PUROL BUJTENLANDSCH OVERZICHT Vrouwen handen HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 26 APRIL 1928 f DE ROEMEENSCHE MOEILIJKHEDEN. De aanstaande strijd. MANIU WERPT DE REGEERING DEN HANDSCHOEN TOE Wat zal de regeering doen? T BELANGRIJKSTE NIEUWS. Maniu alls de g-roote opposant der Roemeensche regeering waarvan Vintilla Bratianu. de broeder van den overleden Joanel Bratianu, nog steeds de premier ls, blijft gedurig hameren op het oude oppositie-onderwerp. Eenige maanden geleden had hij bij de groote boerer.demonstraties in Boe karest reeds bijna zijn doel bereikt. De duizenden boeren weigerden de stad te verlaten vooraleer de regeering afgetre den was. De Koningin weduwe Maria van Roemenië ontving Maniu persoonlijk Vintilla Bratianu en de zijnen hielden echter stand en hoewel zij niet bij machte waren iets tegen de oppositie uit te richten bleven zij tegen hangen en wurgen in, wat zij waren. Tot de zaak op het doode punt kwam en ook Maniu geen kans meer zag om het evenwicht te verbreken. Naar alle waarschijnlijkheid krijgen wij nu binnenkort een herhaling van deze feiten. Maniu breidt een geweldig congres der oppositie in Alba Julia (Karlsburg) voor. En de regeering staat voor het zelfde dilemma. Moet zij dat congres verbieden, of moet zij het oog luikend toestaan? Door het te verbie den schept zij hoogstwaarschijnlijk een gespannen toestand, die de oppositie die zeer vele aanhangers telt, slechts ten goede kan komen En het is zeer de vraag of de regeering dit congres kan beletten Maniu die het spelltje al meer bij de hand gehad heeft stuurt het dan ook in die richting. Hij tart de regeering om het congres te verbieden, door bekend te maken da' de oppositie zich aan dat ver- bed niet zal storen. Of de regeering den handschoen op zal nemen? De regeeringspers voorspelt van wel. Natuurlijk zij kan niet anders. Dat Bratianu bijtijds zal inzien dat er maar één betrekkelijk veilig middel ls en dat 5s het zoeken van het doode punt. Daar op is de oppositie al meer doodgeloopen. Dor het congres te verbieden zal zeker, hetzij ln de ééne. hetzij in de andere richting, de naald overslaan. En dan zal het zeer de vraag zijn of de regeerings- partij aan het langste eind trekt. De kab'.netszitting waarin een besluit ten aanzien van het congres genomen zal worden, wordt dus met spanning tege moet gezien. P. A. Criiiek op Churchill's begrooting. LONDEN 25 April (VD.) Heden werd door Snowden het debat over de begrooting geopend. Deze stelde in het licht. dat. Churchill zich weliswaar kon beroemen, dat tijdens zijn beleid een overschot werd verkregen, doch dat dit toe te schrijven was aan de omstandig heid dat in het afgeloopen jaar een buitengewoon groot aantal Engelsche millionnairs zijn overleden, waardoor de minister de beschikking heeft gekregen over zeer groote sommen. Hieidoor werd dan ook volgens Snowden de be- grooting gered. Ook de buitengewone stijging in de waarde der industriepapie ren ls voor den minister gunstig ge weest. Doch ingeval deze stijging blijft aanhouden zal dit onvermijdelijk tot ge volg moeten hebben, dat de rentevoet stijgt, waardoor de meerdere opbrengst weer verloren gaat. Spr. achtte het dan ook aannemelijk, dat de Bank of Eng land nog dit jaar tot disconto verhooging zal overgaan. Ook Lloyd George heeft critiek op de begrooting geleverd. Hij zeide, dat Chur chill de groote meerderheid van het volk nieuwe lasten heeft opgelegd, teneinde een kleine industrieele groep tegemoet te kunnen komen. De zeerooverij in de Chineesche wateren. LONLEN. 