gfaanja HAARLEM'S DAGBLAD AAN DEN VOORAVOND DER OLYMPISCHE SPELEN. n. ~>A Ook nier drinkt U ^-5, echte m Hacmalcgcn ]j WIJDAG 20 JULI 1828 DERDE BLAD SPORT EN SPEL. ATHLETIEK. Nederland's kansen op de sprint nummers. De groote strijd tusschen Duitschland en Amerika bij de beide estafette's. Finland ongenaakbaar op de afstanden boven 1500 meter. De 400 meter hordenloop in 52 seconden. De twee hoofdnummers. Wanneer men in de sportwereld 'n enquete zou instellen over de waag, welk nummer van het Olympisch athletiek- programma wel het belangrijkst ge dacht kan worden, zou de eene helft der ondervraagden de 100 meter als hoofd nummer aangeven, de andere helft de Marathon. De namen der overwinnaars op deze beide nummers (Paddock en Abrahams op de 100 meter in Antwer pen en Parijs, Kohlemainen en Sten roos bij de Marathon) liggen by de athle tiekliefhebbers nog vast in het geheu gen, als men al lang weer vergeten is. dat b-v. Tootell in Parijs het kogelslin geren en Barnes het polsstokhoogsprin gen won. De 100 meter. Op de 100 Meter krijgt men den groo- ten strijd Amerika-Duitschland. Eener- zijds Wykoff, Mc. Allister. Russel en Bracey, anderzijds Oorts, Houben, Kör- nig en dr. Wichmann. Dat by Amerika Olympische kampioenen als Paddock en Scholz reserve zijn en by Duitschland Schiiller, Geerling en Jonath niet in aanmerking zy'n gekomen, spreekt boek- deelen voor de qualïteit der sprinters uit deze beide landen. De 100 meter is een waardig nummer: in Parijs was Ame rika algemeen favoriet en toch ging de Brit Abrahams in 10.6 sec. met de zege strijken, terwijl de Nieuw Zeelander Por- ritt derde werd achter Scholz en vóór drie andere Yankees. Er komen te Amsterdam ettelijke sprinters, die in staat zyn om hoogstens 10.6 sec. over de 100 meter te doen; één gelukkige of ongelukkige start kan beslissend zy'n by deze geiykwaardige krachten, voor wlen een meter voor sprong by de start reeds een halve zege beduidt. Daarbij komt nog de nieuwe bepaling, dat 'n athleet, die twee valsche starts maakt, uitgesloten wordt van verdere deelneming; vooral de Duitsdhers, die nogal eens „gappen" aan de start, zul len daar rekening mee moeten houden. Op papier maken Wykoff en Körnig de beste kansen, maar het feit. dat Körnig zoowel op Stamford Bridge door den Zuid-Amerikaan Legg als by de Duit- sche kampioenschappen door Corts ge slagen werd beide malen na een slechte start bewijst, hoe weinig er over dit nummer te voorspellen valt. De doodsche stilte in het stampvolle stadion, wanneer de sprinters zich ge reed maken voor de start in de 'finale, heeft 'n funesten invloed op dc zenu wen. In Rinus v. d. Berge bezit Nederland *n sprinter, die meetelt op de wereld markt. hy behoort tot degenen, die tot 10.6 sec. in staat zijn en zal voor een behoorlijk figuur zorg dragen. Een plaats in de finale zou reeds een bij zonder succes zyn; hooger gaan onze aspiraties niet. De andere Hollanders zullen by een normalen gang van zaken op zyn hoogst hun serie overleven. De 200 en 400 meter. Wanneer maar eeds op den tweeden dag van het Olympische athletiektour- nooi de 100 meter finales verwerkt, zijn de sprinters vrij voor de 200 meterdie op den derden en vierden dag wordt verloopen. Ook hier is Körnig favoriet c-n zijn kansen staan zelfs beter dan op de 100 meter. Van de vier Amerikanen Pad dock. Cummings, Scholz en Borah heeft laatstgenoemde onlangs 