Heringa Wuthrich, Haarlem LOTTGERING HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 20 MEI 1928 Centrale Verwarming (Adv. Ing. Med.) AGENDA DINSDAG 29 MEI Gem. Concertzaal: Ledenconcert H O. V. o. 1. v. Marinus Adam, 8.15 uur. Groote Kerk. Orgelbespeling, George Robert, 8.159.15 uur. Cinema Palace: „Het Witte Stadion' „Drie Vaders", 8 uur. Luxor Theater: „Het Gevecht in de Vlammen"; „HU, Zij en de Chauffeur' 8 uur. Rembrandt Theater: Chang", „Hou de Leeuw vast". 7—9; 9.15—11.15 uur Matinée 2.30 uur. Scala Theater: „Het Gevecht aan de Sluis"; „Het Recht van Genade", 8 uur. WOENSDAG 30 MEI Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. Waaggebouw: „Kunst zij ons Doel" Tentoonstelling van werken van Le den. 105 uur. HET JUBILEUM VAN DR. W. E. MERENS. DE HULDIGING. Hedenmorgen half twaalf brachten de leden der commissie, die zich gevormd had om Dr. W. E. Merens ter gelegen heid van zijn zilveren jubiieum als arts te huldigen, met hun dames een be zoek aan zijn woning aan de Paviljoens- laan. De commissie bestond, zooals onze lezers weten, uit de heeren H. M van Bemmelen, voorzitter; P, W Peereboom, secretaris: H. Buisman. Mr. D. A. E. Immink, M, Locker de Bruyn. J. C. Peereboom, Jhr. Mr F. W. van Styrum, J. C. Tadema en H. D. Tjeenk Willink Jr. Namens deze commissie hield de heer v. Bemmelen een welsprekende rede. Hij bracht den jubilaris hulde, voor alles wat hij als medicus en als vriend voor de patiënten gedaan heeft. Spreker bood Dr. Merens een staand horloge aan. Dit geschenk ging vergezeld van een album, vervaardigd door den heer G. A Luitingh. Dc jubilaris gaf uiting aan zijn groote erkentelijkheid voor de geschenken, die hem daarom zoo aangenaam zijn omdat zij hun ontstaan danken aan de sym pathie van zoovelen. Voorts zij nog vermeld dat namens dc commissie den heer en Mevrouw Me rens bloemen werden aangeboden. Het huis van Dr. Merens was al spoe dig overladen met bloemen en geschen ken van vrienden en patiënten. Om éen uur ontving Dr. Merens de vertegenwoordigers van de Haarlems;'.he zwemvereenigingen, die hem kwamen complimenteeren. Daar waren Dr. J. Huizinga. voorzitter van den Haarlem - schen Zwembond. de heeren Robert Peereboom en S. de Groot, voorzitter en penningmeester van H. V. G. B., de heeren G. J. P. Verschoor, voorzitter, en A. Berentsen, inspecteurs van politie, namens de Politie Sport Vereeniging en de dames M. van Ommeren, van A,bs en Dekker namens de Dames Zwemclub Zignea. Dr. J. Huizinga. het woord voerend namens den Haarlcmsehen Zwembond, die bloemen aanboorl, huldigde den ju bilaris in welsprekende bewoordingen voor het groote werk dat hij voor de zwemsport niet alleen maar door zijn bevordering daarvan ook voor de volks gezondheid heeft gedaan. Dr. Huizinga richtte tenslotte eenlge woorden van hulde tot mevrouw Merens. De lieer Robert Peereboom aeide dat H.V.G.B. trotsch is op zijn eerevoorzit- tar en trotsch op het feit dat zij, de oud ste zwemvereeniging in Haarlem, door hem is opgericht als het begin van die activiteit die door zijn heele medische loopbaan heen zich heeft doen gelden: dc bevordering van het zwemmen als middel toer bevordering der volksgezond heid. Spr. wees erop dat by dit, medisch jubileum de zwemvereenigingen zich in de eerste plaats geroepen voelen om te verschijnen, en sprak er zijn vreugde over uit, dat hU de prijsuitdeoUng mocht houden bij dlit zwemfeest met één groo ten prijswirnner. Namens H.V.G B. over handigde hij een aquarel, een -werk van den schilder Heuff. Dr, Merens beantwoordde beide spre kers on dankte ook de andere vereeni- gingen voor de hem gezonden bloem stukken. Hij herinnerde eraan hoe het zwemmen altijd zijn liefde en belang stelling had gehad, in toenemende mate. en was er verheugd over te kun nen oonstateeren dat in Haarlem nu. meer gezwommen wordt dan in welke andere stad ook. De ontwikkeling van liet vereenlgingswezen