De wedstrijdverslagen van Zaterdag, Zondag en Maandag VOETBAL Om den N. V B.-Beker VOETBALNIEUWS BILJARTEN POSTDUIVEN KORFBAL HOCKEY-WEDSTRIJDEN: Duitschland-België en Nederland—Britsch-Indië. Duitschland-België (3—0) EEN UITVERKOCHT STADION Veertig duizend toeschouwers, van wie 't grootste gedeelte Nederlanders, bil een hockeywedstrijd! Te twee uur ving de wedstrijd om den derden prijs van het Olympisch Hockey- tournooi tusschen Diutechland en Bel gië aan. De Duitschers zijn sterker, maar Wel lens en Van der Straten en vooral kee per Soubre verdedigen als leeuwen en de Duitschers weten slechts in de eerste helft een doelpunt te maken uit een strafbully, gegeven omdat Goemaere den bal uit het verlaten doel had weg geslagen. Theo Haag wist toen Dultsch- land de leiding te ge^en (1—0), In de tweede helft zijn de Belgen aanvankelijk sterk in den aanval Zij worden door het publiek luid aangemoe digd, doch het gelukt hun niet te doel punten. Als er zes minuten gespeeld is. weet de Buitsche spil Haag te doelpunten, welk doelpunt evenwel wegens sticks geannu leerd wordt. Na een kwartier maakt Haag met een onhoudbaar schot het tweede doelpunt voor de Duitschers en vijf minuten later scoort hij voor de derde maal. nu uit een corner, waardoor hij den hattrick verricht heeft, hetgeen yoor eeh spil een bijzonderheid is. Het einde komt met een 3—0 over winning voor Duitschland. Met dezen uitslag heeft Duitschland zich den derden prijs van hockey-tour- nooi verzekerd. DE STRIJD OM DEN EERSTEN PRIJS NederlandBritsch- Indië (03) Onder donderend hoerageroep komen te kwart voor vier de Britsch-Indiërs in het vela, even later gevolgd door de Oranje-ploeg, zoo mogelijk nog luider toegejuicht. Nadat de spelers van beide ploegen arm in arm voor den fotograaf gepo seerd hebben, stelt Nederland zich als volgt op: Visser t Hooft, v d Veer., v. <L Rovaert, Jannink. Kop Brand, Duson. Ankerman Tresling, de Waal. Katte. Te zes minuten voor vier nam de wed strijd een aanvang. De blauwhemcen zijn aanstonds ster ker. maar de Hollandsche verdediging weert zich geducht. Onder andere stopt Katte een kogel van Gateley. Het publiek laat zich luide hooren Men probeert de aanvallen der Hollan ders zoodanig door geschreeuw aan te moedigen, dat daardoor de ballen in het vijandelijk doel terecht zouden komen. Wanneer er twaalf minuten gespeeld is rent Dhyand Chand door alles heen Hij komt alleen voor doel te staan, doch Katte weet het schot met groote moeite te stoppen. Maar de Britsch-Indische aanvallen zijh onweerstaanbaar en een kwartier na den aanvang deponeert Dhyand Chand na een soloren den bal in het doel (1—0). Overigens krijgen de Britsch-Indiërs bijna geen kans om te schieten, zoo taai verdedigen de Waal en Tresling. Onze rechtervleugel Kop- Jannink is zeer actief en hij leidt vele aanvallen der Hollanders, die een tijd lang in de meerderheid zijn. De Britsch-Indische backs zien zich zelfs van tijd tot tijd genoodzaakt om door uitslaan te redden. Na schitterend spel van Jannink rent van de Rovaert op keeper Allen af, die vallende den bal corner slaat, De straf - corner wordt goed gehomen, doch het schot van Tresling wordt gestopt. Met 10 komt de rust, een schitterend resul taat voor het Nederlandsche team. Te 4.35 uur begint de tweede helft. De Hollanders vallen aanstonds aan en Allen laat het schot van Jannink van buiten den cirkel geschoten, kalmpjes in zijn doel rollen. Het met de spelregels niet al te zeer bekende publiek, barst in een gejuich los, maar natuurlijk telt het doolfcunt niet. Drie minuten is er gespeeld als Dhyand Chand een van zijn vele solo-aanvallen met een doelpunt besluit (20). De Britsch-Indiërs zijn thans