litaaigSÜS Heringa &Wuthrich, Haarlem Bliksembeveiliging Tennisbroeken Stoomeir 'ZLLA CPoAoJi^ 'I D. HESSELS AFWEZIG HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 19 JULI 1928 (Adv. lng. Mcd.) HET SCHOUWBURG BEZOEK. EEN TOOVERMIDDEL. De heer J. M. C. Koog. secretaris van de Commissie van beheer van den Stads schouwburg schrijft ons: In de Juli-aflevering van het Maand blad Het Tooneel, komt een min of meer geestdriftig opstel voor, waarin het wordt voorgesteld alsof de Commissie voor den Stadsschouwburg te Arnhem nu het toovermiddel gevouden zou heb ben om het publiek in groote drommen naar den schouwburg aldaar te lokken en welk middel hierin bestaat dat de Commissie van Beheer aldaar, tegen zeer verminderde prijzen aan het pu bliek de gelegenheid heeft opengesteld om tegen couponboekjes een bepaald aantal voorstellingen in den schouw burg te Arnhem bij te kunnen wonen, te geven door de allerbeste Tooneelge- zeischappen hier te lande. Ook hier te Haarlem bestaat bU het publiek een uitgesproken stemming dat de toegangsprijzen tot den schouwburg zóó hoog zijn dat eigenlijk slechts zeer •weinigen zich de weelde kunnen ver oorloven van herhaald Schouwburgbe zoek, zelfs bij de Begrootings-debatten voor 1928 in den Haarlemschen Gemeen teraad is deze klacht vernomen. Het spreekt wel vanzelf dat de Com missie var. Beheer voor den Stads schouwburg alhier, alsook de directeur Van Hees aan deze opmerkingen haar voortdurende aandacht wijden. Als se cretaris van de Commissie van Beheer voor den Stadsschouwburg alhier heb ik mij dan ook over deze aangelegen heid met mijn collega te Arnhem in verbinding gesteld. De zeer juiste op merking is echter reeds van verschil lende zijden gemaakt, dat allerminst Arnhem in deze bij Haarlem vooruit zou zijn, integendeel. Te Arnhem be stond tot nog toe in het geheel geen gelegenheid voor het publiek om den schouwburg tegen verminderde prijzen te bezoeken, terwijl te Haarlem reeds sedert 1918—1919 gedurende het seizoen de zoogenaamde Volksvoorstellingen vele malen gegeven worden. Deze voor stellingen door de eerste tooneel- gezelschappen hier te lande gegeven, met een zorgvuldige keuze uit de beste tooneelstukken, geven het publiek tot de navolgende uiterst laag gestelde prij zen toegang tot den Schouwburg, alle onkosten inbegrepen: stalles f 1.19, loges en fauteuils f 1. parket f 0.82, parterre f 0.70, amphitheater en gaanderij f 0.41. terwijl nog gedurende het seizoen bijna eiken Zondagavond tegen verminderde toegangsprijzen voorstellingen gegeven worden. Hierbij zijn ook nog de School voorstellingen te noemen, waar bij voor. keur door de beste krachten, klassieke stukken opgevoerd worden of voordrach ten gehouden tegen uiterst lage prijzen en vanwelke voorstellingen een bij zondere opvoedende kracht uitgaat. Gelegenheid te over dus om in den Stadsschouwburg te Haarlem goede tooneelspeelkunst tegen matige, zelfs zeer lage prijzen te genieten. Toch heetf dc Commissie van Beheer gemeend dat er nog wel een groote groep van stad- gencolen bestaat die nog iets anders verlangt, dan een der boven omschreven voorstellingen tegen verminderde prij zen. Ten gerieve van hen, stelt de schouwburg-directie bij wijze