BUITENLANDSCH OVERZICHT GENERAAL OBREGON'S LEVENSLOOP, DE POOLSCH-LITAUSCHE ONDERHANDELINGEN GEMENGD NIEUWS NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE. BINNENLAND Slapeloosheid SCHEEPSBERICHTEN MARKTNIEUWS. RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 19 JULI 1928 Wat hij voor Mexico deed. Polen en Tsjecho-Slowakije aanvaar' den het pact. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. Generaal Alvaro Obregon, die op zoo tragische wijze den dood vond, had een veelbewogen leven achter zich. Obregon was geboortig uit het district Alamos van den staat Sonora, waar hij in 1880 op een boerenhofstede het le venslicht zag. Hij was de jongste van achttien kinderen, waarvan er nog ne gen in leven zijn. Zijn moeder was een buitengewoon energieke, intelligente en kalme vrouw, en Alvaro scheen haar eigenschappen in hooge mate te heb ben overgenomen. Obregon had een harde jeugd. Zijn vader stierf toen hij nog slechts een paar maanden oud was en toen zijn moeder overleed, was hij den kinder schoenen nog niet ontwassen. Aanvan kelijk solieen het alsof hij, evenals zijn vader, landbouwer zou worden, doch de voortdurende troebelen in Mexico brach ten hem er toe, de militaire loopbaan te kiezen. Op 23-jarigen leeftijd trad h'j voor de eerste maal in het huwelijk. Als miliair trad Obregon al spoedig op den voorgrond. Hij was een voorstan der van ijzeren discipline en wist zelfs de moeilijk onder tucht te brengen Mexicanen tot gehoorzamen te brengen. Geen wonder dan ook dat hem betrek kelijk spoedig een hooge rang en op drachten van groote beteekenis ten deel vielen. Zoodoende kwam hij in contact met Carranza en de la Huerta, waarbij hij blijkbaar op president CaaTanza grooten indruk maakte, daar deze hem. die tot dusver toch slechts weinig van zich deed spreken, de opdracht gaf een verzoening tusschen de in onderlinge conflicten gewikkelde Mexicaansche ge neraals tot stand te brengen. De grootste moeilijkheden kwamen van de zijde van den beruehten Pancho Villa, die echter tenslotte het president schap van Obregon voorspelde. Toen generaal Obregon in 1920 pre sident van Mexico werd. bedroeg de le- gersterkte 160.000 man, er waren slechts 600 scholen op het platteland, er wa ren zoo goed als geen landbouwscholen en landbousvbanken, de bevolking van het olie-rijke Mexico moest de petroleum duur betalen, de valuta schommelde, de schatkist was leeg, van de buitenland- sche schuld werd niets afgelost. Toen generaal Obregon in 1924 aftrad om plaats te maken voor Calles. was het leger tot 80-000 man ingekrompen, het aantal scholen op het platteland was tot 2000 gestegen, overal verrezen land bouwscholen en landbouwbanken, een uitgebreide kolonisatie door verkaveling van het groot-grondbezit had 300-000 menschen werk verschaft in den land bouw, waarbij Obregon's eigen bedrijf in Sonora het voorbeeld gaf, steeg in die vier jaren met 50 pCt.; een brandstof- coöperatie was er in geslaagd, den pe- troleumprijs voor de bevolking met 25 pCt. te verlagen; de valuta was gesta biliseerd, de staatskas had een batig saldo, niettegenstaande men met de aflossing der leeningen een begin had gemaakt. Voorts slaagde Obregon er in de goe de verstandhouding met de Vereenigde Staten te hestellen. Toch was Obregon, wij vestigden er gisteren reeds de aandacht op, niet po pulair; eenigen verklaren hem thans zelfs tot den meest gehaten man van Mexico. Bekend is, hoe hij zijn tegen- candidaten Senano en Gomez liet ter dood brengen, als hoogverraders en re bellen. Tegen het buitenlandsche groot kapitaal tegen de RJK. Kerk werd met te groote onbarmhartigheid