typeerde hij, mei een herinnering aan den merkwaardi- gen oorspronkdijken naam van H. V. G. B., als „van Vijgeblad tot Zwem bond". HU beloofde den vertegenwoor digers der vereonlgingcn dat hU zUn be langstelling en enthousiasme aan het zwemmen zou blijven geven, Dc volgende verecnigingen boden bloemstukken aan: De Haarlcmsehe Vereeniging voor Ziekenverpleging. Haarlem's Ziekenfonds, de Reddingsbri gade, De Levensverzekering Maatschap pij Groot Noord-Holland van 1845. dc Politiesportvereeniging. Door Vermaak tot Nut; namens de N, Z, H. T. M. werd een aquarel aangeboden. Ook van Stoop's bad werden bloemen ontvangen evenals van de oudste boden van 't Zie kenfonds. Ongecorrigeerd) SPOORBAAN GOUDA— WOERDEN DEFECT. ONGELUKKEN VOORKOMEN. Maandag bleek even ten oosten van Gouda van do spoorlUn Woerden-Gouda (richt.ing naar Gouda), de plotseling in gevallen zomerhitte eenige „zetting" van de lijn te hebben teweeggebracht. Dank zij de prijzenswaardige oplettendheid van het spoorwegpersoneel werd de lich te „knik" in de lijn onmiddellUk opge merkt, Dadelijk was technisch personeel ter plaatse, dat de noodzakelijke con trole biccf oeftoen. Laagsaom rijdende kondrn do treinen het bedenkelijke punt pnsseeren, zonder dat er vertraging of verwarring in den dienst ontstond, meldt de N.R.Crt VOETBAL. DE WEDSTRIJD NEDER- LAND—URUGUAY. ONS DRAADLOOS VERSLAG. Het draadloos verslag van den Olym- pischcn voetbal wedstrijd Nederland Uruguay, die Woensdagavond in het nieuwe stadion plaats heeft, zullen wfj weer aan dc hieronder genoemde adres sen publlceeren: Op onze nieuvrsborden Groote Hout straat 93; by den sigarenhandelaar P. J. Pre- nen, Generaal Cronjéstraat 164; aan ons bijkantoor te Velsen, Drlehui- zerkerkweg 2. DE ACTIE IN HET LQQDGIETERSEDRIJF. HET EINDE NOG NIET TE ZIEN. Wij vernemen van werlfnemerszijde De vierde week der staking is inge gaan zonder dat het einde te zien is D.t zal evenwel ook niet direct plaatse- lUk te oonstateeren zijn, daar dit con flict in 4 steden van ons land is uit gebroken en de onderhandelingen voor deze 4 steden waarschijnlijk tegelijk be ginnen zullen. Tengevolge van het feit dat de vorige weck de stakersvergadering besloot bij alle werkgevers het werk te doen stop zetten, is er onder de ongeorganiseerde werkgevers die de overeenkomst getee- kend hadden ernstig misnoegen ont staan wegens het verbreken der over eenkomst. door de betrokken arbeiders. Men deelde ons mede dat sommigen dezer werkgevers het plan opgevat heb ben tegen de betrokken organisaties een civiele actie aanhangig te maken. De stakers trokken Zaterdagochtend grooten getale per rijwiel door de u-schillende arbeiderswyken waarby evenwel geen enkel incident voorviel, trouwens (enkele kleine kwesties buiten beschouwing latende) mag gezegd wor den dat het conflict tot heden een zeer kalmen loop heeft. Van werkgeverszyde deelde men ons ook mede dat de staking onveranderd voortduurt Van een civiele actie van on georganiseerde patroons was niets ver nomen, maar onmogelijk, achtte men zulk een actie niet. DE HOOFDAKTE. Onder de zes plaatsen, waar -wederom de examens hoofdondenvijzer worden afgenomen, behoort ook Haarlem. Daar worden verwacht de candidaten uit de inspectiën in Noord-Holland, behalve Amsterdam. Voorzitter der Haarlsmsche commissie is de heer G. C, Duin, inspec teur van het L. O. in de inspeotie den Helder te Alkmaar. Het schriftelijke examen heeft Don derdag 5 Juli plaats, het mondeling on derzoek vangt Donderdag 19 Juli aan. DE PINKSTERDRUKTE. TWEE PRACHTIGE PINKSTERDAGEN. Eindelijk weer eens een paar prach tige Pinksterdagen: zomersche warmte - vooral den tweeden dag en een helder blauwe lucht, waarin de zon fel te stralen stond. Overal dus tal van menschen op de been. Op de been? Ze ker, ook nog wel, al sterft het voetgan- gersras langzamerhand uit; maar vooral toch veel menschen op de fiets, op mo tors, in