25 April (V.D.) In ant- woord op een vraag betreffende zee rooverij in de Chineesche wateren ver klaarde Chamberlain, dai het hem be kend is, dat de zeerooverij voortduurt, doch zü us verminderd tijdens de laatste zes maanden. Slechts in drie gevallen hebben zij nog eens iets buitgemaakt en daarbij waren dan geen Britsche sche pen betrokken. Pogingen, om door de mogendheden een gemeenschappelijke actie te doen ondernemen, hadden geen succes; alleen Japan zegde hulp toe. Thans worden de wateren, waar de zee rooverij plaats had, geregeld gepatrouil leerd door Japansche of Chineesche sche pen. De Britsche politiek tegenover zee- roovers werd door den Britschen gezant te Peking bespreken met generaal liichun; deze heeft daarbij de hoop uit gesproken dat hij erin zal slagen de Biasbaai binnen drie maanden te zuive ren. De Chineesche Burgeroorlog. De nationalistische generaal Feng Joe Hsiang deed ziijn intocht te Tsinan- foe, de hoofdstad van de provincie Sjan- toeng, om zoo te zeggen zonder tegen stand van de gedemoraliseerde Noorde lijke troepen. Een tienduizend deser teurs maken zich schuldig aan daden van geweld en roof. De Fransche verkiezingen. Het bestuur der Fransche socialisti sche partij heeft op een vergadering een motie aangenomen, krachtens welke de socialistische candidaten zich bij de herstemming zullen terugtrekken, wan neer de communisten bij de eerste stem ming de meeste stemmen hébben be haald of indien een candidaat der na tionale eenheid de meeste stemmen heeft behaald en de communist onmiddellijk daarop volgde. In beide gevallen zal echter niet worden geadviseerd, op den communist te stemmen. Op voorstel van de twintigste afdee- ling werd de candidatuur van Léon Blum met op 5 na algemeene stemmen gehandhaafd aldus de Tel. Aan deze laatste stemming ging een langdurig debat vooraf. De rechterzijde past een ongewoon scherpe controle op haar candidaten toe. De centrale commissie van de Al liance republicaine democratique heeft den republikeinschen partijen verzocht een strenge discipline te handhaven te genover de manoeuvres van de socialis ten en de revolutionnairen. Aan repu- blikeinsche candidaten, wier stemmen- aantal bij de eerste stemming bleef be neden dat van eenlgen anderen candi daat, die dezelfde denkbeelden verkon digt, d.wz, goed republikeinsch, patriot tisch en anti-revolutionnair is, wordt verzocht zich terug te trekken, en den weg vrij te laten voor een strijd tusschen de legers van de orde en die van de re volutie. Fallières, de minister van Arbeid en lid van den radicalen linkervleugel, heeft besloten zich terug te trekken ten gunste van de radicaal-socialisten. Hij Ls dus het eerste lid van Poincaré's mi nisterie, dat verdwijnt. De belangstelling in verband met den oolitieken toestand, concentreert zich thans op de houding der politieke par tyen by de herstemmingen en de be sprekingen. die in verband hiermede plaats hebben. In zekere districten heb ben de socialisten en radicalen besloten zich ten gunste van elkaar terug te trek ken, opdat de candidaat, die by de eer ste verkiezingen de meeste stemmen be haalde, wordt gekozen. Een dergelyk besluit is door de com missie van den bond van radicaal-socia listen bekrachtigd, aldus de Tel. Met groote belangstelling wacht men vooral op de beslissingen der socialisten in het Seine-departcment. daar hierby ook de leider der socialisten, Léon Blum, is betrokken. De ..Humanité" kondigt aan. dat de communistische party al haar candida ten tegen de socialisten zal handhaven. De linksche pers eischt concentratie der linksche groepen, terwijl de gematig de pers republikeinen en nationalisten verzoekt strikte discipline in acht te ne men, om de successen van 22 April op 29 April nog te vergrooten. NED. GEREF. DIACONIEHUIS. Men schryft ons: Het bestuur van het Ned. Gsr. Diaco niehuis Jansstraat heeft het plan opge vat, om van 16 tot en m?t 20 October wederom een bazar te houden ten bate van noodzakelijke verbeteringen 9n het fonds van centrale verwarming in voor noemd gesticht Was het voor den oorlog reeds «Rn moeilijke taak voor het bestuur om de verzorging der ouden van, dagen, hoe wel op de bescheiden wyze naar