WEENSCHE BRIEF. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG I DEC. 1927 (Van onzen correspondent). Weenen's zomer-sneeuwpaleis. Vader, geef mij eeuwige sneeuwDe ontstemde hotelhouders, De „waschechte" kunstsneeuw. We krijgen hier te Weenen een eneeuwpaleis, een paleis van eeuwige sneeuw, in hetwelk wij ook in het hart je van een snikheeten zomer zullen kun nen rodelen en ski-loopen. Sedert «•euwen en eeuwen hebben de Oostenrij kers veel stun wintersport gedaan. Van het begin van het napaar tot diep in het voorjaar kan men des Zaterdags te Weenen honderden lieden met lange ski-latten over hun schouders naar de diverse stations zien trekken, vanwaar zij naar de met sneeuw bedekte bergen reizen om daar naar hartelust aan win tersport te doen. De waggons derde klasse zijn volgepropt met enthou siaste win terspor tl lefhebbers van bei derlei geslacht zij zijn vaak moeiijk van elkander te onderscheiden, daar zoowel mannen als vrouwen broeken aan hebben!en in de bagagenetten der coupés liggen skis en bergschoenen en stokken. Nog slechts een of twee weken *n de Weeners behoeven niet meer zulke lange reizen te ondernemen om hun wenschen bevredigd te zien, tenzij zij er op staan ook frissche berglucht in hun longen te zuigen! Een der vroegere Weensche stations, dat sedert enkele Jaren niet meer als zoodanig wordt gebruikt, het zooge naamde ..Noordwestbahnhof" aan het einde van de Taborstrasje. wordt als sneeuwpalcLs ingericht. Het ligt met de tram dan altijd ongeveer tien mi nuten van bet centrum der stad verwij derd en het bevindt zich achter het park van het bekende Augar ten-paleis, waarin Indertijd mr. Zimmerman heeft gewoond, toen hij als commissaris-ge neraal van den Volkenbond te Weenen vertoefde. In dit nieuwe sneeuwpaleis worden ontzaggelijke hoeveelheden kunstsneeuw uitgestrooid, welke in een chemische fa briek te Moosblerbaum wordt vervaar digd. In het geheel worden niet minder dan 150 tonnen kunstsneeuw naar het voormalige spoorwegstation gebracht. De uitvinder van deze chemisch-ver- vaardigde sneeuw, een Engelschman. Laurens C. Ayscough geheeten, houdt zichzelf op het cogenblik te Weenen op om persoonlijk de inrichting van het nieuwe sportpaleis te aanschouwen en om na te zien of de fabricatie van de door hem uitgevonden scneeuw wel vol gens het Juiste recept plaats vindt. Zijn kunstsneeuw heeft het voordeel een vrij hooge temperatuur te kunnen verdra gen. Zij bestaat voor 65 pet. uit soda. Wat d: andere bestanddeelen zijn wil hij niet verraden, dat is zijn fabrieks geheim. Ayscough is geen chemicus van beroep. Hij is familie van Sir Eric Drummond, den bekenden secretaris-generaal van van Volkenbond te Genève. Na den oor log 'dróeg de Engelsche regeering Ays cough op in Duitschland den noodtoe stand, waarin de middenstand verkeer de te bestudeeren. Op het oogenblik schrijft hU een boek over Duitschland. Hij heeft reeds verschillende brochures op politiek gebied geschreven en tevens zijn zes deelen novellen van hem ge drukt. Hij heeft zich steeds ten zeerste voor de chemie geïnteresseerd. Ayscough vertelde my, dat zijn dochter hem eigenlijk op het idee heeft gebrach: kunstmatig sneeuw te vervaardigen. ZUn dochter is namelijk dol op skiloo- pen en daarom trok Ayscough na den oorlog herhaaldelijk met vrouw en dochter naar wintersportplaatsen Oostenrijk en Zwitserland. Ayscough's schoonvader was een Oostenrijker uit Sllezië. In den winter 1925'26 vertoef de het gezin Ayscough's in Kitzbuhel in Oostenrijk. Ayscough's dochter