van proef voor één seizoen onpersoonlijke coupon boekjes beschikbaar zoogenaamd voor goedkoope voorstellingen, waarin zes coupons voor op daarin vermelde data te geven voorstellingen in den Stads schouwburg, waarvan de kosten per coupon alles inbegrepen zullen bedragen per plaats: stalles en loges f 1.50, fau teuils de balcon f 1.25, parket f 1, par terre f 0.85, amphitheater en gaanderij 1 0.50 en te geven door de allerbeste Nederlandsche Tooneelgezelschappen De houders van die coupon-boekjes hebben nog het voorrecht dat hun ge legenheid geboden wordt, plaatsen in in den schouwburg op de door hen ge kozen rangen, zelf te kunnen uitzoeken, welke plaats zij of de houders van de coupon-boekjes zonder verdere plaats bespreking of onkosten zes maal kunnen bezetten. Zij die zich niet vooraf coupon boekjes aanschaffen en toch de genoem de goedkoope voorstellingen in den stadsschouwburg wenschen te bezoeken, kunnen dat eveneens tegen de laatstge noemde toegangsprijzen doen, doch zul len zich dan uiteraard tevreden moeten stellen, met de plaatsen dte de houders der couponboekjes niet 'genomen heb ben. De Commissie van Beheer en de di rectie van den Stadsschouwburg alhier, vertrouwen dat zeer vele stadgenooten genoemde couponboekjes zullen koopen of op de avonden van die Goedkoope Voorstellingen den Schouwburg zullen bezoeken daar het van de te bereiken financieeie resultaten zal afhangen of een volgend seizoen het omschreven couponboekjes-systeem ai dan niet ge handhaafd dan wel mogelijk uitgebreid zal worden. BEZOEK VAN AMERIKAANSCHE ZEE-OFFICIEREN. Woensdagmiddag ongeveer 3 uur be- zooht een gezelschap van ongeveer 100 officieren en leden der bemanning van den Amerikoanschen kruiser „Detroit" onze stad, De kruiser ligt op het oogen- blik te Amsterdam, van waaruit de tocht met autocars ondernomen werd. Een gedeelte van het gezelschap met zijn dames bezocht het Stadhuis, waar de hal. de oude Raadzaal en de gangen bewonderd werden. Een ander gedeelte bezichtigde de Groote Kerk. Als be trekking hebbend op de navigatie trok ken vooral de daar in opgehangen 17e eeuwsche scheepsmodellen de belang stelling. Een orgelconcert kon niet ge geven worden, wegens afwezigheid van den heer Robert. Het bezoek was niet van langen duur. Later op den middag werd een autotocht in de omstreken ge maakt. CONCOURS-HIPPIQUE TE HOOFDDORP. (Zie ook 2e pagina Tweede Blad). Hoewel het weder zich zoo nu en dan dreigend liet aanzien is het tot nog toe gelukkig droog gebleven en de tempera tuur was aangenaam om op het prach tige concoursterrein te verblijven. Reeds vroeg in den morgen was uit alle richtingen des lands per trein, auto bus, auto. motorrijwiel, rijwiel en andere vervoermiddelen een groote stroom van bezoekers in Hoofddorp aangekomen, zoo dat reeds tegen den aanvang om kwart voor tien een groote menigte, die reeds op ongeveer drie duizend werd geschat, op het terrein aanwezig was, dat in uit- uitstekende conditie verkeert en met de reusachtige tribune mede als het mooi ste kan worden aangemerkt. ALs gasten werden nog verwacht de Ministers van Oorlog, Bmneniandsche Zaken en Buitenlandsche Zaken; Oud- Minister Loudon; de Parijsche Gezant; de waarnemend Commissaris