H. D. VERTELLINGEN BIOSCOOP FLITSEN FEUILLETON TAXI! TAXI! HAARLEM'S DAGBLAD 7ATERDAG 30 JUNI 1928 (Nadruk verboden; auteursrecht voorbehouden.) Tinus' Blijde Dag m de huiskamer, met zijn neus te lgen het raam gedrukt, zat Tinus, in va- der's leunstoel met de hooge zitting van gekleurd riet, het kussen heerlijk in zijn rug geduwd. Zijn voeten rustten op do sporten van een krukje, zoodat hij gezellig met de handen op zijn knieën naar bulten kon kijken. Er kwam niet vodl langs in de straat: zoo nu en dan eens een koopman, die. onverstaanbare woorden schreeuwend .zijn waar luidkeels aanprees. Maar veel meer had Tinus niet noodig. Moest hij toch al niet van ieder dier voorbijgaande mcnschen de geschiedenis fantasceron? Wat zü later doen zouden, als zij rijk werden? Met sommigen liep het long niet goed ar. Dat. waren degenen die lui en onverschillig op de kar leunden, en de hond er onder al het werk lieten doen, zoodat de tong uit zijn bek hing. Voor de mannen die vloekten tegen lederen jongen of hond die hun in den weg kwam. en daarna gekheid stonden te maken met de meisjes uit do straat, was Tinus ook lang niet barmhartig. Meestal kwamen die in een tuchthuis terecht of moesten ze hun heelo loven nog veel meer armoe lijden. Maar er waven ook l»lers kooplui. Mannen met vriendelijke gezichten, die deur aan deur wat te vertellen had den. en dan nog doden of ze voor him plezier daar liepen, terwijl de meeste mcnschen hen verder stuurden zonder iets te koopen. Met hen ping hot later goed. zij kropen een aardig sommetje, oneer dan ze zelf gedacht hadden, en konden een huisje bouwen met een tuin er omheen en een kaboutertje in het perk. Ja. Tinus was wel goed voor die ■menschen! Misschien dat zü anders het kaboutertje niet gekregen zouden heb ben, maar de jongen was nu in een E temming om iedereen goed te doen. Hij was ziek geweest., twee weken lang had "nU In bed gelegen en harde koorts gehnd. De dokter was verscheidene kce- ren geweest en hij had Tinus den naam genoemd van de ziekte, die te lastig (geweest was om te onthouden. Maar nu was hij beter. Hli mocht tenminste van uit zijn zolderhoekje naar vader's rieten stoel verhuizen, wat al een heerlijkheid op ziohzelf beteckende. Het kon hem soms zoo spijten dat hij niet. een paai- keer meer ziek was geweest. Zoo tevre den en gelukkig gestemd had hij zich nog nooit gevoeld. Het leek wel, of iedereen ook veel aar diger tegen hem was. Zijn moeder, in zijn gedachten eigenlijk nog altijd Jopie's moeder, had hem van morgen een zoen gegeven. Zij had hem boterhammen met suiker op bed gebracht, wat nog nooit was gebeurd, en daarna was zij den hee- len dag vriendelijk voor hem geweest. Alleen om hem een plezier te doen had zij koekjes meegenomen vanmiddag. Tinus begreep niet dat hij zooveel ver diende. Met Jopie. zün stief zusje, had hij tusschen den middag nog eens heel ernstig over de blooipen en planten ge praat die ze samen hadden geplukt en waar hij nu maar niet an.n kon opschie ten. Om half twee toen Jopiè naar school moest had ze over den rug van den rieten stoel gefluisterd dat ze va,n middag de rest van de bloemen wel '.n zou plakken direct na schooltijd. Tinus voelde een rilling door zich (heengaan. Waarom toch had Jopie zoo veel voor hem over! Jan was boos uit school thuis geko men. HU had op den meester afgege ven en gezegd, dat die eens wat beter uit zijn oogen moest kijken. Hij had hom en nog een anderen jongen straf werk gegeven, terwijl Jan vond dat hij niets gedaan had. Natuurlijk was hij wel in het complot geweest en hadden ze er om gelachen, maar werkelijk verzonnen had hij het niet. Maar bü Tinus vond Jan's