering sloot. Er gaven zich 71 leden op. DE ST. NICOLAAS- TENTOONSTELLING IN ONZE TIJDINGZAAL. Morgen. Dinsdag 29 November, hopen we onze Tijdingzaal omgetooverd te hebben in een Kind er-Parad ijs. En we noodigen allen vriendelijk uit tot een bezoek, 't Is werkelijk een eigenaardige Tentoonstelling: nieuw en oud speel goed staat door elkaar en 't oude is vaak zoo meesterlijk gerepareerd en in een frisch kleed gestoken, dat ge het nauwelijks van het nieuwe kunt onder scheiden. En het nieuwe is meeren- deels eigen makelij. Een kist werd om getooverd in een ziekenzaal, een behan gerszaak, een poppenhuis. De vitrines herbergen veel mooi kindergoed, veelal vervaardigd van gekregen lapjes, wol. zijde of fluweel, 'i Eer.e stukje verraad: liet werk van een kleinen, nog onbe holpen. kleuter, het artdere is weer een meesterstukje op het gebied van hand- werkkunst. Velerlei handen hebben honderden voorwerpen vervaardigd. Kleintjes en grooten hebben hier weker, aan gewerkt. Kinderen uit allerlei mi lieu, uit allerlei stand, van allerlei rich ting. In deze samenwerking zit iets ontroerend moois. Zonder bedenken zijn tijd en krachten gegeven om aan het zieke kind vreugde te bereiden op den St.-Nicolaas-avond. Al weer meer dan een vorig jaar deden mee. Zy, die nu reeds jonge menschen geworden zijn en vroeger ook Rubriekertjes waren, vroe gen me: „Mag ik hier nog aan mee doen?" Anderen schreven me: ..Ik kan liet niet laten u ook wat te zender.." En zoo kunnen wij onze 3 groote Ziekenhui zen bedeelen met hun 3 afdeellngcn van 't Maatschappelijk werk de Baby tehuizen, het Kinder-Tehuis op den Schotersingel en de Kinder-Bewaar- plaats in de Asterstraat. Wat een blijdschap aan vele ziekbed den, wat een vreugde bij vele arme kleintjes! Deze gedachte heeft onze Ru briekertjes aangevuurd tot offeren van tijd en krachten. Onze tentoonstel!in:: is geopend, Donsdag 29 Nov. van 29 uur en Woensdag 30 Nov. van 109 uur. Het entree is minstens 10 cents. De entree-gelden worden geheel afgedra gen aan de vereeniging Haarlem ter bestrijding der Tuberculose. Dan hebben wij ook op dit gebied gedaan wat wU konden. Van deze gelegenheid wil ik tevens gebruik maken om de vele bekenden en onbekenden hartelijk te danken voor de toezending van lapjes, doezen, kist jes en veel ander bruikbaar materiaal Bij uw tentoonstelling-bezoek zult u zeker bemerken, welk een goed ge bruik ervan gemaakt is. Ja, morgen is de Tijdingzaal van Haarlem's Dagblad omgetooverd in n Kinder-Paradijs en het zal voor oud en 'ong een vreugde zijn daar te vertoe ven. W. B.—Z. NED. NATUURK. VEREENIGING. Zondag trok een twintigtal leden der afdeeling Haarlem van bovengenoemde vereeniging naar Amsterdam. De mor gen werd besteed aan de bezichtiging van het Aquarium en het Heimans diorama. Nergens dan in het aquarium kan de wonderschoone kleurenrijkdom van het leven onder water zoo goed be wonderd worden als in het aquarium, waar ieder bassin als het ware een le vend schilderij vormt. De suppoosten verstrekten verschillende inlichtingen en voederden de visschen en de zee-ane monen. Sommige der deelnemers aan de excursie mochten den electrischen schok voelen die de aanraking van de sidder aal veroorzaakt. Na de koffie kwam het Koloniaal In stituut aan de beurt. Ondanks den veel te korten tijd, die voor de bezichtiging van een inrichting als het Kol. Instituut is. beschikbaar was, hebben de deelne mers toch gelegenheid gehad een indruk, zij het dan ook een vluchtigen. te krij gen van de voor de Westerlingen vaak zoo vreemde gebruiken en gebruiksvoor werpen. welke de Indische volken tn hun dagelijksch leven bezigen. Niet voordat de