EERSTE KAMER. facMü ftatf y, ojfocfvz 'A <jbun%y?i Sauna PHILIPS RADIO 70 KRUISWEG 70 haarlem's dagblad vrijdag 13 juli 1928 11 JulL De KIcmpenwet aanvaard. Des heeren Van Lanschot's klomp breekt. Wegenaanleg en natuur schoon. De Senaat had vandaag een groote agenda voor zich. Niet minder dan een kleine veertig nummers. Maar de Senaat weet van werken, wanneer het zomerrecès vlak voor de deur staat, om niet te zeggen reeds half door de hoofdpoort is binnengekomen en wanneer het warm is, zocals van daag Sonder hoofdelijke stemming heeft de Beuaat vandaag een aantal naturali saties afgedaan, de verhooging der gra tificaties aan niet pensioengerechtigde weduwen en weezen van „Oorlog" en .Marine" verhoogd, medegewerkt aan de stichting bij de Staatsmijnen van een fabriek voor den aanmaak van synthefcischen ammoniak, aan enkele onteigeningen en aan de overeenkomsten met de S.S. en de H.IJ.S.M. omtrent af schrijvingen en betalingen. En morgen zal de Eerste Kamer nog meer doorhameren, want de aandacht zal vrijwel alleen gewijd worden aan de „voorzieningen tegen besmettelijke ziek ten" en de wijziging van de Kieswet, die het stemmen bij volmacht betreft. Discussie ontwikkelde zich allereerst over het laten we maar de term van de „spraak"-makende gemeente gebrui ken over „het klompsnwetje", dat ingediend door de heeren Fleskens en Smeenk, zijn inhoud veranderen zag, door de aanvaarding van het amende ment-de Visser, hetwelk niet een tijde lijke invoerheffing van 12% op klompen vroeg, maar een constante heffing van 8% en daarmede de klompen gelijk stel de met de andere artikelen van de tarief- wet. De heer v. d. Bergh en met hem de heeren Westerdijk en Hermans bestre den het wetsontwerp van uit het stand punt van den vrijhandel. Zij vreesden voor duurdere klompen ten nadeele van den kleinen man, zij zagen in het ont werp een aantasten van den geest van Genève, die niet weten wil van ver hooging der invoerrechten. De heer v. d. Bergh sprak ook over de voorgeschiedenis van het ontwerp, over de vereeniging der drie rechtsche groepen rcndom het ontwerpje-Fleskes: de coalitie! De heer van Lanschot antwoordde, dat, toen hij over de eoalitie hoorde spreken bij het ontwerpje-Fleskens, zijn klomp brak. Dat vond hjj nu toch wel heel erg overdreven, bij zoo'n kleinigheid als het klompenwetje Hij zou er zich niet druk om praten. In het ontwerpje-Fleskens zag de heer van Lanschot geenerlei protectie: de rechten op klompen worden slechts gelijk gemaakt met het gebruikelijke recht uit heel de Tarief wet, het ont- werpje beteekent slechts een aanvulling van het bestaande tarief De geest van Genève heeft met dit alles niet te maken want zeide de heer Fleskens, die na de rede van den heer van Lanschot weinig meer te verdedigen had als alle landen geen hooger tarief hadden dan 8%, zooals Nederland, een econo mische conferentie zou niet noodig zijn! De heer van Lanschot noemde en kele voorbeelden waaruit zou kunnen blijken, dat de tegenstanders niet steeds afkeerig zijn van industrieele bescher ming. De heer Fleskens verdedigde zijn ont- werpje als zeer gewenscht, en noodza kelijk om van de Nederlandsche klom penindustrie nog te