HERINGA &WUTHRICH Avondtoiletten gereinigd Haverschmidt&Klaje HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 19 JAN. 1928 P H 1 L I P S' 5 RADIO-TOESTELLEN (Adv. Ing. Mcd.) op de ambachtsschool, stelt de directeur persoonlijk een psycho-technisch onder zoek in. Met deze wijze van werken zijn zeer gunstige resultaten verkregen. Het ver loop op de school is dan ook slechts voor een klein percentage toe te schrij ven aan de ongeschiktheid van de leer lingen. Te Haarlem is het percentage van de leerlingen die het niet tot een eindexamen brengen lager dan 30 pet. door dr. Prak genoemd, hoogstens 26 of 27 pet. Meestal is de reden dat een Jongen de school verlaat dat de ouders het niet langer kunnen bekostigen, zoo dat de Jongen al naar een baas moet. ziekte, of verhuizing. Met de boeken toonde de heer Henge- veld de Juistheid van die verklaring aan. Als er een enkelen keer een Jongen doorglipt waarvan later gezegd moet worden, dat het beter is, dat hij het on derwijs niet verder volgt, dan wordt dat meestal al na enkele maanden gecon stateerd. Dan is het nog' mogelijk zijn plaats door een anderen leerling te la ten Innemen. Toepassing van het denkbeeld van dr. Prak is dus te Haarlem overbodig. Bo vendien zoo constateerde de direc teur do cijfers die Dr. Prak geeft over de kosten van het onderwijs zijn onjuist. Dat is hem reeds door den in specteur-generaal te kennen gegeven. De heer Hengevcld vertelde ook nog een en ander over den gang van het onderwijs op de ambachtsschool. De school is meer dan vol. Overdag zijn er 340 a 350 leerlingen, maar met de avond cursussen medegerekenö, stijgt het aan tal leerlingen over de 800. Kik Jaar ko men er meer aanvragen dan cr plaatsen beschikbaar zyn. Er kan dus geschift worden. Toch is de afwijzing nog niet van dien aard, dat al gedacht moet wor den de school te vergrooten. Het kan voorloopig nog wel zoo blijven conclu deerde de directeur. Over de bereikte resultaten was 'dc directeur tevreden. Elk jaar worden zon der moeite de leerlingen die eindexa men gedaan hebben, als zij niet door- studceren. bij werkgevers geplaatst. Meestal zijn er meer aanvragen dan Jongens. Wordt zoo vroegen we door 't uitstekende vakonderwijs niet bereikt, dat slechts weinig jongens van de am bachtsschool op den duur practisch werk zaarn blijven? De directeur antwoordde: Die gedach te is onjuist. Een onderzoek heeft uit gewezen. dat 65 pet. van deze Jongens practisch werkzaam blijven. Ons onder wijs is er alleen op ingericht om goede vaklieden te maken. Als in de practijk blijkt, dat er in de jongens meer zit dan ambachtsman, dan komen zij cr toch wel boven uit. Het onderwijs mag daar mee evenwel geen rekening houden. RAADSVERGADERING De gemeenteraad van heden begon met een zitting met gesloten deuren. Daarna zou aan de orde komen de ver dere behandeling der gemeentebcgroo- ting voor 1928. HET SPOORWEG ONGELUK TE RIJSWIJK. STRAFFEN. De direotle der Spoorwegen heeft, vol gens de Tel. de volgende straffen opge legd aan do schuldigen aan hot spoor wegongeluk by Rijswijk, waar twee elec- trische treinen op elkaar botsten. De wagenvoerder Van der Gast, die dienst deed op den trein uit Den Haag, is teruggesteld tot wagenliohtcr te Leid- schcndam. De seinhuiswaohler van het seinhuis Vaillantlaan, die vergat den wissel om te leggen, werd teruggebracht tot arbeider, terwijl van den dienst- doenden chef Van der Bos. die last gaf tot het voorbij rijden van een onveilig sein, een halve maand