Cadum Zeep UIT DE OMSTREKEN RAADSVERGADERING &enfihirtia Sand HANDELSBLAD RADIO-PROGRAMMA. SCHEEPSBERICHTEN NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 4 MEI 1928 ZANDVOORT. Een gouden medaille voor een bloemententoonstelling. Een persdelict, Openbare ver pachting van standplaatsen voor ijskarren. Vijftig cent voor het innemen van een standplaats door een auto op de parkeerterreinen. De stichting van een inrichting voor volksbaden een jaar uit gesteld. Openbare vergadering van den Ge meenteraad van Zandvoort op Donder dag 3 Mei. des avonds half acht. Voorzitter is de heer H van Alphen, burgemeester. Afwezig is de heer Fraenkel. Ingekomen stukken. De N.V. ..De Kaboutertjes" deelde me de da: het verkeerd is, om haar bij het passeeren der akte betreffende ruiling van grond de helft der kosten te laten betalen. Zij vraagt den Raad. die fout te herstellen, daar geen bepaling is gemaakt over de betaling der kosten. Op voorstel van B. en W. wordt deze brief voor kennisgeving aangenomen. BI oemen tentoonstelling. B. en W. stellen voor een gouden me daille ter waarde van ongeveer 30 c schenken aan het Comité „Flora", dat van den zomer ter gelegenheid van haar 3-jarig bestaan in het Kurhaus een bloemententoonstelling zal houden. Wordt goedgekeurd. De woningtoestanden. B. en W. stellen voor. tot leden der commissie van onderzoek naar woning toestanden in Zandvoort te benoemen de leden Geers. Koning en Termes. De heer Geers kan deze benoeming niet aannemen wegens gebrek aan tijd. De heer Gunters stelt voor.dit on derzoek op te dragen aan de Gezond heidscommissie. Aldus wordt besloten Op voorstel van B. en W. wordt aan «en straat op g ..den der N.V. Buffet Mij. Pluri'os Unum" nabij het Oranje-Hotel de naam Boulevard de Favauge gegeven. Het officieel orgaan der gemeente. "B en W. stellen voor. om de bij raads besluit van 23 Mei 1910 aan de direc tie van de N.V. „Zandvoortsche Cou rant' verleende vergunning, om de door- haar uitgegeven courant den naam te laten voeren van „Zandvoortsche Cou rant, officieel orgaan der gemeente en Badcourant", in te trekken en wel om dat volgens de meerderheid van B. en 3V. in die courant den laats ten tijd een minder vriendelijke houding tegenover het gemeentebestuur wordt aangenomen en ook onjuiste dingen zijn gepubli ceerd. De Voorzitter leest een brief voor van den heer J. Schaap, directeur der „Zandvoortsche Courant", die ver zoekt. om dit voorstel van de agenda af te' voeren, omdat het nimmer de be doeling is geweest, een krenkend stuk op te nemen. De heer Schaap acht den burgemeester te zee? een gentleman, om dit voorstel te handhaven. De voor zitter deelt mede. dat hij zich door de zen brief ten zeerste gegriefd voelt. Hij deelt mede. welke de motieven waren', die de meerderheid van. B. en W. tot het indienen van dit voorstel geleid hebben. Spreker had zich namelijk ge krenkt gevoeld over een artikel in de Zandvoortsche Courant, getiteld „Niet vaderlijk", waarin de houding van den Burgemeester ten opzichte van eenige etrandpachters, die achterstallig waren met hat betalen van hun pacht, geenti- taerd wordt. Spreker neemt het aan de directie van die courant ten hoogste kwalijk, dat zij zich niet eerst van de juistheid der feiten op het Raadhuis had overtuigd. De heer Siegers stelt voor, dit agendapunt in geheime vergadering te behandelen. Dit voorstel wordt verworpen. De heer Siegers gaat diep op de ze zaak in. Hij betreurt het. dat de