vond het erg jammer dat de sneeuw hier niet het heele jaar bleef liggen en vroeg haar vader of het niet mogelijk zou zijn kunst-sneeuw te vervaardigen, die het gansche jaar niet zou smelten. Papa Ayscough vond het geen slecht idee eens over dit probleem na te den ken en hij trachtte op alle mogelijke wij' zen langs chemischen weg sneeuw te vervaardigen. Met deze experimenten hield hU zich in alle mogelijke hotel kamers bezig. Natuurlyk waren de ho teliers niet erg gesteld op den rommel, dien hü voortdurend maakte. maar Ayscough stoorde zich zeer weinig daar aan en zette zijn pogingen voort. Ein delijk had hij zyn doel bereikt. In het Ten-ace Hotel in Engelberg kon hij evenals wijlen Arlstoteles uitroepen: „Eureka!", „ik heb het gevonden!", en spoedig daarop kon hij een sneeuwpa leis in Londen oplichten. Dat was in November 1926. Daarop werd een sneeuwpaleis te Berlijn geopend en thans gaat Ayscough naar Amerika, waar hij in Philadelphia een rodelbaan wil bouwen. Het Weensche sneeuwpa leis is echter tot dus\ -rre het eerste per manente sneeuwpaleis der wereld. In de binnenstad, vlak naast het „Konzerthaus", waar het vorige jaar steeds onze langenoot Dirk Fock de con certen van het beroemde Weensche symphonie-orkest dirigeerde, bevindt zich eveneens een wintersportpaleis een ijsbaan met kunstijs, welke echter al leen des winters geopend is, van half November tot half Maart. Deze ijsbaan verdraagt 10 gr. Celsius zonder dat het ijs smelt. Maar natuurlijk vinden de Weeners het heerlijk ook gedurende den zomer aan wintersport te kunnen doen. Wanneer de sneeuw in het sneeuwpaleis vuil wordt kan zij worden gewasschen. Een paar stralen uit een waterslang en de sneeuw ls weer even helder en klaar als tevoren. Het nieuwe sneeuwpaleis is werkelijk ideaal!!!! W. M. BEKAAR. HET GEMEENTE VERSLAG OVER 1926. Bevolkingscijfers Wal dc brandweer kostte Uitgaven voor onderwijs en ontvangsten Aantal voorstellingen Stads schouwburg De orgelbespe Ilngcn. Verschenen is het verslag van den toestand der gemeente Haarlem over het jaar 1926 door B. cn W. uitgebracht aan den gemeenteraad. Verschillende daarin gedane mede- deelingen hebben wij reeds vermeld toen de afzonderlijke verslagen, nu op genomen in dit verslag, uitkwamen. Bevolking. Enkele bijzonderheden ontleenen wij neg aan het verslag. Vooreerst wat aan gaat de bevolking De bevolking ver meerderde door geboorte met 1493 zie len en verminderde door overlijden met 772 zielen. Er vestigden zich in de ge meente 7063 personen, doch er ver trokken 7836 personen. De geboorteverhouding bedroeg in 1926 19.3 tegen 19.4 in 1925 per 1000 zielen. Het totaal der overledenen, be- hoorende tot de werkelijke bevolking bedroeg 772. De sterfteverhouding, die in 1925 was 10.09 per 1000 zielen bedroeg in 1926 9.59. In 1926 zijn 623 huwelijken gesloten togen 685 in 1925. Er werden 44 echtscheidingen ingeschreven tegen 48 ln 1925. Voorts vermelden wy, dat in 1926 op de Algemeenc Begraafplaats werden ter aarde besteld 603 lijken tegen 659 in 1925. Naar elders werden ter begraving vervoerd 535 lijken; in 1925 bedroeg dit getal 511: een groot gedeelte hiervan betreft R.K. begraven op de begraaf plaats St. Barbara. Woningen. De woningvoorraad bestond op 31 De cember 1926 uit 20.009 woningen. Het aantal gezinnen op 31 December 1925 bedragende 19.692 vermeerderde in dit verslagjaar met 146 en bedroeg op 31 December 1926: 19.838. Op 31 December 1926 bedroeg het overschot aan wonin gen dus 20 nC9—of 171. Van dit overschot dient evenwel