BUITENLANDSCH OVERZICHT DE FRANSCH-AMERIKAANSCHE ONDER HANDELINGEN. SCHEEPSBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA. Uw Haar NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE f HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 9 JAN. 1928 Een tegenvaller. Het woord aanvalsoorlog een nieuw struikelblok. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. In de onderhandelingen tusschen de V. S. en de Fransohe republiek om trent het anti-oorlcgspact is een ge vaarlijke wending ingetreden, waaruit wel blijkt dat al is de geneigdheid er de motieven die de AmerikaanEche regeering leidden van zeer specialen iard zijn en dat er maar weinig noodig is om welwillende tegemoetkoming te veranderen in stugge, plotselinge terug getrokkenheid. De toon waarin de tele grammen hieromtrent gesteld zijn rie hieronder bevestigen de meening. De oorzaak der ongunstige kentering is de volgende. In Briand's antwoord aan Kellogg wordt met voldoening vast gesteld, dat Frankrijk zich bereid kon verklaren om de door de V.S. voorge stelde anti-oorlogsplannen te helpen verwezenlijken; zcoóat de aanvals oorlog officieel als een onwettig middel zal worden gebrandmerkt. Hier zit 'm nu de kneep. De Ameri kanen zijn erg ontstemd over het ge bruik van het woord aanvals-oorlcg. zijn zóó teleurgesteld over het feit dat Briand deze term bezigde, dat er zelfs can zeer groote kans beitaat dat de V. S. de verdere onderhandelingen te dezen opzichte daarom zullen verbre ken, en in ieder geval afwijzend zullen staan tegenover Briand's voor stel vervat in diens antwoord. Niet heelemaal ten onrechte be schouwt een groep Amerikaansche se natoren. (waaronder Borah) de qualifi- catie: „aanvalsoorlog" als de aller ongelukkigste die Briand kiezen kon. Het begrip „aanvalsoorlog" is buiten gewoon rekbaar, en het is onder zekere omstandigheden bepaald onmogelijk cm te zeggen wie begon. Bovendien was het te verwachten dat de machtig ste staat ter wereld zich niet zóó aan banden zou laten binden. Want, niet waar, je zou het toch ncoit kunnen weten of de V.S. zich niet eens gedwon gen zouden kunnen zien om.... den aan valsoorlog, als middel ter hand te ne- anen. Nu ja, we weten allemaal dot de V. S. met hun reuzenleger en reuzen- vloot slechts zeer vredelievende bedoe lingen koesteren, dooh het gaat toch miet aan dat de allermachtigste der machtigen hier op aarde zich zoo aan banden zou laten leggenwaarmee wij maar zeggen wilden dat het Briand helaas niet gelukt is, om dat delicate woord „aanvalsoorlog" over de Amerikaansche grenzen te smokkelen, en dat er neg vele voetangels en klem men ligg-en op dit terrein dat men zoo spelenderwijs scheen te gaan willen ont ginnen. F. A. Briand's antwoord. Het antwoord van Briand inzake het anti-oorlogsverdrag is gepubliceerd. Briand verklaart aldus het Kbld. van oordeel te zijn dat de door Kellog voorgestelde procedure wel geschikt is om de inzichten der Fransehe regeering tc bevredigen en dat het aanbeveling zou verdienen van nu af aan het karak ter ervan te bevestigen door de hand- ttekeningen van Frankrijk en de Ver. Staten. De Fransehe regeering is bereid zich bij de Ver. Staten aan te sluiten om een overeenkomst voor alle staten voor te stellen gelijk thans door Frankrijk en de Ver. Staten is geteekend en welke bepaalt dat de contracten van eiken aanvalsoorlog afzien en alle vredelie vende middelen zullen aanwenden voor de regeling van welke ccncflicten