VOETBALWEDSTRIJD ZWITSERLAND NEDERLAND Een 21 nederlaag voor de Oranje hemdenRust: 11Een matige wedstrijd (Van onzen special en verslaggever), (Nadruk verboden). Bazel, 6 Mei. Voor den zevenden keer zijn heden de Nederland, ckc en Zwitsersche elftallen tegenover elkaar in het veld geltomen en ook th»is is de traditie, dat de thuis spelenden winnen, niet gebroken. De Nedsrlandsche ploef bleef, na een goede eerste helft, in hot tweede gedeelte van den strijd bij de Zwitsersche spelers ten achter en dc overwinning van onze te genstanders is dan ook verdiend. Even voor den aanvang van den wed strijd werden wij onthaald op een regen- tuitje, dat echter bij den aanvang op hield. Er stond een niet sterke wind dwars over het veld en het was uitste kend voetbalweer. Aan de internationale ontmoeting ging een wedstrijd tusschen twee jeugd-elf- tallen vooraf, doch het spel was niet bijzonder aantrekkelijk en de ongeveer twintigduizend toeschouwers op het ter rein Van ae F. C, Notostern. waar deze interlandwedstrijd plaats had, waren verheugd, toen de Oostenrljksehe scheidsrechter om drie uur de belde elf tallen liet opstellen. De elftallen kwamen als volgt tegen over elkaar te staan: ZWITSERLAND: Zwitsersohe helft, dooh de aanval wordt afgeslagen. Onze rechtervleugel hervat echter on middellijk den aanval. Een fraaie voor zet van Elfring volgt, de bal zweeft voor liet Zwitsersohe doel en Smeets kopt het leder onberispelijk in den uitersten hoek. Holland leidt mot 01. Er is thans veert'g minuten gespeeld en de resteerende tijd van de eerste helft is voor de Zwitsers. Dezen komen na dit eerste en laatste doelpunt der Hol landers met man en macht opzetten en door een misverstand tusschen van Boxtel en van der Meulen krijgt de Zwitsersche rechtervleugel gelegenheid door te breken en Tschirren weet met een hard schot gelijk te maken (1—1). Direct daarop is het rust. Na de hervatting gaan de Hollanders onmiddellijk weer tot den aanval over Deze wordt echter afgeslagen en thans zijn het de Zwitsers, die komen opzet ten. Denis onderschept dezen aanval en plaatst den bal naai Schreurs. Deze treuzelt evenwel met het wegwerken van het leder en het is Abieggen, die liet Ieder weet te krijgen en met een hard schot via den paal den stand op 21 voor Zwitserland weet te brengen. VON ARX (Young Boys) FASSLER (Young Boys) TSCHlWREN JAGGI IV (Grasshoppers) (Servettc) WEBER SMEETS (bparia; (H. B. S.) SCHREURS (Roei mond) VAN KOL (Ajax) SFCHFHAYE (Etoile Carouge) RAMSEYER (F. C. Bern) PICHLER DELAVALLEZ (Servetie) (Grasshoppers) ROOMBERG ABLEGGEN II BAILLY iAarau; (Grasshoppers) (Servetie, KOOLS ELFRING (A.D.O.) (N.A.C.) (Alom. Victr. MASSY VAN BOXTEL (Roermond) (N. A. C.) DENIS (H.B.S.) VAN DER MEULEN iH. F. C.) NEDERLAND. De Zwitsersche aanvoerder Ramseyer wint don toss en tc 3-6 uur trapt Tap voor Nederland af. De Oranjehemden beginnen onmid dellijk met een goed op3Czettin aanval welke eindigt in een goed schot van Tap. De bal woixlt echter gehouden. De Zwit sers laten zich echter niet onbetuigd en antwoorden onmiddellijk met eenlge aanvallen en van der Meulen krijgt al spoedig eenige ballen te verwerken. Op buitengewone wijze weet hij een bal weg tc werkon voor de voeten van Ramseyer vandaan door den bal weg te slaan. Het tempo van d n wedstrijd is in den aanvang verrassend snel. Na zeven minuten spelen wordt een aanval der Hollanders voor de Zwitsers zeer gevaar lijk. Tap is bij dezen aanval binnen het Zwitsersche doelgebied komen te liggen. Door nervositeit houdt hij den bal te gen en belet daardoor Kools te schieten. Een vrij zeker doelpunt voor de Hollan ders gaat hierdoor verloren en de Zwitsers zijn aan een groot gevaar ont snapt. Dc Hollanders hebben