behooren te vervullen, na dien tijd kwam het, door de depreciatie van de geldmiddelen voor nog grooter moeilijkheden te sraan en wilde men de verzorging op de ge wone wyze doen plaats vinden, dan moesten de allernoodzakelijkste verbe teringen achterwege olijven. Hoewel door den weldadigheidszin der ingezetenen en de reeds vroegeT gehou den bazars, men in staat was gesteld, door verbouwing het gesticht te verbe teren, toch moesten verschillende toe standen, die verbetering elschten, onver anderd blijv~n, wegens het opraken der beschikbare fondsen. Daar de gewone inkomsten niet toe laten om voort te gaan, beraamt het bestuur steeds de middelen, om tot het gewenschte doel te geraken. Van de verbeteringen, die men zich v stelt aan te brengen, is wel de voor naamste de centrale verwarming. Immers wanneer het gure jaargetijde weer zyn intrede doet, gevoelt ieder de onaangename gevolgen ervan, en het meest de ouden van -ogen, die door hun physieke gesteldheid groote behoefte hebben aan warmte. Deze wordt hun ook verschaft gedu INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 CENTS PER REGEL. blijven ondanks alle huishoudelijke arbeid gaaf, zacht en blank door rende den tyd, dat zy overdag beneden zyn, dcch zy wordt gemist, wanneer de oudjes des avonds naar hun slaapkamers gaan. zy moeten zich in de koude ont- kleeden en zich ter ruste begeven. Dit is iets wat regenten en regentes sen zeer ter harte gaat en dat zy gaarne voor het welzyn der oudjes veranderd zagen, zy willen door het houden dezer bazar een begin maken aan een spaar fonds ter uitvoering van dezen wensch en stellen hierdoor ieder in de gelegen heid een offertje te brengen, om de laatste levensjaren van de bewoners van het Huis te veraangenamen. Om dit doel te bereiken hebben ver schillende dames en heeren zich bereid verklaard mede te werken en geven wy u onderstaand op de comités die hiervoor gevormd zyn. Het bestuur hoopt dat velen zich ge drongen zullen gevoelen om te helpen tot het welslagen van dit streven, het- zy door het inzenden van giften in geld of natura. hetzy door het vervaardigen van voorwerpen of het afstaan ervan ten behoeve van de bazar, om het Huis te verbeteren en hierdoor de oudjes ten zegen te zyn. Het eere-comité bestaat uit: Mevr. A. RöellBaronesse de Vos van Steenwyk, Haarlem; Mevr. J, W. M, Maarschalkvan Coppenaal. Haarlem; Dames Blerens de Haan, Bloemendaal; Mevr. H. van Riemsdyk—de la Bassecour Caen, Aeröenhout; Mevr. Prof. A. J. van WalsemBrandz, Haarlem; Jonkvr. C. A. van WickevoortCrommelin, Bloe mendaal; Mevr. C. D. D. de Josselin de Jong, Haarlem; Mevr. A. v. d. Meulen— van Hengst, Haarlem; Mevr. S. W. Te- ding van Berkhoutv. Taack Trakranen Haarlem; Mej. J. H. de Petit, Zuster Tltia Visser, A. Bierens de Haan, Jb. Blom, allen te Haarlem; Mr. R. C. Bak huizen van den Brink Heemstede; Dr. M. EeftinckSchattekerk Haarlem; Ds. J. C. van Dyk, Bloemendaal; Ds. F. W. A. Korff, Heemstede; J. H. van Leyden Ds. J. C. van Paassen, Ds. L. D. Poot, allen te Haarlem, Ds. A. Snethlage. Spaarndam; Ds. A. Trouw, Haarlem G. van Tienhoven, Haarlem. Het uitvoerend-comité uit: Mevr. A. M. Duytshoff, mevr. A. G. dc BrayDesprez, mevr. J. Beekman v. d. Berg; mevr. E. J. v. d. Berg van Het oude clubgebouw van de Kennexner Golf Club te Driehuizen (links) en het nieuwe vereenigingsgebouw, dat thans tusschen Aerdenhout en Zandvoort gereed gekomen is. Waard; Mej. Berman; mevr. M. G. BrandtsKlein: Mevr. G. H. A. Calkoen —toe Laer; Mevr, B. Cramer—van Om meren; Zuster T. v. d. Heyde; Mevr. KraayErdtsieck; Mevr. C. Kranen burgToren; Mevr. S. Limbach; Mevr. Coops; Mevr. P. SchuuringBoeré, al len te Haarlem; Mej. G. Kramer te Bloemendaal; Mevr. Bos Mevr. Ds. van LeeuwenBrunt; Mej. P. Sabelis; Mevr. Ds Waardenburg; Mej. I. Veen; Mevr. de WijmanScellaert, allen te Haarlem; Mevr Hcnneman te