nog een aantal woningen te worden afgetrokken, noo- dig icr ve:vnngiug van noodwoningen enzzoodat het tekort aan woningen ken worden geschat op 1.457. In het verslag van den gemeentelij ken dienst voor lichamelijke opvoeding wordt vermeld ten opzichte van de zwem- en badinrichtingen, dat de proef met familiebaden op Zaterdagmidda gen goed is geslaagd, door een groot aantal personen werd er gebruik van gemaakt. Do volgende aantallen zwem- ting aan de Houtvaart: 908^6. in de in richting aan de Delft: 76608. Politic. Op 3! December 1926 bestond het po litickorps uit 2 hoofdinspecteurs, 8 in specteurs lo klasse, 3 inspecteurs Sc' klasse, 4e eerste klerken. 1 tweede klerk, 11 hoofdagenten, 1 hoofdagent recher cheur. 1 hoofdagent recherche belast met fotografie en dactyloscopie en 166 agenten. Ter zake misdrijf zijn opgemaakt 1624 processen verbaal, terzake van overtreding der Algemeene Politiever ordening en van bijzondere wetten 2752, waaronder wegens openbare dronken schap en Drankwet 570, ter zake over treding der Arbeidswet en daarop be rustend© Kon. Besluiten 63 en 3 wegens overtreding der Hinderwet. Brandweer. In het geheel waren op 31 December 1926 aan de brandweer verbonden 347 personen van wie onbezoldigd 109. met vaste bezoldiging 32 cn met bezoldiging van het aantal uren waarin gewerkt wordt 236. In 1926 werd de hulp van het korps ingeroepen 64 keer. Van. deze 64 keer werk 51 gealarmeerd, in de overige ge vallen werden slechts enkele manschap pen uitgezonden. De uitgaven bedroe gen in het afgeloopen jaar 23.482.20 regen 23.485.70 in 1925. Lager Onderwijs. Wat aangaat het onderwijs wordt on der meer medegedeeld, dat de uitgaven ten behoeve van liet openbaar lager onderwijs over 1926 (met uitzondering 'an de kosten voor het vervolgonder wijs) bedroegen 911.953.80. Het voorschot op de vergoeding over 1926 krachtens de L. O.-wet aan de ge meente toegekend, bedraagt volgens be richt van den minister van onderwijs, 486.580. De Rijksvergoeding over 1926 voor de buitengewone scholen voor lager ondorwijs is bepaald op f 41.053.69. Aan schoolgelden zou volgens het ko hier ten behoeve van het lager onder wijs over den cursus 19261927 worden ontvangen pl.m. 180.000. De k06ten van het vervolgonderwijs beliepen 58.236.60. De voor rekening der gemeente komen de kosten der 3 openbare bewaarscholen beliepen f 22.260.67. In het geheel zijn er in de gemeente 15 bewaarscholen. Middelbaar Onderwijs. De kosten van het gemeentelijk Ly ceum bedroegen 127.879. die van de H.B S. B met 5-jar. cursus 98.612.26. die van de H. B. S. A met 5-Jarigen cur sus 178.654.71, die van de Middelbare Meisjesschool 67.505.36. Voor diegenen die van cijferen hou den zij vermeld dat op deze inlichtin gen onderscheid '.ilijk gingen 324 leer lingen (onder wie 154 buitenleed ngen), 183 leerlingen (onder wie 55 buitonleer- lingen), 344 leerlingen (onder wie 95 buitenlcerlingen) en 161 leerlingen (on der wie 69 buitenlecrlingen). Er is dus te berekenen hoeveel per leerling het onderwijs kostte. En nu de ontvangsten. Ir. 192G werd in totaal aan schoolgeld voor deze in richtingen van -onderwijs ontvangen een bedrag van 52.451.43. Aan bijdragen van de buitengemeenten werd in 192G ontvangen een bedrag van 132.400. De uitgaven ten behoeve van de Avondschool voor Handelsonderwijs be liepen 31.449.84 terwijl werd ontvan gen aan subsidie van het Rijk ƒ13.818.02, van de Provincie 2.763.60, wegens ver haal van pensioensbijdragen 534.83 en aan schoolgeld f 2.251.13. De uitgaven van de