sluitingsbei luidde konden de deel nemers besluiten te vertrekken, om vol daan over den welbesteden dag huis waarts te keeren. JUBILEUM S. B. MOLHOEK Heden herdacht de heer S. B. Mol hoek, conducteur bij de N.Z.H.T.M. den dag waarop hij vóór 25 jaar by genoem de Maatschappij in dienst trad. Namens de directie werd den jubila ris hedenmorgen door den Chef van den Uitvoerenden Dienst, den heer P. M. Gieske. met een korte toespraak, de bij dergelijke gelegenheden gebruikelijke enveloppe met inhoud aangeboden. VOORDRACHT OVER ..HET ZONNE LAND VAN MEXICO". Zaterdaavond hield de heer Lokhorst voor de deden der K. L. V. een voor dracht met lichtbeelden in de aula van het Kennemer Lyceum over Mexico. Na de opening door den voorzitter, den heer H. Verhagen, kwam de heer Lokhorst aan het woord, die in een korte inleiding vertelde over welk on derwijs en welk onderdeel hij het dezen avond zou hebben. Hij verdeelde Mexico in drie deelen. de lage zone. de gematigde zone en de koude zone. Het is opmerkelijk dat bijna alle menschen wonen in de koude zone. Het is opmerkelyk. dat bijna alle menschen wonen in de koude zone. Ook de hoofdstad Mexico is hier gebouwd. Mexico is verder het land van de romantiek en van het verval. Grootsche gebonwen wordtn gesticht, maar wor den niet afgebouwd. Als de financiën op zijn en worden prijsgegeven aan bede laars en landloopers. Wat instort laa: men kalmpjes liggen. Een groot aantal fraaie lantaarnplaatjes illusteerder. dit op duidelijke wyze. Aan het einde van den avond dankte de voorzitter den inleider voor de aeer leerzame voordracht, PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Subsidies Ged. Staten stellen voor de volgende subsidies te verleer.cn: Tot wederopzegging f 3000 per jaar aan de gemeente Amsterdam voor de gemeentelijke openluchtschool voor go- woon lager onderwijs. Voor 1927 f 500 als bijdrage in het te kort van de vereeniging proef- en schooltuin .JSennemerland" te Alkmaar. Ged Staten stellen voor afwijzend te beschikken op het verzoek van de Ri>- wielpadvereenigim: Noord-Kennemer- land om f 5000 subsidie voor het aanleg gen van een rijwielpad van „de Franscb- man" te Bergen tot Bergen aan zee. Het voornaamste bezwaar van Ged. Sta ten is. dat het pad over particulieren grond loopt. GcMIeenüng. Ged. Staten stellen voor aan te gaan geldleningen tot de volgende bedragen: f 232.000 voor uitbreidingswerken van he Prov. Electrlciteitsbedrijf. f 9100 voor buitengew:r.a- werken in het Prov. Ziekenhuis „Dennenhout" te Bakkum, f 75000 voor het aanleggen van een werkspoor en aankoop van perceelen voor de verdediging van de bi] de pro vincie in beheer zijnde Noordzeekust bezuiden Kamperduin. Commissies van Bijstand. De Statenleden Assciier, Korff. Gué- pln, de Hartogh, Boisscvaln. Stapel, Kaars en Miedema stellen voor Ged. Staten uit te noodigen. krachtens art. 95 der Provinciale wet. vier bijzondere comnr les uit de Prov. Staten in het leven te roepen, teneinde Ged. Staten bij te staan in het beheer der zaken van: a. het Prov. electrlciteitsbedrijf, b. het waterleidingsbedrijf, c. de Prov. water staat, d. de Gezondheidszorg en Zie kenhuiswezen en aan de Kroon mach tiging te verzoeken voor het permanent verklaren dezer bijzondere commissies. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Terug te bekomen bij: Bureau van politie, Smedestraat. gummibal: C. van Twuiser, Kokstraat 19, toegangsbewijs; Miedema, Graaf Willemstraat 43. steek beitel; D. Bruin. Olycanstraat 8. zwart étui met inhoud; A. van Waard. Keizer Karelstraat 14. grijs wollen heerenhand- schoen; G Schermer. Reltastraat 68, horlogckct'.ingrïng; Ballours. Van Osta- devstraat 7. grijszwarte hond: Haijboom. Leidschevaart 235, grijsbruine jacht hond: Bureau van politie. Smedestraat, grUs wollen hoeren en dameshandschoen; Kennel Fauna. Parkloan: Holl. herders hond. gebracht door: Terhorst. Spaarn- wouderstraat- 120. geel hondje: Marde- veld. Gastbulssingel 42 rood. gouden kinderoorbel: P. Haan. Julianapark 16. zilveren potlood; G. Koelemij. Zuider- Tuindorpslaan 9a, blauwe fietspet: J. J. Buurman. K. Vlamingstraat 2 rood. pen ning; Juffr. Weere, Mariaschool Jacoby- nestraat, passer; .Simons. Antoniestr. 52, porlemonnale met inhoud: L. Teige- laar, Sacnrcdomstraat 42, damesporte- tnonnaie; F. Kupper. Berekhevdestraat 13. rijwiclbelastlngmerk; Th. Cramer, Kruisweg 37, zilveren rozenkrans; K. de Vries, Sacnredams trant 12 rood. rUwiel- pomp; E. Hos, Jan Steenstr. 14, zweep. BEGRAFENIS J. SPAAN. Op de Algemeene E; graaf plaats Is Zaterdag teraardcbesteld het stoffelijk overschot van den heer J. Spaan, oud- hoofd cener school te Haarlemmermeer. Aan het graf werd gesproken door den heer G. A. A. Knaap, waarnemend burgemeester der gemeente Haarlem mermeer. Namens het gemeentebestuur van Haarlemmermeer herdacht spr. den overledene als een van de oude garde die zich beijverd heeft de jeugd te ge ven wat ze noodig had ln het verdere leven. De heer Spaan was een een voudig man, zeide spr.. die de jeugd niet alleen verstandelijk opvoedde, maar die ook in de kinderharten een ge- dachtengang legde die oproept voor toe* hoogere. Met groote dankbaarheid zullen wfl zyn werk blijven gedenken. Spr. condoleerde daarna de familie, waarop hy eindigde met een: ..Spaan rust in vrede". De heer G. Spaan dankte, namens de familie, voor den overledene bewezen laatste eer. DE LOFSTEM 2^ November hoopt de Chr. Geref. /..•ingvcrccnigrng (.I)c Lofstem" oen uitvoering te geven in het kerk go* bouw Elorcsstra.it tv Schoten, Mede werking wordt verleend door een strijkkwartet, gevormd door dc da* mes Agatha Box. Truis Quacstcniet, Jo Bos en den heer Carcl Alphcnaa* BRANDSTICHTING In ons nummer van 6 Augustus n»- men wij een bericht op betreffende een brand te Leiden. waarbU werd medege deeld, dat de tramconducteur O. ver dacht werd van brandstichting, zy'n ad vocaat deelt ons thans mede. dat het vooronderzoek in de zaak tegen O. niets heeft opgeleverd, zoodat geen vervol ging is ingesteld. VELSEN. DE SCHOONHEIDS COMMISSIE. EEN COMMISSIE VAN «N LID. In de raadsvergadering van 8 No vember J.l. «r.rlde het raadslid P. P. Ver meulen aan Burgemec ter en Wethou ders de vraag, of het juist is. dat de b!J de Schoonheidscommissie ingediende bouwplannen slechts door één lid dezer commissie worden beoordeeld. Burgemeester en Wethouders hebben deze vraag thans in bevestigenden z'.n beantwoord. Het college wacht het ad vies ;'f van de Raadscommissie ad hoe tot onderzoek naar dc werkwijze der Commissie, alvorens met. voorsteHeQ terzake te komen. DE GOLEM. KERK EN VREDE. REDE PROF. G J. HEERING. De golem. Hierbij geven wij nog eenige teekenin- gen van onze medewerkster, mej. Van der Willigen van de voorstelling van De Golem, welke wy Zaterdag niet kon den plaatsen, omdat de cliché's te laat in ons bezit kwamen. Allereerst de „Golem" zelf zoo zeldzaam sterk gespeeld door A. Messkin en zijn „schepper", den rabbijn MaharaL MaharaL Een prachtige figuur in de voorstelling was ook Tanchum, de waanzinnige. Tanchnm. En als laatste produceeren wij hier de teekenlng van het fijne, mooie vrouwtje van den rabbijn. De vrouw van den rabbyn. STADSNIEUWS. WIJ ZIJN GEEN KINDEREN MlEER Woensdag komt het Verecnigd Tooneel hier met ..Wij zijn geen kin» deren meer"' van Marchand. Dc pers is