EEN ONTWIKKELINGS- FEUILLETON De Dubbelganger EN ONTSPANNINGSREIS UIT DE OMSTREKEN Zomersproeten Sprutoi. Bij alle Drogisten. MARKTNIEUWS. HAARLEM'S DAGBLAD (Van onzen eigei Anacapri op 't eiland Capri. We zijn hier gekomen om uit te rus ten, doch dat wil niet zeggen om stil te zitten. We gaan naar Migliera. Een hoogstens 2 Meter breede slecht geplaveide weg tusschcn steenen mu ren, waarover we niet kunnen uitkij ken. waarboven slechts de toppen der stokken waarom de wijnranken beves tigd zijn. uitkomen, voert ons buiten het kleine stadje AnacaprL We stijgen snel, dan komen we op een beter begaanbaar pad tusschen de wijnbergen in; de ranken botten flink uit, alles is er prachtig verzorgd, de grond tusschen de stammen en stokken is keurig aangeharkt. De bevolking allerbeleefdst en vriendelijk, velen bren gen ons den fascistengroet, die we even welwillend beantwoorden. De mannen bewerken de wijnbergen de vrouwen dragen de lasten. Recht voor ons en terzijde de blauwe zee. bo ven ons de azure hemel, onder ons de wijnbergen, een dal van bloesems en kleuren, daartusschen resten van Ro- meinsche villa's, achter ons het kleine witte stadje met zijn platte daken, fel oplichtend in het zonnelicht tegen dei achtergrond van donker groen. We be reiken ons eindpunt Migliera: een balustr' op een domincerend rots punt: een verrukkelijk uitzicht op de zee, de eilanden in de buurt. De rotsen staan steil op. loodrecht onder ons, eenige honderden meters, kabbelen de golfjes aan hun voet, rechts op een lage vooruitspringende rotspunt een minia tuur vuurtorentje, rood geschilderd. In de buur de ruïne van een door keizer Tiberius gestichte v-'.la. Het uitzicht heeft de wandeling ruimschoots beloond, we keeren terug op onze schreden, doch bij het dorp gekomen, slaan we een smal voetpad in, dat tusschen de wijn bergen doorloopt wi ons ti-or allerlei kronkelende nauwe straatjes met witte gekalk' i muren, met hekken, die toe gang geven tot met planten en potten bezette patio's, in kor teren tijd naar ons hotel terugvoert. We moeten natuurlijk de beroemd heid van Capri, de blauwe grot zien. Instede van den gemakkclijken weg over aee, prefereeren we den moeilijken over land. Welgemoed vertrekken we. Door een doolhof van straatjes begint al da delijk de daling, i och dit was kinder werk, vergeleken bij het geen ging ko men. Onze weg voert door wijngaarden, langs ongebaande wegen, over steenen en rotsblokken, waar de voet nauwelijks *en steunpunt vermag te vinden. Steeds dalen we; als we een rustpunt vinden dat uitzicht geeft, ontwaren we honder den meters onder ons het niveau van de zee, terwijl we toch de grens van het eiland naderen. Het laatste eindje zal niet voor de poes zijn en dat was het ook niet. We gaan. uiterst langzaam en behoedzaam bijna loodrecht naar beneden, elke stap is berekend, het vast liggen van eiken steendie als steunpunt zal moeten dienen wordt van te voren onderzocht. Het dalen gaat snel Op deze wijze. Op een 20 30 meter beven het water vin den we gelukkig ruwe trappen, dan een ijzeren geroeste leuning voor de laatste paar meters, dan stralen de golfjes om onze voeten, we staan precies naast dei Ingang van de blauwe grot. waarbover ben blauw geschilderde halfronde nis als herkenningsteeken staat. Twee booten uit Napels en Sorrento zijn Juist aangekomen: ze ontlader hun passagiers, getwee-en en gedrië-er in kleine bootjes. We zien het gedo aan vlak voor ons. Hoe de passagiers zich languit op den bodem van het kleine bootje uitstrekken, hoe de roeier de riemen vlak vóór den ingang binnen boord haalt, den ketting grijpt, die bij den ingang van het hol hangt, zich laat vallen en het heele zaakje spoorloos verdwijnt, om na idem zooveel tijd weer te voorschijn te komen, waarna ieder zich beijvert om rechtop te krabbelen. Eindelijk komt onze beurt. Mijn vrouw en ik worden eerst naar den chef ge roeid, die voor ons beiden Lire 27 in casseert op biljetten waarop L 10.d persoon staat gedrukt. We krijgen lich telijk den indruk van genomen te wor den. Dan vlijen wij ons neder