redden wat er van te redden is Het klompenwetje werd aanvaard met 2116 stemmen. Tegen waren de linker zijde en de a.r. Croles. De laatste stemde als Fries tegen, zooals ook in de Tweede Kamer de Fries Leemstra tegen het wetje geopponeerd heeft. Discussie ontwikkelde zich in heel be perkte mate over de wijziging in de Dienstplichtwet. Na de amputatie door de Tweede Kamer van het oorspronke lijke wetsontwerp was daarover ook niet veel te zeggen. De heer Smeenge vroeg des ministers vriendelijke overweging, wanneer ei nieuwe plannen tot vrijwil lige dienstneming zouden geboren wor den. De minister van Oorlog is daartoe voorloopig niet bereid. Niet bereid, omdat er rond de plannen tot vrijwil lige dienstneming een sfeer is ontstaan, welke de betrouwbaarheid van het leger in het geding brengt. En aan die be trouwbaarheid wil. noch kan, noch zal de minister twijfelen. Langdurig werd gesproken over de be grooting voor het wegenfonds. Eensgezind waren de heeren de Gijse- laar, Polak en Jansen in hun strijd voor het behoud van natuurschoon. De mooiste en knapste en meest geestdrif- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Centa per regeL tige rede hield de heer Polak, wiens woorden een welverdiend applaus uit lokten Do enthousiastle Heemschutter vroeg zich af, waarom zulke breede wegen als de minister wil (30 a 40 M.: de heer Janssen stemde met deze klacht in) noodig zyn. Zulk breede wegen, ter wijl in de meeste gevallen het verharde gedeelte 6 a 8 M. is. Door de breedte der wegen wordt noodeloos land on productief gemaakt. Daarenboven: hoe breeder de wegen, hoe grooter de ge varen. Voor het natuurschoon pleitte de heer Polak. Deze s.d. Senator noemde bet Waterstaats-departement halsstarrig en nooit af te brengen van wat eéns was geconcipieerd. Waarom moest de weg langs Naarden zóó geleid worden, dat het prachtige Galgensteegje er aan moet worden- opgeofferd en prachtige buiten plaatsen doeltreffend verknoeid? Waar om zoo vroeg de heer Polak moet men om den weg in Zeist over 400 M. te verbreeden „de Stichtsche Lust- waranda" verhanselen en verknoeien? Kunnen de automobilisten over 400 M. nu niet wat langzamer rijden? Het was de heer de Gijselaar, die hier met tal van citaten uit een briefwisseling met den burgemeester van Zeist, er op wees. hoezeer er een andere oplossing, een veel betere, mogelijk is. Met den heer Smeenge pleitte de heer Polak voor het leggen van ten brug over de Waal bij Nijmegen vlak naast de spoorbrug. De heer Rugge was 't niet eens met zijn fractie-genoot Polak, waar deze het natuurschoon in gevaar gebracht zag door den wegenaanleg nieuwe schoonheid komt toch in die plaats van het oude! De minister wees elke aanmerking over de halsstarrigheid van het depar tement van Waterstaat af: daar zitten voor goeden raad vatbare ambtenaren. Iedereen stelde de minister vast weet dat de wegen verbeterd moeten worden. De heer Polak interrumpeerde dat hij dat evengoed als de minister in zag. Een breedte van 30, 40 M. hei blijft uitzondering. Natuurschoon bederven? de mi nister betoogde, dat het zooveel mogelijk wordt ontzien en waar het bedorven wordt, daar wordt nieuw natuurschoon