gemeentelijke Avondschool voor Nijverheidsonderwijs bedroegen 25.173.03 terwijl werd ont vangen wegens verhaal van pensioens bijdragen 860.15 en als voorschol op de Rijksbijdrage f 16.600. Gymnasium. Wat aangaat het gymnasium wordt medegedeeld dat het op 31 December 1926 werd bezocht door 187 leerlingen.. De uitgaven bedroegen 104.287.25. Aan bijdragen van de buitengemeenten werd ontvangen 24400 en aan schoolgeld 15.623.66. Er werden voor het studiejaar 1926 tot 1927 verleend negen universitaire en zeven prae-universitaire studiebeurzen tot een gezamenlijk bedrag van 12.350. Wat aangaat den Stadsschouwburg wordt medegedeeld: In het seizoen 1926—1927 werden gegeven 158 voorstel lingen, bezocht door 41682, 12 volksvoor stellingen bezocht door 8486 en 3 school voorstellingen bezocht door 2166 betalen de bezoekers. De zaal werd 54 maal ver huurd. Er wordt ook een staatje gegeven van het gemiddelde aantal bezoekers van eenige tooneelgezelschappen. Bij die van het Schouwtooneel was dat 262, bij die van Het Vereenigd Too- neel 189, by die van het Nieuwe Ned. Tooneel 369, b'J die van Het Vereenigd Rott. Hofstadtooneel 367. bij die van het Nieuwe Rott. Tooneel 112 en by die van Het Gezelschap „de Speeldoos" 345. De exploitatie wijst aan een nadeelig saldo van 8.307.18. Omtrent de Gemeentelijke Orgelbe spelingen wordt gezegd: Gedurende 1926 werden 12 gemeente lijke orgelconcerten gegeven daarnevens werd het instrument 14 keer gebruikt, waarvan 3 solistisch en 11 incidenteel. Dit slaat op het orgel van de gemeen telijke concertzaal. Buiten de godsdienstoefeningen en wekelijksche orgelbespelingen werd het orgel in de Groote Kerk 5 keer gebruikt voor buitengewone concerten. Het door de Hilversumsche Draad- Iooze Omroep uitzenden der avondorgel concerten heeft het mogelijk gemaakt, dat taüooze niet-stadgenooten van de schoone kwaliteiten van het Bavo-orgel hebben kunnen genieten. De concerten, speciaal die des avonds werden gegeven, hadden zeer veel be langstelling. - Vermelden wij tenslotte dat vooraan in het verslag is opgenomen de beelte nis van wijlen den heer C. J. Gonnet, wien ter gedachtenis daarbij eenige waardeerende woorden zijn gevoegd. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regel. Een geschenk in GERO is voor „baar" altijd da vervulling van 'n wensch Als men Gcro geeft, doet men .haar" altijd een genoegen. De moderne huisvrouw heeft liever een keurcollcclle Gero-zilvcrdan dat zij zich moet behelpen met een weinig keurzilver. Voor haar is het Gero een bron van dagelijksch genot, En iels In Geio staat nog wel op linar verlanglijst. Waarom dno Iet» anders geiochi? Geef haar GEROI Raadpleeg onze brochure Standaard-cassettes Kcurcollccties Gcrozilver vanaf fl.76 met gratis bijlevering der waardevolle cassette. DE AFGIFTE VAN RIJ- VAARDIGHEIDS. BEWIJZEN. BENOEMING EN RIJVAARDIG HEID DER ADVISEURS. In antwoord op de vragen van den heer Braat betreffende de benoeming en de rijvaardigheid van de adviseurs voor de afgifte van rijvaardigheidsbewijzen, bedoeld bij de Motor- en Rijwielwet, en betreffende de hun toekomende gelde lijke vergoeding, deelt Minister v. d. Vegte liet volgende mede: Het is den ondergeteekende niet be kend en na informatie is hem ook niet gebleken, dat zich onder de adviseurs van het centraal bureau voor de afgifte van rijvaardigheidsbewijzen personen zouden bevinden, die zelf nooit met een auto hebben gereden. Ter kennis van den ondergeteekende is één geval ge komen van een adviseur, die een over treding van