V.T.' Heringa SWuthrich, Haarlem Bliksembeveiliging DATUMSTUKJES MARKTNIEUWS. WEERBERICHT THERMOMETERSTAND Huishouding HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 12 JULI 1928 (Adv. Ing. Mcd.) worden overgelaten. De Halfweggers hadden daartoe 5 stralen ter hunner beschikking. Er hadden tUdens het blusschlngs- werk eenige klcir.e ongelukjes plaats. De Haarlemsche ©ngevallendienst was snot een groote groep helpers naar Half weg getogen. Donderdagmorgen. Van verre is aan een witte rookpluim te zien, waar de verbrande fabriek ligt. Naderbij gekomen zien wij de zwarte brokstukken van muren scherp afsteken tegen het lichte met zonlicht overgo ten landschap. Een zwarte fabrieks schoorsteen steekt eenzaam boven de Haarlem, 12 Juli. De Pooltragedie. D? Russische volkscommissaris Ka- menc-ff heeft een week geleden in ce „Isvestia" geconstateerd dat er twaalf stoomschepen, dertien vliegtuigen en vijftienhonderd menschen in het Noord- pool-gebied bezig waren met pogingen om de bemanning van het luchtschip Italia te redden. Die aantallen zjjn nu waarschijnlijk nog wat hooger ge worden. En iot dusver is het eenige resultaat van wekenlang pogen dat de zwaargewonde generaal Nobile door den Zwcedschen vlieger Lundborg in veilig heid is gebracht en dat tenslotte Lund borg zelf ook nog ontkomen is aan den dood in de ijsmassa's. De hoop op ver dere redding neemt niet tce. eerder af. En de verliezenlyst groeit blijkbaar met den dag. ofschoon niemand haar defi nitief kan vaststellen. Amundsen ruines uit. Rondom niets dan puinhoo- Guiibaud zi-in verdwenen, verscheidene - - andere redders worden vermist. En de Russische ijsbreker Krass in zit vastge- metseld in het ijs op een afstand van do groep-Viglieri die niet. grooter is dan de afstand Haarlem—Den Haag. zen der dat men in staat is een Italiaan- schen luitenant en zijn mannen te be reiken. Het is een drama van verschrikkelijke, aangrijpende intensiteit, omdat het be wijst hoe machteloos de mensen on danks zijn prachtige technische vindin gen tegenover de geweldige natuur krachten staat. Telkens ontbreekt een schakel in de ketting die definitief ver binding zou moeten geven. De ijsbreker faalt op een zeker punt. de vliegtuigen kunnen voedsel en andere hulpmiddelen omlaag werpen maar niet landen, de adio verhoogt het pijnigende van den toestand doordat men voortdurend be richten van de slachtoffers mee heeft opgevangen waaruit blijkt hoezeer gevaren toenemen en de noodzaak onmiddellijke bevrijding toeneemt. Het is een rampzalige episode. Vroeger zijn ook wel Noordpool-expe- dities bezweken. Zij verdwenen, en na rek eren tijd moest men den dood harer leden als feit aannemen. Pas bij de ex pert i tic--Scott begon eigenlijk de nieuwe kwelling van het bijna-kunnen-bere: ken maar niet-kunnen-redden. En bij deze Itaüa-ramp komt dit zoo scherp en meedoogenioos in het licht, dat wij niet anders kunnen aannemen dan dat de moderne inventies den toestand erger mplaats van beter hebben gemaakt. Vroeger kostte het immers alleen de levens van de Jeden der expeditie; nu ziet men met ontzetting hoe steeds meer dapperen, die met al die prachtige tech nische hulpmiddelen er als redders op uittrekken, als slachtoffers vallen. Kameneff heeft er op gewezen dat er ..een schandelijk gebrek aan samen- werking" tusschen