der Ko ningin in deze provincie Jhr. Mr. D. J. van Lennep en de vertegenwoordiger van de Russische Legatie in Den Haag. Hier volgt een gedeelte der uitslagen: No. I Een-spannen dekhengsten, goed gekeurd, iandbouwtuigpaard. Ie pr. G. v. d. Grift te Houten met David; 2e pr. A. W. v. Wijk en G. v. d. Haar te Vechten en Zeist met Terenus; 3e pr. J. E. Dijk en Zonen te Zwolle met Carlos; 4e pr. C. de Vlieger te Abbenes (Haarl.meer) met Koekpek. No. 2. Een-spannen, luxe-tuigpaard. Nieuwelingsklasse, open voor paarden die in de jaren 1927 en 1928 nog geen eer sten prijs hebben gewonnen (als een span) internationaal. Ie pr. Gebr. v. d. Haar te Zeist met Fas cination; 2e pr. A. v. d. Koppel tc Zeist met Orchid; 3e pr. mevr. Dre. A. Drory de Perez te Voorst met Beele's Philipi- na; 4e pr. R. J. M. H. Hollman te Den Haag met Sunny. No. 3 Tweespannen, Landbouwtulg- paarden, aangespannen voor boerenwa gen, toebchoorcnde aan personen wier hoofdbedrijf landbouwer is. Ie pr. Jac. Molenaar te Hoofddorp met Elza en Gerda; 2e pr. D. v. Wierin- gen te Abbenes met Fuldova en Lucia; 3e pr. M. D. Noordzij te Rotterdam met Jansje en Beth en Gardista; 4e pr. O. de Kok te Nieuw-Vennep met Itziba en Gerarda; 5e pr. B. Biesheuvel Azn. J. de Jong te Houtrakpolder en Amster dammerpolder met Iholante en Immetje; 6e pr. A, Buurman te Hoofddorp met Keriete en Mirakel. Eervolle vermelding J v- d. Woude te Koekange met Grec en Jemmo. ARROND.-RECHTBANK. UITSPRAKEN Een treffend oogenblik is het altijd, als de Arrondissements Rechtbank Donder dagsmorgens uitspraak doet in de za ken, die een week geleden, of voor veer tien dagen door haar behaldeld werden. De gedetineerden worden overgebracht, het trapje op, dat midden in dc zaal uit komt en de toegangsweg is van de cellen in den kelder naar de Rechtszaal. Meestal blijft de veroordeelde als hij het von nis hoort voorlezen onbewogen, althans uiterlijk. Het is of het hem niet sche len kan, weer voor zooveel maanden van zon, licht en ruimte afscheid te nemen. Zoo ook hedenmorgen de mannen, die verschillende vrij lange straffen over zich hoorden uitspreken. Niets op hun gezicht verraadt, wat er in hun binnenste omgaat. Een veroordeelde in een zedenzaak kreeg een jaar en zes maanden; C. H., die een fiets had gestolen, welke tegen een café op den Burgwal stond, 8 maan den gevangenisstraf. Hij heeft lang geen schoon strafregister. H. A. W. zal voor diefstal 6 maanden zijn vrijheid moeten missen. Een oude man, die pas een week uit de gevangenis ontslagen was, had een ruit van een sigarenwinkel ingeslagen en 'n kistje sigaren gestolen. Waarschijn lijk alleen om weer een onderdak te J hebben, want zijn verdediging 1 lidde, dat hij het uit armoe gedaan had, hij bekende volmondig. Waarschijnlijk was het dan ook wel naar zijn zin, dat hij vanmorgen veroordeeld werd tot een jaar gevangenisstraf, met aftrek van preventief. Een jaar in de donkere ge vangenis, afgesloten van het leven HET JUBILEUM VAN DS. DRIJVER. Heden Donderdag viert cis. D. Drijver predikant bij de Evangelisc'n-Luthcrsche gemeente te Haarlem het zilveren jubi- ieum zijner ambtsbediening. 23 Jaar ge leden werd hij bevestigd in Bodegraven. 