EEN VROOLIJKE GESCHIEDENIS VAN FIPS, MOLLY EN LORE. Flps, Molly cn Lore waren drie groote deugnieten en toch kon men nooit goed boos op ze zijn, Zij leefden bij den gepensionneerden scheepskapitein een leventje zooals zij maar verlangen konden Flps, de aap, Lore, de papegaai, had hij bei den van een zijner vele wereldreizen meegebracht uit de tropen. Die twee waren spoedig goede vrienden gewor den. Lore mocht in de kamer rond vliegen en Flps legde in alle kamers van het huis geheel naar eigen goed dunken bezoeken af, welke echter niet altyd even welkom waren. Als derde was op zekeren dag een Jonge herdershond erbij gekomen. De twee anderen hadden hem eerst wantrou wend aangekeken, maar toen zij be merkten, dat Molly, zoo heette de hond, vol domme streken zat. hadden zij spoedig vriendschap met hem ge sloten. Want zulk een kameraad, die op elk oogenblik van den dag tot al lerlei ondeugende streken in staat was, konden zij goed gebruiken. En zij hadden ook juist zulke mooie, grappige plannen, dat zij feitelijk blij waren dien derden kameraad te heb ben gekregen. Op zekeren dag moest de kapitein met zijn huishoudster in de naburige stad allerlei inkoopen doen. Molly, die tot nu toe steeds op zijn wande lingen met hem mee was geweest, had gehoopt ook thans niet achter te zullen blijven. Maar in de plaats daarvan werd hij in de kamer aan een ketting gelegd om het huis te be waken. Fips en Lorre bleven in de ka mer van hun baas. De kapitein had alle mogelijke huisgerei weggeruimd opdat die stoute twee tijdens zyn af wezigheid geen onheil konden stich ten. Daarop was hij weggegaan, had van bulten de huisdeur afgesloten en was overtuigd, dat zijn drie huis vrienden niets ongepasts zouden kun nen doen en geen kattekwaad zouden kunnen uithalen. Maar hoe had hij zich vergist! Nauwelijks was hij enkele minuten weg, zoodat Molly zijn schreden niet meer hoorde, of de hond zette zich in een hoek. hief den kop op en liet een jammerlijk gehuil hooren. „Uoaaoo- aaooh!" klonk het door het huls. Fips en Lorre luisterden verbijsterd. „Wat was dat?" Daarop klonk weer dat verschrikkelijke „Uoaaooaaooh „Nu moet ik toch eens even gaan zien wie die hartverscheurende to nen doet hooren." dacht Fips", ging naar de deur en probeerde die te openen. En werkelijk, de deur ging open. De kapitein had vergeten ook deze deur te sluiten. Met enkele sprongen was Fips de trappen af en zag in een hoekje Molly zitten, die juist met verdraaide oogen rond zat te kijken of niemand aanwezig was om naar zijn treurgezang te luisteren. Toen hij Fips zag veranderde zijn Verdriet in helle vreugde en kwis pelstaartend sprong hij rond voor zoover de ketting hem veroorloofde dat te doen. Deze begreep onmiddel lijk, dat hij hier helpend moest in grijpen. en in weinige oogenblikken had hij Molly's halsband doorgebeten Nu wipten zij samen de trappen weer op en toen zij de kamer weer binnen kwamen, klonk hen een vroolijk goeden dag tegemoet. Lore zat daar boven en verdreef den tijd door de gordijnen met haar snavel te bewer ken. Deze bezigheid scheen haar veel vreugde Jo geven, want telkens riep 'zij.Fijn! Fijn!" Toen nu Molly In volle vaart de kamer kwam binnenstormen, sprong hij recht op het venster af om Lore zijn verheuging te betuigen over de pas verkregen vrijheid. Daarbij kwam hij met zijn nagels in het gordijn en. bom. Lore, gordijnstok, en gordijn vielen in bonte mengeling naar beneden, Molly onder zich be gravend. Molly begon weer te huilen en Lore