SPORT EN SPEL SCHEEPSBERICHTEN s~~ t&KJz yJoedkoopste &c/res voor V7 ook voor 12: oen fihisnQ. Onnjzfócfté- Qunfofl oana „6- HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 10 FEBR. 1928 GYMNASTIEK. UITVOERING VAN „TURN- LUST' TE BEVERWIJK. B. J. WIELAND LOS. Voor een tjokvolle zaal gaf „Turnlust" Donderdagavond een welgeslaagde gym nastiekuitvoering in het „Luxor-theater" te Beverwijk. De leiding was in de beproefde handen van den heer B. J. Wieland L-os, die reeds zeventien jaren de technische lei ding der vereeniging heeft en we kun nen het hier metsen nog even zeggen de vereeniging groot en tot bloei heeft gebracht. Het was wederom een prettige uitvoering, welke een vlot verloop had; lange pauzes werden vermeden en elk nummer eischte niet te veel tijd. Aangevangen werd met oefeningen op en over banken door de jongens. Een beetje meer regelmaat zou hier zeker tot meer succes geleid hebben. Het klassikaal brugturnen door de meisjes vond eveneens veel bijval. Daar na kwamen de dames aan de beurt met oefeningen aan brug, horizontale ladder en paard, behoudens een enkele foutje mag dit nummer als goed geslaagd be schouwd worden. Nóg beter voldeden ons de vrije oefe ningen der heeren, pittige, krachtige oefeningen, zooals we ze den laats ten tijd niet veel meer zien, werden keurig uitgevoerd en werden èn voor den lei der èn voor ce uitvoerenden een volko men verdiend succes. Terwijl thans op het tooneel druk gewerkt werd de rekstokken voor het volgend nummer op te zetten, kwamen drie leden voor het voetlicht, om in een aardige samenspraak mededeeling te doen, dat gelden ingezameld zullen wor den om „Turnlust" met een vereenigings- vlag te verrijken, zulks naar aanleiding van de deelneming der vereeniging aan het aanstaande Bondsfeest, dat met Pinksteren te Utrecht gehouden zal wor den; mogen de benoodigde gelden spoedig büeen zijn! „Turnlust" is het ten volle traard. Het klassikaal rekwerken door de jon gens kon ons het minst bekomen. De Jongens deden allen hun best, doch door het niet voldoende vaststaan der toe stellen werden de oefeningen door te genbewegingen gehinderd. Van het toestelturnen der heeren kun nen we melden dat het brug werken een waar succes was en dat de oefenstof op een goed peil stond. Tenslotte gaven de dames eenige vrije oefeningen, welke zeer in den smaak van het publiek vielen. Tot zoover de gymnastiekuitvoering. Na de pauze werd een revue-schets in drie bedrijven opgevoerd. Wij willen deze beschouwen als staande buiten de wer kelijke gymnastiekuitvoering, want hoe wel bedoeld als gymnastische revue, heeft zij haar deel als zoodanig gemist. Slechts in enkele tafereelen konden we de gymnastiek terugvinden, o.a. in „de dwaallichtjes" en. in de ,elfenda.ns". Wanneer het in de bedoeling ligt een dergelijke revue voortaan als propaganda voor de gymnastiek te beschouwen; dan verwachten wij er weinig resultaat van. Niettemin werden de verschillende tafe reelen en bedrijven met animo ge speeld; er is in dit opzicht eenig succes geboekt. De revue-schets gaf in hoofdzaak weer de viering van een gouden huwelijks feest in een stadje van een naburig kasteel, waarvan de bezitters 50 jaren met de bevolking van het stadje op goeden voet hebben geleefd. In het derde bedrijf vinden we dan ook allen op het marktplein geconcentreerd om geza menlijk feest te vieren. In het eerste be drijf zien we de jeugd daags te voren in groots pret en opgewondenheid be zig met spel en dans. Het tweede bedrijf speelde zich af in het park van het kasteel en kregen we