ntomo VOOR DE LUISTERVINKEN RADIO-PROGRAMMA. INGEZONDEN. van Uw rust. TIJDSCHRIFTEN. NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE. HAARLEM'S DAGBLAD 7ATFRDAG 21 APRIL 1928 Onze Radio Rubriek Hallo! Hallo! S. O. S Naar aanleiding van de vele scheeps rampen die zich in den loop der jaren hebben voorgedaan, is het niet van belang ontbloot om te weten, wat er gebeurt nadat het in nood verkeerende •chip om hulp heeft geseind. Het is een vreemd verschijnsel, dat juist de maand Januari zonder uitzon dering wel last heeft van slecht weer op den Oceaan en er gaat bijna geen jaar voorbij of er gebeuren scheepsram pen, tengevolge van het ruwe weer. Het is misschien moeilijk voor een gewoon mensch, die nooit op we is ge weest om zich een denkbeeld te vormen van het wreede beuken dat schepen moeten ondergaan; het is misschien nog moeilijker zich de gevoelens van den marconist voor te stellen, wanneer hij plotseling voor den eersten keer S.OS. op zfjn telefoon hoort. De laatste hoop. ^en kan begrijpen dat het noodsein Slechts wordt gegeven met toestemming van den kapitein van de boot en alleen wanneer er weinig hoop is, dat het schip den storm weerstaat, tenzij er hulp opdaagt.Gewoonlijk ziet hij dan ook In het S.05. zijn laatste hoop. Wat er gebeurt. Aangenomen dat er een S.05. sein gegeven is, wat gebeurt er daarna het eerste. Antwoorden alle schepen, die het noodsein hebben gehoord, hierop en hoopen zij zich op, of antwoorden ze één voor één? Wanneer een schip, dat in nood ver keert. om hulp vraagt, dan seint het doorgaans tevens de bijzonderheden van de plaats, waar het zich bevindt, den naam. aard van het ongeluk, en den toestand van het weer. Als deze bij zonderheden niet bij den eersten keer worden vermeld, dan geschiedt zulks bU den tweeden. Nadat het S.OJS.-sein is gegeven en de zoo juist genoemde bijzon derheden gedurende twee of drie mi nuten zijn herhaald, dan gaat het schip in-nood er toe over naar het antwoord van het schip te luisteren, dat het be richt heeft opgevangen. Hoe gaat het nu met de toekomstige redders? Wanneer er een noodsein op den At- lantischen Oceaan wordt gegeven, dan is het vrij zeker dat die oproep door vele schepen wordt opgevangen en mis schien ook door eenige kuststations. De ontvangende schepen Na ontvangst der bijzonderheden be treffende de plaats van het in nood verkeerende schip, melden de marconis ten der verschillende schepen het nood sein met vermelding van de plaats van het ongelukkige sj'.üp. De gezagvoerder van de boot berekent dan den afstand tusschen de twee schepen, en mocht blijken, dat die ongeveer 200 of 300 mijl bedraagt, dan zal de marconist den op roep niet onmiddellijk beantwoorden, doch zal zich gereed houden om te luisteren of er een dichter bijzijnd schip antwoordt en dat ter redding komt. De volgende beweging. Indien een vaartuig, dat den oproep opvangt, bijvoorbeeld 50 mijl van de plaats verwijderd is, die door het in nood zijnde schip wordt opgegeven, dan zal de marconist van die boot een oogen- blik luisteren en als er geen vaartuig dichter bij blijkt te zijn, 't geen bewezen wordt doordat er geen antwoord komt, dan zal hij bet S.O.S.