de auto. Haarlem en zijn mooie omgeving krij gen gelukkig op zulke mooie dagen al tijd ruim hun deel van de algemeene drukte. Uit verschillende plaatsen bereiken ons berichten. In Haarlem-Noord. Het. voor het doorgaande rijverkeer gesloten zUn van het gedeelte RUks- straatweg van de Kleverlaan naar Santpoort, wegens asphalteeringswerk- zaamheden, bleek op de beide Pinkster dagen van grooten invloed te zijn op de anders nog al beteckenende drukte langs de hoofdstraten in Haarlem- Noord. De auto's waren te tellen; en kele automobilisten vergisten zich dooi de richting aangevende borden niet op te merken om dan bU het afgesloten stuk weg mopperend terug te keeren. Zondag was het heel kalm. De 2e Pinksterdag echter was er een gezellige drukte langs de straten van duizenden wielrijders en tallooze wandelaars, die „het er nu eens van konden nemen". De Slaperdijkweg vooral bleek weer voor de wielrijders een gewilde commu nicatie-weg naar en van de Zaanstreek. Groote files „doortrekkenden" passeer den dezen, in goeden staat verkeerenden weg. De Spaarnc-oever trok vele wan- delaara en ook langs den Spaarndam- menveg was het ongewoon druk. Tc Santpoort. Het mooie weer is oorzaak geweest, dat de Pinksterdagen once plaats een zeer druk doorgaand verkeer hebben be zorgd. dat echter ongetwijfeld nog groo- fcer afmetingen zou hebben aangeno men. als de RUksweg ten Zuiden van ons dorp niet was afgesloten geweest. Op zulke dagen wordt het gemis van verkeersagenten op drukke punten wel gevoeld. Te Velsen. De gemeente Velsen heeft ook ditmaal haar deel gehad van den stroom van menschen. die de beide Pinksterdagen of één daarvan benutten om. als het weer gunstig is, te genieten van de heer- lUke natuur. De eerste dag was vry kalm. De tweede dag was het vooral in IJmuiden. zeer druk. De booten van de Alkmnar- Packet hebben vele honderden passa giers vervoerd. In Velserbeek was het dien dag zeer druk, heteen niet te verwonderen valt. Het fraaie weer, de Uruquayers en de zang van het Duit- sche koor deed honderden en honder den bezoekers naar het park stroomen Ook bij het pontveer was het vry druk. Het verkeer ging nochtans gere geld. Te Zandvoort. Twee stralende Pinksterdagen maat ten voor Zandvoort veel goed van de schade die eenige weken van koude en eenige laatste dagen van regen aan de badplaats aan schade hadden berok kend. De eerste dag was er reeds een gezel lige drukte, trams en treinen brachten heel wat menschen aan. Op het strand was het niet stampvol maar toch wa llet mooie Zandvoortsche strand vol doende bevolkt. Een enkel bad werd a genomen, de strandpachters hadden aar dig wat te doen en overal, ook in het dorp. in de cafés en op de terrassen, heerschte een prettige drukte. Alles had een fleurig, vroolijk aanzien. Tot laat in den avond waren er tal rijke wandelaars op het strand, die ge- neten van de heerlyke avondlucht. De tweede Pinksterdag was warmer en dus nog veel en veel drukker. De strandpachters moesten nu met hulp- krachten werken. De menschen hadden blijkbaar meer vertrouwen in het weer gekregen en Jong en oud uit den om trek was naar Zandvoort getogen om frissche zeelucht te happen. De zee was prachtig" eri overal bood het strand, zoover als er strandstoelen stonden den op mcoie dagen gewonen aanblik van in lig- en strandstoelen luierende menschen, achter kleine tafel tjes met verfrlsschend-e dranken; pret- makende grooten en kleinen.' bruimbak- kende kleuters in strandwagens en gra vende en „bouwende" en „pootjes-ba dende" jongens en meisjes. Van de gelegenheid om een zeetochtje te maken werd den geheelen dag een druk gebruik gemaakten op de terrassen van de cafés verdrongen de menschen elkaar om een plaats. De politie hield overal uitstekend toe zicht! De tram moest den geheelen dag de „schapenhokken" in dienst stellen; elke tram voerde stroomen passagiers aan, evenals trouwens elke trein. Op het