ROEIEN CRICKET HET SPAARNE. De voortgezette onderlinge wedstrijden EEN ZEER GEANIMEERD VERLOOP. HET ROEIEN IS ER STERK OP VOORUITGEGAAN. Zaterdag 7 en Zondag 8 Juli werden de onderlinge wedstrijden van het Spaarne voortgezet. Beide dagen was het mooi weer en de belangstelling was dan ook groot. Daar er nogal eenige wind stond besliste de jury in het stijl roeien. dat de damesploegen in het lage tempo tegen de wind in moesten roeien en in het snelle tempo met wind mee. Op Zondagmiddag gaven o.a. de burge meester van Heemstede. Jhr. J. P. Wv van Doorn, beschermheer der vereeui- ging, en de burgemeester van Haarlem eerelid» met mevrouw Maarschalk, blük van hun» belangstelling en woon den geruimen tijd de wedstrijden bij. De wedstrijd begon te 2.30 uur Zater dagmiddag met eenige stijlnummers, namelijk dames vier juniores. De 1ste heat bracht tegen elkaar de volgende ploegen: Boel I. Mej. N. van Calcar (boeg), K. Taylor, N. Roos Z. v. d. Heuvel (slag), G. v. d. Heuvel (stuurvrouw). Boei 13: J. A. Nllant, E. Hogeweg, M. ter Have. R. Peereboom (sl.) R. dl Zwart (stuurvrouw). Het roeien van beide ploegen was ma tig, boei n kreeg 54 punten en boei I 47. zoodat boei II in de volgende ronde komt. 2de Heat, Boei I: Mej. T. Timmer mans, C. Schönhuth, D. Alberts, Gronert (slag), I. Blad (stuurvrouw). Boei II: E. van Eek. G. Burgersdijk, I. Brusse, C. v. d. Willigen (slag). E. M. de Bull Nachenius (stuurvrouw). In deze heat was boei I verreweg de beste en won met 59 tegen 44 punten. Om 3 uur volgt de heat uit 't num mer jonge skifi tusschen Pieters aan boei I en A. Marseille aan boei II. Deze heat werd gemakkelijk door A. Marseille ge wonnen. Daarna komt een heat uit het num mer mixed snelroeien. Aan boei I komt de ploeg: Mr. P. Fuhri Snethlage (boeg), mej. L. van Gelder, mej. J. van Laar, Ir. W. Duynstee (slag) tegen aan boei II mej. L. Venema «boeg), mej. A. Her- weyer. J. de Graaff en H. Meyer met mej. de Büll Nachenius als stuurvrouw. Boei I is even voor, maar wordt aan het e nde gepasseerd. Boei II wint met y2 bootlengte. Jonge skiff E. Dunlop boei I en M. Bruining boei II. Bruining is verre in de meerderheid. Styiroclen dames seniores. Boei I: Mej. v. Calcar, C. Brakel, G. v.d. Heuvel, E. H. de Bijll Nachenius (slag), N. N. st. Boei II: W. Bouman. L. Minnigh, van Pareeren, B. Bouman (slag), N. N. st. Er is weinig verschil tusschen de twee ploegen, boei II wint met 63 tegen 57. In de volgende heat, van ditzelfde nummer komt aan boei I: Mej. Venema (boeg), I. Adams, A. E. Her- vveyer, P. de Roos (slag). Boel II: I. Blad (boeg), W. Brust, F. Polderman, R. de Zwart (siag), Timmermans (stuurvrouw). Ook in deze heat lieten beide ploegen goed werk zien. Boei II was iets betel en won met 65 tegen 55 punten. Daarna kwamen een heat van de oude twee tusschen A. Marseille boeg)W, de Graaf (slag) en ir. P. C. van Niftrik aan boei I tegen M. J. de Zwart en B. ter Have (slag) met W. Cramer (st.) aan boei H. Boei I wint met vrij groot verschil. Mixed snelroeien. Boei I: J. Tijm, mej. D. Elberts, mej. M. Alberts. R. Engelberts (slag), C Groncrt (stuurvrouw) Boei H: Mej. G. v. d Heuvel (boeg), mej. L. v. d. Heuvel, J. J. van Kempe Valk, Ir. P. C. van Niftrik (slag), mej. C. P. van Niftrik (st.) Met een klein verschil door boei II gewonnen. Jonge twee: Boei I: E. P. Pieters (boeg). C. W. de Jonge (slag), J. Tijm (st.). boei II: I. van Vliet. N. van der Voort (slag), mej. v. der Schoot (st.) De Juniores van boei II konden het niet houden. Boei I wordt met vrij groot verschil winnaar. Mixed snelroeien. Boei I: Mej. de Roos. mej. Brust, Bruining en Dunlop tegen boei II: L. F. de Groot (boeg), mej. R. de Zwart, mej. F. Polderman, B. ter Have (slag). Gewonnen door boei