-sein beantwoor den. en alle inlichtingen verstrekken, die hU gemachtigd is te geven. Indien er daarentegen 2 of 3 schepen op den op roep antwoorden, welke zich alle op ver schillende afstanden bevinden van het in nood verkeerende schip, dan zal ge woonlijk de dichtstbijzijnde boot het reddingswerk doen. Alle vaartuigen binnen den kring van het schip In nood cn de reddende boot, zullen ophouden te werken teneinde een opeenhooping te voorkomen en zullen in hun log-boek iedere bijzonderheid ver melden der gehoorde signalen. JOHN. D. AUKES. Haarlem, 20 April 1928. De zomer is de beste Tijd voor Radio. Er zijn veel menschen. die hun toe stellen voor lange afstandontvangst wegzetten, zoodra de zomer weer in het land komt. omdat de algemeene opinie is, dat het warmste deel van het jaar het ongeschikste daarvoor is. Ik heb evenwel vele redenen om juist den zo mer als den besten tijd daarvoor te hou den. Ruimte in den Ether. In de eerste plaats heeft men ruimte De bezitter van een „éénpitter". die naast u woont, die er in den winter net kans toe ziet om Rome of Weenen te krijgen bevindt, dat hU zelfs met zUn stoutmoedigste pogingen met den terug- koppelspoel die stations niet meer krijgt. HU houdt er mee op om den ether te verstoren en gedurende 4 of 5 gezegen de maanden treft zijn gehuil mUn ooren niet meer, wanneer ik aan het zoeken ben. Zoolang uw toestel één of twee pha- sen van werkelUk krachtige hoosfre quentie versterking heeft, kunt u het zomerse he lange-afstand werk onderne men met goede hoop op succes. U zult echter niet dezelfde ontvangst verkrij gen als in den winter en enkele der zeer zwakke en afgelegen uitzendingen zullen misschien geheel verdwijnen. In het algemeen gesproken vind ik toch. dat het aantal stations, dat ik ge durende den zomer krijg, niet veel min der is dan die, welke ik in de herfst- en wintermaanden kan hooren. Verminderd „Repertoire" Het is volkomen juist dat het luid spreker-repertoire kleiner is tengevolge van het verminderen in ontvangst sterkte, doch dit kan in orde worden gemaakt indien u het de moeite waard vindt zulks te doen, door toevoeging van een versterkerlamp. Ik ben persooniyk volkomen tevreden, als ik 7 of 8 stations op luid-spreker-sterkte kan krijgen, en de andere met de kop-telefoon. De groote vijand van een goeden ont vangst in den zomer moet gezocht wor den in de luchtstoringen. Wanneer wij in ons land over storingen mopperen, dan weten we eigenlük niet hoe geluk kig we werkelijk zijn. Uitgezonderd bij onweer, zijn de luchtstoringen zelden 200 sterk, dat zy de ontvangst onmoge lijk maken; doch in andere landen is het gedurende een groot gedeelte van het jaar schering en inslag dat het luisteren geen genot meer is Het is een feit. dat er verleden jaar slechts vier avonden waren, waarop de ontvangst geheel onmogelijk was en er waren slechts enkele avonden, waarop ernstige storingen voorkwamen. (Zie mijn ver slagen hierover, na de onderzoekingen LI. zomer op den Zeeweg) Misschien is de verbluffendste eigen aardigheid van het zomersche lange- afstand-weric, dat men altijd het gevoel heeft van met moeilijkheden te kampen te hebben. Het krijgen van korte golf- stations in bijzonder gunstige winter nachten is zoo gemakkelijk, dat het bijna gelijk staat met het schieten op stilzit tende konijnen. Doch het is een heel andere zaak in den zomer. Winter Luiheid. Gedurende den winter is men geneigd tamelijk lui te worden, want tenzij het toestel een prul is, werkt het zoo goed, dat er geen aanleiding bestaat verbete ringen uit te denken of veel tijd te be steden met de dingen in goeden staat te houden. Des zomers is men geregeld bezig. De ontvangen energie is dan zoo verba zend klein, dat men om zoo te zeggen niets heeft om mee te spelen. Men wordt aangespoord zijn anenne en aard- leiding in volmaakte orde te