o.a. te zien „dwaal lichtjes". beelden in het park (speer werpen. discuswerpen), verder een glim- worpjesdans en een. muzikantendroom. Om nog even op de uitvoering als geheel terug t£ komen, zij hier meege deeld, dat het een vurige wensch van „Tunrlust" s, voortaan twee uitvoerin gen te geven, daar op één uitvoering niet alle belangstellenden toegelaten kunnen worden wegens de beperkte ruimte. Moge de wensch in vervulling gaan, dat de vereeniging zooveel dona teurs en leden telt, dat twee avonden gegeven kunnen worden, A. UITVOERING VAN „OLYMPIA". De Gymnastiek- en Athletiekvereeni- ging ..Olympia" te IJmuiden gaf in het gebouw „Thalia" aldaar een uitvoering onder leiding van den directeur, den heer Chr. F. Smit. Er waren veel be langstellenden. De uitvoering 'oegon met het nummsi brug door jongens van de afdseling A. Op een enkel foutje na werkten de jongens goed. Zij kregen een dank baar applaus. Dezelfde oefeningen door de dames werden eveneens vlot afge werkt, Ook hier werd geconstateerd, dal er met wat te veel ongestrekte knieën gewerkt werd. De volgende vrije oefeningen door meis jes van afdeeling C. waren heel goed. Bij de tweede oefening vergisten zij zich een enkelen tel. De derde oefening ging vlot; de meisjes stonden goed ge richt. Het paardspringen door de heeren ontlokte aan de aanwezigen een luid applaus. Slechts twee sprongen misluk ten. Ter afwisseling werd de voordracht „De Vijftigduizend" door Klaas en zijn maaike. in Volendamsch costuum ge kleed, vertolkt. Het had veel succes. Na afloop daarvan zagen we brug- oefeningen door de jongens van afdeeling C. Een paar maal werd aan den ver keerden kant afgesprongen; overigens ging het vrU gced. Het rietspringen door kleine meisjes was als altijd oogbekorend. Vóór de pauze droeg de heer R. Gomes nog eenige nummertjes voor. namelijk „Levensschaduw" en „Verloofd, of de liefde is te duur". De tweede helft begon met het glans nummer van den avond, namelijk de oefeningen aan het hocgxek door de heeren. De direoteur gaf hierbij zelf het goede voorbeeld. Begonnen werd met een eenvoudige oefenstof, die steeds op gevoerd werd. De laatste oefeningen wa ren keurig. De turners oogstten luid ap plaus. De vrije oefeningen door de jongens van afdeeling B. liepen helaas geheel in de war. doordat bij de eerste oefening eenige vergissingen werden gemaakt, waardoor zij den tel kwijt waren. Het publiek amuseerde er zich evenwel mee. De oefeningen op de evenwichtsla:ten door de meisjes van afdeeling A maak ten weer veel goed. Netjes in den pas en parmantig laveerden zij getweeën over de balken. De vrije oefeningen door de heeren slaagden boven alle verwachting. Na de voordracht „Wullem en Siene van Krabbendieke" door dep heer en mevr. S. de Koning kwam het slot nummer van het programma: de vrijs oefeningen dcor dames. Die werden in één woord schitterend afgewerkt. I-Iet was een mooie uitvoering. UITVOERING BATO A.s. Zaterdag geeft Bato te Haarlem een uitvoering in dep Schouwburg Jansweg. Het programma vermeldt voor meis jes: vrije oefeningen en brug; voor jon gens: vrije oefeningen, rek en bok; voor dames: vrije oefeningen, rek en brug, alsmede twee extra nummers; en voor heeren vrije oefeningen en rek en brug. VOETBAL. ZEEMEEUWEN I KAMPIOEN I B II. V. B. Men schrijft ons: Hier volgt een stukje geschiedenis van de Z. V. V. „De Zeemeeuwen", welke vereeniging thans het kampioenschap der le klasse H.V.B. behaalde, en dus volgens de bestaande regels het vol gende seizoen haar entree in den N.V.B. zal doen. Zeemeeuwen werd opgericht 