<m>anja BUITENLANDSCH OVERZICHT POINCARé'S EERSTE OVERWINNING. HOE DE DUITSCH-NATIONALEN EN DE COMMUNISTEN GEKLOPT WERDEN. GEMENGD NIEUWS HOTEL SCHILLER OOK MIER DRINKT 0 échte SCHEEPSBERICHTEN NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 15 JUNI 1928 Loebe weer Rijksdagvoorzitter. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. Zooals verwacht werd behaalde Poin caré gisteren zijn eerste succes in den strijd om de al of niet vrijlating van de veroordeelde in het auto nomists n - proc eRicklin en Rosse. Barthou vroeg uit naam der regeering bij het begin der zitting of de commu nistische afgevaardigde Walther zijn motie die de invrijheidstelling der veroordeelden vroeg, intrekken wilde, daar de regeering zich anders verplicht zou zien de quaestie van vertrouwen te stellen. Barthou motiveerde zijn ver zoek met de bewering dat de zaak van Ricklin en van Rosse een juridische en geen parlementaire quaestie is. Barthou de communistische verdediger van Ricklin en Rosse verklaarde daarente gen dat deze zaak geheel buiten de re geering omgaat en dat het parlement in dezen recht van spreken heeft. De Elzassische afgevaardigde Walther motiveerde daarop de indiening van zijn interpellatie, waarbij hij in het bijzon der vees op het fe:t, dat de vrijlating der beide afgevaardigden die bevolking van Elzas-Lotharlngen zal kalmeeren. Toen de spreker evenwel beweerde, dat de uitspraak van de rechtbank een schandaal was, ontstond groot rumoer en het spreken werd onverstaanbaar. Tenslotte vroeg Walther de invry- tieidssteUing vooral van Ricklin die als een gewoon gevangene wordt behandeld en die bovendien lijdende is. Verschillende sprekers voerden nog het woord, deels tegen, en deels voor de invrijheidstelling der beide afgevaar digden. Tenslotte verklaarde Walther jtioh bereid, zijn interpellatie voorloop:g terug te trekken, nadat de afgevaardig de Brog'y hem een daartoe strekkend verzoek had gedaan, teneinde de regee- ring in de gelegenheid te stellen, een compromis voor te beTeiden. Bij de be spreking van de interpellatie van Urry over de invryheidsstelling van de Elzas sische autonomisten en de gearresteer de communisten, Doriot en Cachin heeft Fa ure, de secretaris-generaal van de so cialistische partij een lange verklaring afgelegd waarin hij zich aansloot bij Urry. De minister van justitie. Barthou ver klaarde daarop, dat de regeering in dezen geen enkele verplichting op zich wenscht te nemen. De te Colmar ver oordeelden kunnen zich tot he>t Hof van Cassatie wenden; doch de regeering zal geen enkelen stap doen. Vervolgens werd de motie van vertrou wen in stemming gebracht. Tegen de regeering stemden de com- fcunisten, de socialisten en een deel der radicalen, te zamen 167 stemmen; voor de regeering werden 342 stemmen uit gebracht. De Elzassische afgevaardigden, voor zoover zij geen deel uitmaken van de socialistische of cmmunistische partij, onthielden zich van stemming. Tenslotte heeft Poincaré nog meege deeld. dat na afloop der bespreking o-/er de algemeene en financieele poli tiek een mededeéling zal worden gedaan van de politiek van Elzas-Lotharingen. Poincaré die deze vertrouwens- quaestie de vorige week al aankondg- de blijft spijkers met koppen slaan en vaart <r wel bij. De Duitsch-nationalen en de commul risten leden op hun beurt een nederlaag in den Duitsohen Rijksdag door de <a priori vaststaande) herkiezing van den Sociaal-Democraat Loebe tot voorzitter van den Rijksdag. Loebe kreeg 318 van de 448 stommen. De Duitsch-nationalen stem dra blanoo, d