Bloemendaal; Mevr. v. d. Steur—v. d. Berg, J. Breel, J F. Boegborn. G. A. Luitingh, J. Seyffert, O. Nel, allen te Haarlem. KANTONGERECHT. UITSPRAKEN J. I. overtreding van de Motor- en Rijwielwet f4 subs. 1 d.h. W. G. V. opposant aan een vonnis dd. 21 Maart 1928, vernietiging van dat vonnis en veroordeeld tot f 15 subs. 3 d.h. M. F. overtreding van art. 436 W. W. J. V. overtreding van de Arbeids wet f25 subs. 5 d.h. J. J. G. V. over treding van de Motor- en Rywielwet f 15 subs. 10 d.h. T. B. het als be stuurder van een rywiel daarmede ryden over een weg, terwyl hy ver keert in dronkenschap f 15 subs. 10 d.h. J. J. P. overtreding van het Mo tor- en Rywielreglement f 15 subs. 5 d.h. N. M overtreding van het Melk- besluit f25 subs. 5 d.h. A. J. M, over treding van hot Broodbesluit f 15 subs. 8 d.h. H, V. overtreding van het vleeschwarenbesluit f 10 subs. 3 d.h. D. V. idem f 15 subs. 3 d-h. J. L idem f 10 subs 3 d.h. H. v. W. over treding van het Motor- en Rywiel reglement f4 subs. 2 d.h. A. J. L. S. idem f 8 subs. 4 d.h. B. H. B. het niet tydig aangifte doen van de geboorte van een kind f 1 subs. 1 d.h. F. A. B. overtreding van de Veiligheidswet f8 subs. 3 d.h. P. van W. overtreding van de Ongevallenwet f5 subs. 2 d.h. M. K. overtreding van de Ongevallenwet f 5 subs. 2 d.h. A. S. idem idem W. F. de D. idem idem. J. A. G. idem f 4 subs. 2 d.h. J. V. het zonder de ver- eischte vergunning eene inrichting tot het bewaren en drogen van vellen in werking brengen (overtreding der Hinderwet) f 10 subs. 5 d.h. F. v. d. F. overtreding der Invaliditeitswet f 4 subs. 3 dJi. H. v. d. G. het te vél- sen op een rywiel gezeten zich aan een in beweging zijnden automobiel vasthouden f3 subs. 1 d.h. W. v. d. G. het naar zijn nummerbewys gevraagd, dit niet vertoonen f 1 subs. 1 d-h. HAARLEM'S TOONEEL. Woensdagavond vond de prysuifered- king plaats by de Vereeniging „Varia" te IJmuiden van den gedurende het sei zoen gehouden tooneelwedstryd, waar, zooals bekend, de vereeniging Haarlem's Tooneel den tweeden prijs mocht beha len,alsmede een prys voor de beste uit spraak tn een personeelen prys voor de hooidrol door den heer Bouwmeester. De behaalde prijzen voor een gouden medaille, de groote verguld zilveren medaille van den Prins der Nederlanden zyn te bezichtigen in de étalage van den heer A. Baart, Groote Houtstraat 7. H. O. V. Vanwege het bestuur der Haarlemsche Orkestvereeniging is aan de musici van het korps een voorjaarsvacantie verleend van 1 tot 12 Mei a.s. Ferdinando Martini. In de badplaats Monsummanodie tusschen PLsa en Florence ls gelegen, is op 87-jarlgen leeftyd sennrtor Perdl- nando Martini overleden, bekend schry- ver en dramaturg, die tevens een eer volle loopbaan ln den dienst zyns lands achter den rug had. Martini is nl. mi nister van onderwys en van koloniën geweest en gouverneur van de kolonie Eritrea van 1897 tot 1906, aldus de N. R. Ct. De minister-president heeft de familie van den overledene zUn innige deelne ming betuigd met het verlies van den „burger, wiens bezielde werken steeds gewyd waren aan de grootheid zyns lands De bladen bevatten lange artikelen ter gedachtenis van den overledene. Rechters voor de Rechtbank. In het nieuwe gereohtshof aan het Helst park te Beriyn, is ln hooger be roep het onderzoek tegen de rechters Hoffmann en Kölling begonnen, die in dertijd in de Maagdenburgsche moord zaak den volkomen onschuldigen koop man Haas geruimen tUd ln voorlooplge hechtenis gehouden hebben en draal den den werkeiyken dader Schröder te vervolgen, aldus de N. R. C. Toen de onbekwaamheid der Maag denburger rechters van Instructie om de moordzaak op te helderen, te klaarblijke lijk werd, heeft minister Severing een Beriynsch commissaris naar Maagden burg gezonden met wien Kölling weiger de te werken. Toen de Beriynsche commissaris Schröder zeer spoedig tot. bekentenis had gebracht, heeft Kölling