2 Febr. 1920; een terrein was te Zanavoort niet disponibel, dus moesten de wedstrijden te Aerdenhout gespeeld worden; men bracht het nooit verder dan de 3e klasse terwijl verschillende op den voorgrond tredende spelers overgingen naar de vereeniging „Zandvoort", welke destijds in opkomst was en over een terrein te Zanavoort beschikte. Toch bleef „Zeemeeuwen" bestaan, dank zij het enthousiasme van een kleine kern en de bestuursleden de heeren La- fortue, Halderman, Drayer en Tecmes, totdat in 1926 een nieuw tijdperk aan brak. Dank bij de bemoeiingen van den heer Termes verkregen de Zeemeeuwen van de gemeente Zandvoort een braak liggend stuk duinterrein in bruikleen, dat met noeste vlijt door de leden zelf in een zeer behoorlijk voetbalveld werd herschapen. Door fusie met een 20-tal uitgetreden Zandvoortspelers verkreeg men zoowel quantitatief als qualitarief een buitengewone versterking van het ledental, dat onmiddellijk bleek in het seizoen 19261927. Zeemeeuwen ver zocht toelating in de le klasse, hetgeen het H.V.B.-bestuur niet toestond, dus werd met 4 elftallen alle in de 3e klasse gespeeld. Zeemeeuwen I werd kampioen met een doelgemiddelde van 1002 in 12 wedstrijden. Zeemeeuwen II werd kampioen eener andeer afdeeling. Hst eerste speelde een promotie-wedstrijd, die met 100 gewonnen werd. Zee meeuwen n struikelde in de promotie. Voor het seizoen 19271928 verzochten de Zeemeeuwen ingedeeld te worden in den N.V.B. Het bestuur van den N.V.B. weigerde dit uit reglementaire over wegingen. Gelet op het feit. dat geen enkel elftal in 1 B eenige kans had. is dit besluit uit sportief oogpunt te betreuren. Sedert, de bovenomschreven fusie in 1926 werd het voorzitterschap in han- van den heer W. Rauch gesteld; „Zee meeuwen" dankt aan zijn organisatie talent en leiding voor een groot deel den tegenwoordigen bloei. De veresniging telt nu ruim 170 leden en donateurs, en neemt aan de competities deel met 4 gewone elftallen, 1 juniores- en 1 adspi- ranten-elftal. Wij meenen. dat de vereeniging ook in den N. V. B. een groote toekomst heeft. Het thans behaalde kampioenschap zal feestelijk worden herdacht op Zater dag 3 Maart ia „Monopole". Alles wat Zeemeeuw is doet daaraan mee. WEDSTRIJDEN OM DEN RAUCKBEKEK. Door de Zeemeuwen werd indertijd ingeschreven voor bovengenoemde beker wedstrijden. welke gespeeld worden onder auspiciën van den Noord-Hollandschen Voetbalbond. Voo^ de le ronde is geloot Zeemeeuwen IKF.C. I te Zandvoort. welke wed. strijd a.s. Zondag plaats heeft. Dit kan een goed lesje worden voor de I B- kampioenen. die ongetwijfeld thans meer tegenstand van de „groote Kcogsche" te wachten hebben dan zij gewend z'on. De oorspronkelijk vastgestelde wedstrijd ZeemeeuwenHaarlem III is in ver band hiermede door den H.V.B. uitge steld. ROEIEN. DE BAAN VOOR DE OLYMPISCHE WEDSTRIJDEN. Men schrijft ons Wij vernemen dat de NederL Roer bond dezer dagen bij het Comité 1928 zijn plannen en de bsgrooting heeft ingediend en dat een en ander reeds het onderwerp van bespreking tusschen beide lichamen uitmaakt. De tijd begint langzamerhand op te schieten; het is dus in het. belang van een goed verloop noodzakelijk dat, niet al te veel tijd wordt verbruikt door „praten" maar dat ten spoedigste op alle punten overeen stemming worde verkregen opdat de uit voering ter hand kan worden genomen. Wij zijn in de gelegenheid de volgende bijzonderheden omtrent de plannen mede te deel en: Zooals bekend geacht mag worden, is de baan nabij Sloten door de F.I.S.A. aangewezen. Niet alleen ontbreekt