communisten na- turlijk op hun eigen candidaat. De sociaal-democraten wreekten zich met succes op de houding der Duitsch- nationalen door te weigeren op den Duitsch nationalen candidaat voor* den post van eerste vice-president te stem men. (Graef) en eveneens te weigeren te stemmen op den naam van den com munist die voor de candidatuur voor jiet derden vice-presidentschap in aanmer king kwam Tenslotte werd toen de Cen trum-man Esser eerste vice-president, een lid der Volkspartij tweedeen Graef tot derde vice-president gekozen! Deze gang van zaken was zeker niet onvermakelijk. Müller is inmiddels nog geen stap verder gekomen met zyn kabinetsfor matie daar hij van Braun ten antwoord heeft gekregen (zooals te verwachten was) dat deze het niet mogelijk acht de samenstelling der Pruisische regeering afhankelijk te doen stellen van die der Rijksregeering. Wij hebben gisteren reeds uiteengezet waarom uit eenvoudig technisch oogpunt deze éénvormigheid al onmogelijk is. F. A. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cesta per regeL de Na miss Pankhurst's dood. Mevrouw Emmeime Pankhurst. bekende suffragette, moeder van strijdlustige suffragettes Chris tabel Estedle Pankhurst, is te Londen overle den. zooals wy al meldden. De Tel. tee kent bij het doodsbericht aan: De bekendste figuur uit den woeliger, suffragette-tijd dien Engeland tusschen de jaren 1906 en 1912 doormaakte, is met Emmeline Pankhurst heengegaan. Een historische herinnering overigens, in onze dagen, waarin een conservatieve regeering zelfs aan de bakvisschen stem recht toekent! Mrs. Pankhurst. als Emmeline Goul- den in 1859 te Manchester geboren, was dit moet voorop staan een vurige repiihlikemsche en als zoodanig een ge boren vijandin van het hechte Britsche koningschap. In 1879 gehuwd met den feministischen advocaat Pankhurst. wijdde zij zich weldra aan alle onder nemingen tot uitbreiding van do vrou wenrechten; ijveriger nog en heftiger, toen haar man na korten tijd was ge storven. Emmeline Pankhurst was in middels lid geworden van de socialis tische onafhankelijke arbeiderspartij. Nadiat zij in 1903 de „Women's Social and Political Union" had opgericht opende zij in 1908 haar politdeken veld tocht, door vaar de „Ladies' Gallery" in het Lagerhuis een vlag neer te laten met het opschrift „Vrouwenkiesrecht! Toen zij later met geweld in het La gerhuis wilde binnendringen, werd zij gevangen gezet. Zij begon een honger staking, hei-haalde deze by latere ge legenheden nog meerders malen in totaal heeft zij haar ..militante" tac tiek vijftien maal achter slot en grendel geboet Ook overigens had zij he; hard te verduren. Noch de politie, noch het publiek op vergaderingen ging zacht met haar om. De opwinding en geweld- dagdigbeid der militante suffragettes steeg nog, toen zy zich ook in haar hoop op de liberale staatslieden L-ovd George Asquith bedrogen zag. Asqtmh werd per soonlijk zelfs gemolesteerd; de meest opgewonden dames opereerden met den brandfakkel en met vernielingen hier en overal. Sinds 1912 echter taande de beweging, tot het uitbreken van den oorlog, toen mrs. Pankhurs. ijverig de recruteering dei- vrouwen voor den oorlogshulpdienst ter Imnd nam! Tegen het eind o van den oorlog bereikte zij eindelijk het doel van haar streven; het vrouwenkiesrecht weid op Februari 1918 tot wet, onder den indruk juist van de waardevolle diensten, die de vrouwen hadden bewezen. Na den oorlog vertoefde mrs. Pank hurst met haar dochter Gbristobel meest in het buitenland, vaak om herstel voor haar geschokte gezondheid