op den bodem van de boot en vliegensvlug ver dwijnen we. Ik krijg het idee of ik een hondenhok binnenschiet. Inderdaad is de opening zoo klein, dat het neervlijen op den bodem van de boot geen over bodig grapje is, de schuitjes passen pre cies in de opening, er is geen centime ter over. We gaan half recht op zitten en bevinden ons in de grot. in iet half duister, we roeien naar het einde, dat niet ver is. Dan keeren we. Het zonne licht penetreer door de kleine lage opening: goud op azuur. Het water is van een helder, zilverachtig blauw, hoogst doorschijnend. In de diepte zien we een school visclijes. Het is een mo ment van wonderbare schoonheid, een moment dat, wat my betreft gerust wat langer had mogen duren. Onze roeier zet „Santa Lucia" in doch scheldt er Uit het Engelsch van ALICE EN CLAUDE ASKEW. 10) HOOFDSTUK XII. Dat klinkt tamelijk angstwekkend, zei Philip. aio nu eenmaal gauw onder eten Indruk kwam van de gelijke verha ten. Harry evenwel lachte zijn vrees weg en verzocht Lord Raynour. indien het hem niet te laat werd. hun de geschie denis van hot bed van Wen diesham Ma- nor te vertellen. Lord Raynour voldeed graag aan dit verzoek en zette zich op een stoel en do beide jongelieden maakten het zich zoo gemakkelijk n.ls bet meubilair in de „spookkamer" het hun veroorloofde. Het kaarslicht verspreidde fantasti sche glanzen in het vertrek. Jullie hebt waarschijnlijk wel eens gehoord dat deze streek in vroegere tilden de schuilplaats is geweest van een beruchte rooversbende, de zooge naamde Gubbir.s-bende. waarvan de euveldaden hun .hoogtepunt bereikten DINSDAG 3 JULI 1928 verslaggever). mee uit als hij in het halfduister tegen een andere boot opbotst, waardoor het effect verloren gaat. We ploeteren nog wat rond. dan gaat het weer op den in- tevens uitgang toe. Plat, riemen binnen bcord, de blauwe druppels beparelen onze hemelwaarts gerichte gezichten, de ketting rammelt, een forsche ruk, floep we zijn er, de blauwe grot, de beroemdheid van Capri. behoort tot het verleden. Ook wij krab belen overeind en worden afgezet bij onze verroeste leuning, waarbij een vier tal bloot-pooterlge Capriaantjes ons assisteeren, die daarvoor natuurlijk een vergoeding in klinkende munt wenschen Dan gaat het denzelfden weg, die met zooveel moeite afgelegd werd, terug. We dalen af naai- Capri, den grooten wit.bekalkten zijweg af, die zich in groote bogen windt. Onderweg ontmoeten we de kleine lichte victoria's met een paard bespannen, op den kop een lange fa- zantenveer, die parmantig wappert bij elke beweging van het dier. Er zijn 2 be voorrechten op het eiland, twee paar den, die drie veeren dragen. Om den kop van sommige dieren hangt een klein zwart geitenhoorntje, boven aan den staartriem ook een plat koperen hoorn tje, bij navrage blijken het amuletten te zijn ter wering van het booze oog en verdere verderfelijke invloeden. Jammer genoeg, zie ik ze nergens ten verkoop uitgestald. Een klein uur wandelens brengt ons op de Piazza Umberto L ecu klein aller- snoezigst pleintje, als geschapen voor opera-decor. Luiks toegang tot een ter ras met prachtig uitzicht op het lage deel van het eliand en op de zee; op dit terras mondt ook de füüculaire uit, die afgaat bij de Marina Grande. Plenty stcelcn, waarvan velen gebruik maken. Een aardig poortje met een in marmer gebeeldhouwd wapen, waaronder een groentenman zijn uitstalling heeft van tomaten, citroenen, knoflook en prij. Een kerk, een barbier, het gemeentehuls, een aantal winkels met ansichtkaarten en prullaria, speciaal voor de vreemdelin gen gefabriceerd, een overwelfde door gang naar een nauw straatje. Op het pleintje wandelt Signor Spadaro rond, een oude man met roode muts en grijze lange baard' en haren die, volgens be trouwbare inlichtingen 3 Jaar geleden 86. dit jaar echter eerst den aanvalligen leeftijd van 80 bereikt zou hebben Een Capriaansche beroemdheid, vereeuwigd op foto's, ansichtkaarten en met verf bekladde doeken. We sukkelen wat rond en gaan thee drinken in bet QuLsisaria-Hotel, waar ik getroffen werd door een