ONZE BELASTINGEN. ONZE GROENTJES ONZE 3ROENTJES 35e Jaargang No. 13775 Verschijnt dagelijks, tehalve op Zon- èn Feestdagen Woensdag 16 Mei 1928 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN per week f 0.27J4, met geïllustreerd Zondagsblad 0.32; per 3 maanden: Vcor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) 3.57V5- Franco per post door Nederland /3-87j£- Afzonderlijke nummers ƒ0.15. Geïllustreerd Zondagsblad voor Haarlem en Omstreken /0-57$4franco p. post fO-65 ADVERTENTIENVan 1 tot 5 regels 1.75: iedere regel meer 35 cents Reclames 60 cents per regel Bij abonnement aanzienlijk rabat Twaalfstuivers-advertentiên van Vraag en Aanbod van 1 tot 4 regels 60 Cents per plaatsing, elke regel meer 15 Cents a contantbuiten bet Arrondissement dubbele prijs. Directie, Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 93, Post-Giro 38810 UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER Drukkerij: Z. B. Spaairte 12. Telefoon 10122, 12713. Telefoonnummers: Directie 13082, Hoofdredactie 15054. Redactie 10600 en Directeuren: J.C. PEEREBOOM en P. W PEEREBOOM Bijkantoor voor Santpoort, Velsen, Velsen-Noord, IJmuiden, Beverwyk enz. Administratie 10724 en 14825. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Driehuizerkerkweg 2, Velsen, Telef. 521. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD HEMELVAARTSDAG. Ons eerstvolgend nummer zal, naar aanleiding van Hemelvaarts dag, vrijdag verschynen. AGENDA WOENSDAG 16 MEI Schouwburg Jansweg: „Janus Tulp", 8.15 uur. Cinema Palace: ,.Gravin Mariza", 2.30 en 8 uur. Luxor Theater: „D'r op of d'r onder"; „Rex, het Duivelspaard", 2 30 en 8 uur. Rembrandt Theater: „Variété-gehei men". Tooneel: Marcel Barger. 79; 9.15 —11.15. Matinée 2.30 uur. Scala-Theater: „Eerbied voor het Moe. derschap"; „Tot dc tanden gewapend". 2.30 en 8 uur. Cabaret Modern, Raaks: Cabaretvoor- etelling. La Mascotte, Gr. Markt: Cabaretvoor stelling. Stadhuis, Oude Raadszaal: Gemeen teraad 1.30 uur en zoo noodig 8 uur. DONDERDAG 17 MEI (Hemelvaartsdag) Stadsschouwburg: Vereenigd Tooneel (Verkade en Verbeek) „Maartsche Buien". 8 uur. Cinema Palaoe: .Gravin Mariza", 2—7 en 8 uur. Luxor Theater: ..D'r op of d'r onder"; „Rex, het Duivelspaard", 2.30 en 8 uur Rembrandt Theater: „Variété-gehei. anen". Tooneel: Marcel Barger. 24.15; 4.30—6.45; 7—9; 9.15—11.15. Scala-Theater: „Eerbied voor het Moe derschap"; „Tot de tanden gewapend". 2.30 en 8 uur. Cabaret Modern, Raaks, Cabaretvoor stelling. La Mascotte, Gr. Markt: Cabaretvoor stelling. VRIJDAG 18 MEL Bioscoopvoorstellingen. Nieuw pro gramma Cabaret Modern, Raaks: Cabaretvoor stelling. La Mascotte, Gr. Markt: Cabaretvoor. stelling. Hillegom, Raadhuis: Gemeenteraad. DE STRAATWEG HAARLEM-AMSTERDAM. de asphalteerings- werken weer in vollen gang. Het asphalteeringswerk op den Rijks straatweg HaarlemAmsterdam nabij de Amsterdamschepoort schoot de laatste dagen door het verleggen van de tram rails niet hard op. Dinsdag kon dan de tram van Haarlem uit de nieuwe baan volgen. Van de Amsterdamsche poort tot de Jan Frederik Helmersstraat liggen beide trambanen nu aan de zijde van ce vaart, met de groote cementpalen tus- schen de beide banen. Niet zoodra kon de tram de zijde langs de vaart volgen of er werd begonnen met het afbreken van de rails langs de huizenrij en ook werden de grondwerken