te zoeken. In 1914 heeft zij mémoires („My Own Sto ry") gepublceerd. Titulescu naar Belgrado. Naai- een bijz. correspondent van de 3 es ter Lloyd" mededeelt, wordt de Roameensche minister van Buitenland- sche Zaken Titulescu in Belgrado ver wacht. Hij zal een samenkomst hebben met den minister van Buit miandsche Zaken van Zidd-Slavië Marirkowitsj en door den koning in audiëntie worden ont vangen. Na een verblijf van twee dagen vertrekt Titulescu weer naax Boekarest Naar officieel wordt medegedeeld, zal lijj te Belgrado alleen die quaesties be spreken die met de aanstaande confe rentie der Kleine Entente in verband staan. In welingelichte kringen wordt verze kerd dat de vraagstukken, die door Titu lescu en Marinkowitsj zullen worden be sproken, van geen belang zyn voor Tsjecho-Slowakije. Daarom duikt de le zing op van een toekomstig Balkan-Lo carno. Het bezoek van den Rocmeen- schen minister van Buitenlandsche Za ken aan Belgrado wordt om die reden in diplomatieke kringen van groote be- teekenis geacht. Als de vrouwen vergaderen. (Van onzen Londenschen correspondent) In de gildehal te Plymouth is deze week het jaariyksch congres gehouden van het coöperatieve vrouwengilde. Het is een zeer onrustige functie geweest die de anti-feministen een nieuw mid del heeft verschaft om te Uveren tegen ruime deelname van vrouwen aan het opbouwend en hervormend werk in der. staat. Op dat congres is n.1. opvallend gebleken dat althans die groote groep van vertegenwoordigende vrouwen de zelfbeheerschingde matigheid en de nuchterheid misten, die voor succesrijk vergaderen en voor nuttige construe tieve bespreking in gemeenscloap - noodig zijn Meer dan duizend moeders en huisvrouwen uit alle deelen van de Britsche Eilanden waren samengekomen De besprekingen waren van den beginne af wanordelijk en driftig. De vergader zaal weerklonk voortdurend van de in terrupties. De spreeksters werden een voor een uitgejouwd, zoodat zü zich niet verstaanbaar konden maken De lawaai- maaksters, dSe ook haar zegje wilden doen. werden op haar beurt weer uitge joeld door de vrouwen, wie het spreken was belet. Kreten als „schande", zitten", .houd je mond" klonken uit alle richtingen door de zaal. En verscheiden opmerkingen, die ondanks alles hoor baar waren, werden met luid gesis en gefluit begroot. De voorzitster trachtte °P na houden. tevergeefs de orde te herstéöer.. Toer. de hamer ontoereikend bleek nam zy een be! ter hand; maar ook dat bracht de opgewonden vrouwen niet tot stilte. Tegen don ujd dat de ochtendzitting ten einde liep, waren de vrouwen in een toe stand van wilde opgewondenheid, zoo dat zij zich verrb ten in den uitgang en in botsing kwamen met andere groepen vrouwen die in tevaaovergesta'de rich ting een uitweg zochten. Een vschtparij werd nauwelijks vermeden. De vrcuwen drongen en duwden eikaar opey mee de ellebogen. En de druk werd zoo groot dat de zwakkeren haar armen bezeerden tegen de muren Met dat al kan men nog wel ongeveer Dagaan waarom deze vergadering was belegd. Man wilde er het hart luchten ten aanzien van vele maatschappelijke misstanden. De voorzitster verklaarde in haar openingsrede dat slechte woning toestanden in het land verantwoorde lijk moetan worden geacht voor het feit dat zooveel jonge menschen den verkeer den weg op gaan. „Verscheidene jonge vrouwen", verklaarde zij. ..zijn tot een slecht leven gekomen, niet omdat zij van nature slecht waren maar omdat de omstandigheden van haar leven haar geen kans gaven en zij dus van die omstandigheden de slachtoffers wer den". Ook onwetendheid was een grocte factor die zonde en onwetendheid hielp bevorderen; daarom moesten de voor deel:-.