veel sterker. Aanhoudend wordt voor Katte's doel gespeeld en uit een scrimage weet Marthlns het derde doelpunt te maken (3—0) Er worden vele strafcomers op he'. Hollandsche doel genomen En ongelooflijk handig staaltje sa menspel van het Britsch-Indische bin nen trio, waarbij de bal met zachte tik jes over de geheele breedte van het veld wordt opgebracht, strandt ten slotte op keeper Katte, die even later een stormloop van Dhyand Chand on derbreekt door resoluut uit te loopen. Tegen het einde komen de Hollanders ln een uiterste poging een tegenpunt te maken nog eens overdonderend opzet ten, doch Rocque en Hammond, de enorme backs, staan als een rots in de branding. Het einde komt met een 30 over winning voor de Britsch-Indiërs, die daarmede het Olympische kampioen schap hebben veroverd. Nederland heeft dus den tweeden prijs. Het hijschen der vlaggen. Onmiddellijk na het eindsignaal ren nen de Britsch-Indische spelers op hun aanvoerder Penninger toe en dragen hem ln triumpf over het veld. Daarna wordt de Nederlandsche aanvoerder De Waal door de Britsch-Indische spelers op de schouders geheschen en eveneens in triumpf rond gedragen, welk staaltje van sportiviteit jegens de tegenpartij met donderend applaus van de tien duizenden toeschouwers beloond wordt. Op het midden vair het veld verza melden zich daarop de Britsch-Indische en Nederlandsche spelers, waarbij zich ook de Duitsche spelers als derde prijs winnaars voegen. Onder doodsche stilte wordt daarna de protocol aire uitslag in de Fransche taal afgekondgd. Het pu bliek verheft zich van de zetels als daarna aan de daarvoor bestemOe masten onder het spelen van achtereen volgens het Engelsche. Nederlandsche en Duitsche volkslied, de vlaggen van de prijswinnende landen geheschen worden. De plechtigheid, die bijgewoond wordt door den minister var. bin» □enlandsche zaken. minister Kan. liet niet na diepen indruk tc maker, op de toeschouwers, van wie vrijwel geen enkele was vertrokken. Daar. na begeven de spelers zich naar dc eere^tribunc waar zij door baron Schimmclpenninck van der Oye wor den gclukgewenscht met het resul taat. Een fout van het Persbureau Vaz Dias. Toen wij Zaterdagmiddag het ver loop van den hockeywedstrijd tus schen Nederland cii Britsch-Indië op ons nicuwsbord schreven, was de be langstelling van het publick bijzon der groot. Wegens ccn fout van het Persbureau Vaz Dias. dat in zijn ei gen code verward raakte, werden dc mcnschen in den waan gebracht, dat Nederland met 21 ge wonnen had, wat een donderend gejuich tengevolge had. Even Jater kwam de ontgoocheling: er waren weliswaar drie goals gemaakt, maar die waren alle door BritschJndic gescoord. De Britsch-Indiërs vertrokken. Zondagavond zijn de zegevierende hockeyspelers uit. Hotel Zomerzorg te Bloemendaal vertrokken, voorloopig naar Londen. Duidelijk bleek, hoeveel vrienden dc Indiërs zich hier hebben verworven. Onder de velen, die afscheid van hen kwamen nemen, waren ook verscheidene spelers van het Nederlandsche hockey team. VOETBALWEDSTRIJDEN: Portugal—Chili, België-Luxemburg, Duitschland—Zwitserland, Egypte—Turkije. PortugalChili (42) Zondag is het Olympisch Voetbaltour- tLooi begonnen met den eenigen wed strijd in de voorronde: Chili-Portugal. Eve voor drie uur betreedt het Por-, tugeasche elftal in roode shirts gesto ken, het veld en brengt eerst voor de eere-tribtme en daarna voor de mara thon-tribune zijn strijdkreet uit, die met luid applaus wordt begroet. Daarna komen de blauw-gehemde Ohileer.en op het veld, die tezamen een rondje om het veld maken onder het uiten van him krrrr-roep. Precies te drie uur laat de scheids rechter Youssof Mohamed beginnen: Circa twaalfduizend