Heringa Wuthrich, Haarlem BURGERLIJKE STAND HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 15 JUNI 1928 Centrale Verwarming (Adv. Ing. Mcd.) 21 VLIEGERS OVER VALLEN. Door den storm. EéN DOODE? Een en twintig bomibavdeervliegtuigen zijn nafol) Parijs door een storm over vallen seint Reuter. Slechts vier vlieg tuigen konden le Bourget bereiken. De bemanning van zeven andere toestellen schijnt in veiligheid, doch omtrent het lot der andere tien ontbreekt elk be richt. De een-en-twintig bcmfoarcteervlieg- tuïgen, die gisteravond om 9 uur Mal- zeville verlaten hadden in de richting van Le Bourguet zijn in den nacht in de buurt var Parijs door een zwaren storm overvallen. Het vliegterrein van Le Bourget was niet verlicht, tengevolge van een defect. Vier vliegtuigen konden landen: een, met vier man aan boord, verbrak de omheining, zonder dat daar bij iemand gewond werd; eon ander vliegtuig, dat bij Meaux daalde, sloeg om en werd vernield, de inzittende kre gen lichte verwondingen; een ontred derde tweedekker viel bij Luzargeeen luitenant-waarnemer is gedood, de be stuurder heeft zich met een valscherm in veiligheid gebracht, Tusschen Beau- vais en Le Bourget zijn drie vliegtuigen met averij gesignaleerd. Reuter seint, uit Parijs: Het blijkt thans d-" slechte één vlie ger gedood is: drie machines zijn ver nield. maar verdere slachtoffers zijn er niet. Alle andere vliegtuigen zijn veilig geland op verschillende vliegvelden. HET GOUDEN FEEST VAN BLOEMBOLLENCULTUUR TE HILLEGOM. EEN TENTOONSTELLING. De afüeeling van „Bloembollencultuur" heeft een ledenvergadering gehouden tot. Voortzetting der besprekingen over een waardige viering van het 50-Jarig be staan der afdeeling in Februari 1929. De voorzitter de heer R. Veldhuyzen van Zater. leidde het onderwerp In. Er is moed r.ocdig om de zaak aan te pak ken, zei de voorzitter; hij wenschte nu van de vergadering te hooren of deze moed aanwezig is. Het bestuur had gedacht aan een voorjaarstentoonstelling waarvoor thans het vooruitzicht op een geschikt lokaal bestaat, namelijk het in aanbouw zijnde veilingsgebouw. Verschillende leden spraken hun meen ing uit. Daarna stelde het bestuur voor oen tentoonstelling van gebroeide bloembol len ta-houden en een tentoonstellings commissie te vormen, bestaande uit de heeren C. Ludwig, L. van Til Lzn., P. Lommerse Fzn., D. van Egmond eii Joh. Veldhuyzen van Zanten. Deze commissie zal rapporteeren voor 23 Juni a.s. De veilingzaal heeft een ruimte van 1400 vierkanten meter, de tentoonstel ling zal gehouden worden in de eerste week van Februari 1929, waarin de af deeling 50 jaar geleden opgericht is. Voorts is gedacht aan een vollegronds- tentoonstelllng in dien zin, dat. de be planting der gemeenteparken meer tech nisch en waardevol uitgevoerd zal war-, den. De medewerking van het gemeente bestuur moet dan vroeg ingeroepen wor den. Ook was er een plan om iets blij vends te stichten. Thans is dus het wachten op het rapport der gevormde tentoonstellings commissie Deze begon direct na de sluiting der ledenverga-dering met Uver aan de besprekingen. EEN REIS VOL MISèRE. AANSLAG OP DEN HEER SCHUTTEVAER. Gisterenavond heeft de oude heer Schuttevaer in de groote saai van het gebouw „Odeonte Rotterdam een le zing gehouden over zijn trip naar New- York en hoe het gekomen te dat hij tot nu toe niet verder is kunnen gaan dan tot Plymouth, schrijft