Nederland wint na spannenden strijd met 21 van Duitschland. Frankrijk klapt Spanje met 21. De Belgen zegevieren met 3O over Zwit serland. De Britsch-Indiërs laten nog steeds niet tegen zich scorenzij winnen met SO van Dene marken. f- Zaterdag. HOLLAND-DUITSCHLAND (2—1) EEN SCHITTERENDE ZEGE. Een dag van spai-ndng. Wat zal he' Nederlandsche elfta prestoeren tegen over het sterke Duitschland.. Gezien de eerste prestatie van ons elf tal was over het algemeen de stem ming twijfelachtig tot pessimistisch. Reeds in den trein ontmoet men vele hockey-enthousiasten. Er wordt over hockey en nog eens hockey gesproken en allen dragen angst in het hart over den afloop. Aankomst stadion. Vroolijk wappert •t oranje blanje bleu. Op zoo'n dag ziet het Stadion er op zijn best uit. Wat een prachtig massaal gebouw. Het oude 6tadion ziet er met zijn mooien, met win gerd begroeiden muur klein en zielig uit. Toch roept het in ons oude herinnerin gen op, van gezelligheid en gemoede lijkheid. In het nieuwe Stadion Is alles sterk afgebakend. Iedereen heeft zijn vaste plaatsen. Bij den ingang ziet men vele men- schen aankomen, doch wanneer men binnen is, vraagt men zich af; waar zijn tooh al die mensclien gebleven? Ze zin ken in het niet en vallen niet op. Toch vult het stadion zich langzamerhand en krijgt men een idee hoe het er zal uit zien wanneer alle plaatsen bezet zijn. Er heerscht over het algemeen een vroolijke stemming. Plotseling schrikt men op van de loudspeakers van Philips welke rondom het stadion zijn ge plaatst en die met stentorstem verzoeken of de heer Wils zich daar en daar wil vervoegen. Daarna hooren we vroolijke muziek die overal uitstekend te hooren is en direct de stemming er in brengt. Even 4 uur verschijnt 't Duitsche elf tal in roode shirts en roode kousen. Het wordt met luid gejuich ontvangen. Direct daarna laait het enthousiasme op, wanneer het Nederlandsche elftal keurig achter elkaar, met onzen aanvoerder De Waal voorop, 't strijdperk betreedt. Even goalsohleten en 5 minuten over 5 stellen de elftal1, m zich tegenover elkaar op. Duitsohland heeft eenige wij zigingen aangebracht. Boohe is nu op de links buitenplaats en Haag midden voor. Duitschland heeft de ernst van de zaak ingezien, en getracht sterkst mogelijke voorhoede samen te stellen. Alvorens tot het regelmatig verslag over ie gaan wil ik eerst eenige beschou wingen over den strijd houden. Neder land heeft gewonnen van het sterke Duitschland. En hoe! Wat een prachtig enthousiast en technisch spel. Bij dezen wedstrijd was Nederland absoluut de meerdere van Duitschland, alhoewel de ze toch ook werkelijk sohitterend ge speeld heeft, wat wel blijkt uit het feit dat de beide keepers betrekkelijk heel weinig te doen gehad hebban. Katte heeft geloof Ik slechts drie schoten ge- liad waar bij een onhoudbaar doelpunt, terwijl de Duitsche keeper ook slechts 3 of 4 schoten heeft ontvangen. Beide achterhoeden speelden dan ook subliem. Hoofdzakelijk heeft Holland echter de overwinning te danken aan de meer dan schitterende halfbaoklinle. Dat was af. Zoowel aanvallend als ver dedigend. Keurig afpakken en keurig aangeven van den bal aan onze voor hoede. Duson en Ankerman, vooral de laatste, hebben hun besten wedstrijd gespeeld. Telkens weer werd onze voor hoede aan het werk gezet. Men zou zeg gen: wij hebben reeds veel van de Britsch-Indiërs geleerd. Dat was geen spel van kick and rush. Alle aanvallen waren technisch volkomen juist opgezet, 't Stoppen en doorgeven rtiet een push was werkelijk subliem. Wat onze voorspelers betreft, ook deze hebben een keurigen wedstrijd gespeeld. Vooral onze rechterwing Kop- Jannink werkte fraai. Er werd dan ook het meest op deze wing gespeeld, hoewel van de andere zijde ook menige ge vaarlijke uitval kwam. Bij de Duitschers waren de bedde backs en de middenllnie uitstekend. In de voorhoede waren. Haag en de wing Dr. HavetbeckMuller de besten. Boohe als links-uiterst was niet op zijn plaats en stond veel off-side, wat 't spel gere geld onderbrak. Toen na halftime Boche middenvoor ging spelen en Haag midden-half ging echted van het geheele elftal meer kracht uit. Haag dook overal op en zette geregeld de voorhoede aan het werk, 't Verloop van den wedstrijd was als volgt. 