I. Stijlroeien dames Juniores sciff. Boei I: Mej. Herweyere boel II: mej. Ina blad. Een moeilijke beslissing vcor de jury. Het puntenverschil weeh 55 te gen 52 ten voordeele van mej. Blad uit Dames skiff. Boei I: Mej. J. de Bruijn, mej. E. M. de Bijll Nachenius, boei II. Hoewel mej. de Bruijn slecht stuurt en zelfs eïi pi ket ondersteboven vaart was zij toch verre de meerdere. Zij wint met 52 te gen 43. Oude skiff. Boei I: A. van Beekum, boel II: B. ten Have. Gemakkelyk door ten Have gewonnen. Oude twee. Boei I: Engelberts 'slag), TUm (boeg), E. P. Pieters (st.) Boei II: H. Bruning en Dunlop (slag), li. de Zwart (st.)Na een aardigen stryd door boei II met ruim een lengte gewonnen. Mixed snelroeien. Boei I: E, P P~e- lust (boeg), mej. Hoogeweg, mej. J, de Bruin, A. van Beekum (slag). Boei II: mej. Herweyer (boeg), mej. Venema. I. Meyer de Graaff (slag). Na een zeer spannende race wint boei II met enkele decimeters verschil. Jonge twee finale. Boei I: P. Lake- man, W. Steensma (slag), de Zwart (st.); Boei II: E. P. Pceters, de Jonge. J. ThUm. Boei I verdiende de overwinning vol komen. StUlroeien dames skiff Juniores. Boei I: Mej. J. de Bruyn. boei II: mej. I. Blad. Ditmaal verstuurt mej. 1 Blad zich leclijk. Dit kost haar een groot aantal punten, zoodat mej. Bruyn met groot verschil 64 tegen 42 winnares wordt Mixed snelroeien. Boel I: E. Dunlop (slag), mej Roos. mej. Brust, Bruining (boeg). Boei il: mej. G. v. d. Heuvel (boeg). L. v. ri. Heuvel. J. J. van Kempe Valck. ir. P C van Niftrik (slag). Door boel I gewon nen. Hiermee werden dc wedstrijden Za= terdagavond besloten- Zondagmorgen. Oude twee. heeren. Boei I: de Graaff (boeg), Marseille (slag), Tijm (st.). Boei II M. Bruining, A. van Beekum, M. J. de Zwart (st.). Boei I is een stuk sterker en wint vrij gemakkelijk terwijl boei II aan het ein de vrij sterk inloopt. Oude vier. Boei I: H. Meyer (slag), H. Bruining. A. van Beekum, J. Tfjn. 'boeg), K. S. Hasselaar (st.). Boei II M. J. de Zwart (boeg). E. Dunlop. J. van Kempe Valck, B. ten Have (slag; E. P. Pieters (st.). Boei II roeit veel rustiger en wordt zeer goed gestuurd, aan het eind spurt boei I fanatiek bU maar boei II wint met een halve lengte. StUlroeien dames. 4 rlems juniores (finale). Boei I: Mej. J. Niland (boeg), E Hoo geweg, M. ten Have, R. Peereboom (sl), Boei II: T. Timmermans. C. Schönhuth, D. Alberts, G. Gronert (slag), L Blad (st). Boei II is in alle opzichten beter en wint verdiend. Zondagmiddag. Begonnen wordt met oude twee, heeren. Boei I: H. Bruining (boeg), Dunlop (slag), R. de Zwart (st-)- Boei II: de Graal (boeg), Marseille (slag), N. P. C. van Niftrik (stuurman). En bijzonder aardige wedstrijd. Bcei n ls eerst voor daarna spurt boei I voorbij, maar snoekt. Daardoor gaan beide ploegen gelijk over de eindstreep. Dames vier seniores, finale. Boei I: W. Bouman (boeg). L. Nun- nigh, N. van Pareeren. B. Bouman (sla). I. Blad (st.). Boei II I. Blad (boeg). V7. Brust. F. Polderman. R. de Zwart (slag). Tltt Timmermans (stuurvrouw). Belde pluegen roe'.en zeer goed. Doei H won met 61 tegen 54 punten vooral dooi beter lichaamswerk. Jonge skiff finale. Boei I: Marseille. Boei II: Brulnlng. Een gelijk opgaande wedstrijd. Aan het einde verstuurt Bruining zich, gaat aan den verkeerden kan van het piket langs en is daardoor uit den strijd. Mixed snelroeien. Boei I: Mej. Brust (boeg), mej. Roos, Bruining, Dunlop (slag). Boei II: de Graaf Cslag). Meyer, L. Venema, A. Herweger. Boei I wint met vrij groot verschil. Boei I heeft dus den eersten, boei II den 2en prijs. Om de 3de prijs bekampen elkaar daarna aan boei I mej. G. v. d. Heuvel (boeg); L. v. d. Heuvel, J. J. van K?mpe Valk, Ir. P. C. van Niftrik (slag), mej. (st.). Boei 