Doorzitten PUROL HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 21 JULI 1928 HET PALAIS DE LAUZUN. Baron Pichon. Het paleis gekocht door den Parijschen gemeenteraad. (Van onzen Parijschen correspondent). Vandaag is 't 14 Juli. In de verte dreunt het kanon van den Mont Valérien en boven ons cirkelen ettelijken escadrilles die koers zetten naar den Are de Trioitiphe waar op dit uur de President en de minister van de Republiek asslsteeren by de groote pa rade ter eere van het feit dat het heden 139 jaar geleden is, dag voor dag, dat de Bastille werd ingenomen, of liever gezegd, werd overgegeven aan een hand jevol revolutionnairen. En 't is wel «enigszins vermetel om op zoo'n dag te rug te gaan in gedachten naar de men- schen uit het groote bloeitijdperk, naar de menschen die gezamenlijk Frankrijk groot en aanzienlijk maakten en daar mee tegelijk den eersten steen legden voor de Revolutie, ondanks haar gruwe len. resultaat van een opperste bescha ving. De Lauzun, „cadet de Gascogr.e"' Philibert de Grammont, Roger de Rabu- tin, Frangois-René du Bee, Francois De- tellier, Francois de La Rochefoucauld hebben aan den verwaanden Lode wijk glorie bijgezet maar waren tevens de grondleggers van de groote omwenteling. Toen De Lauzun eindelijk uit zijn ge vangenschap van ette" ke jaren verlost werd kon hij niet mee. aan het hof van Versailles komen. Zijn huis in Versail les was verkocht om de vele schuld- eischers te betalen en op 24 Augustus 1682 kocht hij van den zaakwaarnemer Desbordes, zoon van den eigenaar van de beroemde cabaret A la Domme de Fin, druk gefrequenteerd door Molière. Racine en Boileau, de woning op het He Kotre-Dame (thans lie Saint-Louis, 17 Quai d'Anjou). Het was eigenlijk boven zijn krachten maar hij beweerde dat het was om niet te lijken op „un gueux, puisque Mademoiselle n'avait pas songé, k lui faire meubler un logis, a lui pré- parer un train de maison, si bien que les pages et les gens du Luxembourg étaient mieux logés que lui". („Een bede laar, daarMademoiselle er zóó weinig aan gedacht had om voor hem een woning te meubileeren en hem een staat te doen voeren, dat de pages en de bedienden van het Luxembourg beter gehuisvest waren dan hij"). De Lauzun mopperde <ius (en dat deed hij doorloopend want hij beweerde altijd dat Mademoiselle niet genoeg geld voor hem uitgaf) maar als we thans het paleis zien in zijn oor- spronkehjken staat, d.w.z. als in den tijd toen De Lauzun er woonde, dan beginnen we toch te gelooven dat hij wel héél veel-eischend was. Want in die enkele jaren dat hij er woonde (by acte van 15 April 1685 deed hij alles over aan markies de Richelieu) schiep hij zich een interieur dat vorstelijk was. Als in de groote Fransche kasbeelen uit dien tijd, loopen alle kamers, of liever zalen, in een, zonder gangen. Veel was er ver waarloosd maar de huidige eigenaars, baron Pichon. hebben kapitalen besteed om alles te laten repareeren. Barbaren hadden groene lagen verf over de ver gulde plafonds en lambriseeringen ge smeerd, ja, zelfs over de hooge spiegels, de marmeren schoorsteenen waren ge barsten, in de groote ontvangzaal was het parket zoo verwaarloosd dat men ■het over het geheele oppervlak een oen- timeter moest afschaven. En meubels waren er natuurlijk in het geheel niet meer, waren wijd en zijd verspreid bij particulieren en in verzamelingen. Toen baron Pichon, in het eind van de vo- rige eeuw het palels kocht heeft hij zich ten doel gesteld om zooveel mogelijk het huis van binnen en van buiten zijn oude splendeur terug te geven. Dat vereischte niet alleen