voorschriften van de Motor en Rijwielwet heeft begaan. Dat geval is nog in onderzoek. Als adviseurs zijn door de tot de afgifte van rijvaardigheidsbewijzen gemachtigde vereenigingen aangesteld personen, van wie zij op goede gronden konden aan nemen, dat dezen door eigen ervaring met het besturen van motorrijtuigen vertrouwd zyn. Een onderzoek naar hun rijvaardigheid in dien zin, dat het af leggen van een rijproef zou worden ver langd, is niet ingesteld, reeds daarom niet. omdat dan weder afzonderlijk des kundigen zouden moeten zijn aangewe zen voor het afnemen van die proef. De geldelijke tegemoetkoming, die het genoemde bureau aan de adviseurs toe kent. bedraagt thans 2 per advies. De bovenbedoelde vereenigingen heb ben destyds niet een openbare oproeping van sollicitanten naar den post van ad viseur gedaan. HAARLEMSCHE TO YNBEE VER EENIG ING. Het jaarverslag. Verschenen is het jaarverslag van de Haarlemsche Toynbeevereeniging over het tijdperk van 1 October 192630 September 1927. In het verslag wordt opgemerkt, dat het jaar 1926/1927 voor de roarlemsche Toynbeevereeniging een goed jaar was, ook in financieel opzicht. Voor de taalcursussen verminderde de belangstelling aanzienlijk. De cursussen in Nederlandsche, Fransohe en Duitsclie taal moesten wegens geringe deelne ming opgeheven worden, voor die in Engelsen gaven zich 14 deelnemers min der op dan verleden jaar. Slechts 1 per soon liet zich inschrijven voor de avond school voor volwassenen. Aan de weini ge cursisten, die zich opgaven, werd door verschillende personen belangeloos privaatles verstrekt. Voor den cursus in boekhouden was de animo zeer groot, zoodat zelfs de wensch werd geuit, een vervolgcursus in te stellen. Er waren 7 deelnemers, te gen 0 in het vorige jaar. Dit jaar was er een verstelclub met 5 deelnemers, die trouw kwamen, en met animo werkten. De 4 knip- en naaiclubs, die verleden Jaar 28 deelnemers telden, werden thans door 33 vrouwen en meisjes bezocht. De lang gekoesterde wensch van de Haarl. Toynbeevereeniging, om zelf oen naaimachine te bezitten, gihg dit jaar ln vervulling. Er waren dit jaar elf vioolclubs, met gezamenlijk 107 deelne mers, van wie er ruim 80 een trouwe kern vormen.. De orkestklasse telt ruim 30 leden. De leden mej. M. Koopman en de heer P. van Zutpihen, die 10 jaar lang lid van deze klasse waren, ontvingen ter gele genheid van het 12 1/2 jarig bestaan dier afdeeling een eere-diploma. Dank wordt in het verslag gebracht aan de leidsters en leiders der cursussen.. Het geheele jaar bestond er gelegen heid tot het mwinnen van rechtskundig advies, voor on- en minvermogenden. Hiervan werd door 270 personen gebruik gemaakt tegen 302 in het vorige jaar. Mr. M. A. van Eek en Mr. W. G. J. Veenhoven verleenden daarbij belange- looze hulp. De rekening van inkomsten en uitga ven heeft een voordeelig saldo van f 286.34 en sluit met een bedrag van f 2993,33. BEVERWIJK. HET KERKGEBOUW DER VRIJZIN NIG HERVORMDEN. De opening van het kerkgebouw der Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden, dat onder architectuur van Ir. Zwiers in het Villapark is gebouw, zal plaats heb ben op Zondag 11 December, des na middags ten half drie. Hierbij zal als spreker optreden Ds. G. B. Westmyse van Drachten. TWEE COQUETTE WERK- LOOZE REIZIGERS. HOE OPLICHTING MISLUKTE De Maasbode verhaalt: Twee nog jeugdige reizigers zonder vaste betrekking, maar desniettemin be haagziek. zagen in een heerenjassen- winkel op de Korte Hoogstraat te Rot terdam, twee peau de suède overjas