brengen, om krachtige versterkingen te maken, om proef na proef te nemen met het doel om verliezen te verminderen en zoo veel mogelijk de ontvangen energie te benutten. De zomer is de beste tijd om ontvang toestellen uit te probeeren. Bijna elk toestel werkt prachtig in den winter avond, doch er is wat meer voor noodig om op een Juni-avond tusschen 7 en 9 uur een 12-tal stations te hooren ter wij1 'i:t dus nog volkomen dag is. Het afstemmen. Het is ook de allerbeste tijd om de kunst van afstemmen van een Radio toestel te leer en. Als men een beginne ling een prima ontvang-toestel geeft, en men vraagt hem het te bedienen, dan zal men zien, dat hU het eene station na het andeer voorbij gaat zonder het te hooren. Het kennersoor is veel fijner. Het hoort en herkent kleine geluiden, die er op wijzen, dat er geseind wordt, me: seir.en. die, als men een beetje behen digheid aan den dag legt. tot hun volle kracht kunnen worden gebracht. Doch het is niet alleen het oor, dat oefening eischt. De kenner slaagt er in station na station te krijgen, hetgeen de beginne ling niet kan. daar de eerste alles tot in de Vlemigheden Kent. Het zomersche lange-afstand werk verbetert uwe fijne afstemcapaciteiten enorm. In den zomer zijn er betrekkelijk wei nig doodgemakkelijke stations. De groote meerderheid eischt zorgvuldig luisteren en fUn afstemmen om ze tot de goede kracht te brengen. Indien men daarom 's zomers het lange afstand werk gaat beoefenen. Jir. zal men het 's winters verbazend gem< kkelijk vin den, wanneer de stations sterker door komen. VRAAG: Op mijn 4»lamps Anro» toestel met lamp 409 415, 406 cn 406 kan ik slechts op 4 lampen voldoende muziek krijgen, op 3 lampen is het tc zacht. De korte golf is ook slecht tc krijgen. Hoe lang moet de antenne zijn voor dc korte golf? Is het ook aan te bevelen een antenne voor dc lange cn een voor dc korte golf tc nemen? ANTWOORD: Uw vraag betref» fende uw 4»lamps Anro»toestcI, waarin u mededeelt dat het toestel op drie lampen zeer zacht werkt cn dat u geen korte golf»ontvangt; is in zooverre te beantwoorden, dat het toestel niet in orde is. U behoort op drie lampen zeer krachtige muziek zoowel van lange als korte golf» stations te ontvangen. Hiervoor is geen speciale antenne noodig. Een één»draads van pl.m. 10 51. is voor alle golflengten goed ANTWOORD aan den heer L. A. C. te Haarekn. Dat u Hilversum hard ontvangt is geen wonder, dit resultaat wordt met ieder toestel bc» reikt, eveneens Huizen op korte golf. Dat u b.v. Daventry zwak ont» vangt wijst op een fout in 't toestel, hoewel ik deze klacht meer heb gc» kregen over dat schema. U moet het nog eens probeeren met dc juiste spoclcombinaties en dan zuiver af» stemmen. Antenne niet langer dan 10 M. ééndraads. ANTWOORD aan den heer J. H. te Ovcrvccn. Dat mijn aangegeven „recept'" wel iets geholpen heeft, is voor mij niet voldoende. Dc naald van den m.A.«meter mag absoluut niet schommelen. Het ccnigc in dit geval is nog. dat u geen goede of niet voldoende roosterspanning toepast. Laat dc meter aangesloten staan en pas dan zooveel neg. roosterspanning toe- dat geen vervorming, dus ook geen schommelingen van den naald meer waarneembaar zijn. Meldt u me nog even het resultaat? VRAAG: Zoudt u voor mij mijn zelfgebouwd Avro»wissclstroomtoc» stel willen controlecrcn. om na tc gaan of dc verbindingen goed zijn aangebracht, alvorens dc lampen cr op zijn geplaatst. ANTW OORD: Zeker wiT ik uw Anro»wisselstroomtocstcl nagaan of verhindingen goed zijn. U kunt hier evenwel niet op wachten. Brengt u het b.v. Zaterdagavond 8 uur, dan kunt u het weder Maandag in ontvangst nemen. Hiervoor moet men rustig gaan zitten en maar niet zoo even vluchtig nakijken. ZONDAG 22 APRIL HILVERSUM 10.60 RL 9.30 VPRO. Uitzending uit de Doopsgezinde Kerk te Amsterdam. Spr. Ds. F. Dykema. Mevr. E. J. Hendrlkse Versloot, zajig. W. L Doortmont, orgel. 