-. van een middelbare-school-op- voeding beschikbaar zijn voor alle jonge menschen. ongeacht maatschappelijken stand. Ook uit den boezem der vergade ring trad groote ontevredenheid over de regeering aan den dag. De regeertog verlaagde door haar maatregelen ten behoeve ven de betere klasse den leietus- standaerd voor da massa. Zco vierde de criüék hoogtij; maar ze droeg zoo zeer het karakter van afbreken in het wilde weg dat ze op de scliaarsche nuchtere vrouwen wcir.ig indruk kor. w-ken. De vergadering protesteerde verder allerhe vigst tegen den intocht ra vreemde lingen. die werk kregen in schouwburgen en music-halls en als dienstboden De wouwen stélden zich klaarblijkelijk op het standpunt dat betaalde huishou delijke diensten tot het verleden moeten bshcorcn. Want zU moeten even goed als iedereen weten dat het aanbod voor huiswerk, voor zoover het van Eng el - sche vrouwen komt, nog niet voor tien percent in de vraag kan voorzien. De Engelsche Geysendorffer. (Van onzen Londenschen correspon dent). Sir Alan Cobham is een soort Engel sche Geysendorfer die wie landen en werelddeelen per luchtvaartuig heeft bezocht. Men weet dat hij dezer dagen is teruggekeerd van een langdurige lucht reis door Afrika. Hij streek tenslotte weer neer in zijn vaderland, in de scha duw van Westminster, zooals hij inder tijd ook deed na zijn vlucht Australië en terug. Bij een ontvangst te Rochster heeft hü mei een paar woorden over zijn jongsten tocht gesproken, waarbij hij nadruk legde op de onschatbare waarde voor de luchtvaart van een vlucht ,in the blue", dat wil zeggen naar onbe stemd verre gebieden. Proefvluchten rond een vliegterrein waren daarbij ver geleken waardeloos. „Je voelt je heel eenzaam in het hart van Afrika" zeïde hü- „Indien er iets mis gaat moet de be manning het probeer en te herstellen. Indien men een onderdeel verliest on derweg, indien het in een kloof of .in een meer stort, kan het niet worden vervangen uit voorraadplaatsen. De luchtreizigers moeten met eigen handen een substituut maken of het zonder het ontbrekende stellen". De bemanning van zes in Sir Alans vhegboot moest klaar staan elke taak be vervuilen. Toen de eerste mechani- cien ziek werd moest zijn helper hem vervangen. De filnuphotograaf moest diénst gaan doen als hulp-mechanicien. Het doel van de vlucht was o.a. te be wijzen hoe zeer men op het gebied van vliegtuigbouw vooruit was gegaan. In derdaad kwam het watervliegtuig in voortreffelijken toestand in Engeland aan, na zeven maanden harden arbeid in vele klimaten en oneer een verschei denheid van omstandigheden. De zelf de schroeven die liet toestel in de lucht brachten, toen het hl November van het vorig jaar zijn tocht begon van de Medway uit brachten het dezer dagen weer boven die zelfde Medway. Het was Oobhams eerste lange vlucht, waarin hij geen schroeven had vernieuwd. Auto-grut. (Van onzen Londenschen correspondent). Het vooruitzicht, van verkeersgerief in Engeland is ongunstiger dan ooit. De ellende van het verkeer in Londen is nu zoo hoog gestegen dat de top bereikt schijnt. In deze brieven is wel eens be toogd dat het transport hopeloos vast moet loopen indien geen drastische maatregelen worden genomen. Het kwaad is al lang niet meer tot Londen of andere groote steden beperkt. Ook buiten de steden doet het zich meer en meer gelden. Aangezien de sta tistiek vertelt dat het aantal motor voertuigen in het land nog met 4000 per