de Msb. Na allerlei wederwaardigheden en veel tegenspoed is de reis dit voorjaar einde lijk begonnen. En daarmee tegelijk de misère. Want toen de bemanning aan boord zou gaan, vroeg kapitein Smit direct 300 gage vooruit. Schuttevaer .had dit niet bij zich en de heer Smit wilde niet aan boord vóór zijn vrouw het geld had. Een vriend van den heer Schutt ,-aer heeft het toen voorgescho ten. De misère bleef en er was steeds on een igheld onder do bemanning. Over den tocht door het Kanaal bij vliegend stom weer vertelde de heer Schutevaer, dat als hij niefc bijtijds had ingegrepen de kapitein meende het beter te we ten - de „Schuttevaer" zeker te pletter geslagen was togen de rotsen, want de boot koerste dwars naar den wal. Schut tevaer had reeds „dag boot" gezegd, zoo zeker was hij ervan, dat er ongelukken zouden gebeuren. Eindelij! in Margate aangekomen, begon de misère opnieuw met den ka pitein, die weer gage eischte. „Deze goede kapitein", aldus de heer Schutte vaer, bracht mij in de grootste zorg tot schreiens toe". Schuttevaer had geen geld meer en moest wachten tot het hem van de inzamelaars werd gezon den. Na dagen :n Margate te zUn blijven liggen (dit gaf kapitein Smit 10 gulden per dag en daarom maakte hij zoo wei nig haast.) heeft de boot Schuttevaer eln.'i-jiyk Plymouth weten te bereiken, maar van verder gaan was geen sprake mscr. deur financieele steunen ten eencn male ontbrak. Ook de dagen in Plymouth zijn alles behalve aangenaam geweest. Het is zelfs zoo ver gekomen dat op een goeden nacht het was omstreeks twaalf uur en de oude Sotouttovaer iag te slapen in de boot door stuurman Kruithof met een mes een aanslag v/erd gepleegd op het leven van den ouden Schuttevaer. Bij de worsteling die ontstond moet de sbuurman telkens hebben geroepen: „Nu is de boot ons". De oude heer Schuttevaer heeft zioh editor weten te redden door in nachtgewaad uit de boot op den wal te springen. Soh-uttevaer Jr. meent dat Kruithof geheel gehandeld heeft onder invloed van kapitein Smit, want deze stond het geheele geval kalm aan te zien, zonder zijn maatregelen als gezagvoerder te nemen. Deze zaak is in handen gesteld van den consul te Plymouth. van wlen Schubtevae- vier weken uitstel van stor ting van de cautie voor de achterstallige gages heeft gekregen ten einde zijn za ken te kunnen regelen. Aan het slot vaai zijn, lezing zeide de heer Schuttevae'-, dat de onderneming tot nu toe mislukt is louter en alleen als gevolg van de ruzie aan boord en van het gebrek aan gelAls deze twee zaken opgelost zijn, dan zou de Schut tevaer zeker New-York bereiken. eeds verschillende personen hebben zich aangeboden o.n zonder gage den tocht mee te maken. FELLE BRAND TE ROTTERDAM. DRIE GEBOUWEN TOTAAL VERWOEST. Donderdagavond heeft brand gewoed in do stalling en in een bergplaats voor brandstoffen en In twee woningen van den kolenhandela-ar J. Groenendijk aan den Zuidhoek te Rotterdam. Omstreeks vijf uur bemerkte de ko lenhandelaar, dat er in een schuurtje naast den paardenstal brand was uit gebroken in een hoop stroo. Het vuur, aangewakkerd dcor den straffen wind, greep snel om zich heen. De vlammen vonden gretig voedsel in de opgeslagen kolen eh een voer hooi, zoodat dan ook weldra de geheele stalling in lichte laaie stond. Spoedig werden ook de woningen door het vuur aangetast en binnen een half uur na het uitbreken van den brand