er ook kunnen ontstaan. De contractanten verbinden zich het verdrag ter kennis van alle staten te brengen en ze uit te noodigeh tce te treden. De Fransehe regeering is er van overtuigd, dat haar voorstel door de gcheele wereld met dankbaarheid zal worden aanvaard en het streven der beide regeeringen inzake de algemeens aanvaarding er van met volledig succes zal worden bekroond. Een struikelblok. Reuter seint ons: Het Fransehe voorstel om Kellcgs anti-oorlogsverklaring te amende eren door deze te beperken tot aanvalsoor logen werpt een schaduw over de voor uitzichten eener spoedige onder te eke- ning van zulk een verdrag door Frank rijk en de Ver. Staten. Het Fransehe antwoord is in den namiddag overhandigd. In officieelc kringen heeft, men er oogenblikkelijk op gewezen, dat het in- lasschen van het woord „aanvals"-oor- !cg de deur zou openen voor einde- looze debatten over de definitie, wie de aanvaller is in ecnig conflict en men gaf te verslaan, dat het Amerikaan sche antwoord afwijzend zal luiden. Een „Bund zur Erneuerung des Reiches". 'Jet Hbid. meldt: '"listeren is te Eerlijn gevormd een ,,Bur.d zur Erneuerung des Reiches". De vroegere rijkskanselier dr. Luther heeft het presidium aanvaard. Doel en taak van den bond worden uiteengezet in een oproep, die is onder teekend door tweehonderd mannen van de meest verschillende politieke richtin- m. van Duitsch-nationaal af tot so- c:aal-dcmocraat toe. Vaz Dias seint ons: De te Berlijn opgerichte Bond stelt zich ten doel mede te werken aan het uit den weg ruimen van de binnenland- sche wrijvingen, waaronder niet alleen de verhouding tusschen het Rijk en de landen, doch ook het geheele openbare leven in Duitschland sedert langen tijd lijdt. De aaneensluiting geschiedt met uitschakeling van politieke richting of beroepsvooroordeelen. KORT EN BONDIG. Drie personen werden gedood en ver scheiden en gewond bij een ontploffing in een vuurwerkfabriek te Monteux. Er werd ernstige schade aangericht. Een telegram uit Rabat aan het „Journal" meldt, dat daar vijf perso nen tengevolge cener alcoholvergifti ging zijn overleden. Twaalf anderen zijn naar het ziekenhuis overgebracht. Er zijn opnieuw vier lijken uit de S 4 geborgen zocdat het totaal aantal ge borgen lijken thans tot 7 is gestegen. De seismograaf van de universiteit 'e Georgetown heeft op 6 Januari 's mid dags cm 3 uur 56 min. een hevige aard schok geregisteerd, waarvan het cen- trium zich naar schatting op 10.000 K.M. afstand van Washington be vindt. DE OVERSTROOMINGEN IN LONDEN. Reeds 17 dooden. NOODLOTTIGE GEVOLGEN. De N. R. Gt. meldt nog over de Lon- sche overstroomingen, v/aarover wij Za terdag reeds schreven: Gezwollen door den dooi, de hevige regens en den storm stroomde het water van' de Theems te middernacht plotse ling over de waterkeeringen cn ver spreidde zich als een stortvloed. De men- schen die in sousterrcins sliepen, werden ingesloten. In paniek vluchtten velen in him nachtgewaad. De politie en de brandweer redden in dramatische span ning tal van menschen, dia ternauwer nood den dood ontkwamen. Om de Parlementsgebouwen heen staat het water een voet hoog. Op de Grovesnor Road zijn vier kin deren van een gezin van acht verdron ken. Ook zijn twee meisjes die in Putney in het sousterrein sliepen verdronken en in Hammersmith nog twee. Het hooge water werd om half twee vannacht verwacht en ongeveer een uur vroeger begon de Theems buiten haar overs te