dan den smaak beet en er volgen eenlge zeer goede aan vallen. De voorzetten van Elfring zijn echter niet hiog genoeg, waardoor zij steeds ontijdig worden onderschept. Wanneer er kort daarop een goede voorzet van Elfring volgt en deze zeer gevaarlijk dreigt te worden, strandt de aanval op vermeend buitenspel van Smeets. De Zwitsers zitten echter ook niet stil en van der Meulen krijgt een verrader lijk laag sohot van Jaggi te verwerken. Hij doet dit echter naar behooren. Dan loopt Schreurs een hoofdwonde op en verlaat een oogenbltk het veld. De Hollanders spelen dan met tien man verder. Na vier minuten keert Schreurs even mot een hechtpleister op het hoofd in het veld terug, nadat de tien Hol- landsohe spelers het in deze minuten den Zwitsers lastig genoeg gemaakt heb ben. Van Boxteü veroorzaakt dan een ge vaarlijk moment voor eigen doel, doch hü weet zelf het gevaar te herstellen. Het spel ls thans verrassend mooi en er zijn fraaie momenten. Onze midden- linie ls echter niet zoo goed als wij In den regel gewend zijn. Na ruim een kwartier spelen heeft Holland een vrije schop te nemen even bulten het strafschop-gebied. Van Kol lost een geweldigen kogel op het Zwit sersche doel, doch Secliehaye is op zijn pcxst en werkt het leder uitstekend weg. Dan begint de Zwitsersche voorhoede zich meer te weren en vooral de rech tervleugel wordt gevaarlijk. Het gevaar van dien kant is vooral groot omdat er tusschen Van Kol en Sclireurs niet het noodige overleg schijnt te bestaan. De Zwitsersche mlddeiiünie steunt uitstekend en langzamerhand komen de Zwitsers het meest in den aanval. De Hollandsche verdediging houdt echter stand en de Zwitsersche aanvallen leve ren geen resultaat op. Het spel gaat dan gelijk op en het valt op, dat onze vleugelspelers Elfring en Weber te veel zelf schieten ln plaats van voor te zetten. Well is het nogal gladde terrein daava :s mede schuldig, want valpartijen zijn schering en inslag. Even later ontstaat een zeer gevaar lijk moment voor het Hollandsche doel'. Driemaal wordt hot leder heen en weer voor hot Hollandsche doel geschoten, doch een doelpunt blijft uit Een niouwe Hollandsche aanval strandt daarentegen op buitenspel. Uit een volgenden attack weet Tap van een minder goede plaats te schieten doch de bal gaat over. Na een half uur spelen moet de Zwit sersche middenvoor Roomberg het veld verlaten en hij keert niet terug. Het zijn de Zwitsers, die met tien man spelen doch voor dc Hollanders levert dit niets op Na acht minuten wordt Boomberg vervangen door Weiier (Grasshoppers). Als hÜ op het veld komt. wordt juist de eerste hoekschop tegen Holland ge nomen, welke evenwel niets oplevert. Smeets weet den bal te krijgen en han dig werkt hij het leder weg naar de De tweede helft is dan nog geen minuut oud. Het schijnt dat de Hollandsche spelen, door dezen tegenslag totaal gedepri meerd zijn, want na nog een kalme po ging aan te vallen, zijn thans de Zwit sers in de overhand en zij zijn voorloo- pig niet voor het Hollandsche doel weg ie slaan. Onze middenlinie toont zicli dan zeer zwak en zij wordt vooral door het uitermate zwakke spel van Massy gehandicapt. Ook onze beide bacs leve- ïen geeft buitengewone prestaties. Ons elftal staat dan veel te veel stil en het schijnt wel of er een loomheid over de spelers is gekomen. De Zwitsers blijven aanvallen en cv ontstaan tal van gevaarlijke momen ten voor het Hollandsche deel. Het zijn dan van Boxtel en van Kol, die uit tal van hachelijke posities weten te redden. Van der Meulen werkt hard Eens is hij al gepasseerd doordat het leder over zijn hoofd gekopt wordt, doch hij weet het nog achterwaarts te grijpen en terug te brengen in het veld. De Zwitsersche linksbinnen Abieggen