was het complex een prooi der vlammen. Weldra stortten de daken in, waarna de muren, die nog waren blijven staan, begonnen in ts val len, zoodat cle brandweer een dezer mu ren moest omtrekken. De brand heeft zóó fel gewoed, dat de deuren van perceelen aan de overzijde geblakerd zijn. Groenendijk was laag tegen brand verzekerd, meldt het Hbld. DE STORM. Boomen ontworteld. Tengevolge van den hevlgen storm is Donderdagmorgen vroeg op de Prinses- sekade een boom ongewaaid, evenals in de Hedastraat. Door den dienst Hout en Plantsoenen werden beide boomen weer overeind gezet. Op het Verwulft zijn twee zware tak ken afgewaaid. Op de Pijlslaan woei de wind zóó krachtig tegen de boomen aan de Noord, zijde aan, dat er in de lengtezijde van de laan een breede scheur in het ver harde gedeelte kwam. Aan de Oldenbarneveldtlaan woei een zware boom om en kwam terecht op perceel 9 aldaar, bewoond door den heer N, Aan dit perceel werd heel wat schade aangericht; een schoorsteen viel omver en sloeg een gat in het dak ter wijl tevens een gedeelte van de kroon lijst verbrijzeld werd. Te Heemstede. 't Is te begrijpen, dat een gevaarte als het circus dat thans to Heemstede op het Valkenburgerplein sUat een groote windvang is. i: JOr den hevigen wind kwam er gisteren te veel speling in de ijzeren stanr -i aan de spantou wen bevestigd varen. Daar de grond te los is heeft men de staven moeten ver vangen door zware houten palen. Een ploeg arbeiders van dertig man is voort durend buiten het circus om te contro leeren of alles wel stevig genoeg blijft. VERKEERSONGELUKKEN Tc Blocmendaal. Donderdagavond half acht had op den hoek van de Donkere laan en don Bloemendoalscheweg een aanrijding plaats tusschen een autobus bestuurd door den heer S. uit Haarlem en een luxe-auto bestuurd door den heer T. uit Lisse. Dezo laatste reed volgens het politierapport aan don linkerkant van den weg en had geen signalen gegeven. De luxe auto werd voor geheel in el kaar gedrukt en moest naar een garage gesleept worden. De autobus was ook be schadigd. De bestuurder van den luxe- auto had verwondingen aan hoofd en hand bekomen. Te Acrdcnliout. Hedenmorgen reed de vrachtauto van de firma N. uit Haarlem op den 2and voor ter weg. Aan den rec-hterkant van dien weg liepen D. P. en W. twee ge meentewerklieden va.n Bloemendaal met. een handwagen. Vermoedelijk door slippen reed de auto op deze personen toe. waardoor zij bekneld werden tus schen de auto en den handwagen, die tegen een boom botste. Een geneesheer uit Aerdenhout was spoedig ter plaat se en liet de gewonden naar het gast huis te Haarlem vervoeren. W. moest daar ter verpleging blijven. Hjj is evenwel niet levensgevaarlijk ge wond. ZWEEDSCHE STUDENTEN TE HAARLEM. Het Zweedsche studentenkoor Orphei Driingar (Dienaren van Orpheus) uit Upsala, dat onder leiding in den be kenden componist -ugo Alfven hier te lande een aantal concerten geeft en o.a. te Apeldoorn voor de Koningin heeft gezongen maakte vandaag met twee sight-seerings-cavs een tocht door Hol land's duinstreek. Omstreeks half een reden ze door Haarlem. HET VERKEER OP DEN WEG HAARLEM AMSTERDAM. Het tijdelijke één-richtingverkeer is onhoudbaar KAN HET ANDERS? In ons nummer van Dinsdag hebben1 wij medegedeeld, dat het asphaltee- ringswerk aan den rijksweg Haarlem- Amsterdam thans zoover gevorderd is, dat heb verkeer niet meer door de stra ten van