't Begin zooals gewoonlijk zenuwach tig. De eerste aanvallen zijn voor Duitschland. welke echter door het su bliem verdedigen van onze backs tot staan worden gebracht. Spoedig wordt ook onze voorhoede aan het werk gezet en zien we reeds dadelijk dat Holland zijn dag heeft. Kop rent geregeld langs het lijntje. De Duitsche aanvallen stran den veel op het off-side staan van Boche. 't Spel wordt ook veel onderbroken voor sticks. Als er 10 minuten gespeeld is. ontstaat voor het Foiinnd«"*h«» doel e - strafcorner. Woltjer schiet deze schitterend in het net (1—0 voor Duitschland). Nu is Holland niet meer te houden en er wordt voortdurend op de Duitsche helft gesnoeid, 't Valt echter op. dat Holland dikwijls met het sloppen te lang wacht om door te te geven, waarbij aan de Duitschers gelegenheid wordt gegeven weg te werken. De straf corners op het Duitsche doel genomen, hebben voorloopig geen succes. De Duitsche aan vallen v.orden geregeld onderbroken dcor Ankerman en Duson. Bij de derde strafcorner op het Duitsche doel scoort v, d. Roovaert uit een scrimmage en is de stand na 20 minuten spelen gelijk. Groot enthousiasme bij de Hollanders. Geregeld golft het spel op en neer. Holland verslapt iets. Dit duurt echter niet lang. Steeds komt oranje weer naar voren. Uit een van deze aanvallen zet Kop mooi voor en van der Veen bezorgt Hol land met een keihard schot, onbereik baar voor Duitschland's keeper, de lei ding 21. Kort hierna wordt voor rusten gefloten. Na een korte rust wordt weer aange vangen. Duitschland heeft de opstel ling veranderd. Boche speelt nu mid- d: or en Haag raiddenhalf. 1 .et valt Duitschland vinnig aan en men kan zien dat het er -alles op zet een goal te maken. Het duurt echter niet lang of Holland komt weer in de meer derheid. Nu wordt ook meer op onze linkerwing gespeeld, welke uiterst snel le aanvallen doet. Een gevaarlijke aan val van Duitschland wordt door Tres ling onschadelijk gemaakt. Een strafcorner op ons doel wondt door Katte schi'te lend gehouden. Langzamerhand 'f-< int Duitschland in de meerderheid en gaat ons elftal op verdedigen spelen. Angstige momenten doorstaan wij, doch steeds redden onae beide backs. Na deze depressie komt onze voorhoede echter weer los. Nog eenige aanvallen van beide kanten sa het is tijd. Holland heeft gewonne.*.. Groote vreugde. Iedereen is in extase over ons spel. De Britsch-Indiërs komen onze spelers tegemoet en omhelzen ze. Een Duitscher in onze buurt maakt nog de opmerking: „Schade, doch es war schön." Nog lang zal deze strijd ons heugen. FRANKRIJK—SPANJE (2—1) In de avonduren droegen Spanje en Frankrijk zorg voor een aardige partij waarin het spelpeil geen duizeling wekkende hoogte bereikte, maar die door het snelle op en neergaande spel en het enthousiasme der zuiderlingen de aandacht voortdurend boeide. Een dui zendtal toeschouwers bracht den Zater dagavond door in ons Olympisch Sta dion. Om beurten waren vóór rust de par tijen in den aanval, maar de voorhoe de bleek niet opgewassen tegen de ver dedigers. De attaques der snelle Span jaarden waren minder talrijk, maar juist door hun snelheid vervaarlijken Tegen de rust krijgt Salami er in het Fransche doel veel werk, maar hij toonde zich zijn plaats waard. Een keer kon hij niet anders redden dan door den stick van een aanstormenden Spanjaard vast te houden. Een