sen hangen. Peau de suède is hoogst modern, het getuigt van innerlijke beschaving van den drager. De reizigers gingen dus den winkel binnen en „kochten" de jassen de eene was lever de andere chocolade-bruin van kleur. Zij verzoch ten den winkelier de dingen willen bezorgen aan den Binnenweg waar zij appartementen bewoonden. Dit gebeurde maar de besteller mocht wel de jassen afgeven, doch kreeg van een der jonge lui het bevel: „Zoo ls 't goed. morgen wordt de zaak wel betaald". Wanneer een rijke jongeman op den juisten toon zoo iets zegt. maakt dat indruk niet waar? De jassen werden dus afgegeven de bezorger behield de kwitantie. Totdat deze gedienstige (maar helaas, 't was al te laat) zich bedacht, dat die betaling misschien achterwege kon blij ven en terecht bevreesd dan zelf de dupe te zullen worden, besloot te blijven wachten, of de klanten van zijn baas misschien niet uit zouden gaan. Die gedachte was goed, want weinig minuten daarna, kwamen de werklooze reizigers, losjes gehuld in de nonchalant half toegeknoopte jassen de straat op en stapten met de pas van het type, dat weet wat hij waard is, den Binnenweg af en de binnenstad in. De besteller ging hen achterna doch. in de woelige menschenzee van den boulevard verloor hy ze uit het oog. Toen flitste een nieuwe scherpzinnige gedachte in zijn angstige brein: de politie waarschu wen! De politie toog er op uit, bevond, dat de appartementen slechts in verbeelding door de reizigers bewoond werden, daar zy elders en minder deftig hun slaap gelegenheid hadden, kwam toen tot de ontdekking dat ze ln een café met hun nieuwe kleedij bewondering en ja- louzie van andere mannelijke bezoekers hadden gaande gemaakt, en verder ten triumptocht waren getogen. Even later werden de jassen terugge zien in een cafétje aan den Stations weg, ook daar hingen zij imponeerend aan den kapstok, de reizigers zonder vaste betrekking verschalkten met weinig belangstelling een pilsje. Nu zitten beiden tusschen de onsma kelijke wanden van een aftandsche cel, beschuldigd van poging tot oplichting want geen der beide chique jongelui beschikte over slechts maar een tiende van het bedrag dat de lever- en choco lade bruine „po de zweedjes" hadden moeten kosten. GEVONDEN DIEREN EN VOORWER PEN. Terug te bekomen bij: J.van Bergen, Schoterveenstraat 3, leerboek; G. Botje, Wilhelminapark 5, Zeeüwsche broche; Bur. van Politie, Smedestraat, handschoen en een pet; A. Witkamp. Kloosterstraat 9, motor handschoen; Ja Klabouw, Brouwers straat 38, pakje haakwerk; G. Vry, J. F. Helmersstraat 14, handbeschermer, rijwiel; D. Carton. Barendsestraat 28 rood. hond (Airedale terrier); Wensing. Zijlstraat 4. zilveren halsketting; Ken nel „Fauna", Parklaan: herdershond gebracht door Buchmeijer, Duvenvoor- destraat 81 rood: herdershond, gebracht door Verbeek, Dubbelebuurt 42 A; Ken nel /Haarlem", Wilhelminalaan 22, herdershond; v. Burkum, Grcendaal- steeg 11. kwitantie; W. H. Harmsen, Jan Steenstraat 21., kaarten met han delsmerkzegel. A. va Wolveren, Brou wersstraat 102, studentenpet; J. Nijssen, Scheepmakersdyk 23. pakje zakdoeken enz. H. Horeman, Leldschestraat 139, portemonnaie met inhoud; Bureau van Politoe, Smedestraat, rijwiel; H.Geldorp Soendaplein 28, blauwe rozenkrans; Bur van Politie, Smedestraat, trouwboekje ten name van Markman; Th. G. Giesse, Raamsteeg 17 rood, vulpenhouder. .GEBONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. 6 ACCUMULATOREN Laad- en reparatie-inrichtine voor elk fabrikaat. H, N. FISCHER BAKENESSERGRACHT 9 HAARLEM TELEF. 