voor het storten van de puinlaag in den weg hervat op dat ge deelte. Van de J-FHelmersstraat tot het einde van de bebouwing gaat de tram. met een paar wissels, over enkel spoor De werkzaamheden zijn nu weer in vol len gang. Deze week zal zeker het puin- bed wel gereed komen en dan is het as- phalt-wegdek spoedig klaar. VEENDAMMER HYPOTHEEKBANK. de amsterdamsche rechtbank kent de zaak nog niet. Naar V.D. verneemt, staat nog niet vast. wanneer de zaak betreffende de Veendammer Hypotheekbank voor de Amsterdamsche Rechtbank behandeld zal warden. Er was gepubliceerd, dat het proces 31 dezer zou dienen; het schijnt evenwel dat de Rechtbank nog niet voldoende gelegenheid heeft gehad van de zaak kennis te nemen. Het is echter waarschijnlijk dat zij nog vóór de vaeantie zal dienen. NIEUWE VOORZITTER N. V. V. de heer brautigam? Naar In N. V. V.-leringen verluidt komt de heer J. Brautigam bestuurslid van den Centralen Bond van Transport arbeiders en lid van de Tweede Kamer ernstig in aanmerking om den heer etenhuis op :e volgen als gesalarieerd voorzatter van he* N.V.V, meldt de TeL DE STORTINGS- EN OPHAALDIENST. geen uitbreiding? De stortings- en ophaaldienst der ge meente toont wat het aantal aangeslo tenen betreft den laatsten tijd eenigen achteruitgang. In Juni 1927, dus na de annexatie, was het aantal niet minder dan 6810. De eer ste maanden zat er nog groei in, name lijk Juli 6831 en Augustus 6838. Toen is evenwel de daling gekomen: September 6603 (een vermindering van 235!). Daar na kwam weer een geringe stijging: Oc tober 6689, November 6705 en December 6746. In Januari van dit jaar was het aantal weer geklommen tot 6794, maar in Fe bruari daalde het tot 6575. (Weer een vermi"dering van 213!) Nu is in Maart het aantal weer gestegen tot 6601. De bedragen die per maand bü dezen dienst inkomen zijn ook nog al aan schommelingen onderhevig. In Juni 1927 was het f 97102, in October siechts f 73015. Over de maand Maart van dit jaar was het bedrag weer gestegen tot f 84.666. DE WONINGEN. een tekort en een teveel Eenige dagen geleden gaven wij reeds een uitvoerig overzicht van het rapport over de door de gemeente gehouden wo ningtelling. Daaruit is gebleken, dat er nog een te kort is aan woningen die minder dan f 300 huur per jaar doen. Aan arbeiderswoningen dus. Niet aan krotten! Het is namelijk bij de telling gebleken, dat verschillende menschen die nu in krotten wonen die minder dan f 4 per week doen, graag wat meer huur zouden willen (en ook kunnen) betalen voor een beter onderdak. Maar tot nu toe hebben zij bü hun zoeken geen resultaat gehad. Dat er een tekort is blijkt ook wel uit het feit, dat B. en W. aan den gemeen teraad hebben moeten voorstellen den termijn voor de ontruiming van vele on bewoonbaar-verklaarde huizen te verlen gen, omdat voor de bewoners nog geen betere huizen beschikbaar waren. Er zijn nog 54 bewoonde onbewoonbaar verklaar de „huizen". Het is, nu deze resultaten bekend zijn, wel te verwachten, dat van wethouder Reinalda spoedig een voorstel zal komen om nog eenige complexen arbeiderswo ningen te zetten. Thans is alleen voor uitvoering klaat het ontwerp voor een complex woningen voor ouden van dagen dat rondom de Oosterkerk bij de Zomervaart zal worden gebouwd. Maar dat zijn slechts enkele tientallen huizen. In het Slachthuiskwartier is evenwel nog voldoende grond voor woningbouw beschikbaar. Behalve een tekort is er ook een teveel aan woningen. Maar dat is in de hoogere huurprijzen. Belangrijk is het volgende staatje: Huren Aantal Onbew. Het kohier voor Groot-Haarlem is thans f 55.000.000.