13: E. P. Pieters (boeg), mej. E. Hoogeweg, mej. J. de Bruin, A. van Beekum (slag), Z. Z. (st.). Boel I legt met vrij groot verschil be slag op de 1ste prijs. Er volgen nu eenige nummers die zeer in den smaak der belangstellenden val len. Namelijk eerst een blinde veerdienst waarbij eenige roeiers in pieremegoggels geblindoekt van de overkant van het Spaamc af het vlot voor het clubge bouw moesten zien te bereiken. De ge vaarlijke kronkelingen die de roeiers maakten en de tallooze aanvaringen werkten zeer op de lachlust van het publiek. Ook het volgend nummer waarbij twee heeren te samen 110 jaar roeiden in een overnaadsche giek legen een paar van te samen 106 trok de aan dacht. De heeren Ir. W. J Burgersdijk (boeg) en J. Stalling (slag) zegevierden met ruim een lengte over de heeren Rego Veth (boeg) en Ir. Muller van Brakel (slag). In de finale oude skiff gaf Brulnlng party aan B. ten Have. Bruining die boei II had verstuurde zich aan het einde, maar heeft ondanks de 2 lengten achterstand goed partij gegeven. Jonge vier, heeren finale. Boei I: E. J Pieterse, C. Lakeman. W. Steensma. K. Bruining (sl.) mej. W. Brust (st.). Boei II: G. Harts teen (boeg). J. M. Moov, J. Mooy, J. Peltenburg (slag), J. Tym (st.). Van stryd is dit nummer geen spra ke. Boei I is overwegend sterker en wint met verscheidene lengten. Oude vier. Finale. Dit is een waardig >!ot van deze aardige races. Aan boe: l komt Mr. R. H. de Jong (boeg). W. de Graaf. A. Marseille. N. P. C. van Nil, trik (slag), J. Tym (stuurman). Aan boei II M. J. de Zwart (boeg). E. Dun lop. J. van Kempe Valk, B. ten Have (slag), E. P. Pieters. De beide ploegen biyven langen tijd goed geUlk en pas op de laatste hon derd meter weet boei I gebruik maken de van de binnenbocht zich een lengte voorsprong te verschaffen. Het heeft geen zin by dergelijke vriendschappeiyke wedstrüden de tech niek en dc styi van de roeiers afzonder lijk te beoordeelen. Maar wü kunnen toch constateeren, dat het roeien in 't algemeen vooral van de dames in de laatste jaren sterk voor uit gegaan ls. Na afloop van een gezellig onderling diner werden de pryzen aan de gelukki ge winnaars uitgereikt. E. A. K. De Olympische Roei- wedstrijden. De Henley-weHstrijden. Zaterdag zyn de Henlev-wedstrijden gehouden. De uitslagen waren naar de Telegraaf meldt: Grand Challenge Cub: 1. Thames Ro wing Club in 6 min. 56 sec.; 2. First Tri nity (op twee lengten). Thames Cup: 1. Thames Rowin Club in 7 min. 8 sec.; 2. Twickenham Rowing Club. Diamond Sculls: 1. J. Wright Jr. (Ca nada), 8 min. 24 sec.; 2. Lee (Oxford) op l lengte. Visitors Challenge Cup: 1. First Tri nity; 2. Jesus College. De Nationale Roei- kampioenschappen. De uitslag der loting. Te Amsterdam vond de loting plaats voor de nationale roeikampioenschap- ,ij, welke Dinsdag, Woensdag en Don derdag a,s. op de baan te Sloten gehou den worden. Medegedeeld werd dat Argo's acht teruggetrokken werd. Het programma werd aJs volgt vast gesteld DINSDAG 10 JULI Voorwcdstrü den 5.u. Twee met sturman. 2e heat: boel 1. Aegir; 2. Laga. 5.20 ld. Ie heat: boei 1. D. T. R. V.; 2. Die Leythe. 5.40 Dubbel scuil. Heat: boei 1. Laga; 2 De Hoop. Spaarne row over "(wordt niet geroeid). 7:— Skiff. Ie heat: boei 1. De Maas .Eyken)2. K. N. Z. 6c R. V. (Pieterse). 7.20 ld. 2e heat: boei 1. (Cox); 2. Amsterl (Gunther). 7.40 Acht. Ie heat: boei 1. Nereus; Amstel. 8— ld. 2e heat: boei 1. NJord; 2. Laga. 8.20 Vier met stuurman. Ie heat: boei 1. Spaarne; 2. Triton. 8.40 ld. 2e heat: boei 1. Aeglr-Hunze comb.; 2. De Maas. WOENSDAG 11 JTTLI Voorwedstrydcn 5.— Twee met stuurman. 3e heat; boei 1. winnaar 2e heat; 2. winnaar ie heat. 5.20 ld. 4e heat: boei 1. Willem m; 2. Spaarne. Eindwedstryden 5.40 Dubbelscull. Boel 1. Spaarne; 2. winnaar heat. 7.Twee zonder stuurman. Boei 1. Dare Devill Club (row over). 