veront waardiging geen ergen bijval. Zijn broertje scheen het grappige van do mop niet erg te begrijpen, die alleen was uitgehaald om den meester te kun nen treiteren. De hecle school wist dat meester's vrouw doodziek thuis lag. en hij Ieder oogen bi lk bi) haar kon worden geroepen. Tinus wos zelfs driftig geworden. Hij had Jan verteld dat het meer dan laf van hem was om den meester er nu tusschen te nemen. Natuurlijk was dio met zün gedachten heel ergens anders dm bü hen. Jan had er niets meer op gezegd, 's Middags om vier uur was hij thuis gekomen en had Tinus weer opgezocht, in zün rieten stoel. Na do les had hij meneer om excuses gevraagd. Zelf bleek hij het toch ook wel flauw te hebben gevonden. Gelukkig nam de meester het hem niet meer kwalijk en was alles weer in orde. Tinus was er blU om, vooral omdat Jan niet boos was geworden om zijn uitbarsting en ze nu weer goeie vrienden waren, misschien nog betere dan vroeger. Vader kwam even voor het eten (huis en vertelde dat hij 's avonds weel de stad in ging, met een paar vrienden. Maar Tinus had heel verdrietig geke ken. dat oogenbllk. Den heelen dag was hij in een stille hoop geweest voor van avond, dat, ze dan allemaal thuis zou den blüven. Misschien hadden ze dan een spelletje kunnen doen, kwartetten of zwarte Piet, zooals vroeger. En tot nu toe had het, geleken of het werkelijk gaan zou. Maar nu kwam vader met. dit bericht. Achter den hoogen rieten rug kon Tinus niet zien dat zün vader al lang niet meer vroolijk keek. Met. ccn ernstig gezicht zat hij nu vooruit Ie staren, en antwoordde maar nauwelUks als iemand tegen hem praatte. Meestal had Jan aan tafel het hoog ste woord, maar nu zei hü niet veel. Misschien was hij nog onder den indruk van zün flauwiteit tegenover den mees ter. Jopie vertelde met trots dat zü alle planten en bloemen voor Tinus had in geplakt. En hü had het zoo fün gevon den! Na het eten, als Jo.n zün werk af had. zou Jopie's moeder thee zetten en dan kwamen de koekjes van vanmiddag, ter eere van Tinus. Alles vond Tinus heerlijk, alles was even fün, maar verreweg het prettig ste oogenblik was toch toen vader naar hem toe kwam en over de hooge stoel, leuning vertelde, zonder dat Tinus hem kon zien. dat hü zich vergist had, mor gen zou hü met zijn vrienden do stad ingaan, van avond kon hü best thuis blijven. Als Tinus maar iets van godsdienst had afgeweten dan laad hü zün God zeker innig bedankt voor al die goedheid die hii toch heelemaal niet verdiende. Alles was gegaan, zooals hü het zoo graag had gewild. Zou hü ooit van zijn loven nog eens zoo gelukkig worden Met zijn vijven zaten ze om de tafel, Tinus aangeschoven in zün hoogen rie ten stoel.Zün oogen brandden en hü had een vuurroode kleur van opwinding', maar was hü werkelük wel ooit zoo ge lukkig geweest? REMBRANDT THEATER. Deze week hebben wij reeds uitvoerig het filmwerk ..What Price Glory" be schreven, dat wü zonder eenig voorbe houd kunnen aanbevelen, .-et büpro- grnmma is von een allergrappigst gehal te, voornamelijk door een groote zeer geestige klucht in twee acten. De komische parodisten Lapp en Habel zijn met recht, komisch. Hun manier van werken is zoo grappig, dat Ze,'zón der iets te zeggen, alleen door hun wel sprekende bewegingen en manieren, iedereen hun bedoeling duidelijk maken en hun publiek deen schaterlachen. Ze schijnen in hun genre iets geheel nieuws te brengen, dat bijzonder in slaat .Het Rembrandtnieuws geeft veel bezienswaardigs. CINEMA PALACE. Deze week komen in Cinema Palace twee gelukkige cn twee ongelukkige liefdesgeschiedenissen op het witte doek Vóór de pauze komt eerst de Wecnsche comedie In zes acten „Balletmeisjes". De titel zegt reeds, dat men ruim een uur lang iets luchtigs te zien krijgt, zooals alleen Weonen biedt, De Wecn sche schoonheidskoningin Anita Dorrls raakt verliefd op een jongen graaf en deze ook op haar. De oude graaf brengt zün zoon echter aan het verstand, dat dit nooit tot een huwelijk kan komen en dat hij met een dame uit zijn stand moet trouwen. Juist als men denkt, dat twee harten voor altijd gebroken wor den. komt de onverwachte ontknooping: de mooie balletdanseres gaat trouwen met den eenvoudigen zoon van een her bergier en de jonge graaf waagt den stap met de adeiltlke dame. Voor do balletdanseres en den jongen graaf moet de eerste liefdesgeschiedenis een schoone droom blijven 1 Ook in het andere hoofdnummer „Achter gouden tralies" is 't een vader, die de oorzaak is. dat zün dochter Mar- cia, die zielsveel van Willy houdt, lan gen tijd een ongelukkig huwelijksleven met een prins leidt. Zelfs een heel groote revue Is hier het middel om Mare ia en Willy weer tot elkaar te brengen. Natuurlijk echter na veel wederwaardigheden. Het slot is hier meer bevredigend, dan van „Ballet meisjes". Men moét maar eens gaan kijken. Het programma opent met een gee- tige teekerafilm „Alice als scheidsrech ter", waarna een uitgebreid en actueel wereldnieuws volgt. Laten we vooral niet vergeten te melden, dat de muzikale begeleiding als steeds in de puntjes is, speciaal bü de Weensche comedie. Het zal van de week in Cinema wel weer vol loopen. LUXOR THEATER. Het is een gezellig en aardig program ma dat in de komende week den be zoekers van dit theater getoond wordt. Een typisch luchtige, zomersche menge- ling van romantiek en spanning, een I beetje tragisch soms, vooral vroolijk en bovenal boelend. Sedert Doug wiens Mary nu toch d'r krullen heeft laten kortwieken als vliegensvlugge bandiet met een ruim hart voor verdrukten en vrouwen, naam en daardoor1 dollars maakte, heb ben anderen dit genre eveneens gekozen en Richard Talmadge is een van hen. In de film „De Zwarte X" haalt hij knappe trucs uit en geeft hü bewon derenswaardige acrobatische toeren te zien. Deze film geeft veel goeds, span nende achtervolgingen, cocaïnehande- laaTs, politie en een „happy end" zoo- eLs het behoort, dooh zonder zoen. De tweede film is echter nog beter, is meer film en. zooals het bü een Duitsche rolprent behoort: Af. Stel u eens voor: vtff ongetrouwde jongelui bü een in een groot huis, een pracht-stel gewoon; ze willen allen op 't zelfde oogenblik in 't bad. de één wil ontbijten aks de ander al bijna aan het diner toe is. alles loopt door el kaar. Maar dan komt een barones die de heel*» troop dresseert, die allen te gelijk aan tafel laat komen en de heeren keurig onder haar duimpje heeft. Dan: een inbraak, ontsteltenis, de dief wordt gepakt, juist als bü thuis bü Grete kerstmis wil vieren. En even later zitten de heeren in de vügezel- len-vilia te fuiven met..den dief. Hoe aifc Ven en wat het schoone eindt van de historie is yortellen wü niet: wel willen wü constateeren, dat d2 op lossing niet geforceerd gelukkig maar logisch en na'uijrlijk is. Vooral technisch is deze laatste film heel goed. er zün keurige opnemingen in en het spel is vlot. And Egede Nissen, de eenige bekende actrice, heeft slechts een t.weedeplnns rol en kan veel beter beter spelen. Nog willen wij de stevige Ha a riem- sche politieagenten die les in zelfverde diging ki'ügen aanraden eens dit pro gramma 'te gaan beküken, want in het Pathó-journaal demonstreert (hun Rus sische leermeester verschillende hand grepen voor het langzaamwerkend ap paraat. WESSELING IS ER WEER. Alleen het zich afvragen waar „Wes- seling" dit jaar gevestigd zal zün. hoe het er nu uit zal zien schept al een gezellige sfeer. En hoe men zich daar ook een voorstelling van maakt de wer kelijkheid valt altijd in het voordeel van den heer Wesseling uit. omdat die er altüd in slaagt een prachtig winkel huis voor zün poffertjes- en wafelbak- kerü te vinden en het gezeilig In te richten. Dat kan geen toeval zijn. 