BEURSKRONIEK. keelpijn? FLITSEN MARKTNIEUWS, FEUILLETON Het Huis met den Pij! HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 2 DEC. 1927 Iets over suiker-, Mexico's financiën. Amsterdam, 1 December. Op den keper beschouwd, schijnt het resultaat van het bezoek van den Cu- baanschen suikerman, colonel Tarafa, aan de Java-suikerproducenten te Am sterdam, toch niet zulke ingrijpende ge volgen te hebben gehad. De beurs nam de zaak dan ook zeer lauw op en be schouwde de mededeeling. dat men „in een viertal conferenties, die een vriend schappelijk karakter droegen, elkanders standpunt uiteengezet en besproken heeft, en dat de slotsom, waartoe par tijen gekomen zijn deze is.'dat men met elkaar voeling zal blijven houden en zal blijven samenwerken zooveel zulks in het wederzydsch belang wordt geacht" als een weinigzeggende phrase. Van een bepaalde overeenkomst schijnt geen sprake te zijn. hetgeen door insiders dan ook niet verwacht werd. Hierop zou ook de mededeeling wiizen, dat men elkan der het volgend jaar weder zal ontmoe ten, om over verdere samenwerking te spreken. Den laai-.ten tijd vertoonde de rubber- markt een betere tendenz en daar dc statistieken nu niet bepaald op een ver mindering der voorraden wezen, brak men zich het hoofd omtrent dc oorza ken. En zoo heeft men een aantal ver moedelijke oorzaken bijeen verzameld, waarvan de hoopvolste wel zljii. die, welke de jongste aankoopen der Ameri kanen verklaren door een bij de leden van de ,-Amerikaansche pool" bestaan de meening. dat de rubberprIjzen in de toekomst zullen stijgen. Want er moeten zelfs kooporders zijn geplaatst voor le vering tot eind 1928. Dan ziet men een hausse-tendenz in de wijziging in de tapmethode in de gef. Malcische Staten, de verandering van de basis der stand- eardproductie en de doeltreffender be strijding der smokkelarij, waardoor de beperking der rubberproductie effectie ver zal blijken te zijn. Kunstzijde waarden hebben den laat- sten tijd ook blijk gegeven van een raeerendeels vasté tendenz, waarin zich de van bloei getuigende uitbreidingen der verschillende fabrieken weerspiegel de. Gunstig werd ook weer beoordeeld de mededeeling. dat de sedert gerulmen tUd gevoerde onderhandelingen tusschen de Europcesche kunstzyde-conventlc en hst Comptoir de Textiles Artlflciolles ten slotte tot een overeenkomst leidden, wel ke gebaseerd is op eer. stabiliseering der kunstzljdeprijzen. In kunstzijde-kringen hecht men zeer groote waarde aan de Bk" '3 verkregen stabiliteit op de kunst- zijcjfë-markt, Want het was juist de sta biliteit der laatste maanden, die de voornaamste aanleiding was voor de sterke uitbreiding der verschillende fa brieken. En nu met de Franschen ook een overeenkomst is gemaakt is daar door de stabiliteit der wereldprijzen nog meer verzekerd. Van bepaalde zijde wordt reeds gerul men t|jd tegen Mexico geageerd en ze kere kringen schijnen er belang bil te hebben, het Mexicaansshe staatscrediet te ondermijnen Vandaar dat af en toe geruchten opduiken omtrent ln gebreke blijven der Mexicaarssche regeering ten aanzten van de buitenlandsche schuld. Gemeld wordt echter uit New-York, dat door het Mexicaansche ministerie van f.nanciën 525.000 doll, gestort is bli hat internationale banfciorscomité. waardoor de rente-dienst der directe buitenland sche schulden tot einde November ge garandeerd was. Aangekondigd werd irog de uitgifte van 140.000 aandeelen Landbouw MIJ. Paslr Kananga tegen 200 pet. voor over neming der cultuuronderneming Tegal- lega. De toewijzing op Inschrijvingen Margarine Unie is zeer gering. De beurs opende in algemeen vaste houding, met soms levendige affaire. Later