treden. Behalve de laaggelegen gedeelten van de City en Westminster werden ook Southwalk en Deptford overstroomd. Men schat dat het tij zes voet boven het normale peil was. De noollottigste gevolgen deden zich voor in Westminster en tusschen de bruggen van Lambeth en Vauxhall waar in het geheel 17 menschen en misschien nog meer zijn omgekomen. Het water drong ook de electrische centrale binnen, waardoor de dienst op den tunnelspoorweg ernstig ontredderd werd. Na een uur zakte het water. Men zag op straat toen allerwegen overblijf selen liggen. Er zijn voorzorgsmaatregelen genomen met het oog op een nieuw hoog tij. De overstroomingen hebben voor dui zenden ponden sterling schade aange richt. In het museum van de Tate Gal lery werden portefeuilles, waar!» ho: derden schetsen van den schilder Turner vernield. Vanmiddag overschreed het hoog tij van den Theems slechts lichte lijk het normale peil. De autoriteiten van de haven van Londen maken beker.d, dat tengevolge van de hevige stormen in westelijke richting, waardoor gisteravond het wa ter. dat over den Theemsoever liep. werd vermeerderd, het tij zes voet boven het vorig niveau uitkwam. De moord op den automobilist. De Parjjsche politie heeft thans een aanwijzing in handen, die wellicht zal leiden tot het vinden van dm struik- roover. d:c den automobilist Moünot bij Vairs doodschoot en beroofde, aldus de Tel. De kapitein der gendarmerie Brice had kort na den moord ter plaatse een patroonhuis gevonden, die niet van een gewonen stroop r afkomstig kon zijn. Men neeli den oorsprong van die huls via de fabriek kunnen nagaan en daar uit bevonden, dat zekere Durand uit Boir-la-Perrlère er de eigenaar van moést geweest zijn. Nu is de laatste Du- rand uit die plaats eenigen tijd geleder, vertrokken, maar zjjn huis en winkel worden bewoond, door eenige slecht-aan- geschreven Italianen, van wie men weet. dat zij van Durand's naam wel meer gebruik hebben gemaakt. Uit den kring dier Italianen is ook het individu voort gekomen. dat onlangs op den winkelier Leroy te Ozoir een roofoverval pleegde. Eén der Italianen zij zijn allen werk zaam aan wegaanleg tusschen Vairs en Ozoir wordt sinds den moord op Mo- linot vermist. Men zoekt naar dezen man als den waarschijnlijken dader van de misdaad bij Vairs. EEN ONGELUKSREIS. Aan hei rappor: dat dr. L. Heycr- mans tc Amsterdam aan de Msb. ver strekte, over he: voorkomen van typhus aan boord van de Gelria van dc K.N.S.M. onUeenm wij het volgende: Reeds op de reis, d.e 16 Jul: \an het vorige jaar eind.gde. waren eenige ge vallen van typhus voorgekomen. Daar na zijn verschillende, reizen gemaakt, zender dat er ziektegevallen zijn waar genomen. Toentertijd heeft de Kon. Hell. Lloyd ln samenwerking met den geneeskundigen gezondheidsdienst alle maatregelen genomen om deze kleine endemie, waarvan de oorsprong duister bleef en die zich bepaalde to: zekere groepen der bemanning, te onderdruk ken. Het daarover toen uitgegeven be richt behelsde, dal de vermoedelijke oorsaak van de voorgekomen typhus- gevallen gezocht werd in dc aanwezig heid van egn bacillendrager onder het keukenpersor.eel van ot tic leren mess- room en 2e klasse pantiy. Het schip is daarom toer. met geheel nieuw per soneel uitgevaren, na olkomen ont smetting door den G. G. D. Nu deden zich. gelijk bekend weer enkele gevallen oor, de eerste kort na het vertrek uit Buenos Ayres. Tot de slachtoffers behooren de tweede stuurman Doornbosch