buitengewoon specimen van blauwen regen, overigens een overal in bloei staande, langs wit marmeren kolommen zeer deccratirf aandoende plant, en door het feit dat men zich hoogst bedenkelijk vergist heeft in de optelling by het presenteeren der rekening natuurlijk in mijn na deel. Vergissen Is menschelijk. doch zich zóó te vergissen en als men betrapt wordt geen excuses te maken, houdt op netjes te zijn. Ik geloof trouwens ook ndot, dat men het erg netjes van mij vindt de rekeningen te controlecren vermoedelijk een gevolg van mijn aan geboren gebrek aan fijngevoeligheid. We wandelen terug naar Ana Capri, gedeeltelijk den rijweg weer nemer.d. gedeeltelijk opklimmende de Phoenici- sche trappen waardoor we de windingen afsnijden Een reuzenwerk hebben deze Phoeniciërs gedaan. Tot 1874 was him trap de eenige verbinding tusschen het lage en hooge gedeelte van het eiland In een grot boven ons een groot ge verfd Marte-beeld, er vóór een reeks brandende kaarsen, wier vlammetjes zwak flikkeren. Onderweg voortdurend een heerlijk uitzicht: het groen der wijngaarden en akkers, het azuurblauw der zee, het grijsgrauw der stille rotsen, de wijnrood-zwarte lucht bij het onder gaan der zich ten slotte toch vertoond hebbende dagvorsünne. Een geslaagd-.' tocht. TH. (Reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen.) INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cent# per regeL HAABI.l'Mi Do!croL.#l. «8. Kr, BU ONS KOOPEN IS SPAREN in de veelbewogen tijden van Karei I. Hun hoofdman was een zekere Roger Rawle. een naam die jullie zeker wel eons gehoord zullen hebben. Zeker, zei Philip. daar heb ik een en ander over gelezen. Maar staat dat op een of andere manier in ver band met Wendlesham? Dat zul je hooren, antwoordde Lord Raynour. De Manor, of althans een deel ervan, dagteekent uit de veer tiende eeuw en tot den ongelukkigen man. die vanavond in het moeras den dood gevonden heeft, gedwongen was om het te verkoopen. was het goed altijd het eigendom van Tarrant. In den tUd van Karei I dan. leefde er een zekere Godfrey Tarrant, die door het hee.'e land gevreesd en gehaat werd. Hij was een man van veel invloed en niemand durfde hom te weerstaan, waarschijnlijk omdat er in dien wanordelijken tijd nie mand was. die hem weerstaan kón. Men verdacht hem er van, dat hU betrekkin gen onderhield met Rawle, den bloed- dorstigen rooverhoofdman en zijn ben de. Door zijn huwelijk was hU met Rawle verwant. Ontelbare verhalen de den de ronde over de moordpartijen en beroovingen die in de buurt van Wendlesham plaats vonden. Meer dan eens leidde het spoor van Rawle naar Wendlesham Manor en de bezitting werd dan doorzocht, nadat Godfrey Tar rant, die natuurlijk steeds ontkende cr R.K. SCHOOL- VEREENIGING. HET ZILVEREN JUBILEUM. Huldiging van Mej. Smit. Maandag 'derde de RK, Schooh-er- eenigüig te Haarlem haar 25-jarig be staan met een feestelijke bijeenkomst in het schoolgebouw Cruquiusstraat. Daar waren aanwezig bestuursleden, behalve de heer J. W. A. Beynes, die verhinderd was door ziekte, plebaan L. A. A. M. Westerwoudt, deken van Haarlem, geestelijken en genocdigdcn. 's Morgens 9 uur was reeds in de Kathedraal St. Bavo een H. Mis opge dragen. Te 10 uur had In de gym nastiekzaal de huldiging plaats van mej. A. G. M. Smit, daar deze met de school Jubileert De onderwijzeres werd binnengeleid door acht kinderen van de eerste klas se, en ontvangen door alle leerlingen van de school. Een der bestuursleden de heer B. J. van Hees, sprak een wel komstwoord, waarna de heer H. A. A_ Reith, hoofd der school een van groote waardeering getuigende toespraak hield. Ook een der leerlingen van de hoogste klassen sprak, waarop alle kin deren mej. Smit een lied toezongen. Achter een schat van bloemen werd zij bijna verborgen. Het onderwijzend personeel scjionk mej. Smit een tinnen theeservies, de schoolkinderen een schemerlamp. De onderwijzeres dankte geroerd voor de vele blijken van vriendschap en waardeering, haar geschonken. Naar aanleiding van het jubileum der school werden nog verschillende redes ge