de diverse reddings ondernemingen was. Dat is zoo. Zweden. Noren. Denen, Pinnen, Russen. Italia nen. Fransehen, ook een Hollander zijn er ln betrokken. Het wemelt van red dingsexpedities, en ook van onderlinge critiek en van nationalistischen naijver Centrale organisatie ontbreekt, en be nadeelt natuurlijk de resultaten. De vraag is trouwenswie die centrale or ganisatie zou moeten vormen, maar men had zich kunnen voorstellen dat een der regeeringen het initiatief had genomen om tot snelle overeenstemming te komen en aan al de expeditieleiders in het. Poolgebied te seinen: „Volg de instructies van die-en-die-menschen. die in Virgo Baai (of ergens anders) met de centrale leiding zijn belast, onvoorwaar delijk op". De beschaafde menschheld snakt naar meer internationale samenwerking, die voortdurend en overal faalt, tot in de eenvoudigste dingen toe. Er zijn geen in ternationale postale tarieven, er is geen eenheid in de invoering van den zomer tijd, en jn Genève geven de diplomaten den toon aan in het nimmer tot-overeen stemming-komen, De Pooltragedie is een grievend, bitter bewijs van den voortdu- rendon onmacht tot samenwerking. Al leen kan men in koor schelden op den eenigen man die gered is. op Nobile. de tragische hoofdfiguurin het drama, en waarschijnlijk liet meest beklagenswaar dige slachtoffer van de noodlottige ex peditie. Dat is niet gebeurd. Misschien zal men uit deze tragische Pool-episode voldoende leeren om herhaling van zulk een treurige verwarring in de toekomst- te voorkomen. Het Londensche blad Daily News valt de Engelsche autori teiten aan omdat Engeland heelemaa. niets heeft gedaan en blijkbaar het voor zulke expedities benoodigde luchtvaart materiaal mist, maar wat doet het er in 's hemelsnaam toe of het Engelschen of Spanjaarden of wat. mtj betreft Turken zijn die de redding volbrengen? Het is van niet het minste belang. Alleen de redding komt erop aan. en niet het zielige over de rraag wiens schuld dit is en wiens schuld dat. en hoeveel uur de Zweedsche vliegtuigen méér gevlogen hebben dan de ItaUaansche. Te Genève heeft men na eindeloos ge praat uitgemaakt wie cr bij recepties protocolair moeten voorgaan: de gezan ten of de leden van liet Internationaal Gerechtshof. En men heeft op dit be spottelijke ..succes" gedronken! Debet - zyde van de internationale samenwer king! Aan de creditzijde staat thans weer deze verwarring in de Pool-reddingspo- gingen. En wij vragen: is er dan geen enkele regeering die te Genève of elders deze zielige internationale machteloos heid eens scherp op den voorgrond durft te stellen, en met den communist Kameneff uitroepen dat het eer. schan de is, een scheeuwend schandaal, en met een vlammend protest en met krachtige voorstellen de leiding durft te nemen tot het scheppen van de or ganisatie die vereischt wordt. R. P pen. waaruit nog een laaie gloed op slaat De groote hoopen mot en houtaf val zijn haast doorzichtig van vuur. felle vlammentongen priemen omhoog. Daar achter stapels smeulende planken, waar in het vuur reeds uitgedoofd is. bergen houtafval, dat niet gebrand heelt, maar bruin geworden is van het water, waar mee alles doordrenkt wordt. Tusschen de halve stukken muur, met verwron gen raamspanten staan overblijfselen van machines, sommige vernield, anderen