?A BUÏTENLANDSCH OVERZICHT MüLLER-FRANKEN GESLAAGD WIRTH EN BRAUNS VALLEN UIT GEMENGD NIEUWS UIT DE OMSTREKEN HANDELSBLAD SCHEEPSSERICHTEN SPORT EN SPEL fi.4£9 fecMbfto&t oen qbun&m oana MARKTNIEUWS. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 29 JUNI 1928 De tegenvallers. T BELANGRIJKSTE NIEUWS Op het laatste oogenblik dus Is het Centrum omgezwaaid. Alle pessionisme ten spijt is Müller-Franken er dus nog in geslaagd (wat hij zelf ook wel niet meer verwacht sai hebben) een kabinet samen ie stellen Klaarblijkelijk hebben Hindenburg's krasse woorden, dat hij zich niet door zekere fractie de wet zou laten lezen, goeden invloed uitgeoefend, en klaarblijkelijk heeft het eigenzinnige Centrum het niet aangedurfd om een crisis in het parlementaire stelsel te ver oorzaken. Een ernstige tegenslag is het dat het Centrum, na den fi actieleider von Gue- rard te hebben aangewezen voor Verkeer en Bezette gebieden, Dr. Wirth's candi- datuur heeft ingetrokken, en bovendien de portefeuille voor arbeid heeft laten vallen. Deze geste is de wraak van het Centrum om het ondervonden verzet. En 't is alleszins te betreuren dat Wirth afgevallen is. Wirth had deel uit moe ten maken van dit kabinet dat de oude buitenlandsche politiek wil voortzetten. Immers hy is er één der grondleggers van. en zijn deelname aan het kabinet, met Strcsemann en Müller-Franken zou het Duitsche prestige in het Buitenland goed gedaan hebben. Gelukkig is er nog een achterdeurtje, Dit kabinet is onder voorbehoud ont staan. Het draagt een zeer provisorisch karakter. Het zal ter zijner tijd plaats moeten maken voor een ander dat het stempel der groote coalitie zal dragen. Het Centrum zal tegen dien tijd wel wat handelbaarder zijn. F. A. De voorloopige Duitsche regeering gevormd. Nt beslissend onderhoud met de Jeldvra van het centrum die hun stand- pui_„ handhaafden, stelde von Guerard op laatste oogenblik aan Hermann Midler voor om als „verblndings"-cen- trum-minister in diens kabinet te tre den dat dan in den herst definitief ge stabiliseerd zou worden, waardoor de ge legenheid zou openblijven om de bran dende Pruisische kwestie tegelijkertijd te regelen. Von Guerard's denkbeeld viel onmiddellijk in goede aarde en een re geering op de basis der groote coalitie schijnt nu toch tegen het najaar verze kerd. Aangezien nu noch over het vice- kanselierschap noch over de twee andere centrums-portefeuilles meer gesproken werd, had Müller zijn kabinet gereed op justitie en arbeid na. De sociaal-demo craat Wissell zal arbeid zoo goed als ze ker accepteeren maar professor Rad- bruch heeft justitie geweigerd zoodat Müller zich nogmaals tot Koch-Weser gewend heeft om de portefeuille van justitie te aanvaarden. Ofschoon het niet met hun getalsterkte van 25 man overeenstem om twee portefeuilles te be zetten, zullen de democraten waar schijnlijk toestemmen om den minister zetel zoo lang voor een centrumsman „warm" te houden. Of ze daarvoor ech ter him voorzitter beschikbaar zullen stellen is nog onzeker. Een minder be kend man dan Koch zou ongetwijfeld in October gemakkelilker weer kunnen ver dwijnen. Intusschcn heeft het Seniorenconvent den Rijksdag tegen Dinsdag as. 3 Juli bijeengeroepen, aldus de N. R. Ct,, om de regeeringsverklarlng te hooren en het debat daarover op de drie volgende da gen vastgesteld. Dit geldt als bewijs dal men de voorloopige regeeringsvorming althans als geslaagd beschouwt. Boven dien heeft Mar* laatsten kabinetsraad bijeengeroepen. Volgens de Telegraaf ziet het nieuwe ministerie er als volgt uit: Hermann Müller (s.