veel tijd, veel nasporingen, maar ook enorme kapitalen. Maar toen de oude baron zijn oogen sloot liet hij ook aan zijn zoon een Palais de Lauzun na dat op enkele kleinigheden na pre cies de vorstelijke woning uit de XVIIe eeuw was. Voor fantastische sommen kwam hy weer in het bezit van de oude familieportretten die eens de wanden van de statiesalons sierden, slaagde hij er in om het pronkbed van den galan ten edelman terug te vinden. Wanneer men door die schitterende zalen wandelt dan voelt men heel de sfeer van de groote eeuw over zich komen. Het is alsof men elk oogenblik den eleganten bewoner van toen zal zien verschijnen en alsof hij met een spottende opmer king over onze moderne kleedij voorbij zal stappen. Het is alles grandioos. Deze zuivere stijlmeubelen missen het al te sierlijke om niet te zeggen protsige van de stijlen die later in de mode kwamen. Het is stemmig als het oua-Hollandsche maar minder zwaar, minder drukkend, Elk stuk op zich zelf. is een bijoux. De prachtigste ingelegde commodes, de mooiste tapijten van Beau va is, lampen bibelots en curiosa in de vitrines, daarbij heeft het dat op een museum voor dat het alles uit een zelfde tijdperk is, bij elkaar past en dat men volkomen den indruk krijgt van het interieur van een voornamen Parijzenaax uit de XVIIe eeuw. Of het alles écht, authentiek is. wat het Palais de Lauzun herbergt? Neen. En om 't te bewijzen verhalen we u hier een niet algemeen bekende, maar wel zeer authentieke anecdote welke ons be kend is over de verzamelwoede van ba ron Pichon. Op een winterdag stond baron Pichon stil voor een kastanjekoopman op den boulevard. De deksel van de pan waarin de kastanjes worden gepoft was in een heel slechten staat. Er zaten gaten en bulten in en de baron keek met mee warige blikken naar het armoedige ma teriaal. Je pan is niet nieuw meer.... De koopman mompelde zooiets van geen geld te hebben om de deksel te la ten repareeren. Hier, beste man, hier zijn vyf francsjy koopt een nieuwe deksel en je geeft mij de oude. zoo stelde de baron voor. De koopman nam het voorstel dadelijk aan en de baron ging heen met de ijze ren plaat onder zijn arm. Den volgenden dag werden de vrienden van den baron uitgenoodigd om een nieuwe aanwinst in zijn collectie te ko men -bezichtigen: „Schild van Boabdil. laatsten Moorenkoning van Granada". Maar ach, 't doet er niet zoo heel erg toe of er een enkel gefantaseerd stukje in de collectie Is. Vindt men zoo iets niet in alle collecties? 't Voornaamste is dat baron Pichon voor de nageslach ten een schitterend gerestaureerd Palais de Lauzun heeft, achtergelaten. De laatste Pichon is slachtoffer van zijn tijd. Hoevelen zijn sedert den oorlog niet genoodzaakt om hun bezittingen te gelde te maken? Het is jammerlijk dat te zien. We denken aan het kasteel van Dampierre met zijn enorme kunstschat ten, aan het kasteel d'O dat nu ook geveild zal worden en aan zooveel an dere. Een bord op den gevel van het pa lais de Lauzun: te koop. Maar ook de koopers van zulke bezittingen worden zeldzaam en 't huis bleef staan. Tot op een zekeren dag de eigenaar gedwongen was om dan desnoods huis en inboedel, met zooveel zorg bijeen gebracht, te vei len in het openbaar, te geven aan den meest biedende. We beginnen mei vier millioen, zoo kondigde de schreeuwer aan. 