het Amstcrdamsche kwartier behoeft plaats te hebben. Alles gaat weer over dsn rijksweg. Maar er moet nog een gedeelte van den weg (bij het einde van de sbadsbe- bouwing van KaaTlem) ter lengte var. ongeveer 180 Meter geasphalteerd wor den. Er is voor het verkeer overgelaten een gedeelte van den ouden straatweg van 2.70 M. breedte Daarover' ga. t hot verkeer nu afwis selend in één richting. Aan eiken kant staat een politie agent met roode en groene vlaggen 's avonds lantaarns) gewapend, die het. verkeer leiden. Nu eens kan een stroom auto's en andere voertuigen uit de richting Haarlem passeeren en dan weer van den kant van Amsterdam, Elk. op zijn beurt! Op drukke uren (en wanneer is het niet druk op dezen wég?) ontstaan er verkeersopstoppingen. Feitelijk is de toestand onhoudbaar. Daarbij komt nog dat de nu getroffen regeling ons inziens niet noodig was. Aan den huizenkant van den weg is net bestrate wielerpad van 2'A Meter breedte zoo goed als klaar. Dit rijwielpad loopt uit op het tegel- wielerpad, maar met weinig kosten is in enkele uren tijdelijk een aansluiting op den asphaltweg te maken. Als nu het verkeer, naar Amsterdam over dit bestrate wielerpad wordt geleid en het verkeer naar Haarlem over dc strook van 2.70 M. die gespaard gebleven is van den ouden straatweg, kan een dubbel verkeer toegestaan worden, De verkeersagenten zijn dan ook over bodig. Natuurlijk zal het wielerpad van het zware verkeer te lijden hebben, maar het kan slechte enkele tientallen gul dens kosten om als de asphaltweg klaar is. de noodige herstellingswerken te verrichten. De wielrijders zijn dan op die 180 Me ter tijdelijk van een speciaal wielerpad verstoken, maar nu staat er tcc-h ook een bord: „wielrijders afstappen!". Als deze regeling voor liet dubbele verkeer wordt ingevoerd kan het a-sphal- teering.-.werk ongestoord voortgaan. Min is nu nog druk bezig om het puinbed gereed te makeen, zoodat het nog wel een week z-al duren ook al wordt de ncodige spoed betracht! voor ook dit deel van den asphaltweg klaar is. Het is dus zeker voor den Rijkswater staat de moeite waard om alsnog deze maatregelen voor het dubbele verkeer toe te passen. Waar moet het anders Zondag naar toe als heb mooi weer is en het Zamd- voortsche strand de automoblelbezitters lokt? VOOR DEN POLITIE RECHTER. Met een fietsband geslagen. De oliemolens mogen in Zaandam verdwenen zijn, olieslagers zijn er nog wel. En het blijkt, dat zij niet alleen olie slaan. De olieslager C. G. uit Zaan dam had nog op andere manier gesla gen Inplaats van op het oliezaad waren de slagen neergekomen op mej. A. W. De oorzaak daarvan was volgens G. dat mej. W. hem en zijn vrouw zoo koejeneerde. dat het niet uit te houden was. Met alles werden zij lastig gevallen. Volgens mej. W was zij met een fiets band geslagen, maar verd. zei, dat zijn vrouw alleen met een mattenklopper ge slagen had. Maar tegen de politie had G, gezegd, dat hij wel geslagen had. In zijn requisitoir deed de officier een boekje over verd. open. Hij heeft al vijf veroordeelingen achter den rug. De eisch was f 20 of 10 dagen, omdat het tenslotte een burentwist- was, De politierechter maakte er f 10 van, Hij vroeg of verd. nog in hooger be roep wou. „Nee," zei G. „ik'hou niet van zulke grapjes." Met de boete toonde hij zich weinig ingenomen. ,,Geestesmoordenaarss". Een 37-jarige juffrouw uit IJmulden, die