-d.): Rijkskanse lier. Von Guerard (Centrum): Bezette Ge bieden cn Verkeer. Dr. Strcsemann (Duitsche Volkspartij) Buitenlandsche Zaken. Severing (s.-d.): Binnenlandsche Za ken. Wissell (s.-d.): Arbeid. Dr, Curtlus (Duitsche Volkspartij): Economische Aangelegenheden. Dr. HllferdJng (s,-d.)Financiën. Dr. Koch (dem.): Justitie. GrÖner (partijloos): Rljksweer, Dietrich (dem.): Voedselvoorziening. Schiitzl (Beiersche Volkspartij): Pos terijen. Geen vrijlating der autonomisten. De Fransche Kamer was vol en er was onweer in de lucht bij de be handeling der motie over de vrijlating van de autonomisten. De minister van justitie volhardde bij zijn vroeger aan genomen houding. Opnieuw stelde hij op ultetel van do discussie de kwestie van vertrouwen. Wij zijn tegen he<t autonomdsme, maar in het algemeen voor bevrijding van ge vangen zittende Kamerleden. In dezen geest vprak de Elzasser. Groiribach, Kolonel Ploot, voorzitter van de oud- s t rijders vereen igl tig die de aan het. ge zicht gewonden omvat, smeekte Wal te. in pathetische woorden zijn motie in te trekken ten einde geen scheiding te brengen tusschen een deïl van de El zasser bevolking en hot overige Frank rijk, aldus de N.R.C. Walther liet zich dezen keer niet om praten. Met groote gebaren en klom van redenen probeerde hij de Kamer te ver murwen. .Doe een gebaar", zeide hij. „de toestand In den Elzas is vreeselijk". Bij deze woorden barstte bil verschil lende banken verontwaardiging los. Hij smeekte de Kamer om een verzoenend gebaar ten einde de ontevredenheid bij zijn kiezers te verzachten. De Kamer bleef er ijskoud bij. Niet meer dan. tien leden van uiterst rechts klapten hem toen, toen hij van het gestoelte stapte. De aanneming van het voorstel der re geering rr..et 420 tegen 150 stemmen om behandeling van de motie uit te stellen is een Pyrrhus-overwinning. Brusselsche taxi staking. De staking der Brusselsche taxi-öhaui- feurs dreigt algemeen te worden schrijft de Tel. Gisteren is er een vergadering gehouden, waaromtrent het stilzwijgen wordt bewaard. Naar verluidt zullen ook de kleine ondernemingen bij de staking worden betrokken. Het gemeen tebestuur van de voorstad Sint Gilles heeft er in toegestemd., de tarieven met 60 pot., in plaats van met 50 pet zooals te Brussel, te verhoogen. Men hoopt dan ook, dat de staking hier vermeden zal kunnen worden. Hoover geeft zich geheel Medegedeeld wordt dat Hoover van plan Is als minister van Handel af te treden, ten einde zich geheel aan dc campagne voor de presidentsverkiezin gen te wijden. Hij zal zijn verzoek om ontslag, naar men verwacht, vóór 15 Juli a.s. indienen. Patrones van Parijs. De Heilige Genoveva, patrones van Parijs, heeft thans haar standbeeld op de Pont de la Toumelle bij de Notre Dame. Een meendngsverschll was ontstaan naar aanleiding van de vraag of de hei lige haar blik stroamop- dan wel stroomafwaarts moest richten, doch aan het dispuut werd een einde gemaakt door het beeld met den rug naar de Notre Dame te plaatsen, stroomopwaarts kijkende, aldus het Kbld. De beeldhouwer Landowski vervaar digde het beeld uit één steenblok van achttien voet hoogte. Courtney's groote vlucht. Kapitein Courtney is opnieuw opge stegen, teneinde te trachten over den Oceaan te vliegen. Hij vertrok in de lichting van Hort" (Azoren). Behalve Courtney bevinden zich in het vliegtuig ook nog een