'Dë ooi-zaak is dan ook de groote moeite die de heer G. Wesseling en zün vrouw zich geven om de zaak, die toch altüd tijdelijk in on2e stad is, er goed te doen uitzien. Want als hü niet in alles ver zorgd voor den dag zou kunnen komen, dan kwam de heer Wesseling liever heelemaal niet. Zoo vinden we dan het vroegere winkelhuis Barteljorisstraat 23 VAN HAARLEM'S DAGBLAD No. 1237 FRISSCHE LUCHT Vader zit juist rustig met de krant als moeder op merkt dat het benauwd is in huis. wil hij een raam open zetten? staat op en opent een raam moeder merkt op dat ze niet zoo wüd bedoelde, de gordünen waaien de ka mer in staat opnieuw op en laat het raam weer wat zak ken moeder betuigt haar leedwezen dat ze hem weer lastig valt, maar het tocht aan haar en kels. wil hü liever het andere raam open zet ten? opent het andere, als het moeder te binnen schiet dat het derde toch beter zou zij is sluit het tweede weer en opent mopperende het derde merkt dat dit hem een koude tocht in zijn nek bezorgt en gaat verder boven zijn lectuur be ëindigen. (Nadruk verboden). herschapen in een keurige lunchroom. De winkel is daarvoor inwendig ver bouwd en opnieuw gestoffeerd, stemmig maar niet doodsch. Want al Is er bü Wesseling geen muziek en geen plaats voor luidruchtige gezelschappen, saai is 't er allerminst, kan het ook niet zün waar zooveel bloemen altüd de hel dere tafeltjes vervroolijken. En waar zoo'n eigen intieme sfeer heerscht. Bü Wesseling komen beteekent een weer zien. Want elk jaar komen dezelfde families weer en worden door den on derhoudenden gastheer en zün vrouw op hun bekende prettige wüze ontvan gen. En door hetzelfde oude en ver trouwde personeel bediend, dat een basis vormt, voor de zaak. Vrüdag den openingsdag. rinkelde reeds onophoudelijk de telefoon, en Hepen jongens in met leege. en uit met volle dcozen. Behalve poffertjes- en wafelkraam is Wesseling ook tearoom en kan men er nog tallooze andere verfrisschingen gebruiken. Wij twijfelen er niet aan, of niet alleen de stamgasten zullen er dit seizoen gebruik van maken. Dan zijn er het volgende zooveel vaste bezoekers mee1- GYMNASIUM B. en W. hebben het verbouwen en uitbreiden van het bestaande Gymna sium aan het Prinsenhof gegund aan G. P. Hetem te Haarlem, terwül het verrichten van verf- en glaswerken ten behoeve van deze inrichting gegund is aan de firma P. H. van den Bos en Zo nen te Heemstede. INGEZONDEN MEDE DEELINGEN a 60 CENTS PER REGEL. OVERVEEN. EEN RAIL OP DEN VOET GEKREGEN Hedenmorgen had op de spoorbaan HaarlemZanavoort een ernstig onge val plaats. Bij het vernieuwen van een gedeelte van de spoorbaan had de spoonveg-arbeidev Tj. Broers het onge luk een zware rail op zün linker voet te krügen, waardoor dit lichaamsdeel ernstig werd verminkt. Dr. Brongersma' ■verleende de eerste hulp waarna B. per auto van de tinna Krul naar zün wo ning te Haarlem werd vervoerd. EERSTE LUSTRUM „ONS HUIS". Ter gelegenhend van het eerste lus trum der coöp. Woningbouw vereerd ging „Ons Huis" zal het Ohr. Fanfare Corps „Sursum" heden (Zaterdag)-avond een feestconcert geven in de Lambrecht van Dalelaan, ter hoogte van de woning var. den heer G. Hoffschlag. DRIEHUIS. EEN POSTAGENTSCHAP. De directeur van het post- en tele graafkantoor IJmuiden maakt bekend, dat