iaat buitengewoon fraaie staaltjes van individueel voetbalspel zien. doch dit levert voor de Zwitsers niets op. Denis is thans vooral niet in den vorm, dien wij van hem gewend zijn, Toch weet de Hollandsche verdediging tegen de vele Zwitsersche aanvallen stand te houden. Eenlge malen wordt de Zwitsersche voorhoede buitenspel gezet Eindelijk komt er eenlge verademing voor het Hollansche doel als Kools het leder krijgt en er mee naar voren gaat. Zijn opbrengen leidt echter tot niets. De Hollanders komen er dan weer even beter in, doch hun aanvallen leveren niets op. Vijf minuten voor het einde weet Abieggen bU cen Zwttserschen aanval een hard schot te lossen De bal komt evenwel tegen den paal terecht en het gevaar ls geweken. Tap probeert nog een poging met een schot van verren af stand, waarmede Sechehaye echter geen moeite heeft. De Zwitsers pogen nog eenlge aan vallen, doch voordat zij tot resultaat lei den fluit scheidsrechter Braun. die den wedstrijd maar matig geleld heeft, het einde.' Over dc spelers valt niet veel meer te zeggen. Onze middenlinie was het groo- te zwakke punt en dientengevolge stond onze verdediging onder zwaren druk. Denis stond een stuk beneden zijn ge wone spel. Van der Meulen was als al tijd uitstekend. De voorhoede is medegevallen en uit het spel in de eerste helft vooral is ge bleken, dat zij niet zoo zwak ls als men dacht. Het Zwitsersche elftal was als ge heel veel beter. Er was een hechte band tusschen de spelers, die allen sneller waren dan hun tegenstanders. Ned Voetbalbond De uitslagen. AFDEELING I. Promotiewedstrijden V.S.V.—V.O.C. 3—2 3e klasse. T.O.G.—Helder D. W. S Baarn 2—3 0—2 AFDEELING IV, BredanlaB. V. V. uitgesteld BleycrheideHelmond uitgesteld KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. N.O.A.D.—Z.A.O. 4—1 Promotic tweede klasse: Tubantla—D.O.T.O. 4—1 Sneek—W. V. V. 4-4 INTERNATIONAAL ZwitserlandHolland 21 Olymp, Elftal B—Tottenh. Hotspur 2—5 RANGLUSTJES. Kampioenschap van Nederland l a 111 Fcyenoord 7 5 0 2 10 15—9~ Ajax 6 3 1 2 7 12—6 N. O. A. D. 6 3 1 2 7 11—9 Z. A. C. 6 3 0 3 6 14—15 Velocitas 7 1 0 6 2 821 Promotiecompetitie tweede klasse, Afd. I V. S.V. 4 3 0 1 6 7—6 Vlox 4 2 0 2 4 7—7 V. O. C. 4 1 0 3 2 7—8 Promotie tweede k'asse. V. S. v.—V. O. C. (3—2) Door V, O. C. met 32 te slaan zijn de V. S. V.'ers Zondag naar de eerste klasse gepromoveerd. De overwinning was alleszins verdiend, want vooral in de tweede helft trad V. S. V. sterk op den voorgrond. Vóór de rust had V. O. C. het beste van het spel, wat niet wegneemt, dat de rust met gelijken stand had kunnen ingaan, als vrouwe Portuna wat meer met de roodwitten was geweest. Voor hun technisch beter spel. waardoor de V.S.V.-halfbacks herhaaldelijk gepas seerd werden, verd.enden de V.O.C.'ers echter hun 10 voorsprong wel. Na de hervatting herstelde V.8.V. zich echter geheel en kwam vooral de mid denlinie er beier in. Speciaal invaller Demmers trad toen op den voorgrond,. In de voorhoede was en bleef Koning een voortdurend gevaar voor V.O.C. ter wijl ook Heyerman, de midvoor, bewaakt moest worden. Bij de V. O. C.-aanvallen traden v. d. Pieterman en v. d. Griendt zóó resoluut op, dat Van Everdingen c.s. geen kans kregen. In laatste instantie bleek Van «der Wint bovendien zijn dag te hebben. V. S. V. wist door enthou siast spel den stand tot 31 op te voe ren, waarna V.O.C. op keurige wijze te- genscoorde (32). Met dezen stand kwam tenslotte het einde. De wedstrijd werd gespeeld tusschen de volgende elftallen: V. s. V,: Van der Wint. v. d. Pieterman, v. d. Griendt, Böhm, Bruidschaar, Demmers, Koning, Horeman, Heyerman. Heyerman Hellekamp. V. O. C.: Blom, v. Herwaarden, Glbb, v. Ever- dingen. Dubru. Ouwerkerk. Brands, Bakker, Beyers, Swarctouw. Bikkers. Met de zon in den rug, maar 1 het windje tegen trappen de V. S. V.'ers af. Onmiddellijk is het spel in vollen gang De V. O. C.'ers spelen met een onge kend enthousiasme, waarmee ze al gauw dit succes kunnen boeken, dat de V. S. V,-middenlinie herhaaldelijk gepas seerd wordt. De beide backs van V. S. V. weten echter steeds op het juiste mo ment in te grijpen. Het V. O. C.