nog schijnbaar intact, maar toch totaal onbruikbaar geworden. Dc machines heb ben wit gloeiend gestaan! Tot op dc grondvesten is 't steenen fabrieksgebouw verbrand. De balken van de vloeren zijn half verkoold, de steenen fundamenten waarop de muren gerust hebben liggen bloot. Het kantoor is ook geheel ver nield. cr naast staat een benzinepomp, die niet ernstig beschadigd is. De ben zine is veilig opgeborgen in het onder- grondsche reservoir. Dank zij de veilig heidsmaatregelen. die bü het bouwen van die reservoirs in acht. genomen worden ls het niet tot een ontploffing gekomen, hoewel de grond er boven als het ware ge brand heeft. Gespaard gebleven is slechts de opslagloods, eenige tientallen meters van dc eigenlijke fabriek gelegen, waarin en waarachter groote voorraden hout zijn opgeslagen. Om uitbreiding, bij omslaan van den wind tc voorkomen was brandweer van Haarlemmerliede vandaag^ den gehcelen dag nog bezig met zes stra len de brandende pulnhoopen nat te houden. Sommige brandwachts zijn den geheelen nacht niet op hun bed geweest. De hoofdbrandmeester M. Pollc is voort durend op het terrein gebleven. Wethou der Biesheuvel heeft 's avonds de lei ding gehad, te half twaalf kwam de burgemeester, de heer L Simons, die de leiding, ook van het verkeer, overnam. In de opslagloods zijn de werklieden bozig ccn kantoortje in ie richten. Van den heer J. E. A. Kaub, gedele geerd commissaris der Vennootschap ver nomen wij dat de schade 3 a 3 1 '2 ton be draagt, zij wordt gedekt door verzekering O]) beurspolis. Het op het fabriekster- rein aanwezige ruw hout had een waar- do van ongeveer f 60.000, de houtbèwer- klngsmachines van f 100.000. De fabriek was sinds, twee jaur tc Halfweg geves tigd, voordien' te Haarlem, waar echter het fabrieksgebouw aan de Lange Hee- renvest ook verbrand is. Directeur is de heer A. de Bas te Heemstede. Teen de brand te ongeveer half elf uitbrak was niemand in de fabriek. Om vllf uur "s middags waren de arbeiders naar huis gegaan, eon chauffeur van een dor auto's was tot ongeveer half tien be zig geweest met de handen van zijn wa gon te repareeren. Deze auto stond voor vier anderen, en dit is oorzaak geworden dat alle vijf wagens verbrand zijn, De brand brak namelijk uit in het Noord westelijk gedeelte der fabriek aan de zijde van den straatweg. Dc auto's ston den aan het .andere einde van het ge bouw. én als niet de in reparatie zijnde auto voor de anderen gestaan had, was er nog wel tild geweest de wagens weg te rollen, daar de timmermansbaas, die naast, dc fabriek woont, cr direct nadat hij door con voorbijganger gewaarschuwd was. aan dacht de auto's in veiligheid te brengen. Te ongeveer 9 uur waren de heer Kaub en de directeur nog in de fabriek ge weest, zij hebben niets bemerkt, ook niet toen zij eenigen tijd daarna nog in de omgeving bleven. Tegen tien uur zijn beide hoeren naar Haarlem vertrokken. Op de plaats, waar de brand is uitgebro ken hebben vaten olie gelegen. Hoewel de fabriek electrisch gedreven werd. ge looft men niet aan de mogelijkheid van kortsluiting, evenmin is er reden om san kwaadwilligheid te denken. De oorzaak is tot nu toe niet opgehelderd. Daar de fabriek ruim voorzien was van orders ls de bedrijfsschade zeer groot. Hiertegen was men niet verzekerd. Ge tracht zal worden het