't Was voor een stampvolle zaal in het Palais de Justice. Vier millioen vijftig francs, bood iemand op. t Was een gemoedelijk oud heertje die had gesproken. - Niemand meer?.... vier millioen vijftig francs De ivoren hamer van den verkoop meester tikte af: het palais de Lauzun was verkocht. Uw naam? zoo vroeg de aankondi ger, een beetje bedeesd. Mr. Duplan. De menigte ging uiteen, een beetje teleurgesteld. Wat moet een Mr. Duplan met dat schitterende paleis doen? Wie ir, Mr. Duplan? Is het niet een schan dezoo begon een ander. Gelukkig dat er geen Amerikaan is geweest om op te bieden. Want hoewel het niet openlijk werd gezegd, wisten de ingewijden wel dat Mr. Duplan slechts een strooman was en dat hij handelde fn opdracht van den Parijschen gemeen teraad die In een geheime zitting de fondsen bijeen had gebracht voor den aankoop van dit magnifieke historische monument, dat zoo bewaard blijft. Over enkele maanden zal het voor het pu bliek worden opengesteld. Goed besteed geld. HENRY A. TH. LF.STURGEON. Parijs, 14 JulL STADSNIEUWS EXAMENS HAARLEMSCHE HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL Diploma voor huishoudkundige werd uitgereikt aan de dames: H. Bodel Bien- fait, M. Brinkman, J. Degenaar. C. Hoekstra, L. Jansen, G. Mooyen, C. Dein- ders Folmer, E. Reinders Folmer, C. Rie- mens. H. Torenbeek en A Vuyk. Diploma hulp in de huishouding aan de dames: H. Antonysse, J. Antoni, G Bak, L. van Giffen, H. Groenewegen. M. de Haan, F. van Houwelingen. M. Kra mer, C. Kruyer, A. Noordenhout. M. Thys, J. Waiboer, M. Wamsteeker S. Walter, W. van der Werfff, J. Zuydweg. Het getuigschrift voor avondnaaien verkregen: M. van Andel en C. As. Voor de eerste klasse opleiding tot huishoudkundige naar de tweede, wer den bevorderd: W. Brust, N. van Calcar. M. de Haan, E. van der Heiden, N. de Keizer, J. van der Lee, W. Nieuwjaar, C. Theunissen. V. Vegesz, E. v. Beek, A. Beekman, M. Hendrikse. C. Jonker, J. Leyenhorst, W. Oosterveld, E. Smoor, E. van Vlierden. A. de Wilde, J. Kruyt, voorwaardelijk I. de Groot. Van de eerste naar de tweede klasse Opleiding Hulp in de huishouding wer den bevorderd: M. Bongertman, M. Ey- bers. E. Fransen, C. de Jong. E. v. Over- vest, G. van der Veen, E. Zimmermann» J. Geertsema, J. Groot, N. ten Kate, R. Kentgens. J Leyte. W van Milligen, A. Paauw, J. J. Plooyer, M. Valkman. A. Zeylmaker. E. Mok. voorwaardelijk: I Boon. J. Backer; 3 leerlingen werden plet bevorderd. Van de eerste naar de tweede Voorbe reidende klasse werden bevorderd: C. van der Beek. M. S. Bruyns. E. Doornebos, E. Dijkstra. H. Hamers, A. Houtgraaf, K. Huizinga. M. Jansen, E. Kirkener, W. Potgieter, B. Print. F*. Riet, H. Roemers. J. Smits. A Steenkist. E. Woltering. A. van Riemsdijk. B. van der Waals. J. Blom. J. van der Laan. J. van der Mye, J. Schaap. G. Scheelinga. H Vonk. J. Willemse. G. de Beer. C. Brou wer. E. Ham3ker. G. Hogeland. H Kuis man. J. Kooiman, M Jansen. C. Lich- tenveld. D. Meyer. A. Mulder. A. Paap. J. Schilpzand. A. Söpestein. H. Tel. G Visser. A. de Vries. A. Zonneveld. H Kooiman, M. van der Bijl. B. van den Haak, B. Huylng. P. Möhringer. A Plet ting. E. Polderman, H. Slagveld. A. Sluis, E. Zeilstra. voorw. J. Engelenberg. E. Pollée. P. van Doelen. E. van Es. J. ten Post, P van der Voort. P. Hoenderdos. J Groot. W. van den Boogaard. M. Goedhart, A Kranenburg. P Gelhaus. J. Kuiper, 18 leerlingen werden niet be vorderd. Hot getuigschrift, dat zij de twee Voor bereidende klassen in hun geheel ge volgd hadden verkregen: L. van Aken. B. van den Berg. P. Berkhout. T. van Dam, J. de Goederen, J. Handgraaf, J. van Hemert. W. van Heulen, D. van der Jagt, M. de Kleyn. T. Valkman, A. Bos. D. Dal. G. Doolaard, J. Freriksen. H. de Graaf, B. de Hoop. M. van Nikkelen Kuyper. F. Rlphagen. C. Roemers, R. Weers. J. van Zwijndrecht, C. Aangeen- brug, N. van