opgetreden. Dit gaf Obregon vele vijanden. Verwacht wordt dat President Calles nu zal aanblijven en er weinig of geen verandering zal komen in de groote lij nen, volgens welke het land thans ge regeerd werd. Het verhoor van den moordenaar. Het verhoor van Obregon's moorde naar werd Woensdag voortgezet Naar thans wordt aangenomen is zijn ware naam José Juan Gonzalez, hoewel hij weigert iets meer over zijn. naam los te laten dan dat hij Juan heet. Tijdens het verhoor verklaarde hij. ,,Tk ben degeen die het gedaan heeft". Voorts zou hij gezegd hebben: „Ik dood de Obregon, omdat Christus de Konin; ten volle en niet slechts gedeeltelijk be hoort te regeeren!" Men gelooft, dat Calles de situatie meester is. Tevens wordt aangenomen. dat het Congres zal besluiten Calles toe te staan, de functie van staatspresident ook na 1 December as. te blijven ver vullen. Het stoffelijk overschot van den ver moorde is Dinsdagavond om tien uur in liet nationale palels aangekomen. Gal les was bij de aankomst tegenwoordig. Bij de baar is een eerewacht van leden van het kabinet en hooge ambtenaren opgesteld. Calles verklaarde: „Obregon was van symbolieke beteekenis voor hei land. omdat hij alle verwachtingen en verlangens van het Mexicaansche volk vertegenwoordigde President Coolidge heeft aan Calles een telegram van rouwbeklag doen tos- komen. waarin hij uiting geeft aan zijn innig leedwezen over den schandelijken moord. Minister Kellogg heeft zich te lefonisch met den Amerikaanschen ge zant te Mexico-city. Dwight Morrow, in verbinding gesteld en hem opgedragen aan Calles en den Mexicaanschen minis ter van Buitenlandsche Zaken bezoeken te brengen, ten einde hun het leedwezen der Vereenigde Staten te vertolken. Een andere lezing. Uit Mexico City wordt thans een an dere lezing gegeven van de omstandig heden, waaronder de moordaanslag op Obregon plaats had dan Reuter ons gis teren seinde. Het is de volgende: Omtrent den moord op generaal Obre- >n wordt bericht dat de aanslag plaats had in het restaurant „Bombilla", dat zich te San Angelo, 20 K.M. ten Zui den van Mexico, bevindt. Daar werd door een groep politici een lunch ter eere van Obregon gegeven. De moorde naar wist tot het gezelschap door te dringen door zich voor teekenaar uit te geven. Hij deed, alsof hii een der gas ten uitteekende en toen Obregon even eens voor hem poseerde, schoot hij zijn slachtoffer snel achtereen vijf kogels door het lichaam. Obregon was bijna onmiddellijk dood. De dader werd ter stond gegrepen en zou waarschijnlijk door Obregon's vrienden gedood zijn, wanneer de andere aanwezigen niet tus- schenbeide waren gekomen. De moorde naar werd naar het hoofdbureau van politie overgebracht, waar hem een ver hoor werd afgenomen. Naar verluidt was hij kapitein in het leger. Een verklaring van Woldemaras. De Tel. verneemt uit Kowno: De Litausche premier Woldemaras verstrekte aan de vertegenwoordigers der pers een uitvoerige uiteenzetting no pens de Poolsch-Litausche onderhande lingen. Naar hij verklaarde, heeft Polen's hals starrigheid de onderhandelingen da commissies tot mislukking gebracht Polen, aldus de premier, trachtte Li- tauen te bewegen den territorialen sta tus quo te erkennen en van de aanspra ken op Wilna af te zien. Voorts streefde het er naar, Litauen onder zijn econo mische hegemonie te brengen. In geen geval kan Litauen hierop in gaan, ging Woldemaras voort. Litauen wil slechts den vrede stabiliseeren. Daar Polen het door Litauen voorgestelde veiligheidspact verwerpt, bewijst het bij de handhaving van den vrede geen be lang te hebben. Hij verklaarde voorts, dat