bedrijf tijdelijk te Zaandam of elders voort te zetten, ver moedelijk wordt de fabriek te Halfweg herbouwd. Indien de pogingen om het werk gaande te houden geen succes heb ben zullen ruim honderd arbeiders uit Haarlem. Amsterdam. Weesp en andere plaatsen werkloos worden. Voor hen ein digde de week hedenavond, zoodat het nog niet zeker is. of zij Vrijdag weder aangenomen worden of ontslagen. Hedenmorgen was het aantal toeschou wers nog zeer groot. Bijna alle wielrij ders, die van Amsterdam een vacantie- tochtje ondernamen stapten af om een kijkje tc nemen, en talrijke automobilis ten stopten. SYNAGOGEDIENSTEN. NED. ISRAëL. GEMEENTE. Van 13 Juli af. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij de: Ingang te 8 uur. Ochtenddienst te 8 uur Predikatie voor het Moesafgebed. Mid- dagdlenst te 1.3J uur. Avonddienst te 10S uur. Werkdagen: Ochtenddiensten $e 7 uur Z ndag te 7.30 uur. Middag- en avonci naton te 8 uur. Talmoed Torah: Sabbath niet Werk dagen V avonds te 7-30 uur. Zondag avond te 7-15 uur. De middag- en avonddiensten op de werkdagen, alsmede Talmoed Torah. worden verricht ln het Gemeentege- bouw. L. Wijngaardstraat 14. De overige dien. n vinden plaats ter Synagoge L. Ec^ijnestraaft 11. DE ZONNESCHERMEN. Het secretariaat van de Middenstands centrale van Haarlem en omstreken ver zocht. naar aanleiding van een bij ge noemd secretariaat ingekomen verzoek van den Commissaris van Politie, aan winkeliers dringend de zonneschermen voor hun zaken niet lager te doen han gen dan de vereischtc hoogte, n.1. 2-10 M. boven den beganen grond IN MEMORIAM MR. DR. J. WYTEMA. Ook te Haarlem zal in breeden kring het overlijden van haren oud-secretaris diepe ontroering gewekt hebben. En in bijzondere mate zullen ztf ge troffen zijn. die gedurende het tijdperk dat de ontslapene het ambt van secre taris onzer stad bedier.de. met het be heer en de administratie der gemeente in nauwe aanraking kwamen Het ambt bediende. Wytema was de bedienaar en dienaar van zijn ambt. Voor dat ambt week persoonlijke voor keur. week eigen genoegen, week ten slotte hij zelf, omdat hij aan dat ambt zijn geheele persoonlijkheid dienstbaar maakte De positie van gemeente-secretaris is een zeer bijzondere Geroepen tot voorbereiding van vrij wel alle belangrijke voordrachten en be sluiten, heeft deze ambtenaar, wanneer in het college van Burgemeester en Wethouders die voordrachten en beslui ten worden tct stand gebracht, geen stem. Zijn invloed wordt dus alleenlijk bepaald door de juistheid van zijn in zicht en de klem van zijn beccog. En wie nu in den gang van ons ge meentelijk leven eediu-er.de het tijdperk van 18 Augustus 1909 tot 20 April 192 geen vreemdeling is. weet, welk eer, groeten invloed W; te ma daarop gehad heeft. Opbouwend en critisch. Opbouwend door de goedverzorgde en technisch onberispelijke voorbereiding en uitvoering van wat in het dagelijksch bestuur besloten was; doch ook op bouwend ten aanzien van verschillende belangrijke aangelegenheden, waartoe hij het initiatief nam of waarvan hij de leiding had. Bij dit laatste denk ik byv aan zijn arbeid besteed aan de tot standkoming van 't z.g. unificatie-rap port. Doch critisch! En dan zich daarbij niet beperkend tot den vorm alieen! Gedurende de ruim 3 1/2 Jaar. dat ik het voorrecht had met hem ln het