en dc as sistent-machinist Meijer. Eerstgenoemde is te Pemambuco ter aarde besteld, het stoffelijk overschot van den laatste L> aan de golven toevertrouwd. Aan boord is het bericht ontvangen dat de tweede machinist Willems. die in het hospitaal te Las Palmas werd verpleegd, eveneens is overleden. Op het schip werd omtrent de ziektegeval len de grootst mogelijke zwijgzaamheid betracht: dat de stemming onder passa giers en opvarenden verre van roos kleurig was, laat zich begrijpen. Gedurende de opvaart van IJmuiden naar Amsterdam is bij alle rieken en officieren alsmede bü het keukenper- soneel bloedonderzoek ingesteld en ver der zullen bacteriologische onderzoekin gen welke noodig zün in vollen omvang verricht worden. Maar dit was nog niet het einde van de ongelukkige reis. Want toen Zater dagmiddag dc Gelria opstoomde naai de kade, kwam het schip, volgens het Kbld., in aanvaring met dc Scheldc- stroom van de Hoüandsche Stoomboot Mij., welk schip met twee sleepbooten verhaald werd. Bü de steiger van de Holland-Amerikalün had de aanvaring plaats. De schepen liepen zoo tegen elkaar op dat ze allebei schade in l;c'. voorschip kregen en door sleepbooten losgetronken moesten worden. Gevaar voor zinken bestond er niet en daarom kenden de schepen verder gesleept worden, de Scheldostroom naar het Ne- derlandsche dok. de Gelria naar de Handelskade. DE CORRUPTIE IN HET GASBEDRIJF. De directeur va nhet gasbedrijf te Doetinchem die ingevolge een raadsbe sluit geschorst zou worden maar het nog niet is heeft volgens de N. R. Cl. een rapport gezonden aan de raadsleden waarin hü de geheel toedracht van de kwestie uitvoerig behandelt. Hij is niet tevreden over het optreden der raads commissie .en hij vraagt of dit de wüze is waarop men een hoofdambtenaar be handelt. De directeur eindigt: Nimmer heb ik mij in de 24 jaren, werkzaam bij het gasbedrijf, ann eenige oneerlijkheid schuldig gemaakt. Nooit heb ik een enkele penning van eenigen leverancier aangenomen, nooit cenig ge schenk. nooit eenig voordeel. Ik heb in het bedrüf steeds met kracht tegen cor ruptie gestreden, mijn ondergeschikten daartegen gewaarschuwd, waarvoor be hoed Thans wordt een commissie inge steld, ronder dat een enkele gepreciseer de beschuldiging tegen mij wordt geuit. Ik word bespionnee-d. mijn ondergeschik .ren worden over mij ondervraagd, mün particulier leven wordt nageplozen. Wil die commissie bij haar onderzoek Van der Stel hooren. ik kan het mij voor stellen. Wie dieven zoekt, mag dieven gebruiken. Maar ik acht het ongehoord, dat men mij, mar. van onbesproken naam, in een café roept en wil verhoo- ren onder bijstand van een veroordeel den knoeier en van een advocaat, dien die knoeier zich heelt uitgekozen. Myn waardigheid veroorlooft mij riet, mij daaraan te onderwerpen. Is vraag ter. slotte .of het gemeente belang wordt gediend, indien een ge meente-ambtenaar met eer. onbevlekt verleden aldus werdt behandeld. DE VAART OP HET NOORDZEEKANAAL. LANGDURIG OPONTHOUD VOOR DE SLUIZEN Zaterdagmorgen arriveerde te IJmui den het S.S. ..Rotti" van de Mij. „Neder land". Om 8.10 was de boot binnen ce pieren, half neger, lag het vaartuig vóór de groote sluis. Daar er door de kleine sluis den geheelen morgen werd ge spuid. was vcor het scheepvaartverkeer, zoowel in- als uitgaand slechts één sluis beschikbaar. Toen de ..Rotti" voor de sluis kwam. werd een aantal uitgaande schepen geschut, waarop de ..Rotti" dus