hij dezer dagen aan Polen zal voorstellen op 15 Augustus te Koningsbergen een alge- meene conferentie te houden. Ten slotte gaf de premier zijn ver wondering te kennen over het feit, dat Polen aan de Litausche grens manoeu vres wil houden. Als het zulks inderdaad doet, zal dit een openlijke provocatie van Litauen beteekenen. Polen en Tsjecho- Slowakije aanvaarden het pact. Dinsdag heeft de Poolsche staats-, secretaris van Buitenlandsche Zaken Wysocki, de antwoordnota der Poolsche regeering op het voorstel-Kellogg aan den gezant der V.S. overhandigd. In de nota wordt verklaard, dat de beginse len uit het Kellogg-pact volkomen met het doel overeenstemmen, dat Polen in zijn buitenlandsche politiek nastreeft. De Poolsche regeering accepteert den tekst van het pact en verklaart zich bereid dien te onderteekenen Het antwoord van Tsjecho-Slowakije zal vermoedelijk Vrijdag aan den Ameri kaanschen gezant overhandigd worden. Het zal de bereidverklaring van Tsjecho- Slowakije tot on derteek ening van het pact bevatten. Het Britsche antwoord. Woensdagmorgen is aan de zaakgelas tigde der Vereenigde Staten op het Foreign Office te Londen het Britsche antwoord aangaande Kellogg's anti-oor logspact-voorstel overhandigd, tegelijk met de antwoorden van Australië, Nieuw Zeeland. Britsch-Indië en Zuld-Afrika. Canada heeft eveneens zijn instemmend antwoord overhandigd, zoodat dus alle Domonions tezamen met Groot-Brit- tannië hun opvatting hebben doen ben nen. De publicatie van den tekst van het Britsche antwoord wordt Vrijdag ochtend verwacht. Zij zaten met de baby! Een zonderling voorval is aan Europa- press uit Constantinopel gemeld. Douane-ambtenaren hielden een Turk- sche vrouw aan. die in de luiers van haar slechts enkele maanden oud kind •igarettenpapier trachtte te smokkelen. Terwijl de douaniers nog de luiers door zochten om de hoeveelheid contrabande vast te stellen maakte de moeder zich uit de voeten. Alle pogingen om haar op te sporen bleken vergeefsch en de be ambten breken zich er nu het hoofd over, wat zij met de onvrijwillig in be slag genomen baby moeten aanvangen. Een hoofdcommissaris gearresteerd. Dinsdag hebben de bezettingsautori teiten te Zweibrucken den hoofdcom missaris Franz Bauer door een Fran- schen gendarme naar de gendarmerie doen overbrengen. Vandaar werd hij in een auto onder bewaking van gen darmes. V. de richting van Landau weg gevoerd. Over de oorzaak van deze arrestatie is nog niets bekend. Een proteststaking. Op een bijeenkomst van bedrijfsraden van den Poolschen centralen bond van mijnwerkers voor de districten Opper- Silezië, Dombrowa en Krakau is beslo ten op 25 Juni een proteststaking van 24 uur uit te roepen, waaraan ook de Duitsche mijnwerkers zullen deelne men. Vacantie als cowboy. De romantiek van „Wild-West" be hoort tot het verleden of zij bestaat misschien alleen nog in de film, maar het verlangen er naar is gebleven en aan dit verlangen wist een commercieel aangelegd man te voldoen, omdat hü een of twee jaren geleden begon, een re constructie te beproeven van het gelief koosde avonturiersleven in het Ameri- kaansche Zuidwesten voor het gebruik van stedelingen, die voor korten tijd beu waren vart de zegeningen der be schaving. Daarin slaagde hij zoo voor treffelijk, dat de nieuwe romantiek de glorie van den goeden ouden tijd van het jagen en vee-hoeden in het onge repte land in de schaduw stelt. Op eenige ideaal gelegen plaatsen in de verre een zaamheid der Mesas van Arizona en Nieirw-Mexico ontstonden .