toeschouwers zijn aanwezig. Tegen de verwachting in is Portugal direct in den aanval, maar dan neemt Chili den aanval over. De Chileenen sdhieten zuiver: zij treuzelen niet en wa gen uit alle posities. Reeds na vier mi nuten is een vervaarlijke kogel van den spil Saavedra den Portugeeschen keeper te machtig (01). Nadat de Portugeesche rechts binnen Soares Louro alleen voor den keeper een mooie kans mist voor den ge lijkmaker, schiet Carbonell een voorzet ineens in (02). Een schitterend doel punt. De Chileenen wier kopwerk opvalt, combineeren fraai. Portugal is in het véld niet zooveel minder, maar 't schot der roodhemden is zwak. Wegens een blessure valt de Portugeesche linksbin nen A. Martins uit. Met tien man spelen de roodhemden verder. Het spel verruwt en scheidsrechter Youssof Mohamed treedt daartegen niet voldoende op. Wanneer Martins weer terug is, ko men de Portugeezen opzetten en onder groot gejuich van het publiek, dat als steeds op de hand van de zwakste is, doelpunt eerst da Silva en daarna Louro uit gfraale voorzetten van J. M. Mar tins (22). Als om vier uur de tweede helft be gint, is Portugal sterker; reeds na zes minuten kapt Soares Louré een voor zet van J. M. Martins keifrig in het Chi- leensche doel, zoodat de Portugeezen hun 0—2-achterstand hebben omgezet in 32-voorsprong. De gelukkige goalgetter wordt aan alle kanten door zijn medespelers gezoend! De Portugeezen spelen nu véél beter dan vóór de rust terwijl Chili's spel ver mindert. Enkele malen moet voor kleine ongevallen gestopt worden: Chili's kee per kreupelt heel duidelijk. Wanneer de scheidsrecht-er een off-side geval overziet, komt de Portugeesche rechts buiten Mota! Fonseca alleen voor den keeper en het is 42. Het spel verslapt dan en het eh*3e komt met een 4—2-overwinning voor Portugal BelgiëLuxemburg (5-3) Klokslag zeven uur vangen in het Olympisch Stadion ten aanschouwe van ongeveer zesduizend toeschouwers Bel gië en Luxemburg den strijd aan. Aanvankelijk zou -e Bie in het Belgi sche doe! hebben gestaan, doch bij het vertrek is z\jn dochtertje bij het afscheid nemen uit het. raam gevallen en ernstig gewond, zoodat de Bie niet met de Belgen is meegekomen. De Belgen zijn direct in de meerder heid doch vinden voorloopig in keeper Scharry een lastigen tegenstander. Na dat het Belgische doel bij een doorbraak der Luxemburgers op het nippertje aan een doorboring is ontkomen, geeft R. Braine acht minuten na het begin aan België d* leiding met ebn scherp schot (1—0). Wanneer de Vos een corner zeer scherp voor doel plaats, weet Moeschal don bal over de lijn te werken Een der Luxemburgers slaat den bal nog uit het doel. doch de Argentijnsche scheidsrecn- icr M. Lorenzo Martinez heeft terecht geconstateerd, dat de bal reeds de lijn gepasseerd was (20). Uit een fraaien voorzet van den jon gen Versyp kopt Moeschal dan bal over den uitloopenden doelman heen in het net. (3—0). Luxemburg heeft bitter weinig in te brengen, maar bij een doorbraak weet Schüfcz een tegengoal te maken als Cau- öron het te mooi wil doel en den bal kwijt raakt. (31). Na vijf-en-dertig minuten valt Diödens bij de Belgen uit, wegens een voetbles sure, doch een paar minuten voor rust komt hij weer in het veld. Vlak voor rust komt ce sensatie. Een minuut vóór rust scoort Weisberger uit een corner (32) en vlak daarop maakt Theissen gelijk, door een voorzet in eens in te schieten (3—3). Met dezen stand breekt, onder oorver- doovend gejubel van het publiek de rust aan. Te acht uur begint de tweede helft. Diddens speelt weer mee, doch op halve kracht. Daar er in een Olympisch tour- nooi geen invallers toegestaan zijn, moet hij doorspelen. De Belgen zijn thans sterker, doch