—. de rijks inkomsten.belasting blijft nog onder de raming. In de dezer dagen verschenen statis tische gegevens omtrent de gemeente'. Haarlem zyn belangrijke cijfers opgeno men over de belastingen. De gegevens worden althans van belang als de juiste beteekenis door deskundigen wordt toegelicht. Ten eerste hebben wij de mededingen over de invordering der gemeentelijke inkomsten-belasting. Daarover wordt alleen opgegeven dat uitgetrokken waren op het door de rijks administratie vastgestelde kohier 1927 ÏS: Januari f 795.521.44 Februari f 815.541.23 Maart f 824.704.13 Het blijkt, dat daaruit opgemaakt moet worden, dat de belastingopbrengst r de in die maanden voorhanden gegevens op die bedragen geraamd werd. De evenredige heffing bedraagt zoo als men weet 11/2%. Het kohier werd dus geraamd: In Januari op f 53.034.800. In Februari op f 54.369 .400. In Maart op f 54.980.200. Einde Maart stond het kohier dus op 55 mill'.oen gulden. Bü de gemeentebegrooting voor 1928 was geraamd f 350.000 voor de 4 laatste maanden van het belastingjaar 1927— 1928. plus eventueele navordering en f 560.000 voor de eerste 8 maanden van het belastingjaar 1928—1929. Om aan dit laatste bedrag te komen zou het kohier dus f 56.000.000 moeten zün. Nu is het reeds f 55.000.000. Gezien de stijging die er in zit (in 3 maanden bijna f 1.945.000) is 'het zoo werd ons verzekerd aan te nemen, dat in de komende maanden de stijging wel tot f 56.000.000 zal oploopen. Er moeten nog verschillende aanslagen worden vastge steld. Het werd zelfs waarschijnlijk ge acht, dat het kohier nog hooger zal ko men. Minder goed gaat het tot heden met de 100 opcenten op de Rüksinkomstenbe- lastlng. Bü de gemeentebegrooting voor 1928 is geraamd: 4 maanden belastingjaar 19271928 plus navordering f 850.000. 8 maanden belastingjaar 19281929: f 1.500.000. Nu was op 31 Maart op het kohier 1927—1928 door de rüksadmindstratie uitgetrokken als opbrengst voor de ge meentelijke 100 opcenten: f 2.053.135.48 Als de opbrengst der gemeentelijke opcenten over 8 maanden op f 1.500.000 geraamd zün, wil dat zeggen, dat over een vol jaar ontvangen moet worden f 2.250.000 De werkelijke opbrengst ls daar dus nog bijna 2 ton onder. Nu is het mogelijk, dat in de komende maanden bet kohier der Rüksinkomsten- belasting nog oploopt, maar het wordt betwijfeld of dit zooveel zal zijn, dat de gemeente inderdaad aan die geraamde f 1.500.000 voor de eerste 8 maanden van het belastingjaar 19281929 komt. De raming van f 830.000 voor de laatste 4 maanden van het belastingjaar 1927— 1928 is aan de opbrengst niet te toetsen, omdat daaronder een bedrag voor navor dering zit, dat meestal zeer wisselvallig is. 773 4283 8367 13 7314 109 384 Beneden f 2.50 p. week f 2.5C -f 4.per week Van f 208 tot f 300 p. j. Van f 300 tot f 450 p. j. f 450 of hooger Vrüe of dienstwoningen 808 ïu Allereerst blükt uit dit staatje, dat er nog 773 woningen zün die minder dan een rijksdaalder huur per week doen. Daaronder zün natuurlük vrijwel alle hofjes, maar er kan toch aangenomen worden, dat er onder die 773 zeer