-doel doorstaat het eerst een angstig moment Door de zenuwen kunnen de V. O. C.'ers hot leder niet wegkrijgen en de V. S. V.'ers het niet langs Bikkers werken. Langzamerhand komen de V O, C.'ers meer in den aanval, Do V S. V.-mid denlinie blijft falen, doch V O. C. weet hiervan nog niet te proflteeren, vooral door het vrijwel negceren van Blom en Dubru. Wanneer v. d. Griendt echter te langzaam is met wegwerken zet Van Everdingen rietjes voor het doel, waar Gibb aan v. d. Wint geen schijn van Kans geelt (0—1). Doordat de IJmuider linkerwing wei nig presteert en Horeman niet doortas tend genoeg is om tegen Beyers succes te hebben, moet liet in hoofdzaak van Koning en Heyerman komen. Laatst ge noemde lost een paar mooie schoten, welke echter rakelings naast gaan, Een schot van Horeman ondergaat eenzelf de lot. Ook V.O.C, ziet geen kans meertof scoren daar de V.S.V.-backs zeer trap- vast zijn en v. d. Wint steeds op het juiste moment ingrijpt. Rust 01. De rust heeft don V. S. V.'ers blijk baar goed gedaan, want direct na de hervatting komen zij overweldigend op zetten. Vooral Koning is bijzonder actief en daar de linkerwing en de middenlinie beter op dreef zijn dan voor de rust, verkeert het V. O. C.-doel al spoedig m gevaar. Nadat een schot van Koning via den paal is achter gegaan, scoort de zelfde speler met een fraai schot (1—1). Luide aangemoedigd komt V. S. V. weer terug. Drie minuten later krijgt zij t-en corner te nemen, die ineens in het doel verdwijnt (2—IE V. O. C. zakt nu steeds meer af. Ko ning wordi druk aan het werk gezet; hij passeert Ouwerkerk er Beyers meerma len. Als hij dit weer eens handig doet. zet hij netjes voor 't doel. waar de twee rleyermannen missen, doch Hellekamp langs den verrasten Bikkers trapt (3-1). V. S. V. waant zich nu veilig. V.O.C. echter spant zich nog eens in en een halve minuut later heeft zfj succes. Met een hoog schot van Dub/u wordt v. d. Wint gepasseerd (32). Ondanks het feit, dat V. S. V. met vier halfbacks gaat spelen zijn haar uit vallen zeer gevaarlijk. De V. S. V.-mid- voor lost enkele mooie schoten, doch het zit hem tegen, De V.O.C.-aanvallen, hoewel vrij tal rijk. hebben niet veel meer om 't lijf. Speciaal Demmers, v, d. Griendt en v. d. Pieterman zijn struikelblokken. Tegen het einde geeft V. O. C. zich ge wonnen en neemt V. S. V. het spel in handen. Gescoord wordt er echter niet meer. zoodat tenslotte met een ver diende 32-overwinning door V. S. V. het eerste klasse-schap wordt be haald. De heer Vuyck leidde uitmuntend. Om den N. V B.-Beker, R. C. H.The Rising Hope (4-1) Wegens het fraaie zomerweer waren vrij werd toesohouwers aanwezig en ge tuige te zijn van den strijd, die gevoerd zou worden tusschen beide bovenge noemde elftallen, waarvan de eeiste in de eerste klasse N.V.B. de andere in de eerste klasse Rotterdamsche Voetbalbond speelt. Hoewel de meesten zich wel niet veel van den wedstrijd zullen hebben voorgesteld, is het toch geheel anders uttgdloopen; «Je Rotterdam mens hebben aar. R.C.H. behoorlijk party gegeven, al stond natuurlijk nagenoeg vast, dat zij zouden verliezen. De nederlaag is echter voor hen zeer bescheiden. Inderdaad maakte dit elftal een zeer goeden indruk; het zal, indien het naar de vierde klasse van der N.V.B. mocht promeveeren, daarin een behoorlijk fi guur slaan. Van den begintrap af ontwikkelen zij een snel spel. dat echter aan de R.C.H.