schreeuwde, dat de wanden kraakten. Intusschen was Fips ook weer boven water gekomen. Verbijsterd bleef hij onder de open deur staan en keek naar de zich over den vloer bewegen de massa, waaruit allerlei onverst in digo kreten tot zijn oor doordron gen. Voorzichtig en wantrouwend na derde hij den berg. Daar bemerkte hij dat zijn beide vrienden zich in een zeer onaangenamen toestand bevon den en hulpvaardig als hij was, ging hij onmiddellijk aan het reddings werk beginnen, waar zijn pootjes niet verder konden, daar kwam hij zoo met zijn tanden te hulp en rits. rats. rits. ging het er van langs. De gordijnen lagen weldra in honderd stukken verspreid maar Molly en Lore waren op zijn minst voor een dood door verstikking ge spaard gebleven. Daar zaten zij nu Fips, uitgeput door zijn reddingswerk en de beide anderen, uitgeput van schrik en angst. Lore was den toestand weder het eerst meester. Zij begreep na tuurlijk niet, dat Molly haar van de gordijnstok afgetrokken had. Zij moest echter ergens wraak op nemen. Vorschend keek zij om zich heen en Flps en Molly wachtten geduldig op het teeken voor den stryd. ,Fijn! Fijn!" riep zij plotseling en met krachtigen vleugelslag vloog zij naar den tafel en boorde haar sna vel ln het mooie pluche tafelkleed. Flps en Molly wilden niet achterblij ven en met vereende krachten trok ken zij zoolang aan het tafelkleed, tot de mooie groote kristallen schaaf in scherven op den grond lag. Weer groote verbijstering, daar de thans gevallen schaal tot nu toe nog nim mer haar eigen muzikale tonen had doen weerklinken. Terwijl nu Molly en Lore zich bezig hielden met het in stukken scheuren van het tafelkleed, probeerde Fips uit de groote stukken van de kristallen schaal opnieuw de zoo even gehoorde fraaie tonen te ontlokken, waartoe hij de stukken met kracht tegen de fraai behangen wanden wierp. Wat een pret gaf dat! De dieren voelden zich bijzonder in hun element. Juist waren zij opnieuw begonnen om ander kattekwaad uit te denken, toen zij hoorden, dat de sleutel in dc huisdeur gestoken werd. O, wee! Nu hadden zij iete te goed. Molly rende als een dolle de trappen' af en ging kreunend ln haar hoekje" liggen. Fips verborg zich achter de schrijftafel en Lore vloog op de gor dijnstok van het andere venster. Toen de kapitein zijn huis betrad zag hij een verbroken halsband aan een ketting liggen, zonder hond. Hij besefte als bij tooverslag dat zijn drie lievelingen weer eens aan den gang waren geweest. Snel liep hij naar boven, achter hem zijn huis houdster, die reeds begon te huilen. De kamerdeur stond wijd open, niets bewoog; geen geluid werd vernomen. Voorzichtig traden zij de kamer bin nen. Welk een aanblik. De huishoud ster kon van schrik haar tranen niet langer bedwingen. En de kapitein nam vol dreiging zijn stok vaster in de hand en begon kwaad rond te loopen. Toen klonk plotseling Lore's stem vanaf de gordijnstok; Goeden dag, fijn! fijn! Woedend liep de ka pitein door de kamer en zocht naar Fips en Molly. Plotseling ontdekte hij Fips en met den stok trachtte hij Fips achter de schrijftafel vandaan te jagen, maar Fips pakte den stok ontrukte hem aan de handen van den kapitein en daar hij dreigde hem ermede te zullen slaan, moesten de kapitein en zijn huishoudster wel vluchten. En eindelijk, laat in den avond verscheen ook Molly met zijn staart tusschen de pooten. De toorn van den kapitein was reeds voorbij en daarom gingen de drie kleine booswichten voor ditmaal straffe loos uit. DE