BUITENLANDSCH OVERZICHT téfAspirml ARBITRAGE EN VEIUGHEID. DE MARINIS EN CUSHENDUN. GEMENGD NIEUWS SPORT ENSPFl HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 3 JULI 1928 DERDE BLAD Zy die tegenwerken! Remmen op het vredeswerk! T BELANGRIJKSTE NIEUWS. Op het oogenblik worden door het Ge- neefsche comité voor arbitrage en veiligheid zeer belangrijke principieele quaesties besproken, die dit is zon neklaar gebleken door den Italiaan- sche afgevaardigde den generaal de Ma- rinis en den Engelschen Lord Cushen- dun gewoonweg worden gesabo teerd. Genoemde quaesties zijn van het grootste gewicht voor de verzekering van den wereld/vrede. Maandag kwamen bijvoorbeeld in behandeling de drie mo- delverdragen die in de Maart-zitting werden ontworpen, betreffende een al- gemeene regeling voor vreedzame oplos sing van internationale geschillen, de regeling van judicaire geschillen, door arbitrage en verzoening en ten derde betreffende een algemeen verzoenings- ontwerp. Het comité nam alle drie ont werpverdragen tenslotte aan na een vurige verdediging van Politis en Be- nesj. Boncour en Benesj braken een lans voor de algemeene veiligheid, door het aannemen van een resolutie aan te bevelen, waarin het comité er op aan dringt dat genoemde verdragen, door een zoo groot mogelijk aantal staten, zoo spc&dig mogelijk worden ondertee kend. En zie daar kwam de hard hoof dige Engelschman tegen op. Hij be streed; met een enthousiasme, waar achtig een betere zaak waardig, deze resolutie, ö:e toch onloochenbaar in het belang van de stabilisatie van den vre destoestand is. Dergelijke ..werking Is in dezen tijd schier o? egrijpelijk. Wat do^n iemand als Cushendun toch eigenlijk in Genève? Tot nu toe heeft hij stelselma tig op iederen vooruitgang de rem van zijn diplomatie gezet (.Evenals de Ita liaansche generaal de Marinis.) Doch nog sterker kwam de anti-Ge- neefsohq» bedoeling van den Engelsch man voer den dag. toen de besprekingen (Zaterdaz reeds begonnen) over de door Duitschland voorgestelde conser vatoire maatregelen, weder werden her vat. Deze maatregelen geven een nauw keurig omlijnde verplichting aan en ver zekeren den Volkenbondsraad een greote macht. Zoo zou de Raad, als het Duitsche voorstel aangenomen werd een. natie kunnen bevelen in vredestijd we der den normalen status quo aan te ne men. Dit komt dus neer op het ophef fen van mobilisatie. Tegen dit schitte rende plan, dat de Volkenbondsraad dus eindelijk tot een doelmatig instrument zou maken tegen de geheime onder linge diplomatie, dat tenslotte het vre deswerk op een veel hooger plan zou hebben gebracht, heeft de heer Oushen- dun (evenals Zaterdag de Marinis) zich natuurlijk met hand en tand ver zet. Toch werd het ontwerp dank zy de pleidooien van Boncour, Benesj en Ro- lin Jacquemyns door het pomité over genomen. Doch welke resultaten zal het m de practijk hebben als Italië en Engeland er straks bij de definitieve behandeling hun sanctie niet aan zullen geven? Nog beter begrijpen wij nu Lord Ro bert Cecil's geste die zich terugtrok en niet meer deel wüde nemen aan de Ge- neefsche besprekingen omdat hij zich niet vereenigen kon met Engeland's militairistische en anti-Geneefsche (on t wapc nings-diplomatie I Cushendun heeft de kreon op zijn mi serabel werk gezet door ook het derde Duitsche voorstel, dat handelt over den door den raad aan te bevelen wapen stilstand, wanneer de vijandelijkhe den al begonnen zijn, aan to vallen, door een tegenvoorstel in te dienen, dat de waarde van genoemd voorstel aanmer kelijk verkleint. Met een schijnheilig gebaar heeft Cushendun