gebracht. Te Zeist de minister stelde het vast wordt niet heilloos omge sprongen met boomenpracht. Er worden niet meer boomen gekapt dan noodig is. Geen schennis van buitenplaatsen! De minister wilde voor de Kamer en voor het land verantwoord zijn. Hij beloofde daarom B. en W. van Zeist uit te noodigen tot een samenspreking over hun plan, dat als „een ei van Columbus" werd aanbevolen. Zoo bleven de twee standpunten te genover elkaar staan, zonder nader tot elkaar gekomen te zijn. Wat de brug in Nijmegen aangaat ;de minister wees er.-op. dat na een 20- jarige studie, de gemeente, de Gede puteerden en een deskundige commissie, tot het bruggenplan gekomen zijn, dat bekend is geworden. De minister zeide nog toe dit dient wel afzonde-lijk aan de vergetelheid ontrukt te worden dat hij, na B. en W. v/n Z°!st gehoord te hebben, een kleine commissie benoemen zal, die over den besten weg door Zeist ter verkcers- verbetering zal moeten adviseeren. INTIMUS. UIT DE PERS. ROTTERDAM'S OVERLEDEN BURGEMEESTER. Het is belangwekkend te lezen, wat Het Volk over wijlen mr. dr. J. Wytema schrijft: „In Rotterdam werd hij als voorzitter van den raad dadelijk voor een moei lijke taak gesteld en zijn veelal niet- handige welwillendheid leed schipbreuk op degenen, die met opzet het rustig raadswerk kwamen verstoren, saboteeren en in discrediet brengen. Het feit, dat de heer Wytema deze sabotage niet baas kon, oogenschijnlijk door hem kalm opgevat, moet hem de lust in zijn werk wel eenlgszlns ontno men hebben. Ongetwijfeld heeft de overledene ern stig getracht de belangen van Rotter dam zoo goed mogelijk te dienen, doch wat hij aanvatte liep meestal verkeerd en zoo viel zijn afwezigheid van de laat ste maanden nauwelijks meer op. Toch blijft zijn onverwachte dood zeer tragisch, na de goedwillendheid, waar mede mr. Wytema nog maar enkele ja ren geleden het burgemeesters-ambt aanvaardde. De reactionaire pers vergaf hem van den aanvang af niet, dat hij geen Zim merman was: de meer democratische elementen hadden hem juist daarom gaarne gesteund, als de heer W. een per soonlijkheid was geweest, die wist wat hij wilde. Helaas heeft hu daarvan in zijn korte ambtsperiode geen blijk gegeven en zoo doende vervreemdde hij meer en meer van de democratische stroomingen, ter wijl de Z immerman - vereerder hem nooit hebben vertrouwd. DE NIEUWE REGEERINGSGEMACH- TIGDE VOOR ALGEMEENE ZAKEN. De Indische pers is allesbehalve opge togen over de benoeming van mr. ir. Kiewiet de Jonge tot opvolger van mr. Schrieke als regeeringsgemachtigde voor algemeene zaken bij den Volksraad. Als voorbeeld van een scherp oordeel enkele passages uit een artikel dat het Soer. Handelsblad aan deze benoeming wijd de: „Wij willen den heer Kiewiet de Jon ge uiteraard slechts beoordeelen als politieke figuur. Hij moge in den laat- sten tijd wat rustiger zijn geworden, dit neemt niet weg. dat hij zeer links i de opstelling staat, en dat aan hem de herinnering vastzit cener anti- Westcrsche actie, waarin hij een be langrijke rol speelde." „Zoo kan worden geconstateerd: dat de ze nieuwe regeeringsgemachtigde voor Algemeene Zaken het vertrouwen der Europeesche groep ten eenenmale