salaris is inge houden. LAGERE SCHOUWBURG- PRIJZEN. PROEF IN DEN JANSWEG- SCHOUWBURG. Zondagavond 22 Januari zal in den schouwburg aan den Jansweg een voor stelling van Blanke Ballast gegeven worden door het Nieuwe Ned. Tooneel. artistiek leider Louis Saalborn. Voor deze voorstelling zUn de prijzen gereduceerd als proef of door verlaging der entreeprijzen het schouwburgbezoek groeter zal worden. DE GEMEENTELIJKE AUTOBUSSEN. VERGADERING VAN CHAUFFEURS. Door de afdeellng Haarlem van dc Ned. Unie van Chauffeurs en overig automobielpersoneel aangesloten bü den Centr. Bond van Transport-arbeiders wordt Vrttdag een tweetal vergaderin gen gehouden voor het personeel der diverse autobusHjr.en. Op deze vergaderingen, die rullen plaats vinden des morgens te 9.30 uur en 's avonds 7 uur in het gebouw De Centrale, wordt naast een aantal inge komen klachten omtrent arbeidstijd, de kwestie der gemeentelijke autobuslijnen besproken. In dit verband zullen aan dc vergadering eenlge voorstellen ge daan worden teneinde de arbeidsvoor waarden van het personeel dat op der gelijke lijnen komt te rijden, zoo goed mogelijk te doen zijn. ARR.-RECHTBANK. DE AANRIJDING OP HET „SCHUINE PAD" TE HEEMSTEDE. OPNIEUW BEHANDELD. VRIJSPRAAK GEVRAAGD. Hedenmorgen diende voor de Haar- lemsche Rechtbank opnieuw de bekende zaak van de aanrijding op het z.g Schuine Pad" tegenover het Raadhuis te Heemstede, waarbij, zooals men weet, op 21 Juli 1927 de bejaarde loopknecht van een wasscheri) aldaar, Govert Goos- sens genaamd, die daar op een drie wie lig transpoi trijwiel reed, door een tram van de N.Z.H aangereden en gedood werd. Deze zaak diende in het najaar reeds voor de Haarlemsche Rechtbank. Te gen den wagenbestuurder J. van K. uit Haarlem werd toen twee weken hechte nis geëlscht, doch de Rechtbank ge lastte een hernieuwd onderzoek, daar het niet zeker was. of de verdachte den fietser op voldoenden afstand had kun nen zien aankomen in de bocht, die de weg daar ter plaatse maakt. De zaak werd heden opnieuw behan cleld omdat, sedert de vorige behandeling in de Rechtbank in de plaats van Mr. de Josselin de Jong een nieuwe rechter heeft zitting genomen. Alle getuigen waren derhalve opnieuw opgeroepen. Den verdachte was ten laste gelegd, dat de dood van Goossens op 21 Juli 1927 te Heemstede aan zijn schuld te wijten is, omdat h(j, toen hü Goossens op 40 a 50 M. voor zijn van Haarlem komende tram zag naderen, met de van Groenendaal komende tram daarachter niet. althans niet tijdig of onvoldoende heeft geremd, wat in de dagvaarding hoogst roekeloos en onvoorzichtig ge noemd werd, daar Goossens niet kon uitwijken omdat rechts boornen stonden en lings een verhoogd trottoir was. en de tram uit de richting Groenendaal hem achterop kwam. Als gevolg van de aanrijding kwam Goossens volgens dc dagvaarding tusschen de van Groenen daal en dc van Haarlem komende tram terecht, waardoor hij uitgebreide sche delbreuken bekwam, terwijl de hersenen en de schedel ernstig gekwetst werden, en Goossens kort daarna is overleden De verklaringen van de getuigen stem den overeen met die welke wij bü de vorige behandeling uitvoerig hebben vermeld. Als eerste getuige werd gehoord W. Schoo, die liet ongeluk heeft zien ge beuren. Get. Dr. J. P. L. Hulst legde als geneesheer-deskundige eenige verkla ringen af betreffende de verwondingen van het slachtoffer. De verdachte verklaarde, dat de af stand. waarop hij zich van den fietser bevond, toen hij hem opmerkte, ongeveer 