DATUMSTUKJES '45e Jaargang No. 13638 Verscfiijnt dagelijks, BeKalve öp Zon- en Feestdagen Maandag 5 December 1927 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN p«r w*ek f 0.27H, ®et geïllustreerd Zondagsblad 0.32; per 3 maanden: Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd Is (kom der gemeente) f 3.57^. Franco per post door Nederland 3.87V*. Afzonderlijke trammers f 0-15. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haariem en Omstreken f 0.57H; franco per post f 0-65 ADVERTENTIENVan 1 tot 5 regels f 1.75; iedere regel meer 35 cents Reclames 60 cents per regel. BIJ abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfstulvers-advertentiCn van Vraag en Aanbod van 1 tot 4 regels 60 Cents per plaatsing, elke regel meer 15 Cents contant; buiten het Arrondissement dubbele prijs. Directie, Redactie en Administratie: Gr. Houtstraat 93, Post'Giro 38810 UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER Drukkerij: Z.B. Spaarne 12, Telefoon 10122, 12713 Telefoonnummers: Directie 13082, Hoofdredactie 16054, Redactie 10600 Directeuren :J. C. peereboom «n P. W. peereboom Bijkantoor voor Santpoort, Velsen. Velsen-Noord, IJmulden, IJmulden-Oost, •n Administratie 10724 en 14825. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Beverwijk, enz., enz. Driehuizerkerk weg 2, Velsen, Telefoon 621 DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. eerste blad AGENDA. MAANDAG 5 DECEMBER Waaggebouw: Kunst zij ons Doel. Ten toonstelling van werken van Agnes Canta van 10 tot 4 uur. Bioscoopvoorstellingen. Cabaret Modern: Dancing, Cabaret, Jazzband. DINSDAG 6 DECEMBER Statenzaal (Prinsenhof): Zitting der Provinciale Staten des voormiddags 10.30 uur. Kamer van Koophandel en Fabrieken Vergadering in het gebouw der Kamer, des1 namiddags 7.30 uur. Consultatiebureau Ged. Oude Gracht: Vergadering der afd. Haarlem en om streken van het Centraal Gen. van Kin- derherstellings- en vacantiekolonies 9 u. Waaggebouw: Kunst zij ons Doel, Ten toonstelling van werken van Agnes Canta van 10 tot 4 uur. Rembrandt-Theater: Hedenavond voorstelling 7—9 uur. Cinema Palace, Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling, 8 uur. Luxor Theater: Bioscoopvoorstelling 8 uur. Scala-Theater, Kleine Houtstraat: Bioscoopvoorstelling, 8 uur. Cabaret Modern. Dancing. Cabaret. Jazz band. jhr. dr. c. g. w. f. van vredenburch. t Zaterdagavond is de Ned. gezant te Brussel, Jhr. Dr. C. G, W. F. van Vre- denburch, overleden. Aanvankelijk had de toestand van den Gezant na de ope ratie wegens blinde-darmontsteking zich gunstig laten aanzien. Maar later kwam er hartzwakte bij. die alle hoop op het herstel deed" te loor gaan. De overledene werd in Octoiber 1874 te Den Haag geboren. Sedert 1919 was hij buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Brussel. Hij was in de di plomatieke wereld te Brussel een zeer geziene persoonlijkheid. Voor de Neder- landsche kolonie in België is zijn heen gaan een groot verlies. Geen uiting van Nederlandsch leven én Nederlandsch nationaliteitsgevoel, of de gezant nam er aan deel schrijft de Brusselsche correspondent van de N. R. Ct., geen werk van steun ten bate van de behoeftige landgenoot-en werd in de Bel gische hoofdstad of elders in het land op touw gezet of Jhr. Van Vredenburch en zijn echtgenoote wisten, steeds op de discreetste wijze in de ruimst mogelijke mate hulp te verleenen. Voor honderden arme Nederlanders is het gezantschaps gebouw te Brussel in moeilijke tijden een toevluchtsoord geweest. De teraardebestelling van het stoffe lijk overschot zal op een nader te bepa len datum te Den Haag