strafbully was de onvermij delijke straf op deze overtreding, waar bij Salarnier overwinnaar bleef en zijn doel voor doorboring wist te bewaren. Li de laatste minuut voor de rust was een schot van B. Ohavarri hem echter te machtig en met een 1O-voorsprong voor de Spanjaarden gingen zij de twee de helft in. Tot groote vreugde van het kleine groepje Fransche journalisten en re- serevespeders op den rechtervleugel van de eere- tribune, maakt Riviere na de hervatting al gauw gelijk. Er ontstaat nu een wilde strijd om de leiding, waar bij meer met enthousiasme, dan met overleg te werk wordt gegaan. Na vier en twintig minuten moet Salarnier ten tweeden male visschen, maar de reeds juichende Spanjaarden zien hun vreugde wreed verstoord, omdat de Nederland sche scheidsrechter Geyl het doelpunt annuleert en hun inplaats daarvan een strafcorner toekent, die zonder resul taat blijft'. DeFransóben hebben meer geluk- Een schot van Gtimonprez blijkt keeper Isamat te machtig en zoo winnen de Franschen met 2—1. Zondag. ZWITSERLAND—BELGIë (0—3) Zondagmiddag vier uur werd in het oude Stadion de hockeywedstrijd ZwitserlandBelgië gespeeld. Dc Belgen zijn aanstonds in de meerderheid en reeds spoedig krijgt hun mldvoor P. Delheid na missen van de Zwitserse he backs de kans, om aan de Belgen de leiding te geven, door snel door te loopen op een voorgeschoven bal (0—1). De Zwitsersche aanvallen stranden telkens op den Belgischen back Wel lens. terwijl zij met hun schoten niet gelukkig zijn. Vlak voor rust vergroot Dlercxsens met een schot via den paal den voor sprong van België tot 0—2. Ook in de tweede helft blijven de Belgen iets in de meerderheid. Hun spel is technisch beter; de aanvallen van de Zwitsers stranden ook nu weer op de Belgische verdediging. Na goed samenspel weet Vereken het derde doelpunt voor de Belgen te maken (03). Ondanks alle po gingen der Zwitsers komt geen vr~ ond«ftng mecr ln dezen stand. BRITSCH ivnik—DENEMARKEN (S-U). In af deeling A waren tot Zondag avond Denemarken en Britsch Indi;* nog or.eeslasren. De Denen hadden over Zwitserland en Oostenrijk hun meerderheid getoond en traden nu tegenover de onverwinbaro Britsch Indiërs in het veld, met het doel om ervan te maken wat ervan te maken viel. De circa zesduizend toeschouwers, die zich naar het Olympisch Stadion hadden begeven, kregen al dadelijk waar voor hun geld. De Britsch In diërs namen dan bal mede van de begin-bully en zonder dat een der Denen den witten kogel nog had kun nen aanraken, lag deze tien seconden na het begin in het Deensche doel. Buitenspel maakte dit doelpunt ech ter ongeldig en het duurt door het uitnemend spel der Denen eenige mi nuten, voordat Penninger uit een strafcorner de score kan openen. (1—0). Na een kwartier valt Feroze Uddin Kahh uit. Bij medisch onderzoek blijkt dat hij zijn sleutelbeen gebroken heeft, zoodat de Indiërs him eminen- ten rechtsbinnen voor de rest van het to urnooi zullen moeten missen. Daar in dezen wedstrijd geen invallers toe gestaan zijn, spelen de blauwhemden met tien man verder. D'nyand Chand brengt na 25 minuten den stand op 2-0. Wanneer keeper Allen den bal war, nonchalant wegtrapt, krijgt de Deen sche rechtsbuiten Prahjn oen mooie kans om het eerste tegenpunt tegen de Brisch Indiërs te maken, doch zijn schot vliegt langs den verlaten goal. De Denen blijven ook na rust uit stekend partij geven. Na zestien mi nuten vangt Dhyand Chand een "voor zet van Seaman ineens op en het is 3—0, terwijl de zelfde ongeëvenaarde mid voor even later voor zijn hattrick zorg draagt (4—0). Een razend snelle doorbraak van Seaman levert het vijfde doelpunt voor de Britsch Indiërs op. (50). Met dezen voor de Denen eervollen stand komt het einde. De financieele resultaten. Naar wij vernemen hebben de ont vangsten van