11 Jaar staat as. Drijver thans te Haar lem als eenig Evangelisch Luthersch predikant. Hoewel eerst hedenmiddag in de consistoriekamer der kerk receptie gehouden werd, gewerden 's morgens den jubilaris reeds zeer veel blijken van belanstelltng in den vorm van bloemen, brieven en telegrammen, voor al van gemeentenaren. Van 4 tot 5 uur is de huldiging in de Kerk. DE N I. U. M. OPGERICHT. Dezer dagen is, volgens de Tel., ten kantore der Nederlandsche Handel-Mij. ten overstaan van notaris F. H. van den Helm, de acte van oprichting der Ne- dcrlandsch-Indische Luchtvaart Maat schappij verleden. In den raad van commissarissen zul len zitting nemen de heeren: D. Blrnle, ir. A. G. Böeseken, J. D. Brand, H. Costerus, Herbert Cremer, mr. W. A. van Embden. F. H. Fentener van Vlis- singen, P. W. Jansen, ir. J. E, F. de Kok, N. H ter Kuile, W. Labohm, P. van Leeuwen Boomkamp, E A, Pan, jhr. H. L. Quarles van Ufford, W. Ruys, C. T. Stork, P. E. Tegelberg. E. Tweer, F. P. J Vester. In den raad van bestuur hebben zit ting de heeren: dr. C. J. K. van Aalst, als voorzitter, E. S. Enthoven als vice- voorzitter. en als leden mr. D. A. Delprat mr. J. H. van Hasselt en H. Jacobson. Als directeuren treden op de heeren Sr. H. J. Anslngh en A. Plesman. Het ligt bovendien in het voornemen cenige plaatsen in den raad van com missarissen en in den raad van bestuur te doen bezetten door eenige heeren, aan te wijzen door dc K.L.M. EEN VERDWIJNENDE INDUSTRIE. HET MANDENMAKERS- BEDRIJF TE IJMUIDEN. Men schrijft ons uit IJmuiden: Ofschoon in IJmuiden, in hoofdzaak tengevolge van den hoogen loonstand- aard nooit een belangrijke mandenindus trie gevestigd is geweest, verdienden voorheen toch velen hun brood in dit bedrijf. De te IJmuiden gevestigde man denmakerijen gaven werk aan wellicht 70 a 80 mandenmakers. Deze produ ceerden slechts een klein gedeelte van het benoodigde kwantum. Het grootste gedeelte werd van elders aangevoerd. Het emballage-vraagstuk is voor den vischhandel steeds een moeilijk probleem geweest, vooral naarmate het materiaal duurder werd en ook de stijgende loonen den prijs der manden naar boven deden gaan. Aangezien de handenarbeid in deze industrie een groote rol speelt, was steeds elke loonsverhooging in dén prijs van de manden terug te vinden. Het werd voor den vischhandel steeds moei lijker. de emballagerekening werd steeds hooger. Ten slotte begon men het met kisten te probeeren. In den beginne' waren het alleen de exporteurs op Engeland, die hun visch in kisten deden vervoeren, doch daar de manden steeds duurder werden en de kisten tenslotte goedkooper geleverd konden worden, gingeh vele vischhandelaars, vooral de grooteren er toe over hun visch in kisten te verzen den. Thans kan men dan ook in de meeste pakhuizen groote hoeveelheden opgestapeld zien liggen. Dat de mandenmakerijen te IJmuiden (en natuurlijk ook elders) hiervan den. terugslag voelen, laat zich denken. Was het bedrijf te IJmuiden door de con currentie van buiten toch al reeds kwij nend deze nieuwe concurrent heeft het feitelijk den genadeslag toegebracht. Het aantal werknemers in het bedrijf te IJmuiden bedraagt thans nog slechts een goed dozijn en het laat zich aan- 7,ien, dat dit aantal in de naaste toe komst