ZONDAGSJAGER. Hier zien jullie nu eens een echte Zondagsjager. Weten jullie wel wat dat woord beteekent? Een Zondags jager was oorspronkelijk een man die slechts af en toe op de jacht ging. in de meeste gevallen alleen des Zondags omdat hij op de week dagen geen tijd te missen had. Om dat hij nu zoo weinig op jacht ging, kon hij het schieten natuurlijk niet zoo goed leeren en daarom trof hij maar zelden een stuk wild. Tegenwoordig echter noemt men bijna iedereen, die zonder buit van de Jacht terugkeert, schertsenderwijs een Zondagsjager. Hier is er dus zoo eentje. Hij zou toch zoo graag een flink hazenbeest voor den volgenden Zondag mede naar huis brengen. Als hij echter eerst maar eens een haas te zien kreeg, maar ook dat lukt hem niet. Dc wereld lijkt voor hem wel betoo- verd te zyn. Daar heeft hij nu nog wel nieuwe patronen gekocht en zelfs een nieuw Jagerspak en nu treft hij het zoo ongelukkig dat ner gens een haas te ontdekken valt. Hoe zullen zijn vrienden en huisgenooten hem uitlachen als hij weer zonder buit terug keert. Ach, als hij slechts wist dat er vlak bij hem een haas verscholen zit, die vol aandacht zit te kijken wat de jager gaat doen! Ik hoop dat het haasje zoo slim is, om op zijn plaats te blijven zitten, daar hij anders nog gevaar loopt toch gezien te worden en misschien wel door een schot ge raakt wordt. Probeert nu eens of geknapper zijt, dan deze Zondagsjager. Let maar eens goed op of je de haas kunt vin den. Heel moeilijk is het niet om hem te zien HUISVLIJT SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE IN DE KLEERKAST KLEERHANGER KNAGELIJNTJE Op dezelfde wijze als de vorige j week maken we thans een hanger met de beeltenis van Knagelijntje (Zie de figuur). Hoofd en armen grijs, jurkje paars met gele stippen. Het model ligt evenals Snuffel- graag in de Tijdingzaal ter bezich tiging. Bloemhofstraat 29rd. 6. DE OUDSTE door W. B.Z. 34) Voor ik naar bed ging, schreef ik naar huis. Ik schreef vier kantjes vol en ik postte hem nog, voor ik naar bed ging. Den volgenden avond hoopte ik op antwoord. De post ging helaas voor bij. Even voor sluitingstijd ging dc deur open. Ik zag op en holde achter de toonbank vandaan. 't Waren vader en moeder. Om beurten vloog lk ze om den hals. „Wat een reuze-verrassing," zei ik wel tweemaal achter elkaar. De heer Verbrug noodde beiden uit nu eens kennis te maken met zijn vrouw. 't Werd een avond om nooit te ver geten. Mevrouw was half bang, dat moeder mijn besluit niet had goed gekeurd. 't Was alles wel wat over ijld gegaan. Moeders lieve gezicht was een en al blijdschap, toen ze mevrouw Ver- brug gerust stelde. „We waren zoo trotsch op onze oudste, als wé nog nooit geweest zijn," antwoordde Moes Ilse kreeg een bezoek in de keuken. Moeder vroeg van alles over haar ouders, broers en zusters. „Nu moet u mijn kamertje nog eens zien," zei ik. Ik wou moeder toch ook nog graag even alleen voor me zelf hebben. Moeder beweerde wel, dat ze het al gezien had, voor ik hier kwam. „Maar ik heb er zooveel in opge hangen," redeneerde ik met vuur. „Toe, gaat u maar eens kijken," drong mevrouw aan. 't Kwam mij voor, dat er toen ach ter mijn rug even gefluisterd werd. 'k Bood moeder mijn gemakkelijk- sten stoel aan, maar ze vond 't veel te aardig om hier en daar rond te kijken. „Had u nog wat te praten, moes?" „O, zooveel kind." „Toe begint u dan, moes." ,.'k Heb zooveel met je te verhan delen, dat mevrouw het maar 't beste vond dat ..Wat vond mevrouw? 