houden De heer H. A. A Reith bracht dank aan de bestuursleden, die den uitste kenden naam van de schoolvereeniging vestigden en handhaafden en aan de leerkrachten, in 't bijzonder mej. Smit. Hij deelde mede, dat de heer G. H. Weustink, inspecteur van het Lager On derwijs en rector Vlaar van het R. K. Lyceum en vele anderen bericht van verhindering hadden gezonden, gesteld in waardeerende bewoordingen. Wethouder Mi'. J. N. J. E. Heerkens Thijssen hield heirna een, toespraak, waarin hij een terugblik, wierp op de bijna 25 jaren die hy nu reeds bestuurs lid is. Hij herinnerde aan de eerste bescheiden huisvesting in 't begin in 't Ken au park. Bij de nieuwe Kathedraal groeide de nieuwgebouwde school, tegen veel ver drukking in. Spr. schetste den gang van zaken in de school, die reeds drie geslachten zag komen en gaan. Mr. Heerkens Thijssen richtte daarop het woord tot het bestuurslid den heer J. M. W. -Franken. Hy herinnerde er aan, dat deze ook jubileert, en meermalen in moeilijke omstandigehden de school redde. Spr. betreurde, dat de heer J. W. A. Beynes niet aanwezig was. Dat de kinderen haar vaste hand wel eens voelden, is spr. een bewijs, dat mej. Smit zorg had voor de kinderen en zich geheel gaf aan het onderwijs. Mr. Heerkens Thijssen schonk mej. Smit een enveloppe met inhoud namens het bestuur. De heer J. Roodnat oud-hoofd dei- school memoreerde nog eens den groo ten steun ondervonden van den heer Beynes de heeren Heerkens Thijssen en Franken en de heengegane bestuurs leden. Aan mej. Smit's werkzaamheid, aan haar trouwe plichtsbetrachting wijdde hy vooral waardeerende woorden. Spr. overhandigde de jubilaresse een boek werk. De Hoogeerw. Heer Westerwoudt wilde zich rekenen tot de buren, die van hun belangstelling doen blijken, maar tege lijk natuurlijk als vertegenwoordiger der geestelijkheid van Haarlem felici teerde hij, in 't bijzonder ook mej. Smit. De heer Reith deelde mee een brief te hebben ontvangen van pastoor Ja cobs, die vrvoeger als kapelaan aan de school verbonden was. Daaarna was er voor de oud-leerlin gen en ouders gelegenheid om te felici- teeren, waarvan zeer velen gebruik maakten. Een oud-leerling hield een toespraak tot de jubileerende onderwij zeres en schonk haar een fauteuil met tafltje er. Oester sch kleed. Het kinderfeest. Een groot aantal vroolijke kinderen was 's middags bijeen in de groote zaal van gebouw St. Bavo, om te genieten van een prachtige kindervoorstelling. Het moet voor het bestuur en de milde belangstellenden, die dezen middag mo gelijk maakten wel een groote voldoe ning wezen, dat het feest zoo goed ge slaagd is 't Programma werd verzorgd door mevrouw ChamblyKar dec, die zich illusioniste noemt, met magische experimenten. In het Hollandseh noe men wij haar een knap goochelaarster die moderne en gedurlde goochelstukjes Iaat zien. zoodat zij zich wel een paar vreemde woorden mag veroorlooven. Dat zij goocheltoeren doet met de chapeau Phantasticoprestidi- physiekokaricarambolantifique verhin- betrekkingen met de bandieten op na te houden, zijn toestemming daartoe verleend had. Rawle echter werd nooit gevonden en het vermoeden ligt voor de hand dat Tarrant hem in den een of anderen schuilhoek verborgen hield. Het is eigenaardig dat tot op dezen hul digen dag niemand ooit die schuilplaats heeft kunnen ontdekken. Deze Godfrey Tan-ant nu, was degene, die den weinig vleienden naam van Procrustus kreeg. Ook hy liet zich graag voorstaan op zijn gastvrijheid. Het is dan ook een feit. dat de Koninklijke familie en ver schillende leden van den adel op Wend lesham gelogeerd hebben. Hij was een verstandig man en wist hoever hij mc-t zyn ongerechtigheden kon gaan; en hij zag in dat het voordeelig voor hem was. als verschillende vooraanstaande per soonlijkheden de kwade geruchten die over hem in omloop waren, konden tegenspreken. Andere bezoekers waren over die gastvrijheid minder goed te spreken. In het Graafschap Devonshire, waar zyn wil wet was, werd een invitatie om op Wendlesham te komen, in het bijzonder door de rijken, allerminst