daar alles wat noodig is om een eenigszins belangrijken wedstrijd te houden om nog maar niet te spreken van de alge heele afwezigheid van accomodatie voor het publiek maar ook de toegangs wegen tot het wedstrijdterrein zélf zijn in elk opzicht onvoldoende. Doordat in de Commissie van Advies talrijke experts op verschillend gebied zitting namen, konden alle ondcrdeelen reeds bij voorbaat worden behandeld. Het is dus uitgesloten, dat zü later nog onaangename verrassingen kunnen ver oorzaken. Het wedstrijdterrein zélf ligt op de grens van Amsterdam. De noordelijke oever van de ringvaart res s or te art ond:r deze gemeente, de zuidelijke onder Haarlemmermeer, en het water zélf on der den Haarlemmermeerpolder, terwijl voorts de berm aan den noordelijken oever eigendom is van den Akerpolder en tenslotte Gedeputeerde Staten van Noord-Holland en het waterschap Rijn land te beslissen hebben over stremmen van de vaart en het opruim on van uit groeiend riet en ander vuil, waartoe overigens de medewerking van het pol derbestuur óók al weer onmisbaar is. Tenslotte komt. de gemeente Amster dam welker organen „Publieke Wei-ken" en „Verkeers Politie" een zéér hartig woordje medespreken. Immers is m§n bij het bouwen van bergplaatsen voor gieken en van kleed kamers en sanitaire-inriöhtingen aange wezen op het éénige terrein dat op niet al te- laag peil ligt en dat toebehoort aan Amsterdam. Bovendien stelt het verkeer zéér zware eischen, hetgeen te meer noodzakelijk is, naarmate de lig ging van en de toegangswegen tot het wedstrijdterrein uit verkeers-technisch ocgpunt ongunstiger resp. onbevredigen der zijn. De Sloterstraatweg is op zichzelf ge heel onvoldoende voor snelverkeer in twee richtingen. De Osdoroerweg. die den Sloterweg midden in het dorp Sloten ontmoet, eindigt zóó smal dat eenigs zins lange voertuigen den hoek van 90 ga-aden niet kunnen nemen om op den Sloterstraatweg te komen. De brug over de Ringvaart is zóo smal, dat voertui gen elkander daarop niet kunnen pas- heeren en is bovendien uitgesloten voor het verkeer met voertuigen boven een zeker gewicht, zoodat in deze richting geen veiligheidsklep kan worden gevon den. Het lag dus voor de hand om te den ken aan de mogelijkheid van een par keerplaats op het aan de gemeente Am sterdam toebe'r.oorende terrein. Dit dient daartoe goed voorzien te worden, o.a. met een verharden weg die zooda nig op den Sloterweg (Akerweg) uit komt. dat het opkomende verkeer niet gekruist behoeft te worden. Van veel be lang was het voorts, dat dit parkeerter rein vrij dicht bij de toegangen tot het wedstrijd terrein is gelegen, zoodat be zoekers niet eerst nog een vrij langen weg te voet moeten afleggen. Voor middelen van vervoer van de zijde van Haarlem, Leiden, Den Haag, Rotterdam, kortom van de richting óver de vaart, wordt in de eerste plaats gedacht aan parkeergelegenheid aan de zuidzijde van de ringvaart, zoodat de onvoldoende brug nabij Sloten niet gepasseerd behc'eft te worden. De baan zelf vereischt eigenlijk de minste zorgen. Zij is vrijwel recht en behalve inrichtingen aau start en finish, afstandsborden en enkele lichte piketten aan öe zuidzijde is er weinig noodig. Op het terrein dat gedacht is als plaats waai- de bergplaatsen, kleedka mers enz., zullen verrijzen, is in de eer ste plaats een bergruimte voor de vaar tuigen ontworpen. Deze moet ongeveer 60 x 25 Meter beslaan en plaats bie den voor ca. 100 gieken. Aan de z.g. loskade. die zich voor dit terrein bevindt, moet c.a. 100 Meter vlotten worden aangebracht, opdat een ■groot