'k Begrijp u niet. moes." „Dat je vanavond maar met ons mee naar huis ging, tot Maandag." „Moeder!" Ik knuffelde en kuste moeder zoo innig en zoo stevig, dat ze riep: „Suus, schei uit, of ik roep: moord." „Maar mag 't van meneer want ik heb dienst morgen?" „Meneer had een telegrammetje doorgestuurd naar mevrouw en me vrouw v.eer naar vader en vader naar mij." „Dus ik krijg vijfdehandsch be richt," jubelde ik. terwijl ik mijn reismandje vast uit de kast nam. mijn nachttoilet er inpropte en toen opeens grooten haast had weg te gaan. Een uur later stonden we al op de Haarlemsche tram. Wat een zalige thuiskomst. Vier lange dagen mocht ik blijven. Vier lange dagen, die om vlogen. En toen ik weer naar Am sterdam ging en ik ons vijftal met vader en moeder Incluis nog eens extra kuste, omdat ik nu in langen tijd niet thuis zou komen, zei vader: „Wil je aan meneer en mevrouw Verbrug zeggen, dat we de ultnoodl- ging gaarne aannemen?" „De uitnoodiging? Welke uitnoodi- ging?" vroeg ik verbaasd. „Breng de boodschap maar over, juffertje." „Toe moes, zegt u t maar. Als lk zoo naar Amsterdam moet, verbrand ik onderweg van nieuwsgierigheid." „We zijn geïnviteerd. „Niet zeggen, moeder," plaagde va der, terwijl hij zijn hand op moeders mond legde. Maar met ons zessen bevrijden we moeder en toen vroeg Frans: „Zijn we daar allemaal gevraagd?" „Ja." riep moeder. „Bij ons? Bij de Verbrugjes?" „Ja. allemaal met Kerstmis. Bij den kerstboom." Toen brak een oorverdoovend ge schreeuw en gejoel los zoodat vader en moeder de kamer uitliepen. Onderweg moest lk er voortdu rend aan denken, wat een heerlijk Kerstfeest kon worden. Allemaal van thuis om me heen. En wat zou- Bram en Em leuk kunnen spelen met Mlep en Polly. Opgewonden van blijdschap bracht ik mijn boodschap over. Toen ik 's avonds Francine nprak. toeRon Jk er natuurlijk dade lijk over. Maar ze Het me niet eens uitspreken. Toen lk nog maar het woord uitnoodiging noemde, fiep ze: „WU hebben ook een uitnoodiging ge had!" „Wat voor uitnoodiging? Van wie? (Wordt vervolgd.) POSTZEGELRUBRIEK ZWITSERLAND XI. In 1921 verschenen weer 3 wel dadigheidszegels, n.l. 10 centimes (groen, zwart en rood Valais), 20 centimes (violet, zwart, rood en geel Bern) en 40 centimes (blauw en rood Zwitsersche wapen). Grootte van de vakjes 2.8 by 2.3 c.M. De weldadigheidszegels van 1922 zijn 5 centimes (roodbruin, zwart en blauw Zug), 10 centimes (groen en zwart Fribourg), 20 centimes (violet, zwart en blauw Luzern) en 40 cent. (blauw en rood Zwit sersche wapen). Grootte van de vak jes 2.8 by 2.3 c.M. Gedurende 1923—'25 werd een se rie vliegpostzegels uitgegeven in groot formaat in verschillende tee- kening. Het zyn: 15 centimes (kar- myn en oiyf). 20 centimes (donker groen en lichtgroen i, 25 centimes (donkerblauw), 35 centimes (bruin), 40 centimes (violet), 45 centimes (karmyn en donkerblauw), 50 cen times (zwart en rood), 65 centimes (helblauw), 75 centimes (rood, bruin en violet) en 1 franc (violet). Groot te van de vakjes 2.8 by 4.3 c.M„ Zie voor de indeeling 't schetsje. Nieuwe deelnemers: 237. Frans Hooyen, Krelagestraat 9 238. Guus Hooyen idem. 239. D. Wesseling, Zomerkade 77. 240. Emanuel v. Amerongen, Saen- redamstraat 28. 241. Max v. Amerongen. idem. 242. Co Verhagen, Rustenb.laan 41 243. Jan Verhagen, idem. 244. Johan Groot, Rustb.laan 19. 