liep de stemming wat terug, en kreeg de markt een onregelmatiger aan zien. Toch was de grondtoon niet kwaad, al bleef de handel beperkt. Zoo waren de koersverschillen in de meeste afdee- lingen per saldo niet groot. Bankwaar® den ten minste varieerden weinig. Alleen Cultuurbanken boetten eenige punten ln. rubber- en kunstzijdewaarden De Amsterdamsche Beurs. In de Industrieele afdeellng viel een levendige handel in Margarine Unie waar te nemen. Jurgens eveneens zeer vast en per saldo een tiental punten hooger. Philips vast doch met weinig handel en c.a. 17 punten hooger. Kunstzijde- waarden eenige punten hooger. op goede vraag, ln overeenstemming met Berlijn. Ook de Amerikaansche waarden waren vast en levendig. Van den Bergh's fabrieken declareer den een interim dividend van 7 1/2 pet. op de gew. aandeelen <v. j. totaal 15 pet.) Olicwaarden stil en eerder Iets lager. Het bericht omtrent afbreking der on derhandelingen tusschen Koninklijke en Standard Oil werd categorisch tegenge sproken door Sir Deterdlng. Er waren nooit onderhandelingen welke dan ook. gevoerdl Wel schijnen er onderhandelingen gaande te zijn inzake fusie der ver koopsorganisaties der Kon. Shell en de Burma Oil Cy in Britsch-Indlë. Wat men beschouwt als een tegenzet tegen de aankoopen van Russische olie door de Standard Oil. D<^Tarakan Petroleum Mij. declareer de een interim van 15 pet. (v. j. 10 pet. interim). Rubbers vooral aanvankelijk tamelijk vast. op de bekende motleven. Daarbij kwam nog. dat in de vorige week de rub- bervoorraden te Londen belangrijk ver minderden dooraanzlenlijkc rubberver schepingen naar Amerika. De koersen kwamen hier tenslotte meestal eenige punten hooger af. ïnsulinde Cultuur Syndicaat monteerden b}j zeer vaste stemming 20 punten. Op een (later be slist tegengesproken) gerucht, dat de theeonderneming TJitamboer zeer voor- deellg zou zijn verkocht. Scheepvaarten stil en lusteloos en daardoor enkele punten lager. In suikeraandeelen ging weinig om en de stemming was nogal onregelmatig Java Cultuur bijv. monteerde per saldo meer dan 10 punten. Bodjong ook Iets hooger, de rest weer meerendeels iets lager. Suikerfabriek Tjoek-r keert een interim van 30 pet. (v. J. 20 pet.) uit, en de Cult. Mij. Watoetoelis Poppoh 40 pet. (v. J. 20 pet.). In Tabakken ging wel niet veel om maar de grondtoon was zeer vast en de koersen stegen hier meestal 10 tot 20 punten, vooral Dell Batavia. Arendsburg declareerde 25 pet. (onv.) interim (v. J. totaal 60 pet.) DE SLIMME CAFé- HOUDER. De Telegraaf verhaalt: Een caféhouder op het Noorderpleln te Rotterdam had onder zijn klanten een loterij uitgeschreven, met als hoofd prijs een nieuw rijwiel. De 150 loten werden verkocht en de klanten moes ten zooveel centen betalen als het lot aangaf. By de trekking bleek de prijs gevallen te zijn op no. 3. De caféhou der schreef aan een van zijn klanten, zekeren K. te Ridderkerk, die tien loten had genomen dat op no. 15 de prijs was gevallen K. begaf zich naar Rotter dam om het rijwiel in ontvangst te ne men. doch de caféhouder vertelde hem, dat hij nog f 15 schuld had. Als K. be taalde kon hij dc nieuwe flets krijgen, waarop K. tot betaling van zijn schuld overging. Toen vertelde de caféhouder hem dat de fiets niet op no. 15 doch op no. 3 was gevallen en dat hij K. de brief kaart had geschreven, alleen om aan zUn geld te komen. K.. hierover zeer verbolgen stapte naar de politie en l daar aangifte van oplichting. De in specteur bemerkte evenwel spoedig, dat hier van oplichting geen sprake was. Hij vroeg de loten te mogen zien. Het wa ren gewone stukjes papier waarop met inkt een getal was geschreven, dus een verboden