aantal gieken tegelijkertijd ie wa ter gebracht, resp. op het. droge ge bracht kan worden. Om bedeelde los kade te bereiken is een overbrugging noodig van de sloot die het terrein van die kade scheidt. Achter de bootenbergplaats is een kleedge'..: genheid gedacht met p.l.m. 20 kleedkamers, die alle uitkomen op het middenstuk, waarin wasch- en douche gelegenheden alsmede sanitaire-inrich- tingen. Deze kleedgelegenheid moet. die nen voor minstens 350 personen, welke zich echter niet alle tegelijk verkleeden. Voor een vlot verloop der wedstrijden is gedacht aan het inrichten van een schuilplaats voor de roeiers in het stoom gemaal „De Lijnden". Hierbij zoude dan nog ca. 40 Meter vlotten moeten komen, opdat men gemakkelijk kan uit- en in stappen. Ten einde te voorkomen dat de ploe gen elkander tijdens het oefenen zouden hinderen, zijn twee oefenbanen gedacht, één van af de Lynden in de richting Halfweg, en een ten Oosten van de brug over de ringvaart in de richting Schip hol. Deze banen worden eventueel op eenvoudige wijze voorzien van afstands borden. De Noordelijke oever (d.i. de Amster- damsche zijde) is gedacht als gereser veerd terrein. Op den hier c.a. 40 Me ter breoden berm is een overdekte zoo wel als een onoverdekte tribune ontwor pen, te samen plaats biedende voor c.a. 4000 personen. Verder maken een res taurant. een muziektent alsmed1 eene flinke ruimte om te circuleeren. deel uit van dit bijzonder aantrekkelijke plan. De natuurlijke afscheiding van dit terrein in Westelijke richting wordt ge vormd door den Zuiderweg, die van den Osdorperweg naar de ringvaart leidt. Voorbij dezen Zuiderweg, is een groote 1 strook terrein langs de vaart gedacht ais gcedkoope rang, zonder installaties. Te «jen eene zeer geringe vergoeding zullen INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cent* per regel. dus ook minder goed gesitueerden de wedstrijden kunnen bijwonen. De geheele noordelijke oever zal zoo noodig tijdens den duur der wedstrijden van het verkeer uitgesloten kunnen worden, hetgeen natuurlijk in het be lang eener goede financieeie exploitatie is- De Zuidelijke oever is bestemd voor het volgen der wedstrijden in auto's door officials en pers. De weg kan door het gemeentebestuur van Haarlemmermeer uit het verkeer worden genomen, waar bij eene speciale regeling getroffen moe; worden voor de bewoners der aan dien oever gelegen huizen. De jury en de commissarissen van aankomst moeten aan den oever hunne plaats vinden, ter wijl eveneens voor de pers gezorgd dient te worden. Dit zijn in ruwe trekken de voorstel len dié aan het Comité 1928 werden ge daan. De plannen dragen het kenmerk van ernstige en deskundige voorberei ding en indien zij de goedkeuring van de Olympische autoriteiten kunnen ver werven. kan men er van verzekerd z'u'n, dat althans dit onderdeel der roeiwed- strjjden op de meest doeltreffende wijze is verzorgd. BILJARTEN. COMPETITIE H. B. B. Woensdagavond werd in klasse B. van de Haarlcmsche competitie ge» speeld in het clublokaal van ,,Vricn=» denkring" tusschen deze vercenig:ng en ,.H. B. C." De eerste ontmoeting ging tusschen D. Metz (H.B.C.) en Brandt (Vricn-- denkring). Het werd een zeer span» nende en mooie partij, die door Metz werd gewonnen. Hij maakte, bchal» ve series van 19 en 17, ook een van 33. die z.ccr mooi gespeeld was en eindigde op een gemakkelijke stoot. Zijn partner maakte o.a. 14, 13. 