20 M, moet geweest zijn De dagvaarding vermeldt 40 a 50 M, Get. H, J. Rooyers. de bestuurder van de uit Groenendaal komende tram, die het ongeluk heeft zien aankomen, ver klaarde. dat de afstand, waarop de verd. is beginnen te remmen niet meer dan 10 M. bedroeg. Bovendien motregende het, zoodat de rails glad waren. Getuige heeft gezien, dat verdachte voorover gebogen stond, dus in een houding die bij- het-remmen aangeno men wordt. Op de rails heeft hij de groeven waargenomen, die daarin ont staan als een tram met geremde wielen doorglijdt. Deze getuige verklaarde ook. dat, Goossens by de wagenbestuurders bekend stond, omdat hij altijd zeer lang zaam was met zich van de rails te verwijderen, als de bestuurders signalen gaven. Daarover hadden de bestuurders zich nog bij zijn patroon, den heer Rijnlcrse, willen beklagen. Getuige C. H. Kemper, inspecteur van politie te Heemstede, vertelde zUn be vindingen bij de reconstructie van de aanrijding. Ook do agenten hebben vol gens dezen getuige last met uitwijken als zij met een driewieler b.v. een fiets- brancard rijden. Bovendien was Goos sens een oude man. Mogelijk is. dat ver dachte de blauwe transportfiets tegen het silhouet van de van Heemstede ko mende tram niet heeft zien aankomen. Get. P. M. Gleske. chef van den Uit voerenden Dienst bü de N.Z.H. T. M„ verstrekte eenlge gegevens over de in richting van de nieuwe motorwagens, z.g. cardanwagcns, de remmen en zand- strpoiers. Pertinent kon hij niet ver klaren, dat bU zulk weer als het 21 Juli was op 40 Meter geremd kan worden. Zooals men weet heeft de verdachte niet den zandstrooier kunnen gebruiken, omdat de pen daarvan uit haar verband gewipt was. doordat verd.'s zool met den platten kop van die pen in aanraking was gekomen, Gei. Rooyers verklaarde, dat dit zeer wel mogelijk was, en wel meer gebeurt. De heer Gioske deelde mede. dat inmiddels de zandstrooiers veranderd zijn, zoodat uitwippen niet meer gebeuren kan. Als getulgc-deskundlge was voor deze tweede behandeling van de zaak opge roepen dc heer W Huizinga, ingenieur van tractie bü de Gemeentetram te Am sterdam. Deze bevestigde in hoofdzaak de verklaringen van de andere getuigen, dat, ook indien de verdachte Goossens op 2S of 30 Meter had kunnen zien aan komen. het nog de vraag geweest zou zijn of hij bü de slechte weersgesteldheid nog tijdig had kunnen remmen, Dat de zandstrooier pen er uit gewipt was. is een ongelukkig toeval, dat- men den verdach te onmogelijk kan aanrekenen. J?oor dc proeven achtte deze deskundige verdach- te's schuld dan ook geenszins bewezen. De Officier van Justitie, mr. An- dringa, zijn requisitoir nemende, zelde, dat dc Rechtbank een nieuw onderzoek gelast had, om te trachten een deskun dige te vinden, die zou kunnen bewij zen. dat verdachte meer had kunnen doen dan hij gedaan heeft. In den heer Huizinga heeft men een deskundige ge vonden. maar ook deze is tot de con clusie gekomen, dat verdachte niet an ders had kunnen doen. dar. hij gedaan heeft, en dus geen schuld heeft gehad aan het ongeluk. Hij vroeg derhalve vrü- spraak De verdediger Mr. Witiox. uit 's-Her- togenbosch. rechtskundig adviseur van de Ned. Vereenlging van Spoor- en Tramwegpersoneel hield een kort plei dooi, waarin hü memoreerde, dc ver schillende bedrijven waarin het onder zoek zich heeft afgespeeld. Uit de ge tuigenverklaringen bij het eerste onder zoek was niet wijs te worden, het on geval werd dus gereconstrueerd. Ook de proef tc Heemstede