geschieden. Aan De Courant wordt gemeld dat het stoffelijk overschot van den gezant Zondagavond van de kliniek waar hij is overleden overgebracht is naar het le gatiegebouw waar de Ned. vlag halfstoks hing. Hier werd het in de met goud en zilver beslagen kist in een chapelle ar- dente opgesteld, te midden van bloemen waar het door legatiepersoneel wordt bewaakt. Heden zal de chapelle ardente den geheelen dag toegankelijk zijn: een register ter onderteekening zal worden neergelegd. Alle Belgische ministers brachten Zon dag een bezoek van rouwbeklag aan het gezantschap. De premier Jaspar betuigde de deelneming der regeering. Verwacht wordt, dat koningin Elisabeth heden een intiem bezoek van rouwbeklag by me vrouw Van Vredenburch zal afleggen Men deelt den correspondent mede, dat het stoffelijk overschot Woensdag met den middagtrein naar Den Haag zal worden ververd. Te Brussel zal het met militaire eer naar het station bege leid worden. In den rouwstoet zullen de Belgische ministers en leden van het corps diplomatique de slippen van het baarkleed dragen. De bijzetting in het familiegraf te 's-Gravenhage zal ver moedelijk Donderdag a.s. plaats hebben. roodvonk. VEEL GEVALLEN IN HAARLEMMERMEER. Op verschillende plaatsen in den Haar lemmermeerpolder heerscht weer rood vonk De gevallen zijn zoo werd ons van officieele zijde verzekerd geluk kig niet van ernstigen aard. De ziekte komt het meest voor by kinderen, zoowel in de dorpen als in de verspreid staan de boerenhoeven. Sinds Januari kwamen dit jaar in den polder 59 gevallen van roodvonk voor. Thans zijn er ongeveer 15 gevallen. Sterfgevallen aan de ziekte zijn er Haarlem, 5 December Modeshow. De Blonde mannequin >4 En de donkere Sinds ik eenmaal in myn leven den dwazen overmoed heb gehad om te Parys twee dameshoeden te koopen zonder dat degenen, die ze dragen moesten, daarbij aanwezig waren, heeft een diep ontzag voor alles wat Modeshow of iets derge lijks heet mij bevangen. By de bewuste onderneming in de Magasins du Louvre liet het vrouwelijk clan-hoofd van het Hoedendepartement. die het een zonder ling maar vermakelyk geval vond, eerst een lange ry mannequins langs mij wan delen. Ik moest er twee aanwijzen die in gestalte, figuur, haarkleur en liefst ook gelaatsexpressie eenigszins op myn bei de slachtoffers geleken. Daarna begon dit tweetal tallooze hoeden op te zetten. Binnen drie minuten begreep ik de ho peloosheid van het geval, herinnerde me hoe een man dassen koopt, en zei: Geeft u die maar. Die is goed". Dat was er dus een. Een groote hoed. Daar na bezon Ti my, liet de naald-in-den- hooiberg-methode weer varen en ging met zorg nr. 2 kiezen. Het moest een kleine hoed zyn, en een kleine hoed is oneindig veel moeiiyker dan een groote. De hemel weet waarom. Het duurde twintig minuten, twintig minuten van rijzende onzekerheid en zakkend zelf vertrouwen. eer 'k met den moed der wanhoop een besluit nam. waar by het clan-hoofd en de mannequins mijn goe den smaak luide prezen. Het resultaat was evenwel dat, terwijl de groote hoed een vriendelijk succes had. er van de kleine, met vrij wat reconstructie, nog net iets te maken bleek. Nooit over komt nuj zooiets weer. Dit was geen hoeden-show tenmin ste niet op den bewusten middag maar een avond-Jurken en -mantels en -capes parade. Hy speelde zich af in een dier Amsterdamsche modepaleizen die je, als man zijnde, niet zonder een huivering betreedt, zelfs al behoef je er ditmaal eens niet te „helpen" koo pen. De atmosfeer, een soort van onbe stemd, languissant geurtje, benauwt al. Je hoort er niet in, en voelt dit intens. By het