7.30 Acht. Boei 1. Winnaar le heat; 2. winnaar 2e heat. 8.Skiff. Boei 1. Winnaar 2e heat; 2. winnaar le heat. 8.30 Vier met stuurman. Boei 1. win. naar 2e heat; 2. winnaar le heat. DONDERDAG 12 JULI 8.Vier zonder stuurman. Boei 1. Triton; 2. Nereus. 8.30 Twee met stuurman. Boei 1. win naar 4e heat; 2. winnaar 3e heat. Cricketbeschouwingen Voor de Olympische roeiwedstrüden. welke zooals bekend op de Ring vaart naby dc Sloterbrug zullen worden gehouden, zyn thans de voorbereidende werkzaamheden in vollen gang. Aan de Amsterdamsche zyde van de ringvaart begint het er al recht feestelijk uit te zien. Tribunes worden gebouwd, lange aanlegsteigers gemaakt, tcrwyi ook reeds groote tenten zyn opgeslagen. De toegangen en de kiosken worden ook in orde gebracht. Men kan nu al bUna dagelijks de roeiers bezig zien om zich te trainen overwinning met voor den komenden strijd. Jen, Het Nederlandsch elftal. Het eerste optreden van onze vertegen woordigende ploeg heeft ondanks het feit, dat voor het eerst sedert den oor log tegen België werd gewonnen, niet aan onze hooggestelde verwachtingen beantwoord. Het batten was, op een enkele gunstige uitzondering na, be paald teleurstellend, terwul het fielden en het bowlen eveneens in de malaise deelden. Nu zyn wij overtuigd, dat het elftal veel beter kan en de vrij geringe tegenstand van de Anglo-Belgische ploeg als de hoofdoorzaak van de matige verrichtingen moet worden beschouwd. Zoo gaf het batten nadat het totaal der tegenstander was gepasseerd een nonchalanfcen, ja zelfs gejaagden indruk. Deexhibition van zoogenaamd .bright cricket",, in de Hollandsche tweede in nings kostte teveel wickets en bracht zelfs de alleszins verdiende overwin ning een oogenblik in gevaar. Het Leid- sche veld. waarvan zulk een goede roep uitging, bleek oneffen en lang niet be trouwbaar. terwyi de pitch zelfs slecht was te noemen en Rincker's harde bal len vaak geen duim opkwamen om even later langs batman's hoofd te suizen. Alles bij elkaar genomen werd deze vertooning een teleurstelling die slechts eenïgszins vergoed werd door het su blieme wieketkeepen van Tony de Beus in de eerste Belgische innings, De taak van de Ned. XI-tal com missie is cr met dit al niet eenvoudiger op geworden. In de eerste plaats dient de aanval te worden herzien. De debu tant Schill had weliswaar eenig succes doch bowlt te eenvoudige stof om eenig gunstig resultaat tegen het M. C. C. XI-tal te kunnen verwachten, boven dien is zijn fielden bepaald onvoldoen de en heeft hü als batsman geen waarde. Hetzelfde kan gezegd worden van Sod- derland hoewel <le laatste met den bal nuttig werk kan verrichten en in dit opzicht zeker boven Schill is te ver kiezen. Max Jansen en Maas bowlden te kort om een oordeel over hun huidi- gen vorm te kunnen vellen, zoodat ten slotte de veteraan Rincker de eenige aanvaller bleek, die constant goed werk leverde. Echter de Amsterdamsche fastbowler is geen dertig meer en kan weinig meer dan een twaalftal overs zijn extra vorm behouden. Allereerst is er gebrek aan een twee den snellen bowler. J. J. Grootmeyer is oJ. de eenige die hiervoor in aanmer- k-ng komt, al heeft ook hü als batsman en Celder weinig te beteeken'en. Koeleman var. de Haagsche en Greiraering van Phoenix maken beiden serieuse kansen, doch of hiermede het bowlersvraagstuk opgelost is, meenen wU te moeten betwijfelen. Over het batten zün wij minder be zorgd hoewel het ons toch wel zal be nieuwen hoe de heeren zich op het fasibowlen van Erick Holwes zullen houden, daar deze nog veel sneller is dan M. J. C. Allom. Ook zullen wü in de gelegenheid zyn eens kennis te maken met