vliegveld. Begunstigd door het zonnige war me zomerweer, hebben op den lsten Pinksterdag ruim 5000 personen een be zoek gebracht aan het vliegveld Waalha ven. Van deze 5000 bezoekers maakten 140 liefhebbers een tocht boven Am sterdam. Den tweeden Pinksterdag passeerden ruim 10.000 Bezoekers de controle. Door 375 personen werd een rondvlucht ge maakt. Hiermede is het record weer be reikt. Tram en trein. De electrischc tram had het buiten gewoon druk in alle richtingen. Natuurlijk concentreerde zich de grootste drukte op de lijn Amsterdam- HaarlemZandvoort. Tusschen Amsterdam en Zandvoort werd beide dagen een tienminufcendlenst onderhouden, tot half twaalf des avonds en bovendien was er van Sloterdijk naar HaarlemZandvoort een extra- half uur-dienst. Daar tusschen door was er op de lUn HaarlemZandvoort nog een ex tra- tlen-minutendienst, zoodat er feitelijk stuschen Haarlem en Zandvoort de ge heels dagen een vyf-minutendienst werd onderhouden. Eerst te kwartier over tien waren te Zandvoort de gangen (de zoo genaamde „schapenhokken") niet meer in gebruik. Ook op de andere lünen was het ver keer buitengewoon druk, maar men kon de drukte met het gewone materiaal aan, al waren de wagens soms méér dan „vol". Alleen op het traject Haar lemBloemendaal werden 4 extra-dien sten ingelegd. Alles verliep zonder incidenten. Ook de treinen vervoerden tal van Pinkstergangers. Er liepen verschillende extra-treinen. INBRAAK AAN DE KAMPERVEST. DE 100.000 GEVONDEN, MAAR IN OUDE MARKEN. Maandagmorgen deed de heer Van L. Kampervest 25, bU de politie aangifte, dat bij hem. is ingebroken, tusschen Zondagavond en Maandagmorgen. De heer Van L. was toen niet huis. De inbreker is binnengekomen via de zyde van de De Witstraat, waar hij een schuurdeur heeft opengebroken. Daarna is hy zijn weg gegaan door 't raampje van <ie W.C. De W.C-deur werd openge maakt en toen was toegang tot het huis vry. Verschillende kamers zijn door zocht. Uit een secretaire werd een geld kist gehaald, waar echter niets in zat, Een stapeltje bankbiljetten was oogen- schUnlijk een betere buit, jammer voor den inbreker, dat het geen Hollandsche waren, maar oude Duitsche, en wel tot een bedrag van 100.000 Mark. Dat gedeelte van den buit was dus de moeite van het stelen niet waard ge weest. Uit een houten kistje kwam zestig Belgische en twee Zwitsersche francs. Ook een zilveren medaille van een vee tentoonstelling leek den inbreker ge schikt om mee te nemen, verder een stuk van een gouden horlogeketting, een dameshalsketting en een oude broche. De recherche stelt een onderzoek in. EEN GRUWELIJK MIS DRIJF. KINDJE IN STUKKEN GESNE DEN EN IN HET WATER GEGOOID. Dezer dagen heeft te Bunschoten een gruwelyk misdrtlf plaats gehad. Spelen de jongens hadden op het erf van J. L. een kinder! yk je zien liggen aan den slootkant. Zij waarschuwden J.Ldie hot lijkje naar hij zei niet van een kind maar van een konijn in de sloot wierp. De burgemeester van Bunschoten de heer I'. Bessclaar. werd in kennis gesteld van het geval. Hij nam den we duwnaar J. L. en diens half toerekenbare dochter K. L. een langdurig verhoor at. zy ontkenden echter iets te weten. Uit een medisch ohderzoek bleek evenwel, dat K, L. niet lang te voren bevallen moest zijn. De sloot werd afgedregd en allerlei lichaamsdeelen als afgehakte armpjes, handjes enz. werden opge- vischt. Er zijn zeer ernstige vermoedens tegen J. L. en zijn dochter en beiden werden gearresteerd en ter beschikking van den Officier van Justitie te Utrecht gesteld. VERKEERSONGEVALLEN TIJDENS PINKSTEREN. VERSCHILLENDE AUTO ONGELUKKEN. Tc Haarlem. Wanneer zich, zooals met deze Pink sterdagen drommen fietsen in de nauwe Haarlemsche straten verdringen, ge beurt het nog al eens, dat een trapper raakt tuschen de spaken van een fiet ser, die dat liever niet heeft, een stuur zich verbroedert met een ander, dat er niet op gesteld is, of een wiel zich bU- zonder aangetrokken voelt tot een an der. Dat zijn allemaal kleine ongevallen en ze zijn fietsers, zoo min als automo bilisten gespaard gebleven. Maar ern- .