zich beroepen op het gevaar dat er voor een staat tan ontstaan als één der partijen, wel en de ar.d :e niet, de aanbeveling van den Raad zou aanvaarden. En in dien geest heeft de Engelsche afgevaardigde dan ook zijn reserves geformuleerd. Na tuurlijk sloot de Marinis zich bij deze redeneering aan. De Zweed Enden, daarentegen gaf het Duitsche voorstel nog meer krach: door voor te stellen, dat de Raad, de be treffende partijen kan aanbevelen een onpartijdig onderzoek te doen instellen. Het vreemde is, dat Boncour die tot nu toe de krachtigste en enthousiastste tegenstander van de Marinis en Cushen dun was, zich thans met den Engelsch man eensgezind verklaarde, waarschijn lijk om althans iets te winnen, ge- dadhtig aan het spreekwoord: wie het onderste uit de kanenz. En zoo blijft men maar praten en praten. De Duitsche voorstellen zijn tenslotte naar de redactiecommissie verwezen, Wanneer zal het ontwape- ningswerk geheel toevertrouwd worden aan mannen als Cecil, als Benesj, als Boncour. Wanneer zullen ijzervreters als de generaal de Marinis en diplomaten als Cushendun voor goed van het Ge- nee fsche tooneel verdwijnen? F. A. Na Obregon's verkiezing. De presidentsverkiezingen zijn met weinig wanordelijkheden verloopen. Te Panaco in den staat Vera Cruz kwam het tot botsing, waarbij twee personen wer den gedood en tien gewond. Qbregons verkiezing zal in September, wanneer het nieuwe Congres bijeenkomt» officieel worden bekend gemaakt. De laatste verklezinescij fers wijzen op een meerderheid vari Senatoren en Ka merleden. die tot de groepen behooren. .welke Obregon beboeren. De Italiaansche gezant terug naar VVeenen, Tusschen Mussolini en Dr. Seipel heeft een notawisseling plaats gevonden, waarvan het resultaat is, dat de Ita liaansche gezant Auiióiti naar Weenen teruggekeerd is. De officieele mededee- ling bevestigt, dat de beide regeeringen er naar streven de hartelijke betrekkin gen weer te herstellen Oostenrijk er kent, dat het een interne Italiaansche aangelegenheid betreft en dat de bevol king van Oberotsch zich met haar wen- schen en bezwaren tot Rome moet wen den. Caillaux over econo mische problemen. Aan een banket te Chatellerault hield de vroegere minister-president Caillaux een rede over den financieelen en econo- mischen toestand. Hij juichte het toe, dat de regeering thans eindelijk de ge varen van een revalorisatie van den franc had ingezien en hij gaf als zijn meening te kennen, dat de stabilisatie geen merkbare storingen in het bedrijfs leven ten gevolge zal hebben. Verder sprak Caillaux over de arbeids wetgeving in Frankrijk, welke hij. ver geleken bij Engeland en Duitschland. achterlijk noemde. HU verlangde een wet lelijke regeling van het bankwezen, zoo als in Engeland. In Amerika aldus Caillaux ontwikkelt zich het kapita lisme en Frankrijk en Europa kunnen niet buiten deze beweging blijven. Men moet de productiekrachten nationalisee- ren, de barrières tusschen de naties op heffen en den arbeid een aandeel in de leiding en het beheer der zaken toeken nen. Coudenhoven voor Pan-Europa. Graaf Coudenhoven Kalergi, president van de Pan-Europeesche Unie heeft een epen brief geschreven aan rijkskanselier Hermann Müller om hem te herinneren, dat de Duitsche sociaal-democratische partij zich drie jaar geleden heeft uitge sproken ten gunste van het tot stand komen van de Vereenigde Staten van Europa. Graaf Coudenhoven wijst er op dat de leider van de buitenlandsche po litiek der Fransche republiek eere-voor zitter van ce Pan-Europeesche unie is en vastbesloten is alles te doen wat in zijn macht ligt