googly- bowlen, daar C. T. S. Stevens deze kunst tot in de perfectie verstaat. Free Foresters, die onder leiding van Col. A. C. Johnston in de tweede week van Augustus een drietal „two- day matches" komen spelen, verschij nen met de volgende elf: A. J. Johnston, H. P. Glover, R. P. Kreigwin, H. Ch. Pattison. MaJ. C. N. Bignell, capt. G. A. Turton, G. R. San derson, G. S. GrimstonvR. A. Phayne, J. Vidler en K. Stanley. Het feit, dat deze ploeg weinig klin kende namen bezit, zegt weinig of niets. Niet elke goede cricketer is in de ge legenheid County-matches te spelen en aangezien van de andere wedstryden in Engeland weinig of geen reclame wordt gemaakt zijn ons de capaciteiten van Jonhston's team vrywel onbekend. Dat het evenwel sterk genoeg zal zijn om onze ploeg te overwinnen is aan geen twijfel onderhevig aangezien Col. Johnston na de moreele nederlaag van verleden jaar zeker alles in het werk zal stellen om den goeden naam, die zün Tournlngclub r - wijfeld geniet, niet in de waagscb stellen door eenige opeenvolgend? nederlagen tegen Hollandsche elftallen- UMPIRE. NED. CRICKETBOND. Rood en WitHermes-D.V.S. Zondag leden de Haarlemmers aan de Spanjaardslaan hun zooveelste neder laag. Ditmaal werden zU het slachtoffer der Schiedammers, die een gemakkeiyke runs wisten te beha- Eerst maakte Rood en "Wit 99 runs. waarvan v. Bueren (25), Swens (15), v. d. Bogaardt (17) en v. d. Togt (10) dub bele cüfers haalden. C. J. Posthuma sloeg als 10e man 9 harde runs. De res- teerende 5 spelers wisten te zamen niet meer dan 7 runs te scoren op het heusch niet zoo lastige bowlen van H.D.V.S., waarbij J. Engering 5 wickets veroverde voor 33 runs. Scheffers 2 voor 19 en v. Buysen 251. Hermes had na de lunch een gemak kelijke taak om het lage Rood en Wit totaal te passeeren, wat zij dan ook niet naliet Na een uiterst saai begin. Vuyl- steke (20). Pomes (22) en A. Offerman (26) vonden het blijkbaar noodig om zeer langzaam te scoren, waardoor de kans om mogelijk een derde punt te verove ren totaal teniet werd gedaan wegens tijdgebrek, zorgden Beukers en Kappel- hof er op solide wijze voor, dat de 2 punten in de wacht werden gesleept. Toen het eenmaal zoover was. werd er vroolijk op los geslagen: Beukers scoorde een harde 31. kappelhof een zeer goede eveneens snelle 44, en Scheffers legde er tot slot nog eens extra flink het hout op voordat Bruin hem voor 18 bowlde en aanvoerder Vuylsteke de Hermes-in- nings voor gesloten verklaarde, v. d. Togt met 3 voor 36. C. J. Posthuma met 2 voor 40 en Kruyt met 1 voor 13 had den de beste bowlingcijfers, Bruin bowlde veel beter dan zijn cijfers 158 gaven. Scores: lste innings Rood en Wit. J. v. Eeghen c v. Buysen b J. Engering 3 P. A. Lammerts v. Bueren b J. Enge ring 25 P. C. Hagenaar b J. Engering 1 J. J. Swens b J. Engering 15 A. v. d- Togt b Scheffers 10 J. W. v. d. Bogaardt b J. Engering A. H. v. d. Berg c J. Vuylsteke b Scheffers J. J. Kruyt run out P. P. J. Hoomans l.b.w. v. Buysen C. J. Posthuma st. Lindeman b v. Buysen M. Brum not out Extra's 17 Totaal 99 Bowlingcijfers: J. Engering F. v. Buyten P. Scheffers O. M. 18 4 13 2/3 2 4 2 lste innings Hermes-D.VB. J. Vuylsteke c P. Hoomans b J. Kruyt 20 K. Pomer bowled A. v. d. Togt 22 A. Offerman l.b.w. C. J. Posthuma 26 J. Beukers c C. J Posthuma b A. v. d. Togt 31 G. Nolet bowled C. J. Posthuma 1 D. Kappelhof bowled A. v. d. Togt 44 J. Engering not- out 7 P. Scheffers bowled M. Bruin 18 J. Hodes J. v. Buysen did not bat. P. Lindeman Extra's 17 Totaal (7 wickets) 187 O. M. R. W. 25 11 40 2 24 1/3 9 58 1 Bowlingcijfers: C. J. Posthuma P. Hoomans M. Bruin A. v. d. Togt J. Kruyt HaarlemP. W. VERLIEST HAARLEM NIET MEER? Na eenige jaren elkaar niet meer ont moet te