loterij. De caféhouder werd aangehouden en naar het hoofdbureau van politie overgebracht.Tegen hom is proce3-verbaal opgemaakt wegens over treding van de Loterijwet. Loton en fiets z'Jn in beslag genomen. PRINSES JULIANA. Wegens een licht: ongesteldheid ls Prinses Juliana deze week verhinderd geweest, haar colleges aan de Leldsche universiteit te volgen. In den loop van de volgende week hoopt zij haar colle ges te kunnen hervatten. MEVROUW OLAND HOLST. HAAR UITTREDEN UIT DE COMMUNISTISCHE PARTIJ. De Tribune publiceert, met een on derschrift, de volgende verklaring van mevrouw Henriëtte Roland Holst, die, zooals men weet, uit de Communistische Party is getreden: De gebeurtenissen der laatste dagen in Rusland, waar, na een maandenlange ophitsingscampagne tegen de oppositie, de twee voornaamste loiders daarvan uit de partij geroyeerd en hun medestanders uit het centrale comité en het centrale controle comité verwijderd werden, be teeken t de overwinning van de domperij en de gewelddadige onderdrukking der vrijheid van meeningsulting, niet enkel ln de Russische C. P., maar ln de ge- heele Communistische Internationale. De uitwerping van Trotzki, den leider, wiens genie tezamen met dat. van Lenin, Sovjet-Rusland in staat heeft gesteld. voor zoover dit van enkele groote persoonlijkheden afhing om in de eerste jaren na de revolutie zegevie rend stand te houden tegen de aanval len der nationale en internationale reactie. die uitwerping moet icdci revolutionair socialist, wiens geest niet verleugend en wiens gemoed rüet ver giftigd werd door de misleidende voor stellingen der Communistische Partij - pers, met walging en verontwaardiging jegens hen, die deze misdaad pleegden, vervullen. Voor millioenen arbeiders en boeren over de geheele wereld betee- kent Trotzki het levende symbool van het revolutionaire heldendom der jaren 1917/1921. Zijn royement betcekent de verloochening daarvan. De solidariteit met Trotzki zelf en niet minder met zijn medestanders, die in de laatste maanden wegens het opkomen voor hun overtuiging vervolgd, in de gevangenis geworpen of broodeloos gemaakt werden elscht het zich losmaken van de Coram- intern, de organisatie, die als geheel het optreden der Stalln-Boecharin-fractle dekt. De daad van hen. die als protest te gen „de toepassing van het geweld op de party, de verstikking van hot partij leven, de desorganisatie der proletari sche voorhoede niet slechts in Rusland maar in de geheele wereld" (zooals Trotzki het uitdrukte in zijn laatste rede in het centrale comité) thans de C. L verlaten behoeft geenszins te beteeke- nen. dat zij zich in politiek opzicht met de Russische oppositie vereenzelvigen. Wel echter is de daad. voor wat mij zelf betreft, de uitkomst van het allengs ge rijpte inzicht, dat. om nogmaals met Trotzki te spreken, het geloof aan de almacht van het geweld", zelfs met be trekking tot de eigen party gedoemd is het voornaamste kenmerk te zijn van den koers, die na de jongste gebeurte nissen in Rusland, tot alie partijen der C. I. zal worden uitgestrekt De party- pers zal haar lezers eenzijdiger dan ooit voorlichten. De leden der communisti sche partijen zullen minder dan ooit in de-gelegenheid zijn.door vrije uitwisseling van gedachten en meeningen hun in zicht te verdiepen. De geestelijke dom perij, het ontbreken van wrijving en toetsing der denkbeelden, zal ieder ont wikkelingsproces in de communistische partijen verhinderen. Daadwerkelijk de magogisch-opportunisme zal samengaan met dogmatische verstarring. Het be staan eener diepe, steeds toenemende crisis in alle deelen der socialistische be weging zal dit dogmatisme tegen alle