Beynum, C. Bosch. C. Buck- man. J. Elfers, W. van den Eykhoff. A. Krïetcmeyer. c. Panbakker. M Pletting, E. Pouwer, T. Roest, M. Struyf, S. Ver- de!. A. Yerkuy!, 3 leerlingen verkregen bet diploma niet. Van de eerste naar de tweede costuum klasse werden bevorderd: J. Jongens. E. Kollerie, A. Mey, M. van der Meye. E. Muys. J. van Orden. J. Ravostein, j. de Ridder. A, Rotteveel, W. Visse, P. van der Woude. H. Boot. F. Bosma. G. Brus, C. Faber. G. de Graaff, L. Jongsma. A Kol, J. Middelbeek. C. de Wit, P. Zoo- rr.ers, voorw., W. Roenhorst, H. van Vliet, 4 leerlingen werden niet bevorderd. Van de 2de naar de derde costuum- klasse werden bevorderd: J. Bleeker. G. Bij. F. Lokerse. B. Luyte. E. Rus. F. van der Steen. G. Vos. F. Wol- bers. M. Visser. W de Boer, A. Cinqual- bré, W. Herzog. J. Leyte. E. Meinster. W. van Noordt, G. Renooy. J. Wagenaar. voorwaardelijk. J. Loos. M. Schilpzand, J. van der Velden. E. van der Burg, G. Riet. J. Verbeek. D. de Vries Voor de acte N. (staatsdiploma) slaag de mej. H. Teekman, voor de aanteeke- ning volg. art. 38 der Nijverheidswet mej S. Duytshoff en mevr. Olff-van Boven. Voor het diploma Kinderverzorging en Kinderopvoeding uitgereikt vanwege de Vereeniglng Tesselschade slaagde mej. C. Geyi en voor liet diploma Hulp der Moeder eveneens uitgereikt vanwege de Vereenig.ng Tesselschade slaagden: de dames M. Bonman, Th. Bouwmeester. R. van Sermondt en M. Zee. ZIJLWEG ONDERWIJS IN'STL TUUT N. DE MUNNIK. Vaardigheidsbewijzen w.crden uit* gereikt voor: Stenografie NederL: dc dames C. Z. dc Groot, Leiden, cn Polderman, Haarlem. senografie Fransch: de dames E. C. v. d. Ven en (J. v. t. Wel» Alkmaar; de heer B. Hcinsc, Leiden; stenografie Ens gclsch: de heeren B. Hcinse Lei den. cn H. Bultman. Heemstede; sic. nografie Duitsch dc heer B, Heinsc. Leiden. Boekhouden: de heeren D. van Borsclcn, Haarlem en C. W. A. de Groot. Leiden. Particulier secretaris(esse): de da» mes A. D. Gorkum. Haarlem: cn I. Stark. Leiden; en dchecrcn K. van Amcrongen. Heemstede; Jos. van Daclcn en H. Schoutc, Haarlem- Getuigschriften: dc heeren H. Hes» seis, Haarlem cn M. du Mont. Haar» lom. Machincschrijvcn: dc dames A. v. Bcckum, Beverwijk; A. Slijper. Heem» stede; N. Tempelman. Haarlem; T- Kornman, Haarlem: E. Moser. Over» veen; T. Comaita, Haarlem: .T. Frans» sen. Haarlem; B. Staphorst. Haaricm; en de heeren: B. Heijnscn en C. W. A. dc Groot, Leiden: 11. Manning. Rot» terdam: L. Klaus, Haarlem; E. Bruin Heemstede; L. van Dongen, Aer» dcr hout. Voor de examens van de Verccni» ging van Leeraren slaagden nog dc leerlingen: de heer K. Meerman, te Haaricm. voor Steno Groote En» gclsch, Fransch, Ncdcrl. en Duitsch: en Mej. Bijkcr, Haarlem, steno Duitsch. MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL Het toelatingsexamen had plaats op 18. 19 en 20 Juli. Aangemeld 149 candidaten; afgewezen en teruggetrokken 21. Toegelaten op grond van hun di ploma's en rapporten of van het toe latingsexamen 111, nog onbeslist 17. Toegelaten zijn reeds tot de afdeeling Bouw- en Weg- en Waterbouwkunde eerste studiejaar 38 candidaten t.w.: C. E. van Beek, Heemstede; KL Besse. Zaandijk; A. A. Beudt, Hengelo (O.): W. Blankevoort Haarlem: N. Boeke, Haar lem; C. v. d. Bos Amsterdam; H. van Diggelen, 's Gravenhage; A. Dunnebier IJmuiden: D. J. C. van der Eist, Am sterdam; J. W. M. Faas, Haarlemmer meer; C. W*. de Geus, Haarlem; J. Hartog, Alkmaar; M. van Hensbergen, Haarlem; C. Honingh, Amsterdam; A. J. B. van Huissteden. Heemstede; G P. Jager, Haarlem; J. Jakma, Amsterdam P. F. Janssen, IJmuiden; P. de Jong, Medcmblik; H. J. G. Klein Schiphorst, Haarlem; T. A. van der Klip, Halfweg; L. v. a. Lende. Amsterdam; J. W. Lijesen, Wijk aan Duin; G. Martijnse, Amsterdam; A. van der Mast, IJmuiden; D. Munsterman, Amsterdam; J. M. van Olst. Haarlem; P. van Oostveen, Am sterdam: C. A. van der Pias, Amsterdam Tj. J. Pot. 