„ranches", veefarms, die de naar avonturen ver langende stedelingen uit het Oosten uit- noodigen, „de ketenen van het conven- tioneele leven 'n oogenblik af te 'werpen en een frisch, vrij leven in de wildernis te leiden, waar mannen nog werkelijk mannen zijn". Dan tooit de stede ling zich met de breed-gerande som brero en de leeren „chaps", die er schil derachtig uitzien en voor cowboyritten door het dichte woud in de gloeiende zon ook werkelijk noodzakelijk zijn. In de Pullmancar bereikt hU het grensland, waar hem dikwijls een echte, antieke diligence met een cowboy in oorlogstooi als koetsier wacht, die over 60 of meer K.M. hobbeligen weg zwaait en danst; in sommige gevallen brengt een elegante auto hem naar zijn doel, een werkelijke ranch, die eenzaam tusschen bergen, bosschen en woestijn ligt. Een „echt Westelijke" handdruk (volgens pros- spectus) begroet hem, en hij wordt on middellijk ingewijd in het van lokale kleur overloopende ranchleven. Een goed gedresseerde, zachtaardige pony is tot zijn beschikking, en zoo kan hij het vee hoeden of zich oefenen in het lasso- werpen, in het markeeren van de run deren enz. Is de heete werkdag ten einde dan biedt de farm in vergelijking met de vroegere, toch het voordeel, dat zij stortbaden, stroomend warm en koud water en slaapkamers met electrisch licht en moderne comfort heeft. Juist deze omstandigheid heeft de onderneming bij de dames zoo populair gemaakt. Zij kunnen geheele dagen in het zadel doorbrengen, groote tochten onder bescherming van een met revol vers en messen schitterend toegerusten cowboy ondernemen, over met cactussen bedekte heuvels doordringen tot het hart van de wildernis Keeren zij terug dan genieten zij de kleine aangenaam' heden van het beschaafde leven met muziek, theevisites, bridgepartijtjes en andere amusementen gelijk alleen een goed hotel ze kan bieden. Voor de zonen van gefortuneerde Amerikanen is het reeds gewoonte geworden, na afloop van den schooltijd eenige maanden „het leven !n de wildernis" te genieten. Voor hen is de farm een aangenaam avon tuur, een gezonde sport, zij leeren hun paard gelijk een echte cowboy vangen en zadelen en worden meesters in he' lasso-werpen, zij luisteren naar cowboy liederen en hooren opwindende verhalen over schietpartijen, Indianen-overvallen en straatroovers. Onvermoeid zetten zij hun roofvallen en brengen dan trotscm hun jachttrofeeën mede naar de stad waar zij nog lang genieten van de her innering aan den schoonen tijd in de wildernis. Reclame in Amerika. Op het oogenblik heerscht te New York verschil van meening tusschen het „Better Business Bureau" waaronder de contröle van het beginsel „Truth in Advertising" ressorteert en de firma's die voortdurend adverteeren, dat zij tegen de laagste prijzen verkoopen. Een van deze firma's ging zelfs zoo ver, dat zij bekend maakte, dat zij zes procen! goedkooper verkocht dan haar concur renten! Terwijl men er zich warm over maakt, wat ais een gezonde zaken- moraal moet worden beschouwd, heeft een andere firma, „The Littman Store" die pas ongeveer een jaar bestaat, haar zaak op een wijze, die voor Amerika zeer gewoon is. geheel gebaseerd op het be ginsel, alleen de nuchtere feiten te laten spreken, geen groote beloften en woor den te gebruiken, doch er angstvallig voor te waken, dat de goede, serieuze reputatie, die de firma wil verwerven, op geen enkele wijze door een deraiJe- ment bij het adverteeren wordt geschaad Een moeilijke ja, een netelige taak! Deze firma, het is een confectiefirraa, heeft een jaarlijksche omzet van onge veer drie millioen dollar. Als neven-arti kelen worden ook kousen, handtas- schen en schoenen verkocht. Deze nieuwe zaak nu schijnt reeds goed te zijn