Burgemeester met de Paasei: dagen aan een paar strandpaohters verboden had om op het strand te verknopen, als zü met eerst hun achterstallige pacht be taalden. Spreker keurt het eveneens af, dat dit artikel geschreven is. maar bij hem gaat het niet om den heer Schaap of om den voorzitter van den raad, maar om de belangen van de strand paohters. Een vorig college van B. en W wist altijd middelen te vinden, om de achterstallige pachtgelden binnen te krijgen. De heer Molenaa r vindt de straf heel zwaar, die de meerderheid van B. en W. tegenover de directie van de „Zandvoortsche Courant" wil toepas sen. Waar zou de vrijheid van de pers blijven? Spreker acht den inhoud van dit artikel bovendien juist. De „Zand- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cent* per regel. VERKRIJGBAAR BIJ ALLE ERKENDE RIJWIELHANDELAREN voortsche Courant" is ook niet het officieel orgaan van B. en W„ maar van den raad. De heer Gunters acht de houding van de meerderheid van B. en W. goed; liet verbaast hem dat Juist de heer en Siegers en Molenaar het nu voor de achterstallige strandpaChters opnemen, omdat zij indertijd als wethouders juist alles in het werk gesteld hadden, om maatregelen te nemen tegen pachters, die achterstallig met betalen zijn. Spre ker kan best begrijpen dat de voorzitter zich gegriefd voelde. De heer Forrer vindt het alleen een weinig ontactisch, wat de heer Schaap gedaan heef:, maar ook hij acht de straf te zwaar. Mij zou het zelfs onjuist vin den, het praciicaat „officieel orgaan" aan de „Zandvoortsche Courant" te ontnemen. De heer Geers meent, dat de voor zitter te veel aandacht aan de donkere bladzijde van het artikel geschonken heeft. Volgens hem heeft de schrijver niet de bedoeling gehad om te krenken. Aan een blad meet toegestaan worden, critiek op het gemeentebestuur uit te oefenen, als het maar opbouwende cri tiek is. De heer Geers acht het- dan ook onjuist van de meerderheid van B. en W,, om den schrijver met gelijke munt te betalen. De héér Koning stelt voor, dit voor stel aan te houden, om aan de „Zand- voorteohe Courant" de gelegenheid te geven, mede te deelen dat het niet haar bedoeling was geweest om te krenken. De heer Druyf aoht het niet juist ccn krant commercieel te treffen, als zü een minder welwillende critiék heeft geschrecven.Een krant heeft het recht om een meening te uiten. De heer E 1 f e r s merkt op dat blijk baar een raadslid uit de geheime zitting mededeeiing n aan de Zandvoortsche Courant heeft verstrekt. Hij gelooft, dat het onverstandig is, aan een krant het praedicaat „officieel orgaan" te geven, die niet het eigendom van de gemeente is. Wethouder Zwaan keurt den brief van den heer Schaap af, maar wil aan de „Zandvoortsche Courant" toch niet het praedicaat „officieel orgaan" ont nemen, evenwel onder voorwaarde, dat deze courant alle officdeele berichten en stukken gratis opneemt. Spreker ad viseert den raad, zijn afkeuring over 't zenden van dien brief uit te spreken, maar het daarbij te laten. De heer Molenaar kent den heer Schaap zóó goed, dat hij durft te ver klaren, dat de heer Schaap nooit de bedoeling gehad kan hebben, om iemand te krenken. Spreker ondersteunt lie: voorstel van den heer Koning, om dit voorstel aan te houden, teneinde aan dc „Zandvoortsche Courant" de gelegen heid te geven, mede te deelen dat het niet haar bedoeling is geweest, om den voorzitter te krenken. De Voorzitter antwoordt de ver schillende sprekers en