's Gravenhage; A. W. Ro- senberger. Amsterdam, J. P. Schuitheiss Amsterdam; J. S:?rel. Amsterdam; J. C. de Vries, Amsterdam; R. Water, Hem: A. Wijker. Egmond aan Zee; F. F. Zoomer, Bakkum; D. Zuidhof, Heem stede. Tot de afdeeling Werktuigbouwkunde en Electrotechniek zijn toegelaten 55 candidaten t.w.: A H. AndTéa, Haarlem: P. Th. N. Bakx 's Gravenhage, D. N. Bamar, Hengelo (O.), D. van Bellen, A. J. M. W. v. d. Berg, 's Gravenhage; H. J. Bots, Leiden; J. M. van Brummelen, Haarem; H. Bruyn, Haarlem, W. A. H. Buddingh, Eltst: O. B. R. J. A. v. d. Capellen en H. v. d Capellen, Haarlem; N. Cram aLeiden; J. Dalmever, Bever wijk: J. Dekker, 's Gravenhage; J. E. Dingemans, Bergen (N.-H.): B J. K. Eyberts. Haarlem; A. J. var. Eyndhoven Haarlem; J. S. A Eel tink. Alkmaar: J. B. G. Forger, 's Gravenhage: H J. A. Gosselink. Enschedé; M. P. van Hooi donk. Leiden; B. Houtman. Oosterblok ker: A. Janssen Utrecht; H. J. M. Jochem5. Haarlem; G. de Jong. Alk maar; A. J. Kraai. Winschoten: H. Kramer, Arnhem; D. M. R. H. Kroon, den Haag; N. Leder, Wijk aan Zee; A. J. Mantel, Alkmaar; P. B. M. Martens Deventer; K. van der Meer. Vlissingen. H. W. Morsman, Hengelo (O.): G. O. J. A. Neusink. Zwolle; J. Osephius, Delft: J. W. Pardoen. 's-Gravenhage: J F. ten Pierick, Ede: L. F. J. Pommé, Oegstgeest; C. F. Rei- lingh. 's-Gravenhage: R» van Rossum, Haarlem; D. Sehaddenhorst, Alkmaar; H. Slot, Amsterdam: G. Starre. Leiden; J. H. v d. Stoel, Leiden; A. J. Th. Stijn- man. Leiden: C. Swart, Haarlem; G. Veldwachter. Epse; B. van der Velden. Santpoort; N. M. Verdel, Haarlem; H. A. J. de Vreede, 's-Gravenhage: C. L. Vroom, 's-Gravenhage; J. P. A. Wagt- man, 's-Gravenhage; W. K Wierda, Haarlem: W. M. J. Wories, Haarlem; B. Lotgering. Winschoten. Tot de afdeeling StDeepsbouwkunde rijn toegelaten zes candidaten. t.w, A L. Beukman, Oegstgeest, F. L. v. d. By'., Bloc mend aal, J. Goedkoop. Amsterdam: H. W. A. Moen, Heemstede. E. G v. d Stadt. Zaandam: W. B. Scheelings Haarlem. J Tot de afdeeling weg- en waterbouw kunde, tweede studiejaar, zijn toegela ten: J. v. d. Kerk. Haarlem; J. W Kui per, Amsterdam; F. van Rossum, Haar lem. Tot de afdeeling werktuigbouwkunde tweede studiejaar zijn reeds toegelaten: B. ten Bruggen Ca te. Almelo; J. P. Bruynzeel, Veur (ZJL), J. A. Haan Hengelo (O.); A. F. G. Maal, 's-Graven hage. Tot de afdeeling etact&teohxiiefc. tweede studiejaar zijn toegelaten: S. A. Bartstra en B. O. M. Gall. Aerdenhout; G. M. G. van Lanschot, 's-Hertogen- bosch. Tot de afdeeling Scheepebouwkunde tweede studiejaar is toegelaten J. H. Krietemeyer, Haarlem. De herexamens zullen 4 September e.k. plaats vinden. De aanmelding van leerlingen met theoretisohe voor-oplei ding blijft vcorloopig opengesteld, voor zoover zij zonder examen kunnen wor den toegelaten. Tot 30 Juli e.k. kunnen leerlingen met een goad einddiploma math. H. B. S met 5-j. c. nog ;at de extra-klasse van het tweede studiejaar zich aanmelden De lessen voor dez? extra-klasse nemen 30 Juli ei, een begin. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN a 60 Cents per regel. UIT DE OMSTREKEN OVER VEEN. PERSONALIA. De heer Joh. Heuperman uit Over- veen behaalde den 2en prijs met zij" in zending op de fototentoonstelling „Ne derland in Beeld" te Amsterdam. VELSEN. AANKOOP VAN GROND. B. en W. stellen den raad voor dat het voor de verbetering van den Vel- serduinerweg gewenscht is, dat de ge meente de beschikking krijgt over een perceel grond, groot 173.50 M2. toebe- hoorende aan K. Dekker en H. Ouds hoorn. De eigenaren zijn bereid, hiervan een gedeelte groot 108.50 M2 af te staar, om niet- Het gedeelte groot 65 M2 dat door den eigenaar wordt beschouwd als bouwterrein, wordt aangeboden tegen een prijs van f 4 per M2. totaal dus f 260. B. en W. stellen voor tot den aankoop van dit perceel te besluiten. VERGOEDING AAN DE GEMEENTE. Bij het gemeentebestuur is ingekomen een schrijven van Gedeputeerde Sta ten, waarin wordt medegedeeld, dat het bedrag, hetwelk naar aanleiding ran art. 1 der wet van 24 Mei 1897 aan deze gemeente behoort te worden uitbetaald, is vastgesteld op f 55.768.32. B. en W stellen den raad voor geen beroep in te stellen. VOOR VERBETERING VAN DEN RIJKSWEG VAN HAARLEM NAAR VELSEN. B. en W. van Velsen stellen den ge meenteraad voor, na onttrekking aan den openbaren dienst tegen den prijs van f 1 te verkocpen aan het Rijk voor de verbetering van den Rijksweg van Haarlem naar Velsen drie perceelen grond, groot resp. 160, 102, en 213 c.A. gelegen aan het Spekkenwegje, den Bie- zenweg en het Groenelaantje. BEVERWIJK. DE DUITSCHE ZANGERS. Het bekende Dubbel-Mannenkwartet „Schubert" uit Essen-Fintrop. dat alhier het vorig jaar met veel succes een con cert gaf in het gebouw der K.S.A. zal, zooals wij onlangs reeds in een kort bericht aankondigden, in de maand Augustus wederom eer. bezoek aan Be verwijk brengen. Het gezelschap, dat uit een 30-tal dames en heeren bestaat, zal Maandag 6 Augustus des n.m. 4 uur in Beverwijk arriveeren. Op denzeifden avond wordt in het gebouw der K.S.A. door het Dubbel- Mannen-kwartet .Schubert" onder di rectie van den heer E. Schiirbusch. een concert gegeven, waarvan het eerste ge deelte gewijd za! zijn aan Schubert. Bovendien worden de zangliefheb bers weer in de gelegenheid gesteld den vermaarden baszanger Willy Witte te hooren. Hij is tegenwoordig als eerste bassist aan het Magdenburger-Staa- theater verbonden. De heer R. Hofmeester, dir. van de Beverwijkschc muziekschool za". «en zanger aan den vleugel begeleiden. Tenslotte zal dc Beverwijksche Hanr.o- niekspel medewerken en het instrumen tale gedeelte van het concert verzor gen. Het groote werk „RitoneUe" met soii van den heer Witte, zal worden uitge voerd. Het gezelschap maakt Dinsdag of Woensdag nog een boottocht naar Mar ken. waarna Donderdags een bezoek wordt gebracht aan de bezienswaardig heden var. Amsterdam, vanwaar de reis naar „der Heimat" weer wordt aange vangen. IJMUIDEN. TOERISTENBOOT VERWACHT. Zondagmorgen omstreeks 5 uur wordt alhier verwacht de toeristenboot „Monte Olivia" (en niet de Monte Sarmienlo") met ongeveer 1200 passagiers, in hoofd zaak Duitschers en Belgen. Te IJmui den zullen nog 200 passagiers aan boord gaan. Een gezelschap van 1000 personen zal Zondagmorgen een uitstapje maken naar Haarlem. Het vaartuig zal Zondagmiddag om streeks 5 uur weer naar zee gaan. IJMUIDEN Lijst van onbestelbar-»- en door ge adresseerde geweigerde brieven en brief- kaaten over de eerste helft der maand Juli 1928. Brie veen, binnenland: Algemeen As surantiekantoor, Arnhem: D. A. de Haan. Rotterdam: G. Jansen, Amster dam: R. Murend. Amsterdam; Wlm Philipsen, Eindhoven? zonder adres. Briefkaarten, binnenland: G. de Graaf. SchiedamA. van Koren. Bever wijk; P. Loos. Helder; J. Praiterholt. Groninger.; Veerman. Amsterdam; Jac. de Vilder. Amsterdam; zonder adres; D. van Beelen, zonde adres. Briefkaarten, buitenland: G. D. Brauwen, Oostende: Maria Hackl&ndcr. Dusseldorf; Aug. Jans. Oostende; Char les Zwertvag. zonder adres. PREDIKBEURTEN ZONDAG 22 JULI EGLISE WALLONNE CHURCH OP ENGLAND Westerkapel, Lcldschcstraat 20 (Eglise réformée evangélique des Pays Bas). 