passagier, een mecanicien en een marconist, aldus de Tel. Courtney wordt hedenavond 6 uur te Horta verwacht; hij zal daar benzine voor den verderen tocht vinden. De be doeling is. dat hij vanavond tegen zons ondergang te Halifax (N. Schotland) arriveert. Drat's moorden. Onder de slachtoffers van Drat, den man, die in villa's in den omtrek van Marseille, achtereenvolgens vijf „ver loofden" schijnt te hebben laten verdwij nen van drie is het lijk gevonden moet zich ook een Nederlandse he gou vernante bevinden. Het was een ontwik kelde, beschaafde vrouw, van heel wat beter manieren dan Drat zelf, die eeni- ge dagen voordat de moord op inej. Focé, het laatste slachtoffer, dat de politie op het spoor van de heele reeks gebracht heeft, spoorloos verdwenen was. Het he?ft de aandacht getrokken dat Drat in de dagen, dat hij met de Nederlandsche gouvernante samen was. een auto gekocht heeft die trou wens onbetaald gebleven is. Roof in Hamburg. Naar uit Hamburg wordt gemeld aan het Hbld. drongen drie mannen in de j betaalafdeeltng van het filiaal van dc West-Holsteinsohe Bank in de gemeen te Bramfeld binnen. Onder bedreiging met hun revolvers eischten zij van den daar aanwezigen employé afgifte van het geld, dat hij onder zijn beheer had. Toen de beambte weigerde aan het be vel te voldoen schoten de bandieten hem neer, terwijl zij in de andere kan- toorkoxners schoten om daar de werk zame employés vrees aan te jagen. Zij wisten uit het gebouw le komen, maar werden achtervolgd. Voortdurend op hun achtervolgers vurend, konden zij echter ontkomen. Geld is hun intus schcn niet in honden gevallen. Doodstraf voor communisten? Volgens berichten uit Tokio heeft de Japansche kroonraad op verzoek van den keizer behandeld een voorstel om de doodstraf toe te passen op leiders van communistische bewegingen. Een besluit werd nog niet genomen, daar geen eenstemmigheid bereikt kon worden. Het voorstel der regeering staat in verband met het feit. dat op het oogen blik 450 oommunisten in Tokio en ver scheidene andere Japansche steden op hun veroordeeling wachten. In dc Japansche pers heeft het voor stel der regeering scherpe critiek uitge lokt en algemeen wondt de wensch te kennen gegeven, dat de regeering. vóór dat verdere stappen worden gedaan, de aanstaande zitting van het parlement zal af wachten. BENNEBROEK. GEMEENTERAAD Donderdagavond vergaderde de ge meenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester den heer K. J. G. Baron van Hardenbroek. Ingekomen waren mededeelingen van Ged. Staten houdende goedkeuring van verschillende raadsbesluiten, o.a. aan koop van grond voor de begraafplaats. De opbrengst der rioolbelasting werd voor 1928 vastgesteld op f171. De 'post op de Begrooting 1927 voor wegen is overschreden met f 8000, die voor onderwijs met f 4000, die voor de brandweer met f400. Aan inkomsten belasting is echter ongeveer f 10. meer ontvangen dan geraamd was en aan dividend- en tantièmebelasting f 4000 meer. Een desbetreffende wijziging van de begrooting werd aangenomen. De vergoeding voor de bijzondere scholen voor Lager Onderwijs werd voor de R. K. School vastgesteld op f 3782.95 in totaal waar echter afgaat f 1902.60 voor de opbrengst van schoolgelden cn f 529.84 aan verleend voorschot over 1926 zoodat uitgekeerd zal worden f 1350.51 Voor de school met den Bijbel zijn deze bedragen respectievelijk f 548.20, f 232.74, f 181.04 en f 134.42, welk laatste bedrag dus uitgekeerd wordt door de gemeente. Op