week blijft toenemen is slechts te voorzien dat de toestand nog ernstiger zal worden, zoo ernstig dat snel vervoer eenvoudig geheel onmogelijk zal worden en de ongerijmde toestand zal ontstaan nu reeds sporadisch in de City aanwe zig, dat men te voet veel sneller voor uitkomt dan per as. Een aantal motorfabrikanten ir. Enge land haasten zich om de komst van die volstrekte verkeersverlamming te ver haasten. In navolging van een hunner, die al lang ..baby-auto's" maakt, hebben een drietal fabrikanten „den wagen voor de nederigen" op de markt geworpen Afgaande op hun aankondigingen kan men voorzien dat er straks elke week een duizend nieuwe „baby-auto's" op de wegen zullen komen, om de alsnog be' sch.kbare gaatjes in de opstoppingen te vullen. Zij willen aldus motorgenot ver schaffen aan de klasse die geen Fordjes of Morrisjes kan betalen. De wagentjes kosten iets meer dan een honderd pond een bedrag dat uiteraard slechts be hoeft te worden opgebracht in minieme termijnen over een lang tijdsverloop. De tijd lykt niet ver meer dat hef bij zonder distinctief zal zün er geen auto Homen Christo. t De literator Hoenem Christo is over leden. De N. R. Crt. schrijft: Mei den heer de Homeoi CSiristo. die bij een auto-ongeluk m Italië een plot- sv-irgen dood vond. veröwyal een fcee- ker.aehtige figuur uit het openbare lever, van deze stad Teekenacht: - zoowel naar het insxaHjk als het uiterlijk Zoon van een invicodryk Portugeesch staatsman dankte Homem Christo zyn opkomst ten deele aan de verwarde om standigheden van na den oorlog. Hy was de ziel van oen vaag genootschap, dat rich noemde les ami's des lettres fran chises en eer een wereldhch-intematio- naal dan letterkundig karakter droeg. De schrijver Rosny (de oudste) was voorzitter en de bijeenkomsten hadden weinig om hot lijf- Er kwam een ,ge- mened" gezelschap en liet voornaam ste doei was wdl. de banden tusschen de Latjjnsche landen te vernauwen. Homem Christo zelf was een voortvarend en ver mogend man. die os, tezamen met de begaafde Rachilde een beek schreef een klinkenden lofzang aan Mussolini wijdde. Zijn zorg over een boekhandel- theescher kerij uitstrekte en indertijd zijn wexische woning openstelde voor een ontvangst van professor dr. Solver- da do Grave door Marcel Prévos t. DE STORM VAN GISTEREN. SCHEPEN IN NOOD. Op de Zuiderzee. De Lemster-vischvloo'die gistermor gen ter vischvangst was uitgevaren, is door den storm overvallen en verschil lende vaartuigen, die weer te Lemmer zyn binnengekomen, hebben meer of minder averij opgeloopen. De Lemmer 78, schipper A. Koornstra en de Lem mer 91, schipper A. Scheffer, kwamen met gescheurde zeilen binnen. De kapi tein van een binnenkomende motor boot rapporteerde dat hy door den storm de sloep had verloren. Op de Oosterschelde. Tijdens het stormweer van gisteren geraakten de zeilschepen Hpcp op Wel vaart, schipper v. d. Adel, De Onder neming, schipper Hoogendoom en Ver trouwen, schipper Fluit, op de Ooster schelde in nood, doordat de tuigage en zeilen overboord sloegen. Het beielngs- vaartuig Trio der N.V. Hoogeboezem en v. d. Tak's Bergingsbedrijf heeft alle schepen behouden te Wemeldinge bin nen gebracht, behalve De Onderne ming die door de Trio naai- de Kreek is gesleept- Bij Hoek van Holland. Gisterochtend is de sleepboot Maas sluis van L. Smit en Oo's Internationale Sleepdienst, mei een sleep van vier zol derschuiten. elk geladen met basalt, dat by de Delflandsche hoofden gestort moest worden, de pieren te Hoek van Holland uitgevaren. De sleep zal zoo- wat een uur