nog wel kleiner zal worden. De mechanische kracht is ook in deze industrie bezig, de handenarbeid te ver dringen. Wat dit voor de arbeidsmarkt beteekent zal duidelijk zijn, als men weet dat de visscherij en de vischhandel te IJmuiden, indien alléén manden wer den gebruikt, werk zouden kunnen ver schaffen aan 700 a 800 arbeiders. NATIONAAL LORENTZ COMITé. In het Nationaal Lorentz-Comité heb ben alsnog oa. zitting genomen: H. Co- üjn te 's-Gravenhage; Sir H. Deterding te Londen; mej. Dr. E. C. van Dorp te Bloeraendaal; Mr. H. P. Mar chant te 's-Gravenhage; Dr. A. F. Philips te Eindhoven; Mr. G. Vissering te Bloe- mendaal. Bijdragen voor de Lorentz-huldiging worden gaarne ingewacht bij den secre taris-penningmeester van het Comité, Mr. J. A. G. Baron de Vos van Steen- wijk. Eusebiusbuitensingel 55, Arnhem. (Postgiro Nr. 9655). VERKEERSONGEVALLEN. Tc Overveen. •V-T Woensddagmiddag half twee had. op den Korten Zijl weg een aanrijding plaats tusschen een auto en een wiel- rijdster. Het 15-jarige meisje, de J. uit Aerdenhout reed per fiets rechts van den weg toen eenige auto's naderden, waarvan een bestuurder zoo onvoor zichtig was haar te willen passeeren,. wat eohter onmogelijk was. Het gevolg was dat het meisje aangereden werd, tegen den grond viel en zich ernstig be zeerde. Dr. Bos werd ontboden en con stateerde een beenbreuk. Per ziekenauto van dc firma Mathot werd het meisje naar de Maria-Stichting te Haar lem vervoerd. Tegen den roekeloozen auto-bestuurder werd proces-verbaal opgemaakt. Woensdagmiddag omstreeks een uur reed de heer van den B. uit Heemstede mot zijn auto waarin 4 personen gezeten waren op den Duinlustweg, toen plotse ling de auto tegen een boom terecht kwam, vermoedelijk door een defect aan het stuur. De inzittenden werden licht gewond en door dr. Bos verbonden. De auto was aan de voorzijde geheel in el kaar gedrukt en moest door een kraan wagen worden weggesleept. PERSONALIA Geslaagd is voor het Staatsexamen B. Latijn cn Gricksch. dc heer B. J. Onderwater tc Haarlem. HET AUTO-ONGELUK TE BENTVELD. DE TOESTAND DER GEWONDEN. Hedenmiddag half twee vernamen wij aan de Mariastichting, dat de toestand van mej. Hosgeboom gunstig te noemen is. De patiënte heeft behalve hoofd wonden waarschijnlijk een ribbenfrac- tuur. Zij kan zeer moeilijk ademhalen en klaagt over pijn in de zij. De heer Visser zal vermoedelijk langen tijd in het ziekenhuis moeten blijven. Het been van mevrouw De Muralt bleek op ver scheidene plaatsen gebroken, en is thans in gipsverband. Door den schrik zijn de patiënten nog zeer van streek. J. R. MISSET t Zooals wij gisteren reeds meldden is de schilder Misset van den kap van lief Centraal Station te Amsterdam, waar hij schilderwerk verrichtte, gevallen. W-i kunnen hieraan toevoegen, dat de on gelukkige was de heer J. R. Misset ui- Haarlem. Zooals men kon lezen is de heer M. gedurende het transport naar het Binnengasthuis overleden. Zijn stof felijk overschot zal Zaterdag op de Be graafplaats aan de Kleverlaan ter aarde besteld worden. AANBESTEDING. Hedenmorgen werd ter Prov. Griffie aanbesteed: de verbetering van den Spaarnwouder dwarsweg tusschen den Sloterweg en den Spierweg in de ge meente Haarlemmermeer, benevens