- achterhcede en middenlinie niet over dreven veel moeite geeft, hoewel de. R. C. H.-voorhoed'e evenmin voorloopig tot doelpunten weet te komen! De keeper de'r gasten heeft daarin een zeer groot aandeel, doordat hij vele öchcten op werkelijk fraaie wijze weet te stoppen. Het duurt dan ook tamelijk lang voordat Verkerk na een paar tegenstan ders gepasseerd te zijn, met een hard schot aan R.CH. de leiding geeft. De gasten laten zich door dit eene doelpunt lang niet ontmoedigen en doen er, voor zcover mogelijk, nog een schepje op. Desondanks ziet Hanse kans, om met een goed schot de leiding te vergrooten tot 20, waarna het spoedig rusten is. De Rotterdammers beginnen de tweede helft met groot enthousiasme en geven daardoor aan de achterhoede der thuis club nog voldoende werk. De greotere routine geeft hier natuurlijk voldoende overwicht om te zorgen dat er geen ge vaar dreigt en zoo kan de voorhoede zidh dus geheel tot aanvallen bepaNw De verdediging der gasten werkt echter alsof het leven er van af hangt en maakt od die wijze diverse aanvallen onschade lijk. Het is Ruös, d"e dan met een zeer mcoi- sdhot doel treft. Hanse maakt er 40 van en kort vóór het einde zien de Rot terdammers hun harde werken beloond met een tegenpunt. Zonder zich dan verder nog veefl moeite te gaven, blijft R.C.H. doorspelen en als het einde wordt aangekondigd, heeft de Racing zich weer een stapje nader ge bracht tot het einddeel van deze wed atrijdenreeks, den N.V.B. betker. Het R.C.H.-elftal kwam in de opge geven opstelling uit: Van Es, Prevost, Geutskens, Nieuwenhuis, Muller. Kedde, Hanse, Verkerk, Ruis, Brugman. HollandiaE. D. O. (2—1) C. v. d. Laan wint den toss; de eerste aanvallen zijn voor Hollandia, die zich geweldig inspant, alsof het een strijd om de bovenste plaats was. De E. D. O.- defensie is als gewoonlijk goed en geeft geen kans. Dant komt de voorhoede van E. D. O. er beter in en gaat de strijd gelijk op. E. D. O. komt meer in den aanval, mede door het uitstekend spel van Pennarts. Als er ongeveer twintig minuten gespeeld is, krygt Dona den bal; liy vliegt naar binnen en met een hard schot geeft hy E. D. O. de leiding. Door de geweldige inspanning van Hollandia gelukt het haar, het spel te forceeren, waardoor Freeze met een goed schot de partijen op geiyken voet weet te brengen. Dan is het rust. Spoedig wordt er weer begonnen; Hol landia loopt hard van stapel. Na een kwartier maakt Freeze gebruik van een misverstand tusschen Kuil en Meen- horst en met een rollerlje geeft hij Hol landia de leiding. Hollandia speelt nu heel stevig. Het einde nadert. S. v. d. Laan heeft nog een kans, maar op solide wijze wordt hij van den bal gewerkt. Dan de laat ste kans. Een vrUe schop even buiten het P6- naltygebied. Hard gaat het schot naast Hiermede is het tUd en zoo is E. D. O. uit den strijd om den beker geraakt. A. S. C—H. F. C. (0—2) Wederom was een oud-competitie- genoot de tegenstandster van H.F.C. voor de vierde bekerronde. Ditmaal trekken de H.F.C'ers naar Lelden om er A.S.C. té toekampen. 't Was maar goed ook dat de Leide- naars laten wy 't maar zacht uitdruk ken, misschien niet bepaald hun dag hadden, anders waren de beker-illusies der HTC.'ers, gelet op de onvolledigheid van het elftal, wellicht in rook opge gaan. Het H.F.C.-elftal zag er n.l. aldius uit: Ohabot, v. Baasbank, v. Haeren, Jongeneel, v. Houten, Merchant, v. Wijk, Daniels, Lam<p, v. d. Beng, v. Pareeren. Lamp toonde zich op de middenvoor- plaats eveneens een bruikbare kracht. Door flink doorzetten smaakte hy hef genoegen H.F.C. de leiding te bezorgen (1—0). Bij A.S.C. bleef het meer by loffelijke pogingen, waarby de Haarlemsche ach- terheide weinig moeite had deze te voorkomen. Neg voor rust bracht H.F.C. den stand op 20. Dit maal was een goed schot van v. d. Berg oorzaak hier van. A.S.C. kreeg op een gegeven moment (waarvoor snapten wij niet goed) een strafschop te nemen doch deze kans ging verloren doordat de H.F.C.