met ingang van 2 Juli as. in het perceel van den heer J. de Ruyter, Drie- huizerkevkweg H 70 (b. d. Zeeweg) te Driehuis een postagentschap alsmede oen telegraaf en telefoonstation zal worden gevestigd. Voor den verkoop van frankeerzegels en voor telegraaf en telefoon zal het op werkdagen geopend zün van 8 tot 20 uur. Op Zon- en feestdagen vindt alleen ver koop van zegels plaats; voor telegraaf en telefoon is het station dan gesloten. Stortingen en uitbetalingen mogen een bedrag van 1000 gulden per hande ling niet te boven gaar. en kunnen op werkdagen plaats hebben tusschen 8 en 19.30 uur. IJMUIDEN. BUITEN'LANDSCH BEZOEK AAN DE GEM. VISSCHERÏJSCHOOL. Naar wü vernemen heeft de directie der Gem. Vlsscherijschoo! alhier bericht ontvangen van het ministerie van Land bouw te Brussel, dat. Ge volgende week het personeel der Vissc he rijschool te Os- tende onder leiding van den inspecteur van het onderwijs per „Zinnia" een boottocht naar IJmuiden zal maken. Dinsdagmorgen za! een bezoek worden gebracht aan de Visscherüschool. DE VEREENIGINGSREIS VAN „GROOT-I JMUÏDEN." Wij ontvingen ,het programma van de door de Wlnkeliersvereeniging „Groot IJmuiden" georganiseerde vereenlgings- reis, 10 Juli a.s. Dien dag zullen de leden een gemeenschappelijke reis maken naar Rotterdam. Het. programma, samenge steld door de Commissie van voorberei ding-, bestaande uit de heeren R. de Boer. R. Feddema en Joh. de Waard bevat o.n. een boottocht door de ha vens, een bezoek aan het Stadhuis en een bezoek aan de „Nenijto". HILLEGOM. VERKOOPING. De twee verkoopingen van huizen, die hier gehouden zün, hadden tot uitslag: het recht van opstal van eenige per- ceelen grond met daarop staande ge bouwen aan den Hillegommerdük ten overstaan van notaris J. A. Overmeer te Nieuw Vennep. Perc, I twee wonin gen nr. 287 en 286 f 1.400 niet gemynd,. perc. II nr. 285 en 284 f 1350 niet ge- mijd, beide porceelen gecombineerd ge- münd voor f 3000 door L. J. Wiibbe qq. te Nieuw Vennep, hetwelk toegewezen werd. Het winkel en woonhuis met terrein aan den Stationsweg 130 ten overstaan van Notaris D. Boddeüs alhier. Perc. I winkel en woonhuis f 7700 niet ge- rmjnd. perc, II terrein groot 1 Are 24 cA. gemijnd op f 900 door G. J. van de Bosch. Combinatie van I en .II niet gc- münd, Beide perceelen werden niet toege wezen. VELSEN. JAARVERSLAG „KINDERVREUGD". Volgens het jaarverslag van de kinder speeltuin vereeniging ..Kindervreugd," werd de speeltuin het vorige seizoen be zocht door 8000 kinderen. De ontvang sten bedroegen 746.77, de uitgaven 707,66. zoodat 'er een batig saldo was; van 39.11. De gehoude nloterij leverde een batig saldo op van 121.65. Tot be stuursleden werden herkozen mej. Tim merman en dc heer v d. Wal en gekozen mej, Wonnsbecker en den heer Bramer. VERHOOGING DER KASGELDLEE- NING VOOR HET DIENSTJAAR 1928. Bij besluit van den gemeenteraad van 20 Dec. 1927 werden Burgemeester en Wethouders gemachtigd, ter voorziening in de behoefte aan kasgeld voor hei- dienstjaar 1928 een geidleening aan te gaan tot zoodanig bedrag, dat op geen tüdstip meer dan f500.000 geleend zal zijn en wel tegen een rente van ten hoogsts 1 pet. boven de discontorente van de Nederlandsahe Bank en onder bepaling, dat c.e renten en aflossing in den dienst 1928 zullen worden gevonden uit de ge wone inkomsten der gemeente. B. en W, stellen thans, in overeen stemming met; het advies der finan- cleele commissie voor, het maximum bedrag der kasgeldleening met f 250.000 te verhoogen. Dit is noodig geworden, omdat reeds tot een belangrijk bedrag uitgaven zijn gedaan, waarvoor geleend moet worden, terwül binnen korten tijd nog aanzienlijke