12 302.00 Lunchmuziek door het trio Rentmeester. 2 004 00 Verslag van den voetbal wedstrijd NederlandDenemarken dcor een ooggetuige. Uitzending uit het Sta dion te Amsterdam. 4 005.30 Kamermuziek door de ka- mermuz.ver. „Het Hollandsch Sextet. (J. Poolman, fluit. J. Stotyn, hobo. A. Wit, klarinet. P. Veenstra. hoorn. J. Poons. fagot P. FrenkeL piano. 5.30—7.15 Concert door het Omroep orkest. Carol. Castendijk, zangeres. Egb. Veen a. d. vleugel. 7.15800 De pianosonaten van Beet hoven. Analyse van sonate op. 14 no. 1. door Louis Schmidt. Egb. Veen a. d vleugel. 8 00 Persber. en sportuitslagen. 8.10 Symphonieconcert door het Utr. Stedel. orkest o.l.v. Evert Cornells Marix Loevensohn, cello. HUIZEN, 1870 M. (Tusschen 4 en 6 uur 340,9 M.) 8.30—9.30 RK. Morgenwijding. Spr. H. E. W. Ostendorf, lid v h. Gilde v. d. Klare Waarheid: De goede Herder. Afgewisseld met zang en muziek. 9.50 N.C.R.V. Dienst In de Gercf. Kerk Zeist. Voorganger: Ds. W. Ver hoef. 1. Orgel. 2. Zingen Ps. 103 2. 3. Votum en Zegengroet. 4. Lezen der Wet des Heeren. 5. Zingen Ps. 143 2. 6. Lezen Rom. 5. 7. Gebed. Tekst: 1 Cor. 15 20—23. Thema: Wat ons van Adam en van Christus toekomt. 8. Zingen Ps 98 1. 8. 19. 9, le ged. preek. 10. Tus- schenzang Ps. 68 10. 11 2e ged. preek. 12. Gebed en dankzegging. 13. Zingen Ps. 45 7. 14. Zegen. 15. Orgel. 12.30 Uurslag. 12.30—1.30 K.R.O. Lunchmuziek door het Trio „Winkels". 1.301.45 Rede door Mr. C. Gose- llng: Het Dr. Schaepmanfonds. Mijne ervaringen bij de organisatie voor het Dr. Schaepmanfonds. I.452.15 Godsdienstondericht voor ouderen door D. Bont, leeraar a. h. Se minarie Hageveld Heemstede (K.R.O.) 2.304.00 De Amsterdamsche Orkest- vereeniging o.l.v. Frans v. Diepen beek (K.R.O.) 4.00—500 K.R.O Ziekenuurtje door Frits Duin: Over reizen naar Lourdes Declamatie door Albert v. d. Hoogte. 5.50 N CJR.V. Dienst in de Ev. Luth Kerk te Weesp. Voorganger: Ds. K. H. Wallien. 1. orgel. 2. Gez. 10 1 en 2. 3. Votum. 4. Gez. 241 1 en 2. 5. Schrift lezing. 6. Gebed., 7. Tekst Joh. 11 40. 8. le deg. preek. 9 Gez. 243: 1 en 4 10. 2e ged. preek 11- Orgel. 12. Gebed. 13. Gez. 258 5. 14. Zegenbede. 15. Orgel. 7.30800 KRO. Spr. C. G. Bekke ring, voorz. v. d. Ned. RK. Ver. v. Handelsreizigers en Handelsagenten ,.St. Christoffel"St. Christoffel langs den weg. 8.00 K.R.O. Concert Madame M. MarteletStolp, cello. M. v. Monni kendam, piano. M. Beusker. bariton Het KR.O. o.l.v. M. v. d. Endc. Spr. H. v. d. Putt: Een causerie over de RK Werkgeversbeweging in Brabant en Vlaanderen. 10.00 Persber. 10.45 K.R.O. Epiloog O. 1. V. Jos Plcckers. DAVENTRY. 1600 M. 2 50 Concert. De militaire kapel en L. Megane, alt. T. Jones, tenor. 4.40—4.50 Voorlezing uit werken van Shakespeare. 5.50—7.20 Dienst in de ..Bethlehem Welsh Congregational"-kerk Cardiff 7.20 Dienst In de Liverpool cathe- draal. 8.05 Liefdadigheidsoproep. 8.10 Nleuwsber. 8.25 Licht orkestconcert. D. Vane. sopraan. H. Wendon, tenor. S. Robert son. bas. W. H. Squire, cello. De ..Wire less". zangers. Orkest. 9.50 Epiloog. PARIJS „RADIO-PARIS" 1750 M. II.20 Morgenwijding. Koorzang en preek. 12.051.10 Orkestconcert. 