aanschouwen van zoo'n doods- bleeke. moderne étalagepop, gehuld in een etherische creatie, dringt het besef van eigen plompheid, leeiykheid en to taal gebrek aan gratie zich aan je op. Je kykt naar je voeten en begrijpt dat er hier geen ruimte voor zooiets is. Je schuifelt, met één schouder vooruit, voorzichtig tusschen twee schatjes-van- hoedjes op pyltjes-van-paaltjes door, en ziet den afkeurenden blik van een ele- ganten zaalchef. Die man heeft zich aangepast. Hy is slank, gepolijst, soepel van gebaar en kwynend van tred. Het moet hem jaren van training gekost hebben De Mode wordt eerbiedig voorgeleid, per mannequin natuurlyk. in een tea room vol dames. Ik voel my op m*n gemak als ik het bruisende. roezige leven van een Amsterdamsche achter buurt ga waarnemen, of in een handels wijk. in een parlementszitting. by de Chi- neezen in Katendrecht of in een diplo matiek salon vele zyn de afwisselin gen der journalistiek kopy zoek. In al die plaatsen rolt het Leven op je af en golft om je heen. Het neemt je in zich op. Hier in die tearooml fluistert het. Het gedraagt zich precieus en sier- iyk. maar vooral vrouweiyk. Het is een levende Femina-rubriek. Het neemt je met geamuseerde verbazing op en denkt: „Wat doet een man hier?" Hoogstens heeft het even medelijden Er waren nog twee mannelyke aan wezigen. De een. jong, deed hardnekkig alsof hy zich hier op zijn plaats gevoel de. Be ook. De ander, oud. had het op gegeven. Er was een geduchte verschy- r.ing aan zijn zyde. en hy zag er moe deloos uit, volkomen geslagen Zijn griree snorpunten hingen droef omlaag. gezellin in te bergen. En zy zag er zoo vastberaden uit; zy ging ongetwyfeld iets koopen. Waarna hy zou moeten zeg gen dat het mooi was. want iedere vrouw stelt prys op het oordeel des mans. mits hy met de grove onbeleefdheid heboe om ooitNeen. Mijn pen aarzelt, en begeeft zich bytyds in stippeltjes. Er waren twee mannequins, een bloe de en een donkere, die beurtelings bin nengleden in velerlei Scheppingen. Alle natuurlijk Parijsch. Lang niet alle mooi, hetgeen ik niet op eigen gezag zou zeg gen als de beide vrouwelyke leden van ons gezelschap het niet beaamd hadden, zy zullen dit toch al lezen met een naar ik hoop vriendeiyk. maar overigens medelydend glimlachje. De blonde mannequin was een soort Jimo. Zy evenaarde niet de schoonheid en de nobele lichaamslyn van de opper godin op Olympus, maar wel haar koel heid en verveling. Want ik stel mij voor dat Juno zich vaak verveeld moet heb ben, met dat eeuwige donderen van Zeus en het eindelooze ruziezoeken van Mars, om van de rest maar te zwygen. Zoo'n berg is ook eentonig. Mannequin zyn blijkbaar eveneens. Ik zou, als 'k directeur van dit modepaleis was, zoowel de blonde mannequin als haar donkere collega, die even intens verveeld scheen, een half jaar naar de Tooneelschool sturen, of nog liever naar een filmatelier, om ze mimisch op te voeden. Zelfs die eenigszins-ontstellende avondmantel van brokaatzijde, van een wonderlijk dessin in zwart, zilvergrys en wijnrood, met een gryzen bontkraag, zou mooi geworden zijn met toepassing van een Mary Pickford-smile door de beval lige draagster. Maar misschien is dit slechts een mannen-standpunt, en dus zonder belang. Beide mannequins zweefden keurig op heur voetjes, en volbrachten figuren die aan oude dansen, aan de Gavotte en de Menuet en zelfs de Quadrille des Lan- ciers deden denken, in voortdurend stre ven om voor ieder tafeltje alle aspecten van haar gewaden te toonen. Dat er kartonnetjes-met-prijzen aan bungelden hinderde mij. Het heele mannequins- beroep heeft iets degradeerends, net