de aanleg van een fundeering voor de rij baan in bovengenoemden weg Laagste inschrijver was de heer W. de Jong te Amersfoort voor 128.200. De gunning wordt nader bekend ge maakt. TENTOONSTELLING BIJ DE FA. BOSKAMP. Naar wij vernemen is ingevolge den wensch van vele ouders, de eerste ex positie van den historischen cyclus van Nederland, n.l. de cyclus: „Van de vroegste tijden tot de komst der Romei nen hier te lande", bij de firma J. A. Boskamp te Overveen. welke tentoon stelling heden zou eindigen, nog voor den duur van een maand verlengd, dus tot 15 Augustus. TELEGRAMMEN EEN MASSA-EED MEXICOCITY. 18 Juli. Even voor dat de trein vertrok welke het stoffelijk overschot van Obregon naar Sonora zou overbrengen, staken duizenden aanhan gers van Obregon de rechterhand om hoog en zwoeren plechtig diens beginse len te zullen verdedigen en alles in hc-: werk te zullen stellen, opdat zij die voqr den moord verantwoordelijk zijn, zullen worden gestraft. Amsterdamsche Beurs Opgegeven door de Nat. Cankvereeniging DONDERDAG 19 JULI 1928 MIJ. VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. In de bovenzaal van Brinkmann hield de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde Dinsdagavond een vergadering, onder voorzitterschap van den heer J. L. Bouwer. Uitreiking vond plaats van de diplo ma's voor tweeden knecht. De voorzitter bracht hierbij hulde aan de commissie voor de diploma's en feliciteerde dege nen. die het diploma verwierven. Zy ga ven daarmee een blijk te waardeeren wat de afdeeling opgezet heeft. Het waren de heeren C. Klinkenberg, Hillegom, J. van Wieringen, Bennebroek, J. Nieu- wenhuizen, Bennebroek en J. A. von Wolffen von Netzer. Heemstede. Besloten werd in September een excursie te houden naar de vriendschap pelijke bijeenkomst te Velp. Candidaat voor lid van het hoofd bestuur werd gesteld als amateur Baron van Pallandt van Roozendaal te Velp en als berocpsman de heer K. C. van Nes te Apeldoorn. Voorts werd een onderlinge tentoon stelling gehouden van bindwerk cn col lecties afgesneden bloomen in 12 of meer verscheidenheden. Een commissie bestaande uit de heeren Smit, Post, en Van Kruyningen kende 4 punten en f 2 als extra-prijs toe voor een collectie afgesneden bloemen van vaste planten ingezonden door A. Koper te Bennebroek. waaronder vele nieuwe soorten lupins, phloxcm, delphiniums, enigeron, trollins, papavers, heleniums. anjers enz. Aan een prachtige echino- cactus van den bekenden liefhebber Bausch. vyf punten, aan een grafkrans ingezonden door mej. J. v. d. Werf, vyf punten cn 2 cn aan een bloemstukje ingezonden door H. W. Brakel vijf pun- *cn en f 2.50. Staatsleningen 5% Ned. 1923 6% Ned. 1919 ScheepTaart Onde Vaart Scbeepv. Unie... Hoil. Lloyd Paketraart Onde Boot Nievelt Rotterd. Lloyd.. Stoomt. Ned Marine Comm.. Marine Pref..