-tige ongelukken kwamen gelukkig m onze stad niet voor. Bijzonder goed is het afgeloopen">met mej. G. S.. die Maandagaavond tegen zessen met haar verloofde in de Groote Houtstraat reed, ter hoogte van de Cor nelissteeg. Ér kwam een tram de fiet sers achterop en ze weken naar links uit, waarbij de sturen in elkaar raak ten. Mej. S. viel voor de tram en werd gegrepen door den baanschuiver. Die schoof haar voort, tot- de tram stilstond, wat niet lang duurde. Daardoor kwam mej. S. er met een hoofdwond af, die door een lid van den Ongevallendienst is verzorgd, waarna mej. S. per auto naar het St.-Elisabethsgasthuis ge bracht en daar definitief verbonden werd. 's Avonds kon zij naai' haar wo ning aan het Pretoriaplein gaan. Te Santpoort. Maandagmiddag wilde Ds. J. te Sant poort met zyn auto met een kalm gangetje van den RUksstraatweg den Hagelingerweg opryden. Hij zou hierin ook zeker zonder ongelukken geslaagd zUn, ware het niet, dat juist een oud Santpoortenaar de 'heer Ebink, zich met zijn rijwiel op dit gevaariyke kruispunt had bevonden. Nu werd de heer Ebink door de auto gegrepen en kreeg hy de Chevrolet over zich heen. Doch hiermee zou dit verkeersongeval niet eindigen. De auto maakte namelijk een zwenking naar links. Daar kwam juist van den tegenovergestelden kant de heer J. Hustinx per rywiel gereden. Nauwelijk had deze den heer Ebink zien overrijden, of hy werd zelf door de auto op zy gegooid, waarna de auto tegen het ijzeren hek van de bierbottelarij van den heer Van D. reed. Van de twee slachtoffers stond E, aan stends op, doch viel even spoedig weer neer. H. bleef toen liggen. Oogenblikke- lijk werd de hulp van dr. de Groot in geroepen, doch deze was niet thuis. Spoedig waren echter de medici de Weerd en Smit ter plaatse. De heer E. kwam er met wat schram men, een pijnlyken arm en den schrik af. De heer H. bleek een been en een rib gebroken te hebben. Per draagbaar werd hy naar zijn woning vervoerd, eide rywielen waren geheel vernield. De politie maakte van een en ander proces-verbaal op. Te Bloemendaal. Bloemendaal zou geen Bloemendaal zijn al 't met Pinkster en by mooi voov- jaars weer, niet bezocht was door tal looze vreemdelingen. Vooral gisteren heeft onze gemeente weer haar portie gëhad van den Pinks ter treklust der men schen. Maar als we een vergelijking gaan maken dan heeft de grootste drukte zich toch weer geconcentreerd in Overveen. De Zeeweg en 't strand bleken ook gisteren weer de aantrekkende pun ten te zyn. Hoewel het nog niet volop zomer is vertoonde 't strand toch'het echte mid-zomer beeld. Ook waren er reeds enkele Kneip-be- wenderaars die zich aan 'fc zilte nat toe vertrouwden. Of ze 't behaaglijk von den? De Bloeméndaalsche Reddings Brigade, van haar wagen beroofd en nog niet in 't bezit gesteld van een schuitje of anders zins, mocht zich tevreden stellen met 't strand. Gelukkig dat er geen hulp van de brigade gevraagd werd. Want mate rialen waren niet bij de hand. De nieuwe parkeerruimte heeft giste ren goed dienst gedaan, met het aange naam gevolg, dat er geen sprake was van de langs den weg geplaatste, het verkeer belemmerende auto's, als vorige jaten. Intusschen hebben de buitenzaken weer eens een goeden dag te boeken ge had. Daar waren ze den laatsten tyd ook niet mee verwend. Dus 't mocht ook wel eens. Te Bennelirock. Zondagmiddag te ongeveer 5 uur werd op den Rijksstraatweg naby de Harte- kamp een wielrijder, die tegen de voor schriften in, op den ryweg reed. door een motorrijder aangereden waardoor het achterwiel geheel werd vernield, en de treeplanken van de motorfiets beschadigd werden. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Door den juist passeeren- den ryksveldwachter van Vyfhuizen, werd van een en ander proces-verbaal opgemaakt. Maandag 2en Pinksterdag hadden twee aanrydingen plaats aan den Viersprong op drn Rijksstraatweg te Bennebroek. Beide ongevallen gebeurden bij het over steken van den weg en de rywielen wer den door motorrUders gegrepen. Ook hierby kwamen geen persoonlijke onge lukken voor, doch een der fietsen moest ter reparatie naar de garage van A. Knoop worden gebracht-. Te Oegstgeest. Maandagmiddag omstreeks twee uur reed by' Oegstgeest de heer Ouwerhand uit Amsterdam met zyn auto te snel door den bocht bij Endegeest. De auto slipte en kwam tegen een boom terecht. Het voertuig werd ernstig beschadigd. De heer Ouwsrhand bleek niet ernstig aan liet voorhoofd te zijn gewond. Minder goed kwamen twee dames er af, die eveneens in den auto zaten, namelijk mej. M. van Amerongen. die een ontwrichte heup be kwam en mej. S. Blits, die aan het sleutelbeen gewond werd. De drie ge wenden werden naar het ziekenhuis te Leiden overgebracht. De toestand der dames is naar omstandigheden redelijk wel. Twee hondjes, die in den auto zaten werden gedood. WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 29 Mei, medegedeeld door hec Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt. Hoogste barometerstand 770-3 m.M. te Andsnes. Laagste barometerstand 759.8 m.M. te Rocheford. Verwachting tot den avond van 30 Mei: Zwakke tot matigen wind uit Ocs- telüke richtingen, half tot zwaar be wolkt, droog weer behoudens kans op onweer, iets wanner. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Vorige stand 769. Stand van heden middag twaalf uur 762. Neiging tot dalen. Opgave van: KEIP, Opticien, Gr. Houtstraat 137. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren. V Laagste hedennacht Hoogste heden 12 uur F. 71 F. 50 Fa 64 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regel. GR. HOUTSTRAAT 5a TELEFOON 10771 voor Stoomen en Verven O BURGERLIJKE STAND HAARLEM 29 Mei. Bevallen: 24 Mei: E. Krul—Bakker, d. 25 Mei: G. M. P. Kuvener—v. d. Putten, z.. E. Kuiper—Edel, z., J. Colegem— Baars, d.. M. C. Neeven—Vrancken, z., 26 Mei: J. C. M. SelhorstPypers, d., Overleden: 24 Mei: M. Verschuur Laurillard, 77 j., Prinsen Bolwerk, G. P. v. d. Putten, 31 j., K. Hofstraat, R. Scholtens, 81 j. Sumatrastr. 26 Mei: J. P. Oud 17 j„ Kweektuinstraat, J., 1 mna., z. van A. Broekman, L. Poellaan. MEISJE OP DE KERMIS DOODGESTOKEN. DAARNA POGING TOT ZELFMOORD. OLDEBOORN, 29 Mei. Op de ker mis te Oudeschouw heeft zich gister avond een drama afgespeeld. De onge veer 20-jarige J. B. uit Irnsum was door een meisje, waarmede hij geruimen tU'd omgang had. afgewezen. Gisteravond op de kermis te Oudeschouw ontmoette hij het meisje. Hij trok zijn mes en bracht haar daar mede zoo ernstige verwondingen toe, dat zy onmiddellijk overleed. Een zuster van het meisje werd door den onverlaat in den arm getroff.n. Na het plegen van zijn daad trachtte B. de hand aan zichzelf te slaan en ver wondde zich ernstig aan den hals. Hij is naar het ziekenhuis te Terband overge bracht. SLACHTOFFER VAN DEN DRANK? VROUW DOODGEVALLEN. ARNHEM, 29 Mei. V.D. Zondag avond werd by de politie gemeld, dat een vrouw ln de Boekhorststraat te Arnhem dood in haar woning was ge- •onden. BU een onmiddellUk ingesteld onderzoek bleek, dat de vrcuw in haar huis was gevallen, vermoedelijk ten ge- olge van een overmatig gebruik van sterken drank. Het lijk werd door de politie in beslag genomen. HEVIGE TAFEREELEN IN MEXICO. MEXICO, 29 Mei (Reuter). Achthon derd opstandelingen hebben een aanval gedaan op; de stad Manzanillo, naar men gelooft om bezit te nemen van de haven om wapens te kunnen invoeren voor den strijd tegen de Mexicaansche regeering. Versterkingstroepen uit Colima heb ben de stad die slechts door een klein garnizoen beschermd was, van de rebel len bevryd. Het Mexicaansche oorlogsschip de „Progresso" heeft eveneens de opstande lingen