zich' planeetkundige noemt had den heer V. uitgescholden. „Moordenaar" zou ze gezegd hebben. „Bent U een moorde naar?" vroeg de' politierechter zeer for meel aan den getuige. „Ik ben 't mij niet bewust, edelachtbare." De planeetkundige juffrouw vertelde daarop iets heel diepzinnigs, zy had, toen deze getuige aan een paar jongens om een sigaret vroeg, do opmerking ge maakt: „geestesmoordenaars". Daarmee bedoelde ze de sigaretten. Latei- zou ze nog getuige V. voor .smeerlap" gescholden hebben. Dat ontkende de Juffrouw ook. Zij had dat niet rechtstreeks gezegd. Zij had alleen gezegd, dat menschen, die anonieme brieven schrijven smeerlappen zijn. Get. V. had wel eens een anoniemen brief geschreven. Maar verd. had zich daarmede ook bezig gehouden; ook aan de netste ingezetenen had zü de allersmerigste brieven geschreven. Getuige v. d. V. had eens getuigd in een zaak van den Voog*- dijraad tegen deze verdachte De ouder- iyke macht was haar ontzegd. Sinds dien heeft zij tegen de getuigen in die zaak een felle haat opgevat. Een re chercheur van politie uit IJmuiden deed mededeelingen over verd., die allesbe halve gunstig waren. De Officier vond, dat het maar eens uit moest zijn met de smerige brieven. Anders liep zij nog eens tegen lamp. Nu vroeg spr. maar een geldboete, n.l. f 25 of 20 dagen. De politierechter stelde voor, dat mej. M. de verdediging zou overlaten aan haar verdediger mr. v. d. Vegt. Daar voelde ze niets voor. Mr v. d. Vegt deed het toch maar; wees op het onaangename voor verd. van het besluit van een Voogdijraad, waardoor verd, geptikkeld is, ea vroeg de uiterste ciemen'ie. De uitspraak was f 20 of 20 dagen, om dat de politierechter de beleediging door htwoord ..smeerlap" bewezen achcte. DE ZAAK DER VEENDAMMER HYPOTHEEKBANK. VOORTZETTING GETUIGENVERHOOR. Vaz Dias meldt ons uit Amsterdam: De Vierde Kamer der Rechtbank al hier heeft heden de behandeling voort gezet van de strafzaak tegen de oud directeuren der „Veendammer Hypo theekbank", G. J. en G.' P. H. Woltman en A. C. Möhring. alsmede tegen den jud-president commissaris mr. E. M. B. Kortenoever, Als te ruim kwart over tien de ver dachten zyn binnengeleid en ongeveer een kwartier later de Rechtbank haar zetels heeft ingenomen, wordt, opnieuw onder vrij groote belangstelling van pu bliek en balie, als eerste getuige gehoord mr. Wijn veld. rechter in de Rechtbank te Rotterdam. Deze getuige deed cenige mededeelin gen over verd. mr, Kortcncever. die op verzoek van zyn verdediger niet bij dit verhoor aanwezig was. Get. zeide mr. K. van 15 jaar geleden te kennen; toen hy als volontair werk zaam was bij het kantongerecht te Gou da, Van den aanvang af had get. toen van hem den indruk gekregen dat hij iemand was. die als hij aan zyn werk zaamheden zyn volle aandacht besteed de, dsze begrijpen kon; hy was echter niet in staat om zich te concentreeren Als men op zijn ijver speculeerde kon men veel van hem gedaan krijgen; hij gaf echter den indruk: ,.Ik ben hier nu op dit parket als volontair en nu spreekt het vanzelf dat ik. mr. Kortenoever, een benoeming zal krijgen!" Op vragen van mr. Va.n der Moer achtte get. het gezien wat hy van verd. K. weet mogelijk dat verd. het bewuste contract in goed vertrouwen geteekend heeft. Get. heeft nooit gehoord dat mr. K. niet eerlijk zou zyn. Mr, Hoogstra. griffier bU het kan tongerecht te Alkmaar, kwam vervol gens eveneens omtrent