unaniem vol lof zoowel over het stuk als dc opvoering. Vooral het samenspel van Vera Bondam cn Cccs Laseur wordt ten zeerste geroemd. Een voorstelling dus, die belangstel» ling verdient. J. B. S- UITGAAN. HAARLEM'S TOONEEL. Door verwisseling van regisseur is het niet mogelijk gebleken half December as. een voorstelling te geven door de werkende leden van bovengenoemde ver eeniging. Het bestuur heeft derhalve onderhandelingen aangeknoopt met ver schillende dilettanten-tooneelvereeni- gingen in ons land en is er in geslaagd de bekende Rederijkerskamer Helmers te Amsterdam bereid te vinden, een voorstelling voor Haarlem's Tooneel te geven. Door ..Helmers" zal worden op gevoerd op 16 December as. in den Schouwburg aan den Jansweg ..Peggy mijn kind" tooneelspel in drie bedrijven door J. Hartley Manners. TRAM VERTRAGING Zondagavond tc ongeveer 6 uur ondervond het tramverkeer Haarlem: Bloemendaal een vertraging van 12 minuten doordat op het Stationsplein een tram van Bloemendaal door on=> bokende oorzaak uit do rails Hep. De Vereeniging Kerk en Vrede be legde Vrijdagavond in de Remonstrant- sche kerk een openbare bijeenkomst, waar Prof. G. J. Heering tdt Leiden sprak over De kerken en de vrede" Ds. N. Padt uit Zandvoort opende de bijeenkomst met een korte inleiding, waarin hij de wenschelijkheid aantoon de van een georganiseerde vredesbewe ging tegenover den georganiseerden oorlog. De organisatie by uitstek noem de spr. de kerk, van welke richting die ook zij. Prof. Heering bepaalde zich tot de taak, die de kerk heeft in de vredes beweging. De nood dwingt ons daar over te spreken, aldus spr. Allereerst moeten wy uit den weg ruimen, de tegenwerpingen, die men ons telkens voor de voeten werpt. Men noemt ons gevaarlijke utopisten, maar aan de zijde onzer tegenstanders schuilt het gevaar. Na een komenden oorlog, die hard voor bereid wordt, zal de wereld gelouterd te voorschyn treden, zeggen zij, maar wy gelooven, dat er na den volgende oorlog niets meer van beschaving en Christendom over zal zyn. De argumen ten. dat Nederland zich wel zal kunnen verdedigen enz. kan men niet als serieus beschouwen. Hoofdzaak is intusschen niet, dat wy geen oorlog kunnen voeren, maar dat wy het niet mogen. Wanneer men heft vaderland als zijn hoogste goed beschouwt, dan is men ge rechtigd, dat met alle mogelijke mid delen te verdedigen, afgezien van de vraag, of men iets schoons wel kan verdedigen met onwaardige middelen. Een waarachtig Christen zal echter nooit het vaderland als zijn hoogste goed beschouwen, want hy kent een hooger goed, de eeuwigheid. Wy heb ben een geweten, en een der eerste Christelijke principes is. eerbied voor den mensch en broederschap, en die principes worden dor den oorlog op alle mogelijke wijzen vertreden. Het Evan gelie laat zich niet in met staatkundige toestanden, slechts met de verhoudin gen tuschen de menschen en God, en tusscben de menschen onderling. Jezus kon en wilde zich niet met de staat kunde bemoeien. Tot aan het einde van de tweede eeuw was er echter geen enkel Christensoldaait. Men mag uit het zwijgen van het Evangelie niet afleiden, dat Christus den oorlog goedkeurt, evenmin als men dat voor andere zaken waarover gezwegen wordt mag afleiden, b.v. voor de slavernij. In sommige tek sten meent men wel eens bewijzen te zien, maar die slaan op de rechtsorde in den Staat, op de politie dus. In de eerste Christen-tijden heeft gegolden: ,.GU zult niet doodslaan". In de vierde eeuw kwam een verandering in de op vatting, en ging men meenen, dat Christus ook een krygsgod is. omdat Constantijn de Groote. die zich ln den oorlog bekeerde, onmiddellijk daarna