voorstel van B. en W. werd be sloten den gemeente-architect, den heer Kuyt, vergunning te verleenen om voor een particulier wethouder Van Wa- veren te bouwen in afwijking van de bepalingen van diens instructie. Daal de heer Driessen, volontair ter secretarie, tot tevredenheid van B. en W. tijdens de ziekte van den heer Loeff, eerste ambte naar ter secretarie, al diens werkzaam heden waarneemt, stelden B en W. voor hem een vergoeding toe te kennen van f 15 per week. Daartoe besloot de Raad. De voorzitter deelde mede, dat vol gende week de aanbesteding voor de 34 arbeiderswoningen van gemeentewege zal plaats hebben. Er zijn 38 bestekken verkocht aan aannemers uit alle deelen van het land. De belangstelling voor de aanbeste ding is dus groot. Verschillende leden drongen aan op toezicht op de uitvoering m het werk. Bij de rondvraag klaagde de heer Vis over het snelle rijden der auto's op den straatweg bij de kruising. De heer Dub- bis klaagde over stof op de binnenwe gen. De voorzitter zeide overweging van maatregelen toe. BLOEMENDAAL. OPENLUCHTBIJEENKOMST OHR. JONGEREN ORGANSATIE. De Vereeniglng van JoJng Hervorm den, de Vereenigde Haarlemsche Jon- gemanaienvereeniging en de Haarlem- sche Meisjesolutbs hopen voor haar leden en alle belangstidHende jongeren van 18 tot 30 jaar op Zondag 8 Juli as. aanvang kwart voor drie, op Wildhoef te Bloemendaal een opwekkingssamen- komst te houden, waar achtereenvol gens zullen spreken: de heer en A, J. Bakker, voorz, Vereen. Jong. Herv. en Ds. G. J. Waardenburg, Mej. C ter. Boom hoofdLeidster. Haarlemsche Meisjesclubs en voorts de heer en Ds. L. J. van Leeuwen en C. de Vries, voorz. algem. bestuur Haarl. Jomgemamnen-Vereeni- ginigm, nesp. over de volgende onder werpen: Wie wU zijn!; Wat ons bindt!; Staan wy alleen?; Hoe wij voorttrek ken! en Zijn wij er al? Het Meisjeskoortje van de Jeugd vereen, Bergopwaarts, uit wijk IV der Nederl. Herv. Gem. zal eenige liederen ten gehoore brengen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen by: J. Stals, BloemendaalScheweg 35 Bloe- mendaal, een grijs jongensjasje; R. Veenstra, Groote Houtstraat 131, Haar lem. een vermoeldelijk gouden dames- ringetje met parel te; Nie monster, Joh. Verhulstweg 19 Bloemendaal, cpn ringetej met 4 sleutels; J. Rolvers, Kerkweg 6 Vogelenzang een zilveren heerenhorlcge de Vries Alberdink Thijmlaan 31, Bloe mendaal, een zilveren lepeltje; Filiaal Broodbakker ij Francken, Korte Klever laan Bloemendaal, een rijwiellbelasting- merk; J, de Kloet, Duinvliedspad 5 Overveen. een rijwielbelastingmerk; aan het bureau van politie -te Overveen, een dameshandschoeneen letterslot, een sleutel; aan dien politiepost Aerderihout een ceintuur; aan den politiepost Noord zeestrand: een pijp. oen motorhand- schoen, een heerenhoed. een ring met sleutels, een drietal badpakken en een mantelccintuur. HAARLEMMERLIEDE GEMEENTERAAD Er wordt een vergadering van den gemeenteraad van Haarlemmerliede cn Spaanwoude gehouden op Maandag 2 Juli 1928, dos avonds half acht. Dc agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Wijziging bouwverordening. 3. Adres betreffende het sluitingsuur van tapperijen. 4. Wijziging stemdistricten. 5. Wijziging stemlokalen. 6. Afrekening met het Prov. Water leidingbedrijf over kosten brandkranen. 7. Adres inzake ontheffing bouwver ordening ten behoeve van het Xaverlus- klooster. 8. Credlet voor aanleg waterleiding O. L. School Houtrakpolder. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regel. Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. -- ALLE soorten advertenties worden zonder prijsverhooging aangenomen 22 bij het Bijkantoor Handelsblad (Wensing's Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209 HEEMSTEDE. OOLLECTE „ZONNESTRAALDAG". Zaterdag 30 Juni zal in deze gemeente een collecte worden gehouden ten bate van het fonds voor kostelooze verple ging van t-b.c.-patiënten van alle ge zindten in de inrichting voor Arbeidsthe- rapie der VereenlgSng „Zonnestraal". De collecte geschiedt onder het motto: „De sterken voor de zwakken," Gaarne wil len wij deze collecte voor een zoo'n nut tige inrichting aanbevelen opdat bij tal van arme patiënten werkelijk een „zon nestraaltje" kan schijnen in hun dik werf zoo somber leven en zij somtijds weer in staat kunnen worden gesteld hun vroegeren werkkring te hervatten en te zorgen voor hun gezin. TUINLIEDENVEREENIGING „AERDENHOUT EN OMSTREKEN," Bovengenoemde vereeniglng hield Woensdagavond een zeer druk bezochte ledenvergadering. De voorzitter deelde mede. dat de kleine excursie naar huize Careol in Aerderihout uitgesteld is tot 19 Juli. Hierna -kwam nog ter sprake de te houden groote excursie naar Driebergen en Zeist, die bepaald is op 26 Juli. De groote Lathyruskeuring werd be paald op Donderdag 12 Juli. Besloten werd dat ook andere dan de vastgeste - de soorten ter keuring kunnen worden ingezonden. Het bestuur deed het ver zoek dat ook vele andere bloemen en planten ter keuring of opluistering zul len worden ingezonden. Besloten werd voor deze keuring een commissie te benoemen, staande bui ten de vereeniging. Voor de op deze vergadering inge zonden planten kende de jury (be staande uit de heeren H. Nieuwenhuis, J. Bloemendaal en Niewerf) de volgende punten toe: Aan C. v. Iperen, voor collectie bloemkool, kropsla, een verscheidenheid van soorten aardbeien en een collectie groenten resp. 9, 9, 8 en 8 punten. Aan W. v. d. Ham, voor Schrlzamthus in eenige kleuren 8 punten. BEVERWIJK. EEN BELANGRIJKE VERBETERING. De verbreeding van den spoorweg overgang naar den Polderweg is dezer dagen gereed gekomen, waarmede een belangrijke verbetering in den toestand is aangebracht. De Tijweg heeft thans een breedte gekregen van 8 a 9 M. Het toenemende verkeer langs dezen overweg is met deze verandering ten zeerste ge baat. HALFWEG. BEKEURD. Door de politie alhier zijn zeven pro cessen verbaal opgemaakt wegens over treding van de maximumsnelheid in de kom der gemeente, alsmede eenige te gen wielrijders, die het gemakkelijker vinden zich te laten voorttrekken dan zelf te trappen. ER IN GELOOPEN. De politie alhier kre-?g er de lucht van, dat meermalen Imt werd mede genomen door een of meer arbeiders van de in aanbouw zijnd» nieuwe R. K. kerk alhier. In overleg met de ge meentepolitie van Haarlemmermeer stelde men zich verdekt op en slaagde er al spoedig in den dader of althans een der daders, op heeterdaad te betrap pen, toen hij per roeiboot, van zyn werk kwam en de Ringvaart overstak om naar zijn woning in Zwanenburg te gaan en die gelegenheid tevens te baat nam om een zekere hoeveelheid hout te stelen. Het bleek dat hij dit reeds vaker had gedaan. Het partijtje hout werd in beslag genomen en proces-verbaal opgemaakt. GEVONDEN VOORWERPEN. Een paar handschoenen. Verloren: een tasch van een auto. Inlichtingen politie Raadhuis. (Zie ook elders in dit nummer). Almelo 25 te Guayaquil v. Amsterdam. Aldabi 28 te