hebben, dank zij het systeem, waarom onze competitie draait, was P. W. nu eens de gast te Haarlem. P. W. trof het niet erg, daar zy eenige hairer beste krachten miste. Indien deze echter aanwezig zijn dan kunnen we P. W. ze ker tot de goede elftallen rekenen. Het batten was alleen zwak, maar daaren tegen was het fielden op het ongelübe Haarlemveld prima. Het begin was goed. Met 18 runs wa ren reeds 3 wickets neer. Het volgende wicket bood evenwel meer tegenstand. Colclough en Schnitzger speelden be hoorlijk, bovendien hadden zij eenig ge luk. Het fielden van Haarlem was daar bij ook niet al te best. O - werden eenige eenvoudige kansen gemist. Voor noemde batslul scoorden ieder 17 runs, waarna ter Kuile en even later Höpink het met hard slaan trachten te forcee- ren. Twee zessen van elk één, waren hier van het resultaat, maar veel werd er niet mee bereikt. Ter Kuile scoorde 21 runs en Höpink 15, waarna de staart het kwispelen achterwege liet. Totaal 103. Maas en Joski waren bij Haarlem, voornamelijk de bowlers waarvan het komen moest. Hierna ging Haarlem batten. Wegens liet constant falen van het aloude zelf probeeren. Maar ook hij faalde con stant. Voor 0 gaat hy l.b.w. Maar Haarlem is dit jaar niet meer afhankelijk van enkel? menscheruABer- eenst brachten Kleef stra en Fortgens de eerste 50 op, waarna laatstgenoemde in gezelschap van Jaski het tot 1 run onder het totaal van P. W. bracht. Voor 4 wickets werd het totaal gepasseerd, waarna met het oog op een eventueel derde punt, de zaak geforceerd werd. Het bowlen was evenwel te goed en het slot was dan cok dat op 143 allen een beurt hadden gehad. Zoowel Fortgens als Jaski hebben zeer goed gespeeld. Vooral Fortgens is dezen zomer op dreef. Thans waren het ei weer 56. Voorts is Jaski met 36 zijn ge middelde wat aan het opknappen, even als Langelaar, die op het moment een der bovenste plaatsen op de batting- ïyst inneemt. Met een gemiddelde, van 67 in 6 innings valt zeker niet te spot ten! Evenwel heeft hij maar 67 runs, totaal, zoodat zijn gemiddelde in een der nog volgende wedstrijden nog wel een stuk zal dalen. De fastbowler Höpink had het meeste succes. Tenslotte moest echter de uitste kende wicketkeeper Colclough nog ach ter de palen vandaan om de overige wickets te nemen. Voor scores hieronder: le innings P. W. E. Jannink c. A. Maas b. J. Hazes Gresty st. P. v. d. Bergh b. A. Maas E. v. Heek c. N. Nagtzaam b. J. Hazes Colclough run out Luit. H. Schnitger bowled F. Jaski 21 v. Rossum bowled F. Jaski B. Höpink c. F. Jaski b. A. Maas G. Jannink not out A. Ledeboer c. J. Fortgens b. A. Maas C. Jansen c. P. v. d. Bergh b. A. Maas 7 Extra's itaal 103 Bowlingcijfers: A. Maas J. Hazes F. C. Jaski W. F. v. d. Lee N. Nagtzaam le innings Haarlem: B. Kleefstra bowled Höpink A. Maas Lb.w. Höpink J. Fortgens c. E. Jannink b. Colclough W. F. v. d. Lee l.b.w. Höpink F. C. Jaski c. and b. Colclough N. Nagtzaam c. Colclough b. Höpink J. Tekelenburg Lb.w. Colcluogh G. v. Langelaar not out P. v. d. Bergh c. G. Jannink b. Höpink J. Hazes, bowled Höpink P. v. Dalsum bowled Höpink Extra's Totaal Bovvlingcyfers: B. Höpink 19,4 2 51 7 Gresly 12 2 37 0 Jannink 4 0 12 0 ter Kuile 3 0 7 0 Colclough 9 0 24 3 R. C. H. 1—V. R A 2. V. R. A. II moet eerst batten. Het. begin is weinig bemoedigend: er vallen 3 wickets voor slechts 7 runs. R. de Waal en de Koster houden dan echter stand, waardoor het volgende wicket pas valt na de lunch, als er 41 runs zijn. Er is dan büna 2 uur gespeeld, wel een be wijs dat er ontzettend langzaam ge scoord werd. De Gorter en ten Kamp geven dan aan de Koster voldoenden steun, zoodat de score langzaam maar zeker stijgt. Verschillende bowlers worden aange zet.. maar alles zonder succes. Eindelijk