20.9 sec. ge maakt en dat zegt wel iets. Ook hier kan v. d. Berge een goed figuur slaan, ook al brengt hij het niet tot een prys. Op de 400 meter dingen voor Neder land Paulen, Broos en misschien v. d. Berge mee; 'n plaats in de finale zal, tegen cracks als Barbiti (47 sec.), Büch- ner en Péger, naar wy vreezen, onbereik baar zyn. De Brit Lowe, die op Stam ford Bridge het kampioenschap van Engeland over de kwart myl won, spaart zich voor de 800 meter. Duitschland-Amerika in de estafette. Met meer dan gewone belangstelling zal men de estafette's over 4 x 100 M. en 4 x 400 Meter afwachten, omdat zich hier een geweldige stryd tusschen Duitschland en Amerika ontspinnen zal. In Parys won Amerika de 4 x 100 Meter met niet eens zoo bekende spin- ters (Clark, Hussey, Murchison en Leconey) in wereldrecordtyd (41 sec.), intusschen heeft de Duitsche ploeg Corts, dr. Wichmann. Houben, Körnig, reeds drie keer 40.8 sec. gemaakt, maar het Amerikaansche quartet Wykoff, Bracey. Russell en Quinn kan tot een zelfde prestatie in staat geacht wor den. Ook op de 4 x 400 Meter wordt het een stryd tusschen Duitschland en Amerika, vaarby de andere landen niet meetellen. Met Cochrane. Helffrich. Mc. Donald en Stevenson bracht Amerika te Parijs het wereldrecord op 3 min. 16 sec. d.w.z. per looper gem. 49 sec. (flyingstart)De Duitschers Büchner, Storz en Schmidt maakten by de Duitsche kampioenschappen in de finale 400 meter resp. 48.3/5, 48 4/5 en 48 3/5 sec. (standing start), terwijl de vierde man. Krabs, zeker niet zwakker is. Zal Amerika z.jn dubbele zege van Parys ook nu kunnen behalen? Nederland verbeterde met Boot, v. d. Berge, de Vries en Broos het toenmalige wereldrecord tot 42 sec., eenige uren voor Amerika het weer verbeterde. Momenteel is onze estafette voor de 4 x 400 M. veel zwakker en volmaakt kansloos. Daarentegen bestaat er voor de 4 x 100 M. mits we op volle sterkee kunnen uitkomen met Paulen, v. d. Berge, Broos en Hoogerwerff, een klein kansje op een plaats in de finale. An dere estafettes dan deze twee worden er op de O. S. niet verloopen. De middelafstanden. Lowe won in 1924 voor Engeland de 800 M. in 1 min. 52.4 sec. en zyn succes onlangs op Stamford Bridge maakt hem opnieuw favoriet voor dit nummer. Duitschland's kampioen Engelhardt is veel minder en als dr. Peltzer een jaar geleden de beste looper ter wereld op dezen afstand inderdaad uitkomt hij is voorloopig ingeschreven zal, naar we vreezen een droevig échec den Stet- tiner leeraar niet bespaard blijven, Lloyd Hahn is Amerika's candidaat; zyn tijd van 1 min. 52 2/5 sec., wordt nog over troffen door een prestatie van zyn land genoot Burton (1 min 511/5) welk. re cord ons echter niet geheel betrouwbaar voorkomt. Ook op de 1500 Meter zal Lloyd Hahn (3 min. 54 sec.) meetellen, maar hier heeft men al de Pinnen als groote fa vorieten. Meer nog dan Nurmi is de Pin Lagerstrom op dezen afstand te vreezen en naar alle waarschynlijkheid zal hier de Pinsche vlag in top gaan. De lange afstanden. De lange afstanden zyn voor Finland dat is een vaststaand feit. Nurmi en Ritola zullen op de 5000 en 10.000 meter him meerderheid duide lijk begrypen en zelfs het geduchte Amerika is hier kansloos. Duitschland kan hier niet eens genoemd worden. Wat Nederland betreft: hoe grooter de afstanden worden, hoe minder onze prestaties. Menschen als Jan Zeegers op de middelafstanden, Klaase en