dage lijksch bestuur te zitten, is dit college meer dan eens door zijn weloverwogen en duchtig geargumenteerd advies te rug gekomen op wat het aanvankelijk als juist en doelmatig aannam. En al was men het niet altijd niet zijn inzicht eens, steeds wist men te waardeerer zijn omvangrijke parate kennis, de klaarheid van zijn redebeleid en niet het minst de groote toewijding aan de a'.gemeene «aak. waarvan het door. hem ingenomen en met kracht van overtuiging verdedigd standpunt onmis kenbaar getuigenis gaf. Dcch niet aiïeen die eigenschappen van het hoofd, doch ook die van zijn hart maakten hem tot een zeer bijzon der hoofdambtenaar. Publiekelijk kan moeilijk gereleveerd, wat hü wist te be reiken voor diegenen zijner ambtenaren, die zelve of wier nagelaten betrekkingen in geldelijke zorgen gedompeld waren. Dan was hij, de man van het streng- logisch betoog, de regent, die aan den vorm hechtte, mits deze niet tot zin ledigheid voerde, de mensch met het warme echt-menschelijke medegevoel. Haarlem heeft veel aan zijn ontsla pen oud-secretaris te danken. Als bedienaar en dienaar van zijn ambt diende hij Haarlem met de groote gaven van verstand en hart, waarmede het Godfi beliefd had hem te sieren. Zijn nagedachtenis zal bij elkeen, wien de-belangen van-Haarlem ter harte gaan, in groote erkentelijkheid blijven voort leven. - M. A. BRUCH. Wethouder. DE VIERING VAN KONINGINNEDAG. Feesten in het centrum van de stad. DEH GEHEELEN DAG „ACTIE" Woensdagavond vergaderd? het be stuur van het Centrum Comité met het Hoofdbestuur van de Vereeniging „Ko ninginnedag" over het voor de feesten van 31 Augustus a-s. ingediende pro gramma. Het programma werd door het hoofd bestuur in zijn geheel goedgekeurd en za ldus behoudens de nadere mede werking en goedkeuring van het ge meentebestuur. die inmiddels is aan gevraagd worden uitgevoerd zooals wij het hieronder mededeelen. Behalve de Kinderaubade en de ge bruikelijke kinderfeesten ln Den Hout zullen de feesten zich beperken tot de feesten, waarvoor het Centrum Comité de plannen ontwierp. (Schoten en het Bavo-dorp werken dit jaar nog afzon derlijk maar het is de bedoeling dat van het volgende jaar af ook de feesten in die en eventueel andere wijken onder leiding komen van het Hoofdbestuur van „Koninginnedag"). Des morgens om 7 uur worden muziek corpsen op het Plein (in de wandeling ..Houtplein" genoemd) en op het Sta tionsplein worden opgesteld. Deze corpsen houden muzikale réveils door dc stad. Het eene corps volgt dezen weg: Gasthuissingel, KI. Houtstraat, Lange Veerstraat. Riviervischmarkt, Jansstraat, Janswog. Stationsplein. Kruis weg. Kenaustraat. Kenaupark. Nassau- laan. Gert. Oude Gracht. Bprrevoete- straat. Voldersgracht, Raamgracht. Wil- sonsplein. Het tweede corps gaat langs: Kruis weg. Kruisstraat. Barteljorisstraat, Gr. Markt, Koningstraat. Gierstraat. Gr. Houtstraat. Gr. Markt, Smedestraat. Kruisweg. Nieuwe Gracht (langs de wo ning van den Commissaris der Ko ningin). Jansbrug. Nieuwe Gracht (langs het Bisschoppelijk Paleis). Rolhuizen. Kinderhuisvest. Zijlstraat, Gr. Markt. Op het Stationsplein wordt de mu ziektent van „Koninginnedag" opgesteld .tegenover Hotel ..Royal") en op de Gr. Markt komt de gemeentelijke muzlek- kicsk Des middags van 2—4 en 's avonds van 810 worden daar concerten