als dat van sandwichman. Maar dit is zeer zeker slechts een mannen-standpunt. Terwyl het dames-publiek met koele nonchalance het aanzag werd my dui- deiyk dat zeer velen hier niet kwamen om de snoesjes-van-jurkjes der firma te bezichtigen, maar om heur eigen toi letten te lanceeren en die van anderen aan grondige critiek te onderwerpen. Daarvoor is een dergelijke sfeer onge twijfeld zeer bevorderlyk, want door hst langdurig kyken naar die mannequins begin je de heele omgeving op dezelfde wyze te beschouwen. De Modeshow be staat dus uit alle aanwezigen, ons man nen dan uitgezonderd, en my werd hel der dat het voor sommige vrouwen veel erger is om hier binnen te komen, of weg te gaan, dan voor ons. Non-stop conversatie Uitgaande van deze gedachte heb ik den moed en het zelfvertrouwen bewon derd van een bejaarde en magere dame met een hoed anno 1902 of daaromtrent, van een zeer dikke moeke, ter omvang van ongeveer vier mannequins, van een spichtige juffrouw met een eigengemaak te jurk zelfs een man kon het zien en van twee pootige verschijningen die bij de eerste beweging uit iedere creatie der firma zouden zijn gebarsten. Deze twee letten evenwel in 't geheel niet op de scheppingen. Zy waren in een gesprek gewikkeld dat groeide tot een vervaariy- ken woordenvloed, waarin de eene, die eerst nog een normalen neus had, lang zamerhand sprekend begon te ïyken op de tweede, welker neusje door Moeder Natuur ietwat geforceerd was opgetrok ken. De zeer spichtige Hoed anno 1002 Moedeloos oud heer Ik kon het mij voorstellen, want zelfs die réve van een gris-perle flu wc alen avondcape, wyd er. golvend, waarin de blonde mannequin langs ons zweefde, was niet ruim genoeg om er zijn levens- De Show vindt in my verder geen be schrijver. Ik waag mij niet aan détails. He: is al erg genoeg. Er waren eenige jurkjes die alle dames schenen te bewon deren ik kon er niet zoo gauw aan wennen en één trouvaille van de Rue de la Paix die my ravissant toescheen maar die met biykbare afkeuring werd ontvangen. Wij mannen leeren het nooit. Buiten, op straat, roesde het volle leven weer en was de atmofecr frisch en pittig, zonder onbestemde, languis sante geurtjes. B. P„ een vraagstuk. Ik zit met dit Sinterklaasfeest, Voor een moeieiyk geval. Want ik. arme vader, weet niet. Wat "k mijn dochter geven zal; Hè? U zegt? ach lezeressen. Als ik u verzoeken mag, Weest u nu niet te voorbarig. Met uw spottend hoongelach; Ja. ik kan me wel begrijpen. Dat u het eenvoudig vindt. Maar myn dochter, moet u weten, Is een heel byzonder kind; Want ze geeft niet om juweelen. Noch om snuistery van goud, Geen odeur kan haar iets schelen, Zelfs haar spaarpot laat haar koud; Postpapier of mooie boeken. Doen haar niet het minst plezier, Kant. fluweel of zijden kousen, Intresseeren haar geen zier; Ik kan niemendal bedenken. Op het snoeperygebied. Ik hoef haar geen fiets te schenken, Want ik weet. die rydt ze niet; Als Ik met een snoezig taschje. Of een avondmantel kom. Heb ik geld voor niets versmeten, Want ze kijkt er niet naar om; En ik hoef 't niet te probeeren. Met een doos poudre de riz. Want ze zou hn maar negeeren. Wars van die koketterie; Alles wat gewooniyk. meisjes. Als geschenken aan kan staan. Is onnoodig voor myn dochter. Want ze kykt het toch niet aan.... Daarom ben ik zoo wanhopig. Daarom is het dat ik vraag. Weet u niet iets voor mijn dochter, Dertien dagen oud vandaag? P. GASUS. de hanzebank in het bisdom haarlem. KLACHT TEGEN VROEGEREN DIRECTEUR? Men meldt aan De Maasbode: De heer L. Groenewegen te Leiden, oud-directeur van een motor- en sleep dienst