handhaaft zijn bezwaren. Heit voorstel tot aanhouding wordt aangenomen met 7 tegen 5 stemmen. De Volksbaden. B. en W. stellen voor, om de stichting van een inrichting voor volksbaden op het strand uit te stellen tot het begin van het jaar 1929, omdat de kosten ue raming aanmerkelijk overschrijden. De heeren Forrer en Elfers stellen voor, B. en W. te verzoeken met een voorstel tot herziening der tarieven te komen. Dit wordt verworpen. Het voorstel van B. en W, wordt goed gekeurd. Standplaatsen voor ijskarren. B. en W. stellen voor, tarieven vast te stellen voor het innemen van stand plaatsen voor ijskarren. De heer Gunters stelt voor, de plaatsen voor één jaar in het openbaar te verpachten. De heeren Geers en Siegers vin den de tarieven van B. en W. wel wat aan den hoogen kant. Het voorstel-Gunters wordt aangeno men met 7 tegen 5 stemmen. Aangehouden wordt het voorstel tot aankoop van grond aan de Piet Hein- straat. Parkeerterrein. B. en W. stellen voor, het tarief dat een pachter van een parkeerterrein mag rekenen voor een gebruik van dat ter rein vast te stellen op f 0.50. De heer Gunters verzet zich ten scherpste hiertegen. Hij vindt f 0.50 veel te veel voor iemand, die misschien even naar Zandvoort komt om een bad te nemen. Spreker stelt voor dit bedrag op f 0.25 te stellen. De heer Geers meent, dat dit een oneerlijke concurrentie m het leven zou roepen, want voor het plaatsen van een auto in een garage moet f 1 per dag worden betaald. De heer Elfers vindt f 0.50 niet te hoog. Er moet geld in het. laad je komen. De heer Gunters merkt op. dat voor het stallen in een garage gedurer.de dag en nacht f 1 betaalt moet werden. Wie er maar een paar uur. gebruik van maakt behoeft slechts f 0.50 te betalen. Het voorstel van B. cn W. wordt aan genomen met 8 tegen 4 stemmen. B. en W. stellen voor een tiental vent vergunningen Ln het openbaar te verpachten. Aangenomen wordt een voorstel van de heeren Geers en Siegers, om het bedrag op f 5 te bepalen. Ilct kampeerterrein. B. en W. vragen den raad machtiging om twee gedeelten strand van het kam peerterrein in het openbaar aan ingeze tenen der gemeente te verpachten, om daarop consumptietenten te plaateen. Wordt goedgekeurd. Aan den heer G. W. Ehbrecht wordt op zijn verzoek eervol mtslag verleend als gemeenteambtenaar. De overige agendapunten werden goedgekeurd. Rondvraag. De heer Molenaar doet eenige vra gen over de weigering van den Burge meester aan strand verpachters, die nog geld schuldig waren met de Paaschda- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cent» per regel. Stofzuigerhuis MAERTENS BARTELJOR1SSTRAAT 16 TELEFOON No. 10756 Verkoop, Verhuur, Inruilen, Reparaties gen op het strand te verkoopen. HJj keurt het ai, dat de Commissaris van Politie in den middag van den tweeden Paaschdag tot die menschen gezegd had, dat hu den boel in beslag zou lat-a nemen, als zij niet binnen een uur het achterstallige betaald hadden. Dit vond spreker erg kras. Het was ook in strijd met de wet. dat dit geld op het politie bureau gestor: is; dat behoorde ten kantore van een gemeente-ontvanger :o geschieden. Spreker vraagt op de politic gehandeld heeft in opdracht van een besluit van B. en W. De Voorzitter antwoordt den heer Molenaar en spreekt als zijn mee ning uit, dat de politie juist lankmoe dig is opgetreden, want aan de men schen werd op den Zaterdagmiddag vóór Paschen en ook op eersten Paaschdag geen moeilykSie-d in den weg