gelukt het Kleyn om de Koster te vangen, waarna de rest een gemakke lijke prooi van de bowlers wordt. Het totaal was 154 geworden, waarvan de Koster 67, N. G. ten Kamp 26 en de Gorter 13. J. de Graaf bowlde 552, J. Helling man 1—38, H. de Jong 1—14, J. Nieman 0—12 en W. Kleyn 2—6. R.C.PI. vil nu op den tyd gaan spelen, wat volkomen gelukt. Het openingspaar zorgt er voor. dat de overigen van hun bijna 4 uur fielden kunnen uitrusten Eerst op 43, na ruim een uur batten, val' ket eerste wicket. Als op 90 voor 5 er nog 10 minuten speeltüd is en het resultaat onmogelijk anders dan een draw kan worden, besluiten beide aan voerders te staken. J. Blankenstein scoorde een sublieme 34; J. Segerius 14. J. Thesen Ender bowlde 224, G. Laurence 124, J. W. de Koster 18 en R. de Gorter 1.4 HAARL. CRICKETBOND A. V. O. S.—C. V. H. GEWONNEN DOOR C.VJI. MET 25 RUNS. In dezen wedstryd is het C. V. H. ge lukt revanche te nemen voor dei. vóór 3 weken geleden nederlaag. Ook nu was het een gering verschil in cyfers, beide elftallen, mits op volle sterkte, loopen dan ook niet ver uiteen. De A.V.O.S.- aanvoerdec* verliest zooals gewoonlijk, ook nu weder den toss. Het is reeds ruim 3 uur als Ohr. en H. C. Klerk voor de ambtenaren openen op 't bowlen van A. Roodt en A. Kroon. De eerste wickets vallen vrij snel doch H. C. Klerk en Th. Hetem doen het totaal vlug stij gen. Als ook deze wickets neer zijn val len de andei-e eveneens regelmatig. Het totaal wordt meth inbegrip van 16 extra's 85, waarvan H. C. Klerk met 23, Th. Hetem met 20 en C. J. Kroon met 14 de dubbele cijfers te bereikten. Bowlingcijfers waren: A. Roodt 4—35, A. Kroon 327 en K. Rijpma 17. Thans gaat C. V. II. verdedigen. Het begin is voor haar niet gelukkig, want r 17 zyn reeds twee wickets gevallen, maar A. Roodt en O. Keyzer redden de situatie door onmiddellijk vrij te gaan spelen, terwül kort runnen hun niet vreemd blükt te zijn. Speciaal Roodt staat solide te spelen; ook Keijzer slaat hard. en zeer fortuinlijkomdat hij eenige malen wordt gemist. Van 217 wordt het 384, als Roodt in het verre veld door N. Twisterling wordt gevan gen. hetwelk laatstgenoemde even later herhaalt door A. Kroon aldaar in te pikken. De grootste tegenstand is nu ge broken en op 110 hebben allen een beurt gehad nadat eerst de stand 4—103 was (A. J. Roodt 37, D. Keijzer 39, P. Broek- C.V. H.-staart onbespeelbaar. In 1 12 over althans nam hü 4 wickets voor 4 runs. In zün 2e (halve) over leverden 3 ballen evenveel wickets op, daarmede deiiialve de hattrick verrichtende. De overige bowlers hadden de navolgende cyfers: J. C. Kroon 140, H. C. Klerk 018, J. Erdtsieck 1—31 en D. Brauck- maan 312. Door deze overwinning behoudt C.VJI. hare aanspraken op den kampioenstitel, terwijl het voor de A.V.O.S. tijd word: weer eer.ige punten te bemachtigen. Dat dit niet onmcgeLL'k is moge blijken uit het feit, dat dit de grootste nederlaag (25 runs!) is, die door de A.V.O.S. weid geleden. BloemendaalHaarlem 3 a. Eloemendaal trok eerst naar de wickets doch faalde als battingteam volkomen. Vooral Ark had met bowlen veel suc ces. Niettemin bleven de meeste Bloe mendalers ver beneden hun gewone pres tatie. Alle env. Giffen kwam met 13 in de dubbele cüfers, voor hij door Lanting werd gebowled. 