de tot en met Zaterdag gehouden hockeywedstrijden reeds het geraamde totaal voor het geheele hockey-tournool overschreden. Ook in dit opzicht mag dus tot heden van een groot succes der Olympische organisa tie gesproken worden. DE STANDEN NA ZONDAGAVOND. Af deeling I. t oó u S •j, o. Britsch-Indië 3 3 'o 0 6 20—0 Denemarken 3 2 0 1 4 5—7 België 2 1 0 1 2 3—9 Zwitserland 2 0 0 2 0 1—5 Oostenrijk 2 0 0 2 0 1—9 Afdeeling II. Nederland 2 2 0 0 4 7—1 Duitschland 2 1 0 1 2 6—3 Frankrijk 2 1 0 1 2 2—G Spanje 2 0 0 2 0 2—7 De Duitsche en Amerikann,- sche voetballers gearriveerd. Zondagavond te 6.57 uur zijn de Ame- rikaansche voetballers met den Pull man-trein aan het Centraal Station te Amsterdam uit Parijs aangekomen Er zijn zestien voetballers van wie vijf on der de 21 jaar. De oudste is 26 jaar Onmiddellijk na aankomst hadden wij een onderhoud met den manager van het team, Mr. Elmer A. Sohroeder, tweede vice-president van de Anieri- kaansche Football Association. Hij deelde ons mede, dat de over tocht naar Europt onder gunstige weers omstandigheden had plaats gehad. Alle spelers zijn in uitstekende conditie; het elftal, dat zal uitkomen zal het beste team der Vereenigde Staten vormen. De Duitsche voetballers zijn Zondag avond met de treinen van 10.13 en 11.05 te Amsterdam aangekomen. Met auto's begaven zij zich naar Zandvoort, waar zij hun intrek zullen nemen in het Grand Hotel. Voorverkoop plaatsen voetbal wedstrijden. De voorverkoop heeft plaats: Van Dinsdag 22 Mei tot en met Donderdag 24 Mei, iederen dag van tien uur v,m. tot vier uur n.m. in het nieuwe en in het oude gebouw van de Neder landsche Handel Maatschappij voor de •olgende wedstrijden: No. 1. Portugal—Chili op 27 Mei (eer sten Pinksterdag) 3 uur non. in het nieuwe Stadion: No. 3 ZwitserlandDuitschland op 2S Mei 2 uur n.m. in het nieuwe Stadion: No. 4. BelgiëLuxemburg, Deze wed strijd vindt plaats op 28 Mei (tweeden Pinksterdag), des avonds tc 7 uur of op 27 Mei (eersten Pinksterdag) 's av, te 7 uur, in beide gevallen in het nieu- ■e Stadion. Voor don wedstrijd no, 2 Spanje— Esthland en voor den wedstrijd Egypte - Turkije ongenummerd) wordt niet voorverkocht. Op Vrijdag 25 en Zaterdag 26 Mei voorverkoop voor de wedstrijden: "o. 5 ItaliëFrankrijk op 29 Mei 2 uur n.m. in het Nieuwe Stadion. 'o 6 Argen+<- Staten op mr#* - Stadion, Op Maandag 28 Mei en Dinsdag 29 Mei voorverkoop voor den wedstrijd: No. 7. Nederland—Uruguay op 30 Mei des avonds te 7 uur in het nieuwe Sta dion. N.B. Deze regeling geldt onder voor behoud van wijzigingen wegens het eventueel niet opkomen van landen. Onze Oranje-hockeyers slaan de Duitschers. Een dag van triomf. Onze groote kans op den tweeden prijs. Het weer blijft wispelturig. P. Een van de gevaarlijkste ver maken is wel, om je in de sport aan voorspellingen te wagen. Juist het feit, dat het onverwachts zoo vaak gebeurt, geeft den meesten sporten haar groote attractie. Daarom heb ik een afkeer van voorspellen, maar ditmaal kan ik hot toch niet laten. En ik voorspel dius met een juichend hart en een gevoel van on gekende veiligheid, dat Nederland in het Olympisch hockey tornooi den twee den prijs zal behalen. Wat was Zaterdag die overwinning op Duitschland een sportieve triomf I Wie had een paar jaar geleden toen onze hockeyers aarzelend besloten het exclu sieve Nederlandsche spel los te laten en zich bij het internationale hockey aan te sluiten, durven denken, dat Neder land zioh zoo kort daarna al de baas zou toonen van alle Europeesche lan den? Wie had durven voorspellen dat onze jongens het formidabels Duitsch land, met zijn weelde aan spelersmate riaal zou temmen, op weg naar de Olympische glorie die juist Duitschland uit alle landen thans zoo dierbaar is? Maar het wonder is geschied, oranje heeft door enthousiasme, vasten