245. Gijs Groot, idem. Emanuel mag als welkom in de ru briek, Maandag een mooie zegel ko men uitzoeken. Bloemhofstraat 29rd. S. DE WEDSTRIJDEN. Inzendingen ontvangen van: Prins Soesenmeel, oud 12 jaar. Go liath. oud 12 jaSr. Eekhoorntje, oud 9 jaar, Vogel vriend oud 12 jaar. De kleine Violist oud 13 Jaar. Boerinnetje van Voor heen oud 13 jaar. Boschanemoon oud 10 jaar. Distelvink oud 12 jaar, Banketbakker oud 13 jaar. De Schlp- perin oud 10 jaar, Floris V oud? Dui- zendschoontje oud 7 jaar, Robbedoes oud? Libra oud? Capricornus oud? Vèrsprlnger oud 14 jaar, Hardlooper oud 10 jaar. RU1LRUBR1EK Een meisje vraagt, of er ook Ru- brlekertjes zijn, die op een Hand werkclubje zijn. Zoo ja. zouden ze er dan in haar briefjes wat over willen schrijven? EEN ONBEKENDE dank ik vrien- deiyk voor dc plaatjes en bonnen van Bloemen in Onzen Tuin. Wie er wat van hebben wil, meldt zich maar aan. MEVR. J. S P. dank ik hartelijk voor de ontvangen bonnen. W. LASSCHUIT, Gr. Houtstr. 155z vraagt aan de jongens en meisjes, die Jong-Nederland willen gaan lezen, of ze zich by hem willen opgeven. Ze krygen van hem dan een cadeau. Aangifte dageiyks tusschen half 7 en half 8. behalve Woensdag, Zater dag en Zondag. DANSERESJE. Ged. Oude Gracht 106 heeft 17 Texel-bonnen, 4 Texelpl en 19 Kwatta-sterretjes. Deze wil zij ruilen voor Mecco of Sickesz-wapens 1 tegen 1. CATHRIJNTJE. Zijlweg 109r. vraagt Sunlight of Vimcartonnen en geeft ervoor terug Texelpf. en bonnen (31) Hllles bonnen (29) Pleines Duifjes (37) Amstelpenningen (3) strookjes Terwee's thee (7) v. Nelles bonnen (34) van Houtens bonnen (5), Dros- tebon 1 KEES SMIT, Duvenvoordestraat 80 heeft 12 Aquariumpl. en 23 Bloemen in onzen Tuin. Deze wil hy rullen te gen Texelpl. 1 aquarium tegen 1 Texel, 2 Bloemen ln onzen Tuin te gen 1 Texel. RAADSELS (Deze raadsels zijn ingezonden door Jongens en Meisjes die Onze Jeugd lezen.) Iedere maand worden onder de beste oplossers vier boeken verloot. AFDEELING I (Leeftyd 10 Jaar en ouder) 1. (Ingez. door Distelvink.) Mijn geheel is een oud rympje van 32 letters I 2 3 4 ;s een edel metaal. 15 16 17 is een schip. 24 12 11 is een jongensnaam. 3 31 is groente. 27 6 7 is een huisdier. 14 3 31 32 is een knaagdier. 8 9 11 30 is niet knap. 5 is de 4de letter van het alfabet. 19 25 28 is een knaagdier. 23 29 30 is een jongensnaam. 28 20 21 22 26 is niet krom. II 10 9 is een schadelijk insect. 13 14 15 16 17 is een zintuig. 18 19 20 21 22 23 20 19 dient voor vloei ;offen. 2. (Ingez. door Pirot). Wie kan van deze letters een Rubriekertjesnaam maken? IJ eieerstpkkrtj 3. (Ingez. door Krekeltje.) a. Welk beroep oefent Sam Reus uit? b. (Ingez. door de Schipperin). En welk beroep oefent Piet Kaneze uit? c. (Ingez. door Baby Peggy.) En welk beroep heeft Caren Redu? d. (Ingez. door Herder.) En Cor Matt enduur? e. En Geer Moorlakk? f. (Ingez. door Teeken aarster). En Lina Proseraec? g. En Peter Pallek? 4. (Ingez. door Prins Willem van Oranje.) Mijn 1ste is niet laag. mijn 2de is een grondsoort. Voeg tusschen mijn lste en 2de een klinker en ge krygt een plaats in Groningen. 5. (Ingez. door Banketbakker.) Met d ben ik niet knap. Met b ben ik een vaartuig. Met g een kleefstof Met t een jongensnaam. Met o een familie-lid. 6. Verborgenheden. a. (Ingez. door Condor) Verborgen plaatsen. Ze is tegen uw voorstel. b. Als moeder geweten had, dat we er tegen dien tyd zouden zyn, zou ze ons gehaald hebben. c. Boer Klaassen was een gierig aard. d. Ik nam myn hengel over den schouder. e. (Ingez. door Condor) Verborgen gebouwen. Klaas en Henk erkenden ongelijk. 1. (Ingez. door dun kleine Koerier.) Ik ben de schuilnaam van een ru- brickcrtjc en besta uit 9 letters. 