140s»7 RADIO'PROGRAMMA. VRIJDAG 2 DECEMBER HILVERSUM M. 12. Politie ber. 12352.00 Lunchmuzick door het trio Dick Grocncveld, \iool. A. van Leeuwen cello. L\ Jochcmsc, piano. 5.307.15 Dinermuziek door het A.N. R.O.-orkest, John de Nocker, bariton. Egb. Veen a. d. vleugel. 7.157.45 Landbouwhalfuurtje. A. G. Br een: Het Zuivelbedrijf in Nederland. 7 43 Politieher. 8.10 La-» vanwege het Onderwijsfonds oor de binnenvaart door A. A. Kleyn: Rijnvaartkunde. 8.35 Kar-frmuziek door het Concert gebouw strijkkwartet. L. Zimmermann, le viool. Johan Herbschleb. 2e viool. Go- defroid Devreeze, alt-viool. Marlx Loe- vensohn, cello. 10 00 Pcrsbcr. 10.10 Kamermuziek (vervolg). 10.30—12 N.O.V. Gramofoonmuziek. HUIZEN. 1840 M, Na 6 uur 1950 M. 12,30—1.30 KRO Concert door het trio Winkels. P. Du,stenhouwer piano, (leider). 34 KRO. Vrouwenuurtje door den heer BornIndanthren kleurstoffen. 45 NCRV. Gromofoonmuziek. G. Concert NCLTV. 6—6.45 NCRV. Spr. W. Dirks. deur waarder bij de Air. Rechtbank te Am sterdam: Nut en doel van het Handels register voor den Middenstand. 6.457.30 Kerkgeschiedenis door Prof. W. Nolet uit Warmond (KRO.) 7.30 VPRO.-avond. Lezing door Fr. Preiliwitz. 810 VPRO-Persbureau. 8.15 Cursus van Prof. Dr. M. C. t. Mourik Broekman (Breda). 2. De geeste lijke opbouw van onzen tijd. 9—9.15 VPRO-berlchten. 9. VPRO, Franck-cyclus. Daarna Pers berichten. DAVENTRY 1600 M. 11.20 H. M. Royal Air force band. C. Hellier viool,, C. Heilier piano. 12.50 Orgelconcert. I.202.20 Orkestconcert. 3.20 Lezing. 3.45 Concert. 3.50 Lezing. 4.05 Concert. 4.10 Uitzending v. scholen. 5.05 Concert. 5.20 Lezing. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Orkest-concert. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Orkestconcert. 7.20 Lezing. 7.35 Mendelssohn's Songs without words (piano). 7.45 Lezing: The modern drama. 8.05 Mr. en Mrs. A. Potts Muziek avond (speelt in 1885). 9.20Nieuwsber. 9.35 Program-aankondiging. 9.50 Nieuwsber. 9.55 „The Rose of Persia", muzielc- comedie. II.2011.35 Een spelletje bridge. 11.35—12.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1750 M. 10.50—11 Concert. 12.502.10 OrkestconceiV 505—5.55 Muzikaal en literair pro gramma. 8.50—11.20 Concert, Orkest en so listen. LANGENBERG 469 M., .DORTMUND 283 M. en MUNSTER 242 M. 12.251.50 Orkestconcert. 3.206.20 Orkestconcert. 7.20 „Idomeneo", drama met muziek van Mozart, opera van Varesco. Daarna tot 11.20 dansmuziek. KöNTGSWUSTERHAUSEN,. 1250. K. 1.402.05 Kinderliedjes. 2.207.05 Lezingen en lessen. 7.35Symphoni-concert o.l. van A. Szendrei uit Leipzig. 9.50—10.50 Dansmuziek. HAMBURG 395 M. 3.35 Berliner Humor. 4.20 Orkestconcert. 6.20 Concert. 7.20 „Kramer Krey", plat-Duitsch? co- medie. 10.5011.50 Dansmuziek. BRUSSF.L. 509 M. 5.206.20 Trioconcert. 8.35—10.35 „La Fille du Regiment", v. Donizetti. NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJF VOOR DE KINDEREN. Het hecle publiek is stom van verbazing als Smiffelgraag cn Knagclijiujc de charleston dans sen op liet gespannen koord. Dat kan zelfs Fathma niet. Ook de Sultan en Suleika vinden die tv.ee muisjes van den Barbier alleraardigst en zc glimlachen vriendelijk tegen hen. Als Suuffelgraag cn Knagelijntje weer belion» den op den grond zijn aangeland, megen zc bij den Sultan komen. „Ik ben zeer tevreden over jullie," zegt dc Vorst, „cn daarom schenk ik je een aanstelling als pages aan mijn hof. Als ie goed oppast zal je het nog ver brengen."

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 12