gege ven door nog nader te noemen muziek corpsen en verder worden dan op de Nassaulaan. de Ged. Raamgracht en ds Gert. Oude Gracht tusschen Gr. en KI. Houtstraat volksfeesten gehouden, waar voor terreinen worden afgezet. Op de Nassaulaan: mastkllmmen en tonste- ken: op de Ged. Raamgracht cn de Ged. Oudegracht: zakloopen. turfrapen, boeg- sprietloopen en estal'ette-loop. Op dc Nassaulaan cn het Wllsonsplein zal men trachten draaimolens voor de kinderen te krijgen, in eenige kleine tenten zullen versnaperingen worden verkocht en ook zullen de feestvieren den kunnen genieten van voorstellingen van de ouderwetsche poppenkast. De Postduivenvereniging „De Snel- vlieger". heeft in haar vergadering van Dinsdag met algemeene stemmen beslo ten aan den Haarl. Pcstduivenbond te verzoeken 's middags om 5 uur zoo mogelijk op jde Groote Markt en anders op een nader aan te wijzen stadsgedeel te 5000 a 6000 postduiven tegelijk op een sein les te deen laten. Des avonds van 8—11 uur wordt op de Botermarkt en populair concert ge geven. In de boomen op de Botermarkt zal een lampionversiering worden aan gebracht: in het midden wordt een ver hoogd podium voor een orkest gemaakt. Voor de regeling van een en ander wordt reeds Vrijdagavond een comité uit de bewoners van de Botermarkt op gericht. Na afloop van het concert worden van Gr. Markt en Stationsplein af muzikale rondgangen met taptoe en fakkelver lichting gehouden. Deze fakkeloptochten nemen de vol gende routes: 1. Stationsplein. Rozenstraat, Kenau park. Kinderhuisvest, Wiihelminastraat. Raamslngel. Gr. Houtstraat, Gr. Markt, Smedestraat, Kruisstraat, Kruisweg. Parklaan, Hooimarkt, Koudenhorn, Spaarne. Kampervest, KI. Houtstraat. Ged. Oudegracht, Zijlstraat, Gr. Mark! Getracht zal worden voor 's middags een tocht van padvinders cn padvina- sters van verschillende richtingen, met vaendels en muziek, te organiseeren. Aan caféhouders zal worden verzocht in hun inrichtingen muziek te geven en straatorgels- en orkesten zullen ruime gelegenheid krjjgen om zich te doen hroeri. Voor de consumptiezaken is B. en W. opheffing der winkelsluiting verzocht. Aan vreemden zal geen gele genheid worden gegeven om langs den weg tenten op te slaan. Ook ls aan Ir. en W. verzocht het sluitingsuur der café's op 1 uur te bepalen, met het op het late eindigingsuur van concerten taptoe enz. Op dc op 11 Juli alhier gehouden grcemt&nmarkt waren aangevoeld verkocht: Spinazie per KG. 8 ct Postelein per KG 12 ct Andijvie lOOst. 3—5. Zuring per KG. 15—20 ct. Wortelen 100 bos 12—17- Komkommers per 100 f 5—10. Aardappelen klei per KG. S ct. Peulen per kilo 28—30 ct. Doppers per kilo 22—26 ct Capucijners per kilo 2428 ct. Raspers per kilo 30—36 ct. Tuinbaonen per KG. 58 ct. Snijboonen per KG. 55—65 ct. Heerenboonen per KG. 75—90 ct. Bloemkool per l'Jü IC—22. Uien per bos 23 ct. Sla per 100 krop 2—f 4. Rabarber, per 100 bos 6—f 12. Pieterselie per bos 3 ct. Aardbeien per slofje SO—90 ct. Frambozen per pond 4256 ct. Bessen per kilo 4045 ct. naar waarnemingen verricht in den morgen van Donderdag 12 Juli. Medege deeld door het Kon. Ned. Met. Inst. de Biidt. Hoogste barometerstand 770 .6 m.M. te Frankfort. Laagste barometerstand 741.3 m.M. Leydisfjord. Verwachting zwakke tot matigen wind uit Zindelijke richtingen, helder tot licht bewolkt, warm of zeer warm, weer, droog behoudens geringe kans op onweer. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Vorige stand 768 m.M. Stand van heden 767 m.M, Neiging: Achteruit. Opgave van: KEIP, Opticien, Gr. Houtstraat 137. 12 juli Hoogste gisteren. F. 72 Laagste hedennacht F. 56 Hoogste heden 1-2 uur F. 73 DE AMERIKANEN ONDERWEG Uit New York seint Reuter, dat het Amerikaansche Olympische team daar gisteren onder daverende muziek, gegil van stoomfluiten en met een stralend op. timisme naai' Amsterdam is vertrokken aan boord van het daartoe speciaal ge charterde stoomschip President Roose velt. Het groote schip was overdekt met vlaggen van alle naties en droeg de woor den „American Olympic Team" die in letters van 15 meter hoogte op het schip waren geschilderd. OM DEN GOLD CUP. Gisteren won aldus de N. R. C. de Noorsche zesmeter met flinken voor sprong op zyn Amerikaanschen tegen stander. De wind was minder sterk dan Dinsdag. Alle schepen voeren de zeilen van top. De uitslag was: 1 Figaro V (Noorwegen) in 2 uur 38 min. 20 sec.; 2 Salema (Amerika) in 2 uur 40 min- 5 sec. Daarna weid de volgende zesmeter- wedstryd gehouden om den Dufva-cup. Aan de start waren 16 zesmeters, die alle van top zeilden. Hoewel er weinig wind was. liep er een zware zeegang. De Kemphaan, die als veertiende ver trok. eindigde op de vijfde plaats. De uitslag was 1 Utty v (Estland). Sn 2 uur 24 min. 40 sec.; 2 Lucille (En geland), Sn 2 uur 24 mina 48 sec.; 3 Mereinto II (Finland) in 2 uur 24 min. 55 sec 4 Twins II (Italië) in 2 uur 25 nun. 42 sec 5 Kemphaan, stuurman Pluygers in 2 uur 25 min. 53 sec. HONKBAL. HAARLEM II—H. B. S. VELSEN. De H.B S.-scholieren gavsp blijk he: spel practisch goed geleerd te hebben, terwijl bij Haarlem II een grcot gebrek aan kenni3 der spelregels bleek. In slaan zoowel als in velden wonnen de H.B.S.'ers het verre. Ze wonnen dan ook met 198 In de vijfde inning werden al'een al 12 runs gemaakt. Volgende week Woensdag komt het zelfde schoonegental terug om tegen een sterker Haarlem negental te spc- ADVERTENT1EN De Heer en Mevrouw Mr. J. C. IJ. NIEUWENHUIJS— DIBBETZ. geven kennis var. de geboorte van een levenloos DOCHTERTJE, Heemstede, 12 Juli 1928. Laan van Rozenburg 37. Den 2óen Juli hepen mijn lieve Ouders Theodorus Johannes Hofsté Helena Serné den dag te herdenken, dat zij voor \2:/- jaar in den Echt zün ver bonden. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven is de wensch van hun Dochter ■5ENI 26 Juli a.s. hopen onze' geliefde Ouders C. SMAL en ANNA ELISABET SMAL- HESSLING den dag te herdenken, waarop zij voor 33 jaar in den Echt werden verbonden Kim dankbare Kinderen en Kleinkinderen. 11 Heden overleed tot ons leedwezen onze Hooggeachte Patroon, den WelEd.Ge'o. Heer G. B. L Rosenmöller oud-Directeur der N.V, Haarlemsche Manufacturen- handel van Vroom Drees- Zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in house eere blij- G. SMIT. A. BULTER. F. HOFSTEE. A, VAN KIMMENAEDE. Haarlem, U Juli 1928. Heden overleed tot ons leedwezen' onze hooggeachte Oud-Directeur, de WelEd. Geboren Heer G. B. E. Rosenmöller in den ouderdom van 85 jaar. Zijn nagedachtenis zal K: ons steeds in hooge eere ven. HET PERSONEEL der N.V. Haarlemsche Ma- nufacturenhandsl Vroom Dreesmann, Haarlem. Haarlem, 11 Juli 192S. Heden overleed na een kort en hevig lijden tot onze diepe droefheid, onze lieve Man, Vader, Zoon. Behuwd zoon, Broeder, Behuwdbroe- der en Oom Hendrik Albertus Donker in den ouderdom van 46 jaar. Uit aller naam. J. DONKER— BAKKER en Kinderen. Haarlem. 