vele krotwoningen zün, die op de nominatie staan om afgebroken te worden. Hetzelfde is, te zeggen van een gedeelte van de 4283 woningen die van f 2.50 tot f 4 huur per week doen. Teekenend voor den toestand is wel, dat 68 van die hui zen onbewoond waren, hoewel er aan huizen van die lage huur groote behoef te ls. De meeste onbewoonde huizen deden meer dan f 450 huur per iaar. Er is, ver geleken bü de woningtelling van 1919 een veel ruimere keuze in woningen van die hooge huren. Aan middenstandswonin gen is voorloopig geen behoefte. Onder die onbewoonde dure huizen zijn ook de leegstaande perceelen van „Tuinwük" in het Haarlemmerhoutpark, Voorts zyn er vele pas gebouwde huizen in Haarlem-Noord bü- Eenige maanden geleden deelden wü mede, dat er in Groot-Haarlem een kleine 1000 middenstandswoningen ledig stonden. Die schatting blükt nu wel wat ruim te zün geweest, maar de officieele woningtellers zün toch tot 665 gekomen. Er zullen dus wel voorloopig geen mid- denstandsbouwvereenigingen gevormd worden. Opvallend is ook. dat van vele mld- denstandsbouwvereenigingen, Tihnwük niet meegerekend, perceelen onbewoond zün, niettegenstaande de huren al ver laagd zün. SCHIP MET PELGRIMS GEZONKEN. 68 PERSONEN OMGEKOMEN. BASRAH, 16 Mei. (Wolffbureau.) In de Perzische Golf is Maandag een schip met 72 mannelüke en vrouwelüke pel grims. tengevolge van een botsing met een stoomboot gezonken. Van de passa giers en de bemanning konden slechte vier personen gered worden. ZILVEREN JUBILARISSEN BIJ O. W. EN BIJ DE POLITIE. H. DE LUGT Vandaag viert de heer H. de Lugt. Bouwkundige bü den Dienst van Open bare Werken, zün 25-jarig ambtsjubi leum. De jubilaris werd hedenmorgen op het bureau Openbare Werken in zün versierde werkkamer ontvangen door den directeur, z-ün collega's en verschil lende vrienden. De directeur prees den heer De Lugt, als een ijverig ambtenaar, die met de grootste nauwgezetheid steeds zün werk verlicht.' Namens den burgemeester werd de jubilaris door den directeur uitgenoo- digd om op het Stadhuis te komen om daar de gelukwenschen van het ge meentebestuur in ontvangst te nemen. Den jubilaris werd een koperen elec- trische kroon aangeboden met album, voorzien van foto's en handteekeningen van de schenkers. De heer van Abs, als vertegenwoordi ger van het Nat. Verbond van Gem. Ambtenaren, waarvan de heer de Lugt lid is, wenschte hem geluk met zijn jubileum en hoopte, dat hü nog vele ja ren met dezelfde opgewektheid zijn werk mag blüven verrichten. De architect Hillebrand, onder wiens leiding de jubilaris vele jaren werk zaam is geweest, schetste hem als een ambtenaar met een gezonden humor, die steeds een sfeer van vroolljkheid, ook in het werk wist te bren gen- Zijn collega Lobel, noemde het een voorrecht de Lugt zün collega te kun nen noemen, omdat deze steeds de groot ste vriendschap toonde. De jubilaris, zichtbaar bewogen, dank te den directeur van Openbare Werken en zün collega's voor het mooie geschenk en de hartelijke woorden hem toege sproken. Hü herinnerde er nog aan, dat hij de eerste ambtenaar is, die door den heer Dumont in vasten dienst werd aan gesteld. Hij noemde het een voorrecht 25 jaar onder den heer Dumont werk zaam te zün geweest. H. PLANT Men schrijft ons: Vrijdag 18 Mei hoopt de agent-recher cheur van politie H. Plant, den dag te herdenken, dat