-doelman het schot wist te houden. Zoo brak rust aan met 20 voor H. F. C. Ook in de tweede helft waren de II. F. C.'ers het meest aan het woord. De Leidenaars veto'Migden dapper, zoodat er voor de H.F.C.'ers geen doorkomen aan was. Bovendien bleek er nu in den aanval geen bepaalde schutter meer aan wezig. Daar ook A.S.C. niet wist te doel punten, kwam ten slotte het einde met een volop verdiende ov-:rw!nr.'.n? voor het H.F.C.-team. BloemendaalXerxes (33) Te ruim 2 uur wordt onder leiding van den heer Romeyn begonnen. Ondanks de hooge temperatuur gaat het ?pel vry vlug op en neer, waarby voor ie doelen gevaarlijke situaties ontstaan. Als de strijd ongeveer een kwartier oud is slaagt Sunter er na goed door zetten in. den uitloopenden doelman der gasten te passeeren 10. Lang hebben de witten geen plezier van dit succes want 5 minuten hierna maakt de Rot terdamsche rechtsbinnen met een sohot via den paal gelijk 1—1. Bloemendaal krijgt in den resbeeren- den speeltyd der eerste helft de beste kansen doch ze worden niet benut. Na de hervatting ls de thuisclub aan vankelijk nog het meest aan het woord. Na diverse vergeefsche pogingen lost Pareon een goed schot dat doel treft (2—1). Ook nu weer maken de gasten spoedig gelijk met een fraien kopbal uit een hoekschop (22) Xerxes is nu sterker en wanneer Beyk Sr. een voortzet van rechts gedeeltelijk kan onderscheppen profiteert de links binnen hiervan door zijn club de leiding te geven (2—3). Nog even houdlt het overwicht der be zoekers aan. De laatste 10 minui-n zijn echter geheel voor de thuisclub. Vijf mi nuten voer tyd brengt Beyk Jr. met een hocg schot de partyen op gelijken voet (3—3). Verder brengt de thuisclub het niet en als de heer Rcmeyn voor het laatst fluit is Bloemendaal door dezen uitslag, welke de verhouding gc:d weergeeft, uitgebe- fcerd. 3UITEN DE COMPEilTïE Olympisch elftal B Tottenham Hotspur (25) Zondagmiddag hod op het Ajaxterrein tc Amsterdam de voetbalwedstrijd Tot tenham HotspurOlympisch Elftal B plaats. De wedstrijd werd door een tal rijk publiek bijgewoond, de Britsch- Indische Hockeyspelers, waren mede aanwezig. De Spurs die naar de tweede klasse zijn gedegradeerd, speelden een demon stra tieparty voetbal, waartegen de Hol- laners vcornameiyk in de tweede helft niets hadden in te brengen. Voor de rust wogen de partijen vry aardig tegen elkaar op en wisten de Hollanders door Ghering uit een pracht voorzet van Schipper met een kopbal en een keurig laag schot van Wout Buitenweg een 20 voorsprong- te ver- krijgen. Nog voor de rust verkleinden de Spurs hun achterstand tot 12. doordat uit een voorzet van Thompson de links buiten der Engelschen Dimmock ineens doelpuntte. Na half time werd het een spel van kat en muis. De Ehgslschen, die thans den wind mee hadden waren niet van de Hollandsche speelhelft af te slaan. De sporadische uitvallen der Hollan ders strandden alle op het stevige back- stel der Spurs, Bovendien zondigden de B'ers meermalen tagen den buitenspel regel. Successievelyk brachten de Spurs tenslotte den stand op 5—2, waarmede het einde kwam. Vermelding verdient nog dat Schip pers na een botsing tien minuten voor het einde, bleef liggen en het veld moest worden afgedragen. Hermes-D. V. S.Haarlem (4-1) Haarlem speelde Zondag in Schiedam tegen de kampioenen van de tweede klasse in afdeeling II. Hermes. Haarlem had het volgende elftal: De