om de vereeruging van de Europeesche staten tot stand te doen komen. „In naam van alle aanhangers van Pan-Europa, in naam van allen die een nieuwen wereldoorlog en oeconomi- sche slavernij van Europa willen vermij den, in naam van allen die ons wereld deel tot nieuwen bloei willen brengen en hun nationale toekomst willen bouwen op samenwerking van de Europeesche volkeren, inplaats van op haat en oor log, verzoekt Coudenhoven den rijkskan selier het initiatief tot aaneensluiting van de Europeesche sta?en te nemen en samen met de overige Pan-Europeesche staatslieden de eerste Pan-Europeesche conferentie büeen te roepen in de hoop door den Volkenbond een Pan-Euro- peesch verdrag van veiligheid en vriend schap te kunnen sluiten om aldus de ontwapening van alle Europeesche sta ten mogelijk te maken. Een dergelijk verdrag zou stellig nationale gelijkheid scheppen en bijdragen tot het verdwijnen van de binnenlandsche tolgrenzen". (N. R. Ct.) INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cent» per regel. Weer vrijgelaten. Eenigen tijd geleden hebben wij mede gedeeld zijn de fruithandelaar Joh Gleiss ner be Berlijn en de weduwe van zijn vroege ren collega Pemetta gevangen ge nomen op verdenking Pemetta be heb ben vermoord. Er waren tal van aanwij zingen van hun schuld; o.a. was geble ken dat er een intieme verstandhouding tusschen hen bestond en dat de brief, dien Pernetta kort voor zijn dood zou hebben geschreven en waarin hij erken de zelfmoord te hebben gepleegd, ge scheurd was uit een door Pemetta ver- vaadigdr filmdrama, waarvan liet ma nuscript ten huize van Geissner was ge vonden. Bovendien behoorde de revolver die by Pemetta's lijk lag, aan Geissner. De gevolgtrekking lag voor de hand dat de bewuste brief door Gleissner uit het manuscript was gescheurd, om een wraakbaar stuk van overtuiging te kun nen producceren. Thans meldt de N. R. Ct. dat ondanks deze aanwijzingen Gleissner en weduwe Pernetta uit de voorloopige hechtenis ontslagen zijn omdat by de lijkschou wing de deskundigen tot de slotsom zyn gekomen, dat Pemetta waarschijnlijk zelfmoord heeft gepleegd. Bovendien heeft Gleissner een alibi aannemelijk kunnen maken. Onschuldig Veroordeeld? In 1924 zyn te Weimar twee broers Hans en Wilhelm Taubert tot 15 jaar tuchthuisstraf veroordeeld wegens moord op den wachtmeester der gendarmerie Biebighauser. Dadelijk na de veroordee ling is in de pers opgemerkt dat de aan wijzingen tegen de broers weinig over tuigend leken en dat er geen enkel recht- streeksch bewijs tegen hen was aange voerd. Thans is een nieuwe instructie in de zaak gelast, omdat een inwoner van Jen a eenigen tijd geleden als getuige in een proces heeft verklaard te weten wie de eigenlyke dader van den moord is en verzekerd dat bet niet de gebr. Taubert zijn. Na de veroordeeling had de verdedi ger den broers aangeraden gratie te vra gen. doch zy hadden dit geweigerd om dat men als onschuldige niet om genade smeekt. (N.R.Ct.) Huisvrouwen, die kunnen koken. Niet iedere kookster i6 een huis vrouw maar omgekeerd moest iedere huisvrouw een kookster zyn. De opvattingen van de moderne vrouw hebben een radicale wijziging té weeg gebracht en daarby is het huishoude- ïyk gebied veelal te kort gekomen. De uitbreiding van de algemeene belangen mag niet tot beperktheid op vrouwelijk gebied leiden, zU moet integendeel de erkenning van zijn beteekenis ver- grooten. Vrede, geluk, gezondheid van een gezin hangen niet in de laatste plaats van de keuken af. Dat bet-eekent niet, dat iedere vrouw dag en nacht voor het fornuis moet staan, dat alleen bekwaam is