wil en naarstig bij de Britsch Indiërs betrach te leergierigheid het stoute stuk vol bracht. En een publiek van vele duizen den menschen waaronder talrijken, die in hun kennis van hockey niet veel verder komen dan het onderscheid tus- schen stick en bal, heeft gejuicht en gebruld alsof het een voetbalzege op België gold. Als propaganda voor het hockeyspel in Nederland was de jongste Zaterdagmiddag onschatbaar, hoe be denkelijk sommige vooraanstaande hockey-figuren dit ook mógen vinden. Nu ik het toch over dit onderwerp heb, moet ik_ opmerken, dat zij zich naar mijn bescheiden meening, op dit punt wel wat al te bezorgd maken. Zij willen wel propaganda en zelfs populariteit, maar niet in dien zin, dat hockey een kijkspel wordt voor de massa, voet,bal is. Zij vreezen dit en het is hun goed recht. Maar wel willen zij aan hangers kweeken onder de school jongens, om toekomstige spelers te win nen. Ik geloof dat het hockeyspel naar zijn aard nooit de belangstelling voor voetbal zal kunnen deelen. laat staan overtreffen. Hockey is op het oogenblik het sportgesprek van den dag, cmdat het Olympisch festijn ermee aangevan gen is. Maar het feit. dat ik op het voorplein van het Stadion dezer dagen twee kleine jongetjes met de kromming van wandelstokken tegen een rond steentje zag slaan, in plaats van er met de vosten tegen te trappen, wil nog niet en, dat deze jongetjes het volgend jaar, als de glans der Olympische Spelen vervaagd is, met- hun kameraadjes de jongenstribunes zullen belegeren, wan neer er een hockeywedstrijd Nederland- België op het programma staat. Achter me op de tribune zaten giste ren twee voötbalenthousiasten te kijken naar den hockeywedstrijd België—Zwit serland. Toen de 35 minuten van de eerste helft bijna pm waren, hoorde ik den een tot den ander zeggen: Weet jij, hoe lang een hockeywedstrijd nou igenlijk precies duurt? Waarop de ander zei: Ik heb er geen- flauw idee van, maar in ieder ge val veel langer dan een voetbalwedstrijd. Dit antwoord sprak boskdeelen. Maar de nationale trots leeft toch nog in ons, niettegenstaande alle cynisohe beschouwingen die daaromtrent plegen orden geleverd. En de spelers, die zich zoolang zij op het terrein wanen, nog uit beleefdheid jegens de verslage nen beheerschten, ontspanden hum ze nuwen en gaven hum gevoelens lucht in de kleedkamer door een vreugdedans, waarbij zelfs tegenstanders als Engelsch Indiërs en Franschen zich aansloten. Die Engelsch Indiërs schijnen wel bui tengewoon verrukt te zijn over ons land en zijn bevolking. Het kan ons niet an dere dan plezieren, want de gevoelens zijn wederkeerig. Het zou moeilijk zün niet alleen sterker, maar ook correcter en sportiever beoefenaren van het hockeyspel te vinden dan deze, deels zwarte, broeders. Intusschen hoeven wij er niet op te rekenen cl. zij hun sympathie voor ons zoover zu'- len bewijzen, dat zij zioh in den eind strijd door onze spelers laten slaan. Den eersten prijs zullen wij niet veroveren. Eon landgenoot maakte na de zege op Duitschland de opmerking tegen me: Waren die Britsch-Indiërs nu maar in hun verre land gebleven. Gelukkig meende hij dit niet, want zulk een opvatting is natuurlijk heele- maal mis. De Olympische spelen zijn oen wereldtournooi en de steriksten van die wereld moeiten komen om hot te winnen en bovendien, als de Indiërs niet gekomen waren, dan zou het Euro peesche hockey in de komende Jaren niet zoo verbeteren, als nu reeds vaststaand mag worden verwacht. Want het is eigenaardig om te zien hoe de hockeyers van alle landen, die in dit Olympisch tournooi mededingen telkens meer trachten zich de fijne puntjes van het Indische spel eigen te maken, Nederland moet nu Woensdag nog tegen Spanje spelen, dat Zaterdag door Frankrijk met 2-1 geslagen werd. Dit moet oranje winnen, maar