11 Juli 192S. Kleverparkweg 135. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag 15 Juli a.s.. om 12 uur cip de Begraafplaats 33n dc Kle verlaan. 2S Heden overleed na een kort en hevig lijden onze lieve Zoon, Broeder. Be- huwdbroeder en Oom Hendrik Albertus Donker in den ouderdom van 4 jaar. Haarlem, 11 Juli 1928. J. M. A. DONKER— VAN DIERE! E. C. SMITS—DONKER P. SMITS. J. M. A. KRUGER— DONKER N, J. KRUGER. A. DONKER A. DONKERV. GOGH. A. L. VAN OFFEREN- DONKER Cil. VAN OFFEREN cn Kinderen. Met leedwezen geven wy kennis van het overlijden van onzen ge achten Pa troon, den Heer H. A. DONKER HET PERSONEEL. Haarlem, 11 Juli 1928. 10 Mot leedwezen geven wy kennis van het overlijden van d?n Heer H. A. DONKER Chef van ons Depot en Ver tegenwoordiger onzer fabrie ken te Haarlem. Nederlandsche Gist- en Spiritusfabriek, Fransch—Hollandsche Olie- fabrieken Calvé-Delft Haarlem, 1] Juli 1928. Tot ons groot leedwezen ontsliep heden in den ou derdom van 40 jaren ons ge acht mede-lid en Vriend Hendrik Albertus Donker De Kegelclub „DE LEEUWERIK". Heden overleed onze beste Broeder en Behuwdbroeder Mr. Dr. J. Wytema Zwolle: W. T. WYTEMA. Haarlem: J. J. KROESE—WYTEMA. G. J. KROESE. Den Haag: E. WYTEMA. A. C. WYTEMA— VAN DEVENTER. 11 Juli 1928. Heden overleed na een kort doch hevig lijden onze geliefde zorgzame Vader JACOBUS L1NGEMAN in den ouderdom van S3 jaar. Haarlem, II Juli 1928. Boterstraat 3. Namens de Kinderen en Kleinkinderen. M. J. LINGEMAN. Begrafenis van 't Gasthuis tusschen 11—12 uur Za terdag op de Alg. Begraaf plaats Kleverlaan Volstrekt geen bloemen. 19 SEftBV!3EaSft?Zi1 DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank aan het personeel der N.V. Lourens Coster voor de betoonde deelneming bij heb over lijden van onzen lieven Man en Vader, NICOLAAS WILLEM VROLIJK. Wed. J. VROLIJK— 10 VAN LING en Kinderen. Door het verbindend worden der eenige uitdselingslijsten hebben do faillissementen van de Handels vennootschap onder de firma KOK VAN LATUM,.v gevestigd cn kantoorhoudende te Haarlem, en haar individueels leden P. J KOK Jr. en M. VAN LATUM, beiden wonende te Haarlem, een einde genomen. De Curator: Mr. J. H. J. SIMONS, Kruisweg no. 63. Haarlem. ZUINIGHEID is het parool van den tegenwoordigen tijd. Weest dus ook zuinig in de huishouding. Dit kunt U het beste bereiken door Uwe goederen te laten stoo- men en verven. DE DAGEN KORTEN! Schaft u daarom eén V.T. Electrischc Rijwiellamp aan. 1 10.— of 1 11.50 25 Meter lichteffect LET OP DYNAMONUMMER WEIGERT ELKE NAMAAK'! Imp. Heerengr. 308 A dam Gevraagd per 1 Aug. een net FLINK MEISJE boven 16 jaar van y4 tot hulp huisvrouw en voor de kinderen. Zondags vrU. Dienstbode aanwezig. Aanmelden na 8 u. 's av. Leidsche- vaart 12v Weg-ns tKeurstelllng een FLINK DAGMEISJ2 gevraagd van 8—7 uur Leon j 7 50 Zondags vrij. Platanenlaan 9a, ie Bloemendaal. Gevr. net meisje voor d en n. Sa laris 300 enz. 's avonds cn 's Zondags vrij. Aanb. 6—8 en v. 9—10 uur. M. REEMERS, Kruis straat 43. 7

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 2