Luxemburg verdedigt zeer goed. Keeper Scharry blijkt zijn plaats meer dan waard en oogst herhaaldelijk applaus voor zijn uitstekend werk. Tenslotte is het Moeschal, die na 23 minuten den bal onhoudbaar langs Scharry zendt, daarmede den hattrick verrichtende (4—3). Even later maakt R. Braine aan alle onzekerheid een einde door na handig dribbelen een schot in te zenden dat doel treft. (5—3), De Luxemburgers blijven taai verde digen, zoodat de Belgen geen verdere gelegenheid tot doelpunten krijgen. He: einde komt met een 53-overwinning voor de Belgen. DuitschlandZwitser land (40) Het. warme zomerweer had Maandag middag vele duizenden naar het Stadion gelokt. Uit Duitschland hadden extra treinen vele honderden Duitschers naar Neerland's hoofdstad gebracht om den wedstrijd Zwitserland-Duitschland in het Olympisch Stadion by te wonen. Bij den aanvang van dezen kamp waren dan ook meer dan 25000 toeschouwers aanwezig. Direct zijn de Duitschers sterker. Sé- chéhaye doet in het Zwitsersche doel echter uitnemend werk. totdat na 18 minuten de Duitsche linksbinnen R. Hofmann alleen voor goal komt en hem met een vervaarlijk schot in den linker benedenhoek passeert (1—0). De Duit sche ploeg speelt beter voetbal, in enthousiasme echter zijn de Zwitsers de baas. Door goed werk van den Zwitser- schen links buiten Balli krijgt Dietrich een fraaie kans voor den gelijkmaker, doch hij mist. Door het zwakke spel van de Zwitsers op den linkervleugel kan de Duitsche vleugel Albrecht-Hornauer een aantal gevaarlijke aanvallen opeet - ten, maar toch is het uit een der veel minder talrijke voorzetten van links dat Hornauer den bal vrij krijgt en van korten afstand tusschen de beenen van Séchehaye door in liet net schiet (20). De tweede helft brengt aanvankelijk ta melijk gelijkopgaand spel. doch dan keert het overwicht van Duitschland terug. Pöttinger scoort voor Duitsch land, nadat de scheidsrechter reeds voor off side gefloten heeft. Het gejuich der veleDuiteschers op de tribunes sterft weg. Na een half uur rent de Duitsche rechtsbinnen. R. Hofmann door alles heen om tot slot den bal hoog in hei Zwitsersche net te schieten (30) Een volgend schot van den zelfden speler wordt door Séchehaye fraai vregce- stompt, maar drie minuten voor het einde is het weer Hofmann die scoort en dus het derde doelpunt in dezen wed strijd maakt (4—0). In dezen stand kom: geen verandering mee- °n Duitsch land met een 40-overwinning uit den strijd EgypteTurkije (71) De avondwedstrijd van Maandag tus schen Egypte en Turkije bracht de eer ste neger-voetballers uit dit tournooi binnen de lijnen. De Egyptenaren in hun aardig cos- tuum van groen shirt, witte broek eti groene kousen hebben drie zwartjes in hun ploeg. Egypte, dat in 1924 te Parijs sensatie verwekte door met 3—0 te winnen van het toen nog sterke Hongarije, laat de ongeveer 6000 toeschouwers een goed samenspel zien, dat echter in te lang zaam tempo gespeeld wordt. Uit een dubieuse penalty wegens hands geeft de linksbuiten Zubeir Egypte de leiding. (1—0). Kort daarop wipt Ismail Mohammed den bal handig over den uitgeloopen keeper heen. (2—0). Direct na dc hervatting maakt Mok- tar Mahmoud met een fraaien kopbal den derden goal (3—0) en dat gaat het van een leien dakje. Ismail Mohamed zargt voor nummer vier en Moktar Mahmoed voor de vijfde en zesde (60), Daarna maakt Alaeddin onder grootj gejuich der toeschouwers een alleszins verdiend tegenpunt (6—1). De Turken krijgen nog enkele goede kansen, waarbij het Egyptische doel op het nippertje aan meer doorboringen ontkomt. Tegen het einde maakt Riad het zevende doelpunt voor Egypte, dat met tot nu toe de hoogste score (71) wint van de vermoedelijk zwakste ploeg van het tournooi. W ereldkampioenschap Voetbal. In'ons vorig nummer hebben we me degedeeld, dat in het F.I.FA.