de persoonlijk heid van verd. mr. K. eenige verklarin gen doen. Hij zeide verd. te hebben ge kend als een zonderling man, die ech ter niet tot slechte dingen in staat was. Wel was het volgens hem iemand, die impulsief en lichvaardig iets doen kan. Hierna werd verd. Möhring door den president aan den tand gevoeld. Pres.Was mr. Schürmann aanwezig in de commissarissenvergadering van 25 Juni te Hilversum?" Get.: „Ik geloof het wel.". Pres.: „Wie heeft toen de notulen op gemaakt?" Get.: „De heer Spanjersberg". Get. deed vervolgens eenige mede deelingen over het verloop der verga dering. Ojn. stond men geruimen tijd stil bij de calusule betreffende de over dracht- der 962 aandeelen van de „Veen- dammer". aan de „Disoonto'oank voor Crediet-instellingen", waarby verd. mr. K. Verschillende toelichtingen gaf. Pres,: „Ei- zou ter vergadering be sproken zijn dat de overdracht der aan deelen aan de Discontobank slechts tij delijk was." Verd. mr. K.: „Alleen de lieer Span jersberg zal u kunnen zeggen hoe de no tulen zyn opgemaakt." Pres.: „Zijn de heeren Woltman in die vergadering geweest?" Verd. mr. K: „Ja." Verd. Woltman Sr.: Ik was In hetzelf de vertrek, maar ik heb aan de verga dering niet deelgenomen." Wederom werd vervolgens de Rijks accountant bü den Belastingdienst te Haa-'em, de heer Van der Maas. ge hoord. die uitvoerige inlichtingen gaf over allerlei transacties met bouwgrond, waarin zoowel de Veendammer als de heeren Woltman aandeel hebben gehad. DE STORM OP DE ZUIDERZEE. Men seint ons uit F»nkhuizen: Nader vernemen wü dat het ten noor den van den vuurtoren gezonken tjalk is geweest de „Onderneming" sohipper J. van der Meer, welke geladen was met koemest op weg van Ha-rlingen naar Sassenhelm. Het schip is tusschen elf en twaalf uur in den nacht gezonken. De opvarenden zijn echter a-llen gered door de U. K. 26*2 en te Urk aan wal gebracht. Nabij Urk verkeert eveneens een tjalk 'n nood. waarheen het ryksbetonnlngs- vaartuig ter assistentie ls uitgevaren. Te Hindeloopen zijn binnengebracht schipper W. Tromp van de tjalk „Wil- helmina". groot 117 ton, met zyn vrouw en drie kinderen. Sohipper Tromp was Donderdagmor gen van Harlingen vertrokken en werd n den middag door den storm over vallen. Hij erng voor anker en wilde beter weer afwachten, op ongeveer drie K.M. ten Noorden vbn den Noorderdam van Stavoren. Gisterenavond te zeven uur werd de toestand critiek en dreigde het schip te zinken en van zyn ankers los te slaan. De burgemeester van Sta voren riep de hulp in van de reddings- booten te Hindeloopen en Harlingen. Het is de reddingsboot van Hindeloopen ge lukt de vijf opvarenden behouden binnen te brengen. Ook het- scheepshondje werd gered. De reddingsboot van Harlingen wist tegen middernacht eveneens het tjalkschip te bereiken; de opvarenden waren toen evenwel al van boord. He denmorgen hebben de Hindelooper vis- schers ook de tjalk te Stavoren binnen gebracht, Geruchten dat nog meer tjal ken in den storm zouden zijn vergaan, zijn tot nu toe nog niet bevestigd. HOOVER CANDIDAAT. KANSAS CITY. 15 Juni (Reuter). Hoover is benoemd tot enndidaat der Republikeinen by de a.s. verkiezingen voor het presidentschap. VELSEN. HET VERTREK DER URUGUAYERS. HOLLANDSCHE BLOEM BOLLEN NAAR MONTEVIDEO Hedenmorgen om 11 uur zijn de Uru- guayers in alle stilte uit Velsen vertrok ken na een hartelijk afscheid te hebben genomen