Leiden—Amsterdam, heeft by den officier van Justitie een aanklacht ingediend tegen den heer J. F. P., voor heen directeur van de Hanzebank in het bisdom Haarlem met een verzoek tot voorloopige in hechtenisneming en ter verantwoording roeping van mr A. M de G., rechtskundig adviseur dezer bank instelling. terzake dat deze een onrecht matig vonnis zou hebben uitgelokt, door welk onrechtmatig vonnis te executee- ren hy op een onrechtmatige wijze in het bezit zou zijn gekomen van 12000 van een middenstander te Leiden. Tevens is by de Orde van Advocaten op schorsing en ontslag van genoemden rechtskundig adviseur aangedrongen. By informatie te bevoegder plaatse bleek ons het volgende, voegt het blad daaraan toe. De heer L. Groenewegen te Leiden is, nadat door den directeur van de Hanze bank de hem opgelegde eed was afge legd. door de rechtbank veroordeeld tot betaling van een bedrag, waarvoor hij te genover een familielid borg was geble ven. Deze veroordeeling is door het Ge rechtshof en den Hoogen Raad beves tigd. Ongeveer anderhalf jaar geleden is door genoemden Groenewegen een klacht wegens meineed tegen den direc teur van de Hanzebank ingediend met dit gevolg, dat de justitie, na verhoor van genoemden directeur en aanklager (si geen aanleiding vond om tot een ver volging over te gaan. Van een klacht bij den officier van Justitie over mr. de G. is nimmer iets gebleken aangezien de officier van Justi tie zelfs mr. de G terzake niet heeft gehoord of doen hooren; noch een ver volging tegen hem ingesteld. Omtrent een klacht over mr. de G by de Orde van Advocaten is tot heden evenmin iets gebleken en zelfs den deken dier Orde was by het vernemen van bo venstaand bericht niets daarvan bekend. vacantietoeslag provinciale ambtenaren. AFWIJZEND PRAE-ADVIES VAN GED. STATEN. Verschenen is het praeadvies van Ged. Staten op het adres van den Centralen Ned. Ambtenaarsbond en den Ned. Bond van Personeel in Overheidsdienst, hou dende verzoek tot uitkeering van een va- cantietoelage aan de ambtenaren in dienst der Provincie, alsmede over het voorstel der Statenleden Pothuis en Van der Wal om te besluiten aan de ambte naren in dienst der Provincie, die een loon genieten overeenkomende met een jaarsalaris van ten hoogste f 3000 voor het paar 1928 een vacantietoeslag te ver leenen tot een bedrag van f 20. Ged. Staten herinneren er aan. dat de minister van Blnr.enlandsche Zaken indertijd overwegende bezwaren had te gen de toekenning van een vacantietoe- iage zooals die indertijd in het ambte narenreglement was neergelegd en dat later in dat reglement werd bepaald dat de vergadering der Staten telken jare zou bepalen of en zoo ja, naar welke regelen en tot welke bedragen aan ambtenaren een vacantietoelage zou wor den uitgekeerd. zy deelen verder mede dat ze zich op hec standpunt plaatsten dat het slechts dan op hun weg ligt een voorstel inzake een vacantietoeslag by de vergadering der Staten aanhangig te maken wan neer tot toekenning daarvan naar hun oordeel termen aanwezig zyn. Uit de omstandigheid dat een daartoe strek kende voordracht door hen niet is inge diend moge biyken. dat naar hun oor deel voor zoodanige toekenning thans geen aanleiding bestaat. Dit gevoelen grondt zich. zeggen zy. op het feit dat de salarissen die de provinciale ambte naren genieten, vergeleken met die van personen in anderen Overheidsdienst, zonder voorbehoud hoog kunnen worden genoemd terwijl van de reeds nominaal zoo ruime wedde slechts in weinige ge vallen pensioenspremie wordt geheven. Ook achtten zy met het oog op de belangen der provinciale geldmiddelen aanneming