gelegd. Als de menschen hadden moeten wachten tot zü bij den gemeente-on tvanger te recht kond an, dan hadden zü tot Dins dag na Pasohen moeten wachten, wat voor hen nog nadecliger zou zijn ge weest De heer Druyf keurt het ai, dat B. cn V/. de toezegging aan den heer Mole naar niet gestand hebben gedaan, want zoodoende zün de strandpaohters be- moeiiükt om him schuld aan te zuive ren. De heer Molenaar bepleit de wen- sohelijkheid, da: de gemeente Zandvoort lid wordt van de Ned. Vereeniging votr auto-sneiverkeerHü acht dit voor Zandvoort van veel belang. De Voorzitter antwoordt, dat dit zal afhangen van de kosten. Intus- sohen zal hü diligent blijven. De heer VanderMü klaagt er over dat c-r Zondag tijdens het. zangconcours in de Kerkstraat zulk een herrie ge maakt is. Het was volgens hem zelfs een dronkemansboel. HU vraagt dit voortaan op Zondag te voorkomen. De Voorzitter antwoordt, dat dit niet op rekening van het zangcon cours gesohm-en mag worden. HU be looft lntusschen den heer Van der Mij. dat hü tegen een herixaling van die herrie maatregelen zal nemen. De vergadering wordt te kwart over elf gesloten. HAARLEMMERMEER HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. De afdeeling Haarlemmermeer van de Hollandsche Maatschappü van Land bouw hield te Hoofddorp een vergade ring onder leiding van den heer Charles Reinders Fataler uit Heemstede. De secretaris, de heer Joh. Verkuijl Pzn. memoreerde het overlijden van den heer H. J. M. Evelean, die reeds in 1875 lid van het bestuur der afdeeling was geworden en van 1907 af daarvan voor zitter was als opvolger van wijlen den heer H. F. Bultman. Van het toenmalige bestuur is alleen de heer S. W. de Clercq nog in leven; achtereenvolgens zijn overleden de hee ren: P. Verkuül. «Jac. van Zü verden, B. Biesheuvel, Jan Kooü en T. Folmer. Als bestuurslid werd gekozen de heer Adr. Breure Jzn. IJMUIDEN. VISCHOMZET. De omzet in de rijksvLschhal'.en te IJmuiden bedroeg in April van dit jaar 992807 tegen 846.950 in April ran het vorig jaar. Een toeneming alzoo van 145.000. VTSCH AANVOEREN*. Gedurende de week van 26 April tot 3 Mei 1928 zijn te IJmuiden van den rljksvischafslag aangekomen 73 Holland sche en 5 Duitsche sioomtreilers, 1 Hol landsche en 2 Duitsche IJslanders, 11 motor- en 20 zeilloggers, 5 stoombeugers, 1 Deensche motortreiler en 136 kustvis- schers. De besommingen waren: Hollandsche stoomtreilers van 524 tot 3916. Duitsohe idem van 1871 tot 3674. IJslanders van 3273 tot 12193. Motorloggers van 461 tot 943. Zeilloggers van 235 tot 827. Stoombeugers van 759 tot 1604. Deensche motortreiler 618. Terwül de kustvisschers te zamen 10748 be- somden. De aanvoer bestond uit 757.512 K.G. treilvisch. 161.731 K.G. IJslandsche treil- visch. 130 ton zoutevisoh en 17662 K.G. beugvisch. De totaalopbrengst bedroeg 213.280. naar, als ware hü In d'.er.st van dé ge meente Haarlem. Spreke: hoopte, dat Ged. Stalen het vera:;< vin den keer Schouten zouden mwiikgen. De heer A. J. de landmeter lichtte hei standpunt van bet gemeentebestuur van Haarlem toe. B. er. W. hebben de positie en salarieering van den heer Schouten als volkomen gelijkwaardig be schouwd. Vervolgens kwam ln behandeling dc zaak van den heer J. Scheepmaker, die voeger in dienst was als werkman bü Openbare Werken te Heemstede; na de annexatie werd hü door B. en W. van Haarlem te werk gesteld als beltwer ker bü de Gemeentereiniging alhier. De heer Scheepmaker is van meening dat hij