wanneer slechts gelijk wordt gespeeld is het vol doende en zelfs -waanneer met miniem verschil wordt verloren, haalt Neder land vrij zeker de finale, die Zaterdag a s. moet plaats vinden. Een tenslotte doet het mij genoegen, nog een verklaring te kunnen overbren gen. die geheel exclusief is. Een Duitsch toeschouwer is namelijk zoo vriendelijk geweest, - me de oorzaak, neen de oor zaken van de Duitsche nederlaag toe te vertrouwen. Ze zijn volgens hem: lo. Dit Duitsche elftal was niet re presentatief voor het Duitsohe hockey (dit lijkt dom van den Durtschen hcckeybond) 2o. De Duitsche hockeyers zijn niet gewend voor zulk een groot publiek te spelen (ik vermoed, dat de Britsch- Indiërs hierover een afwijkende mee ning hebben). heb deze verklaring aange hoord mot het respect, dat zij verdient. En ik ben zelfs zoover gegaan, dezen toeschouwer te wijzen op een derde oor zaak, die misschien van evenveel ge wicht is als de beide andere, namelijk dat Nederland twee doelpunten had we ten te scoren en Duitschland slechts een, Toen heeft hij me plotseling verlaten. Maar de Duitsche officials en spelers slikten de pil, die na opschriften in Duitsohe bladen als: „Britsch Indië en wij" wel bibter moet geweest zijn, op waardige wijze. Het Olympisch programma voor Dinsdag 22 Mei Hockey 3 uur (nieuwe Stadion): Britsch- Indië Zwitserland. 4.30 uur (oude Stadion): Duitsch land—Frankrijk. 7 uur (nieuwe Stadion): België Oostenrijk. Voetbal. DE ARGENTIJNEN BIJ „BLOEMENDAAL". ZESTIEN—NUL! Zelden zag Blcomendaal een zoo groot aantal voetballiefhebbers rond haar lij nen, als dit Zondag het geval was. De naam Argentinië bleek voor het voet- balminnende publiek wel een bijzondere aantrekkingskracht te bezitten. Vele der aanwezigen zullen zich ach teraf hebben beklaagd, doch zeer zeker niet om het voetbal dat deze Zuid-Ame rikanen "te zien gaven. Tegen de rust be gon het echter zóó hard te regenen, dat de meeste bezoekers wel met een flink doorweekt costuum huiswaarts zullen zijn getrokken. Van voetbal gesproken: dit was wer kelijk van een soort zooals we het hier in Nederland nimmer te zien kregen, of het moest vier jaar geleden van Uruguay in Rotterdam zijn geweest. Men kan hier tegenover stellen dat de tweede klasser Bloemend aal niet de meest geschikte tegenpartij was voor dergelijke voefcbalkunstenaars, doch zij, die de hoeren te Bloemendaal in actie zagen, zullen het wel met ons eens zijn, dat misschien geen enkele eerste-klasser tegen deze tegenpartij ook maar een schijn van kans had gehad. En dan te weten dat de heeren nog niet eens hun allersterkste team in het veld brachten. Enfin, we zijn wel zeer benieuwd, wat Argentinië er in het Olympische tour nooi van zal terecht brengen. Een ern stig concurrent van Uruguay of moeten we Nederland zeggen? zijn de Argentijnen zeker. Een beschrijving van de 16 doelpun ten, welke tegen Bloemendaal werden gemaakt zullen we maar achterwege la ten. De witte achterhoede stond vrijwel machteloos tegen het afwissende short- en long passing der Argentijnen. Beijk in het Bloemen doalsche doel had het geweldig druk, doch het vele werk be perkte zich voor een groot deel tot het re to urneeren van ballen, welke reeds de doellijn waxen gepasseerd. Met rust was de stand 50 en toen na de hervatting het veld tengevolge van den regen spiegelglad was gewor den speelde deze factor Jen Bxoejucnda- lers dermate parten, dat er geen bijhou den meer aan was. Tien maal werd de witte defensie toen nog gepasseerd. Bloemendaal bracht het doel der te- genDartiJ hechts sporadisch in gevaar. De doel verdediger kreeg slechts één maal gevaarlijk werk, toen Sunter den bal uitstekend inschoot. Do manier, waarop hij den bal verwerkte getuigde van capaciteiten, die tegen heeter vuren bestand zullen zijn. BILJARTEN. Séance prof. Drost. In het clublokaal van „Excelsior" speelde prof. Drost uit Amsterdam. Het was weer boeiend van begin tot einde! Op dc 2c beurt een serie van 115. De volgende beurt 103, dan een poedel en vervolgens achter c!» kaar 70. 