aan de Duitsch nationale pers een brief ge schreven waarin hij onhoudbare vcrwy- ten aan het adres van de Pruisische po litie en het departement van Justitie richtte. Landsgerechts-dtrector Hoffmann wordt verweten dat hy Kölling gestyfd heeft in zyn vooroordeelen en de eigen lijke schryver van den beleedigenden brief is geweest, die Kölling daarop met zyn naam heeft onderteekend. De rechtbank Is samengesteld uit de 15 hoogste en oudste rechters van dienst onder voorzitterschap van Kam- mergerichtspr&sident Tigges. Aangezien een langdurige behandeling verwacht wordt zyn nog twee reserve-rechters aangewezen, zoodat met den officier van justitie en zyn plaatsvervanger, de zaal den impesanten aanblik oplevert van ne gentien rechters in ambtsgewaad. De griffier, president Krey, leest het vonnis ln eerste instantie voor, waarin Kölling een berisping kreeg en Hoff mann verplaatst werd met 200 mark boete. De griffier leest dan voor hoe door de bekentenis van SchrÖders bruid en het vinden van het ïyk van den ver moorden boekhouder Helling de laatste verdenking tegen Haas verviel, maar reeds bij de eerste vraag van den voor zitter blijkt rechter Hoffmann het daar mee niet eens te zyn. Op de vraag nl. of hij nog aan de mogelijkheid van Haas' schuld gelooft antwoordt Hoffmann: „De mogeiykheid van de schuld van Haas biyft voor mij nog ten volle be staan. Aangezien de verhooren door den rechter van instructie afgebroken zyn. en de jury voor een pasklaar gemaakt feit gesteld werd, is iedere mogelü'kheid denkbaar". Als de voorzitter hem dan een brief voorleest waarin Hoffmann zelf de on schuld van Haas boegegeven heeft ant woordt de rechter: Het lUk is in Séhrö- der's huis gevonden, doch de moord kan er ook volgens het oordeel van de jury niet gepleegd zijn. Is de moord dus bui tenshuls gepleegd dan kan men niet weten wie dader, medeplichtige of aan stoker geweest is. Uit deze antwoorden blijkt voldoende dat beide beklaagden zich op het strikt formeele standpunt wc*ischen te plaat sen: Quod non est in actis, non est in mundo, en daarop hun verdediging bou wen. Ten aanzien van den brief in het Maag de burger Dagblad erkent Kölling dat Hoffmann hem gedicteerd heeft, doch hy heeft den brief daarna met Hoffman nog eens vriendschappelyk be sproken en toen ook een paar verande ringen aangebracht. De in den brief ge- uitte beschuldiging tegen den Beriyn- schen commissaris Bussdorff wil Kölling met «en beroep op dolus eventual is goedpraten. Hoffman zegt dan nader dat Buss dorff opdracht had gekregen de on schuld van Haas vast te stellen. Deze opdracht was eenzijdig en juridisch ver keerd, zoolang Kölling als rechter van instructie nog niet met zyn onderzoek gereed was. Dan wordt het artikel van opperpre- sident Hörsing in het Berliner Tage- blatt „Mijn Justitieschandaal" voorge lezen waaruit beide beklaagden weer willen afleiden dat Hörsing vooroordeel tegen Kölling had opgevat. Kölling ont kent echter opnieuw dat Hörsing hem bij hun persoonlyk -Onderhoud in het ge zicht gezegd zou hebben dat het ïyk van Helling in Schröders kelder lag. Kolen-misère. Nu do arbitrale beslissing over het ge schil in den Roermynbouw bindend is verklaard, is het Kolensyndlcaat voor nemens met ingang van Mei een prys- verhooging in te voeren, die volgens de Germania 80 tot 85 pfennig zal bedra gen. aldus de N. R. Crt, De standaard- pry.s was tot dusver 14-60 M. Het blad gelooft niet dat het ryks- ministerie van arbeid ditmaal van zyn recht van veto gebruik zal maken om de prysverhooging te verbieden. Maar al komt de verhooging er ook door, daar mede zal de kwestie nog niet geklaard zyn. want de mynen die magere kolen leveren komen thans in het gedrang en men verwaolit dat ze eerlang de pro ductie zullen beperken, by welke beper king een 50 tot 60-000 mijnwerkers be trokken zullen zyn. Volgens de Tagliche Rundschau