Vries. Torringa, v. Daalen, Boot, Goedhart, Zlllisen, Huysmans, De Geus, Oldenburg, Snooy, Onkenhout. Onmiddeliyk na den aftrap ga»t Her mes op De Vries af en de eerste oogen- blikken moet de Haarlem-achterhoede alle zeilen bijzetten om scoren te voor komen. Dan komt ook de Haarlem voorhoede eenigszins in actie. Het eerste succes heeft Haarlem, als Zillisen een bal voor doel plaatst en De Geus ineens inzet. Even voor rust heeft Hermes succes. Rust 1E In de tweede helft is Goedhart door Mos vervangen. Er is nog maar enkele minuten gespeeld als Hermes weer suc ces heeft. De Vries slaat een hoogen bal het veld in, maar kan niet spoedig ge noeg weer in actie zyn om den terügge- speelden bal te té keeren. (21). Dan volgt een periode waarby op won- deriyke wijze beide doelen eenige ma len aan een doorboring ontsnappen. De Vries vooral verdient een pluim voor zijn enorm keepen. Algemeen denkt men dat de stand verder ongewyzigd zal biy- ven, doch vüf minuten vóór het einde als De Vries een zacht rollertje stopt valt Se bal uit zijn handen en via den paal in doel. Eenige minuten later als Tor ringa op De Vries zal terugspelen, kopt Irij schitterend in.... eigen doel! Het werd zoodoende nog een sensationeel slot. Hermes D, V. S. won met 41. R. C. H. 2Haarlem 2 (34) Zondagmorgen werd op het R.CH.- terrein een vriendschappelyke wedstrijd gespeeld tusschen de reserve-elftallen van R. C. H. en Haarlem, welke ont moeting door de roodbroeken met 4—3 werd gewonnen. Beide elftallen waren met een groot aantal invallers verschenen en daar Haarlem een tikje vollediger was dan de thuisclub, was het van dc R. G.H.'evs tenslotte nog een verdienstelijke pres tatie om slechts met één goal verschil te verliezen. Boven alles was het een zeer gemoe- deiyk partytje voetbal, dat den heer Luiken, die als scheidsrechter optrad, niet veel moeite bezorgde. De Haarlemmers scoorden het eerst, waarna R. O. H. geiyk wist te maken. Vooral vóór de rust werd er dooi' beide partijen heel aardig gespeeld, ondanks de onvolledigheid. Na goed samenspel gelukte het Haarlem wederom te doel punten, maar ook nu weer maakten de R.O.H.'ers geiyk. Na de rust zakte het spelpeil bedenke- lük, en hoewel Haarlem wel in de meer derheid kwaim, bleven de doelpunten toch nog geruimen tyd uit. Toen einde lijk het derde doelpunt voor de Haar lemmers genoteerd moest worden, deden de R.C.H.'ers nog eens een uiterste krachtsinspanning en voor de derde maal slaagden zij er inomgeiyk tema ken. De reedbroefcen bleven het beste van het spel behouden, en drukten deze meerderheid in neg een doelpunt uit. R.C.H. 2 zag geen kans meer om ook nog eens te doelpunten, zoodat 't einde kwam met een verdiende overwinning voor Haarlem 2. HAARL.V0ETBALB0ND De Uitslagen. H. V. B.—Haagsche V. 3. 4—3 Beslissingswedstrijd kampioenschap H. V. B. D. I. O.—Zeemeeuwen 3—2 Competitie: 1 B: E. D. O. IV—Schoten H A 0—3 3 B. Hillegom IH—D. W. O. Hl (Hillegom n. o.) 3 E. R. C. H. VIII—V. O. G. IH 5—1 3 F. Damiaten n—V. V. H. UT (V V. H. no. o.) Junioren. E. D. O. bHaarlem 34 Demi-finale Beker. V. V. H.—Zandvoort II (Uitgesteld). Promotie-competitie 2e klasse. R. C. H. VSpaarnevogels 51 Promotie-competitie 3e klasse. D, W. O. IIBloemendaal V 2—6 Bennebroek IIBloemendaal III C1 Kinheim II—Damiaten 23 Vricndschappeiyk. R. C. H. II—Haarlem II 3—4 Kampioenschap H. V. B. ZeemeeuwenD. O. (32) Deze beslissingswedstrijd werd ge speeld op het keurige Bloemendaal-ter- re in. Het zomersche weer bleek van veel invloed te zyn op de samenstelling van het Zandvoortsche team, althans de Zeemeeuwen verschenen met een 4-tal invallers. Het enthousiaste spel der Zandvoor- ters weegt volkomen op tegen de tech nische meerderheid van D. I. O. De strijd gaat dan