ingevoerd, want de omzet is het tweede half jaar reeds met ruim twintig procent gestegen in vergelijking met het eerste halfjaar. Over de commercleele methode, die deze zaak toepast het volgende: aan- koopen op crediet staat de firma niet toe. Termijnbetaling wordt niet toege staan. Kortingen worden ook bij groote aankoopen niet verstrekt. Ieder artikel dat in de zaak wordt gekocht, wordt contant betaald. De goederen moeten terstond worden meegenomen. Bezor ging aan 'huis geschiedt onder geen voorwaarde. Alles bijeengenomen dus een (zoowel voor Amerika als voor Europa) weinig voorkomende bediening! Mis schien doet deze firma juist door deze tegenstelling van zich spreken? Slechts één welwillendheid kent zij jegens de klanten: de goederen, die niet beval len kunnen na acht dagen zonder meer geruild worden! Let wel: het gaat om kleeren, om schoenen, handtaschjes enz. Het recht tot ruilen binnen acht dagen schijnt in dit geval dubbel merkwaar dig. Bij lederen koop geeft de firma den klant eer. geschreven, op naam van den koopcr luidende verzekeringspolis, waar- VOOR DE KINDEREN. Maar ook het Labbernockaansche rijk heeft geduchte dienders, die de orde bewaren. Daar verschijnt er al een.... Zijn politiepenning draagt hij op zijn zwarte borst en zijn oogen rollen als nieuwe aardappelen, die nog glazig zijn. Sapperdckrakepittcstccn, brc*nt hij daar zijn me die bengels weer aan het vech» ten.... Zaciitkens sluipt de zwarte diender naderbij. In zijn sterke voorpoot torst hij een knuppel, waarmee je een hecle muizenfamilie tot kachel» glans kunt stampen. Zoo'n knuppel is neg erger dan een nagel van Kater dc Reus, je bent zes dagen bont en blauw als je er mec in aan» raking bent geweest. bij het onderwerp der verzekering de garantie vormt, dat het kleedingstuk het beste is, dat te New York voor het betaalde bedrag te krijgen is. Wanneer binnen een termijn van acht dagen het zelfde kleedingstuk elders goedkooper kan worden gekocht, wordt door de firma het verschil onmiddellijk uitbe taald of bij inlevering van het artikel de geheele koopprijs vergoed. In de advertenties van deze firma staan geen vergelijkende prijzen, waar uit kan blijken, dat de goederen goed kooper worden. Alleen wordt de qualiteit en de werkelijke prijs vermeld. Ook de verkopers in den winkel mogen geen be paald kleedingstuk aanprijzen: de arti kelen moeten voor zichzelf spreker.! Het effect van het weglaten van lederen overbodigen dienst blijkt uit een statistiek, die op het eerste jaar be trekking heeft. Bij een netto verdienste van 30 procent hadden acht procent op reclame betrekking. Terugbetalingen van de koopsom kostten 1000 dollar per week. De gang van zaken was het ge heele jaar goed, alleen in Februari, Juli en Augustus was een geringe inzinking merkbaar. De gelijkmatigheid van de zaak maakte het mogelijk, den staf van goed geschoold personeel onveranderd te handhaven. NED. CHEMISCHE VEREENIGING. In den Haag wordt de jaarvergadering van de Ned. Chemische Vereeniging gehouden, welke vergadering een eenigs- zins feestelijk karakter draagt, daar de scheikundigen het 25-jarig bestaan van him vereeniging herdenken. Dinsdagmorgen hield prof. dr. F. M. de Jaeger een rede over „onze natuur lijke hulpbronnen in het heden en in de toekomst". Des middags om twee uur had in de Prinsesseschouwburg de officieele herdenking plaats van dat 25-Jarig be staan der vereeniging. Prof. dr. ir. S. C. J. Olivier, de voorzitter, sprak een rede uit, waarna minister Waszink de vereeniging namens de Nederlandsche regeering complimenteerde. Verschillende personen brachten nog gelukwenschen