Ger- brands op den langen afstand mogen in Nederland uitblinkers zyn, door de buitenlanders worden ze zonder moeite gelapt. Men vergelijke eens het Ned. record over de 10.000 Meter (34 min. 25.3 sec.) met Amerika's record (31 min. 54 sec.) om nog te zwfjgen van Nur- mi's record (30 min. 6.2 sec.) De steeplechase over 3000 Meter is ook voor Finland „gereserveerd". De allerlangste afstand is, gelijk be kend, de Marathon (42.6 K.M., die ach tereenvolgens gewonnen werd door den Griek Louys in 1896, den Franschman Theato in 1900, den Amerikaan Hicks in 1904. den Amerikaan Hayes in 1908, den Zuid-Amerikaan Mc. Arthur in 1912, en de Finnen Kolehmaien (1920) en Stenroos (1924). Ook ditmaal zal de zege wel naar Finland gaan, waar men in dergelijke craks gespecialiseerd is. Amerika's beste menschen, Ray en de Mar, zyn van mindere klasse. Tot dusver slaagden de Nederlandsche vertegenwoordigers er niet in om een behoorlijk figuur te slaan; hopen we, dat het thans voorloopig opgegeven zestal er in slagen zal, den loop te vol brengen zonder in de achterste gele deren te verblijven. We zyn inderdaad op dit nummer belangryk vooruitgegaan, ofschoon nog niet genoeg. De hordenloop. Een nummer dat by het publiek bui tengewoon in den smaak valt, is de hordenloop, zoowel die over 110 meter (tien horden van 1.06 M.) als over 400 Meter (tien horden van 0.91 Meter), door het phenomenale gemak, waarmee de loopers in volle vaart rakelings over de horden scheren. In 1924 won Ameri ka beide nummers en de tilden, die ons uit het Yankeeland bericht worden (14.8 sec. over de 110 meter en 52 sec. over de 400 meter) zUn van dien aard dat een hernieuwd succes voor de Stars en Stripes in de lyn der verwach ting ligt, De Britsche lord Burgbley zal op de 400 meter horden Europa's beste vertegenwoordiger zyn. In Neder land dat hier geen kans maakt, zijn er zeker geen zes loopers, die op de 400 Meter vlakke baan den tyd van den Amerikaan Taylor over de 400 meter horden 52 sec.) zouden evenaren. Over de spring- en werpnummers in een volgend artikel. OLYMPISCHE SPELEN ROEIEN. DE LAGA-ACHT. De Laga-acht, die vermoedelijk op de Olympische wedstrijden uitkomt, is be gonnen met oefenen. Zij bestaat uit de heeren G. van Ditzhuizen (boeg), J. Huges, O. Appel, H. E Kruyt. J. Stenger T. James, A. C. Beyncn, D. Ferman (slag), L. A. Gaay (stuurman). Vier bekende Laga-roeiers zullen zich blijven oefenen teneinde zoo nood'.g te kunnen invallen, meldt de N.RC. ATHLETIEK. DE FINSCHE PLOEG. KOMT NURMI NIET? De Finsche ploeg voor de Amsterdam- sche wedstryden is thans definitief samengesteld. Over een enkel athleet is men echter nog in het onzekere of hy de reis zal maken. Nurmi is nJ. in den laatsten tyd niet in vorm. Hy zelf voelt er niets voor naar Amsterdam te gaan indien hij niet volkomen in orde is. Morgen vertrekt de ploeg naar Amster dam, vandaag zal hy derhalve voor zich zelf hebben uit te maken of hy zich in staat gevoelt in Amsterdam een leiden de rol te spelen. De ploeg ziet er overi gens als volgt uit: 100 meter: R. Mattila; 110 meter hindern^: B. Sjostedt; 400 meter hindernis: J. Matilainen en E. Wilen; 1500 meter: H. Larva (Lagerstrom), E. Purpe (Borg), P. Nurmi en A. Kin- nunen; 5000 meter: Purje, Ritola, Nurmi, Klnnunen. 10.000 meter: P. Nurmi, V. Ritola, T. Loukola en K. Matilainen). 