mist. „Indien men daarop wil antwoorden, dat hfj slechts het vertrouwen van den landvoogd behoeft te bezitten, dan moet ook dit in theorie worden erkend, doch als men meent, dat dan ook alle andere dingen hem zullen wor den toegeworpen, heeft men het mis. „Ieder, die van meening is, dat rus tige beradenheid een onmisbaar element is in regeeringsbeleid, heeft deze be noeming ernstig te betreuren. Zij móet twijfel doen wekken aan de stabiliteit van regeerinsinzicht, aan de vastheid der lijn, waarlangs het algemeen beleid zich beweegt." DE ZIEKTEGEVALLEN AAN BOORD VAN DE „INSULIXDE". Onder Binnenland hebben wij de laatste dagen telkens de droevige be richten over de ernstige ziektegevallen aan boord van de Insulinde van de Rot terdamsche Lloyd gepubliceerd. Het zal den lezer misschien opgevallen zijn, dat dat meeste mededeelingen over de ziek te- en sterfgevallen kwamen van Aneta uit Batavia. De Avondpost critiseert scherp de houding van de directie der Rotterdam- sche Lloyd in deze. Genoemd blad heeft namelijk bij deze directie inlichtingen trachten te krijgen om de telegrammen aan te vullen en zoodoende meer be kendheid aan het geval te geven ter ge ruststelling van hen die kennissen of bloedverwanten op de Insulinde hebben Het blad dat spreekt over een diphtheri- tis-epidemie, schrijft dat haar gebleken is, dat Vrijdag j.l. de directie van de Lloyd reeds volkomen van den toestand aan boord op de hoogte was, en het vraagt zich ernstig af: „Is de directie van de Rotterdamsche Lloyd wel door drongen van de verantwoordelijkheid, welke ze door haar raadselachtig stil zwijgen op zich heeft geladen?" T"-' verder sohrijft het blad: „De directie is ten zeerste gebelgd, dat de Indische directie gemeend heeft goed te doen de namen ven de overlede nen te „verklappen", Zy stelt, zich op het standpunt, dat, zoo men de namen van de getroffenen wenscht te publicee- ren, de betrokken families dit dan maar per advertentie moeten meedeelen.. Bij zonderheden wenscht de Hollandsche di rectie in geen geval aan de pers te ver tellen. zy acht zulks geheel onnoodig. Het directielid, waarmede we spraken ontkende het feit niet dat de „Insulinde" Aden had aangedaan om nieuw serum aan boord te nemen. „Zulks gebeurt wel eens meer", luidde de vergoeiiyking van het onrustbarende bericht." En tot- slot: „We kunnen de houding der Lloyd-di- rectie niet anders kwalificeeren dan „schandelijk". Ook het Algemeen Handelsblad spreekt er zijn bevreemding over uitdat de berichten ons over Batavia moeten bereiken. En dan vervolgt het blad: „Het motief der directie is, daarvan zy'n wy overtuigd, volstrekt eerbied waardig. Zij wenscht natuurlijk de onge rustheid niet te vergrooten. Het. com muniqué in ons avondblad van Maan dag ademde dien geest en de mededee- ling in het telegram hierboven, dat het laatste sterfgeval zich 11. Zaterdag heeft voorgedaan en nu alles wel is aan boord heeft dezelfde strekking. Inmiddels gelooven wij, dat de directie zich vergist, indien zy meent door haar geslotenheid deze ongerustheid, die in breeden kring bestaat, te kunnen be zweren. Zy zou meenen wy veel beter doen door alles wat zy moet we ten over deze