feiten in blijven loochenen. Naar nieuwe wegen voor den strijd der arbeidersklas se tot verlossing der mcnschheid zal nog slechts bulten het raam der commu nistische partijen kunnen worden ge zocht. Uit hoofde van deze overwegingen voel ik mij genoopt, voor het lidmaatschap der C. P. H. te bedanken". OVERZICHT VAN HET WEER TN NOVEMBER medegedeeld door het K. N. M. I. to De Bilt. Gemiddeld over de vijf hoofdstations was de ochtendtemperatuur 1.0 gr. Cel slus te laag. Zy was 2 1/2 gr. te hoog in de eerste decade, maar 2 12 gr. te laag in de tweede en derde decade. De grootste afwijkingen kwamen voor op den 3den en den 23en, resp. 7 gr. boven en 8 1/2 gr. beneden normaal. De gemiddelde maximumtemperatuur was 2 gr. te laag. De gem. Minimum- temp. 1/2 gr. te hoog. De gem. tempe ratuurschommeling derhalve 2 1/2 gr. te klein, ten gevolge van de sterke bewol king. ONDERSCHEIDING DR. M. VAN VOLLENHOVEN. De President der Fransche Republiek heeft dr. M. van Vollenhoven, oud-ge zant van Nederland te Madrid en wo nende aldaar, begiftigd met het groot- officierskruis van het Legioen van Eer, vanwege de groote diensten, door dr. Van Vollenhoven aan Frankrijk gedu rende den oorlog bewezen. VAN HAARLEM'S DAGBLAD No. 1067 DE WERELD OP Z'N ERGST Juist als de held, verborgen in de duistere spelonk op het punt is te vernemen, waar de rooverhoofdman de kaart van de begraven schat heeft verborgen, word je je vaag bewust van een bekende stem, die opmerkt, dat ze je nu al tweemaal gewaarschuwd heeft dat het bedtijd is en ze zegt het geen derde keer meer. (Nadruk verboden). BITTERE ONTGOOCHELING. Woensdag werd te Den Haag een bruidspaar door den ambtenaar van den Burgerlijken S;and in den echt verbon den. maar zoodra hadden zij en de getuigen het stadhuis niet verlaten, of twee personen, die zich als rechercheurs kenbaar maakten, geleidden de jong gehuwden naar het bevolkingsbureau aan de overzijde van het stadhuis. Nadat eennige formaliteiten volbracht waren, werd, aldus Het Vaderland, de schijn baar niets kwaads vermoedende echt genoot op transport gesteld naar het politiebureau aan het Alexanderveld. Het bleek te zijn zekere A. D., van Duitsche nationaliteit, die in het po litieblad gesignaleerd stond, dat hij ln 1923 een flets geleend en sindsdien niet teruggegeven had. Gedurende drie jaren werkt A. D. als cararosseriemaker zij cer.zelfden pa troon te Geldermalsen, die zoo tevreden over zfjn knecht ls, dat hU hem een week verlof toestond om met zijn jeug dige echtgenoot© haar familieleden te Essen te bezoeken. Volgens mededeeling der Haagsche Politie was haar eerst ^Woensdag de naam A, D. als zijnde in ;1923 gesignaleerd, opgevallen. De poli tie haalde de beide koffertjes waarin zich de huwelijksuitzet van het jeugdig echtpaar bevond,af van de woning waar de jonge vrouw van D. gedurende an derhalf jaar tofc volle tevredenheid van haar patroon gediend had, en stelde A. D. op transport naar Arnhem. Het jonge vrouwtje ging toen alleen naar haar lar.d. WAARTOE ANGST KAN LEIDEN. IN EEN KIPPENHOK VERSTOPT. Te Helder was sinds Vrijdagavond een jongen spoorloos verdwenen. Politie en particulieren waren er op uitgetrok ken om te trachten hem op te sporen, zelfs was per radio het bericht wereld kundig gemaakt, maar alles was ver geefs: de jongen was en bleef weg. Dooi' een toeval is hij thans gevon den, namelijk in een kippenhok, waarin hij zich verborgen had. De jongen was thuis meermalen bang gemaakt voor de politie en uit angst daarvoor was hij weggeloopen en had zich vier dagen en nachten daarin schuil gehouden, dun gekleed en zonder eten of drinken te gebruiken. Hij was, toen men hem vond geheel uitgeput en zelfs niet meer in staat te loopen, aldus bericht het „Hbld". ARR.