EXTRA EDITIE VAN De finale van hei Olympisch Het verslag van den strijd Voethaltournooi Voetbalkampioen fjstuftuay fff/. URUGUAY Olympisch GRATIS WOENSDAGAVOND 13 JUNI 1928 (Draadloos opgenomen) Stand met rust: 1-1 Eindstand: 2-1 voor Uruguay. HAARLEM S DAGBLAD mz. Het. elftal van Uruguay Indies zon worden gelijk gepeeld Naar wij vernemen beeft de organisa tiecommissie van het Olympisch voest- baltournooi hedenmiddag vergaderd, ber bespreking van de vraag, wat er zal ge beuren indien de hedenavond over te Bpelen finale wederom na verlenging in gelijk spel mocht eindigen. De aan voerders van beide landen waren bij deze bespreking aanwezig, en deelden mede, dat zij tegen een beslissing door loting ernstige bezwaren maakten. Be sloten werd daarom in geen geval te loten Mocht hedenavond wederom ge lijk gespeeld worden, dan zal as. Zon dagmiddag om 4 uur ten derden male de strijd worden aangebonden Zou de strijd ook dan na een half uur ver lenging nog niet beslist zijn, dan wordt opnieuw verlengd, net zoolang tot een doelpunt is gemaakt hetwelk dan te vens de beslissing brengt De strijd begint Omstreeks half zeven vulde het Stadion zich geheel, de restaurants stroomden leeg en ieder begaf zich naar zijn plaats op de tribune, waar de muziek met vele lustige wijsjes er de stemming in hield Om vijf minuten voor zeven komt het Argent-iJnsche elftal het veld op. luid applaus, en even later Uruguay, met nog luider applaus. De beide elftallen stellen zich dan als volgt op: Argentinië: Bosio, Bidoglo, Paternoster, Medloe, Monti Ev ar is to, 1 Carricaberry, Tarasconi, Ferreira, Perduca, Orsl Uruguay: Mazall. Arispe, Nasazzi. Gesüde, Piriz, Andrade, Figuerora, Cea, Borjas, Sc ar one, Arromon De Hoüandsche scheidsrechter J. Mutters, bijgestaan door de grensrech ters Henri Maeck (België) en H. Fol- tijnskl (Ned-Indië) Iaat dan tossen. De Argentijnen winnen den toss, wat in het fraaie weer van den lente avond weinig verschil uitmaakt. De eerste aanval is voor Uruguay. Cea komt met den bal op 1 Meter voor het doel van Argentinië maar ziet geen kans om het leer tusschen den paal en den voor zijn voeten liggenden keeper door te werken. Er ontstaat een geweldige doel- worsteling. en gekrioel op de doellijn, waarby het doel van Argentinië op het nippertje ontsnapt aan een doorboring. Het spel gaat gelijk op. Het spel gaat snel op en neer. Binnen de minuut worden er twee corners op het doel der Urugueezen ge nomen, en goed genomen ook, want die kunst verstaan de Argentijnen. Evaristo is weer populair. Hij oogst applaus als hij op zijn gevaarlijke val- methode den bal weghaalt voor de voeten van een tegenstander. De verdediging der Urugueezen doet goed werk. Piriz die invaller is voor den eminen- ten spil Fernandez, is niet zoo onpas- seerbaar als zijn voorganger. Arremon is van linksbuiten naar rechtsbuiten ver huisd. Figuerora rent op het doel af, het mo ment van schieten faalt hij echter. Bidoglio weet den bal weg te graaien en corner is het eenlge resultaat Cea probeert het met een ver schot dat naast gaat. Dc Urugueezen nemen de leiding. De voorhoede der Urugueezen waarin Cea gehandhaafd is, combineert, veel beter dan in den eersten wedstrijd. De Urugueezen scoren na 17 minuten door dat Borjas op het juiste moment door geeft aan Figuerora die den keeper met een hard schot passeert nadat hard ge appelleerd is voor off side. De linksbuiten Orsi neemt op schit terende wijze een 3-tal corners. De bal dreigt telkens met een boog regelrecht Jojr fhttru l/t-uq H». flratKi Mutters, de scheidsrechter, die de wedstrijd voortreffelijk leidde. in het doe! te verdwijnen en Mazali kan niets anders doen dan wegstompen. Argentinië