als een onderscheiding beschouwd. Her haalde malen gebeurde het dat de een of andere ryke koopman die gedwongen was geweest om een derg. ijke invitatie aan te nemen, naar Wendlesham ge reisd was en daarna nooit weer levend werd teruggezien. De verklaring die dert niet. dat zij begrijpelijk en onder houdend met de kinderen omgaat, zoo dat die zich dol vermaakten. Zij volg den de toeren met de grootste aandacht, In gezellige spanning. En al kan een oudere er zich nooit zoo meer inleven als hij vroeger wel degelijk deed, omdat hij altijd die koud-nuchbere wensch heeft zoo gauw mogelijk de truc uit. te vinden de verrichtingen van mevrouw Chambly—Kradec zijn voor een groote- re zelfs zeer interessant. Zij zyn modern, wij sagen dingen, die nog nooit vertoond werden. Mevrouw Chambly—Kardec werkt b.v. met eer., blijkbaar gekortwiekt tortelduifje. En zij heeft nog zeer veel meer verba zingwekkende dingen te zien gegeven, te veel om te noemen. Met een uitgebreid programma heeft zij alleen de taak vervuld de kinderen drie uur lang aangenaam bezig te hou den, nu en dan met hulp van wat piano muziek als begeleiding. Het was hoogst mysterieus, vooral toen het kwam tot anti-spiritistische experimenten. In de pauze werden de kinderen zelf te werk gesteld, d.w.z. ze kregen alle maal wat te snoepen. zy zullen dezen middag, waarbij veel ouders de vreugde meemaakten, nog wel lang in hun gedachten bewaren als een prettige herinnering. HEEMSTEDE. HUIZE ST. BAVO BESTAAT 75 JAAR. Vrydag 6 Juli zal het 75 jaar geleden zijn, dat een tweetal zusters van de orde der Congregatie Caritas uit Roosendaal, toen nog te Steenbergen, haar intrede deed in Heemstede, op veraoek van den toenmaligen pastoor van Berkenrode, den zeereerw. heer Adrianus v. d. Wei den. Haar eerste werk hier was de zorg voor de allerkleinste jeugd, die dus van 3 tot 6 Jaar, die in dien tijd nog meer dan nil noodig was, daar vele huismoe ders als arbeidsters den dag op de fa briek doorbrachten. Naast de bewaar school werd ook een naaischool opge richt. Het begin was allereenvoudigst. Zuster Stanislaus en Zr. Antonia betrokken 6 Juli 1853 een bouwvallig huis aan de Kerklaan, waar na Huize St. Bavo staat, en begonnen daar met beperkte ruimte en middelen. 20 jaar behielpen zy zich m die beperkte ruimte, tot in 1073 de toenmalige pastoor Muré een beroep deed op de parochianen, die circa 9000 bijeenbrachten, waarvoor een meer naai de eischen van dien tyd ingericht ge bouwtje werd gezet, waarin een ruim lo kaal als bewaarschool, een naaischool en een speelplaats, benevens ruimte voor eenige weezen uit Heemstede, waarvan er - Augustus 1874 vier in Huize Bavo werden opgenomen, en waarvan er nu nog een in het huis is. Met den groei der gemeente moest de uitbreiding van Huize Bavo gelijke tred houden, en na jaren bleek het huis weer te klein. In 1896 ontving het R.-K. Arm bestuur een legaat van wijlen den heer L. Peperkorn, waarvan moest worden gesticht een tehuis voor ouden van da gen, die geboren Heemsbeders moesten zijn. De stichting van de St. Antonius- schcol aan de Kerklaan, waarin de be waar- en naaischool werden opgenomen, maakte het mogelijk Huize Bavo voor het beoogde doel in te richten. Het R.-K. Armbestuur dat tevens het Re gentschap heeft over Huize St. Bavo verbond aan het huis een pension voor dames en heeren, ter meerdere finan- cieelen steun. Hierin konden ook oude behoeftigen uit andere gemeenten een plaats vinden. Als tehuis voor ouden van dagen maakte de stichting door de goe de zorgen der zusters naam in het ge- heele land. Gevolg hiervan was weer een uitbreiding in 19Ö7, terwijl nu weer een vergrooting in uitvoering is, en inwen dig het gebouw gemoderniseerd werd. Thans Hebben 21 zusters met het huispersoneel de zorg voor de talrijke bewoners. 