-congres besloten is, een commissie te benoe men, die tot taak heeft te onderzoeken, of er ook behoefte bestaat aan een in ternationaal kampioenschap, waarin de sterkste elftallen van elk land, ongeacht of het amateurs dan wel beroepspelere zijn, kunnen uitkomen. Het moet dus een open kampioenschap worden. Aan ce ge. dachtenwisseling ontkenen we nog het volgende: De heer Delaunoy (Frankrijk) stelt voor, een commissie tc benoemen om deze zaak te bestudeer en. eventueel voor te bereiden, zoodat öesgewenscht in 1930 een dergelijk kampioenschap zou kunnen worden verspeeld. Er ontspint zioh een langdurig debat over deze vraag, waarbij o.m. Dr. Man ning, vertegenwoordiger van Amerika, tot de landen, welke het beroepsspel hebben ingevoerd, het verwijt richt, dat ze sportief te kort geschoten zijn door geen amateursploeg naar Amsterdam te zenden. Hij wijst er op, dat Amerika, dat geen schijn van kans op succes heeft, wel een ploeg heeft gezonden. Dr. Mam usick (Hongarije) zegt, dat men eerst dan weer een elftal naar dc Olympische Spelen zal zenden, als er in alle landen een splitsing tusschen amateurs en beroepsspelers is gekomen, daar men eerst dan de zekerheid heeft, ook werkelijk tegen amaierus te speler- In het algemeen verklaart men zich voor een kampioenschap, opengesteld zoowel voor amateurs a'.s professionals. De heer Oestrup maakt hierna nog eenige onvriendelijke opmerkingen tegen over het beroepsspel. dat hij niet als sport beschouwt. Beroepsvoetballers zijn artisten. Het krijgen van een'goed elftal is bU het. beroepsspel slechts een kwes tie van geld. tegen welke opmerking Hugo Melsl (Oostenrijk) opkomt, Hy verklaart, dat Oostenrijk een zeer arm land is en toch beroepsvoetbal heeft. „Maar", zoo voegt hij daaraan toe. „ik ben overtuigd dat 75 pet. der Oos- tenrijksche beroepsspelers met hun spel minder verdienen dan 75 pet. der ama teurs in and<*x; landen er door in den zak steken!" Tenslotte wordt besloten een commis si e als voorgesteld door den heer Delau- r»y, te benoemen. Hirsclimann gehuldigd. Naar het Nationaal Sportpers Bureau meldt, haa Zondagmorgen in het Ame rican-Hotel te Amsterdam een eenvou dige doch treffende plechtigheid plaats. Te midden der uitverkoren 22 candida- ten voor het Nederlandsch Olympisch Voetbal-elftal en van vele bestuursleden en officials van den N.V.B. is de heer C. A. W. Hirschman gehuldigd. Mede namens de heeren Ir. H. Den Is en E. G. Mundt sprak de heer P. A. de Haan den heer Hirschman toe en hul digde hem voor het onnoembaar vele dat hij in tientallen jaren voor het Ne derlandsche voetbal doet. Hij bood den heer Hirschman een fraai kussen aan als geschenk van zijn medewerkers in vele bestuurscolleges en namens de Ne derlandsche elftal-spelers, van wie nie mand nagelaten heeft om tot dit sou venir bij te dragen. De heer Hirschman dankte getroffen in een hartelijke speech, die hij besloot met de opmerking, dat de beste dank. dien het Nederlandsche elftal hem kan brengen, is een Nederlandsche over winning in het Olympisch tournooi. Van een oefenwedstrijd die niet doorging. Zondagavond om 6 uur zouden de be roemde Uruguay ere hun laatsten oefen wedstrijd spelen. Daar dit reeds een at tractie op zichzelf is, waren tegen ge noemden tijd eenige honderden IJmui- denaren. Beverwijkers, Haarlemmers enz. aanwezig om dit gebeuren gade te slaan. Doch wie er kwamen, de Oeroekwee- zen niet. ondanks hun plechtige ver zekering aan het Stormve - els-bestuur. Van een Stormvogels-„employé" ver namen we. dat de heeren reeds des mor gens hun partijtje hadden gespeeld zulks zonder medeweten van het Storm- vogelsbestuur. Het Olympisch programma voor heden, Dinsdag 29 Mei 2 uur: ItaliëFrankrijk 4 uur: Portugal Yougo Slavic 7 uur: Argentinië—Ver. Staten Woensdag 30 Mei 2 uur: Spanje—Mexico 7 uur: Nederland Uruguay Alcm. VictrixR. C. H. (1—4) R.C.H. heeft het door een sprekende overwinning op Alcmaria Victrix tot de halve finale voor den N.V.B.