zal de inkrimping voorloopig bestaan in het uitvallen van twee taken per maand Aangezien een dergelijke werkwijze ech ter oneconomisch is. zullen de betrok ken mynen binnen afzienbaren tijd over gaan tot beperking van hun personee len. Het blad schat die vermindering, evenals de Germania. op een 50 a 60-000 man. Overstroomingen. Tengevolge van wolkbreuken zyn vele rivieren in West-Florida en Zuid-Alaba- ma buiten haar oevers getreden. Talryke plaatsen zyn geïsoleerd. De spoorweg-, telefoon- en telegraafverbindingen zyn onderbroken. E>e materieele schade wordt op millioenen dollars geschat. Tot dusver ls melding gemaakt van vier dooden. In de zakenwijk van Brewton staat het water bijna 2 M. hoog. Meer dan 1000 inwoners zyn uit hun hulzen ver dreven Proces tegen Cook. Spencer, de leider der onafhankelyke mynwerkers in Nottinghamshire en Derbyshire, heeft tegen Cook, den mili tanten secretaris der Mijnverkersfedera- tie een klacht ingediend wegens belee- diging. Zondag had Cook in een te Newstead uitgesproken rede verklaard, dat de mislukking van de algemeene staking van mynwerkers in 1926 te wy- ten was aan Spencer en Havelock Wil son, den secretaris van den Zeelieden- bond. die zich in een conferentie met Baldwin en het bestuur der Conserva tieve Party ertoe hadden laten overha len, de mijnwerkers in den rug aan te valen door den oproep tot algemeene staking te negesren Havelcck Wilson heeft nagelaten een aanklacht tegen Cook in te dienen, doch hem een som groot 3000 gulden aangeboden zoo hy zyn woorden wilde waar maken. Rebellie. De Mexicaansche stad Gueramaro werd door een opstandige bende van zes honderd man belegerd. De rebellen wer den door Bondstroepen op de vlucht ge dreven en lieten veertig man aan doo den achter. KORT EN BONDIG. De hoofdcommissaris der Fobische staatspolitie Lukaszewicz is wegens cor ruptie van zijn functie ontheven en ge arresteerd. Naxiat Zondagnacht het oorlogsge- denkteeken in Schönfliess in het dis trict Guben geheel was vernield, hebben onverlaten het oorlogsgedenkteeken te Fürstenwalde ernstig beschadigd. Een van de onderarmen van de Uhlanen- figuur werd er afgehaikt. Van de daders ontbreekt tot nu toe elk spoor. Bestuurderen en soldaten van het Italiaansche Roode Kruis zyn gisteren met een greote hoeveelheid hulpmate rialen naar het Bulgaarsche aardibe- vingsgebied vertrokken. De Koning en de Koningin, vergezeld van de prinsessen Marie en Johanna, zyn uit Tripoli te Rome teruggekeerd De Prins van Piemonte, prinses Maf aid a en verscheidene andere regeeringsper- sonen verwelkomden de konlnkiyke rei zigers op het station, die by hun rit door de stad naar het Quirinaal lulde werden toegejuicht. In de vergadering van bemiddelaars Inzake het loongesohil in de Hambur ger haven is besloten, tegen de stemmen van de werkgevers, het weekloon van. M 8.40 tot M. 8.80 te verhoogen. Dit besluit moet op 26 dezer door beide par tyen zyn aangenomen om geldigheid te verkrijgen. Prins Potenziarü, de gouverneur van Rome, is aan het hoofd van een speciale commissie naar New-York vertrokken, ter beantwoording van het bezoek, dat burgemeester Walker verleden jaar aan Rome gebracht heeft. Te Duisburg heeft een zwendelaar eenige medeburgers 140.000 mark afgezet met voorspiegeling van 100 pet. winst per .iaar. Een spoorwegambtenaar en een koopman zijn er voor 64.000 mark ingevlogen. De zwendelaar L* er van door. By Pré-St.-Didier, op 32 K.M. van Aosta heeft een aardstorting plaats ge vonden in een tunnel, die daar voor den spoorweg geboord wordt. Er zyn elf mynwerkers onder het vallend ge steente bedolven van wie er slechts zes levend verlost konden worden. Volgens de officieele statistiek Ls de rekening van de schatkist aan het einde van het eerste kwartaal gesloten met een batig saldo van 123 miljoen lire.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 14