degeen, die steeds zelf kookt, maar het ver langt kennis van de waarde en den aard der spijzen, dus keukenphemie Doch daar alle theorie sedert Faust gry's is, moet de bekwaamheid uit de praktyk komen. Alleen wie zelf goed kan koken, is in staat, goede presctaties van zyn personeel te verlangen. He: kunnen koken verstrekt de autoriteit van de huisvrouw als zoodanig, dwingt het personeel respect af, maakt des kundige controle mogelijk. Gemis aar. kennis maakt onvry en de huisvrouw afhankelijk van het personeel, wat in het byzonaer tegenwoordig een netelig vraagstuk is. He: intellect van de stouw worct door het koken in het geheel niet geschaad. Er zyn zeer veel verstandige en vooruitstrevende vrouwen, die dik wijls door de omstandigheden genood zaakt, zelf aan het werk te zyn gegaar. en als plichtsbeseffend huisvrouw een voortreffelijk, smakelijk maal met eventueel trots tot stand brengen als een vrouw, die in een of nader beroep werkzaaf is. ander werk. Het is achter- lyk, wanneer men het gebied van de keuken als iets van den tweeden rang beschouwt; het neemt de eerste plaats in, wanneer men het oog houdt gericht op de volkswelvaart. Kunnen koken be- teekent nog niet- moeten koken, het be- teekent niet uitschakeling van geeste lijke belangen; hoe meer belangenge- bieden harmonieeren, des te rijker maakt ieder zyn leven. Daarom merest ieder jong meisje, dat gaat trouwen, ook al is het nog zoo „modern", er van af zien, medelydend op deze d&gelijksohe noodzakelijkheid neer te zien. Het is zaak, de dingen des levens te beheerschen, opdat zy ons niet beheer- schen. De kookkunst is een fundament van het gezinsgeluk, omdat zy een fundament is van de gezondheid der familie. Ongeluk op een oorlogsschip. Men meldt uit Parys: By een ontploffing aan boord van het oorlogsschip .Reims" dat de Cherbourg in dok lag. werden een machinist ge dood en 8 matrozen zwaar gewond. Negen Mexicanen geëxecuteerd. Een telegram uit Queretaro zegt, dat negen mannen zijn geëxecuteerd die met een hoeveelheid dynamiet werden aangetroffen bij den spoorweg, waar- schynlijk met het plan treinen op de hoofdlijn naar en van Mexico op te bla zen. INT. UNIE VAN VOLKEN- BONDSVEREENIGINGEN. TWAALFDE CONGRES. Men seint ons uit Den Haag: Maandagvoormiddag is een vijfdaagsch twaalfde congres der Internationale Unie van Volkenbondsvereeni gingen ge opend met een plechtige zitting in de Ridderzaal, welke nagenoeg geheel ge vuld was met afgevaardigden, autoritei ten en andere genoodlgden Opgemerkt werden Minister Slotemaker de Bruïne. die wegens afwezigheid van den minis ter-president De Geer namens de Re geering het woord voerde; Minister Lambcoy; het Corps diplomatique; leden van het Permanent Hof van Internatio nale Justitie en van het Hof van Arbi trage; de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland Jhr. Van Karncbeek; de burgemeester der Residentie de heer Pa- tyn en vele oud ministers en vooraan staande personen op het gebied van de vredesbeweging. De zaal was versierd met groen en bloemstukken en vlaggen der verschil lende naties Op de tribune was het koor der Hoag- sche afdeeling van de Maatschappy to: bevordering der Toonkunst opgesteld, dat onder leiding van Dr. Wagenaar de plechtigheid opende met het zingen van het Wilhelmus, dat door de aanwezigen staande werd aangehoord. Vervolgens hield Mr J. Limburg, voorzitter der Nederlandsche Vereeni- ging voor Volkenbond enVrede, de be groet ingsrede. Daarna voerde Minister Slotemaker de Bruïne namens de Regeering hot woord, waarna professor Dembinskl. oud- minister van Polen, voorzitter der Unie, de openingsrede uitsprak. De redevoeringen die in bet Fransch werden uitgesproken, werden afgewisseld deer koorgezang. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cent» per regel. Tabletten zLj BErdlSfik cf« onovertroffen r pijnstillers Weiger namaak en ld T op 'al op elke labiel bel woord "Bayer" staat. Prijs 75 ris. Aan het einde der openingsatring deelde de secretaris-generaal prof. Rui sen. mede. dat namens het congres eer. hulde-te'.eg:am was gezonden aan Ko ningin Wilhelmina. waarin een geluk- werssch voor ons land met de weldoer.de activiteit, die het in het werk voor den Volkenbond ontwikkelt. Ook werden telegrammen gezond si aan Briand er. Stresemann met geluk- wenschen met het herstel „van de ont wikkeling van den Volkenbond en do toenadering eter volken en zoo kostbare gezondheid". Vervolgens had een autotocht plaats In den namiddag was er een commis sievergadering. Maandagavond werd het congres door liet gemeentebestuur in het Kurhau? ontvangen. De afgevaardigden vereenigden zich te half elf in het Kurhaus, waar het gemeentebestuur het congres ontving. Burgemeester mr. J. A. N. Pattjn zeide -in zyn welkomstrede. dat het onnoodig is te zeggen, dat het doel door de Unie nagestreefd, de volledige instemming heeft van het gemeentebestuur der resi dentie. De Volkenbond zelf heeft alleen vrienden in den Haag, Stellig heeft de Nederlandsche ver tegenwoordiging der Unie, de Vereeni- ging voor Volkenbond en Vrede. die haar zetel te 's Gravenhage heeft, onder leiding van haar eminenten voorzitter mr. Limburg, noodig en doeltreffend werk gedaan onder ons. Zij heeft pro paganda gemaakt voor den vrede zonder meer, een propaganda, die, naar mijn oordeel, niet altUd onschuldig en in ieder geval overbodig is by een zoo vrede lievend volk als het onze, dat geer. expansie nelgingen heeft Maar zij heeft getracht de publieke opinie voor te lichten aangaande de groote proble men der buitenlandsche politiek, het geen hier niet overbodig is en zoo heeft zy bygedragen tot een beter begrijpen tot het zich rekenschap geven van de grootsche taak van de Geneefsche in stelling. Spr. hoopte, dat deze propaganda noc zal worden begunstigd door dit congres van de Unie. Uit naam van het gemeetebestuur sprak de burgemeester ce beste wen- schen uit voor het wélslagen van het congres. Te voren was dien avond een openbare bijeenkomst in de Ridderzaal gehouden waar viscountes- Gladstone (Engeland), graaf Bemstorff (Duitschland). de lieer R. Dollfus (Zwitserland), prof. Aularri (Frankrijk) en de heer Colby (Amerika) het woord voerden .terwijl het mandoli- negezelschap „Crescendo" muzikale me dewerking verleende. In den namiddag hadden de congres sisten een bezoek gebracht aan het Vre despaleis. waar hun een thee werd aan geboden door de Camegiestichting. DE TWEEDE HELFT DER OLYMPISCHE SPELEN. De cafés en restaurants. WEDEROM SLUITING TE ééN UUR? Naar wij vernemen, is er tusschen ae werkgevers en de werknemers in het café- en restaurantbedryf te Amsterdam een geschil ontstaan. Tusschen de vier werkgevers-organisaties en de vier werk nemersorganisaties in dit bedrijf was met het oog op de Olympische Spelen een overeenkomst getroffen, in welke een regeling was gemaakt voor do be taling van het overwerk en vcor de be taling van ambulant personeel. Naar van werknemerszyde wordt me degedeeld is aan de handhaving van deze overeenkomst over het algemeen aeer slecht de hand gehouden. Van de loonregeling voor het ambulante perso neel is weinig terechtgekomen. De over- werkuren, ontstaan doordat de cafés en restaurants inplaats