aangelegenheid tot ge meengoed te maken. Zij heeft kunnen bespeuren dat een deel der kennis die zij aan het publiek meent te moeten onthouden, ons over Batavia toch be reikt. Het feit, dat de directie elke na dere meöedeeüng over deze zaak weigen. ook nadat blykbaar de familie der -lachtoffers was ingelicht, maakt veeleer den indruk, dat het geval nog ernstiger is, dan men uit het bedroevend groole aantal der slachtoffers reeds moet op maken. Had men den indruk, dat men de toe dracht geheel kende, dan zou dat tot ge ruststelling strekken." Zooals men vandaag onder binnenland kan lezen, heeft de Rotterdamsche Lloyd aan de N. R. C. eenigc mededeclingcn gedaan. UIT DE OMSTREKEN haarlemmermeer GEGUND. Naar wij vernemen is de bouw van 24 woningen voor de woningbouwvereni ging „Goed wonen" te Aalsmeer, opge dragen aan den laagsten inschrijver, den heer W. de Vos te Nieuw-Vennep alhier, voor de som van 59.600. Bouw kundige van dit werk is de heer C. van Damme te Hoofddorp. bloemendaal. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Terug te bekomen bijA. Hulser. Oranje Nassaulaan 50 Overveen, een bril; J. Termaat, Stoel's Hofje 2 Bloe mendaal, een dameshandschoen; Faase. J. W. Frisolaan 15 Overveen. een ry- wielbelastingmerk; Plevier. Midden tuin dorplaan 14. Haarlem, een kindercape; H. A. Traanberg, Duinlustweg 2 Over veen, een schaar en zilveren ring; Tromp, Kloosterstraat 52 Haarlem, een paardedeken; Groeneveld, Ramplaan 76 Haarlem, een gouden speld met steentje; J. P. Maas. Bloemendaalscheweg 20. Bloemendaal, een klnderportemonnaie met ouhoud; Konig, Duinvlietspad 4 te Overveen, een gouden zegelring: P. J. Huybens, H. Roozenlaan 51 Haarlem, een rywielbelastingmerkaan het bu reau van politie te Overveen. een kin- der portemonnaie; een rijwiolbelasting- merk, een heeren gleufhoed, een koperen gewicht (5 H.G.): een hondenpenning. gemeente Haarlem: een ijzeren hoepel een celluloid armband. een jas, eer. poederdoosje, een penhouder, een rooc emmertje; aan den politiepost Aeröen- hout, een damesrywiel; aan den politie post Noordzeestrand, een spaarbank boekje ten name van A A. Brauen, Am sterdam, Rustenburgerstraat 366 huis. ten beursje met inhoud, een huissleu tel. velsen. HET UITSTAPJE VAN SCHOOL- EN WERKTUTNEN. Aarn het uitstapje van de kinderen van de Vereeniging voor school- en werktuinen an. Zondag naar „Elswout" te Overveen nemen 116 kinderen deel. Zooals reeds werd medegedeeld, rollen de kinderen een bezoek brengen aan de aldaar gehouden bloemententoonstel ling van de aföeeling Bloemendaal van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde. Op elke 10 kinde ren gaat een geleider mede. De kinderen kunnen ongeveer 5 kwartier op het land- good vertoeven. BOUWVERGUNNINGEN Door Burgemeester en Wethouders van Velsen zyn de navolgende bouw vergunningen verleend: aan A. en P. Bleeker, te IJmuiden, tot het bouwen van een woonhuis met bergplaats, kantoor, schuur, emballage- ruimte en terreinafscheiding aan de Kalverstraat, aldaar; aan Gebrs. Wijk er P. van Duvn, te IJmuiden, tot het bouwen van 13 we ningen en een woon-winkelhuis aan de Kompasstraat, aldaar; aan J. van der Lyn, te Santpoort, tot