3000 meter steeple chase: Loukola. Ritola, Nurmi, O. Andersen; Verspringen: V. Tuulos; Hoogspringen: A. Vahlstedt; Hink-stap-sprong: V. Tuulos. E. Jar- vinen, T. Tulikoura, V. Rainio; Speerwerpen: E. Penttila, P. Liettu, V. Rinne, A. Lampu; Kogelstooten: A. Vahlstedt, P. Yrjola; Discuswerpen: A. Kivi, P. Yrjola; Tienkamp: P. Yrjola, A. Jarvinnen, M. Topelius, A. Vahlstedt. Marathon: Stenroos, Rastas, Martelin, Knokka, Sipila, Korholin-Koski. DAMMEN. H. J. J. VAN SANTEN NAAR CANADA De bekende hoofdklassespeler H. J. J. van Santen zal binnenkort naar Ca nada vertrekken en zich daar gaan vestigen. Voor de Haarlemsche Damclub be teek ent dit een verlies, want van Santen is een speler waarvan de Haarl. Damclub nog veel plezier had kunnen beleven. In het afgeloopen seizoen kwam hy voor het eerst uit in het hoofdklasse- team dezer vereeniging en met succes. HONKBAL. Het programma van der. Ned. Honk- balbond vermeldt voor Zaterdag en Zondag de volgende wedstryden: Zaterdag 21 Juli: le klasse. Blauw WitAJax. 2e klasse: Quick 2Concordia 2. T. O. G O—V. V. G. A. 1. Ajax 2Concordia 3. V. V. G. A. 3—Z. R. C. 2. 3de klasse: V. V. G. A. 4—T. O. G. O. 2. Zondag 22 Juli. le klasse. Haarlem—Z. R. C. OVERZICHT. In de eerste klasse is zoowel de wed- stryd van Zaterdag als die van Zon dag van groot belang. De wedstryd Blauw WitAjax gaat om de bezetting van de eerste plaats. Als Ajax dien win', kan zy nog evenveel punten halen als Blauw Wit. maar als Blauw Wit wint versterkt zy haar positie op de eerste plaats aanmerkelijk. Dan volgen nog slechts wedstryden tegen Haarlem en Z.RC. Den vorigen keer heeft Ajax met 12—10 gewonnen, doch we meenen gerust te kunnen voor spellen dat nu de cyfers minstens an dersom zullen zyn. Zondagmorgen ontvangt Haarlem Z. R. C. aan de Kleverlaan. Die wed stryd is al eens gespeeld, doch geen volle twee uur. Toen won Haarlem na zwaren stryd met 12—11. Beide negen tallen zyn concurrent voor de onder ste plaats. Toevallig hebben beide Za terdag jJL hun eerste winstpunten behaald. Als Haarlem speelt ais tegen Concordia, wordt Z.R.C. het slachtoffer, maar gebeurt dit niet, dan kan Haarlem zich wel vast op degradatiewedstryden gaan voorbereiden Om niet weer tyd te kort te komen, begint de wedstryd reeds om half tien WATERPOLO. H. P. C. IARGENTINIë (1—3) Links op de foto, met pet in de hand, trainer Dickens. Deze met spanning verbeide ontmoe ting heeft Donderdagavond onder groo te belangstelling plaats gehad in den Zwemvyver te Heemstede, waarbij de H. P. C.'ers de meerderheid der Argen- tynen moesten erkennen. De Argentijnen dankten hun over wicht in hoofdzaak aan hun groote re snelheid, waarvan zy doorloopend een goed gebruik maakten, terwijl het sa menspel hooger opgevoerd werd aan in de ontmoeting tegen de Waterratten. De Zuid-Amerikanen hebben deze oefen party ernstig opgevat en voortdurend op volle kracht gespeeld en de Heemsteed- sche achterhoede heeft zich schitterend geweerd onder den druk der telkens te- rugkeerende aanvallen der bezoekers Het vertoonde spel was voor den toe schouwer van begin tot einde spannend en alleen in het laatste gedeelte toen de vermoeidheid zich deed gevoelen by en kele spelers, werd het ontsierd door min der fair play. Daar de voor dezen wedstryd aange zochte scheidsrechter niet aanwezig is, wordt gespeeld onder leiding van den heer B. Molenaar. By den aanvang is de zeer snelle mid-voor der Argentijnen het eerste by den bal en een algemeene aanval op het H. P. C.