van het onderhavige voor stel niet gewenscht. Naar een berekening zou met het voorstel Pothuis—Van der Wal een uitgave van meer dan f 27.000 gemoeid zijn. Reeds op deze gronden meenen zij aanneming van het voorstel te moeten ontraden. Zy merken nog op dat naar het hun voorkomt geen reden is aan te nemen dat de Regeering thans meer welwillend tegenover de vacantie toelage zou staan dan in 1923 het geval was. Ten slotte memoreeren zy nog. dat in de Centrale Commissie voor georgani seerd overleg de vraag of de commissie tot het College van Ged. Staten het ver zoek zou richten een voorstel tot toe kenning van vacantietoeslagen by de Staten aanhangig te maken in stemming is gebracht. De stemmen staakten er over. Naar aanleiding van een en ander ge ven Ged. Staten den Staten in overwe ging het voorstel der leden Pothuis en Van der Wal niet aan te nemen en te besluiten op het adres der beide perso neelsorganisaties afwyzend te beschik ken. De voorzitter der Staten deelt mede dat dit praeadvies alsnog aan de tweede punteniyst voor de vergadering van Dinsdag 6 December zal worden toe gevoegd en dat het in zyn voornemen ligt voor te stellen dit stuk commisso riaal te maken. JUBILEUM Door een misverstand is in het ver slag van de receptie ter gelegenheid van het jubileum van onzen oudsten direc teur achterwege gebleven, dat het ge meentebestuur van Heemstede, waar de jubilaris woont, ruimschoots van zyn belangstelling blijk gaf. De burgemeester Jhr. van Doorn, de secretaris de heer Swolfs en zyn opvolger, de heer Vos. ver schenen ter receptie, mevrouw Droog bracht de groeten over van haar echt genoot, die door de Statenzitting ver hinderd was. Ook de burgemeester van Velsen, de heer Rykens, kwam den jubilaris complimenteeren. Van het gemeentebestuur van Haar lem verscheen Mr. Heerkens Thyssen ter receptie; andere leden gaven schrlf- teiyk biyk van hunne belangstelling. Het gedenkraam in de fraaie an tieke gang van ons kantoorgebouw in de Groote Houtstraat is door velen be wonderd; zoowel de voorstelling als de kleur worden zeer geprezen en men prijst de goede gedachte van de cou rantbezorgers, die de by het gedenk raam voortreffciyk passende ganglamp schonken. In den zomer zal de Ooster zon door het raam schynen, maar in den winter en vooral in deze donkere dagen is kunstlicht onmisbaar, zoodat de mooie lamp in een ware behoefte voorziet. Het is ons gebleken, dat velen het ge- denkhaam en de lamp nog niet hebben gezien, omdat zy meenen daarvoor een vergunning noodig te hebben en ons niet daarmee willen lastig vallen. Dit is evenwel niet het geval, men kan ons kantoorgebouw binnengaan en ziet aan het einde van den gang tegelijk raam en lamp. weg haarlem—leiden DE VERBETERINGEN TE HILLEGOM. Het Ryk heeft het woonhuis van den heer van der Starre aan de Hoofd straat te Hillegom gekocht. Over an dere perceelen nabij de Hlllcgommer- brug worden onderhandelingen gevoerd. De bedoeling is het huis van den heer v. d. S. te sloopen en het terrein voorlooplg te gebruiken als opslagplaats en voor een directiekeet, die noodig is by den bouw van de nieuwe brug. Deze brug wordt 17 Meter breed en zal ge maakt worden naar het model van de 7 in den Rijksweg te Bennebroek Later za! de vrygekomen grond ge bruikt worden voor verbreeding van den weg. de plaag van t platteland. INBRAKEN EN DIEFSTALLEN TE HAARLEMMERMEER. Zaterdagnacht is in Haarlemmermeer weer ingebroken en wel by den heer Z. aan den Aalsmeerderdyk nabij den Kruisweg, De dief of dieven hebben zich door aan den achterkant van 't huls oen raam (waar de pen vermoede lijk niet cp zat) open te