van te één uur te twee uur 's nachts sloten en door kor tere rustpoozen, werden over bet alge meen met uitbetaald terwyi aan ce over eengekomen nachtrust van minstens ne gen uur niet de hand werd gehouden. In verband hiermede hebben de vier werknemersorganisaties in het café- restaurantbedrijf zich met een schrijven van 25 Juni nadat over deze aangelegen heid reeds herhaalde malen was getele foneerd. tot de werkgeversorganisaties gewend met het verzoek op Donderdag 5 Juli een conferentie te willen toestaan ter bespreking van den toestand in ver band met het nemen van maatregelen voor de tweede helft van de Olympische Spelen. De werknemers achtten het ge wen scht, deze conferentie te houden daar de organisaties zich wederzijds verplicht hadden te zorgen voor de uitvoering van de overeenkomst. By een schryven van 29 Juni van den voorzitter van de afdeeling Amsterdam van „Horecaf" hebben de werkgevers organisaties geantwoord, dat zy een der gelijke bespreking voor het einde van de tweede periode van de Olympische Spe len niet noodzakelijk achten. In verband met dit antwoord overwe gen de werknemers-organisaties maat regelen te nemen om te voorkomen', dat in de tweede helft van de Olympische Spelen opnieuw niet de hand aan de overeenkomst wordt gehouden. Indien de werkgevers by hun standpunt volharden zi-Uen de werknemers zich tot den Bur gemeester van Amsterdam wenden met het verzoek tijdens de tweede helft van de Olympische ©pelen geen toestemming te willen verleenen tot het openhouden der cafés en restaurants tot langer dan één uur 's nachts. Van werknemerszijde werd in verband hiermede nog medegedeeld, dat de Bur gemeester destijds toestemming om. oaf és en restaurants tot twee uur open te hou den had gegeven, nadat hy zich er van i overtuigd had. dat het personeel dezer inrichtingen hiertegen geen bezwaren had. LAWNTENNIS. WIMBLEDON. DRIE FRANSCHEN IN DE DEMI-FINALES. Tjor.gr. <üe Fransche tennissers toch! Toen het heeren-enkeispe'. te Wimb'.cdno begon waren er 128 deelnemers, waar onder aoowat 80 Engelschen en een stuk of tien Franschen- Na een week waren er nog acht deelnemers over. waaronder vijf Franschen en geen enkele Engelsch man. Wel nog twee Amerikanen en een Italiaan. De kwartfinales zijn gespeeld en nog steeds r.Un er drie Franschen onder de laatste vier, met Tilden. De uitslagen waren: Laooste slaat de Mor- purgo 62, 63. 64. Tilden slaat Borotra 8—6. 3—6. 6—3. 6—2, Boussus slaat Brugnon 1210. 10—8, 62. Oochet slaat Hennessey 64, 61. 57, 63. En nu krijgen we. Woensdag, Lacoste tegen Tilden en Oochet tegen Boussus. Het is vooral oen pranige perstatie van den jeugdigen Boussus, die echter nu voor Cochc: het hoofd wel in de schoo' zal moeten leggen. Maar wie zal de an dere finalist zyn, de machtige Tilden, die nu-of-r.ool: -meer winnen wil af de de onverstoorbare, in zijn sublieme zelf- bohccrschlng zoo on-Fransche Fransch- man Lacoste. Het Wimbledonsche pu bliek, welks belangstelling nu tot kook- temperatuur is gestegen, zal wel hopen dat Tilden het haalt, want een eind strijd tusschen den grooten Amerikaan en den (physlek) kleinen Oochet zie: er aantrekkelijker uit dan een Fransch. slotduel. Inuisschen blijkt uit Laooste'? straight sets zege op de Morpurpo wel. dat de Franse liman weer in zyn bester. vorm is. By de dames een verrassing door de nederlaag van miss Bennett tegen de Australische Miss Akhurst. De laatste vier in deze afdeeling zyn de Misses Wills. Ryan, Akhurst en Sen. de Alvarez De uitslagen var. Maandag waren: Miss Akhurst slaat Miss Bennet 2—6, 63. 6—2, Miss Ryan slaat Mad. Nicolopoulos 6—1. 