moest wachten. Inmiddels was de „Gel ria" binnengekomen, welk vaartuig, als zijnde een mailboot, recht op vóór- schutting had. Deze laatste boot vrerd met behulp van een sleepboot van Bu reau Wijsmuller in de sluis gesleept, waarmede geruimen tijd verloren ging Nadat het schutten van de „Gelria" had plaats gevonden, waren eenige uitgaan de booten, die eveneens reeds geruimen tijd in het binnentoeleidingskanaal had den liggen wachten, aan de beurt. Toen de sluis van dez eschepen weer geklaard was. kon eindelijk de „Rotti" opvaren. Het was reeds over twee. eer de „Rotti" uit de sluis voer. De vertraging, die door dezen samenloop van omstandigheden ontstond, bedroeg minstens 5 uur. Ge lukkig behoefde het vaartuig niet voor de spoorbrug te Velsen te wachten. In gevallen als deze doet zich de be hoefte aan een derde sluis ten zeerste gevoelen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regcL Als een goed schaakspeler is Uw lichaam. Het trekt zijn strijdkrachten daar samen waar gevaar dreigt; b.v. het brengt Aspirin-Tabletten, opgelost in water, zoo spoedig mogelijk door de maag, darmen en aderen daarheen waar rheumatiek. Jicht, Ischias en zenuwpijn dringend hulp vorderen. Vraagt U echter steed* de echte Aspirin - Tabletten, kenbaar aan het „Bayer"- krais en aan den oranje band! Prijs 75 ets. Weiger namaak of losse tabletten. BLOEMENDAAL. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING Voor dc afdceling Bloemendaal Santpoort zal op Dinsdag 10 Januari Carry van Bruggen in hotel Vclser» end ccn lezing houden over „Joodsch leven in dc letterkunde". BEVERWIJK. GEBOUWEN DER LICHTBEDRIJVEN. Overeenkomstig een ^n opdracht van B. en V/. door den gemeente-architect gemaakt plan tot verbouwing van kan toor. magaziin en werkplaats der Licht- bedrijven. stelt het college den raad voor. tot deze werkzaamheden te be sluiten. De kosten van een en ander, inclusief de meubileering en den aanleg van gas en electrisch licht worden door den gemeente-architect begroot op 12120. BENOEMING ONDERWIJZERES. Burgemeester en Wethouders hebben den raad aangeboden de volgende voor dracht voor dc benoeming van een on- derwüzeres in de handwerken voor meisjes aan de Openbare U. L. O. school: 1 Mej. A. M. Mes. tijdelijk onderwijze res in de handwerken aan genoemde school. 2 Mej. A. J, Vorstelman, onder wijzeres in de handwerken aan de Openbare U. L. O. school te Blocmen- daaL OPCENTEN OP DE PERSON'EELE BELASTING. B. en W, deelon den raad mede, dat in verband met de wijzigingen in de wet op de personeele belasting 1896. het besluit tot heffing van gemeentelijke op centen zal moeten worden herzien. De bedoeling van genoemde wetswijzi ging, aldus het college, om zoowel ge bruikers van perceelen met geringe of middelbare huurwaarde te ontlasten, als tegemoet te komen aan hen, die één of meerdere kinderen te verzorgen hebben, is voornamelük op tweeërlei wijze ver- wezenlükt, in de eerste plaats door ver hooging van het bedrag, dat van de huurwaarden als onbelastbaar wordt af getrokken van 82.50 tot 120 «.voor de 6e klasse, waartoe Beverwijk behoort) in de tweede plaats door verruiming van den z.g. kinderaftrek. Als gevolg van de verhooging van het onbelastbaar bedrag der huurwaarde zullen rond 300 perceelen niet meer in üe belasting kunnen worden betrokken Het hieruit voortvloeiende verlies aan opcenten is door B. en W. becijferd op 5000, waartegenover komt te staan als verhooging der opbrengst