ook gelijk op, waarby de resp. verdedigingen voorl«x>pig aan het langste eind. Een half uur na den aan vang gelukt het den linksbuiten der Zeemeeuwen zyn club de leiding te ge ven. (10). Lang hebben de Zandvoorters geen. plezier van dezen voorsprong want wan neer scheidsrechter Besse D.I.O. een handsgeval o.i. wat zwaar straft profi- teeren de roodwitten hiervan door den strafschop te benutten. Rust komt met 1—1, Spoedig na de hervatting maakt Drommel een mooi doelpunt voor Zee meeuwen (21)De aanvallen der oranje-truien biyven gevaariyker cn wanneer Molenaar het leder vry krygt verhoogd hy met een hard schot van den vleugel den voorsprong. (3—1). Tegen het einde zet D. I. O. er neg even alles op. Tien minuten voor tyd verkleint de rechtsbinnen den achter stand. (3—2). De verdere pogingen om een gelyk spel te forceeren worden door de stevige Zee meeuwen-achterhoede verydeld en wan neer de heer Basse voor het laatst fluit hebben de Zandvoorters verdiend ge wonnen en. daarmede den titel van H. V. B.-kampioen behaald. Haarl. Voetbalbond-Haagsche Voetbalbond (43) EEN ONGELUK. Zondagmiddag werd op het veld van H. F. C. de jaarlyksche wedstryd ge speeld tusschen de vertegenwoordigen de elftallen van den Haagschen en den Haarlemschen Voetbalbond. Het Haarlemsche Bondselftal dat nog eenige wijzigingen had ondergaan, stelt zich als volgt op: Doel: Kruyer (R.C.H.) Achter: Spoor (Bl'daal)Sayes (Haarlem). Midde n: de Vos (R.C.H.), Ameling (R.C.H.), Hartman (Ripperda). Voor: Leuven (I.V.O.), Tuinman. (Haarlem), de Waard (E.D.O.), dc Kruyf (E.D.O.), Delissen (Bennebroek). Reeds by den eersten aanval krygt Tuinman een kansje uit een through- pass. maar zijn schot gaat juist naast Haarlem blijft sterker. Delissen zet goed door en geeft een mooie kans aan Kruyf, die deze benut (1—0). Onmiddeliyk hierop maakt de Haag sche middenvoor den bal mooi vry en scoort (11). Dan krygt van Engelen burg een ongeval. Zyn plaats wordt in genomen door Graafland (H.B.S.) De Haagsche aanvallen kenmerken zich door snelheid. In de Haarlemsche voorhoede wordt dikwyis onberispeiyk gecombineerd, vooral door toedoen van den taetischen Tuinman, terwijl ds bei de vleugelspelers goed op dreef zyn. Over 't algemeen wordt door belde par tyen zeer goed gespeeld. Kort voor rust lost Tuinman een zeer hard schot; de bal springt terug waarna de Waard zon der eenige moeite aan Haarlem de lei ding geeft (21). Met dezen stand wordt gedraaid. Na de rust is Haarlem weer sterker, maar aüeen Tuinman verstaat de kunst van schieten. Hy ziet plotseling een open veld voor zich. Hij brengt (voor zyn doen!) snel op en scoort, met eenige Hagenaars op de hielen (3—1). Den Haag onderneemt eer tegenaan val. Een voorzet van rechts kan door Kruyer juist niet onderschept worden, waarna Klein hard inschiet (32). Dan komt een periode waarin den Haag geen voet op de Haarlem-helft zet, maar toch ontstaat er een doelpunt aan den kant waar het niet verwacht wordt, want een Haagsche uitval heeft succes. Bylsma scoort onhoudbaar (33). Dan gebeurt het bovengenoemde on geluk, waarvoor geruimen tyd gestopt wordt. De Kruyf kwam ln een hevige bot sing met den Haagschen keeper. Ze bleven beiden roerloos liggen. Een lid van den Ongevallendiensi verbond hen. Het bleek dat de Hagenaar eenlge tan den verspeeld had, terwyi De Kruyf bloedend aan het hoofd verwond werd. Later bleek, dat het ongelug nog betrek kelijk goed afgeloopen was. E.' zijn nog enkele minuten te spelen. Haarlem krijgt een corner te nemen, die mooi ir.eens door Delissen via den paal ingeschoten wordt. Dadeiyk hierop is het tijd. Het Haarlemsche Voetbalelftal kan op een goeden wedstryd terugzien.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 10