het bouwen van tweed ubbele wonin gen aan den Ryksstraatweg, aldaar; aan H. Wichmann, te Driehuis, tot het bouwen van een woning aan deii Driehuizerkerkweg. aldaar; aan A. A. van Pel, te IJmuiden, tot het bouwen van 12 woningen aan de Snelliusstraat en het Snelliuspleln, aldaar: aan C. W. P. ten Broeke, te IJmuiden, tot het bouwen van 8 woonhuizen aan den wyk aan Zeeërweg en Everteen- straat, aldaar; aan Mevr. J. Domis, te Zaandam, tot het bouwen van een woonhuis aan den Ryksstraatweg. hoek Overbildtweg, te Santpoort; aan G. J. Bremerkamp, te Santpoort tot het bouwen van een woonhuis aan den Hagelingerwég, aldaar; aan de N.V. Agentuur Handel Maatschappy, te IJmuiden, tot het bouwen van een pakhuis met garage aan de Trawlerkade, hoek le Havenstraat, aldaar; aan W. van Heyst, te Driehuis, tot het bouwen van 2 dubbele woningen aan den Zeeweg, hoek Leeuweriklaan, te IJmuiden; aan Gebrs. J. en H. van der Pol, te Heemstede, tot het bouwen van 39 woon- en woon-winkelhuizen, op terrei nen in de „Ratels", te IJmuiden; aan J. Meesters, te IJmuiden, tot het bouwen van 6 woonhuizen aan oen Engelmundusweg, aldaar; aan W. A. de Bruyn, te IJmuiden, tot het bouwen van 4 woonhuizen met bergplaatsen en terrein afscheidingen aan de Paulus Potterstraat, aldaar, beverwijk. GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den raad der gemeente Beverwijk gehouden op Maandag den 16en Juli 1928, des voormiddags 11 3 4 uur precies. Punten van behandeling zyn: Voorstel tot het aangaan van een kasgeldleening met liet Algemeen Bur- geriyk Pensioenfonds, groot f 200.000, rentende 4 pet. 's jaars. En hetgeen verder ter tafel zal wor den gebracht De stukken liggen ter inzag. BELANGRIJKE VERKOOPING. Donderdagmiddag werd in café Oud Meerestcyn alhier verkocht: De kapitale hofstede „Aurora", be staande uit huismanswoning. groote korenschuur paarden en koestal, erf en diverse perceelen bouwland, samen groot 18,37.66 H A., alsmede woning en stalling, erf en steenen schuurtje, sa men groot 0.12.44 H.A. 2 perceelen bouwland, samen groot 6.39.80 H.A. Totale grootte 24.89.90 H.A. Gelegen aan den Noorderweg in den Zuidwljkermeerpolder. De twee perceelen bouwland, groot 6.39.80 H.A. werden gekocht door den heer J. de Wild te Wijk aan Duin voor f 24.325. De hofstede, met woning, stalling enz, alsmede 8.98.80 H.A. bouwland werd ge kocht door den heer P. Kramer te Beein- ster voor f 37.606. Een perceel bouwland, groot 3.75.10 H_A. werd gekocht door den heer F Kockx te Vélesn voor f 13.900, een per ceel bouwland, groot f 3.80.30 H-A. door den heer A. Zwanenburg te Velsen voor f 12.200 en een perceel bouwland, groot 2.97.90 H.A. door den heer W. Schoorl te Assendelft voor e 8610. De totale opbrengst bedroeg f 96.641. EXAMENS BISSCHOPPELIJKE KWEEKSCHOOL. Aan bet op de Bisschoppelijke kweek school gehouden examen;" voor de acre L. O. namen 6 candidater. deel. Geslaagd de heeren M. Plessen. P. Pruys. J. van Rossum. J. Ruys, J. Schatraad en N. Hervcort. Evenals by het eerste examen slaagden ook thans weer alle candida tes DE MOTQRBF.ANDSPCTT OP KOMST De Raad dezer gemeente besloot on langs to: het aanschaffen van een mo torbrandspuit. Naar wy