Rotterdam v. Hamburg. Bintang 23 v. Batavia n. Seattle. Boskoop 26 te Arica v. Amsterdam, vertr. n. Iquique. Bovenkerk 27 te Hamburg v, Rotter dam. Dinteldijk 25 v. Cristobal, Rotterdam naar de Pacifickust. Flandria p. 28 Portsmouth, Amsterdam naar Z. Amerika. Giekerk 28 te Amsterdam v. Ham burg. Grootendijk, 26 v. San Francisco, Paci fickust naar Rotterdam, Ganymedes, 26 v, Barbados n. Carta gena. Grypskerk 27 v. Dar es Salaam n. Rot terdam- Heemskerk 27 v. East London naar Durban. Hoogkerk 28 te Rotterdam v. Karachi. Helder 26 te Lagos v. Amsterdam. ïndrapoera wordt 29 5 u. te Marseille verwacht, Batavia naar Rotterdam Klipfontein 27 v. Marseille n. Ant werpen, Beira naar Rotterdam. Kota Inten 27 te Londen, Batavia n. Rotterdam. Koudekerk 28 te Port Said, Rotterdam naar Kurracliee. Meliskerk 27 te Duinkerken, Beira n. Rotterdam. Meerkerk 27 v. Colombo, Rotterdam naar Calcutta. P. C Hooft p. 26 Gibraltar, Batavia n. Amsterdam. Poseidon 27 v. Londen n. Hamburg. Rhea, 27 v. S, Domingo City naar Pto. Cortes. Soekaboemi 26 v. Padang, Rotterdam naar Batavia. Salabangha, 27 te Hamburg v. Bremen Slamat 28 9 u. 30 m. te Southampton, Rotterdam naar Batavia. Scheldestroom 26 v. San Carlos naar Kotonou. Stadsdijk, p. 27 Perim, Java n. New York. Tjerimai 27 16 u. te Belawan, Rotter dam naar Batavia. Vlieland 28 te Amsterdam v. Ham burg. Veehtdyk. p. 27 Sctlly, New York naar Rotterdam. Volendam 27 n.m. v. Southampton. Rotterdam naar New York. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regel. VOETBAL. JAARVERGADERING „STORM VOGELS". Woensdagavond hield „Stormvogels" haar jaarlyksche algemeene vergadering, welke goed bezocht was. Na een openingswoord van voorzitter Carst, werden den secr, en den penning meester gelegenheid gegeven tot het voorlezen van hun jaarverslagen. Eerstgenoemde memoreerde in de eer ste plaats het verscheiden van den heer Haak den terreinknecht, die voor de Stormvogels zoo veel gedaan heeft. Hierna ging hij de verrichtingen der elftallen na. Kon men over de verrich tingen van het 2de en 3e elftal meer dan tevreden zijn, de prestaties van het eerste en vierde elftal hadden heel wat beter kunnen zijn. Ook het afscheid van „Witte Jan" passeerde de revue. De penningmeester las hierop zijn eveneens uitstekend verzorgd jaarverslag voor. We stippen hieruit aan, dat de in- •tisten en uitgaven een bedrag aan wezen van 27.807,61. De contributie voor het a.s. jaar werd ongewijzigd gehandhaafd. Het belangrijke punt bestuursverkie zing had tot resultaat dat herkozen wer den de heeren Suwerlnk en Dalmeijer (periodiek aftredend) en gekozen de heeren Wijnschenk en Lindhout. De heer Slikkerveer werd dus niet herkozen. Na de installatie der nieuwe bestuurs leden volgde de benoeming van leden der reclame-commissie kascommissie en elftalcommissie. Hiervoor werden resp. benoemd de heeren Tellier, de Jonge en Bameveld, Nuyens, Keesje en Ermshaus, Terhorst, Nuyens en Gieske. Na de rondvraag, welke nog vrij wat opleverde, sloot de voorzitter de verga dering. LAWNTENNIS. DE KAMPIOENSCHAPPEN TE WIM BLEnON. Donderdag wist mej. Bonman in d< tweede ronde mevr. v. Reznicek te slaan met 62, 62. Mej. Rollin Couquerque werd echter geslagen door mej. E. Rose met 64, 62. ROEIEN. DE SELECTIEWEDSTRIJDEN. De N. R. Ct. meldt dat op de Neder landsche kampioenschappen te Sloten, tevens selectiewedstrijden voor de Olym pische Spelen, een double scull-ploeg gevormd zou worden door Cox (Het Spaarne) en Constant