1012 heures; Culte et sermon. Mr. Ch. Ed. Reymond. 8 heures du soir: Culte et sermon. Mr. Ch. Ed. Reymond. Divine service followed by the Holy Communion on Sunday 22nd inst at 2.45 p. m. Chaplain Rev. W. W. Lucas, Am sterdam. DEUTSCHE EVANG. BRÜDER- GEMETNDE Sonntag 22 Juli Vorm. 10 uhr: Pfarrer P. Holland, Deutsche Predigt. Nam. 8 uur: Evangelisatiesamenkomst Spreker de heer Van ZUL van Zand- voort. Medewerking van Dubbel kwartet. GEREFORMEERDE KERK KLOPPERSINGELKERK (Kloppersingel) Nam. 5 uur: Ds. J. W Siertsema. Nam. 5 uur Ds. B. v. d. Werff van Am sterdam West. WILHELMINAKERK Ged. Oude Gracht V.m. 10 uur: Ds B. v. d. Werff. Nam. 5 uur: Ds. W. Steunenberg van Katendrechï. Hulpkerk Jacob Geels (raat 9 V.m. 10 uur: Ds. W. Steunenberg. V.m. 10 uur: Ds. J. W. Siertsema. CHR. I" KriRK (Raaks) V.m 10 uur: Ds. Bijleveld. Nam. 5.30 uur: Ds BUleveld. NOORDERKERK (Velserstraat) V.m. 10.30 uur: Ds. G. Posthumus Meijjes, Em. Pred. te Eilecom. Collecte Spreekbeurtenfonds. GEREFORMEERDE KERK Zoiderstraat V,m. 10 uur: Dr. N. D. van Leeuwen, van Harkema-Opeinde. Nam. 5 uur: de heer L. Nieuwpoort. REM GEREF. GEMEENTE V.m. 10.30 uur: Dr. A. H. Haentjens. KERK DER VEREEN. DOOPS GEZINDEN V.m. 10.30 uur: Da. A. J van den Ban Doopsgez. predikante te Stavoren c.a. EVANG. LÜTH. KERK. v.m. 10.30 uur: Ds. D. Drijver. On derwerp: Na vijfeen twintig jaar. Zondagsschool vacantie. JANSKERK Ilaarl. Jeugdkcrk voor ouderen. Geen opgave ontvangen. BAPTISTEN-GEMEENTE Bakenessergracht 65 V.m. 10 uur: Ds. J. v. d. Schors. On derwerp: „Behouden, doch als door vuur". 1 Kor. 3:15. Nam. 6 uur: Ds. J. v. d. Schors. On derwerp: ..Kan verborgen geloof wel echt zijn?" Luk. 8:47. Dinsdagavond 8 uur: Bidstond. LEGER DES HEILS Schagchelstraat 26 V.m. 7 uur: Bidstond. V.m. 10 uur: Heiligingsdienst. Nam. 4 uur: Openluchtmeeting in den Hout. Nam. 7.30 uur: Heilssamenkomst Maandag nam. 2 uur: Gezinsbond mee. ting. Dinsdag nam. 8 uur: Soldatenmee- ting. Woensdag nam. 7.30 uur: Groote Pad- vindsters demonstratie op :1e Botermarkt Donderdag nam. 8 uur: Heiligings meeting. Zaterdag, nam. 7.30 uur: Bidstond. Nam. 8 uur: Straatzang. KERK VAN JEZUS CHRISTUS VAN DE HEILIGEN DER LAATSTE DAGEN Vergaderingen worden gehouden Gra- vinnesteeg 8roo<L Eiken Zondagavond om 8 uur. Geen eollecte Toegang vrij VEREEN VAN VRIJZ HERVORMDEN (In het Gebouw van den Protestanten bond) Jacobstraat V.m. 10.30 uur: Ds. Mr. J. J. N. ZiUin- ger Molenaar, Ned. Herv. Pred. te War- menhuizen. BAPTISTEN'-GEMEENTE Lokaal Parklaan 21. Nam. 5 uur: de heer A. de Jong. Met medewerking van het Zangkoor Dinsdagavond 8 uur: Bidstond. Lokaal Lange Wijngaardstr. 28 Nam- 8 uur: Openbare Samenkomst v. Jongelieden. Leider de neer A. de Jong. Parklaan 21 V m. 10 uur: Samenkomst voor Kin deren Gods (Broodbreken). BIJEENKOMSTEN TOT GEESTELIJKEN OPBOUW die lederen Woensdagavond om 8 uur gehouden worden in het Wijkgebouw Ge dempte Oude Gracht 79. VRIJE EVANG. GEMEENTE Jacobijnestraat 20 Zaterdagavond 8 uur: Openluchtsa- menkomst op het Soendaplein. V.m. 10 en nam. 5.30 uur: de heer v. Essen. Met medewerking van het Zangkoor. 