't Totaal werd slechts 26. De bowlingcüfers der Haarlemmers waren natuurlijk h'oog. Dik met 6 voor nul verdient wel oen speciale vermelding Lanting bowlde 3 voor 21. Haarlem met bats als Bleshaar, Heimig en Fesch- macher viel ook al niet mee. Aanvankelük zag het er naar uit, dat de bezoekers voor een flinke score zou den zorgen. Teschmacher scoorde een harde 20 doch de rest faalde ook al. Toen deze door v. Dam zijn palen had, zien duikelen, volgde Bieshaar spoedig door Beyk gebowled voor 0. Niemand bereikte verder de dubbele cijfers en voor het povere totaal van 46 had ook Haarlem een beurt gehad. Bloemendaal deed geen poging om het resultaat alsnog in haar voordeel te wü- zigen, zoodat Haarlem met 20 runs in de meerderheid bleef. OVERIGE UITSLAGEN. De Ct. vermeldt de volgende verdere cricket-uitslagen uit de eerste klasse: H. C. C. I wint van V. R. A. met 40 runs. V. O. C. slaat V. V. V. met 50 runs. A. C. C. slaat Quick met 31 runs. H. C. C. n slaat Ajax met 2 wickets. HENGELEN. Waterpachtcommissie „Eens gezindheid". Bovengenoemde commissie heeft een groot concours gehouden op witvisch in de Ringvaart, richting Vijfhuizen in het door haar gepachte water. Er werd deelgenomen door 8 colleges, allen aan gesloten bij de W. C. E. Alhoewel de vischvangst niet bijzonder groot was, heeft de W. C. E. een groot succes be haald dooi' haar goed georganiseerde leiding. De pryzen bestonden uit kran sen, lauwertakken en medailles, die ge wonnen werden door de Karper, lste prijs, Morgenstond 2de prijs; het Baarsje 3de prijs, D.O.V. 4de prijs, D. V. S. 5de prijs: De Vrije Hengel, 6de prüs, H. H. B. 7e prüs en Vischlust 8e pry's; in totaal werden 184 stuks witvisch gevan gen. De prü'zen werden uitgereikt door den heer Dreüer, voorzitter van de W. C. E. in het clubgebouw van ,4e Vrtfe Hengel". Door den heer N. N. werd een draag- medaille geschonken voor den Held van den Dag, die' werd gewonnen door den heer A. v. d. Schaar, lid van het college „de Morgenstond". Bond van Hengelsport liefhebbers Haarlem en O. Gistermorgen had een wedstryd plaats voor de bü dezen bond aangesloten ver- eenigingen. Er werd gevischt op witvisch onder de gemeente Akersloot. Ex werd vry veel gevangen en de wedstrijd werd door goed weer begunstigd. Het verloop van den wedstryd was als volgt: le prijs met 86 stuks het college „De Rulsch- voorn", bondsbeker; 2e pr. „De Gran- del" met 78 stuks; 3c pr. ,Dc Dageraad", 4e pr. De Ver. Visschers; 5e pr. De Bra- n. ?e held van den dag was de heer eti ijker, van „De Dageraad", die een zilveren medaille kreeg. Na afloop werden de prijzen door den heer Lassonder uitgereikt. openingspaar, wilde Maas het nu eens meüer 10) Th. Hetem bleek voor de POSTDUIVEN „De Bonte Duif" te Haarlem. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een wedvlucht van Roosendaal af, afstand 95 K.M., waaraan werd deelgenomen met 109 duiven. Loslating had plaats te 8 uur 15 min. met zuiden wind. De prüzen werden als volgt be haald Jan J. Lasschuit le, 10e; J. J. v. Staveren 2e, 4e, 8e, 9e, G. ten Bosch 3e, 5e, 6e, 11e, 13e, 15e, 16e, 18e, 22e, F. J. Lourenburg, 7e, 20e, J. Hartel 12e, 14e, 17e, Adr. Heins, 19e, P. J. Leurs, 21e, Eerste duif te 9 uur 34 min., met een snelheid van 1190 meters per minuut, laatste prüswinner te 9 uur 57 min. Medaille voor drie aangewezen dui ven winnaar G. ten Bosch. Medaille voor eerste bontgevederde duif winnaar F. J. Lourenburg. „Haarlem's Amsterdamsch Kwartier". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een wedvlucht van RoozendaaJ, afstand 95 K.M. Daar dit het eerste con cours was met jonge duiven bestond hier veel animo voor. De prü'zen werden be haald W. der Kinderen le. 2e, 3e, 12e en 31e; H. Kin jet 4e. lie; F. H. v. Kleef 5e, 6e, 29e, G. Meulenbroek 7e; J. H. Hart Sc; C. Koning 9e, 23e. S. Heitlager 10e, 13e. 17e, 19c, 20e en 21e, P. v. d. Veen 14e, 26e. 27e. A. Statie 15e, 16e; J. F. Ter horst 18e, 32e. 33e; j. j. Hart 22e. 28e; J. Joon 24e, 25e; H. de Droog 30e. Eerstgetoonde duif 9 uur 36 min. 40 s. R.-K. VOETBAL .NEDERLAGENWEDSTRIJDEN VAN B. S. M. B. S. M. I—D. O. S. 1—0 B. S. M. n—Victrix H 2-Q

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 6