heeft echter geen overtuigend bewijs geleverd, en tenslotte hebben de proeven van den deskundige bewezen, dat den verdachte geen schuld treft- De fiets was bij deze proef niet duidelijk te onderkennen, tegen het sil- huet van de tram, zoodat de politie, terwijl nu de bestuurder toch voorbe reid was, niet eens een man op de flets heeft willen blootstellen aan het gevaar van een tweede ongeluk. Ook de directeur van de trammaaischappU is overtuigd van verd.'s onschuld. Mr. Wit lox vroeg zoo mogelijk onmiddclijk uit spraak teneinde den verdachte niet lan ger in onzekerheid te laten. De Rechtbank bepaalde tenslotte de uitspraak op Donderdag as. FAILLISSEMENTEN. Op den 18en Januari 1928 werd dooi de Arrondissments Rechtbank te Haar lem in staat van faillissement ver klaard: Adrianus Wilhelmus Christof- fels, bloemenhandelaar, wonende te Haarlem, Brouwerskade no. 43. Rechter-commissaris: Mr. J. H. Smits. Curator Mr. A. F. H. Schreurs. DE VERBINDING MET HAARLEM NOORD In verband met de werkzaamheden die aan den Rijksstraatweg moeten plaats vinden, kunnen de autobussen de gewone route over den straatweg niet meer nemen en zün dientengevolge de bewoners van de z.g. Vogelenbuurt en andere straten in Haarlem-Noord ver stoken van eenige verbinding met de stad. Deze bewoners gingen namelijk altijd met de autobussen die van Velsen afkwamen naar Haarlem. Naar wij thans vernemen heeft de ondernemer Schoone, dezelfde die ook verzocht heeft in aanmerking te mogen komen voor de gemeentelijke autobus sen, het verzoek gedaan, om gedurende den tijd dat de Rijksstraatweg is op gebroken, een aparten dienst te mogen onderhouden tusschen Haarlem en Haarlem-Noord. Door de autoriteiten ls reeds alle aandacht aan dit verzoek ge wijd en binnen enkele dagen zal nlerop de beslissing vallen. Voor de bewoners van Haarlem-Noord zou inwilliging van het verzoek een gewensebte oplossing zijn. HANDGRANATEN ONTPLOFT. VIER GEWONDEN. Door tot dusver onbekende oorzaak ontploften gisteren, naar het Hbld. meldt. b(j het oefenen door militairen van het regiment wielrijders met half- scherpe handgranaten, nabij de Isa- bellakazeme te 's-Hertogenbosch, busjes met siagkwlkpüpjes. Vier militairen werden gekwetst, dc wachtmeester Nak en de dienstplichtige Spyling werden met vleeschwonden aan het been naar het Protestantsch Ziekenhuis vervoerd. De sohramwon- den._yan dc beide, .anderen werden ter plaatse verbonden. WEERBERICHT naar waarnemingen verrricht in den morgen van 19 Jan. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te de Bildt. Hoogste barometerstand 775.7 te Sfirna, Laagste barometerstand 744.9 te Seydïsfjord. Verwachting: krachtige tot matigen Westelijken tot Noordelüken wind, ge deeltelijk bewolkt, aanvankelijk sneeuw - of hagelbuien, temperatuur om het vriespunt. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Gisteren 768 m.M. Heden 7-3,2 m.M. Ach^rultgaar.de. Firma A. FEDERMANN, Optische Industrie. Gr. Houtstr. 37, Haarlem, Tel. 11059. THERMOMETERSTAND 19 Januari Hoogste gisteren. F. 42 Laagste hedennacht F. 37 Hoogste heden 12 uur F 40 BURGERLIJKE STAND HAARLEM 19 Januari. Ondertrouwd: 18 Jan.: W. A. Stroo en G. E. v. Zwieten, H. Loerakker en C. A. W. A. Ketelaar, A, J. v. Heys en O. Sernee, A. J. v. d. Hoek en F. v. Nlm- wegen, W. H. Oerlemans en G. Stapel, H. Zwart en M. C. Kooien, J. Geijl- voet en J. Poelman. Getrouwd: 18 Jan G. J. Kol en J. M. Franse, G. v. d. Werff en R. Schoffel- meer, H. J. Siebeling en