Pieterse (thans uitkomend onder de vlag van De Ko ninklijke. Dit is onjuist; er is zelfs nooit sprake van geweest. Bij de R. Z. V. Het Spaarne bestaat het voornemen om haar beide skiffeurs H. Cox (senior) en P. D. Timmermans (junior) op de kam pioenschappen in double scull te laten uitkomen. Zij zijn daarvoor reeds in trai ning. Aangezien zij sinds geruimen tijd onder leiding van een coach staan den heer T. Ph. Adrian is van d combinatie veel meer te verwachten dan van een. combinatie Cox-Pieterse, te meer omdat Timmermans als jong skif- feur uitstekende eigenschappen heeft getoond. Verwacht wordt dat deze ploeg een heel goede kans zal maken. Zooals wel vanzelf spreekt zal de Jonge Vier B van Het Spaarne, die zoo wel op Hollandia als op De Koninklijke den eersten prijs won, en bewezen heeft de snelste jonge vier van dit jaar te zijn naar de selectiewedstrijden worden afgevaardigd. WATERPOLO. ZIGNEA II—THETIS (2—1). Donderdagavond heeft deze eerste competitiewedstrijd van Zignea II plaats gehad in de nieuwe gemeentelijke zweminrichting aan de Houtvaart, On der leiding van scheidsrechter Braam stelt Zignea zich als volgt op: S. Zijlstra. P. Metz, T. Simons. E. Bouwer, R. v. Spaandonk, L. Janssens, B. de Gee, Reeds dadelijk is Zignea iets in de meerderheid doch heeft geen geluk met schieten. Mej. Janssens mist een kans, een oogenblik later schiet mej. de Gee, welk schot wordt gehouden. Thetis komt nu ook op doch ziet even min kans om een doelpunt te ma ken. Juist even nadat rust gefloten wordt, weet The bis een punt te maken, dat echter niet wordt toegekend. Rust komt met 00. Na de hervattag komt Zignea wat be ter opzetten. Het eerste doelpunt komt uit een vrijen worp, die door mej. de Gee genomen wordt. Zij plaatst naar de vrij liggende mej, Janssens, die schiet (1—0). Even later moet mej. P. Metz wegens ongeoorloofd spelen binnen de 2 M. lijn het water verlaten. De aan Thetis toe gekende strafworp wordt ingeschoten (1—1). Mej, Metz speelt nu weer mee. Een schot van mej. Janssens weet de Thetis- keepsber corner te stompen. Mej.Spaan- donk heeft even later meer succes; zij bezorgt met een goed schot aan Zignea de leiding (21), met welken stand het einde komt. Hedenavond wordt de wedstrijd Zig nea II—Zignea III gespeeld in dezelfde inrichting. BILJARTEN BILJART-SéANCE. Donderdagavond had in het caf) „De Doelen", de aangekondigde biljart-séance plaats tusschen prof. Drost en den heer Phillippo. De partij eindigde met 500 voor Drost tegen 39. Hierop volgde een party van 25 ca ramboles over 3 banden, waarin de heer Van Eeden party gaf en wel zóó, dat het 24 om 22 stond in het voordeel van den heer Van Eeden. Een lastigcn bal miste hy, waarna de prof. een einde aan deze spannende partij maakte. Hierna liet de prof. eenige fraaie kunststooten zien. VERKRIJGBAAR BIJ ALLE ERKENDE RU W! ELHANDELAREN WIELRIJDEN. DE TOUR DE FRANCE. Uit Parys: De tiende étappe over het traject LuchonPerpignan (een afstand van 323 K.M.) bracht een overwinning voor de drie renners Ledpcq, Frantz en De Waele in 12 uur 27 min. 22 sec.; op hen volgden A. Magne, Mertens, Ver- vaecke, Fontain en M. Bidot in 12 uur 32 min. 46 sec.; daarna P. Magne 12.45.19 Verhaegen, Moinea en Huot 12.52.04. Het algemeene classement luidt nuf 1. Frantz, 82.15.07 2 Dewaele 82.56.12; 3 Meertens 83 08.29 4 Leducq 83.16.05; 5 Vervaecke 83.23.55 6 Fonton 83.52.15; 7 A. Magne, 84.15.41; 8 M. Bidot, 84.33.50; 9 Dc-lannoye 84.47.25; 10 Retory 