-RECHTBANK. Een aanrijding. Donderdagmiddag diende de zaak van de aanrijding die plaats had 2 Nov. 1926 op de Amsterdamsche vaart nabij den spoorwegovergang naar Haarlem mermeer. Dien dag was des middags een auto komen aanrijden uit de richting Haar lem, gaande naar Amsterdam, die in botsing was gekomen met de auto, waar in waren gezeten de heer P. D. Schmidt en mevrouw Schmidt uit Haarlem, welke laatste auto kwam u:t de richting Haariem. De verdachte in deze zaak de chauf feur G. M. B. was niet verschenen. Hem was ten laste gelegd niet voldoends naar rechts te zijn uitgeweken, waar door de botsing zou zijn veroorzaakt en het echtpaar Schmidt lichamelijk let sel te hebben toegebracht. De heer en mevrouw Schmidt hadden tengevolge van bekomen verwondingen geruimea tijd in het Gasthuis moeten vertoeven. De heer Schmidt die het eerst als ge tuige werd gehoord, deelde mede, dat, hij onderscheidene kneuzingen had opgeloopen en dat hij vier weken in het Gasthuis was verpleegd geworden. Mevrouw Schmidt zeide dat haar man dien middag chauffeurde. Toen de botsing had plaats gehad, had ze tegen haar man gezegd „Wat ls er gebeurd, man. Daarna was ze bewusteloos ge worden. In het Gasthuis was ze bijge komen. Daar bleek, dat ze verschillende verwondingen had bekomen. Drie weken is get. in het Gasthuis verpleegd ge worden. Nu en dan heeft get. nog hoofd pijn waarvan ze vroeger nimmer last had. Dit is nog een gevolg van de aan rijding. De heer G. H. Vogelenzang deelde me de, dat de auto's recht op elkander wa ren gereden; met de lantaarns stonden ze tegen elkander aan na het ongeluk Get. had den heer Schmidt met zijn auto naar het Gasthuis gereden. Me vrouw Sohmidt was met de electrische tram naar het Gasthuis vervoerd. Get. opperde de veronderstelling dat verdachte die pas uit Duitschland kwam niet had geweten dat hier te lande rechts moet worden gereden. Hij memoreerde dat in het Buitenland links moet worden gereden. De heer F. B. Lovlnk die in de tram zat toen het ongeluk plaats had, be vestigde dat de auto's recht op elkan der waren ingereden. Volgens hem zou de heer Schmidt aan den goeden kant van den weg hebben gereden. De veldwachter Van der Vloet zeide dat hij heeft gezien dat na het onge luk de auto door verdachte bestuurd in schuinsche richting op den weg stond. Nog zeide get. dat het regenachtig weder was geweest en dat er veel plassen op den weg waren. Het O.M. zeide dat het twijfelachtig was of hier sprake van schuld bij den verdachte was. Mocht de rechtbank aan nemen dat er wel sprake van schuld bjj den verdachte was, dan meende het O.M. dat in elk geval geen hechtenis moet worden opgelegd. Het O.M. requireerde ten slotte f 100 of 15 dagen. GRAANBEURS Op de Donderdag te Hoofddorp ge houden graanbeurs was de aanvoer als volgt: Tarwe (roode. f 11 a f 12.50; Tar we (nieuwe) 10.50 a 14; Rogge f 10.50 a 11.25, Gerst (chevalier) 12 a f12.50; Wintergerst 11 a f 12; Haver 10.50 a 11.50; Witte Duivenboonen 14 a 15.50; Paardenboonen f 12 a f 13; bruine boonen f 24 a f 32: Groene erw ten f 23 a f 26; Schokkers f 33 a f 36; Vale erwten f 2C a f 30; Karwij i 38 a f 39; Geel mosterd f 19 a f 23; Blauw - inaanzaad f 40 a f 42; Koolzaad f 20 a f 21; Kanariezaad f 11.50 a I 12. Alles per 100 K.G. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a CO Cents per regel. Neem dan zonder uitstel Formamint, Dan zult ge Uw keelpijn spoedig genezen, Formamint doodt de bacteriën :-n mond en keel en voorkomt zoodoende besmettelijke ziek ten, zooals Griep, Roodvonk, Influenza, enz. Bescherm ook de gezondheid Van rJw huisgenooten door hun gercgcic. bormamln^ ie geven. In alle Apoth. en Drog. hf 1,— pex flesch fwtgqm i win' Naar het Engelsch van A. E. W. MASON. Tl) „Eetty", riep ze uit Je moet mij raad gever.". Betty kwam uit den stoel en nam den anoniem en brief uit haar hand „Zou ik gaan?" vroeg Ann Upcott. „Dat is Jouw zaak", antwoordde Betty. In jouw plaats zou ik het doen, ik zou geen oogenbllk aarzelen. Niemand weet nog dat je verdacht wordt". Ann kwam met het grootste bezwaar. Het was enger ast om naar een bal te gaan, zoo kort na den dood van me vrouw Harlowe. „Jij bent geen familie van haar", rede neerde Bctty. „Je kur.t er best stilletjes naar toe gaan, vlak voor den tyd, die in dez.cn brief staat. Ik hen er van overtuigd, dat we het zoo wel regeler kunnen. Maar Je moet het zelf weten". „Waarom sou De Plaag mij helpen?" „Dat doet hy waarschijnlijk niet, ten zij misschien indirect", zei Betty. „Ik vermoed dat hfj andere menschen aan valt cn Jou daarvoor gebruiken wil". Ze las den brief weer door. .HU heelt altyd gelijk gehad, is t niet? Dat zou voor mij den doorslag geven. Maar ik wil er me niet in mengen". Ann keerde zich om. ..Goed. Ik zal cr heen gaan'.' ,,Dan zou ik dien brief vernietigen", en Betty deed net of ze hem wilde ver scheuren. „Neer.!" riep Ann en stak cr haar hand naar uit. „Ik ken het huis van madame le Vay niet erg goed. Ik zou er zonder die instructies gemakkelijk kun nen verdwalen. Ik moet dien brief mee nemen". Bctty was het daar mee eens en gaf haar den brief terug. „Je meet heel stilletjes gaan", zei ze en ze begon met hart en ziel alles voor te bereiden. Ze zou Franclne Rollard een vrijen dag geven en Ann zelf helpen haar glanzen de japonnetje aan te trekken. Ze schreef een brief aan Michel le Vay, den twee den zoon van Madame la Vay en een van Betty's meest volhardende aanbid ders. Gelukkig voor hem had Michel le Vay dien brief bewaard en voorkwam daarmee dat hij van medeplichtigheid werd beschuldigd. Want Betty gebruik te in dien brief hetzelfde argument waar mee ze ook Jim Froblsher had overge haald. Ze schreef openlijk dat Ann Up cott onder verdenking stond en dat het noodig was dat ze vluchtte. „Het plan ls al klaar. Michel", schreef ze. ..Ann komt laat. Ze zal dc vrienden die haar moeten helpen het ls het beste dat jij zoo min mogelijk van hen af weet in de kleine bibliotheek ont moeten. Als je de gang een poosje vrij wilt houden, kunnen ze door de deuren van de bibliotheek in het park komen en den volgenden morgen in Parijs zijn. Ze deed dien brief dicht zonder hem aan Ann te laten zien en ze zei: „Ik zal dit morgenochtend laten bezorgen, met de boodschap er bij dat ze hem alleen aan Michel zelf in handen mogen ge ven. En hoe zul je er heen gaan?" Daarover konden ze het niet dadelijk eens worden Hanand zou zeker argwaan krijgen ais ze hun eigen groote auto voor lieten komen. Hij zou vast denken dat Ann weg wilde loopen en dat Betty haar hielp. Dat zou ln geen geval gaan. „Ik weet het al", zei Betty. „Jeanne Leclerc kan je komen halen. Jij moet heelemaai klaar staan, zy laat even de auto stoppen, buiten het hek, Het is toch volkomen donker, je bent dan ln een oogenblik weg". „Jeanne Leclerc!" riep Ann uit. Het had Ann altUd verbaasd dat Bet ty. die zelf altyd zoo keurig en precies was op haar uiteriyk en haar manleren zulke luidruchtige en opzichtige kennis sen had. Maar zy regeerde liever over haar minderen dan een van de velen te zyn onder haars gelyken. Onder al haar uiterlijke kalmte verborg zich een ster ke behoefte aan huldiging. Het verlan gen om te worden bewonderd, het hof gemaakt, beschouwd als leidster cn toon aangeefster, beheerschte haar