hü vóór 25 jaren werd benoemd tot agent van politie te Haar lem. Mocht de heer H. Plant ln die jaren door zijn ijver en eerlijke plichtsbe trachting de sympathie van zün supe rieuren verwerven, daarnaast vooral ook is hü onder zün collega's een populaire figuur in het corps. Hü tooli ls het, die tal van Jaren in zün kwaliteit als voorzitter van de Haar- lemsche Politievereeniging „Verbetering zü ons Streven" afdeeling Haarlem en Omstreken van den Algemeenen Bond van Politiepersoneel ln Nederland, voor zijn makkers op des bres heeft gestaan en heeft getoond een vurig en warm strijder te zijn. waar het gold verbete ringen te verkrijgen In de loona- en arbeidsvoorwaarden voor de politie. Als bewijs van zün üver en werklust moge mede het feit dienen, dat hij naast zün dagelijkschen werkkring ea zijn functie als voorzitter van de vak organisatie, ook nog tüd wist te vinden om het voorzitterschap van de Haarlem se hc Politie Muziékverceniglng van de oprichting in 1920 af tot voor eenigen tüd terug, op zich te nemen. Ook is hü thans nog de ijverige secretaris van de Associatie voor Lijkbezorging te Haar lem. Bü de Politie hier ter stede is hü sinds 1919 speciaal belast, met het toe zicht op de naleving van de Arbeidswet, Veiligheids- en Hinderwet. Het zal den jubilaris Vrijdag 18 Mei voorzeker niet aan blijken van belang stelling ontbreken. Wü vernemen nog, dat den jubilaris dien dag des avonds te 8.30 uur een renadc zal worden gebracht door de Haarlemsche Politie Muziekvereeiii- ging aan zün woning in de Adriaan Loosjesstraat 38. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. een zomerfeest. Evenals het vorig jaar heeft het be stuur van het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling, ook dit jaar weder het voornemen een groot Zomerfeest te or- ganiseeren. Daar gebleken is..dat het landgoed van het Huis te Zaanen hier voor geschikt is, zal het ook dit jaar weder op dat landgoed plaats vinden Voor dit Zomerfeest op Zondag 24 Jun: zullen ook de afdeelingen uit de omge ving worden uitgenoodigd. Door de afdeeling Haarlem van h- Instituut voor Arbeidersontwikkeling het volgende programma vastgesteld ge worden: Zondag 20 Mei excursie naar het Ko loniaal Museum onder leiding van Ir Cramer en eenige andere bestuursleden. Zondag 3 Juni excursie naar hel vliegveld Schiphol. Zaterdag 16 en Zondag 17 Juni Weekeind te Noordwükerhout. DE ITALIA. IN DICHTE NEVEL. KOPENHAGEN. 16 Mei (V.D.), Volgens de laatste berichten van Italia ontmoette het luchtschip na an derhalf uur een dichte nevel. Daardoor was Nobile gedwongen te dalen tot 150 meter boven den zeespiegel. Overigens worden de weersomstandigheden gun stig genoemd. Dc Italia zal eerst Donderdag of Vrü dag van zijn tocht terugkeeren. INBRAAK Bü de politie is aangifte gedr> dat men zich in den nacht toegan: verschaft heeft tot het perceel Leid schevaart 106. Een politie-agent heef' den bewoner gewaarschuwd, dat de buitendeur en een raam aan de straat zijde geopend waren. Met den agent stelde hy een onderzoek in, maar et wordt niets vermist. UITZONDERLIJKHEID. Miranda is mUr. nicht. Ze doet een beetje raar, Ze poedert niet 't gezicht. Ze heeft geen shingled haar, Een cocktail lust ze niet, Rookt nooit een cigaret. En 's middags rust ze niet. Want ze gaat vroeg naar bed, Haar zenuwen zün sterk. Ze