-doel volgt. Het biykt den gasten weldra dat de verde diging bij de tegenparty niet met zich laat spotten en menig duel eindigt in het voordeel van den H. P. C.'er. Zoo wel Braam als Kodde redden keer op keer en plaatsen telkenmale den bal naar voren, waar Kooiman te goed be waakt wordt om veel te kunnen uit richten. Als korten tyd gespeeld is. en een H. P. C.-aanval onschadelyk is ge maakt-. wordt ae bal snel opgebracht, en na mooi combinatiespel moet de Heem- steeüsche doelman voor een onhoudbaar schot zwichten. (01). De H. P. C.'ers luide aangemoedigd door hunne aanhangers komen gevaar- .yk opzetten en liggen meermalen voor 'net deel. Braam roert zich geweldig, en als hij, na een angstig moment voor H P. Z. zich vry weet te maken, juicht alles wat H. P. C.'er is hem toé, als de captain zijn snelle opzwommen besluit met een hard schot waarmede de par tijen weder op geiyken voet zyn. Wel volgen nog eenige Argentynsche aanvallen doch met rust is de stand nog steeds 11. In de tweede helft lijkt het alsof van beide zijden een schepje er op gedaan wordt. Het spel verplaatst zich in een zeer snel tempo. Het cornbineeren In ae geheele ploeg der Zuid-Amerikanen is nu en dan uitstekerid. terwUl keurige staaltjes van individueel spel gegeven worden. Het snelle wegzwemmen der Ar. gentijnen veroorzaak: menige hachelyke situatie voor het Heemsteecscne doel. Kodde redt eenige keeren schitterend, doch uit een voorzet weet de midvoor dei- bezoekers in lastige positie zy'n party opnieuw de leiding te geven. (1—2). Het heeft er allen schyn van of H.P.C thans weder aan de beurt komt voor een doelpunt. Eenige gevaariyke schoten op het doel van Argentinië kunnen nog juist worden gehouden, waarbij de doel- verdediger geen zekeren indruk maakt. In deze periode was een tegenpunt voor H. P. C. zeker niet onverdiend geweest. Het spel, dat thans meer en meer gaat verslappen wordt er. ook door onnoodige ruwheid niet mooier op. De meeste spelers hebben te veel van zien gevergd en er worden nogal eens vrije worpen toegekend. Kort voor het einde laat Koolman, in de meening verkeerend dat hem een vrye worp zal worden gegeven, zyn man los. die daarvan dankbaar profiteert en den stand op 13 brengt. Als de heer Molenaar, die zijn vry lastige taak uitstekend volbracht, ein digen blaast, heeft Argentinië met 3—1 gewonnen ZIGNEA I—R. D. Z. I (0—2). Donderdagavond werd de laatste com- petitie-weastryd van Zignea gespeeld in de nieuwe gemeentelijke bad- en zwem inrichting aan de Houtvaart. Onder leiding van de scheidsrechster mevr. L. Brandt, stelden de volgende zeventallen zich cp: Zignea: D. Roos. H. v. Abs. M. v. Ommeren, B. Witkamp, A. Tym, B. Venema. C. Kammeyer. R. D. Z.: B. Nout, N. Vossen Goeizee, W. Cauwe. L. Goed knecht. S. de Bruin. A. van Loon—Goetzee. D. van Gelder. Zignea is geheel volledig en speel: nu veel beter dan de vorige wedstryden. R-D.Z. is het meest in den aanval, maar de Zignea-keeps :er is op haar post en slaat alle aanvallen goed af. Ook Zignea onderneemt eenige aanvallen, die echter evenmin Iets opleveren. Kort voor rust schiet een R.D.Z.