maakt gelijk. Na 28 minuten zet Carricaberry vóór en Monti kogelt den bal onhoudbaar in het net De Argentijnen komen meer en meer in den aanvaL Orsi passeert Andrade en zet laag voor, Mazali slaagt erin ten koste van een corner redding te brengen, "n Schitteren de soloren van Carricaberry eindigt in *n kogel die Mazali weg weet te slaan. Weer schiet Carricaberry en weer brengt de eminente keeper redding. Tot dusverre is de wedsttjd nog veel interessanter dan Zondag. Als Mazali uitgeloopven is schiet Ferreira in een boog over hem heen, maar Andrade weet den bal van de HJn weg te tippen en corner te werken. Het doel was ternauwernood aan een goal ontsnapt. De twaalfde corner wordt op het Urugueesche doel genomen. De Argentijnen zijn ver in de meerderheid. Rost komt met 1—1. Overzicht van het spel voor rust. Het spel kenmerkte zich voornamelijk van de zöde der Argentijnen door schit terend samenspel en buitengewoon groot enthousiasme. In de meeste gevallen waren de Ar gent ijnen een onderdeel van een secon de vlugger bij den bal dan de Uruguee- De midrienlinie der toonde echter ook steunde uitnemend Urugueezen ver goed spel. zy De hervatting. De 3de helft begint met een snellen aanval der Argentijnen die door Nasazzi onderbroken wordt. De drie dagen rust hebben de snelheid van beide elftallen iets doen verminde ren. Luide aanmoedigingen worden door beide supporterclubs aangeheven. Fer reira geeft een gevaarlijken kopbal uit ïen voorzet, van Orsi. de bal vliegt juist naast nadat Mazzali is utógeloopvea. Andrade heeft aan Orsi en Perduca zijn handen vol. Hy moet zich geheel op het verdedigen toeleggen. Gelukkig voor de Urugueezen is Mama» li in grootschen vorm. De wijze waarop hy een kopbal van Tarasconi uit zijn doel houdt, oogst een geweldig applaus. Nadat voor off aide gefloten is maakt Figuerera (Uru guay) een doelpunt dat natuurlijk niet toegekend word*. In tegenstelling met Zondag toen er voor kleine ongevallen 14 keer gestopt moest worden is er tot dusverre nop geen enkele onderbreking geweest. De vijftiende corner voor de Argen tijnen ontstaat doordat als Ferreira naar Scarone, voorspeler Uruguay voren rent Nasazzi zich voor rijn voeten werpt. Deze levert echter niets op. Na twintig minuten komt Perduca vrU voor doel doch zijn schot faalt Door haken van Piriz krijgt Argentinië een vryen trap te nemen, welke wordt wegge werkt. Uruguay neemt de leiding. By een kogel van Monti brengt Maaaü vallende redding. Handig sped van Figuerera levert een corner op. waarby Bozio door rich op den bal te wc—pen redding brengt. Na 27 minuten wordt een staaltje van schitterend samenspel da* besloten wordt met een vliegend onhoudbaar schot van Scarone. vertoond. De bal is in het Argentynsche net voor de tweede maal verdwenen Een incident. Daverend enthousiasme bij de Uru gueezen. zy gaan als bezeten te keer op de eere-tribune. Op de deelnemers tribune raken de wederzijdse he reserves slaags. De politie moet er nota bene aan te pas komen. Orsi neemt voor de Urugueezen den zeventienden oomer. Deze vliegt via den lat weer het veld in. De spanning stijgt met de minuut. De AgemtiJnen zijn thans favoriet. Maar dc Urugueezen genieten Arremon, voorspeler Uruguay. den moreelen steun van een doelpunt en zy Myven in den aanval. Vijf minuten zyn nog maar te spelen. Het begint reeds donker te worden. An drade maakt free kick. Evaristo werkt de bal hoog over maar Arispe voor komt koppende een doelpunt. Onmid dellijk daarna schiet Carricaberry kei hard in bet zijne*. En dan komt het einde met den stand Argentinië—Uruguay 12. keeper Uruguay. Monti, aanvoerder Argentinië

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 13