over. Om 5 uur hield het bestuur re ceptie in Huize Voorhout, des avonds werd een feestmaal in „De Twee Steden" gehouden. BELAWAN KOMT EINDELIJK KLAAR. WORDT OP DE UITREIS OOK AANCEDAAN. De te Belawan-Deli in aanbouw zijnde etablissementen der stoomvaairfcmaat- scliappijen Nederland en Rotterdam- sche Lloyd zullen in den loop van Sep tember gereed komen. In verband hier mee hebben deze reederijen besloten, haar mailschepen, welke op de uitreis tot nu toe alleen de reede van Belawan aandeden, de haven te laten binnen - loopen. ter ontscheping van passa giers. te beginnen met de Christ ia an Huygens. die 11 September van Am sterdam vertrekt, en de Patria. die 19 September haar reis van Rotterdam be gint. DR. N. JAPIKSE. De Koningin heeft met ingang van 21 Juli dr. N. Japikse, den directeur van het Bureau der Commissie voor 's RUks geschiedkundige publicatiën, benoemd tot directeur van het Koninklijk Huis archief. Dr. Japikse, die 58 jaar oud is, verwierf zich vooral bekendheid door zijn stu diën over Johan de W'tt. Hf] vervult een leidende rol bij het neutrale onderzoek naar de oorzaken van den wereldoorlog, waarom hU een uitvoerige studie over Bismarcks poli tiek schreef. Te Haarlem is hij vooral bekend door zijn lezingen over historische onderwer pen voor de Volksuniversiteit. BOOTTREIN* NAAR GENUA. Voor de passagiers van de schepen der stoomvaartmaatschappij Nederland, die te Genua aan boord gaan. zal des Donderdags om de veertien dagen, te beginnen 26 Juli. een speciale trein rij den onder den naam Nederland Express. Deze trein vertrekt van Den Haag S.S. 8.47 en rijdt over Utrecht, Arnhem, Nij megen, Keulen, Bazel. Ohiasso r.aar Ge nua, Aankomst aldaar 8.45 des Vrijdags ochtends. ZEILSCHIP OP DE SCHELDE OVERVAREN. DE OPVARENDEN GERED. Gistermorgen heeft een En gelach stoomschip, komende van Antwerpen, bij Lillo het zeilschip „Dageraad", schip per Faasen, overvaren. Het zeilschip zonk onmiddellijk. De drie opvarenden wisten zioh slechts met moeite in de boot te redden. Zij zijn later door de douane-boot aan land gezet. Het stoomschip is naar Antwerpen teruggekeerd. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Cent» per regel. tengevolge van dc zomerwarmte, overwint men spoedig door het gebruik van een paar Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten Alcyone p. 17 Juli Finisterre, Rotter dam n. Buenos Ayres. Ares 18 Juli van Amsterdam naar Chili. Bilderdijk 16 Juli te Colombo, Rotter dam n. Br.-Indië. Baarn, 16 Juli te Colon van Amster dam. Baaxn 17 Juli van Balboa n. Manta, (Ecuador). Blommersdijk 16 Juli te Singapore. Batavia n New York. Dinteldijk 16 Juli van Vancouver n Rotterdam. Delfland 18 Juli van W.-Afrika te Amsterdam. Giekerk p. 16 Juli Dakar, Rotterdam n. O.-Afrika. Gemma 16 Juli van Port Said, Japan n. Rotterdam. Insulinde p. 17 Juli Gibraltar, Bataria n. Rotterdam. Johan de Witt 17 Juli van Sabang Amsterdam n. Bataria. Kambangan 17 Juli van Suez, Amster dam n. Bataria. Lochgoi! 17 Juli te Liverpool, Pacific- kust n. Rotterdam. Lochkatrine 16 Juli te Los Angeles v. Rotterdam. Nieuw Amsterdam p. 18 Juli Cape Race Rotterdam n. New York. Nieuw Zeeland 16 Juli van Melbourne n. Singapore. Nieuw Holland 16 Juli te Belawan- v. Batavia vertr. n. Singapore. Oberon 17 Juli te Bristol van Carta gena. Prinses Juliana 18 Juli v.m. van Suez, Amsterdam n. Batavia. Reggestroom 18 Juli te Hamburg v. Amsterdam. Rotterdam 18 Juli van Rotterdam n. New York. Sibajak p. 17 Juli Guardafui, Batavia n. Rotterdam. Siantar 17 Juli van Marseille, Bataria n. Rotterdam. Sommclsdijk 18 Juli te Antwerpen, Bombay n. Rotterdam. Triton 17 Juli van Guatemala naar Kingston. Tosari p. 17 Juli Sag res. New York n. Java. Toba p. 17 Juli Ouessant, Rotterdam n. Batavia. Tambora p. 17 Juli Gibraltar, Rotter dam n. Batavia. Tjipondok 15 Juli van Kobe naar Batavia. Tjibados 16 Juli te Sjanghai van Se- marang. Veendijl: 16 Juli te Colombo. Brltsch- Indië n. Roterdam. Venezuela 17 Juli 21 u. van Havre, W.