7 8 7 8 is een poesenaam. 1 3 8 4 is een diepte in het zand. 5 6 9 2 is noodig om schoeisel to maken. 2. (Ingez. door Prinsesje Sterre- muur.) Ik word dagelijks gegeten en besta uit 5 letters. Onthoofd me«n lk word een kleur. Geef me dan een andere staart en ik dryf op de melk. 3. (Ingez. door Harry v. Puffelen) Welke beroepen oefenen Kryn Merwe, Kees Tratmar, Bert Baine- spoo, en Rudi Rectegas uit? 4. (Ingez. door de 8chipperin.) Zet achter het lichaamsdeel van een dier een woordje, waar de meeste sprookjes mee beginnen en ge krijgt iets om uit te drinken. 5. (Ingez. door Goliath.) Neem van de volgende schuilna men telkens één letter en wel zoo, dat dc gevonden letters een nieu wen schuilnaam vormen: Goudkopje Kleine Ulbo, Krielkip. Wielrenner, Breeroo, Miep. Zonneklndjc. Paddel tje. Bruinoogje, Mary. Klkki, Elze- katje, Karei V, Groenling. 6. (Ingez. door den Kleinen Koe rier». Maak van onderstaande letters iets lekkers: v 1 e e u 1. Raadseloplossingen De raadseloplossingen der vorlgd week zijn: AFDEELING I. 1. Viooltje. 2. a. Redacteur, b. Machinist. C. Commissaris, d. Onderwyzer. 3. Deventer. Arnhem. 4. Winnen, Innen Inn, in. 5. Met den hoed in de hand komt men door het ganschc land. 6. Lemoen—meloen. AFDEELING II. 1. Friezenveen. 2. Limonade. 3. Kast, kat, tak. 4. Was er niet. 5. a. Heilo, b Rolde. c. Sluis, d. Den Helder, e. Gent, f. Coba, g. Eef, h. Rika, i. kat, j. baars. 6. a. De letter 1. b. Emma is 18 jaar, De 12de krijgt el en schotel, d. bla den. e. matrozen ,f. een slak. g. spot vogel, h. haring, 1. de letter d. j. bar bier, k. met een d. 1. de echo, m. de hals van een flesch. Goede oplossingen ontvangen vanj Appelsteeltje 6 Pinocclo 5 Bloemen meisje 5 Rompïlsteeltje 5 Onze Jong ste 5 Klokhuisje 4 Juffertje Treuzel 5 Goudsprietje 5 Borduurstertje 2 Mig non 5 Goliath 6 Berliner Bol 6 Va ders Hulp 6 Goliath 6 Watt en half Watt 6 Anemoontje 3 Eekhoorntje 6 De kleine Vogel vriend 6 De kleine Violist 6 Michiel Adriaansz. de Ruyter 5 Prinses Plr- lapatje 6 Harry v. Puffelen 5 wys- neusje 6 Danseresje 5 Juttepeertje 5 Juffertje Wildzang 5 Distelvink 6 Schilderesje 6 Bart zonder Barst 4 Goudkopje 6 De kleine tuinman 5 Rozekoontje 4 Wilgenroosje 6 Ban ketbakker 6 Moeders oudste dochter 6 De Eierenraper 6 dc Tweelingzusjes 5 Verkeersagent'e 6 Zceuwinnetjc 6 KorsLJesknager 5 P ïndropje 4 Ra- nonkeltje 5 Zeekoet 6 Boerinnetje 4 Een naamlooze 6 Zwartkopje 5 De Peun 6 Goudsbloempje 4 Floris V 6 Graankorreltje 5 Een naamlooze; 6 De kleine Metselaar 5 Snlbbelaartje Groenling 5 Alfred de Vries 4 Elze- katje 5 De Schipperin 5 Zangeresje 5 Kapteintje 5 De Woudlooper 6 Goudsprietje 5 Borduurstertje 5 Theeroosje 5 Meeuwtje 6 Zangvogel tje? 6 Breeroo 6 Arnico 5 Boschviool- tje 4 Baby Peggy 6 Mopperpot 6 Dik- kie 5 Rozenknopje 5 Prinsesje Ster- reglans 4 Herder 5 Klein Naaistertje 5 Herderinnetje 4 Herder? 5 Robbe does 6 Capricornus 6 Libra 6 Sneeuw balletje 6 Krielkip 6 Amazone 6 Vèr- springer 5 Hardlooper 5 Onze Jong ste 5 Pinoccio 5 Bloemenmeisje 5 Rompelsteeltje 5 Pinksterbloemetje 5 Haariemsche Dulnroosje 2 Dribbel Drabbel 5 Tyl-Tyl 8 Snelvoetje 3 Dulzendschoontje 4 Bloze-Kriekske 4 Prins Pauweveer 5 Juffertje Treuzel 5 Appelsteeltje 5 Hebatje 5 Moeders Hulp 4 Kleine Ulbo 5 Gouden Regen 5 Ventje Piggelmee 6 Goudhaantje 5 Kikkl 5 Sneeuwklokje 5 Molly 6 Speurneus 6 Brünnhilde 6 Robinson Crusoe 6 Hazelaar 5 De drie Zusjes 3

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 14