-beker we ten te brengen. De thuisclub! trapt af en onderneemt direct een aanval, waarbij de bal achter doel belandt. Dan neemt RC.H. het spel in handen er. het doe', der Aik- maarders verkeert herhaaldelijk lr. groot gevaar. Na een goed opgesetten aanval kom: de bal voor de zooveebte maal voor het doel. Verkerk heeft zich tactisch opge steld tusschen de backs er. vóór een van hen er over denkt om af te houden, heeft de Haarlemmer den bal reeds hoog ln het Alcm aria-doe! gedeponeerd Dit ontmoedigt de thuisclub geenszins: zij blijft integendeel heftig aanvallen, doch de meeste aanvallen worden door dc goed spelende middenlirue van R. C. H. onderbroken. Als dan de R.CJL-aanval nog eens goed combineerend op het Alkmaareche doel afgaat, besluit Ruis deren aanval met een goed gericht schot, dat van <je beide doelpalen weer ln het veld terug springt, waarna Kuit den bal nog eer.s goed achter den kee per werkt (0—2). Na de rust heeft de thuisclub het voor deel van der, wind en valt direct fana tiek aan. De R.C.H.-achterhoede kan nu toonen wat zij waard is en slaat dan ook menige aanval af. De Allernaardere slagen er aan in om door den rechts binnen met een goed schot den R.C.H.- keeper te passeeren (1—2). Begrijpelij kerwijs komt er nu wat meer spanning in het spel. Al: cr dan nog een kwartier te spe len is, krijgt Brugman een mooie throug pass van Ruis: hij loopt met den ba! naar binnen en met een scherp schot vergroot hij de voorsprong tot 1—3. Daarmede is tegelijkertijd de tegenstand van A. V. gebroken: het. gelukt Hanse, om met een zuiver gericht schot de srore op 1—4 te brengen. R.C.H. was daarmede binnen en al doet Alcm aria nog eenige heftige pogingen om den achterstand in te halen, liet lukt niet en als Slikkereer het einde aankondigt, heeft de Racing verdiend gewonnen. R. C H.Düsseldorfer Sportclub 1899. Bovengenoemde wedstrijd zal as. Za terdagavond op het R.CJL-ternein ge speeld worden. Zooals men wellicht nog weet, heeft de Racing het vorig jaar in DUsseldorf tegen deze club gespeeld en toen in een stroomenden regenval met 4—2 verloren. De D.S.C. '99, zooals zi' verkort genoemd wordt, beschikt over verkort genoemd wordt, beschikt over West-Duitsche eerste klasse. Wij hopen in den loop dezer week nog eenige nadere bijzonderheden te melden. Massakamp D. E. S.Vondel. In het lokaal van „D.E.S." is Maan dagmiddag de massakamp met. de club „Vondel" uit Amsterdam voortgezet. Het eerst traden Tartglia (Vondel) en Huy- boom (DE.S.) in het strijdperk. De Haarlemmer was dadelijk in de meer derheid. ofschoon groote series uitblij ven. Na 19 door Huyboom is de stand 109 om 41 voor hem. Daarna komt de Amsterdammer opzetten, doch hij kan de partij niet meer redde n. Als het einde komt in 37 beurten is de stand 150 om 110 voor Huyboom Op liet andere biljart kampten Stolk (Vondel) en v. Amstel (D.E.S) in een gelUk opgaande partij. Ten slotte wist de Haarlemmer de overwinning te be halen met 75 om 62. Vervolgens kwam de clou van den m'.ddog: de partij Daalhuyscn (Vondel) De Foei jaeger (D.EB). Met een serie van 25 nam laatstgenoemde de leiding. Op de 13de beun was de stand gelijk 76 en daarna nam de Amsterdammer even de leiding over. doch na een 19 van den Haarlemmer was deze weder aan den kop en wist zijn voorsprong me: elke