198, 19 cn 94 en het was gebeurd: 600 caramboles cadre in slechts 8 beurten. Dc tegenpartij no« teerde 23. ITct blijft een wonder, wat deze prof verricht in een tempo, dat nauwelijks den tijd laat om tc tel» len. Is het wonder, dat de arbiter zioh op grappige wijze vergist en na 79 nog eens terugvalt op 60, inplaats van 80 te annonceeren? Het komt er bij dezen virtuoos op een 20--tal punten min of meer niet op aan. ITct ia een vlug afrollende keten van earambolagcs. Even gauw overwo» gc/i cn pang!, daar is het probleem met een Hinken stoot opgelost. Hoe hollen dc ballen vooruit, ach» tcruit, zijwaarts! Welk een genot voor dc oogen! En dc prof zelf is eveneens vol levenslust. Ook de toeschouwer leeft vroolijk met deze opgewekte kunst mede cn keert zeer voldaan huiswaarts, KORFBAL Het 25-jarig bestaan van den N. K. B. Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van den Nederiandschen Korf- balbond werden Zondag op het Park schouwburgterrein te Amsterdam, wed strijden gespeeld tusschen de vertegen woordigende districtstwaalftallen, welke door ongeveer 1200 toeschouwers werden bijgewoond. De finale Noord-Holland Zuid-Holland trok tevens, in de plaats van de jaarlijksche Noord-Zuid ontmoe ting, en had een zeer spannend ver loop. De uitslagen luiden als volgt: Noord-HollandOost 90 Zuid-Holland—Noord 5 1 vexiiezersronde NoordOosc 20 Winnaarsronde Noord-Holland— Zuid-Holland 55 Na afloop der wedstrijden reikte de bondsvoorzitter, de heer Broekhuysen, aan spelers, speelsters, scheidsrechtere en regelingscommissie een aandenken nan deze wedstrijden over. Ter gelegenheid van dit jubileum is er een jubileumnummer van het orgaan .Korfbal" verschenen. Het is verlucht NED. CRICKETBOND. EERSTE KLASSE Ajax (L.)Rood en Wit. De Haarlemmers hebben in Leiden kans gezien, dank zij slecht batten voor namelijk, ook hun tweeden wedstrijd te verliezen, thans met 3 runs en 5 wickets Ruim elf uur wordt onder uitstekend cricketweer begonnen; Van Eeghen. die den toss verloor, trekt met v. Bueren naar de wickets; zijn verblijf aldaar is echter van korten duur, als er vijf runs zijn mist hij een full-pitch van Rice en kan voor nul verdwijnen. Ook de vol gende batsmen brengen er weinig of niets van terecht, slechts v. Bueren (10) Hagenaar met een goede 31 (één zes), v. d. Berg (13) en B. Davidson 17 (2 zes sen en één vier) komen in de dubbele cijfers, zoodat het totaal met 5 extra's 81 wordt. Reeds vóór de lunch hadden allen een beurt gehad. Eigeman en Rice "resp. met 5 voor 25 en 4 voor 29 hadden vrij goed gebowled. Na de lunch beginnen Eigeman en Meyer de Ajax-innings, welk begin zich oorspronkelijk voor de Haarlemmers niet slecht liet aanzien, voor samen 19 runs vallen de wickets van beide ge noemde batsmen (resp. 2 en 8) en dat van Jansen voor 3. Dan komt een flinke onweersbul roet in 't eten gooien en wordt tot ruim half vijf voor den regen gestopt. Chambers slaat er direct na de hervat ting flink op los, scoort een paar vieren en een zes, totdat op 54 Elias een. mooien vang op Bruin's bowlen doet en. hij voor een nuttige en harde 25 kan verdwijnen. 