-.. Industrieën Ned. Kunstzijde. Marknbee Hol!. Knnstzijde. Onde Philips... Gew. jorgens... Centr. Suiker... I -d. Cod. Bnitenl. Anaconda copper Steel Co mm Bank KoL Buk Indische Bank... CHand. Mjj. Petroleum Pendawa Gtc. Hoil. Petr. Kon. Petroleum. Geld Cnltuar Mij. H.V.A Java Cuitnnr.... CnlL Vorstenl... Dito Actions Kaliredjo Poerworedjo Tabak Deli Mij Seaembah Deli Batavia... Oostkust. Rnbbcr Amst. Rubber. Lampong Sum. Wai Sumatra.. Vico Silau Sumatra... Deii Bat. Rubber Serbadjadi Intercont. Rubb. Amerika Southern Rails.. Wabash 32 229 85 108 187 191 6 38 450 198* 208 714-714 280 75* 131* 135 245* 167 176* 20 21 198* 411* 676 376 164 145 92 106 454 539 459 192 233* 143 192 132 105 156 182-183 1C% 71* 450- 58 198- 90 208 b. 245b 165b 1771 450-454 538 540 458-460 19J-192 233* WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den mor gen van 19 Juli. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt. Hoogste barometerstand 772.0 m.M. te Valentia. Laagste barometerstand 745.9 m.M. te Haparanda. Verwachting: matige tot zwakken Noordelijker, tot Westelijken wind, zwaar tot half bewolkt, weinig of geen neerslag, weinig verandering in tempe ratuur. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Vorige stand 767 m.M. Stand van heden 764 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: KEIP, Opticien, Gr. Houtstraat 137. THERMOMETERSTAND 1 9 juli Hoogste gisteren. - F. 72 laagste hedennacht F. 60 Hoogste heden 12 uur F. 66 BURGERLIJKE STAND HAARLEM 19 Juli. Ondertrouwd: 18 Juli: J. H. Bolden A. J. Kettner, J. L. A. v. d. Hoek en A. J. D. Pommé, J. J. Koning en M. E. Slee boom, J. Warners en M. L. S. Rieden. D. L. Pieters en J. Assmann, W. P. Kuiper en E. Schroder. J. Boeregeest en M. M. Boer, A. A. M. Demison en J. L A. v. Kesteren, C. M. J. v. d. Heuvel en C. G. Allart. Getrouwd: 18 Juli: J. J. v. d. Putten en M. C. J. Gryseels, R. Schouten en C. C. Rademaker, J. H. C. Muller en M. C. Mozes, L. M. v. Westerhoven en M. C. D. v. d. Linde, K. Ootes en H. Paauwels, J. A. v. Santen en H. C. Bergman, C. de Goede en A. M. v. d. Valk, P. W. Ruigrok en J. P. Roest, A. Rusweiler en M. G. E. Steenkist, A. J. Wlersma en G. J. Dreijer, F. H. Philippo en A. J. Kas- per, J. T. Risselada en C. Borms, J. v. d. Holst en W. M. v. d. Bel, T. J. Verin- ga en M. E. C. Rietzschel, Bevallen: 16 Juli: L. M. Smlnia Scheltens, d., 17 Juli: J. Zondagde Vis ser, z., M. P. H. v. LunenburgSaeijs, z. G. H. Brants—v. Deuveren, d., 18 Juli: J. SchoonMeijer-, z., C. W. Bootsv. Amerongen, d. GODSDIENST EN POLITIEK. MEXICO CITY, 19 Juli (Reuter). Calles heeft een verklaring openbaar gemaakt waarin wordt gezegd, dat de moordenaar van Obregon bekende, dat de misdaad was ingegeven door religieus fanatisme. Calles verklaarde dat uit het onderzoek is gebleken dat de regeering juist oordeelde, dat clericale actie recht streeks verantwoordelijk is voor den moord. Ook verklaarde hy dat de re geering voornemens is den constitutio- neelen weg te blijven volgen wat wordt uitgelegd als een teeken, dat Calles niet voornemens is, aan het bewind te blijven, Gezegd wordt dat de" politie vijf man nen heeft gearresteerd welke er van worden verdacht bij de samenzwering te zijn betrokken en dat de moordenaar thans opgegeven heeft te heeten Jode de Leon. De politie weigert echter deze bewe ringen te bevestigen of tegen te spre ken. DE MOORD OP OBREGON. MIEXICO, 19 Juli (Reuter). De politie verklaart thans dat de moorde naar van Obregon geïdentificeerd is. Hij heet José de Leon Toral en is student van beroep. De politie heeft op hem een rozen krans