A. Kooiman, J. M. Kuvener en G. M. P. v. d. Put ten, M. Zweiphennlg en M. Schoffel- meer, J. v. Egmoild en G. Jansen. Bevallen: 16 Jan.: M. J. Smit—Kooy- man, d., H. J. C. VeldkampHamstra, z„ H. E. v. Kessel—Kuiters, d., 17 Jan.: J. E. Zorn—de Vries, z., A. WitteCncs- sen. z., J. H. Elfrink—v. d. Steylen, z„ 18 Jan.: I. Tielman—Berends, d., B. v. Wort—Mollema, d. en z., Overleden: 16 Jan.: J. Jansen, 79 j„ Wilsohsplein, C. J. Gras, 46 j., Edison- straat, 17 Jan.: A. Leenderts—Rieuwers 66 J„ Sophiastraat, A. Snelde Graaf, 61 j., Spaanschevaartstraat, A. A. BU- lévëid, 24 j., Kamperlaan. DE AUT0M0BIELTENT00NSTELUNG TE AMSTERDAM. Een dag vóór de opening. WU zün heden even een voor-kijkje gaan nemen op de 18e Internationale Automobieltentoonstelling van de R.A.I. die Vrüdag in het belangrUk vergroote' gebouw aan de Ferdinand Bolstraat te Amsterdam wordt geopend en tot 27 Januari a.s. zal duren. De tentoonstel lingszalen leverden het gewone beeld op van koortsachtig werken om op tüd klnaT te komen. Dit is inhacrent aan elke automobielexpositie en niet aan dit soort tentoonstellingen alleen. Wü hebben ons niet aangesloten bij de groep vertegenwoordigers van de koningin der aarde die in de gebruike- lyke kudde-formatie werden rondge leid van stand tot stand, maar een een zamen rondgang gemaakt langs stands die grootendcels. half. of heeiemaal niet klaar waren, maar geen enkele waarop niet gewerkt werd. Het was zeer interessant en af en toe toe wat gevaftrlijk ook als er een mach tige limousine büna over je teenen ge reden wordt en je met een snelle wen ding het veege lijf nauwelijks in veilig heid kunt brengen. Charivarius heeft wel eens een automobleltemtoonstelling geprezen als do eenige gelegenheid waar- bü je het moderne vervoermiddel zonder levensgevaar kunt bezichtigen, maar op den dag voor een tentoonstelling is dat nog niet het geval. Maar, niettegen staande de onvoltooidheid valt er toch bü zoo'n voorproefje voor den toe schouwer. die autemobielschoon kan waardeeren, veel moois ie zien. Als algemeene indruk behoud jc, dat de open wagen, waarover een paar Jaar geleden schijnbaar definitief de doods klok ls geluid, nog zoo dood niet is. Het Amerikaansche voorbeeld is in dit op zicht zekor niet door de E-uropeesche merken gevolgd, die nog byna zonder uitzondering hun open typen een royale plaats op hun stand inruimen. Al dat blinkende en glimmende koetswerk brengt oogenschijnlük weinig nieuws, maar de carrosserie is ook slechts het aangezicht van de automo biel. Daarachter bevinden zioh de her sens. pardon de motor en die blüft toch maar het voornaamste onderdeel. Het volkomen ingebouwde type heeft natuurlijk naast aestlhetische ook prac- tlsche voordeden, maar het heeft de automobielmotor als tentoonstelllngs- object voor den toeschouwer minder interessant gemaakt. Zijn blik gaat dus al gauw, nadat hU heeft geconstateerd, dat de meeste Europeesche motoren oer. Amerikaansch uiterlijk hebben gekre gen en het zes-cylindertype verre in de meerderheid ls gekomen, naar de toeetel len. die om den motor heen zün aange bracht. En hier vindt hü de belangrijk ste verbeteringen op automobiel-con structief gebied belichaamd in de ver schillende filters voor benzine, lucht en olie. De steeds algemeener wordende toepassing van deze drievoudige filtrage is op zich zelf het duidelijkst bewijs van hoe groot belang zy is voor den le vensduur van den motor en dus van den wagen. Verder vallen er nog interessan te constructies