7 runs later bowlt v. d. Togt v, d. Mey voor 7, doch dan zorgen Schilt- huyzen (n. o. 15) en Dozy (n. o. 19) er voor, dat Ajax in veilige haven komt; met een flinke zes scoort Dozy de win ning-hit, waarna Eigeman de innings sluit. Hoomans met 222, Bruin 240 dTogt 1—17 namen de vijf Leid- sche \v ickets. HaarlemH. C. C. Zooals te verwachten was is deze wedstrijd in een Haagsche overwinning geëindigd. Als specialiteit in het winnen van den toss laat Maas zijn elftal eerst batten. Kleefstra en Tekelenburg trekken te ongeveer half twaalf naar de wickets. De eerste overs van Korleman en Fok ker bespelen ze met het noodige zelf vertrouwen. Er wordt reeds op een groo- ten openingsstand gerekend, wanneer Kleefstra zoo onverstandig is, een bal de lucht in te spelen. Feith Sr. doet hier zijn plicht en Kleefstra moet met 12 runs genoegen nemen. Maas faalt dan opnieuw' evenals Bieshaar; Fortgens is met een geblesseerde hand ook gauw geweest. Intusschen staat v. Ma nen in de ciip§ een demonstratie fielden te geven. Dit is dan ook werkelijk su bliem; niet minder dan 4 vangen zijn er het gevolg van. De stand is dan 4 voor 27 en het wordt er a! niet beter op ook. Achtereenvol gens verdwijnen v. Woerkom en Nagt- zaarn voor nul en wordt Tekelenburg voor 13 gevangen door Feith Jr. Jaski (0) gaat run out en v. d. Bergh moet Van Manen als een uitstekend fielder erkennen. en de Noo houden dan stand tot de lunch. Twee overs hierna is het echter gebeurd. Hazes 5 not; totaal 43 Koeleman met den steun van v. Ma nen nam 5 wickets, terwijl de overige bowlers Fokker en R. Schill ieder 2 wickets voor hun rekening namen. On danks het lage totaal van Haarlem, was het bowlen varfcH. C. C. vrij zwak; de jonge Schill was hier het eenige licht punt bij. Voordat H. C. C. dit totaal zal passee- ren, gebeuren er nog eenige belangrijke dingen. De eerste bal der innings wordt door Manen kalm naar leg gespeeld en l;\j en Sohill willen hun bekenden korten run loopen. De combinatie B. en W. <v. d. Bergh en v. Woerkom) denkt er ech ter anders over en de palen zijn geveld voor Schill het weet, (1—0). Dit is tevens de derde keer in drie achtereenvolgende jaren dat A. Schill geen enkelen run maakt tegen Haar lem! Van Manen haalt ook geen dubbele cijfers en op 17 verdwijnt een bal van Maas via de Iegguards in zijn wicket. Feith Jr. wordt met een mooien bal dcor Maas gebowld. Jansen Feith Sr. staan dan op de mat. Feith iaat eenige mooie slagen zien, terwijl Jansen het speciaal van de legballen hebben moet. wordt dan even gestopt voor den regen. Als weer begonnen is. bowlt Maas Feith voor 10 en wordt Vis reeds op den eersten bal gemist. Jansen wil hard, gaan slaan, maar Hazes aan de boun dary maakt door een prachtige vang een einde aan zijn spel. Hij scoort 23 runs zonder meer. Op 70 wordt gestopt voor de thee, maar aangezien de regen zonder ophouden bleef vallen, werd de 'wedstrijd niet meer hervat. Totaal 70 voor 5 wickets down; Vis 10 not. HAARL. CRICKETBOND R. C. H. 2Rood en Wit 3 a. Rood en Wit wint met 22 runs en 5 wickets. R. C. H. bat eerst, maar alleen het openings paar Nieman en Kamoen laat behoorlijk batten zien. Als op 30 het eerste wicket valt, krijgen de bowlers de overhand, zoodat het totaal met 15 extra's slechts 72 wordt. Adriaans bowlde met 521 uitstekend, C. v. Houten 318 en J. v. Baasbank 2—18. Rood en Wit ziet kans dit totaal te bereiken voor het verlies van 3 wickets Als er 98 runs zijn, ziet aanvoerder Adriaans van verder spelen af, daar de tijd ontbreekt om een derde punt te be machtigen. C. van Houten 24. A. v. Baasbank 21, en J. v. Baasbank 22. J. Nieman bowlde 0—20, H. de Jong 2—20; L. v. d. Mey 219 en G. Kamoen Cricketbesrhouwingen HL De strijd op Schoten tusschen Rood tii Wit en Haarlem zal voor de weinig talrijke toeschouwers, die gaarne vrij cricket zien, weinif belangwekkend ge weest zijn; toch kunnen wii over het vertoonde met veel waardeering schrij ven. In de eerste plaats was het grond- fielden. ondanks het zeer moeilijke veld. van beide ploegen uitstekend. Traden bij met tal van foto's, o.a. van den grooten Haarlem vooral Fortgens en Kleefstra prop-g?ndist A. N. Broekhuysen. op den voorgrond, bij Rood en Wit was

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 10