gevonden en een foto van een priester, die na een aanslag op Obregon is terecht gesteld. De gevangene weigert toe te geven, dat hij medeplichtigen heeft. Gemeld wordt dat ook de vrouw en de moeder van den moordenaar gearres teerd zijn. In zijn communiqué verklaarde pre sident Calles nog. dat de revolutie zich verder zal voltrekken, ondanks de ver dekte aanvallen. MARKTNIEUWS. BEVERWIJK. Op .de op 18 Juli alhier gehouden groentenmarkt waren aangevoerd cn verkocht: Postelein per kist 10—20 ct. Andijvie 100 st. 24. Wortelen 100 bos 10—15. Komkommers per 100 48. Aardappelen klei p. KG. 3-^4 ct. Doppers per kilo 18—20 ct. Capucijners 20—22 ct. per kilo. Raspers per kilo 2432 ct. Tuinboonen per KG. 4S ct. Snijboonen per KG. 4^50 ct. Heerenboonen per KG, 5060 ct. Bloemkool per 100 1425. Uien per bos 24 ct. Sla per 100 krip 14. Rabarber per 100 bos 8I5. Pieterselie per bos 4 ct. Selderie per bos 2 ct. Aardbeien per groote slof 1.30— 1.80. Bessen per kilo 4555 ct. Kruisbessen per gr. slof 70—90 ct Druiven per kilo 1.10—/ 1.40. ADVERTENT1EN De Heer en Mevrouw RECKERS-KOKKELKOREN geven met blijdschap kennis van de geboorte van een Dochter Femat angSiar.tar O.-kust Sumatra Ned. Ocst-Indië. 16 Juli 1928. Getrouwd: Jhr. H. SANDBERG en N. BOEKMEYER 's-Graver.hage, 19 Juli 1928. De Heer en Mevrouw Jhr. SANDBERG—BOEKMEYER betuigen hiermede him hartelijken dank voor ae blijken van belang stelling bij hun huwelijk onder- vrr.:Ti Getrouwd: J. N. v. d. LINDEN en M. M. v. HOLST Haarlem, 19 Juli 1928- Heden overleed door een droevig ongeval, mijn innig geliefde Echtgenoot en zorg zame Vader Johannes Renke Misset in den leeftijd van 42 jaar. Uit aller naam: Wed. J. MISSET- PRINSEN en kinderen- Haarlem, 18 Juli 1928. Karei v. Manderstraat 91. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 21 Juli 192S te 12 uur, op de Algemeene Begraafplaats mgang Kleverlaan te Haar lem. Vertrek van het sterf huis 11.30 uur Heden ontsliep plotseling tot onze diepe droefheid, on ze geliefde Man. Vader, Be huwd- en Grootvader JACOB ZWAAG in den ouderdom van 58 jaar Haarlem: H. B. ZWAAG—VAN BREDERODE Milaan: J. A ZWAAG R. ZWAAG— LAFRANCONI Amsterdam: B. KLEVER—ZWAAG O. H. KLEVER Haarlem: N. ZWAAG Haarlem, 19 Juli 1928. Klever parkweg 14 rood. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 21 Juli te 12 uur, op de Al gemeene Begraafplaats a, d. Kleverlaan. Centrale Tandheelkundige Kliniek Kenaupark 26 van 20 Juli tot 1 Aug. GESLOTEN Dr. Ch. Mendes de Leon Arts - Overveen 5 AFWEZIG TANDHEELKUNDIGE Kenaupark 26 van 20 Juli tot 1 Augustus 9 DE DAGEN KORTEN! Schaft u daarom een V.T- Electrische Rijwiellamp aan. I 10.— of 11.50 25 Meter lichteffect LET OP DYNAMONUMMER WEIGERT ELKE NAMAAK!! Imp. Heerengr. 308 A dam GEVRAAGD een werkster, 3 dagen per week. Oranje Nassaulaan 44. Overveen 4 Biedt zich aan een flinke WERKSTER van "s morgens 9 tot 's avonds 5 uur, liefst Haarlem. Br. no. 9604 bur. van dit blad. 5 Wegens Vacantie van 30 Juli t.m. 1 Sept. noodhulp gevraagd, afd. Kruidenierswinkel. Coöp. Prod. Vertor Verg. .,De Eendracht", Velsen Noord. 6 Gevraagd NET DAGMEISJE a IS jaar. Aanmelden Parklaan S3 lieden 7—S-50 uur, 5

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 2