uitgaven zün te doen, o.m. voor schoolbouw, aanleg van wegen enz, OPBRENGST WITTE KRUIS- COLLECTE. De deze weekv in Velsen gehouden collecte ten bate van het Witte Kruis, heeft opgebracht f 955 )8 tegen f 1050.68 in 1927. Er werd gecollecteerd in IJmuiden f 349.14, Umuiden-Oost f 123.27. Velsen f 163 89, Velsen N. f 131.07 en Santpoort f 187.81. naar het Engelsch door CHRISTINA KAMP. 5) Ben had iets grappigs gezegd, Rose had een rukken mijnheer opgemerkt, oen heel dikken man met ccn heel ern st, igc m.uuer van eten wiens ooren be wogen terwijl hü kauwde Nooit heb je zulk een rhylhmlsche, plechtige bewo ning gezien als van dien dikken man z'n ooren. „Is hü niet een plaatje?" fluisterde Rose. „HU ls meer dan dat", antwoordde Ben, „hij is een olloverfschllderU". Daarop luchten Bü alle twee en ke ken naar bulten naar de voorbijgnngers op dc Avemiegedeeltelijk opdat nie mand in de eetzaal zou denken, dat ze uitgelachen werden. En terwijl zo uitke ken en lachten, hield opeens Ben z'n adem in on fluisterde zachtjes: ..Cockcy!" En het mooiste ervan was. dat Cockcy hen ook zag. Hü slenterde langs de avenue, het hoofd gebogen, de we reld beschouwende door ziin ullenbvil, loen hü Ben in het vizier kreeg. Deze lachte hem toe on boog even, maar Cockey dacht zeker, dat zün oogen hem voor den gek hielden, want Juist toen hü wat vereer af was cn niet kon gezien worden nam hU zün bril ai' ert poetste de glazen met z'n zakdoek af. terwül hü het hoofd schudde, alsof hü zün oogen op hun plaats wilde brengen. „Hü kan het niet geloovcn" giegelde Ben. „Wie en wat?" vroeg Rose. „Die Jongen, die daar Juist voorbü ging. HU werkt naast mij in do tcekon- zaal.... een goede kameraad! Eerst staarde hij ïnü aan en dan keek hü u nan. En nu is hü weggeloopen en staat zijn bril af te vegen en zün hoofd te schudden, alsof hij onder gedoken was en water in de ooren had gekregen". Nog lachten zü. toen opcen3 Coekey weer verscheen., voorbij het raam loo- pond in dezelfde richting als te voren, zoodot het leek. dat zün schaduw of zijn tweelingbroeder het volgde. Een oogenblik schrok Ben. maar toen be greep hij. dat die kameraad van hem looping the loop had gedaan, terwijl zij lachten cn nu terug gekomen was me', heldere brllicglazen om zich to overtui gen dat zün gezicht niet slechter was geworden. Nu was Ben erop voorbereid en wuildc met de hand; Cockcy nam zijn hoed af cn keek met een oog Rose aan en met het andere Benny. En juist eer hü verdween, legde Ben den vinger op zijn lippen alsof hü zeggen wilde: „Vertel het niemand!" En Cockey, ge heel verbüsterd. struikelde tegen het hek en stootte zün neus Zoo alles te zaam genomen hadden zü een aangename lunch en een erg lange ook. Het was. zooals gezegd, één uur. toen liet eerste gerecht op tafel kwam en het was half drie. toen de re kening gebracht werd Ben betaalde die. alsof het een klei nigheid voor hem was en gaf den kcllner een dollar als fooi met het air van een grand seigneur. „Och", zcl Rose, toen zü uit de eet zaal gingen, „ik voel mil zoo bezwaard". Ben haalde ziin wenkbrauwen op o, zoo vneeslevlUkcn wenschte, dat hij zün wandelstok bij zich had, ..Bezwaard?" herhaalde hü. „waar over?" ..Ja", antwoordde zü. „omdat Ik zoo- voel van uw tUd in beslag neem". „O. dat hindert niet", zei hü mot een gebaar, alsof hü een denkbeeldigen stok in de handen had. ..Mr. Schevmer- horn weet toch r.ict of ik nog aan zijn huis sta te wachten. U zou toch met een katoren trein hebben kunnen ko men". Rose knikte in gedachte. „Er was een tvoin, die om vyf uur aankomt". „Welnu, dan is alles goed, Dat geeft ons tea minste twee cn ccn half uur" Dat scheen haar