-dame, mej. Roos houdt den bal. doch deze dryft in het doel. echter volgens haar en het publiek, dat er vlak by stond, niet ge heel over de doeliyn. De scheidsrechter kent echter een punt toe (01). Met dezen stand komt rust. Na de hervatting vertoont zich weer hetzelfde spel. Door het taaie volhouden van Zignea weet R.D.Z met een goed schot slechts één doelpunt te maken (0-2). Vermelding verdient nog een schot van Zignea, dat vlak naast gaat. In den stand komt geen verandering meer. Als de scheidsrechster tyd fluit, heeft R.D.Z verdiend gewonnen al had een tegen punt van Zignea de verhouding beter uitgedrukt. HET CONCOURS- HIPPIQUE TE HOOFDDORP. 12.000 BEZOEKERS. Donderdagmiddag werd het 19c con- cours-hippique ran de vereenigng ..Voor uit" ter bevordering van de paardenfok- kery in Haarlemmermeer onder begun stiging van prachtig weder voortgezet. Het geheel had een schitterend verloop en dwong ieders verwondering af. Er was medegedeeld dat majoor C. M. van Bjoernstema uit Stockholm was overgekomen om den grooter. beker van Hoofddorp te verdedigen, hetgeen op een misverstand berustte, want hy had wel ingeschreven maar was niet versche nen. Ook In de verwachting dat hy mogelyk r.og per vliegmachine zou ko men bleef men teleurgesteld. De Ministers van Binnen- en Buiten- landsche Zaken en de ParUschc Gezant waren verhinderd het concours by te wonen. De Minister van Oorlog was in de loge gezeten naast den waarnemend Com missaris der Koningin in deze provincie Jhr. Mr. D. E. van Lennep. terwyi ver schillende militairen en andere autori teiten onder de aanwezigen werden op gemerkt. De uitslag van de overige nummers van het programma volgen hieronder: No. 4. Eenspannen, luxe tuigpaard open klasse. 1.55 M. en daarboven. (In- ternationaaL) le pr. Gebr. v. d. Haar te Zeist met Donnybrook Squire; 2e pr. Gebr. v. d. Haar te Zeist met Fascination; 3e pr. H. F. Bultman te Heemstede met Bing- ley Victor; 4e pr. A. v. d. Koppel te Zeist, met Orchid; eerv. verni. Dre. Drory de Perez met Becle's Philippina; eerv. ver melding J. F. Vos te Den Haag roet Gentleman Horace. No. 5 Eenspannen, Iandbouwtnlgpaard, gereden door echtgenooten of dochters van landbouwers boven de 15 jaren. le pr. P. v. g- Touw te Der. Haag met Dirk B; 2e pr. D. v. d. Grift te Baarn met Junor; 3e pr. D. v. Wieringen te Abbenes me: Fuldova: 4e pr. H. v. RU» Jzn. te Cothen met Paul; 5e pr. H. F. Bultman te Heemstede met Wonder; eervolle verm. M. W. v. d. Schans te Bovenwerk met Grada m. No. 6. Handicap-springconcours, voor leden van landelijke ryvcrecnlglngcn open voor alle klassen. le pr. W. Ottevanger te Gorcum met Lepina; 2e pr. M. v. Wieringen te Nieuw Vennep met Ylania; 3e pr. J. v. d. Hoek te Barendrecht met Marie I: 4e pr. W. v. d- Zwaan te Bovenkerk met Fiata; 5e pr. A. D v. Buuren te Meeuwen met Kébina; 6e pr. P. Meerburg te Hoofddorp met Nelly; 7e pr. Chr. v. wyk te Hoofd dorp met Harry. No. 7. Voorrijden onder het zadel van M. C. Merrien, 1928 gedekt door ccn M. C. Hengst, welke op Zaterdag 14 Juli dc verrichltngsproef voldoende hebben af gelegd. le pr. M. v. d. Schans te Bovenkerk met Grada; 2e pr. Wed. Bruynls te Nieuw-Vennep met Jetta; 3e pr. B. Bles heuvel te Houtrakpolder met Houtra; 4e pr. O. de Kok te Nieuw-Vennep met Itziba; 5e pr. Joh. Coiyn te Haarlem mermeer met Inzence; 6e pr. B. Biesheu vel Azn. te HoutrakpoldeT met Iho'.ante; 7e pr. O. de Koa te Nieuw-Vennep met Floda; 8e pr. J. M. Knoop te Nieuw- Vennep met Lympha; 9e pr. P. v. Tol te Abbenes met Kwitina; 10e pr. A. Buur man te Hoofddorp met Julia. No. 8 Schoonste rijpaard, voorkeuring volgens artikel 29 van het Centraal Co mité in den