-Indië n. Amsterdam. Waaldijk 17 Juli van Las Palmas, Buenos Ayres n. Rotterdam. Op de op 18 Juli te Haarlem gehou den groentenmarkt waren aangevoerd en verkocht: Bloemkool 1028 ct. per stuk. Andijvie 40—80 ct. per kist. Spinazie 2060 ct. per kist. Postelein 1550 ct. per kist. Wortelen 1216 ct. per bos. Sla 0.80—4.20 per 100 krop. Peulen 14—20 ct. per KG. Doperwten 16—24 ct. per KG. Tuinboonen 7—0 ct. per KG. Snijboonen 5264 ct. per KG. Heerenboonen 60—70 ct. per KG. Komkommers 5—10 ct. per stuk. Rabarber 815 ct. per bos. Selderie 17 ct. per bos. Pieterselie 3—6 ct. per bos. Aardbeien 1.50—2.10 per slof. Kersen 75—85 per KG, Aalbessen 3646 ct. per KG. VRIJDAG 20 JULI. HILVERSUM. 1060 M. 12.302.00 Lunchmuzlek door het Trio Groeneveld. 5.30—7.15 Vooravondconcert door het omroep-orkest. Corry v. d. Star. piano. 7.157.45 Boekbespreking door Max- tien Beversluis: Aardsche Paradijs, door Aart van der Leeuw. 8.00—10.00 Concert door het stafmu ziekcorps der Kon. Ned. Marine, o. 1. v. L. F. Leistlkow. 10.00 Pcrsbcr, Daarna dansmuziek door Ted Staves and his band, van het Casino te Schc- veningen. HUIZEN. 340.9 M. Na 6 nnr 1870 M. 12.30—1.30 Lunchmuzlek door het Trio „Winkels". 4.005.00 Gramofoonmuzlek. 5.00—6.45 NCRV. Concert. MeJ. L, Lauenroth. piano, mej. M. Scager. viool, mevr. J. Hehl. cello, Volksliederen voor trio. 7.00—7.30 KRO. Cursus Gegoriaansch door Prof. J C. W. v. d. Wiel. 7.30 VPRO-uitzending. Spr. Ds. P. D. Tjalsma: Het Gebed «2). Hans Schouwman, piano, Ds. H. O. Cannegieter: Kennen wij onze kinderen? DAVENTRY l#Cfl HL 10.35 Kerkdienst. 11220 Gramofoonmuzlek. 12.20 Sonaten voor viool en piano. 12.50 Orgelconcert. I.202.20 Orkestconcert. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Causerie. 5.35 Kinderuurtje. 6J20 Orkestconcert. 6.50 Nieuwsber. 7.06 Orkestconcert. 7.20 Muziekcritiek. 7.35 Pianomuziek van Mozart 7.45 Lezing: Shakespeare. 8.05 Spaansche muziek. J. Johnson, sopraan. A. Brosa, viool. Koor en orkest, 9.20 Nieuwsber. 9.35 Nieuwsberich. 9.40 Speech van Mr. Baldwin, Enge-: land's le Minister. 10.00 Kamermuziek. F. Holding, so praan, R. Lc Roy, Hult. A. Pini, cello. G. Fleurv, piano. II.15 Een verrassing. 11.2512.20 Dansmuziek. PARIJS ..RADIO PARIS'*. 1756 ML 12,502.10 Orkestconcert. 4.055.05 Orkestconcert. 8.5011.20 Svmphonleconcert. Orkest en Mile. M. de Valmalete, plano. - LANGENBERG, 469 M. 1 -25—2.50 Orkestconcert. 6.20—7.15 Kamermuziek. 8.30 Orkestconcert, 9.30 ..Der Glücksknr.didat", comedic la 3 acten ran Müller-Schlosser. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. KÖNIGSWUSTERHAUiEN, 1380 M. ZEESEN, 1256 M. 12.20-5.20 Lezingen. 5.2IV—6.20 Orkestconcert. 6 208.05 Lezingen. 8.50 Schubert feest in Weenen. Duitscb zangersbondfeest. Tot 10A0. HAMBURG. 395 H. 4.35 Vocaalconcert (sopraan). 6.20 Orkestconcert. 8.20 „Wrack", platduitach volksstuk in 4 acten van Wroost. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. BRUSSEL 5M M. 3.20 Klassiek concert, 5.20 Gramofoonmuzlek. 5.50 Trioconcert. 6.50 Orkestconoert, 8.35 Coiumbiaansche avond. 90.0510.35 Militaire muziek. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 cent» per regel. HAARLEM, U. BIJ ONS KOOPEN IS SPAREN

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 11