beurt te vergrooten, om ten slotte te winnen met. 200 caramboles cadre om 156 in 30 beurten. De vierde partij ging tusschen \V. Coelman (Vondel) en Bnauckman (DES.). De Haarlemmer is slecht op stoot in 't begin. Mot een serie van 22 weer hij in de 13de beurt den stand on geveer gelijk :e maken, doch het blijft sukkelen en het einde komt met 150 caramboles cadre om 142 voor den Am sterdammer in 40 beurten De partij v. Noorts (Vondel)—v. Am- stel (D.E.S.) valt in het voordeel uit van den Haarlemmer met den stand 67 om 75. In de ontmoeting Broerse (Vondel) Vlug (DE.S.) is dc Haarlemmer weder in de meerderheid en wint met 100 om SI caramboles Ubre Daarna speelden a. Coelman (Vondel) ,on Bottelier (DE.S). De Haarlemmer is niet op dreef en verliest met 49 om 75, De laatste partij van dezen dag ging tusschen Kruycr (Vondel) en Vlug. als invaller (D.E.S). De Amsterdammer nam dadelijk de leiding om die niet meer af te staan. HU eindigde met een serie van 23. De stand was: 100 om 45 in 26 beurten. De uitslag van dezen middag was: Vondel" SOI, .J3.E.S." 836 caramboles. Dc totaal stand na 17 partijen is thans: ..Vendel" 1627. „D.E.S1631 ca ramboles. Haarl. Postduivenbond. Voor de wedvlucht Roosendaal wer den 86 manden, inhoudende 2541 duiven verzonden. Voor het concours werden 1063 duiven ingeschreven. Deë 393 prij zen werden in 22 minuten verdiend. Voor het station Lier werden 63 man den verzameld, tezamen inhoudende 1864 vogels. 1601 duiven werden in con cours geplaatst. Het duurde 25 minuten eer dc 321 prijzen verdiend waren. Van deze wedvlucht vallen verschillende ver liezen te boeken. De vezameling voor het station Hal leverde 57 manden, waarin 1655 vogels. Er werden 1424 duiven voor het con cours ingeschreven. Het duurde rond 68 „ilnuiëri, voordtt dc 28? rrflrer. ver diend war er. Ook van dit station ver liezen. Voor de Belgische stations mogen uit sluitend rcregistreerde Nederlandsche ringen worden verzonden. Mer. donke er dus aan. ook met de komende Jonge duivenvluchten, geen duiven te korven, die van een anderen, dan een Nederlandschen ring voorzich. zijn. Voor FrankrUk zijn de bepalingen gunstiger. Daarvoor mogen duiven wor den in gekorfd, die voorzien zijn van ge- registreerdee gesloten voetringen, met uitrondreing echter van Duitsche ringen Deze mogen onder geen voorwan trio worden Ingekorfd. Daar ons blijkt, dat de bevocgdd autoriteiten momenteel contróle uit oefenen op dc naleving dezer bepalin gen. wordt een ieder aangeraden zich* aan dexc voorschriften te houden. Daardoor voorkomt men moeilijkheden. Rome Int<jrn*tton*aL In verband met het feit, dat een be richt gepubliceerd is betreffende deel neming aan bovengenoemde vlucht, wordt om eventueele misverstanden to voorkomen medegedeeld dat dit niet door bovengenoemden bond is georga niseerd. Men houde er dus rekening mede, dat deze bond met de regeling van een en ander niets te maken heeft. Beker-competitie. Op de wedvlucht van Roosendaal ca Lier zijn door de navolgende vereen'.-» gingen punten behaald, vermeld achter den vereenig ingsnaam. De Snelvlleger resp. Roosendaal 16. Lier 9. totaal 19 punten: De Luchtgirts 12. 11 23 punten: De Snclpost 6. 7. Kt punten: Haarl. Amsterd. Kwartier 4. 4. 8 punten; Columbia 9. 2, 11 punten; Do Ooievaar 3. 1. 4 punten: Het Centrum 8. 10. 18 punten: De Reisduif 2. 8, 10 punten: Gevl. Vrienden 7. 3, 10 punten: Pleines 11. 12, 23 punten: De Postduif 1, 6, 7 punten; De Luchtpost 5, 5, 10 punten. Eindstand: De Luchtgids 23 punten: Pleines 23 punten: De Snelvlleger 19 punten: Het Centrum 18 punten; De Snelpost 13 punten; Columbia 11 pun ten; Dc Luchtpost 10 punten: De Reis duif 10 punten; Gevl. Vrienden 10 punten H. A. K. 8 punten; De Postdutr 7 punten; Dc Ooievaar 4 punten. Wedvlucht van Hal. Bovengenoemde bond hield een wed- vlcuht van Hal. afstand 185 KM., waar aan werd deelgenomen met 1424 duiven, welke te 8 uur 30 min. werden losgelaten, de eerste 100 prijzen werden als volgt behaald J. Th. Bakker 1. 