den strijd won. Kerk en Staat beginnen nu samen te gaan. Scherpe tegenstellingen zijn er echter tusschen die twee mach ten. o.a. deze, dat het Christendom in ternationaal is, en de Staat niet. Men vond een soort van compromis, door voor de persoonlijke verhoudingen de Christelijke moraal echter slechts ten halve te aanvaarden. De laatste eeuwen nam de Staat nu vooral de leiding en dit ging gepaard met een inzinking van het Christendom, waardoor het b.v. mo gelijk was, dat Napoleon dan dienst plicht invoerde. De heele Christelijke Kerk heeft schuld aan de eindelooze menschenslachting, die zoo zorgvuldig voorbereid, en zoo volhardend uitge voerd is, zeide spr. Wie met patriotisme werkt, speelt met vuur. Met dit vuur hebben de staten een gansche eeuw lang gespeeld, onder opdrijving der bewape ning. onder volkslied en parade, onder bid- en dankdagen der Christelijke kerk. Wij voelen dit alles als een zware schuld. In den oorlog zyn ons echter de oogen open gegaan. De oorlog komt voort uit de zonde zeggen velen, en begin daarom de zonde zelf eerst te bestrijden, raden zy aan. Dit is een halve waarheid, volgens spr., de oorlog stampt de zonde er bij den mensch Juist in, en men moet beide ongerechtigheden tegelijk bestrijden. Er zyn dingen, zei spr.. die het Nederlandsche volk naar ik hoop niet meer zal willen, al moest het er ook zelf by ten onder gaan. Prof. Heering schetste de toenemende gruwelijkheid van den oorlog, die slechts een slachting is, geen strijd, zoo als een gereformeerd theoloog nog kort geleden erkende. In October 1924 zijn 30 voorgangers van gemeenten te Utrecht samen geko men. en hebben de vereeniging „Kerk en Vrede" opgericht. Thans zUn 140 voorgangers van allerlei gezindten lid, en over de 1000 gemeenteleden. Spr. las een motie voor, die op de oprich tingsvergadering aangenomen werd, en waarin het beginsel van de vereeniging is vastgelegd. Sprekende over de ver eeniging zelve zeide Prof. Heering. dat niet allereerst in aanmerking genomen is het effect van de actie. De vereeni ging protesteert slechts, en de verwach tingen zyn nog bescheiden. Wij zijn echter overtuigd, dat bewegingen als de onze niet gemist kunnen worden, wil de wereld niet ten onder gaan, ver volgde spr. Wy beoogen te dienen den Volkenbond en den Vrede. Veiligheid kan niet verkregen worden zonder ont wapening, die er aan vooraf gaan moet. Niet de oorlog moet den oorlog uitban nen. maar de zedelijke haat tegen den krijg moet dit doen. Zonder de hulp van de kerk had de oorlog niet gevoerd kunnen worden. De kerken hebben den oorlog toegelaten of bevorderd. Het volk moet achter de diplomaten staan. De volken wapenen zich tot de tanden, en stellen meer vertrouwen in hun be wapening dan in den Volkenbond. De Volkenbond kan een gevaar zijn. omdat hij de menschen in den waan brengt, dat hij zorgt voor den vrede. Er wordt evenwel duizend maal meer gezorgd voor den oorlog dan voor den vrede. Ten zij de volkeren opstaan is er geen red ding meer mogelijk. De kerken moeten voorgaan. Indien de kerk aan den ko menden oorlog even weinig in den weg legt als aan den gepasseerden, dan zal haar prestige geschaad worden. Spr. wekte ten slotte op tot steun voor het internationaal congres van christelijke anti-mill tairistiacbe voorgangers, dat Louis de Vries in de afdeeling parapluies, prijst een tompoucetje aan. En mevrouw Mann heeft zich op de handschoenen toegelegd AANMANINGEN VOOR DE BELASTINGEN. Willem v. d. Veer: Dames Pyjama's. Joh. Kaart staat Willem Hunsche (de regisseur van Van Lennep) en brengt sigarenaanstekers aan den man of aan de vrouw, want de dames hebben even veel belangstelling