vernemen, is deze brandspuit binnenkort alhier te verwachten. Dan zal do armee een offi- cicelo proef genomen worden. In Velsen doet men het met een com missie, Beverwyk praat nu eens nie: maar har.de.t. Het laatste is ongetwijfeld meer in het belang der gemeente-naren. EEN KASGELDLEENING. Burgemeester en wethouders stellen den raad voor met het Algemeen Bur gerlijk Pensioenfonds te 's-Gravenhage aan te gaan een kasgeldleening tot een nominaal bedrog van f 200.000 tegen een rente van 4 pet. 's jaars. met de bepa ling dat de rente en aflossing dezer geldleening zullen worden gevonden uit de gewone inkomsten der gemeente. ijmuiden. EEN CLUBGEBOUW VOOR V.S.V. Donderdag werd door den architect N. C. ten Broeke aanbesteed het bouwen van een clubgebouw voor de Voetbal club VB.V. aan den Stationsweg te IJmuiden. Laagste inscihryvers de hee ren Melnema en Posma te IJmuiden voor f 135.88. GEVONDEN VOORWERPEN Ketting met slot, wit hondje, dwerg pincher. gummi jas, postduif, gabardine regenajs, tompouce, broche, Kinderpor temonnaie, vulpotlood. ÏJMUIDEN-OOST GEVONDEN VOORWERPEN 3 rywielbelastingmerken, een bedrag aan geld, 3 sleutels, een zwart koralen halsketting, gryze jongenspet, een pas je inhoudende een blauw werkpak. VELSEN-NOORD GEVONDEN VOORWERPEN Fluitketel, een geldstuk, Conentang. kinderportemonnaie, motorhandschoen en een vlet. SCHEEPSBERICHTEN ADcaid 11 Juli te Marseille, Beira n. Rotterdam. Almelo 10 Juli te Antofagasta v. Am sterdam. Arenöskerk p. 12 Juli 3 u. Be achv Head. Rotterdam n. Australië. Boskoop 10 Juli v. Oorral n. Coronel. Bovenkerk 12 Juli v. Rotterdam n. Calcutta. Buitenzorg p. 11 Juli Kaap Bon, Rot terdam n. Batavia. Ceres 12 Juli te Amsterdam v. Ham burg. Delfland 11 Juni v. Ylgo n. Havre. W. Afrika n. Havre. Engano 10 Juli v. Singapore, Batavia n. Amsterdam. Gelnia 11 Juli te en van Oonmna, Buenos Ayres n. Amsterdam. Grypskerk 11 Juli v. P. Soedan n. P. Said, Beira n. Rotterdam. Insulinde 15 Juli 6 u.. te Marseille ver wacht. Batavia n. Rotterdam. KinderdUk 12 Juli te Rotterdam t. de Pacifickust. Kola Radja, 12 Juli te Schiedam v. Hamburg. Leerdam 12 Juli te Rotterdam v. New- Orlcans. Laertes 11 Juli te Londen v. Amster dam. Mapla p. 11 Juli Malta, Batavia n. Amsterdam. Minerva 11 Juli v. Havre, Amsterdam n. Porto Rico. Moerdijk 11 Juli te Seattle v. Rotter dam. Madioen p. 12 Jufl 9 u. Gravesend, Londen n. Rotterdam. Nieuw Amsterdam 11 Juli v. Southampton, Rotterdam n. New-York. Rieafonteln 11 Juli v. Algoabaai n. Amsterdam. Rynland 11 Juli v. Kotonau n. Acra. Streefkerk 10 Juli te Karachi v. Rot terdam. Springfontein 11 Juli te Beira v. Am sterdam. Saparoera 11 Juli v. Marseille, Bata via n. Amsterdam. Triton p. 11 Juli v. S. Domingo n. Pio. Barios. Vulcanus 12 Juli te Amsterdam v. W.- Indië. IJstroam 11 Juli te Lagos v. Amster dam. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cants par ragel. ULTRAPHOON GEHOORZALEN DEMONSTRATIES AAN HUIS VAKKUNDIG PERSONEEL S RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 14 JULI. HILVERSUM, 1060 M. 12.30—2.00 Lunchmuziek door het Trio Groeneveld. 2.004-u) Aansluiting van het Theater Tuschinsky te Amsterdam. Het Theater orkest onder leiding van Max Tak. Jazz band en solisten. 