te vermelden op het mede zeer belangryke terrein der vee ring en men constateert dat meer en meer fabrieken het ideaal zoeken in onafhankelüke veering, hetzij in alle wielen, hetzij alleen voor of alleen achter. Deze achttiende expositie van de R.A.I. is niet alleen de grootste, ooit Jn Amsterdam georganiseerd, zij is on getwijfeld de meest volledige internatio nale automobieltcntoonstelling, dlc Europa te zien heeft gegeven. De expert zal er zijn hart ophalen aan tal van interessante constructies, de leek zal er genieten van een massale weelde, ge ïmporteerd uit vele landen der wereld. Maar niemand zal een bezoek betreu ren. Voor een stopbora op de Ceintuurbaan stond een kruier op de fiets een voet op den grond geleund, een reusachtige koffer op den schouder, te wachten, tot hy zijn weg. die blijkbaar naar de ten toonstelling voerde, zou mogen vervol gen. Naast hem kwam een slagersjongen staan, keek naar de koffer en spral:: Hé j6, wazzlterln? De nieuwe Fort voor de Raai? Toen wü weggingen: Vlak voor de tentoonstellingsdeuren stond een klein straathondje, een ruw harige terrier die juist zün stamboom heeft gemist. Het keek naar de zenuw achtige bedrüvigheid van zooveel men- schen daarbinnen en uit de ietwat scheeve houding van z'n kop maakten wü op. dat hü zich afvroeg, waar al die drukte voor was, Toen blafte hü plotse ling nadrukkelijk en klagend langge rekt. draalde zich om en ging hoofd schuddend zijns weegs. GROOTSCHE PLANNEN. Een HoIIand-ïndië vlucht in 3 dagen. Naar het ..Leidsche Dagblad" ver neemt, heeft ir. B. Grasé, de bekende vlieger, chef van de wetenscha;:pelüke afdeeling van de Fokker Fabriek te Am sterdam, het plan opgevat om nog dit Jaar in drie étappes van 24 uur naar Batavia te vliegen. De étappes zullen zün: le étappe tot Basra. 2c étappe Basra—Allahabad, 3e étappe Allahabad- Batavia, waarna. langs dezelfde route de terugreis zal worden aanvaard. Voor dezen tocht zal een drie-mo- torlg Fokker vliegtuig van speciale con structie worden gebruikt, bemand met Ir. Grasé, als commandant en drie mede piloten. Verbetering duur-record. Verder heeft ir. Grasé naar het Kbld. verneemt, nog het plan, alvorens den tocht naar In dié te ondernemen, een duurvlucht boven Nederland te maken. Onze zegsman sprak van een vlucht van driemaal 24 uur. zoodat deze vlucht bo ven Nederland dan tevens zou inhouden een poging tot verbetering van het we- reldduur-record. Over den Oceaan. Mocht de vlucht naar Indië en terug, in tweemaal drie étappes, slagen, dan moet ir, Grasé van plan zün om daarna een poging te doen van Nederland naar Amerika te vliegen. PERSON ALIA. Aan de universiteit te Amsterdam is heden voor het doctoraal examen in de scheikunde geslaagd de heer P. van Campen te Haarlem. TELEGRAMMEN BESTRIJDING DER CHOLERA. NIEUW BACTERIëN DOODEND MIDDEL. PARIJS. 19 Januari (Havas). Naar de „Matin" verneemt heeft de Fransche geneesheer Dr. Dherell, die door de Britsche règeering naar Indië werd uit gezonden. daar proeven genomen met een door hem uitgevonden bacteriëndoo- dend middel, waardoor hij er in ge slaagd is. het sterftecijfer onder de cho- lerahjders van 62 pCt. tot 8 pCt. te doen dalen. VISCHNETTEN VER- NIETIGD. 