in dat rookartikel, als de heeren. „Ik wou, dat het schaatsen waren", zegt Willem Hunsche, „dan verkocht lk er telkens twee tegelijk". Verderop staat Minnie ten Hove, met crèmes en poeders, en zy heeft nu juist weer de heeren voor haar toonbank. (Nu ja, geen wonder). Frits van Dijk heeft een chocolaterie, Willem v. d. Veer doet in pyjama's, Sophie de Vries verkooptt zakdoeken. DE AANDACHT VAN DEN MINISTER. In de Memorie van Antwoord op het voorloopig verslag over de begrooting van zijn departement zegt minister De Geer ten aanzien van de vragen over een betere kwaliteit „aanmaning", op welke quaestie wij de aandacht vestigden in een Datumstukje toe, dat op het formaat en de kwaliteit van het voor de aanmaningen te bezigen papier de aandacht gevestigd zal blijven. Papieren met soberen inhoud en van groot en weelderig uiterlijk wekken meermalen ergernis. En terecht voegt de minister daar aan toe. Voor het gebouw van Gerzon in de Kalverstraat stond een queue, een file tot ver in de straat. De ingang moest bewaakt worden, beschermd tegen den drang van de rij winkelenden, die dezen Zaterdagmiddag een bijzondere reden hadden om zoo lang te wachten, om binnengelaten te worden in het mode paleis. Makkelijk ging dat niet. Agen ten, suppoosten, portiers moesten ge passeerd worden, die telkens den stroom moesten stuiten, de deuren eeni- gen tijd gesloten hielden, wegens over stelpende drukte. modern batist. Een prachtstand ls die van Cor Ruysch en Louis de Bree, „Pot- asch en Perlemoer", geassocieerd met Constant van Kerckhoven. „Wij zUn goedkooper dan anderen. Niet goed, geld terug", zyn de leuzen van de com pagnons, die dezen keer de speelgoed branche hebben gekozen. Zy verkoopen poppen, en de zaak marcheert. Een der compagnons moet even po seeren voor een teekenaar, maar hy heeft byna geen tijd. Stü zitten valt moeiiyk als je nog niet uitverkocht bent. Allen spelen hun rol voortreffelijk dezen middag. Overal zijn ze aan t werk, ln alle af deel in gen, op elke étage De veteranen, mevr. MannBouwmees ter en Esther de Boer van Rijk zijn pre sent. Mien van Kerckhoven heeft een postpapierwinkel, Caroline van Domme len staat met boudoirpoppen. Voor tompouces moet Je bij Louis de Vries zyn en trommeltjes speculaas kan Je krijgen by Ko van Dijk. Goedkoop en tienprocent voor de oude tooneelspelers. U een trommeltje?. Binnen was het warm, en er werd gedrongen. Hevig gedrongen! Een ware patoffelparade langs de stands, waar de tooneelmenschen werkten. Daar stonden zy den ganschen middag te verkoo pen, speelden een blijspel op den eenigszins tragischen achtergrond van den noodzaak. De noodzaak om oude kunstbroeders en -zusters, die zelf niet meer tot werken in staat zijn, te steu nen. Een spel, verheffend van collegiali teit en solidariteit dus. In dezen rol wilde leder hen en haar zien. Cees L3seur, dicht by den Ingang, deed ln reukwater. „Les Parfums en vogue", kondigde zijn uithangbord aan. .Gaat het goed, mijnheer Kaart?" De regisseur van Haarlem's Tooneel heeft geen tijd, hy verkoopt gilettes. Kunnen de dames daar nog weerstand aan bie den? Voor St-Nicolaas. Wat een prach tig gedicht is daarby niet te maken. Gekocht van een tooneelspeler! Naast Willem Hunsche (regisseur ran Jacob ▼an Lennep) in de afdeeling sigaren» aanstekers. Zoo gaat het maar door tn het warme volle gebouw tot zes uur 's middags en het publiek blijft belang stellen in dit groote tooneelspel. En voor zoover de gewone rollen de spelers niet opeischten werd om acht uur met frisschen moed opnieuw begonnen. Onze fotograaf sloeg er zyn slag zoo- als u ziet.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 5