buitengaats zijn geweest, meldt de N.R.Ct.. toen de wind opstak. Door de hevige windvlagen braken de sleeptrossen, waardoor drie van de bak ken lossloegen. Elke bak was met twee man bemand. De Maassluis koerste met een bak welke nog in verbinding met de sleepboot was naar Hoek van Holland terug, vanwaar inmiddels de sleepboot Atlas, van L. Smit en Oo's Liter. Sleep dienst was uitgevaren om te trachten met de stuurloos ronddryvende bakken verbinding te krygen. Buitengaats op ongeveer 500 meter ten noorden van de pier heeft de Atlas met de zolderschuiten contact weten te krijgen. Door de hooge zeeën sloegen kort daarna echter opnieuw twee bakken los. De Atlas koerste met een bak naar den Nieuwen Waterweg In tusschen had de loodseommissarLs bevel gegeven dat de reddingsboot moes uitvaren Het gelukte de Atlas den bak behouden binnen te brenger., waarna de sleepboot onmiddellijk opnieuw uitvoer ten einde te trachten me: de beide ach tergebleven bakken verbinc ing te krij gen. hetgeen na betrekkelijk korten tyd gelukte. Daarop is de Atlas met de beide bakken terwijl de reddingboot hi de nabijheid bleef naar Hoek van Hol land gevaren, waar het transport be houden is aangekomen. GEEN STAKING BIJ VAN GEND EN LOOS. 130.300 GESTORT. Naar het Hbld van arbeiderszyde ver neemt heeft de directie van Van Gend en Loos den eisch van f 130.300 in het pensioenfonds t« storten ingewilligd. Aan dc directie van de Nederlandsche Spoor wegen en aan de vakbonden is hiervan kennis gegeven. Eén staking is daardoor voorkomen. RADIO-PROGRAMMA. ZATERDAG 16 JUNI. HILVERSUM 1069 M. 12-502-00 iAmchmuziek door het Trio Verhey. 2.004 30 Aansluiting van het The ater Tushinsky tc Amsterdam. Het thcatcr.orke»t, jazzband cn solisten o. 1. van Max Tak. 6007.45 Concert door het Om roeporkest. 8.00 VARA*avond. V.A.R.A»Tooneel onder leiding van Willem van Cap. pellen. .Artikel 188". blijspel in 1 be. drijf van H. Hcyermans. Frits Kunst. Burgemeester. J. Corljé. Mevr. Kunst, z'n vrouw A. Corljé'Haffner. Tol. .cm^sccrctaris J. van Geldcren- Dc Wet, wethouder van Onderwijs. D. Visser. Stom. wethouder van Finan« cicn J. Dclcour. Staal. Commissaris v. Politic W. van Cappellen. Jansen. bo« de K. Boomsma. 9.00 OptTcdcn van het ..Eerste Am» sterd. Amatcur»Acoordeonkwartet ..Kunstgenot". 9.45 ..Demasqué", Psycholog. spel in 1 bcdr. Hij W. v. Cappeilen. Zij NV. Crooy. 10.3011.45 VARA. Aansluiting van de Cinema Royals te Amsterdam. Or» kest onder leiding van Hugo de Groot HUIZEN. 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. (K.R.O.*uitzendinficn, uitsluitend). 12.30 K R O. Tijdsopgave. 12.30— 2.00 Lunchmuziek door het Trio Trio Winkels. 5230—7.00 Dincrmuziek. 7.7.50 Cursus Nederlandsche taal. 7230 Spreker Prof. dr. H. F. M. Huy« bers van dc Keizer Karei Universiteit tc Nijmegen: De Contra«reformatie in het Zuiden. 8.00 Concertavond m.m, van het K. R.O.«kwartet bestaande uit mej. Mia Tibhc. piano. Louise Wijngaarden, viool. Henri Tibbe. viool en Jan Wagcmaker, cello. Verder orkest, koor en solisten. Spreker: de Wclccrw. Pater Iwan Kologriwow SJ. Onder» werp: Van Raspoetin tot Lenin". DAVENTRY 1600 M. e* LONDEN 361 M. 10.35 Kerkdienst. 1.202.20 Het Carlton»octet. 3.5O De band van de Royal Airfor cc. M. Bowers, sopraan. H. Costigan. bariton. 5.35 Klnderuuxtjé. 6 20 Concert»orgelbcspeling. 6.50 Nieuwsber. 7.(15 Vaudeville. 7 20 Het omroepprogramma 7.35 Bach's sonaten voor fluit en piano. 7 45 Cricketewedstrijd. 7.45 Operettemuziek. B Richmond, sopraan K. Lark, bariton. Omroep orkest. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing: Holidays in Britifn. 9.50 Nieuwsber. 9.55 Variété. 10-5512.20 Dansmuziek. ?ARYS „RADIO.PARIS", 1750 M. 105011.00 Gr&mofoonmuzick. 12.502.10 Gramofoonmuziek. 4.055.05 Dansmuziek. 8.50—11.20 Symphonicconcert. Daar» na oude en moderne walsen. I.ANGEXBERG, 469 M. 1.252.50 Orkcstoonoert. 6.207-15 Orkestconcert. 7.50 Faust's Vcrdammnis", «dram. legende van Berlioz. H. Stolzcnbcrg. sopraan. A. Kohmann, tenor. H. Schey has. Phflharm. orkest van Berlijn. Daarna tot 1.20 Dansmuziek, cn vtoo» lijk programma. KÖNIGSWUSTERHAUMN. 11M M (ZEE SEN). a 12.20—1-20 Lezingen. 4.205.20 Orkestconcert. 5.208.05 Lezingen. 8 05 ..Faust Verdammnis", van Berlioz. Philharmonisch orkest, koor cn soli. 10.5012.50 Dansmuziek. HAMBURG 395 ML 4.35 Kamermuziek (Hobo. fluit fa> got, piano). 5-20 Hoorspclmuziek. 6.20 Vroolijk oonccrt. 9.35 Wagner«avond. Groot orkest, koor en solisten. 52306.20 Dartsnnrzick 7.05—750 Triooonoert. 8351035 Orkestooncert INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Cent» per regeL AMSTERDAM Heerlyk verfrissdiendj Vrij van essences. Koop nog heden een flesch ^Eenige fabbl Arendskerk 13 Juni 21 u. van Hom burg n.è Rotterdam. Aloious p. 13 Juni Perlm. Amsterdam n. Java. Breda, p 18 Juni Vlissingen. Antwer pen n. Rot terdam- Boskoop 12 Juni te Guayaquil v Am sterdam. Bengkalis 13 Juni v. Rangoon n. Java. BUttton 12 Juni v. Kaapstad naar Mos selbaai. Christiaan Huygens 14 Juni te Genua Amsterdam n. Batavia. Drechtdijk !2 Juni v. Cristobal. Rot terdam n. Paclfickuri. Djember 14 Juni 7 u„ te Belawan, Rotterdam v. Batavia. Gaasterland 26 Juni te Lae Palm as verwacht, Ro»ano n. Rotterdam. Orootendyk. 13 Juni te Portland. Pa- cifickust n. Rotterdam. Hex kerk 14 Juni r. Port Said. Bom bay n. Rotterdam. Jagersfontein 13 Juni v. Marseille n. Antwerpen. Beira n. Rotterdam. Jason 12 Juni v. Oorral n. Coronel. Koningin der Nederlanden 13 Juni v. Batavia n. Amsterdam. Le Mairc 13 Juni te Belawan Deii. Moerdijk, 13 Juni te Cristobal. Rotter dam n. do Paciflckust. Nlas 14 Juni v. Antwerpen n. Rot terdam. Ouderkerk p. 14 Juni Gibraltar, Am sterdam n. Wladlwostock. Oostkerk. 14 Juni v. Penang, Rotter dam n. Japan. Oberon 14 Juni v. Pto. Columbia n. Carthngena (Ooi.) Polydorus 12 Juni Padang n. Am sterdam. Rhea 13 Juni te Porto Rloo v. 9t. Thomas. Reggestroom 13 Juni v. Degtwna n. Lagos. Rijnland 13 Juni v. Lagos n. D rala. Streefkerk p. 13 Juni Pcrim. Rotter dam n. Bombay. Springfontein 13 Juni te Port Said. Amsterdam n. O. Afrika. Tabanan p. 14 Juni 7 u. 35 m. Gi braltar. Rotterdam n. Batavia. Tasman 13 Juni v. Batavia n. Singa pore. Tambora 16 Juni 12 u. te Mars ..'.e verwacht, Batavia n. Rotterdam. TJikarang 13 Juni te Sjanghai v Bata via. TaponoéÜ 14 Juni Hamburg n.Bre men. Tjorlmal p. 13 Juni 22 u. 8uez. Rot terdam n. Batavia. Vulcanus 11 Juni v. Kingston. J. n. Jaomel. Vlieland 14 Jnnd te Amsterdam n W -Afrika. IJstroom 14 Juni te Amsterdam v. Hamburg. VOOR DE KINDEREN. Daar snort het tcuw naar omlaag. Labbcr* noekas cn Simffelgraag zien vol spanning toe. Dc lus aan het einde van het touw nadert het uitgestoken voetje van Knagelijntje, kruipt er omheen en dadelijk haalt Leo met een korte ruk dc lus aan. Het wild is gevangen! Knagelijntje wil opstaan om te zien, welk beest het op haar voet gemunt heeft, maar voor ze dat heeft kunnen deen, wordt ze om hoog getrokken en zweeft ze tusschen hemel en aarde. Gelukkig houdt ze het dierbare frontje van Labbernockas stijf vast, ander; was het een ramp geworden.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 15