4.00—5-00 Concert door de stafmuziek -'•er Ken. Ned. Marline onder leiding v. L. H. F. LelsUkov. 6.007-45 Concert door het Omroep- orkst. Bram van der Stap. bariton. Egb. Veen aan den vleugel. 8-00 VARA. ,1de Zomer-avondprogram ma, Het VARA-kwartet E. Bomli, viool, M. Polak viool. Joh. Vogtschmida, cello. A. Krelage Jr.. piano). Truus Pos; voordracht. Toespraak door J. H. van Sluis, voorz. v. d. Ver. „Zomers Buiten" en Z. Gulden, lid V. d. Amsterd. Ge meenteraad. 10 00—11.45 Het Orkest van de Cine ma Royal te Amsterdam onder leiding van Hugo de Groot, HUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. Uitsluitend K.R.O.-uitzendingen. 12.301.30 Lunchmuziek door het Trio „Winkels". 5-307.00 Gramofoonmuziek. 7-45—8-15 Spr.: Mr. Dr. L. N. Deckers: Itetorsi-maatregelen. 815 Concert, Het mannenkoor Kunst en Vriendschap, onder leiding van L. C. Keereweer. Hans S'-roener. piano. Or kest. DAVENTRY 1400 M. 10.35 Kerkdienst. 1.20—2 20 Het Carlton Octet. 3.50 Wedstryden (1000 Yards) in Bis» iey Camp, Brookwoocl. 4.35 A. Gregory, sopraan. Het Mason Sextet, 5.35 Kinderuurtje. ó.2ü Dansmuziek. 6.50 Nieuwsteer. 7.05 Ivy st,*HeIle. imitaties en zang. 7-20 Omroep-causerle. 7-35 Pianomuziek van Debussy. 7-45 Lezing: The Olympic games. S.05 Ph. Monkman. Ladche Cliff met Jaca Clarke, HJ. Hedley en G. Myddle- Um. 8.20 ..Vive la France", Fransch pro gramma voor Engelsche luistcrars 9.20 Nieuwsber. 9-35 Lezing: Ierland in de vacantie. 9.50 Nieuwsber. 9ó5 „Something In the Air", soheU van Simpson. 10-5512-20 Dansmuziek. PARIJS „KADIO -PARIS". 17» M. 10.50—11.00 Concert. 12-50—2.10 Gramofoonconocrt. 4 055-Ü5 Dansmuziek. 8ö011.20 ..Le Fiance de Margot", Planquette. Marsch-aria's, declamaties en tot slot dansmuziek. LANGENBERG, 469 M. 125-2.50 Orkestconcert. 6.207.10 Orkestconcer.t 7-10—7-30 Duitschc atliletlekwodstry - den. 8.30 Vrooiyke avond. „Hoppla, wir marsen", raketrevue van Kurt Reisz, Daarna tot 1-20 Dansmuziek. RÖNTGSWUSTERHAUSKN. 12M M. ZEESEN, 1250 M. 12.20-5-20 Lezingen. 5.20—6.20 Orkestconcert. 6-20—8.05 Lezingen. 8.50 „Halbzeit 1 1", hoorspel. 10-50—12-50 Operettemuziek. Orkesten Kate K/nig, sopraan. HAMBURG, 196 ML 5.20 Vocaalconcert. 6.20 Vrooiyk concert 8-15 Duitsche kamermuziek. Daarna tot 11-20 Cabaret. BRUSSEL 509 M. 5.20—6.20 Dansmuziek. 7-05—7-50 Trioconcert. -S.35 Gramofoonmuziek 0.20—10-35 Concert in de Kursaal van Ost-ende. NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE. VOOR DE KINDEREN. Nadat alle feestelijkheden in de havenstad zijn aigeloopen. gaat het koninklijke gezel» schap op reis naar de residentie van Labber» nockas en Nabberlockie. De weg loopt tusschen hooge heuvels, waarop roerloos de palmboomcn staan. Het is cr ontzettend warm. Ieder blijft zooveel mogelijk onder het zeil van dc koets. Toch staat er op iederen heuveltop langs den weg een zwarte wachter, die een eerbiedigen groet brengt als dc koninklijke stoet passeert. Ook ccn honden-baantje, meent Snuf, om je daar te laten bakken als een spekzwoord Zelfs die goeie Ali ben Gcsjochte zou het cr niet uithouden....

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 11