6 Juli zal de herdenking vcornameiyk kerkelijk zijn o.a. met een Solcmneele H. Mis in de fraaie kapel van Huize Bavo zelf, half tien 's morgens, terwijl vermoedelijk Zondag 8 Juli het jubileum meer In het openbaar gevierd zal wor den. BENNEBROEK. JAARFEEST. De voetbalclub B. F. C. vierde haar 8ste jaarfeest in de keurig met groen en bloemen versierde tooneelzaal van café „Oud Berg en Dal" te Bennebroek. Talryke genoodigden en belangstellen den waren opgekomen om dezen feest avond by te wonen. De voorzitter, de heer W. Bergman, opende de bijeen komst met een kernachtige toespraak, waarin spreker er tevens op wees, dat ook de pryzen, die by de laatst gehou den serie-wedstryden waren behaald, zouden worden uitgereikt; hij bracht een woord van dank aan de Benne- Godfrey Tarrant en zyn \rienden van zoon verdwijning gaven, was altyd dat de slachtoffers op hun weg naar huls in handen waren gevallen van de bende van Rawles, die ze uitgeplunderd en ver moord had. Nu gebeurde het op zekeren dag dat een ryk koopman, FillowdaJe geheeten een uitnoodiging had gekregen am op Wendlesham te komen en zeer gastvrij door Godfrey Tarrant ontvangen werd. Zóó gastvrU en hartelyk, dat Fellowdale geneigd was om de verhalen die ook zijn ooren bereikt hadden als legenden te beschouwen. Door toevallige omstan digheden welke vermeldt de geschie denis niet slaagde Fellowdale er in een gesprek op te vangen tusschen Tar rant en een van zUn mannen, waarvan Fellowdale meende dat het Roger Rawle in vermomming was. Uit het gesprek be greep hij wat Tarrant met hem voor had. Dus onze vriend Fellowdale zal vanavond op het beroemde bed slapen? moet Rawle hebben gevraagd, waarop Tarrant lachend antwoordde: Ja. vannacht slaapt hij in het bed. waarin zc allemaal zoo goed en zoo vast slapen. Men hee.ft hem zijn slaapvertrek al gewezen en het bed scheen hem erg aanlokkelijk toe. Waarop beiden in lachen uitbarstten. Fellowdale schijnt verder niets gehoord te hebben: hij slaagde er in dien nacht uit Wendles- broeksche ingezetenen die de mooie pryzen beschikbaar hadden gesteld De volgende pryzen werden uitgereikt: Ie Afd. Ie prys E. A. S. zilveren be ker, geschenk van burgemeester baron van Hardenbroek, 2e prijs B. F. C. zilve ren lauwerkrans, 3e prys D. O. A. zilveren voetballer, 4e prijs vierde elf tal E D. O. zilveren lauwertak. n Afd. Ie prijs HilUnen n zilveren beker, 2e prys 6e elftal E. D. O. zil veren plaquette, 3e prys lie elftal B. F. C. zilveren lauwertak, 4e prys Hillegcm n verguld zilveren medaille. Als eere- prys werd aan Hillinen I een verguld zilveren medaille aangeboden. Aan den oud-controleur Van Rcoijen een kistje sigaren; aan den controleur v. d. Aar oen polshorloge en aan mej. Modem- blik een flacon Eeau de Coiogne. Na het officieele gedeelte werd over gegaan tot het afwerken van het pro gramma, waarbij de humorist Luyken, de accordeonvirtuoos Treffer!* en de pianist v. d. Ende het belangrykste deel op zich hadden genomen. De stuk jes, die gespeeld en voorgedragen wer den, hadden veel succes. Een gezellig bal sloot dezen goedgeslaagden avond. HAARLEMMERMEER INTREE PREDIKATIE Ds. SMTF.DE. Na des morgens door zyn zwager in zyn ambt bevestigd te zyn, heeft Ds. Smilde, komende uit Haastrecht, Zon dagavond zyn intrecpredikatie uitgespro ken in de Gereformeerde Kerk te Nieuw Vennep. Het groote kerkgebouw was vol van talrijke belangstellenden, die met groote aandacht deze eerste predikatie aan hoorden; zij werd gehouden naar aan leiding van de woorden uit den zend brief van Paulus aan de Colosssnsen, Hoofdstuk 1 vers 27 en 28. handelende over de taak, het doel en de kracht van de evangelieprediking. Aan het einde van zyn rede gekomen, werden de gebruikelijke toespraken ge houden; di anaal tot de ouders van den predikant, zijn schoonmoeder, den ker ke raad, de leden van de commissie van beheer, den consulent Ds. Bavinck, den burgemeester Mr. A. Slob, de afgevaar- ckgde der naburige kerk en de leden der gereformeerde gemeente te Nieuwven- nep. Ds. Bavinck uit Heemstede heette den nieuwen predikant namens velen welkom en verzocht de gemeente hem toe te zin gen uit Psalm 134. HAARLEMMERLIEDE GEMEENTERAAD. Maandagavond vergaderde de voltallige gemeenteraad, onder voorzitterschap van den burgemeester, den heer L. Simons. Aan de orde kwam allereerst een voor gestelde