gebombardeerd, die terugtrokken, 82 dcoden achter latend. Aan de zUde der regeeringstroepen telde men 29 dood-en. Geliiktydig met den aanval op Manzanillo hebben de opstandelingen een aanval gedaan op de stad Colima, doch zy waren niet m staat door deze manoeuvre de aandacht der regeeringstroepen van Manzanillo af te leiden. TRAGISCH. ARNHEM, 28 Mei. Zondagavond zakte een Duitsche vrouw, die te Nyme- gen een bezoek aan haar dochter had gebracht, plotseling cp het perron te Arnhem ineen. De ter plaatse geroepen geneesheer Dr. Nick. Blok. constateerde den dood door hartverlamming. Het lijk werd per auto naar het ziekenhuis overgebracht. WATER EN VUUR. YOUGO SLAVIë—ITALIë. BELGRADO. 28 Mei (B.T.A.) Gisteren hebben to Doebrownik en Zaereh nieuwe anti-Italiaansche betoo gingen plaats gehad; in beide steden werden menschen gearresteerd. Te Doe brownik vielen verscheidene gekwetsten. De prefecten hebben last ontvangen, strenge maatregelen te nemen, ten einde herhaling te voorkomen. ROME 28 Mei (B.T.A.) In verschil lende Italiaansche steden werden pro- testbetooglngen gehouden tegen de Joego-Slavische incidenten, vooral te Venetië. Te Rome begaf een stoet van 1500 studenten zich naai" het paleis Borghese, waar de Jo-ego-SIavische le gatie is gevestigd, doch de toegangen waren door sterke troepencoröons afge zet, zoodat er niets gebeurde. WEER EEN BOMAANSLAG TE BUENOS-AIRES. BUENOS AIRES, 28 Mei. Reuter. In het huis van kolonel Cesar Aseltora, vroeger luitenant-kolonel van het Ita liaansche leger is een krachtige bom ontploft. Het huis werd volkomen verwoest. Er zijn geen slachtoffers. De daad wordt aan anti-fascisten toegeschreven. 'iiSai VLIEGONGELUK. OPLY, 27 Mei (B.T.A.) Tijdens een. vliegdemonstralde op het vliegveld is een marine-vlieger-luitenant, die een oefenvlucht deed, terwUl hy wilde dalen nabij de pallissade, tusschen de menig te terecht gekomen. Drie p-rsonen wer den gedood, zes gewond. Da piloot liep eveneens kwetsuren op. 447e STAATSLOTERIJ, ■!f? Trekking van D'nsdag 29 Alei 1928. 5e Klasse 9e LUst. jsj® Hooge Drllzen: *wk 4025 6179 9277 13343 14956 17214 1000—ij A 1029 4385 7210 10632 ƒ400.—, 6633 8/35 13156 1S876 f200.—. O 3363 5061 5119 5942 6716 7750 77S6 8372 S609 10248 10439 10561 12'2S 14230 14306 14307 15S12 16506 18027 1817/ '.9748 100 226 282 349 593 619 629 705 750 907 749 1160 12S9 1.379 1508 1877 1949 1950 1990 2169 2187 2306 2370 2540 2649 2667 269S 2721 2728 2792 2937 2985 3123 3200 3429 3584 3774 3829 3S90 3960 4006 4151 4S04 4223 4354 4516 4571 4655 4667 4751 4848 4909 5195 5250 5297 5356 5399 5457 5496 5a72 5577 5617 5656 5727 5752 5818 584.3 586/ 5892 5916 6046 6077 6162 6362 6546 6556 6S21 6881 6901 7006 7064 7067 7344 7345 7474 7486 7541 7731 7794 8074 8141 8252 8327 8339 8535 8585 S615 8649 9089 9164 9216 9268 9477 9480 9669 9672 9704 10001 10022 10110 10244 10463 10599 10650 10666 10745 10849 10869 10948 11208 11209 11.365 11439 11513 11578 11596 11615 1)709 11743 11958 12072 12147 12323 12395 12446 12-178 12697 12768 127R8 12843 12908 129SS 13138 13258 13622 13S86 14093 14184 14205 14255 14.339 14430 14449 14585 14664 14765 14815 14839 14852 14952 15024 15201 15316 15337 15433 15495 15616 15654 15682 15744 15758 15784 f5789 16049 16062 16202 16268 16277 16389 16432 16581 16624 16682 16S34 I6S41 16S63 17005 17223 17317 17447 17483 17680 17708 17722 17857 17862 17875 17919 17951 18017 1S121 1SI44 18152 18164 18200 18337 18374 18450 18516 18532 18658 18747 18819 19029 19102 19141 49241 192,77 19317 19323 19341 19362 19624 19667 19728 20024 20153 20163 20207 20281 20383 30498 20724 20735 20823 20S24 20917 20932 21000 NIETEN: 25 35 62 135 150 201 244 245 272 290 377 446 504 ol2 553 664 817 821 823 856 914 927 944 977 997 1038 104/ 1091 1093 1096 1109 1125 1165 1171 1254 1265 1296 1302 1328 133S 1341 1.343 1364 1382 1408 1410 1426 1445 1540 1606 1628 1629 1638 1651 1713 1779 1809 1836 