door het Jaar- lijksch accres 'n bedrag van 2500 en een bedrag van ongeveer ÏOÓO tengevolge van de nieuwe schattinger der door de eigenaars zelf bewoonde perceelen. Mitsdien zal, in vergelijking met 1927 aan den dienst 1928 slechts een bedrag van 1500 minder ten goede komen aan gemeente-opcentcn. In dc gegeven omstandigheden achten B. en W. het niet noodzakelijk, om het tarief der op centen zoodanig te wijzigen, dat een ge lijke opbrengst als voorheen wordt ver kregen. In verband met een en ander heeft het college een eenigszins gewijzigd ta rief opgemaakt en dit den raad ter goed keuring aangeboden. Albireo 6 Jan. ie Seccondee naar Liberea. Abbekerk 7 Jan. te Rotterdam van Bremen. Almkerk 7 Jan. 3 u. van Port S3id. Brisbane n. Rotterdam. Almelo 7 Jan. te Amsterdam van Antwerpen. Alchiba 4 Jan. te S3pele van Amster dam. Aldabi 6 Jan. te Bahia. Buenos Ayres n. Rotterdam. A ga mm non 4 Jan. ran Ponce naar Havre en Amsterdam. Bilüton 7 Jsn. van Amsterdam naar Rotterdam. Boschdijk 6 Jan te New York van Rotterdam. Calllstro 6 Jan. van Balbao naar Callao. Eemstroom 4 Jar., van Freetown naar Sherbro. Edam 6 Jan. van Vigo. Rotterdam r. New Orleans. Eemdijk 6 Jan. van Hamburg naar Rotterdam. Gorontalo p. 6 Jan. 21 u. Suez, Bata via n. Rotterdam. Gelria 7 Jan. te Amsterdam van Buenos Ayres. Indrapoera 6 Dec. 12 u. ran Marseille Rotterdam n. Batavia. IJstroom 6 Jan. van Seccondee naar Accra. Johan de Witt 6 Jan. van Genua, Ba tavia n. Amsterdam. Kilstroom 7 Jan. van Lagos naar Accra. Karimoen p. 6 Jan. Perim, New York n. Java. Kertoscno 7 Jar.. 6 u. te Padang. Rot terdam n. Makassar. Kota Radja 7 Jan. van Batavia naar Rotterdam. Maasland 3 Jan. van Monrovia naar Konaktry. Maasdam 6 Jan. van Vigo. New Or leans n. Rotterdam. Rotti 7 Jan. te Amsterdam van Java. Sitoebondo 7 Jan. van Rotterdam naar Batavia. Siantar'7 Jan. te Singapore. Rotter dam n. Batavia. Stadsdük 5 Jan. van Singapore, Ba tavia n. New York. Sibajak 7 Jan. te Rotterdam van Vlissingen. Tjikarang 2 Jan. van Kobe naar Batavia. Tjikembang 5 Jan. te Batavia. Texel 7 Jan. van Bremen naar Ham burg. Tabanan 6 Jan. van Singapore, Ba tavia n. Rotterdam. Vondel 6 Jan. van Belawan, Deli. Amsterdam n. Batavia. Zenada p. 6 Jan. Ouessant. Beira naar Rotterdam. Aludra p. 6 Jan. Madeira. Rotterdam n. Buenos Ayres. Bin tang 4 Jan. van San Francisco n, Batavia. Zenada p. 7 Jan. Beachy Head, Beira na. Rotterdam. Alderamin 7 Jan. n.m. van Genua Rotterdam n. Rangoon. Billiton 7 Jan. vm. te Rotterdam van Amsterdam. Baarn 7 Jan. v.m. van Rotterdam n. Hamburg. Cardiganshire 7 Jan. 13 u. 40 min. van Londen. Pacifickust naar Rotter dam. Drechtdljk 4 Jan van San José, Rot terdam n. de Pacifickust. Eemdük p. 7 Jan. 11 u Borkumcr Rif, Hamburg n. Rotterdam. Fauna 7 Jan. van Amsterdam naar W.-Afrika. Flandria 6 Jan. v. Bahia, Amsterdam n. Buenos Ayr es. Glekerk 7 Jan. van Klllndini naar Port Soedan cn Rotterdam. Garoet 7 Jan. van Hamburg naar Rotterdam. Gorontalo 7 Jan. van Port Said. Java n. Rotterdam. Mer.ado p. 7 Jan. Ouessant, Rotter dam n. Java. Overbon 7 Jan. van Amsterdam naar Hamburg. Patria p. 7 Jan. Suez, Java naar n. Hamburg. Poeldijk 7 Jan. v.m. van Rotterdam Rotterdam. Rijnland 7 Jan. te Amsterdam van W.-Afrika. Vulcanus 7 Jan. van Amsterdam naar W.-Indië. Volendam 7 Jan. van New Yoric naar Rotterdam. Westerdljk 7 Jan. vm. van Rotterdam n. New York. IJselkcrfc 7 Jan. nm. te Suez, Rangoon n. Rotterdam. DINSDAG 10 JANUARI HILVERSUM 1060 M. 12.00 Poiitieber. 