wijziging van de bouwverorde ning. naar aanleiding van wenschen van Ged. Staten. Op vragen van den heer v. d. Vegt gaf de voorzitter een uiteen zetting van het meeningsverschil tus schen B. en W. en de gewestelyke com missie voor uitbreidingsplannen. De commissie wenscht in het uitbreidings plan den grond alleen bestemd te zien voor landbouwdoeleinden. B. en W. wen schen echter een bebouwing van som mige gedeelten langs den Ryksstraat- weg. De onderhandelingen daarover wor den nog voortgezet. Het voorstel tot wy- ziging der bouwverordening werd aange nomen. Een aantal caféhouders had een adres ingediend om het sluitingsuur der cafés van 11 uur te brengen op 12 uur. B. en W. stelden voor afwyzend te beschik ken. Da vooraïtter verdedigde dit stand punt. In de vorige vergadering was als argument vóór het adres aangevoerd, dat er 's avonds nog veel doortocht is door Halfweg en in de aangrenzende steden de cafés ook tot twaalf uur open zijn. De voorzitter gaf als zün meening te kennen dat er na 11 uur ook op druk ke zomerdagen weinig passage meer is, en haalde daarbij als voorbeeld aan de sinds de vorige vergadering inmiddels gehouden Olympische Spelen. Deze brachten ook geen meerdere drukte. Zonder hoofdelijke stemming werd daar na het voorstel van B. en W. aangeno men. De Raad ging ook stilzwijgend mes met dc voorstellen van B. en W. tot wy- ziging der indeeling van de stemdistric- ten, wijziging der stemlokalen. Betreffende de afrekening met het Provinciaal Waterleidingbedrijf over de kosten van brandkranen gaf de heerv. d. Vegt te kennen, dat hij de houding van> het P. W. B. incoulant vond. Het voorstel werd goedgekeurd. Het adres inzake ontheffing van de bouwverordening ten behoeve van het Xaveriusklooster lokte vry uitvoerige discussie uit. De zusters wenschen een lokaal voor de bewaarschool te doen bouwen bij de kinderspeelplaats, dat evenwelniet aan de verelschte afmetingen kan voldoen aangezien er geen ruimte voor beschikbaar is. B. en W. stelden afwyzing van het verzoek voor. De heer Stokman stelde voor, de zaak aan te houden tot de volgendè vergadc- ham te ontsnappen. Het is een lange geschiedenis hoeveel moeilijkheden en avonturen hij ondervond eer hij weer thuis was. Van dat oogenblik af werd het Procrustesbed van Wendlesham al gemeen bekend in de streek. Fellowdale heeft het gezien zooals ook Godfrey Tarrant had verteld, toen men hem zyn slaapvertrek had gewezen. De besohrij- ving van het bed is te vinden in <ie kronieken van Wendlesham. Jullie zullen nu ook wel begrypen hoeveel belang ik in het onderwerp stelde, hoe yverig ik getracht heb de waarheid van de geschiedenis te contro leeren. door te trachten het bed terug te vinden. Daar ik daarin niet slaagde, maakte ik voor me zelf uit dat het of reeds lang geleden vernietigd was of de heele geschiedenis was verzonnen. Nu kunnen jullie je ook wel voorstellen hoe verbaasd ik ben, om het nog geen mijl van Wendlesham ten slotte hier in de .Running Horse" terug te vinden. Bent u er absoluut zeker van dat dit hetzelfde bed is? vroeg Harry. Hoe zou je daar ooit zeker van kun nen zyn, zei Lord Raynour schouderop halend. Het geheele verhaal zal wel niet. veel meer dan een legende zyn. Maar zeker is in elk geval dat Godfrey Tarrant bestaan heeft, dat hij V3n zyn macht, die de wetten van zyn tijd hem als landheer gaven, misbruik maakte en dat hij een bed bezat waarvan de be ring. teneinde B. en W. in de gelegen heid te stellen nog eens met de zusters te onderhandelen, zoodat die een kleine wyziging kunnen aanbrengen. De heer De Graaf! zeide overtuigd te zijn, dat de zusters ruimte genoeg heb ben om elders te bouwen. Wethouder Biesheuvel zette het standpunt van B. en W. uiteen, die meenen. dat bij inwil liging van het verzoek er een school komt, waai- de kinderen geen licht en lucht krijgen. De heer Van Duynhoven ondersteunde het voorstel van den heer Stokman, evenals de heer Van Seggelen. De voorzitter antwoordde, dat B. en W. niets liever zouden zien. dan dat de school er komt. maar niet aooals de zus ters den