volkomen. Jeanne Leclerc was een van haar satel lieten een groote vrouw met rood haar en luidruchtige manieren, in zeke ren zin wel knap van uiteriyk en die bij alle goede families in Dyon, aan huls kwam. Ann had een hekel aan haar. maar bovendien vertrouwde ze haar niet Ze had het gevoel of er Iets onverklaar baars ln haar natuur was. „Ze doet voor me wat ik wil, Ann", zei Betty. „Daarom dacht ik juist aan haar. Ik weet dat ze naar het bal van madame le Vay gaat". Ann Upcott gaf toe en er werd nog een tweede brief geschreven aan Jeanne Leclerc. In dien brief vroeg Betty aan Jeanne of ze den volgenden morgen vroeg in Maison Grenelle wilde komen en Jeanne Leclerc kwam, en bleef van negen tot tien met Betty alleen. Zoo werd het heele plan In elkaar gezet. „Op dat oogenblik viel Jim Frobisher Kanand in de rede. „Neen", zei hU. - „En Espinosa dan?" „Mademoiselle heeft ons net verteld dat ze een geluld hoorde ln de schat kamer en toen Betty Harlowe ln dén draagstoel vond", antwoordde Hanand Betty Harlowe was net teruggekomen uit Hotel de Brcbizart, waar Espinosa dien avond was heengegaan toen het donker werd, ongeveer op den tyd toen het middageten in Maison-Grcvelle was afgeloopenVan Hotel de Brebizart ging Espinosa naar de Gainbcttastreet en wachtte op Jean Clad el. Er moest dien avond hard gewerkt worden, me neer Frobisher. De politie snuffelde als een wolf onder aan de deur. Ze hoorden het. Er viel geen tyd te verliezen!" Toen kwam de volgende avond. Er werd laat gegeten, herinnerde Jim zich. Het kwam omdat Betty Ann moest helpen met aankleeden en Francine een vrijen dag had. Jim en Betty aten sa men en in dien tusschentyd sloop Ann Upcott naar beneedn met een wijde cape over haar mooie Japon. Ze hield de voordeur een eindje open en zoodra de auto van Jeanne Leclerc voor het hek stopte rende ze de binnenplaats over. Jeanne had het portier van de auto open. Nauwelijks had de wagen stil gestaan of hij reed al weer door. Terwijl Ann het verhaal vertelde herinnerde Jim zich levendig hoe vreemd Betty zich gedragen had onder het eten, en haar opluchting toen de haldeur zoo zachtjes dicht ging en de auto de Charles-Robertstraat uitreed. Ann Up cott wos voor goed weg uit Maison Gre nelle. Ze zou Betty Harlowe nooit meer dwarszitten, Jeanne Leclerc en Ann Up cott kwamen een paar minuten over tienen by het huls van madame le Vay. Michel le Vay kwam hen tegemoet. „Ik ben erg blij dat u komt. made moiselle". zei hy, tegen Ann „maar u is laat. MU'n moeder etaat niet meer bij de deur van dc balzaal om haar gasten te ontvangen, maar wij zullen haar later wel vinden". Hy nam hen mee naar de kleedkamer en toen ze daar vandaan kwamen voeg de Espinosa zich bU hen. „Gaat u nu dansen?" vroeg Michel le Vay. „Neen, nog niet? Dan zal Senor Espi nosa u meenemen naar het buffet, ter- wyi ik naar de andere gasten toe ga". Hij liep haastig weg naar de balzaal. Espinosa bracht de beide dames naar het buffet. Er was vrüwel niemand in de kamer. ,.WU zyn rng te vroeg", zei Jeanne Leclerc zachtjesWe zullen een kopje koffie drinken". Maar Ann wilde niet. Ze keek naar de deur, haar voeten trappelden, ze kon haar handen niet stil houden. Was de brief een misplaatste grap? Zou ze wer kelijk over enkele minuten de waarheid hooren? Het eene oogenbllk was ze vol moed. het volgende moment zonk de moed haar in de schoenen. ..Mademoiselle, u vergeet uw koffie", drong Espinosa aan. „En ze smaakt heel lekker". „Ik twyfel er niet aan", antwoordde Ann. Toen wendde ze zich tot Jeanne Leclerc. „U laat mij toch naar huis brengen, is 't niet? Ik blijf hier niet". (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 12