17 cu 19. De stand was: 123 om 116 in 27 beurten- Vervolgens bonden Houtkooper (H.B.C.) en Abbink (Vriendenkring} den strijd aan. Laatstgenoemde licji in het begin geweldig uit. In 6 beur» ten noteerde' hij reeds 69 caramboles- Van een inzinking trok Houtkooper gebruik om een heel eind op tc ha» len, maar zijn achterstand was te groot, - om dc partij nog tc kunnen redden. Toen zijn tegenstander dc 125 vol had. stond hij op !)4 in 2ó beurten. De derde partij bracht de Zwart (H.B.C.) en Copinv (Vriendenkring) tegenover elkaar- Langen tijd was het een gelijke strijd, maar daarna kreeg dc H.B.C.=spelcr dc leiding cn stond die niet meer af. Het einde kwam met den stand 125 om 97 in het voordcel van de Zwart in 35 beurten. Tenslotte traden Okker (H-B.C.) cn Swart (Vriendenkring) in het strijd; perk. Ook deze partij was zeer span-- nend en eindigde in het voordeel van Swart met 123 om 91 in 35 beurten. Het resultaat van dezen avond was. dat ..Vriendenkring" won met den eindstand: 463 om 435 caramboles. BILJART-SéANCE. Prof. Koehof. In café Staal aan de Generaal Cron- jéstraat had een biljart-séance plaats tusschen prof. Koehof en drie spelers uit Haarlem-Noord. De uit slag van den eersten wedstrijd was: Koehof250. zw. 11 car., hoogste serie Koehof 233. Tweede uitslag: Koehof 150 gem. 13, hoogste serie Koeliof 72. Derde uitslag: Koehof 100—E. 0, hoogste serie 100. Prof. Koeliof gaf daarna vele mooie kunst- en fantasiestooten. On der de vele aanwezigen werd een bil jartclub opgericht. And Uk. 7 Febr. v. Colombo, Rangoon n. Rotterdam. Arendskerk p. 8 Febr. 20 n. 30 m. Vlissingen. Rotterdam 1. van Antwer pen n. Australië. Blitar 9 Febr. v.m. v. Sabang, Batavia n. Rotterdam. BilderdUk, 9 Febr. r. Rotterdam n. Calcutta. Barait 7 Febr. te Cristoball ran W.-Indië. Blydcndijk. 8 Febr. 13 u. 41 m„ 235 m(jl West van Land's End, Boston n. Rotterdam. Deucalion 7 Febr. van Barrios n. Kingston. Eemstroom 8 Febr. v. Freetown n. Ko- nakry. Flandria 9 Febr. v. Oporto. Buenos- Ayres r.. Amsterdam., 12 Febr. 10 u. te IJmuiden verwacht- Faun 8 Febr. v. Freetown n. Amster dam. Gaasterdfjk p. 8 Febr. nm. Cape Race Rotterdam n. N.-York. Giekerk p. 8 Febr. Ouessaat. Beira n. Antwerpen en Rotterdam. Goror.talo 8 Febr. 21 u. te Antwer pen. Rotterdam n. Batavia. Insulinde p. Febr. 3 u., Rotterdam n. Batavia. Kiekirecht 9 Febr. van Oran, Ran goon n. Rotterdam. Kinderdijk 7 Febr. te Cristobal, Pa- cifickust n. Rotterdam. Kota Inten 7 Febr. 17 u. v. Marseille, Batavia n. Rotterdam. Lochgoil, 7 Febr. v. Victoria, Rotter dam n. de Pacifickust. Loehkatrine, 8 Febr. v. Liverpool, Pa cifickust li. Rotterdam. Maasdam 8 Febr. n.m. te Havana, Rotterdam n. New-Orleans. Montgomeryshire 2 Febr. v. San Francisco. Londen n. de Pacifickust. N ij kerk 9 Febr. te Amsterdam v. Ham burg. Orion 8 Febr. te Hamburg van Am sterdam. Poseidon, 6 Febr. v. Aruba n. Santa Marta. Prinses Juliana 8 Febr. v. Batavia n. Amsterdam. Palembang 9 Febr. te Londen. Batavia n. Rotterdam. Radnorshire 11 Febr. te Londen ver wacht, Pacifickust n. Hamburg, Rot terdam en Antwerpen. Riouw 9 Febr. v. Amsterdam n. Ham burg. Singkep. 8 Febr, v. Sabang. Batavia tl. Amsterdam. Sirrah, 8 Febr. te Hamburg v. Rot terdam. Simaloer, 9 Febr. te Rotterdam v. Amsterdam. Sibajak 9 Febr. 10 u. 15 m. te Southampton. Rotterdam n. Batavia. Tambora 9 Febr. 7 u. v. Colombo, Ba tavia n. Rotterdam. Z-osma 9 Febr. v. Sabang, Japan n. Rottterdam. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cent* per regel. KRUIDENIERS- WAREN iiiiniimiummmiiiiiiiiiittiiiiffiiMiiiiii KRUISSTRAAT 16 BOTERMARKT 48 RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 11 FEBRUARI HILVERSUM 1060 M. 12. Folltieber. 