thans een minde ra-aardig werk verricht, dat ook lager beloond wordt. In Heemstede verrichtte hü timmerwerk. Het gemeentebestuur van Haarlem meent, dat aan de eischen van de An nexatiewet voldaan is. Aan den heer Scheepmaker ken geen betrekking van timmerman worden verleend, omdat.hü het eigenlijke vak van tbhmerman niet kent, omdat hü een zoogenaamd grol- timmerman is. De heer Van der Knaap behartigde de belangen van den heer Scheepmaker. Spreker merkte op. dat het wel een zeer minderwaardig werk is, dat door den heer Scheepmaker thans wordt verricht Hem was gezegd, dat hü ook in Haarlem licht timmerwerk zou verrichten, maar in werkelijkheid is dat nient waar. KU werkt in den mest, enz. Voor hem, die nu al 52 Jaar is, valt dit verschil van werk veel te zwaar. Spreker meent, dat aan den heer Scheepmaker beter de betrekking van brugwachter gegeven was kunnen worden. De hear A van Driel, directeur van de Gemeentereiniging, merkte op, dat het werk van beltwerker het meest voor den heer scheepmaker, die eigenlijk een ongeschoold arbeider is, geëigend is. Spre ker meende, dat hem de juiste positie gegeven is Ook in Heemstede werd hü niet als timmerman betaald. Door zün Uever heeft Scheepmaker aardig wa: tim meren geleerd, maar daarom is hü nog geen timmerman Na een korte gedachtenwisseling werd de zitting gesloten. Ged. Staten zullen later hun beslis sing bekend maken CHR. VROUWENBOND. In het Wijkgebouw öp de Gedempte Oude Gracht, heeft Woensdagavond mejuffrouw C. Kuyper uit Amsterdam voor de afdeeling Haarlem van den Ohris tel ijken Vrouwenbond een lezing gehouden over Bali. Mej. Kuyper wier familienaam sterk verbonden is met de geschiedenis van de zending in Nederlandsch Oost-Indië, is een merkwaardige figuur. Hoowel ver schillende personen het haar afraadden, werd bü, dochter van den bekenden Dr. Kuyper. verpleegster om naar tndië te kunnen gaan, teneinde daar zich te wüden aan de lichamelijke en geestelijke verzorging van inlanders. In den be ginnen werkte zü in het Djokjasohe. doch later heeft zü ook in andere stre ken van de Oo6t gewoond. Haar werk heeft haar gebracht tot op Bah, en al nam haar arbeid veel van haar tijd in beslag, toch heeft ze vrü nauwkeurig' ae Baliërs kunnen obser- veeren. Hiervan vertelde deze vrouw in een onopgesmukte causerie over men schen, dieren en de geheele natuur van het schoone eiland Bali. Uitvoerig ging spreekster in op de godsdienstige pro blemen, terwü'l zü zeer nauwgezet een relaas gaf van de ljjkverbrandingsplech- tigheden. Na de pauze weid een aantal goede lichtbeelden vertoond die het ge sprokene waardig illustreerden en den aanwezigen een indruk gaven van het greotsdhe in de Indlsohe natuur, van de prachtige tempels, van de mooie men schen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cent» per regel. NA DE ANNEXATIE. BEHANDELING VAN BEZWA REN VOOR GED. STATEN Woensdagmiddag werden in de open bare zitting van Ged. Staten weder eenige bezwaren behandeld van personen, die zich in positie of salarieering benadeeld achtten, nu zü in Haarlemschen dienst zün overgenomen. Het eerst werd behandeld de zaak van den heer H. J. Schouten. Deze was vroe ger bewaarder van een school te Schoten. Toen deze gemeente opgeheven werd, is hü in gelijke betrekking door het ge meentebestuur van Haarlem overgeno men. HU meent, dat hü in salarieering is achteruitgegaan, omdat hü var. oor deel is. recht te hebben op een salaris volgens de