10.00 tl.SCHADE. URK, 19 Jan. De Urker Zuiderzee visschers, die Maandag JJ. de garlng- netben hebben uitgezet., hebben giste ren groote schade aan hun vischtuig geleden. Ofschoon het scheen, dat er geen ijs meer in de Zuiderzee aanwezig was. kwamen er gisterennacht met den Oostenwind groote ijsvelden van de Friesche kust aandrijven, welke eerst met den achtervloed en daarna met de vooreb groote schade aangericht hebben aan het vischwant. Alles werd vernie tigd door het üs. De schade wordt geraamd op ongeveer f 10.000. Er heerscht groote verslagenheid onder de visschers, vooral daar zü door de vorst reeds gedurende eenige weken tot werk loosheid werden gedoemd. Amsterdamsche Beurs Opgegeven door de Nat. Bankvcreeniging DONDERDAG 19 JAN. 1928 Staatslening* 6% Ned. 1923 S% Ned. 1919 Scheepvaart Oude Vaart Scheepv. Unie... Holl. Lloyd PaketTaart Onde Boot Nierelt. Rottcrd. Lloyd.. Stoowv. Ned..... Marine Comm.... Marine Pref Industrieën Ned. Kunstzijde. Mnkubee. Holl. Kunstzijde. Onde Philips,... Gew. Jurgenj.... Centr. Suiker Ind.Ond.Bnitenl. Anaconda copper Steel Comm Bank Kol. Bank... Indische Bank... Cert. Hand. Mij. Petroleum Pendawa Gec. HolL Petr. Kon. Petroleum. Geld CnltooT Mij. H.V.A. Java Coltnor. Colt. Vor&tenL.. Dito Actions Kaliredjo Poerworedjo...... Tabak Deli Mij Srne-nbah Dcli Batavia..., Oostkust Robber Anist. Rubber... Lampoag Som.., Wat Sumatra Vico Silan Sumatra... Deli Bat. Robber Serbadjadi Intercont. Robb. Amerika Southern Rails.. Wabash 100 101# 87 197", 43Hb. 228 94# 133 182 194 5V, 43'/. 418# 420 1274 1554 570 249 b. 1C04 144'/. 265 1764 174 338 4 V. 796-798 394 17 9# 159 118H 461 506 5724 270 3174 223 351 2974 157 250 325 142 64»/,—64# 874 418-421 1274 1554 570g.b.J 2484-250 2661. 176 b. IS 336 g.b.—338 1794 159 4694 507 5724 274 3174-3174 223 g. b. 328 - 329 18T/i—19 YOUGO-SLAVIë. EEN PRINS GEBOREN. BELGRADO. 19 Jan. CVJD.) Koningin Marie heeft hedenmorgen te 1,20 uur het leven geschonken aan een zoon. De moeder en het kind zyn wel. Hon derd en een saluutschoten werden ge lost. VELSEN. SCHOOL- EN WERKTUTNEN. De Kring Noord-Holland der Centrale Vereeniging voor School- en Werktui- nen en voor Boomplantdagen in Ne derland zal Vrydag 20 Januari ajs. in de Witte Bioscoop te IJmuiden een openbare lezing met 1 i ch tbre lden ver too - ning doen houden. Als spreker zal optreden de heer K. Dilling. lid van het hoofdbestuur der Centrale Vereeniging. ZANDVOORT. UITSLAG VERKOOPINO. Bü de vekooping van het pension Beau Séjour aan het Raadhuisplein is het perceel voor f 19900 opgehouden. OVERVEEN. NIEUWE WONINGBOUW VEREENI GING. Op Vrijdagavond 20 Januari a.s. zal in café „Ruimzicht" op den Zylweg een vergadering worden gehouden met het doel te geraken tot oprichting van een Woningbouwvereeniging. BEVERWIJK. VOOR HET LAND VAN MAAS EN WAAL. De alhier gehouden collecte ten bate van de slachtoffers der overstrooming in het Land van Maas en Waal, heeft ruim f 600 opgebracht. 446c STAATSLOTERIJ Trekking van Donderdae 19 Januari 1928. 5e Klasse ie L ijst. Hoogc prijzen: 11118 5000 18044 f 1000. 6346 0477 15704 17241 400 136 4104 7501 I ?(10I I tOSO 14499 19790 200. aio ,OA, ,2948 ,736l 1(K)_ en van t 70, 209 393 405 562 659 83 Prij 131 139 7S1 798 883 1110 1681 1773 2368 2387 3093 4018 4047 4100 4566 4793 4929 5649 5905 6031 6751 6S79 6SS4 7320 7435 "531 8341 8343 8464 9201 9343 9529 10549 I f.798 II147 914 923 IS57 32S9 4175 5I3S 6075 6972 7537 8597 I 1098 2065 2196 2261 2357 3291 3301 3559 3807 4227 4361 4392 4410 5176 5261 5399 5406 6117 6300 6374 6641 7134 7136 7212 7314 7772 7S6S 7888 8178 S768 SS73 9172 9186 9S95 10130 104 IS 10452 10501 llJ! ,,-4, 1,1S7 11158 1 '353 11479 11534 JiS? 11/23 1!°4fi 11361 '2109 12163 12206 hllo l:"5'1 13324 13334 13435 13445 13495 13so0 13612 13683 137.