toestand nu wenschen. Gaarne zullen B. en W. andere voorstellen van de zusters tegemoet zien. Het voorstel van den heer Stokman bestrijden B. en W. Dit voorstel komt niet in stemming; op het adres wordt afwijzend beschikt. Verleend werd een crodiet voor aan leg van waterleiding in de O. L. school in den Houlrakpolder. De rondvraag leverde niets belangrijks op. IJMUIDEN. EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. Htet N. v. d. D. meldt: Zaterdagmiddag had aan het strand te IJmuiden beneden de Zuidpier de opening plaats van het Roode Kruis-ge- bouw voor eerste hulp by ongelukken. Na een toespraak van den adjunct-voorzffc- fcer Dr. W. van Haselen, geschiedde de opening namens het hoofdbestuur door luit.-generaal b. d. Ter Bosch. Aanwezig waren o.a. wethouder Schilling en de ge meente-secretaris de heer M. K. Hof stede. Vervolgens had een demonstratie plaats van de leden der transportcolonne en de leden van den cursus EJLB.O. De afdeeling van het Roode Kruis doet in dit gebouw des zomers mooi werk. Mochten personen te ver in zee gaan dan kunnen ze in 't gebouw on middellijk worden geholpen. Gewonden worden hier verbonden en verdwaalde kinderen worden in het gebouw bewaard, tot de orders ze komen halen. ZANDVOORT. ZANDVOORTSCHE MUZIEKKAPEL. De Zondvoortsohe Muziekkapel geeft Woensdagavond haar derde concert op het Hdamplein. EEN PROEFRIT. De Eerste Nederlandsche Auto-asso ciatie heeft Zandvoort de eerste auto bus bezorgd een verkeersmiddel dat er zyn mag. Maandagavond werd met een. achtenen twintigtal genoodigden een proefrit gemaakt naar Bentveld. Over- veen. Bloemend aal, Santpoort en langs den nieuwen Zeeweg terug. De E. N. A. heeft een Daag-aufcobus gekocht waarmee zy in het seizoen auto bus gekocht waarmee zy in het seizoen autotochten zal organiseeren. De be doeling is den vreemdeling te brengen naar plaatsen waar hij. indien hij niet over fiets of auto beschik;, moeilijk kan komen en by den proefrit werden juist die plaatsen opgezocht welke door hun natuurschoon voor den vreemdeling veel aantrekkelijks moeten hebben. Want is niet de omgeving van Bentveld, wan neer men langs den slingerweg naar Overveen rydt een bezoek ten volle waard0 Zandvoort zal oi. wel gebaat zijn met dit nieuwe verkeersmiddel. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regel. verdwijnen spoedig door een pet BEVERWIJK. Noteering van 2 Juli 1938. Spinazie per kist 80 ct. Postelein per kist 30—50 ct. Andy vie 100 str. f24. Zuring per ben 15 ct. Radys 100 bos f 46. Wortelen 100 bos f 11—14. Komkommers per 100 f 611. Aardappelen klei p. k,g. 5—8 ct. Peulen p. k.g. 35—40 ct. Doppersp. k.g. 2226 ct, Capucijners p. k.g. 35 ct. Raspers p. k.g. 30 ct. Tuinboonen p. k.g. 810 ct, Snyboonen p. k.g. 30 ct. Heerenboonen p. k.g. 70 ct. Bloemkool p. 100 f 1018. Uien p. bos 2 ct. Sla per 100 krop f 23. Pieterselie p. bos 4 ct. Selderie p. bos 7 ct. Aardbeien p. slof f 1—1.20. Frambozen klein slof 27 ct. schrijving heel veel overeenkomt met het exemplaar dat hier in de kamer staat. Dat is het eenige, dat we met ze kerheid kunnen zeggen. Hij stond op en stak zyn kaars aan. Wanneer jullie morgen naar Wendlesham komen, kunnen Julhe er de kronieken eens op nalezen, als het jullie interesseert. Zie ik jullie morgen aan het ontbyt? Zullen we zeggen tien uur? Nadat ze dit afgesproken hadden, nam Lord Raynour afscheid en sloot de deur achter zich. Ze hoorden zyn voet stappen toen hij de gang doorliep en het sluiten van zijn deur. toen hy zyn ka mer was binnengegaan. Daarna was al les stil. Harry keek Philip aan en begon :e glimlachten. Wel, zei hy, nu weten we er al les van. Trekt het je niet by zonder aan, Philip, om eens een nacht door te brengen op het bed van Procrustus? XHI. Het vcoru.'richt om den rest den nacht het was inmiddels brhocrilik laat geworden, in het spookbed door te brengen trok Philip niet bijster aan. maar Harry zag er niet het mirs; tegen op. Hy was overtuigd dat hy zou slapen als een roos, beweerde hy opgewekt, (.Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 10