89; J Dorsman 2. N. Leuven 3, J. de Vries 4. 52; j. Groot 5; H. Fikkert Jr. 6. 16. 85; L. Gim- brere 7. 73; Jac. Lasschuit 8. 44; A. J. Verdonschot 9. J. H. Wilton 10, 28, H. Veil inga 11; J. v. Zalen 12. 40; P. Ko ning 13, 15; J. H. v. d. Broeke 14, 47; R. Slot 17. 49, Gebr. de Leeuw 18, 45, 66; M. Fehres 19. 80; W. Pctrie 20; P. Broke! 21. 82. 93: Bogïicrt v. Lit 22. 27; P A. Bossc 23; P. F. Boerjan 24; C. v Ende 25; A. Evcnleons 26, P. Ver- putten 29; j. Flenstra 30. 36; G. j. Kots 31; M. Griffioen 32. 50; J. j. v. Staveren 33. 74. 78; A. Se mee 34. j. W. Radsma 35, 88; T. Dcr.kcrvolken 37, 92; P. van Daalen 38. E. Pa 39; j. G. N. Leurs 41. 43; M. Mes 42. 70; j. v. d. Pol 46: H Maks 48; B. C. v. d. Meer 51; M. Booymans .53; J. F. Harmse 54; G. Stou ten 55; j. G. v. d. Meer 56; Jac. Hart 57; P. Martens 58. 59; F. J. Nciunan 60,98; W. der Kinderen 61; H. Halsken 62. 87; G. Mollemn 63; H. Banntafc 64: D. Radsma 65; W. Dora)nan 67; j. H. Somors 68; R. Heiloo 69; E. Hug ten- burg 71; Gcbr. Eggennont 72; A. J. Kloek 75; A. v. Zadel 76, 86; W^Smit 77: P. Boerce 79; G. Mollemn 81; it. Brake! 83; A. Fikkert £4; A. v. Hoeren 90; Jac. Kroon 91; J. Hommers 94; G. j. v. Ton geren 95; \V. Spoor 96; J. W. v. d. Horst 97; B. H. Gort 99; J. Verbeek 100. Eerste duif te 12 uur 9 min. met een snelheid var. 955 Meters per minuut. Laatste prljswinner 285e te 1 uur 7 minuten. De Zwaluw. Bovengenoemde voreeniglng hield Zondag een wedvlucht van Compiégne. afstand 354 K.M. Dc prijzen werden als volgt behaald: M. Riebock le, 15e; H. C. Hartman Sr. 2e; J. v. Hoerden 3e. 20e; H. C. Havt- man Jr. 4e, 7e, 8e; A. P. v. d. Linden 5o. lie; J. Heintjes 6e, 16e, 18e; WRkers 9e; Tli. de Reep 10e. 13e, 22e, 24e; H. v. d. Werff 12e, 19c; G. N. v, d. Linden 14e; P. TJartes 17e, 21e; P. v. d, Pol 23c. Haarl. Amst. Kwartier. Door bovengenoemde verceniging werd Zondag deelgenomen aan een wedvlucht van NoUon. afstand 232 K.M., uitgeschreven door den Haarl. Postduivenbond. De prijzen werden behaald als volgt: J. H Hart le. 19e; J. Joon 2c; H. F* Hos 3e. 15e; J. J. Hart 4c. 5e. 10c.. 17c, 21e; W. der Kinderen 6c, 18e; D Rads ma 7c; F. V Kleef 8e. 9e; P. v d Veen lie; C. Koning 12c. 22c; S Heltlager 13e: K. Meulcnbrock 14e; V. v. Hon- schotcn 16c: J P. Terhorct 20c. De 3 aangewezen prUzen werden ge wonnen door F. v. Kleef le; C. Koning 2e; G. Meulcnbrock 3e. Eerstgetoonde duif 11 u. 2 m. 1 s., laatste prijswin nende duif li u. 45 m. '17 s. DE SNELPOST Bovengenoemde verecniging hield ccn wedvlucht van het station Qnc vrain. afstand 220 K M. Dc prijzen werden als volgt behaald: P. M.ir* tens 1c. Sc, 32c; C. I'acc 2c. 18c: Klumpcr 3c; K. Paap 4c, 31 c; W. Git. ritsen 5c, 6c. 28c; J. Hommers 7c, 15c. 24c; P. R. J. Vcrgcrs 10c; H Kccrwolf 11c. 13c. 19e H vat, |-s 14c, 16c. Th, Donckcrwolke 17c, 22c; I. Zomerdijk 20c; D. Smit 23c; <1. Kortckaas 21c; J Bout 25c; .M. Snocks 26e: Th. Veen 27c: G. Ko ter 29e: Th. Vink 30c; II Venbroek 33c. Eerstgetoonde duif 9.45.45, Iaatstgetoonde duif 10.1455. Een nieuwe club. Alhier Is opgericht een korfbalverceni- ging zich noemende H.K C. D. S. V. (Door Sport Vereenigd) waarvar. het bestuur is samengesteld als volgt: N. Deen, voorzitter. Th. v. d. Aartweg. secre taris, Spaarne 5 rood; Mej. J. Olydam, penningmeesteresso; F. Teretal 2e pen ningmeester, A. Deen, commissaris.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 11