-,8 13824 14041 14219 14550 m-6 l-sfi «-?' 14810 14828 14915 14973 14991 ,?o4u 15593 ':30S 15S71 15907 15909 1701? 17017 nno !?376 16400 16517 16550 16598 i7?o 17017 17138 1?2-15 17360 17524 17554 17599 !on 15026 lsocs IS13' 16177 18258 18595 18764 13096 h-'161 19566 19594 19736 19749 20027 .0242 203J1 20498 20670 20739 20990 NIETEN: 77 141 164 305 387 390 452 483 486 624 662 665 681 684 757 743 776 797 815 938 952 991 1047 1431 1687 1544 2290 2656 2902 3127 3597 3834 4273 4747 660H 6869 71") 7506 7766 7969 8291 8806 9112 9308 9589 9789 1153 1490 16S9 184S 2319 2667 2909 3166 3603 3930 4373 4759 5205 5644 6076 6327 6706 7195 7516 7787 7980 8466 8874 9136 9362 9611 9836 1192 1527 1703 18S5 2331 270S 2952 '3232 3607 4012 4477 4S6I 5240 5669 6167 6394 6721 689/ 7214 7517 7790 7981 8495 8889 9164 9379 9619 9S50 1229 1543 1715 1895 23S4 2815 3015 3326 3657 1W4 4500 4886 1246 1555 1737 1907 2488 2848 3019 3361 3706 •1116 4553 1248 1586 1752 2063 250S 2858 3049 3410 3713 4214 470S 4940 5466 5881 6239 6511 6760 1394 1643 1834 2177 2532 2S72 3056 3553 3770 4242 4720 4944 5487 6007 6265 6575 6781 7035 7449 7686 7913 8239 8768 8985 9236 9502 9757 1428 1659 1840 2533 2900; 3081 3572 3813 4255 473S 501S 5497 j 6023 j 6291' 6679 7063 7491 7704 7927 8277 8779 9111 9290 9585 9770 4900 5300 5795 5b'»2 6194 620(1 6418 6423 6732 6748 6912 6947 7340 7388 7445 7578 7605 7635 7794 7825 7877 8041 8094 8155 8615 8633 8741 S921 8914 8977 9166 9193 9226 9387 9414 9476 9718 9728 973S 9965 10040 10136 10164 10267 10304 10321 10369 10190 10522 10639 10650 10659 106«) 10703 1081S 10842 10917 10932 10935 10982 11129 11248 11252 11296 11311 11428 11471 11497 11587 11752 11780 1!79S 11849 11927 12002 12108 12149 12263 i227S 12340 12348 12413 12456 12500 12536 12564 12616 12621 12635 1263S 12643 12695 12706 12778 12S09 1282 4 1284 2 12866 12923 12972 129S1 13062 13075 13160 13168 13175 13281 13346 13355 13357 13427 13491 13493 13540 155S1 13596 13611 13622 13635 1364S 13747 1374S 13S96 13922 14031 14074 14083 14109 14129 14168 14223 I43I7 14342 14421 11425 11142 14465 14492 14516 14574 14593 14611 14727 14771 14785 1479S 14811 14S65 14877 148SS 14916 14941 14947 14962 14964 15029 15043 15112 15131 15167 15271 15417 15424 15140 15518 15543 15641 15702 15711 15777 15S34 15944 15968 16024 16044 16045 16220 16260 16300 16308 16342 16347 16385 16389 16572 16579 16612 16627 16657 165S7 16714 16728 1678S 16810 16830 16947 17093 17125 17135 17145 17183 17191 17218 17254 17289 17295 17300 17395 17404 17440 174')? 17505 17561 17591 17673 17725 17954 1S015 18082 1S127 18189 18193 18217 18220 1S275 1S2S0 18288 18331 18355 IS361 18374 18377 18379 1S51S 1S525 18529 18566 185S0 18583 1S589 1S654 1S660 18673 1S709 1SSI4 1SS35 16918 18922 1S959 18988 19057 19049 190S1 191 IS 19127 19145 19163 19185 19219 19281 I926S 19386 19395 1940S 19477 19479 19567 19593 19597 19603 19635 19619 19675 l "7.14 197S7 19550 19870 1969U 19985 ,nn07 20010 20,'61 20081 20118 20172 2026'i 20270 20282 20319) 20369 20395 20494 20596 20641 20655 20663 20691 20692 20700 20809 20S7S 20922 20949 20969 5e Klasse 3e Lijst: 17439 met 70.— ontbreekt. ADVERTENT1EN Getrouwd: C. A. M. JONCKBLOEDT en v TRUUS ELDERING die, mede namens wederzijdsche familiën, hartelük dank zeggen voor de vele blüken van belang stelling. 13 Heemstede, 10 Jan. 1037. worden door ons met de meeste zorg - CHEMISCHE WASSCHERIJ

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 2