van den gerant van het hotel en het personeel. De heer Maccio, vice- president van de delegatie sprak zyn har tel ijken dank uit voor de vele atten ties door de inwoners van Velsen aan de delegatie bewezen. De heer J. P. Nyssen. bloembollen kweeker te Santpoort had de aardige attentie den heer Maccio en den trainer een collectie tulpenbollen aan te bieden, wat ten zeerste werd gewaardeerd. IJMUIDEN. AUTO IN BRAND. Hedenmorgen geraakte aan' de Zuid zijde van de Visschershaven de luxe auto van den heer V. in brand. Met be hulp van de aanwezige brandbluschmid- middelen en eenige emmers wat-er kon worden voorkomen dat de auto geheel verloren ging.. De carrosserie brandde echter geheel uit-, tenvyi ook eenige blik ken benzine die in den auto aanwezig waren leégbrandden. De motor, het chassis en de banden bleven gespaard. TELEGRAMMEN VOOR NOBILE. NOG MEER HULP. PARIJS 14 Juni (Wolffbureau). Naar het ministerie van marine mede- deelt werd besloten majoor Guilbaud met zyn- watervliegtuig, dat klaar stond voor een vlucht over de Oceaan, ter beschikking te stellen aan Amundsen voor zyn hulpexpeditie aan generaal Nobile. Guilbaud zal zich Zaterdag naar Bergen begeven. VADSOE, 14 J.uni (Norsk Tel.bureau). Majoor Maddalena zal Vrydagavond naar Kingsbay vertrekken. ROME, 15 Juni (Stefaui.) Om 10 uur gisteravond stond de Citta di Milano in verbinding met de Italia maar de teekens kwamen erg zwak over. Nobile seinde zijn positie welke dan blijkt byna 7 mijl ten Oosten te liggen van die welke hy den I2en j.l. opgaf; er waait dus een Westen wind. Op het oogenblik is de wind Oost, maar het weer laat geen onderzoek per vliegmachine toe. Nobile en zijn metgezellen in veiligheid? KOPENHAGEN, 15 Juni (V.D.) Naar uit Kingsbay gemeld wordt-, heeft de „Citta di Milano" opnieuw verbinding gehad met de bemanning van de „Italia". In zijn radictelegram deelde Nobile mede, dat hij en de zijnen zich veilig voelden, Men weet niet of men hieruit concludeeren moet, dat het hun gelukt is zoover tot de kust door te dringen, dat men hoopt het land te zullen be reiken of dat Nobile met het telegram te kennen heeft willen geven, dat op spoedige hulp gerekend wordt. Sinds het vergaan van de „Italia-1 heeft Nobile de beide andere groepen niet meer gezien. De deskundigen ver klaren, dat het mogelijk is, dat het deel dei* bemanning dat met de „Italia" is afgedreven zeer ver naar. hét Oosten is verzeild geraakt en zich wellicht in de omgeving Van het Koning Karei XII- land bevindt. De Russische ysbreker stuurt recht streeks óp Kaap Smith óaïi. Riiser Larsen heeft gemeld, dat hy een hondenspan met twee begeleiders aan land gezet heeft. Zy zullen in het Noord- Oostland doordringen en daar depots neerleggen. VERGIFTIGINGSVERSCHIJNSE LEN OP GROOTE SCHAAL WARSCHAU. 15 Juni (V.D.) In de Poolsche garnizcenswacht Biale Podia ski zyn 300 soldaten ander bedenkelijke ver giftigingsverschijnselen ziek geworden zonder dat tot dusverre de oorzaak van de ziekte kon worden opgespoord. Men neemt aan, dat deze ziektegevallen het gevolg zijn van het gebruik van bedor ven vleesch of onrein water. Ook onder de burgerbevolking kwamen verschei dene vergiftigings-symptomen voor. De ziekte openbaart zich door hoofdpyn. maagkrampen en verlammingsverschyn- selen. TSJANG NOG IN LEVEN? LONDEN, 15 Juni (Wolffbureau). Naar de Daily Mail meldt, Is Tsjang Tso Lin nog in leven. Aan