heeft geen enkle kwaal. Ze houdt van huishoud werk, En van een stevig maal. Ze danst heel graag en goed. Doch Charleston vindt ze naar. Je denkt als J'r ontmoet. Wat is Miranda raar.... Ze denkt niet aan den man. Noch mode ieder uur. Ze houdt wel van de sport. Maar meer van de natuur. Ze gichelt niet constant. Ze houdt veel van muziek. Ze doet niet intressant, Over de politiek. Ze praat niet eigenwijs. Van kunst, die zü niet kent. Ze wil niet steeds op reis, Verbeeldt zich geen talent. Ze noemt zich zelfs geen Liet, Of Kuk of Miek of Sis, Waaruit u dus •wel ziet. Hoe vreemd Miranda is.... Ze trouwde vroeg en goed. Haar man houdt dol van haar, Zoodat je vragen moet, Is zc wel heusch zoo raar? AUTOBUS-CHAUFFEURS. nachtvergadering. In den afgeloopen nacht wend in het gebouw De Centrale een vergadering ge houden van het personeel van de Broek- w3y Maatschappü die was uitgeschreven door de Ned. Unie van den Centr. Bond van Transportarbeiders en den RK. Bond van Transportarbeiders. Door yen voorzitter, den heer A. Mars. werd in zün openingswoord een overzicht gegeven van de moeilijkheden die waren te overwinnen geweest alvorens de dl- •ectie van de Brockway Mü- bereid was een collectieve arbeidsovereenkomst aan te gaan. Het resultaat ls nu dat de vorige week zoowel de Directie als de besturen het contract hebben geieekend. Spreker wenschte het personeel hiermede geluk en sprak den wensch uit dat door loyale nakoming van de overeenkomst geschil- n zouden worden voorkomen. Hierna werd door den heer Sorman-1 de inhoud van de overeenkomst mede gedeeld. waarbü hü de gelegenheid kreeg verschillende belangryke bepalingen na der toe te lichten. De heer Janzen van den R.K. Bond wekte het personeel op nu ook te zorgen dat het geheeïe personeel zoo sterk ge organiseerd blijft als het thans is. Met algemeene stemmen werden de heeren A. Mars uit „Haarlem en J. Jan zen uit Amsterdam aangewezen als scheidsrechters in de arbitragecommissie. „BLIJFT WAEKSAEM". DE TOESTAND IN INDIë. De Gouverneur-Generaal heeft met het gebruikelijk ceremonieel gisteren te Weltevreden de zitting van den Volks raad geopend. In zün openingsrede zeide Jhr. de Graeff. dat de politieke toe stand aanmerkelijk verbeterd is. De re- volutionnalre stemming in de P. S. I. Is, voor zoover thans vastgesteld kon wor den. niet doorgezet. Spr. releveerde dankbaar de sterke stroomingen, die b(J de bevolking zelf spontaan tegenover de revolutionnaire beweging gesteld zün. hoewel de politieke toestand tot blifvcn- dc waakzaamheid blüft nopen. Jhr. Graeff constateerde, dat 1927 een uiterst voorspoedig jaar is geweest, met een gunstig overschot. Hü stelde de prognose dat het overschot van 1928 sterk beïn vloed zal zün door de daling der tir.prü- zen en de scherpe Inzinking der rubbe: noteeringen. De Regeering gevoelt zich dan ook gedwongen nieuwe maatrege len voor 1929 tot het uiterste in te per ken. ROEIEN. DE VARSITY. Morgen. Hemelvaartsdag, die er een traditior.eele datum voor us geworden, zullen weer de aloude suidentenroei- wedstryden, kortweg de Varsity ge naamd. op het Noordreekanaal worden gehouden. En het ziet er helaas naar uit. dat deze wedstrijden, ook al weer der traditie getrouw, niet door de ele menten begunstigd zullen worden. Het schünt op de Varsity wel nooit behoorlijk weer te mogen zü"- ala het