4—6. 6—2. Sen. d' Alvarez slaat Fr!. Aussem 7—5, 6—2 In het gemengd dubbelspel hebben Timmer en mej Boumam. die beiden den indruk maken tennis-moede te ziir. niettemin de derde ronde bereikt. DE WEDSTRIJDEN TE WIMBLEDON. Uit Londen werd ons Maandag ge- meid By de beeren-enkelspelen te Wimble don wisten Lacoste (Frankrijk). Cochet •„Frankryk), Tilden (Vereenigde Staten) en Boussus (Frankryk) zich in de demi- finale te plaatsen. Tilden zal Lacoste en Cochet zal Bous sus ontmoeten voor de final. By de dames-enkelspelen wist Mies Helen Wills zich Zaterdag een plaats in dc scml-fmaJes te veroveren. De andere dames die in de demi finale zullen uitkomn zijn Miss Akhurst (Australië), Senorita de Alvcrez (Spanje) en Miss Ryan. De uitslagen van Maandag zyn: Heer en: laatste ronde: Lacoste slaat de Morpurgo 6—2, 63, 6—4. Cochet slaat Hennesey 64, 61, 57, 6—3. Boussus slaat Brugnon 1210, 108, 6-2. Tilden slaat Borotra 86, 36, 63, G—2. Dames: 5de ronde: d'Alvarez slaat Aussem 7—5, 62. Ryan slaat Nicolopoulo 64, 46, 62 Ackhurst (Australië) slaat Eileen Ben nen 2—6, 6—3, 6—2. Gemengd dubbelspelen eerste ronde: Lott en mevr. Mallory slaan Greig en mej. Goldsack 62, 64. Dearman en mej. Dearman slaan Summerson en mej. Watson 6—3, 7—5. Bally en mevr. Nicolopoulo slaan Pitt en mevr. Boa verte 57, 62, 62. Gregory en mej. Harvey aan Sber- wecl en mej. Clarke 75, 36, 64. Moon en mevr. O' Ha ra-Wood slaan Lester en mej. Ridley 60, 64. Hodges en van Fry slaan Mate] Ka en mevr. Ellison 64. 6—1. Hawkes en mej. Boyd slaan Klein- schroth en mevr. Jackson 6—1, 6—1. Latere uitslagen waren: Heerendubbel2e ronde: Crole Rees en Eames slaan Austin en Collins 6-2, 6—3, 6—4. Gemengde dubbelspelen: 3de ronde: Moon en mevr. O' Hare Wood slaan W'acked en mevr. S trans on 61, 64. Hunter en Helen Wilis slaan Gregory cn mej. Harvey 64 108. Mej. Bouman en Timmer slaan mej. Slgart cn Lacroix 63 16, 7—5. GYMNASTIEK. VERGADERING „TURNLUST". Maandagavond hield de Beverwijkschc gymnastlekvereeniging „Turnlust" een ledenvergadering, die in de eerste plaats tot doel had een htiidiglng van den lieer C. Versteeg wegens zyn 15-jarig lid maatschap. De lieer J. Honig, die den heer Ver steeg toesprak legde den nadruk op het feit, dat door dezen heer van de 15 ja ren. welke hy aan de vereen!ging is ver bonden 14 Jaar het secretariaat werd waargenomen. Aldus droeg hy veel bU tot den bloei van Turnlust. Namens dc verecniRing bood spreker een fraaie kroonlarr.p aan. Mevr. Versteeg ontving een bloemstuk. Ook de directeur sprak eenige waard co rende woorden. Dc heer Honig deelde tevens mede, dat dc lieer Versteeg door de vergade ring tot lid ren verdienste was benoemd. Als teeken hiervan werd een diploma ln houtsnijwerk overhandigd. In hartelijke bewoordingen dankte de Jubilaris, die reide, zUn werk steeds met genoegen te hebben verricht, omdat de samenwerking voortdurend ren den aan- genaamsten aard was. Dc vergadering nam nog het besluit op Zondag 22 Juli een uitstapje te hou den r. ir Bussum en Valkeveen. Voorts zal dc vcrecniglng voldoen aan het ver zoek van het bestuur van „Koninginne dag" tot het houden van een uitvoering op 31 Augustus. INGEZONDEN MEDEDELLTNCEN a 63 Cant» p-r regel» Stofzuigerhuis MAER1 ENS BARTEUOR1SSTRAAT 16 TELEFOON No. 10756 5 APEX STOFZUIGERS F. 90 - WIELRIJDEN. H. S. V. JDE KAMPIOEN". Klaas van Nek lid geworden. HflndicapwedstriJd over 1 KM Er ver schellen 14 renners aan den start. Uit slag na het verrijden van series en fi nale: 1. D. Fabel. 2. W. Kruid. 