185o 1868 1916 1953 1964 2028 207.3 2089 2111 2113 2133 2198 2229 2248 2283 2312 2339 2345 2349 2.365 2375 2467 2499 2510 2517 2576 2616 2634 2653 2682 2688 2704 2782 2/90 2S67 2.8:,8 2876 2880 2883 2909 2923 2956 3055 3057 3058 3062 30S0 3091 3116 3131 3176 ,3192 .3197 3207 3224 3235 32'. D .3254 3292 3293 3.300 .3309 3317 3394 3400 347.3 3484 3545 ,3551 3570 35S7 3616 3626 3641 3645 3660 3857 0996 4009 4039 4066 4124 4172 4202 4247 4282 4290 438/ 4402 4406 4536 4567 458H 4657 4693 4716 4723 4827 4834 4857 4925 4931 4932 4975 5013 5096 5105 5171 5206 5251 52S6 5305 5316 5334 5355 5.367 5.376 5384 5410 5415 5474 5524 5540 5584 5652 5680 5685 5712 5715 5716 5722 5796 5824 5S47 5S78 5922 5939 5945 5984 5993 6001 6069 6071 6158 6172 6187 6259 6274 6401 6411 6455 6464 6499 6534 6552 6604 6639 66S2 6684 6702 6713 6717. 6726 6729 6740 6753 6S36 6846 6871 6895 6910 6995 7059 7061 7096 7131 7158 7169 7175 7193 7224 7255 7330 7335 7361 7462 7485 7544 7551 7572 7578 7648 7673 7676 7738 7792 7S15 7832 7859 7896 7902 7914 792S 7940 7951 79S5 S007 S010 8036 SI 11 8139 8155 8174 8246 8285 8302 S307 8316 S318 S354 8360 8404 S437 8450 S540 8559 8665 8671 8695 8751 8775 S858 8926 S963 8967 8975 8987 9048 9092 9153 9169 9181 9186 9209 9270 9273 9339 9384 9396 9425 9430 9442 9459 9464 9509 9538 9557 5958 5970 9623 9660 9684 9688 9717 9720 9754 9793 9860 9870 9S9.3 9908 9929 9935 9978 10099 10125 10165 10171 10186 10254 10265 10266 10361 10364 10399 10405 10423 10445 10447 10451 10460 10497 10500 10519 10534 10551 10561 10574 10591 10656 10683 10732 10748 10837 10859 10872 10879 10882 10919 10937 10971 11027 11046 11118 11164 11170 111S6 11199 11251 11295 11307 11330 11397 11401 11402 11412 11445 11447 11526 11528 11536 11545 11571 11572 11621 11649 11691 11776 11875 11883 11951 11962 11984 12002 12047 12077 12140 12166 12176 12209 12211 12233 12244 J2265 J2327 12335 12347 12377 12447 I24S6 12526 12570 125SI 12589 12594 12620 12679 12703 12769 12798 12S06 12822 12855 12857 I2S70 12952 12972 12973 1.3010 13085 I.30SS 19119 13130 1.3147 13166 13168 13185 13279 1.3313 13318 1.3341 13407 13414 13436 13510 13554 13565 13592 13640 13738 1.3755 13790 13862 13937 1.3949 139S4 1399S 14014 14074 140S5 14110 14180 14210 14272 14293 14205 14354 14369 14407 14425 14429 14434 1444S 14452 14459 14472 14522 14599 14609 14635 14647 1 it» 8 1474.3 14787 14812 14S51 14856 14S7S 14856 1489.5 J 4098 14902 14963 14979 15015 15030 15032 15040 15051 15055 15064 15096 15124 15136 15227 15230 15238 15282 15347 15509 15520 15529 15561 15562 15600 15603 15632 15659 15673 156S5 15746 15755 15781 15785 15797 15S30 15S70 158S6 15SR7 15942 15953 15973 16039 16067 16070 16103 16112 16151 16167 16172 16232 16236 16237 16245 16255 16357 16344 1634S 16357 16353 16388 16397 16437 16457 16519 16550 16578 16634 16663 166S4 16897 1692S 16941 16960 16995 17021 17076 17086 17122-17138 17151 17170 17208 17221 17289 17294 17349 17403 17434 17550 17557 17563 17576 175S7 17623 17624 17637 17699 1771S 17724 1772S 1773S 17711 17756 17809 17811 17865 17990 17993 18045 1S047 18103 18167 18194 1819/ 1820S 1S239 18257 18292 18310 13342 18401 18472 18499 18519 18555 18634 18:6.i 18675 1S6S9 18721 18781 1S79Ü 18794 18833 18892 1S935 18958 18980 19021 19024 19100 19111 19117 19126 19200 19204 19293 19310 19314 19315 "?337 19411 19457 19476 19478 19546 19626 19627 19:>o3 19655 19709 19723 19785 19794 19302 1981S 19857 19890 19929 20043 20047 20036 20097 20102 20116 20239 20261 20264 20285 2029.3 20295 20296 21309 20379 20.387 20405 20425 20438 10509 2054.3 20552 20599 20652 2"657 20663 20731 20732 20808 20513 20888 20914 20948 20975 .rbetering:- 5e KI. Se lijst: 1627 ni.z. met ƒ70; 2490 m.z. met- 70; 6S59 m-z. 6S69: 6861 m.». 6851 17343 n.Niy, uovi 1Ö6S4 14554 14882 148S3 en 20778 ontbrci -'.uj vervalt; 11939 m-z, 19922.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 2