niet stormt, regent het en als het d:t nie: een van tweeën doet, doet het allebei. Maar dc feestvreugde is er nooit minder om en zal het ook ongetwijfeld ditmaal niet zün. al komen de Jaa.iUkschc wedstrij den thans wel wat ln het gedrang door de machtige sportdemons tralie der Olympische Spelen. Ofschoon de Neder- landsche Roeibond, die deze wedstrijden organiseert eerst in 1883 ls opgericht de eerste rociwedstrüd tusschcn studen- tenroeivereenlgingen reeds in 1878 ge houden en wel tusschcn Laga en NJorcL Men kan dus zeggen, dat de studenten- roeiwedstrUden morgen voor de vijftig ste maal gehouden worden. Donderdag zullen de ranke smalle booten weer langs de gepavoiseerde zeil scheepjes. en de wherries der toeschou wers glijden voortgetrokken door krach tige jonge mannen, voor de sporteer der universiteit. Maar een extra büzonder- heid van deze .«ouden" Varsity is nog, dat er dit Jaar voor het eerst deelne ming zal zü" van roeiers van burycrvcr- eenigïngen. In het belang van de trai ning en selectie voor dc Olympische roeiwedstrüden heeft, men het namelijk raadzaam gevonden om ook dezen dit Jaar tot het rceifcest der studenten toe te laten. En zoo zal men morgen liet ongeker.de feit beleven dat ploegen van de Amstei. de Deutsche Turn und Ru- der Vereln en de Dare Devil Club. de skiffeurs Gunther van De Amstcl en Cox van het Spaarne op de Varsity uit komen. „WIJ E'SCHEN SCHELDE". DE het begint weer. Gisterenmiddag schutte te Terneuzen langs de groote Westahils het pleeier- jacht Mercator, komende van Antwer pen met een gezelschap Belgen, te oor dcelen naar 't aantal heeren in prtestcr- kleeding. die aan boord waren, staande onder geestelijke leiding. Door dit gezel schap 'werden op sluisdeuren en den schutskolkmuur briefjes geplakt, waarop te lezen stond: Nous voulons notre Esceut (Wij eischen onze Schelde). Door do zorgen van den rükshavenmees- ter zün die briefjes vcrwüderd. en tele fonisch ls mcdedeellng gedaan aan de rijkspolitie te Sas van Gent om herha ling te voorkomen, meldt de N. R. C. DE SPANJAARDSLAAN. het wegdek geteerd. Openbare Werken behandelt den laat sten tüd verschillende grindwegen met een teerproduct. Onlangs is het Prlnsenbolwerk en de Kloppersingel daarvan voorzien. Het voldoet goed. Ook voor de stofbc- strüding. Nu wordt ook de Spanfaardslaan met dit teerproduct behandeld. Het wegdek wordt nu „bijna" asphalt. DE ACTIE IN HET LOODGIETERS- BEDRIJF. Weinig verandering. In deze actie is weinig verandering te bespeuren. Een aantal werknemers die de vorige week nog aan den arbeid wa ren zün door de stakers cr toe over gehaald om het werk neer te leggen, met het gevolg dat het aantal stakers ls uitgebreid. Voorts zijn er nog eenige werkgevers die de overeenkomst teckcnden. doch dit zijn kleine werkgevers die thans geen werknemers in hun dienst hebben. Dc strüd gaat in hoofdzaak tegen de groote- re werkgevers waarvan er nog niemand de overeenkomst met de werknemers organisaties heeft willen aangaan. MEN DENKE ER AAN: Zaterdag a.s. wordt de eerstvolgende rubriek opgenomen. Ieder verstandig mensch bewaart dus zijn kleine ADVERTENTIES van VRAAG EN AANBOD voor van Zaterdag. Want geen enkel blad ln of buften Haarlem geeft aan deze advertenties zoo groote publiciteit als HAARLEM'S DAGBLAD

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 1