3.50—5.05 Concert. Dc Homonyme Jazz. 7.35 Circus Radio-Paris. 9.0510.20 Dans. LANGENBERG, 469 M. 8.20—9 20 Morgenwijding. 11.20—12.20 Orgelconcert 12.20—1.50 Militair concert. 3.35—5.20 Orkestconcert. 5.20—6.20 Evang. kerkmuziek. Orkest, kcor en soil. 7.05 „Hohelt tanzt Walzer", operette in 3 acten van Ascher. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. KöNIGSWUSTERHAUSEN,. 1250. *1 ZEESEN, 1250 M. 8 20 Morgenwijding. 10.50 Koorconcert. Zangver. Ketto- witz. 3.505.20 Orkestconcert. 7.50 Concert door het orkest o.l.v. B Seidler—Winkler. 9.5011.50 Dansmuziek. HAMBURG, 395 M. 8.35 Morgenwijding. 10.50 Orkestconcert 11.35 Motorwedstrijden. 12.25 Orkestconcert. 1.35 Orkestconcert. 3 20 Orkestconcert, 5.20 Orkestconcert. 7.20 Galante walsen. Daarna tot 11.20 Cabaret. BRUSSEL. 509 M. 2 203 20 Popul. orkestconcert. 7.359.35 Orkest en Mme. L. Ber ger, zang. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cent» per regel. RADIO-MOORS, KONINGSTRAAT Z TELEFOON 14609, HAARLEM VAKKUNDIG ADRES orffc/r. 99. .Stet'ds /iet Nieuwste in Racïio jC-ar* lyirA'i.ra/u//i/e //ers fr ff/rroen t/ewaaróa/ycf (Adv. Ing. Med.) MAANDAG 23 APRIL HILVERSUM, 1060 M. 12.00 Politieber. 12.301.30 Lunchmuziek docr het Trianon Trio. 4 405.55 Kinderuurtje door Mevr. Ant. v. Dijk. 6.007.15 Concert door het Trio Rentmeester. 7.157.45 Engelsche les voor be ginners. 7.45 Politieber. 8.10 Volkszangavond in Gore urn. o.l. v. H. L. A. v. Bommel. 9.059.30 Pianoconcert door Suzie Minden. 9.3011.00 Populair concert door het Omroep-orkest o l.v. Nico Treep. 10.00 Persber. Daarna voortzetting concert. HUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur 1870 IVL 12.30—1,45 N.C.R.V. Orgelconcert d. P. Halsema, organist te Haarlem. 4.00—5.00 N.C.R.V. Ziekenuurtje o 1. v. Ds. A. G. Wolf. 7.007.30 Engelsche les. 7.308.00 N.C.R.V. Zangcursus o.l.v. Jac Caro 8.00 N.CR.V. Concert ln de Ned. Herv. Kerk te Almelo. Sprs.: Mr. M. Sich- terma, burgemeester van Almelo als Industriestad. Mr. G. J. Sybrandy, lei der van den avond. De Chr. Harmonie. De Chr. Gem. Zangver. „Hallelujah". De Chr. Gem. Zangver. „Sursum Cor- da". Alm. Chr. Mannenkoor, Dubbel- kwartet „Met zijn achten". A. E. P. Sommer, fluit. E. Geels, viool. Mej. Geels, piano DAVENTRY, 1600 M. 9.35 Kerkdienst. 10 20 Gramofoonmuzick. 11,20 Balladenconcert (bariton, so praan) 11.50 Dansmuziek. 12.20—1.20 Orgelconcert. 1.35 Shakespaerefeest. Spee-' 2,20 Lichte muziek. A .vn's kwintet. 3.20 Dansmuziek. 4.20 Huishoudpraatje. 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Orgelconcert. 5.40 Berichten. 5.50 Nieuwsber. 6.05 Een „Shakespaere Day Duolo- gus", samenspraak. 6 20 Liter, crltiek. 6.35 Beethoven's sonates (piano, viool). 6.45 Causerie. 7.05 Variété. 8.20 Nieuwsber. 8.4ó10.35 St. George's Day. „King Henry V", tooneelstuk v. Shakespaere. 10.35—11,20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS". 1750 M. 9.50—10.00 Gramofoonmuziek. 11.50—1.10 Orkestconoert. 3,054 05 Liter, en muzik matinee. 7.50—10.20 „Le Marlage Secret", too- neelspel met muziek. ..LANGENBERG, 469 M. 12.251.50 Orkestconcert. 5.206.15 Orkestconcert. 7.35 „Collegium Musicum". A. Ibald, zangeres. Oèrkest. Werken van Weber. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. K öNIG SWU STERHAUSEN, 1250 M. (ZEESEN.) 11.204.20 Lezingen. 4.205.20 Orkestconcert, 5.206.40 Lezingen. 6,50 Concert door het Philharmonisch Orkest oJ.v. Rich. Stauss. Barbara Kemp, sopraan. 9.5011.50 Tiroler Volkskunst. Dam- hofer Troep en orkest. HAMBURG, 395 M. 5.15 Orkestconcert. 