12.352.00 Lunchmuzick door het Radio»Trio. 3.003.45 Handelswctenschappelijkc lezingen. Dr. A. Stcrnhcim: Dc cco» nomischc toestand van Europa. 4.00 Italiaanschc les. 4.30—5.15 Fransehc les. 5.156.00 Duitsche les. 6 007.Is Vooravondconcert door het Omroeporkest 7.45 Politieber. 7.157.45 Tuinbouwpraatje door den heer J. F. Ch. Dix: Praatje over bloembollen. 8.00 Aansluiting van het Theater „Flora" tc Amsterdam. Opvoering van „Hallo Californic". tooneclstuk met zang cn muziek, met Emilc wan Bosch in dc hoofdrol- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 60 Cent* per regel- VERKRIJGBAAR BIJ ALLE ERKENDE RIJWIELHANDELAREN HUIZEN 1 !0 M. (na 6 uur 1950 M.) 12.301.30 KRO. Lunchmuziek door het KRO.drio. 300— 4.00 KRO. Kinderuurtje door de dc dames Ria Mulder en J canny Lccflang cn Hr. Jac. Sucrinlt. 5.00—Vi.00 Dincrmuzick- Gramofoon platen. KRO. 6.00—630 Spr.: Ed. A. Scrrarens te Roermond: Nieuwe perspectieven n cii niodcri;' roman. 6.307.00 Dincrmuzick 7.00—7.30 KRO. Cursus Hollandseh door D. G.G. van Ringelcstcin 7.30—8.00 KRO. R.K. Staatspartij, door Mr. F. Borslman: IIet Rijk en zijne inwoners. 8.00 KRO. Uitzending uit Vaals. Mannenzangvcr. „St. Caccilis". Dir. E. Knittcl Mannenzangvcr. „Licder» tafel", dir. M. J- Spcth. Mcj. A. Heuschmann, zangeres; J. Drcisen, viool; J. de Cuypcrs, fluit; E. Knit« tel. piano- Spr. Dr. R. Ploem. arts te Vaals: Vaals cn zijne omgeving. DAVENTUY 1G00 M. cn LONDEN 361 M. 10.35 Kerkdienst. I.202.20 Carlton Octet onder lel a:ng van R. Tapponnier. 350 Militair Orkest, cn solisten, (sopraan, bariton). 5.35 Kinderuurtje. 6 20 Balladenconcert. K. Mitchéll, sopraan; D. Penman, cello; G'. Tchcr* niak. Balalaika. 6.50 Nieuwsber. 7.10 Vervolg concert. 7.35 Orgclsonates van Mcndclssohit 7.45 Voctbalcauscric. 8X15 Operaconcert. E. Furmcdge. alt; F Titterton, tenor. Orkest. 9 20 Nieuwsber. 9-35 Lezing: Let's get a car (3). 9.50 Nieuwsber. 9.55CIapham en Dwycr. hnoristcn. 10.50—12.20 Dansmuziek. PARYS ..RADIO.PAR1S". 1750 M. 10.5011.00 Concert. 1250—2.10 Klassieke kwartetten. 4.005.00 Dc Homonymc Jazz. 8.5011.20 Kindcruurtjc Daarna Falaconoert met medewer king van bekende Parijzer artistc:u orkest, koor en jazzband Operette. LANGENBERG. 469 M. 12.25-1-50 Orkstconcert. 4.506.20 Kamermuziek. Rudapcs* ter Strijkkwartet, j 7.35 Op bezoek bij Zccsen. een vroolijkc avond c.a. „Tannhiiuser tockomstkhicht met muziek in 3 av ten van J. Ncstroy. Muz. van Binder. KÖNIGSWUSTERHAUSEN,. 1250 M. ZEESEN. 1250 M. II.107.05 Lezingen cn lessen. 7-20 Vroolijkc avond. Op bezoek bij Zeescn. 9.50—10.20 Dansmuziek cn dansles. 10.2011-50 Vervolg vroolijkc avond Op bezoek bij Zccsen. HAMBURG 395 M. 3.35 Trompctmuziek met causerie. 4.20 Orkestconcert. 5-20 Vrooi ijk concert. 7.20 „Orpbcus in der Unterwclt". burlcsqucopera in 2 neten van Of» fenbach. 10-5011.50 Dansmuziek. BRUSSEL 509 M. 5.206.20 Dansmuziek. 8.2010.35 Symphonicconccrt M1le Valmalctc. piano NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE VOOR DE KINDEREN. Ormoesz cn zijn dochter Ismallah nemen met den Sultan Abdallah el Ibrahim cn Suleika plaats op bet vliegende tapijt cn daar gaat het hoog in de lucht, naar het paleis, waar nog altoos de valschc Sultan troont. Ormoesz be stuurt het tapijt met vaste hand- Daar daalt het neer op het platte dak van het paleis- Dc vier reizigers stappen at cn begeven zich naar den rand van het dak, waar ze goed gezien kunnen worden van het marktplein. Daar toch zijn vele bazarmuizen op dat oogenblik bijeen-

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 11