voormiddag om 10.30 uur. (Internationaal). a. voor licht gewicht: le pr. mevr. W. Rijkers te Wassenaar met Bonne Fille; 2e pr. Tattersall Ma nege te Schevcnin-cn met Hassan; 3e pr. M. J. v. d. Velde te Schevebingen met N. N.; 4e pr. E. H. Th. Kwast te Amsterdam met Wendy. b. voor zwaar gewicht: le pr. tevens medaille van Koningin- Moeder Ad. Klebe te Rotterdam ïr.et Parsival: 2e pr. mevr. D. André de la Porte te Den Haag met Liliac; 3e pr. H. B. Gescher te Den Hang met Bodega: 4e pr. J. Dolleman te Vogelenzang met Douschke: 5c pr. R. J. Hiemstra to Den Haag met Hangka. No. 9 Eenspan fokmerriën, type land- bouwtulgpaard, tocbehoorende aan per sonen, wier hoofdbedrijf landbouw Is. le pr. zilveren mcd. van HM. de Ko ningin-Moeder en zilv. medaille van de Boerenleenbank te Hoofddorp, M. D. Noordzy te Rotterdam met GardLsta; 2e pr. C. Bulk te Nieuwvennep met Kwasita 3e pr. Jhr. Mr. Teding van Berkhout me: Fyna L.; 4e pr. D. van Wieringen te Abbenes met Lucia: 5e pr. Jac. Mole naar te Hoofddorp met Gerda; 6e pr. wed. C. Bruiinis te Nieuwvennep me: Jetta; 7o pr. J. v. d. Woude te Koekange met Gree. No. 10. rnradc van landclijko rtyver- ccniglngcn (met prijsuitreiking) welke deelgenomen hebben aan de dressuur- proef voor afdcelingcn (no. 4) waarvan dc voorkcuring Woensdag heeft plaats gevonden. le pr. .JCita Seneng" (Ons genoegen) te Nieuwvennep. Instructeur G. Slim- men: 2e pr. „Kapitein van der Wal" te Hoofddorp. Instructeur H. J. Lij sen 3e pr. .JDe Amstelrulters" te Boven kerk. Instructeur W. Slob. De Minister van Oorlog reikte aan den winnaar. Instructeur G. Sllmmen per soonlijk de pryzen uit. zynde de wLs- selbeker, uitgeloofd door den heer H. de Bruin Terg bergen er. de zilveren medaille van de Boerenleenbank te Hoofddorp. ..No. 11. Eenspannen landbouwtuig- paard in Nederland geboren, open klasse (hengsten cn gedekte merriën uitgeslo ten). le pr. wed. C. Bruynis te Nieuwvennep met Hehdo: 2e pr. P. v. d. Touw te Den Haag met DirkfL; 3e pr. G. N'ijssen te Nieuw Vennep met Womadam I; 4e pr. D. v. d. Grift te Baam met Junor: Eerv. verm. H. J. van Ryn Jzn. te Cothen met Paul. No. 12. Wedstrijden Landelijke Rljvcr- cenigingen. A. Dressuur proef klas.se B. voor landelijke ruiters. lc pr. G. Pctrle te Hoofddorp met Teddy (medaille van Z K.H. Prins Hen drik); 2e pr. P. K. Kistemakcr te Hoofddorp met Bertha; 3e pr. J. Grif fioen te Bovenkerk met Els; 4c pr. Nel yan Tol te Nieuwvennep met Imitha; INGEZONDFN MFDF.DFEUNGEN 60 CenU per regel. CAFÉ - REST. „WELGELEGE N WIJK AAN ZEE. Echte Sèanjageeft cachet Menig gast die er op Iet ff 55 JAAR BEPROEFD Jkoecbovrimd-Ve'tóteK&end. A 5e pr. Mej. J. de Vlieger :e Nieuwvennep met Fanly; 6e pr. G. Clay te Hoofd dorp met Cora; E. Verm. A. Noordam to Bovenkerk met Catharlna. B. Groote Teelzijdlgheldsproef voor landelijke ruiters, bestaande uit spring concours B. dressuurprocf B. terwijl do paarden tevens In de dressuurprocf voor afdcelingcn moeten hebben meegedaan. le pr. G. Clay te Hoofddorp met Cora; 2e pr. P. Klstemaker te Hoofddorp met Bertha. C. Wedstryd v. d, besten land dijken ruiter (voor jongeren tot 16 jaar). le pr. J. v. d. Zwaan te Bovenkerk met Catharina; 2e pr. Mej. B. Knoop ie Nieuwvennep met Floda; 3e pr. Adr. Nieuwenhuizcn te Hoofddorp met Slappe Tinus. No. 12a. Championaat om den zilveren wisselbeker, uitgeloofd door dc Ven. Maatschappij Dc Oude Zwobche van 1890" te