wel een beetje te verbluffen, maar toch opnieuw kon zij Ben eigenlijk niet verfoeien om de ge dachte. die onder zün woorden verbor gen lag. „Maar zal uw vriend er niets van oververtellen?" ,Hij? O, neen!" blufte Ben Cockey is een beste kerel en wat hü weet. zal geen mensch eruit krijgen". „Nu dan", zei zü met een heel ge dempt stemmetje, „bijna had ik dien trein genomen". Ben's hart deed een salto mortale, maar natuurlük daar was uiterlük niets van te zlon en je zou het ook niet ver ondersteld hebben, toen hü naar bui len slenterde in de zonnige straat naast miss I'arrish. „Houdt u van paarden?" vroeg hü opeens, iets bedenkend, terwijl hü langs de Aver.ue kee-k. „O ja. ik ben er dol op!" „Dan zal ik u zeggen, dat wij gaan doen, Ik heb het al lang gewild, maar ik had nooit den Julsten kameraad om mee te gaan. Dicht bij dezen hoek van de Avenue is er een hansom (rütuigje. zooals ze alleen in Londen gebruikt wor den) te huurIk geloof, dat er maar twee in heel New York te vinden zijn. Wat zoudt u er van zeggen, als wü daar eens een ritje mee gingen maken naar Central Park en kijken, hoe groen het gras is geworden en of het waar is. wat verteld werd, dat er gisterenmiddag een roodborstje gezongen heeft dichtbij het graf van Grant en dat het beloofd heeft vandaag terug te komen zoo tusschen drie en vier uur?" Opnieuw voelde Rose een trilling over haar leden gaan. en onnieuw vergeleek zij den jongeman naast haar met die bleeke. plechtige reizigers, die zü in den trein had gezien, die hun kale hoofden schudden, terwül zij van verveling hun monden büna openscheurden cn de oogen uit het gelaat staarden naar haar als zü telkens weer langs haar heen liepen. „Tk geloof niet", zei zü, ..dat er iets is, dat ik liever zou doen". Opnieuw deed Ben's hart den reuzen zwaai en voegde er nog een klelncix: buiteling aan toe. Maar uiterlijk wan delde hij kalm naar het rijtujgje, Rose met hem.... en vertelde aan den ver huurder. wat hü wenschte. ..Zoo'n rit.... dat is vijf dollars Een dollar fooi voor mij en een voor het paard. Wat dunkt u. kolonel?" Zij sloegen belden aan en de koetsier deed het portier open En..,. O, hoe verheugd zag Rose eruit, toen zü In een hoek van den hansom ging zitten en zag, dat kolonel Benny in de andere plaats nam. Het portier werd gesloten en zij reden weg. De hoeven van het paard schenen een zachte muziek te maken op het asphalt en Ben meende al dat lieve roodborstje te hooren zingen. HOOFDSTUK 4 Den volgenden morgen zat Ben op z'n hooge kruk voor zün tcekenplnnk, terwijl hij Cockey büna dol maakte, toon Ricketts kwani met een van zün plot selinge bevelen. Eerst had Ben erover gedacht om Cockey te vertellen wat zij voor de lunch hadden gehad en wat ver der gebeurde.... maar eigenlijk kon hü er niet toe komen erover te beginnen, was hü zelfs bang. dat de ander het in het hoofd kon krijgen om hem voor den gek te houden tegenover de andere jongelui. Dat wera dikwijls genoog op het kantoor gedaan. Er werd zoo dik wijls en zooveel opgesneden onder dc jongelui....! „O. joch. als je my gezien hadIk danste tweemaal met haar en toen wees zü dien armen stumper of, die na mij kwam en zei. dat hü heele maal niet dansen kon. Ja, dat deed zij!" Wel. de stumper was diegene, die dat vertelde, want het eenige meisje dat hem wel eens aankeek, was de daghit in zijn pension. Ja. zulke praatjes gingen dlkwüls ge noeg rond. „Maar wie was zü' toch en waar heb je haar opgepikt?" herhaalde Cockcy telkens fluisterend „Opgepikt!" Ben zou hem gaarne met zyn liniaal eens duchtig op de vingers hebben geslagen. (Wordt vervolgd.}

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 6