overgangsbepaling, die inder tijd door het gemeentebestuur var. Haar lem is vastgesteld. B. er. W. zün van een andere meening: zü zün van oor deel. dat de heer Schouten als een nieuwe functionaris te beschouwen is en dus valt onder de nieuwe salarieering. die iets lager was. dan de vorige. De heer W. Lubsrti trad als gevol machtigd? van den heer Schouten op. HU bestreed de meening van B. en W. en merkte o.a, op, dat de heer Schouten beschouwd moet worden als een ambte- Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. - - ALLE soorten advertenties worden zonder prijsverhooging aangenomen 22 by het Bijkantoor Handelsblad (Wensing's Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209 ZATERDAG 3 MEI HILVERSUM. 1060 M. 12.00 Politleber. 12.30—2.00 Lur.chmuxiek door het Trianon«Trio. 2 00—3.45 Filmmuziek van het Thea ter Tuschinsky Amsterdam. Orkest o. 1. v. Max Tak. Pierre Palla. orgel. 3.50 Italiaanse he les. 4.30—5.15 Fransche les. 5.15—6.00 Duitsche les. 6.00—7.45 Concert door het Omroep orkest. 7.45 Politiebericht 8.0510.30 VARA-avond. Concert door het kinderkoor „De Jonge Stern- te Hilversum. Mej. B. Wigmans. so praan. De HSlvers. orkestver. „Pro Arte". A. d. vleugel, J. Bonda. 1. Ope ningsrede door den voorzitter H. Al bert 3a. Op Marsch. Isr. J. Olman. b. Vacantie. v. d. Linden. c. He: vroolüke Geitje. N. v. d. Linden, d. In den Re gen. Wierts. e. Meidag. Wierts. f. Rikke tikke hamertje, Wierts. 3a. Ons lied. Tetterode, b. Winter is vergangen. Nicland. c. De c.ocusjes. Kramer, d. Ziek geweest, v. Rennes. Mej. B. Wig- man. solo. 4. Rede van E Stalling»: Wat wil de bond van Kinderkoren. 5a. Pirette en de melkkan. Tusschenbroek. Mej. Wigman. solo. b. 't viooltje op. 5 no. 2. C v Rennes. c. Lente op. 5, no 5. v. Rennes. 6a. Ouvert. „Der Kalif r. Bagdad Boicldieu. b. Ouvert. „Iphigê- nle in Aulis, Gluck. 10 30 Aansluiting v. d Cinema Royal tc Amsterdam. Orkest o.l.v. Hugo de Groot. 11.45 Sluiten VARA-programma. HUIZEN 340.9 M. (Na C uur 1870 M.l (K.R.O.-uitzending uitsluitend). 12.301.30 Lunchmuziek door het Trio Winkels. 3.004.00 Kinderuurtje door de da mes Ria Mulder en Janny Leeflang er. den heer Jac. Suerink. 5.006.00 Dinermuziek. 6.00—6.30 Literair halfuurtje. 6.307.00 Dinermuziek. 7.0O—7.30 Cursus Hollandsch. 7.308 00 Causerie door Mr. F. Vorst man: De Inrichting van onzen Staat:; Godsdienst, defensie. Waterstaat, On- derwüs en armenzorg. 8.00 K.R.O. Uitzending uit Helmond in de concertzaal „Flora", Mengelmoes avond. Met medew. van d' Kon. Har monie „Phileutonia", dir. P. Kwakcr- nant, Mej, A. Pepers, declamatrlcc. Jacci. Essers, saxaphoon. A. Versteeg, piano. Mand, club Helmond. Trio Wü- lems, accordeonvirtuosen. Frans Gee- nen. Orchestrion (grootste v. Europa) Pleter Costens. bariton. C. Janssens. piano. Kwartet Michlelsen. A. Spooren- berg in z'n leuk halfuurtje. DAVENTRY 1600 M. en LONDEN 361 M 9.35 Kerkdienst. 12.20—1.20 Carlton Hotel octet. 2 50 Balladenconcert voor bariton en viool. 3.20 Dansmuziek. 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Orgelbespeling (concertorgel) 5.50 Nieuwsber. 6.05 CrlcketwedstrUd. 6.20 Causerie. 6.35 Liederen van Hugo Wolf voor tenor. 6 45 Motorwedstrijden. 7.05 Munro en Mills, gesync. duetten 7.20 Concert door het Hastings en St. Leonard stedelük orkest. H. Eisdcll. tenor. 8.20 Nieuwsber. 8.35 Vacantiepraatje. 8.50 Nieuwsber. 8.55 Variété. 9.50—11.20 Dansmuziek. PARYS „RADIO.PARIS". 1750 M. 9.50—10.00 Gramofoonmuziek. 