den Haag. Winnaar Jhr. Mr. P. Teding van Berk hout te Heemstede met Fyna. No. 13 Eenspannen, luxe tuigpaard beneden 1.55 Meter (Internationaal). le pr. Mevr. Dre. A. Drory de Pcrez te Voorst met Beele's Whunoor King. 2e pr. Gebr. van den Haar tc Zeist met My Dear. No. 14. Tweespannen landbouwtui;. - paarden, voor luxe rijtuig. le pr. wed. Bruyr.ls en G. Nysscn te Nieuwvennep met Hendo en Madam, 2e pr. J. v. d. Woude te Koekange met Gree en Jemmo; 3e pr. H. F. P 'man te Heemstede met Wonder en Lord Capenor; 4e pr. Jac. Molenaar te Hoofd dorp met E".za en Gerda; 5e pr. P. v. d. Touw te Den Haag met Dirk B. cn Elza; 6e pr. D. van Wieringen en Jhr. M. Teding van Berkhout to Abbenes met Luchie en Fyna. No. 15 Ohamlonaat tusschen de prys- winners van de nummers 2, 5, 13 (inter nationaal). Winnaar Gebr. v. d. Haar te Zeist met Donnybrook Squire. No. 16. Voorstelling der Djiguiten kozakken. Dit nummer, waarvan men ook na het groote springconcours nog eens te genieten kreeg, was een ware attractie. De duizenden toeschouwers hebben naar hartelust genoten van de ongelooflijke en bewonderenswaardige staaltjes van ruiterkunst. die door deze Kozakken aan den dag werden gelegd. Ze werden dan ook telkens met een da verend applaus toegejuicht. Het ls in derdaad een goede gedachte geweest van het bestuur van „Vooruit" om met dit kranige gezelschap een contract af te sluiten. No. 17 Tweespannen Luxe-buigpaard open klasse, boven 1.50 M. (internatio naal). le prys H. F. Bultman te Heemstede roet Capenor Victor en Bin- ley Victor; 2e pr. Gebr. v. d. Haar uï Zeist met Gentleman Quality en My Dear; 3e pr. Oh. J. Dentz van Schalk Marloff te Amsterdam met King of the Road cn Seducer; 4e pr. A. v. d. Kop pel bc Zeist met Richt Ho en Orchid. No. 18 Spi ingconcours (Internationaal) Omdat Ritmeester van BJoernsterna uit Stockholm niet was opgekomen kon de groote wisselbeker van Hoofddorp tus schen de vier pryswlnners van vorige jaren niet definitief verreden worden. lc pr. Ritm. A. Colenbrander met Gaga (8 f.i; 2e pr. Paul A. Antoli (Argen tinië met Mlsterlo (16 12 f.)3c pr. A. S. Del VlllartArgentinië) met Talan Ta- lan (20 f.), 4c pr. Res. Lt. A. B. H. Vl'.e- lander te Numansdorp te Bagard (20 f.), 5e pr. H. B. Gescherden Haag met Bodéga (27 1 2 f.) 6c p. Tï. J. Hiemstra den Haag met Hanka (33 f.) De actieve vereeniging „Vooruit", die zich ten doel steit de paardenfokkerij ;c bevorderen, heeft voor de 19e maal aan duizenden belangstellenden de gelegen heid geboden te mogen genieten van het beste cn het belangrijkste, hetgeen op paardensportgebied gezien kan worden. Men kan he' weder aan alles' bemerken dat de Haarlemznermeerbewoncrs trotsch zyn op hun paaraonsportfeost cn er ook thans weder geen geld of moeite ge spaand ls om den hoogs tgunstigen in druk. welke dit concours steeds heeft gemaakt, een biyvend karakter te doen geven. De opkomst van de bezoekers over trof de hooge verwachting. Men schatte het aantal op ongeveer 12000; dit ach ten wy het loon op den arbeid van het bestuur waaruit het kan opmaken da: zyn werk de belangstelling heef: van duizenden. Er heerscht den geheelen dag op het terrein en in het dorp een prettige stemming en niettegenstaande den grooten toeloop van bezoekers hebben er zich geen incidenten voorge daan. dank zy ook dc door dc politie genomen maatregelen.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 9