3. Dek ker, 4. N. Coster. Clubkampioenschap ran Neder land op de RUswijksche Wider- baan. Deelnemende clubs war«i: Oïympi.i, Amsterdam; Bataaf. Halfweg; Excel- sior. Den Haag; DX>.S.. Enschedé: Ger manic.. Amsterdam. Rijswijk. Rijswijk; Vooruit. Nijmegen, De Kampioen, Haar lem. Verreden werden Sprint- en achter volgt:! vswedstrijden Uitslag 1. Qlympla 2 cn 3 de Bataaf en Excelsior, 4. dc Kampioen. Aangezien de drie eerste clubs met profs en 6 rennen uitkwamen en De Kampioen met 3 amateurs en 1 nieuwe ling kunnen onue stadgenooten mce- dan tevreden zijn met het behaalde sue oes. Als lid is toegetreden Klaas van Nek, de bekende zesdagen-rijder. HONKBAL'. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJD. Woensdagavond zeven uur wordt op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Kleverland nan v icschappeUJke wed strijd gespeeld tus--hen het. tweede no- gcntal ran Haarlem en een negental van de H. B. S.—B. POSTDUIVEN. „DE BONTE DUIF" Bovengenoemde vereenIglng hield na haar oprichting haar eerste wedvlucht van Orleans, afstand 534 K.M. waaraan werd deelgenomen mt 46 duiven, welke te 5 uur 40 min. werden losgelaten, de prijzen werden als volgt behaald J. J. v. Staveren le. 2e. 5e. 7e; F. J, Louren- btn 3e; R. Brakel 4e; J. H. Bomers 6e, 8e, 10c; Jan J. Lassohult 9e Eerste duif te 1 uur 8 min snelheid van 1195 meters per minuut, laatste priJswlnner te 1 uur 28 min. Tevens werd een wedvlucht gehouden met Jonge duiven 'duiven geboren 1928) vanaf Schiedam, afstand 53 KM. deel name 113 duiven, loslatlng 8 uur 58 min. J J. v. Staveren le. 2e. 11e. 12e, 13e. 14c; J. Hartel 3e, 6e; R. Brakel 4e. 10e. 18e 20e, 23e; P J. Leurs 5e; P. Bannink 7e. 8e. 9». 15e: J. H. Bomers 16e; Adr. Heins 17e, 22e; Jan J. Las- schuit 19e; F. J. Lourenburg 21e. Eerste duif te 10 uur 5 min. snelheid van 811 meters per minuut, laatste prijs winner te 10 uur 13 min. Medaille Orleans voor 2 aangewezen winnaar J. H. Somers. Medaille Schiedam voor 3 aangewezen winnaar R, Brakel. HAARL. AMSTERD. KWARTIER Boven genoemde 'vercer.iging heeft deelgenomen aan een wedvlucht van '"Tirana (Frankryk), afstand 534 K.M. Los 5 uur 40 min. Wind Z.-W. De prij zen werden behaald als volgt: W. de Kinderen le. 12e: F. v. Hon- schoten 2e. 13e, 17e. 19e; J. J. Hart 3e. 6e. lie; J. F. Terhorst 4e; J. H. Hart 5e; 8e; 20c; C. Koning 7e; J. D. BUttt- graaf 9e; P. v. d. Veen; 10e; N.N. Me. 16e; F. H. van Kleef 15e; Joh. dc Droog 18c. Ook werd door bovengenoemde ver- ecnlglng een kas vlucht gehouden v.m Orleans. waar de prijzen als volgt werden behaald: W, de Kinderen le; F. van Honschoten; 2e J. J. Hart 3e J F. Terhorst; 4e J. H. Hart; 5c C. Koning; 6c J. D. Handgraaf; 7e P. v. d. Veen 8e; N. N.; 9o F. II. van Klcem: 10c Joh. de Droog: lie D. Rodama 12-; G. Meulenbroek 13e. De vereenlglngscompetttlcbeker. uitge loofd door den heer G. H. Stouten, werd gewonnen door J. J. Hart met 18 punten DE ZWALUW Wedvlucht van Orleans, afstand 534 K.M.A. P. v. d. Linden le. 15e; P. Smit 2e; G. A. Steyl 3c. 10e, 16e P. v. d. Pol 4e. 11c; H. v. d. Werf 5; J. v. Heerden 6e. 7e. 17e; J. Heintjes 8e. 14e; A. v. d. «L Werf 9c; W. Bakker 12e; W. Wasser- berg 13. Fontalnebleau, 462 K.M: J. v. Heer- den le; P. TJeertes 2e. 10e, lie; P. v, d. Pol 3e. 5e. 12e; D. de Reep le. Ce; C. wukens 7e: A. P. v. d. Linde:: 3e. Chateroux. 655 ?.I Ricbcek 1. 3, 6c; D. de Re"p 2e: 5c; A. v. d. Werf 4e. 9c; P. v d. Pol 7e 10e; P. TJeertes 8e; G. A. Steyl 12c. 13e, Mantarges, 506 KM.: P. v. d. Pol Ie. 3e, 10e; Hartman Jr. 2e; Wilkea, 4e; A. P. van der Linden 5e. 7e; D. de Reep 6e; M. Rtebeek 8e. lie; P. TJeer tes 13e.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 9