6.20 Orkestconcert. 6.45 Concert uit Berlijn. Het Phil- harm. Orekst o.l.v. Rich. Strauss. 9.50 Sluiten. BRUSSEL. 509 M. 4.205.20 Trio-concert. 7.3510.35 Orkest en Hr. Lefère, Chansonnier. Voor den inhoud dezer rubriek stel! Je Redactie zich niet verantwoordelijk Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie dei nzender niet teruggegeven. HET BROKKENHUIS. Nu de groote schoonmaaktijd, de tijd voor „don grooten uithaal" alom is aangebroken, wensoht het bestuur van bovengenoemde neutrale liefdadigheids instelling evenals vorige jaren nog eens speciaal de aandacht van de ingezete nen van Haarlem en Omstreken te ves tigen op zyn streven en werken om arme hulpbehoevende personen en ge zinnen te helpen aan kleeding, schoeisel beddegoed, meubilair e.d. We zouden het zoo prettig vinden wanneer iedereen vooral in dezen tijd nog eens extra zou willen nagaan wat niet meer voor eigen gebruik behoeft te worden aangewend, en dus opgeruimd kan worden. Er komen toch ieder jaar van die voorwerpen in onze handen vooral als de zolder een beurt krijgt, waar we geen weg mede weten zooals tafeltjes, stoelen, borden of schalen van een afgedankt servies. We gebruiken het niet meer, maar vinden het toch jammer het weg te doen. Dat is het ook maar niet, als ge er een mooi en nuttig werk mede verrioht en dat doet ge on getwijfeld, wanneer gij het aan het Brokkenhuis afstaat. Steunt daarom 't bestuur in zijn pogingen om leed en ar moede te verzachten en zorgt nu alle, dat onze oogst, die in den voorj aars- tijd binnengebracht wordt, nu eens extra groot zij, opdat ons magazijn weer goed gevuld worde. Zendt ons spoedig uw briefkaart aan het adres Kinderhuis- vest en onze wagen komt voor uw deur om de schatten voor onze armen te ver zamelen. De adressen voor het afhalen der goederen kunnen ook telefonisch opgegeven worden te Haarlem bij me vrouw G. N. v. d. Vangstde Gilde, Bre- derodestraat 14, telefoon no. 11702 en bij mevr. C. S. de Veer—Blok Wybrandi, Kleverlaan 50, telefoon 12998 en te Bloemendaal by mevrouw LioniJung- blut, Rijperweg 1, teelfoon no. 22115, De laatste drie weken werd weder in vriendelijken dank ontvangen van mevr. H. een kinderwagen; een wieg en een petroleumkacheltje; van mevrouw K. te Heemstede drie schilderijen, een spie gel, een vloerkleed en diversen; van mevrouw K. V. 1 kolenbak en diversen; van mevrouw R. een wieg; van mevrouw C. diverse kleeding en een kinderledi kant; van mevrouw J. vier stoelen, een kinderwagen en diversen; van me vrouw M. een vliegenkast en diversen; van mevrouw V. schoenen; van mevrouw L. Aerdenhout, 1 pak goed; van mevr. E. te Heemstede, een matras; van mevrouw E. een pak ondergoed en diver sen; van mevrouw v. S. een pak kleeren; van mevrouw N. te Overveen drie pak jes kleeren; van mevrouw v. H. een wieg en een partij kleeren; van mevrouw v. d. K. diverse goederen; van mevrouw K. een pakje goed; van mevrouw S. drie petroleumlampen en een kachel- scherm; van mevrouw G. gordijnen, de kens en diversen; van mevrouw C, 1 kinderwagen; van mevr. T. een vouw stoel en een pakje goed; van mevrouw S. te Heemstede, goederen en schoenen; van mevrouw R. te Santpoort, een groo te partij diverse goederen; van mevr. v. d. W. te Aerdenhout, 1 pakje goed; eenheerencc. tuum en twee paar schoe nen; van mevrouw B. een doos met di versen; van mevrouw W. een pak goed; van mevrouw C. een canapé, een kin derwagen. een pak gordijnen en diversen van mevrouw B. vier paar schoenen en een kussen; van