12 uur: Zondagsschool. Woensdagavond 8 uur: Bidstond en Bijbe'.bespreking in de Benviljoenstraat 56, Haarlem-Noord. Donderdagavond 8 uur: Naaikrans. VEREEN VAN SPIRITISTEN „HARMONIA" Remonstrantenhuis Wilhelm In astraat 22 Geen opgave ontvangen. OPENLUCHTSAMENKOMST Dinsdag 24 Juli nam. 8 uur. te Zwa- i nenburg (Lindelaan). Sprekers de hee ren J. Roggeveen er. J. Sr.oeks, J INGEZONDEN MEDEDEELINGEN at 60 Cent» per regel- bij Wielrijden en een door de Zon verbrande Huid, Schrijnen en Smet ten, verzacht cn geneest men met Doo» 30. 60. Tnbe 80 ct. PINK STER G EMEENTB Gebouw ..Immanuel" Nieuw* Kruisstraat 14 V.m. 10 uur: Openbare Samenkomsten Nam. 6 uur: Openbare Samenkomsten Donderdagavond 8 uur: Openbare Sa menkomsten. VRIJE KATHOLIEKE KERK Popellaan. Kinhclrapark. V.m. 10.30 uur: H. Mis. Daarna Genezingsdienst. Woensdag 25 Juli Nam. 8 uur: Vespers en Lof. Zaterdag 28 Juli v.m. 7.30 uur: Stille Mis. OUD-KATHOLIEKE KERK Kokstraat 13. V.m. 10 uur: H. Dienst. VER. „WIE DENKT OVERWINT" Geb. „de Nijverheid", Jansstraat 84. Vjn. 10.30 uur: Lezing. SCHOTEN NED. HERV. GEMEENTE Julianakerk (telefoon voor hard- hoorenden). Vm. 10 uur: Ds. Blauw. Collecte voor het Schulddelglngsfcnds. Tot Zondag 26 Aug. geen Zondags school. CHR. GEREF KERK Floresstrnat V.m. 10 uur: Cand. Ponstein, Epe. Nam. 5.30 uur: Dezelfde. VKREENIGING VAN VRIJZINNIGE PROTESTANTEN AFD. HAARLEM-NOORD NED. PROT. BOND. Hulpgcbouwtje CcramMraat achter remise N. Z. U. T. Geen opgave ontvangen. AERDENHOUT RELIGIEUZE KRING Geen dienst. BLOEMEND AAL NED HERV. GEMEENTE Zaterdag 21 Juli Nam. 9 uur: WUdmgsstond in de Con sistoriekamer. V.m. 10 uur: Ds. J. C. van DUk. Heilig Avondmaal JEUGDDIENST IN M ARAN AT HA Geen dienst- NEDERL. PROTESTANTENBOND Geen opgave ontvangen. OVERVEEN (Kerk Ramplaan) V.m. 10 uur: de heer A. van Dijk, Oud- Zendeling, Heemstede. HALFWEG NED HERV. GEMEENTE V.m. 10 uur: de heer A. C. Brörena; Evangelist te VUfhuizen. SPAARNDAM NED HERV KERK V.m. 10 uur: Ds. A. Snethlage. EVANGELISATIE V.m. 10 uur: de heer II. dc Wachter, van Bcverwyk. HEEMSTEDE NED. HERV KERK V.m. 10 uur: Dr. Korff. KAPEL NIEUW VREDENHOP Joh. v. Oldenbarncveldslaan V.m. 10.30 uur: de heer Fritsche Cand. tot den H. Dienst. In beide diensten collecte voor de Inw- Zending. GEREFORMEERDE KERK V.m. 10 uur: Ds. Hanensteln v. Amster dam. Nam. 5 uur: Dr. J, H. Bavinck. SANTPOORT NED. HETtV. KERK V.m. 10 uur: Prof. Dr. O. A. van den Bergh van Eysinga. NED. HERV. EVANGELISATIE V.m. 10 uur: de heer Jac. dc Graaff, van Amsterdam. BENNEBROEK NED. HERV. KERK V.m. 10 uur: Ds. Lekkerkerkcr. NED, PROT. BOND Afd. Heemstede—Benncbrock nn.LEGOM NED. HERV. KERK Geen opgave ontvangen. GEREP. KERK CHR GEREF KERK NED. PROT. BOND. Geen opgave ontvangen, ZANDVOORT NED. HERV KERK GEREF. KERK Julianawcg (binnen het verband.) V.m, 10 en nam. 5 uur: de heer D. J. de Groot, beroepen pred. te Woudsend. GEREFORMEERDE KERK Brederodestraat V.m. 10 uur: Ds. H. C. v. d Brin) Voorber. H. Avondmaal. Nam. 7 uur: Dr. N. D. van Leeuwen, Pred. te Harkema-Opeinde. ZANDVOORTSCHE KRING GODSDIENSTIG LEVEN V.m. 10.30 uur: Mr. Hein Wlllemsen. BEVERWIJK DOOPSGEZ. GEMEENTB V.m. 10 uur: Ds. J. D van Calcar. Met medewerking van het Zangkoor. VEREENIGING VAN VRIJZINNIO HERVORMDEN V.m. 10 uur; Ds. K. A. Beversluis, Herv. Pred. te Zutphen. IJMUIDEN DOOPSGEZ. GEM. AFD. PROT. BOND V.m. 10.30 uur: Ds. H. Westra. van Alkmaar. HAARLEMMERMEER NED HERV KERK. Hoofddorp: V.m. 10 uur: Ds. Briét te Heemstede. Lijnden: V.m. 10 uur: de heer P. v. d. Berg Aa'.smecrderwcg: V.m. 10 uur: de heer J. Kroon. VUfhuizen: V.m. 10 uur: de heer L. v. d. Meer te Noordwijk. Ntcuw-Vennep: V.m. 10 uur: Ds. HovU van Wijk aan I Zee. Nim. 1 uur: Ds. van RMuwi)ï van i Amsterdam,

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 7