schuiven, toe gang tot de woning verschaft en een paar kasten en een bureau overhoop ge haald. Vermist werden een portemon- nale met geld en ecnlge zilveren voor werpen. Het aanwezige zilverwerk is evenwel voor een groot gedeelte onaan geroerd gelaten. De politie werd direct met het ge beurde in kennis gesteld. In verschillende deelen van den Haarlemmermeerpolder loopen 's nachts personen rond, die er op uit zUn om de op de en-en van de landbouwers en andere bewoners staande konijnenhok ken van hun Inhoud te doen. By oen landbouwer werden niet minder dan 35 konynen gestolen, terwyi Zaterdagnacht by den landbouwer W. naby Benne broek. de dieven er in slaagden om er 17 weg te kapen. De politie is het thans gelukt op een der vermoedelijke daders de hand te leggen. HU werd naar Hoofddorp over gebracht. Met betrekking tot den by den brood bakker B. te vyfhuizen gepleegden brutalen diefstal van geld (dat de dief wist te bemachtigon door op het oogen- blik. dat er blykbaar niemand aanwezig was. de bakkerU binnen te sluipen) ver nemen we. dat de politie een nog Jongen man. genaamd A. J. S. en afkomstig uit den Haag. als verdacht van dezen dief stal. heeft •"'ngehouden en naar Hoofd dorp overgebracht Nu verhoord te zU'n, ls hU op transport gesteld naar Maarsbergenalwaar hU in het opvoedIngsgestlclit werd verpleegd. v. aTr. a. DE AFDEEL1NG HAARLEM EN OMSTREKEN OPGERICHT. Op een In De Centrale gehouden ver gadering ran leden der Vereeniging van Arbeiders Radio Amateurs (V. A. R. A werd besloten tot oprichting van een centrum voor Haarlem en omstreken. Het centrum zal zich in de oerste plaats als doel stellen liet ledental van de V.A.R.A. belangrUk uit te brei den. De goed bezochte vergadering verkoos als centrumbestuur de heeren H. O&is voorzitter W. Bartels Fiihrhopstraat 13 telefoon 11022 als secretaris en den heer U. Stinne als penningmeester. de olympiade. DE URUGUAYSCHE SPELERS NAAR VELSERBEEK. Men schrijft ons uit Velsen: Naar wU vernemen heeft dezer da gen de heer L. Speelman, consul-gene raal van Uruguay, met een official een bezoek gebracht aan „Velserbeck" in verband met het huisvesten der Uru- guaysche deelnemers aan de Olympische spelen in het hótel. Als resultaat van dit bezoek is overeengekomen, dat van half Mel tot half Juni a.s. de dertig deel nemers en officials in hotel „Velser- beek", zullen worden gehuisvest. Men zal trachten voor training de bcsclük- king te verkrUgen over de in het park gelegen welde naby het station Vclsen- IJmuidcn-Oosi. ijmuiden als bad- plaats. DE WEG NAAR HET STRAND. In de Memorie van Antwoord op de Waterstaatsbegrootlng over 1928 is ook de door het gemeentebestuur van Vel sen begeerde weg naar het strand te IJmuiden niet vergeten waaruit mag worden afgeleid dat het bezoek van den Minister hem wel eenigszins ander» heeft gestemd. De Minister heeft zich nameiyk thans bereid verklaard te overwegen, in hoe verre aan de v.-enschcn van het gemeen tebestuur van Velsen tegemoet Ls te ko men. SCHTLDERSSTAKING IN HET SLACHTHUISKWARTIER. Sinds verleden week Maandag ls een vijftiental schilders, werkzaam by den woningbouw van de vereeniging Zorg vliet en het Ooetcn in staking ge gaan. De aannemer van het schilderwerk bleek niet In staat te zijn het k>on ten volle uit te betalen. Nog ongeveer 750 gulden moet worden ontvangen. De staking gaat uit van de verschillende schildersgezellen-organisaties. Daar het geheelp bouwwerk gereed ls, op het schil derwerk na, brengt deze staking vrij ernstige stagnatie m hot voor bewoning gereed komen der woningen.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 1