zijn officieren heeft hij een mede. deeling doen toekomen, waarin hij zegt dat zijn gezondheidstoestand aan het beteren ls. WEERBERICHT naai' waarnemingen verricht in den morgen van 15 Juni medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt. Hoogste, barometerstand 772-3 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 3S-6 te Vardö. Verwachting tot den avond van 16 Juni: Krachtige tot matigen, later af nemende Noord-Westelijke tot Westelij ken wind, afwisselende bewolking, aan vankelijk nog regen- of hagelbuitjes en weinig verandering in temperatuur, later iets warmer. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Vorige stand 75-1 m.M. Stand van heden 764 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: KEIP, Opticien, Gr. Houtstraat 137. THERMOMETERSTAND 15 Juni Hoogste gisterenF. 65 Laagste hedennacht F. 50 Hoogste heden 12 uur F. 55 HAARLEM 15 Jura Ondertrouwd: 14 Juni: J. Elfrink eu C. Cornet, C. H. Voetelink en E, C. Ga lis, S. v. Gend en H P. v. d. Raadt, L. C. v. Soeren en E. G. J. Hoefman, J. C. Stapper en L Buurman, H. Oxsener en C. E. D.'Israël. Getrouwd: 14 Juni: H. J. v. d. Ham en M. W. Blesgraaf, A. J. Roosen- en M. Schlensak, H. A. Duin en J. Schippers, H. Kagoort en N. Bel, T. J. Beumcr en J. Veenhuis, A, Bantjes en J. M. S. Kat. Bevallen: 12 Juni: M. DijkzeulMi- latz, d., 13 Juni: A. E. Matheijv. Leeuwen, z„ J. C. KroonstuiverClaus, z.,_G. H. Bakker—Schreyers, d., A. Bos man—Quist, z., Overleden: 12 Juni: W. Scrube, 47 j. M. v. Heemskerkstraat. 13 Juni: B. Beu- man, 69 j.. Vcorhelmstraat, A. A. Beer- nink—v, Breemen, 76 j., Z. B. Spaarne, M. Niesten, 52 j„ Beeresteeg, J. L, Brug- geman, 70 j.. Heerensingel. 14 Juni: B. Beek, 18 j„ Lcotsstraat. Amsierdarusche Beurs Opgegeven door dc Nat. Cankverccnigir.g VRIJDAG 15 JUNI 1928 Vreemd geld en cheques 'Medegedeeld door de Nation. Bankvereen. teHaarlem) Koersen tot hedenmiddag 12 uur VRIJDAG 15 JUNI 1928 Biljetten Berlijn59 10 —59 37V5 Parijs 9.70 9 85 Belga34 50 —34 90 N'ew-York2.485*— 2.49 Londen12.C8 —12.12 Cheques Berlijn59.18 —59 29 Parijs9 71 9 79 Brussel34 57 34 61 Zürich47 70 -47.83 Londen12.C9H-12 10f4' Rome 13 00 —13 10 Madrid. 41.05 -41 20 Weenen 34 80 —35 (0 New York (Cable)2 48^ - 2 49H Kopenhagen66 42^ 66 55 Oslo 66 425$-66 45 Stockholm66 56 - 66 575$ Praag 7.35 7.45 Staatsleningen Ned. 1923 Ned. 1919 Scheepvaart Oude Vaart Scbeepv. Unie... ilo'ii. Lloyd Paketvaart Oude Boot Nievelt Rottcrd. Lloyd.. Stoomv. Ned Marine Comm.. Marine Pref industrieën Ned. Kunstzijde. Mmkubee. Holl. Kunstzijde. Oude Philips Gew. Jurgens.... r. Suiker..,. I rd.Cnd. Buiten!. Anaconda copper Steel Comm Bank Kol. Bank Indische Bank C» Hand. Mij. Petroleum Pcudawa G.c. Holl. Petr. Kon. Petroleum. Geld Cultuur Mij. H.V. A Java Cultuur Cult. Vorsten!... Dito Actions Kaliredjo Poerworedjo Tabak Deli Mij.™....™. Seoembah Deli Batavia Oostkust. Rubber Amst. Rubber... Lampong Sum... Wai Sumatra.... Vico..., Silau Sumatra... Deli Bat. Rubber Serbadjadi Intercom. Rubb. Amerika Southern Rails.. Wabash....,, 1.30 uur 1.45 uur 77 I. 217^ 35! 4 24C5* I8ó H4H 185 1. 194J-2 en 38 498 - 499 235$ -225 215 750 280 76»/ 128 138 270 181 179 2181 95yt -396 3H% 702 383 1721 455 494 530 1S6 2361 145 123 140 115 170 215 11H 49S 439 3^-226 212 270 181b 1801 395 396 1501 1181 455 494 531 196 23754 130H

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 2