85.10.36. HONKBAL. HAARLEM VERLIEST VOOR DEN ZESDEN KEER. Voor de zesde maal werd door Haarlem reeds een wedstrijd verloren. Ditmaal tegen Concordia. Het begin was niet slecht. Van de vier_ de inning af heeft Haarlem vóór gestaan. Er werd wel weer niet veel geslagen en de voorsprong was wel klein, doch Jjet gaf moed. Na acht innings was de stand zelfs 9—5 voor Haarlem. Het was nog twee minuten vóór het einde, dus de negende inning moest gespeeld worden. Toen kwam de debacle. Herhaaldelijk werd het nu vier wijd. Telkens weer wa» ren drie honken bezet en schoof een Concordiaan met vier wijd over het thuishonk. Ook de fielders raakten van de kook. Wulfhorst op het derde honk gooide een bal hoog over Vrugt heen, zoodat eer de bal opgehaald was, drie of vier spelers van Concordia „thuis" kwa; men. In totaal werden het er zestien. Zestien runs in één inning! Dit is, voor zcover wij weten, nooit vertoond. Toen Haarlem voor het laatst inging, was de stand dus 219 voor Concordia. Haarlem spande zich in tot het uiterste, om nog té maken wat er van te maken was. Het hielp echter niet. De derde man ging uit toen er zeven runs bijeen waren; Haar lem verloor den wedstrijd met 2116. Cijfers der innings Concordia1, 0, 1, 1, 0, 2. 0, 0, 16 is 21. Haarlem0, 1, 0, 3, 2, 0, 3, 0, 7 is 16. ZWEMMEN. HET ZWEMFEEST VAN ZIGNEA. Voor het zwemfeest van' Zigtnea, dat, zooals wij reeds eerder meldden, Zondag 1 Juli dn de nieuwe gemeentelijke zwem inrichting aan de Houtvaart plaats heeft zyn reeds verscheidene inschrijvingen ont vangen. Donderdagavond waren reedis de volgende binnengekomen. 1. a. b. adspiranten van Zignea pl.m. 20. 1. c. d. meisjes, die geen lid zijn vami een zwemvereeniging plan. 15. 2. 100 M, schoolslag, waaraan oa. de dames van Gelder, Martens en Huybers deelnemen, 14 deelneemsters. 3. 4 x 25 M. vrye slag estafette. Hier voor hébben 8 ploegen ingeschreven, alle middelbare scholen te Haarlem. 4. 50 M. vrye slag nieuwelingen. Hier voor hebben 20 dames ingeschreven, waaronder de snelste van Nederland on.. de dames Meyer, Sutherland, Royaards, Lejeune, Sigimond en Roos. 5. Tobbevaren 12 deelneemsters. Voor dit nummer moesten verscheidene meis jes nog teleurgesteld worden, daar het wegens te groote deelneming te veel ty'd op zou houden. 6. Schoonspringen 8 dames, waarbij o.a de Olympische candidaten Hesterman en van Leeuwen. Lid van de jury voor het springen ie o.a. mej. Truus Klapwijk. 7. 4 x 50 M, wisselslag. Hiervoor heb ben zich opgegeven 't IJ, Ah.Z., O.D.Z., R.D.Z.. D.WR. terwyl hieraan vermoe delijk 3 ploegen van Zignea deelnemen. 8 3 x 100 M. vrije slag voor heeren 3 ploegen, 9. 100 M. rugslag dames, vyf stuks. Tot slot worden twee competitie-polo wedstrijden gespeeld, t.w, H.V.GB. I— Nereus I en Zignea I tegen H.Z. en P.C. I. GROENTEMARKT TE HAARLEM. Noteering van 27 Juni 1928. Bloemkool f 0.08f 0.16 per stuk. Andyvie f 0.60f 0.85 per kist. Spinazie f 0.40f 0.90 per kist. Postelein f 0.50f 0.70 per kist. Wortelen f 0.10—f 0.18 per bos. Sla f 0.80f 3.20 per 100 krop. Rabarber f 0.05f 0.15 per bos. Radys f 0.02f 0.05 per bos. Raapstelen f 0.70—f 1.40 per 100 bos. Komkomers f 0.10—f 0.16 per stuk. Peulen f 0.28—f 0.32 per KG. Doperwten f 0.30f 0.35 per K.G. Snyboonen f 0.80—f 0.90 per K.G. Heereboonen f 0.60—f 1 per K.G. Selderie f 0.03—f 0.07 per bo:. Pieterselie f 0.06—f 0.12 per bos. Aardbeien f 1.10—f 2 per slof. Kersen f 1—f 0.66 per K.G.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 10