VOOR DEN STRIJD HAARLEM'S DAGBLAD VOORUIT EN VOORAAN HAARLEM'S DAGBLAD Hoe duizenden menschen kaarten kregen voor Argentinië-Urupay ABONNEERT U OP HAARLEM'S DAGBLAD De regeling bij het Stadion was voortreffelijk Toch nog talloozen teleurgesteld De Argentijnen op Duin en Daal" gereed voor het vertrek naar het Stadion om daar den beslissenden wedstrijd te spelen. De Uruguay'ers staan klaar om met de autobus uit Veiserbeek den laat sten tocht naar 't Stadion te maken De geduldig wachtende voetbal-enthousiasten voor een der kaart-ver- kooploketten van het Stadion. (Van onzen eigen verslaggever) Moeder zon is der Olympische Spelen wel goedgunstig gezind, want na den koelen ochtend begon tegen tien uur de warmte merkbaar te worden en om streeks 't middaguur blakerde de zon over Amsterdam. Nu er geen voorverkoop was voor den elndwodstrijd van het Olympisch voet- baltournooi. werd verwacht, dat het reeds vroeg in den morgein storm zou loopen op de loketten van het Stadlor die echter eerst des middags om 4 uur geopend zouden worden. Doch het Stadionplein bleef angstig leeg, enkele tientallen menschen wacht ten bij de loketten voor staanplaatsen en achter de hekken stonden vele po litiemannen te wachten op de dinger die komen zouden. Maar nauwelijks Is het goed twaalf uur of er komen meer adspirant-koopers en ook verschijnen er heel wat nieuws gierigen die eens willen zien hoe druk het is. Van drukte is echter vooralsnog geen sprake, al dagen allengs meer menschen op die heen en weer loopen nu de politie, die uit haar schuilplaat sen te voorschijn komt het vormen van files nog niet toelaat. Doch dan komt opeens tegen één uur een stroom menschen uit de stad, 't zijn degenen die zich vrij konden maken of ook wel lieden die lustig een middag verzuimen, waardoor ze zich natuurlijk allerlei last op den hals halen, maar dat schijnt men over te moeten hebben voo: ArgentiniëUruguay. De menigte die zich nu voor de loket ten verzamelt groeit aan, de kansen om een kaart te krijgen worden druk be sproken, terwijl de zon onmeedoogend op de hoofden brandt en den handel ir - vwu^ua y tfasazzl, aanvoerder Uruguay limonade en hairing-uit-'t-zuur danig in de hand werkt. Tegen drie uur als de politie zich ge noodzaakt ziet vroeger dan zij van plan was met het vormen der rijen te begin nen en een tweehonderd man te voet en dertig ruiters voor het Stadion in de weer zijn, opdat alles letterlijk en figuurlijk goed zal loopen besluiten de heeren van het N. O. C. nu reeds met den verkoop te beginnen en even over drieën gaan de loketten open. Met bekwamen spoed werken de bu reaulisten. vrij vlug verdwilnfc telkens een groepje menschen langs de loket ten binnen de hekken. Opmerkelijk is het dat de drukte voor de loketten waar plaatsen van 4-en 5-worden verkocht in weinige ©ogenblikken vrij groot is geworden, en deze plaatsen zijn het eerst uitverkocht. Dan is het om streeks kwart voor vijf. De regeling van het verfceer is schit terend, er is genoeg politiepersoneel om te voorkomen dat ergens te hard op gedrongen wordt. Lang, heel lang zijn de files en ze. groeien neg steeds aan Aan een schatting naar het aantal ver langende zielen waagt niemand zich, het Is ondoenlijk. Heel vlot gaat de verkoop in zijn werk, regelmatig schuiven de menschen op. De zon die zoo mild, te mild haast, schijnt, brengt er de vreugde in, men hoort geen ontevreden gemopper, ieder is vol hoop ,.het beloofde land" binnen te komen. De straathandel tiert welig, frujetta, chocolade, cigaretten. ijswafels, alles wordt grif gekocht en de kranten man die met menscherikenmis schreeuwt „met de volledige beurs", heeft bij het publiek veel koopers. Het publiek verschilt erg van dat wat wij in den Pinksternacht bij de Neder- landsche Handelmaatschappij konden Een clubje Rotterdammers kortte den tijd met het leggen van een kaartje aanschouwen, geen enkele opkooper zit er tusschem nu men niet uit de rij mag loopen om er even later weer in te krui pen en nu iedereen direct binnen de hekken wordt gelaten, 't Zijn zooals te verwachten was vrijwel allemaal hoofd stedelingen, doch een groepje Drente naren heeft heel van Gieten af de groote reis ondernomen met een auto bus je en feitelijk moesten deze ware sportliefhebbers gehuldigd worden, dat ze er zóó veel voor over hebben. Omstreeks kwart over vijf zUn de vier hoogste rangen uitverkocht. Telkens als ergens de loketten gesloten werden on dernam men een rush op de loketten voor de staanplaatsen, waar de voorra den wel onuitputtelijk schijnen. Doch de polMSe steeks er een sabeltje voor en plaatst allen keurig in lange rijen. Re gelmatig wordt een troepje losgelaten en onderneemt dit een run op de loket ten. Ben enkeling probeert er tusschen te kruipen maar onherroepelijk wordt hij weggewerkt onder daverend gelach van de anderen die wachten met nog steeds hoop in het hart. En ook is er een „zij" die wat vlugger dan rechtmatig is een kaart wil bemachtigen. .Mag ik dat ook niet, zeg?" vraagt de schoone Jonk vrouw vriendelijk lachend aan den agent die haar tegen houdt. Maar hoe galant een Amsterdamsche politieman ook is, dit kan hij niet toelaten en met zachten drang wordt de blondine weg- De liefhebbers voor een staanplaats Deze foto werd 's middags om 3 uur gemaakt, dus even voordat de loketten open gingen. gaat niet alleen op sportgebied maar in ALLES steeds Daardoor wordt het algemeen erkend als een der belangrijkste provinciale dagbladen in Nederland. In Haarlem en Omstreken gaat het reeds vele jaren onbedreigd aan de spits door de snelheid, betrouw baarheid, volledigheid en volstrekte neutraliteit zijner berichtgeving. Dit is naast frischheid en verscheidenheid van zijn inhoud het geheim van het groote succes van Vaart op het kompas van de overgroote meerderheid en gij zult er wel bij varen. gestuurd echter niet zonder dat de agent salueert. Wel, wel! De paarden doen goed werk; nu de kaarten ook hier langzamerhand op ra ken willen de menschen wei wat te veel opdringen. Doch muurvast staan er de rustige paard-en met hun lijven een flin ke afzetting vormend. Die Amsterdam- sche politiepaarden ziin bewonderens waardig! Even voor zes uur is alles uitverkocht. En nog staan er enkele duizenden in de rijen. De trams worden als 't ware be stormd, taxi's en auto's snorren in lange rijen weg, de stad in Velen blijven nog 'oeven, drinken hun verdriet by Heck of de Vami weg en zakken dan ook af. De 'ucht betrekt wat. de zon schuilt weg en maakt het wachten niet al te onaange naam. Dan wordt het zeven uur. De strijd begint binnen. Hier buiten is een andere strijd reeds gestreden onder de budteneewoon goede leiding der Amsterdamsche politie. Andrade, halfback Uruguay.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 14