1235—2.00 Lunchmuriek door het A. N. R. O.-trio. 3.00—4.00 Knipcursus van mevr. De Leeuw van Reus. 5.30—7.15 Dinermurick door het A.N, R.O.-orkest. W. Doortmont.piano. 7.15—7.45 Engclschc conversatieles. 7.45 Polit^-ber. 8 10—9.00 Pianoconcert door mevr. S. BosniansBenedicts. Daarna Kinder- stub?. liederencyclus. Moussorgsky, door mevr. J. Hendrlchs. zang 9 00 Henri van Wermeakerken: Feest dagen ln Indiö. 9 30—1030 Concert door het Mando- Itne-orkest .Sempre Avantl". dir. J. Kcldyk. 10.30 Persbcr. 10.30—12.00 Gramofoonmuzlck. HUIZEN 1840 M. Na 6 uur 1950 M. 12.30—1.30 KRO. I.unchmuriek door liet Trio „Winkels". 5.30—6.30 KRO. Dlnermuzick. 6.30—'7.00 Esperantoles. 7.00—7.30 Engelsch voor beginners. 7.30—8.00 Cursus kerklatijn door Leo Speet. 8.00 Derde Beet hoven-avond. Mej. H. Bosnians, piano. Mej. L. Wijngaarden, viool. Mej. S. v. 't Llndenhout. alt viool. Mej. F. Bellnfante. cello. Joh. v. Iiell. clarinet. Ed. Verdelman. fagot. A. Torenspits, hoorn. W. Reullng. contra bas. Spr. Tli. v. d. BUI: Beethoven en zUn werken. DAVENTRY 1600 M. 11.20 Dnventrykwartet. 12.20—2.20 Carlton Mason sextet en solisten (sopraan, bariton, cello). 3.20 Daventry kwartet en solisten (bariton, mezzo sopraan). 4.20 W. Hodgson's orkest 5.20 Huishoudpraatje. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gramofoonmuzlck. 6.50 Nleuwsber. 7.05 Gramoloonmuziek. 7.0 Lezing. 7.35 Mozart's vloolsonatcs (piano, riool 7.45 Causerie. 8.05 Licht opera-programma. Sym- phonle-orkest. R. Morion, sopraan. F, Jone6, tenor. 0.20 Nleuwsber. 9.35 Prof. Thomson: Wonders of deep sea life. 9.50 Nieuwsber. 9.55 Vaudeville. G. Fields, comedienne. Arta Fowler met zUn ukulele. R. Evans en O. Debenham. humoristen. N. Ke nyon. Schotsche komiek. 10.50—12.20 Dansmuziek PARIJS „RADIO PARIS" 1750 M. 12.50—2.10 Orkestconcert. 4.00—5.00 Orkestconcert. 8.50—11.20 Concert. Hr. G. Colin, declamatie. Orkest: Rheingold, Wagner. LANC.ENBERG, 469 M. 12.251:50 Orkcs (concert. 5.206,20 Orkestconcert. 7.35—9.20 Kamermuziek. Het Amar- kwartet. L. Amar, viool. W. Caspar, viool. P. Hindemith. viola. Frank, cello. P. Schramm, plano. KöNIGSWUSTEU1IAUSEN, 1250 M. 11.20—7.05 Lezingen cn lessen. 7.30 „Der Schmuck der Madonna". opera in 3 acten van E. Wolf—Farrarl. 9.20 Nleuwsber. HAMBURG. 395 M. 4 20 Karl v. Linné Herdenking. 7.35 Cembalconccrt. 8.33 Wecnsch Lultconcert door Dc. P. Bach. Daarna orkestconcert. 10.50—11.50 Dansmuziek. BRUSSEL. 509 M. 5.20—6.20 Dansmuziek. 8.35 Orkestconcert. 10.05—1035 Dansmuziek. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 CenU per regel. 10 wordt gezond en sterk het krijgt mooier glans het wordt vrli van roos het blij*t beter zitten het valt niet moer uit indien Rij '"os morgens ccn weinig PUROL tusschen de handen wriift cn dit door dc haren uitsirijkt. 't Voldoet iedereen. VOOR DE KINDEREN. Nu begrijpen allen wat Ormoesz van plan is- Hij wil alle bewoners van dc Bazarmuizcnstad doen we te:: dat sultan Abdallah e! Ibrahim nog leeft- Moedig trekken Ali, Snuftelgraag en Knagelijntjc een oogenblik later naar dc stad. \ii zet een zeer ernstig gezicht, doch inwendig heeft hij schik.... ■Bij het marktplein gekomen haalt Ali zijn rechtcrvoorpootje over de snaren en be gint gevoelvol te zingen ..Aan den oever van een snelle vliet Keu treurig tnuisje zat Het weende en huilde van verdriet Haar eigen snuitje nat

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 7