mevrouw de wed. O., een canapé, één stoel en een kachel plaat; van mevrouw W. een pak god en eenig speelgoed: van mevrouw S. te Bloemendaal, een doos met goed; een teil met twee petroleumstellen, drie kin- dertoeltjes en een tafeltje en twee in- maakpotten; van mevrouw P. een vee- renbed en diversen; van mevrouw S. twee dekens, een doos met sohoenen en een pakje met goed; van mevrouw R„ een pak goed en een gaskacheltje; van zuster W. een kinderwagen, een stoel en oen pakje goed; van mevrouw de B. een vloerkleed; twee stoelen, 1 deken en diversen; van mej. M. een ledikant je en een kinderwagen; van mevrouw H. v. B., een matrasje en drie schilderijtjes; van mevrouw K. een pakje goed een paar schoenen en dameshoeden; van mevr D. een teil, een tafel, een stoel en diversen; van mevrouw V. een kinderwagen; van mevrouw v. B„ twee lampen en een geyser; van mevr. V. een ijzer ledikant van mevrouw M. een pak schoenen; een pakje goed en diversen; van mevr. C. te Heemstede, 1 pak kleeren, zeven paar schoenen; van mevrouw S. een kachel met plaat; van mevrouw W. twee doo- zen met kleeren en diversen; van me vrouw K. een kist met boeken en ran den vloerkleed; van mevrouw D. een pakje goed: N. N. 1 wieg met eenige kleeren; van mevrouw de wed. L. een mand met goed: van mevrouw v. O. te Heemstede een doos mét goed en diver sen; van mevrouw T. drie stoelen en eenige voorwerpen; van Zuster S. een kinderledikant met matrasje en diver sen; van mevrouw de B. een pak klee ren en een pak met schoenen. HET BESTUUR VAN HET BROKKENHUIS. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cent# per regel. No het eten. in Uw Agemokkelyke stoet b met'n. 9 S^génieten Het Land der Dolomieten, Reis- kroniek N. R. V. April '28. Naar aanleiding van de groote ge- meenschappelUke reis. die tusschen dui zend en tweeduizend leden van de Neder- landsche Reisvereeniging dezen zomer naar Meran gaan maken is een bijzonder mooi uitgevoerd nummer verschenen van het N. R V. orgaan de „Reiskroniek". Het is geheel gewijd aan Merano en heet „Het Land der Dolomieten". Gedrukt op kunstdrukpapier geeft het tal van schitterende foto's bU artikelen over Merano in de Jaargetijden, de Dolomie ten, Merano en de Dolomieten, de Berg- banen in de Vallei van den Efcsch, de Toeristenstad Bozen, de Dolomieten als Land van de Sagen, het Orthlergebied, Hoogtoerisme in het Etschland. alle ge schreven door deskundigen uit het Dolo- mietenland zelf. De burgemeester van Merano schrijft bovendien een „Hartelijk Welkom aan de geëerde Gasten uit Hol land" als openingsartikel. Verder bevat het nummer mededeelin- gen van den leider dezer „Generale 1928" den heer A. E N. Bakker, waaruit blUkt dat deze Hollandsch e week" in Meran een waar feest wordt voor de heele stad. Met dit Aprilnummer dat een waarde vol boekwerkje is geworden, met mooie omslagteekening. is de Reisvereeniging buitengewoon goed voor den dag geko men. VOOR DE KINDEREN. r—4 Maar al spoedig nadat Knagelijntje het cp» gegeven heeft, keeren Mohammed Ali en Snut- telgraag terug in gezelschap van een platten wagen- Dit wordt de statiekoets ran het Labbernoekaansche rijk, zegt Ali, maar we moeten wachten tot alle muizen grauw zijn. Wanneer de duisternis ingevallen is, gaat het heele gezelschap op reis. Knagelijntje wil ook mee. Nu. daar is doen aan. Ze wordt eenvoudig op den wagen gezet. Door de stille straten van de menschenstad gaat het nu naar de tent van Mohammed el Bluf.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 20