11.50—1.10 Orkestconcert 3.(54 05 Dansmuziek. 7.5010.10 Orkestconcert. HH. Uoca- telli en Boulet. viool en alt. Tot slot operette, aria's uit de „Grand Mogöl". Orkest. LANGENBERG. 469 M. 12.20—1.50 Orkestconcert. 5.20—6.15 Orfccstconcert. 7.35 Vroolüke avond. Als inlagen „Die Verlobung bel der L; ope rette v. Offenbach en „Der Welbcr- feind". klucht, van Bencdix. Daarna to; 12.20 Dansmuziek. KöNÏGSWUSTERHAUSEN, (ZEESEN). 11.204.20 Lezingen. 4.20—5.20 Orkestconcert. 5.20—7.05 Lezingen. 1250 730 Concert door het (rem. koor van het Gau-Verband Ctrra «.-g-msV 11.50 Dansmuziek d^or de kapel TJnsch. HAMBURG 395 M. 4.20—5.20 Orkestconcert. 5.20 Vroolük concert. 730 Panoptikum. Vroolljke herinne ringen aan groote cn kleine mannen. Daarna tot 1110 Cabaret. BRUSSEL. 509 M. 4.20—5.20 Dansmuziek. 7359.35 Concert L h. Conservato rium, Brussel. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 cents per regel. Een zuivere zeep als de beroemde Fransche Cadum- zeep is onontbeerlijk voor de verzorging van de huid. Daar zij bovendien tot het laatste snippertje hard blijft is de (.adum- rivn zeer voordeelig in het! gebruik, men doet er twee maal zoo lang mee als me: elke andere zeep. Abekerk, 2 Mei 20 u., van Oran. Mel bourne n. Rotterdam. Insulinde 3 Mei 12 u. te Southampton, Rotterdam n. Java. Tabanon 3 Mei 13 u. v. Colombo. Ba tavia n. Rotterdam. Almelo 3 Mei te Rotterdam v. Valpa raiso. Bllderdijk. p. 2 Mei Perim, Rangoon n. Rotterdam. Binnendijk. 2 Mei te Baltimore v. Rotterdam. Burgersaijk 2 Mei te Boston van Rot terdam. Grotius 2 Mei van Genua, Batavia n. Amsterdam. Heemskerk, 3 Mei v. Rotterdam n. Hamburg. Kangean 2 Mei te Liverpool. Bat- a n. Amsterdam. Klipfontein 2 M<4 v. Algoabaai n. O. Londen. Koningin der Nederlanden, 3 Mei t» Genua. Amsterdam tl Java. Maasdam. 2 M-te Havanna, Rot terdam n. New-Oricans. Meliskerk 2 Mei v. Dar es Salaam n. P. Amelia. Menado 2 Mei te New-York v. Bata via. Orestes 4 Mei v. W.-Afrika te Am sterdam verwacht. Ouderkerk. 3 Med v. Rott. n. Ham burg. Prins FrederÜc Hendrik 30 Aprfi t. Curacao n. Pto. Oabello. Poseidoiï 2 Mei van St. Thomas n. Curacao. RUperkerk. 2 Mei van Genua n. Mar seille. Beira n. Rotterdam. Radja 2 Mei v. Hamburg n. Bremen. Rietfontein 2 Mei v. Hamburg n. Am sterdam. Randfonteln 2 Mei te Port Said. Am sterdam n. O.-Afrika. Sommelsdük, 3 Mei v. Antwerpen en p. Vhssingen, Rotterdam n. Kurra- chee. Springfontein 3 Mei v. Rotterdam n. Hamburg. Scheldesiroom 5 Mei v. West-Afrika te Amsterdam verwacht. Sommelsdiflc 3 Mei te Rotterdam v. Antwerpen. Saleler 3 Mei te Antwerpen. Amster dam n. Batavia. Tambora 3 Mei 9 u. te Bclawan, Rot terdam n. Batavia. Veendam p. 3 Mol 10 u. Lizard. Rot terdam n. New-York. Van Rensselaer 2 Mel v. Bart>nd<v-. n. Plymouth en Amsterdam. Waterland p 2 Md 24 u, Graverend v. Londen, 3 Mei 16 u, te IJmuiden verwacht, Buenos Aires n. Amsterdam. VOOR DE KINDEREN. Een trillende slag weerklinktDe nagalm er van dreunt door dc hecle bazarraujzenstad. Maar dc tralie is nog altijd even kaarsrecht. Baas Rib, bcmoos kan zijn eigen oogen niet gcloovcnDc zware steel van zijn groolcn hamer is zoo krom als een hoepel...- Ga maar heen, gij smid van honigkoek en kof« fiedik, bromt de verontwaardigde Sultan. Ik tal u laten roepen als dc muizcnhabics niet willen >'»pcnTegen dc tooverij van dc merrachcts valt niet te vechten, moppert baas Ribbemoos cn hij gaat mistroostig heen.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 15