HANDELSBLAD HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 27 JULI 1928 ZANDVOORT. GEMEENTERAAD Verlies bij het gemeentelijk woningbedrijf Uitvoerig on- derwysdebatde voorstellen van de meerderheid en van de minderheid van B. en W. aan gehouden. De straatbelas ting gehandhaafd. Dit jaar nog geen sehooltandarts. Wethouder Padt: „We zitten hier financieel aan den grond!" Burgemeester van Al phen: „De financieele toe stand te Zandvoort is pre cair". Gewijzigde bepaling voor het baden te Zandvoort. De heer A. J. van der Waals, te Zandvoort, tot hoofd van school A benoemd. Openbare vergadering van den ge meenteraad van Zandvoort op Donder dag 26 Juli, des avonds half acht. Voorzatter: de heer H. van Alphen, burgemeester. By het begin der zitting zUn afwezig, de leden Gunters, Molenaar en Termes, De gemeentesecretaris, de lieer Jelle- ma, is nog steeds ongesteld. Ingekomen stukken. De commissie, die benoemd is om de huren van de gemeentewoningen te herzien, heeft rapport uitgebracht. Het woningbedrijf heeft, in de laatste drie jaren een verlies geleden van 2350 per jaar. De commissie adviseert nu, de be woners zelf het geld voor de waterlei ding te laten betalen: het verbod van onderverhuren op te heffen en de we ningen aan de Marisstraat. den Paral lelweg en de Zandvoortschelaan in huurkoop uit te geven. "De heer Siegers wenscht een uit spraak van den raad omtrent dit laat ste. De heer F o r r e r stelt aanhouding voor, evenals B. en W., die den tyd daarvoor nog niet rijp achten. De heer Molenaar komt ter vergade ring. De heer Geers komt er tegen op, dat dit rapport van een door den raai benoemde commissie voorloopig op zy wordt gelegd. Het komt hem voor, dat de commissie haar tijd beter had kun nen besteden Wethouder Zwaan acht het logisch dat de commissie met haar voorstellen is gekomen. De nadeelen moeten wor den weggenomen. De heer Druyf bestrijdt het rapport er. de heer Molenaar is er tegen om het verbod van onderverhuur op te hef fen. Daarvoor heeft de gemeente inder tijd de arbeiderswoningen niet doen bouwen. De heer Ter mes komt ter vergade ring. De twee eerste voorstellen der com missie worden aangenomen; het laatste wordt aangehouden. Verbouw School C en andere onderwijszaken. B »n W. stellen voor de U.L.O.-sohool welke thans gevestigd is aan den Hooge- weg over te brengen naar het schoolge bouw aan den Parallelweg. In verband hiermede moet dit schoolgebouw uitge breid worden, waarvoor een crediet ge vraagd wordt van 8000. Tevens wordt voorgesteld school A voor bewaarschool te gebruiken en aan de gebouwen waarin thans de bewaar school gevestigd is een andere bestem ming te geven. De heer Padt die de minderheid vormt, wil de U.L.O.-school aan den Hoogcwcg laten en de bewaarschool verbouwen. De commissie van bijstand van P. W. heeft zich in verband met den finan- cieelcn toestand der gemeente tegen de ze verbouwing uitgesproken. B. en W. merken verder op, dat wil men de U.L.O. school aan den Hoogeweg houden men dezen weg ter plaatse van een geruischloos wegdek moet voorzien omdat het drukke verkeer storend op het onderwijs werkt. De kosten hiervan zijn 3500. De heer Padt verdedigt uitvoerig zün standpunt. Hij komt er sterk tegen op, bezuinigingen te verkrijgen ten nadeele van het onderwijs. Dit acht hij voor Zandvoort een hopelooze situatie. Toch acht hij de critiek op het onderwijs in Zandvoort onrechtvaardig. Het, m. u. 1. onderwijs, dat in het afgeloopen jaar zulke gunstige resultaten heeft opgele verd, zal verontrust worden. Wanneer deze voorstellen worden aangenomen, dan is er volgens hem niet de minste kans meer op uitbreiding. Men gaat er een hoogst bedenkelijken kant mee uit. Spreker vreest, dat sommige inwoners, aan wie dit begint te vervelen, er toe zulten overgaan om een particuliere neutrale school te stichten met de na- deelige financieele gevolgen daarvan. De raad aal dan niet anders kunnen doen dan gelden voor die nieuwe school te voteeren De heer Molenaar: „Er ztfn geen centen!" De heer Padt, voortgaande, merkt op. dat die centen dan toch gevonden zullen moeten worden. In de voorstellen van de meerderheid van B. en W. ziet spreker ook een soort ongeloof tegen de openbare school; men wil de openbare school dupeeren en daartegen zal hy vechten zoolang hy kan. Den heer Molenaar kunnen de voorstellen zoowel van de meerderheid ais van de minderheid van B. en W. niet bevredigen. Ook hij wil het onderwijs niet verslechteren; daarom stelt hy voor. deze voorstellen voorloopig tot 1629 uit te stellen, ook omda: er belangxyke voorstellen van de regeerir.g te wach ten zyn. De heer Fraenkel wenscht een commissie benoemd te zien. die dit ne telige vraagstuk terdege zal onderzoe ken. Een goede oplossing acht hy ook het stichten van een nieuwe bewaar school, geheel naar de eischen des tyds ingericht. Spreker dient in dezen geest een motie in. De heer F or r er is het eens met wethouder Padt, dat geen bezuiniging verkregen mag worden als dit voor het onderwys nadeelig is. Men mag op on derwijsgebied in dezen tiid niet een stap achteruit, maar vooruit doen Hier komt volgens hem aan de orde een verslechte ring van het openbaar onderwys. Spre ker hoopt dan ook. dat de raad het voorstel van óe minderheid van B. en W. zal steunen. Ook aan den heer For- rer is het bekend dat een groot deel der Zandvoortsche bevolking er genoeg van heeft. Als de raad het voorstel van de meerderheid aanneemt, dan zullen die ontevreden ingezetenen stellig hun voornemen uitvoeren om hier een nieu we particuliere neutrale school te stich ten, waartegen spreker den raad met nadruk waarschuwt. Spreker is niet te gen den wensch van den heer Molenaar om de voorstellen aan te houden, maar het voorbereidend onderwijs mag hier van niet de dupe worden. Dit laatste is tot nog toe in Zandvoort zeer slecht. De heer Siegers ziet het gevaar voor het openbaar onderwijs nog niet zoo in. Wel heeft hy in Zandvoort een ander geluid gehoord, namelijk de roep cm verlaging van belasting. Spreker acht het dus, lettende op de naderende voorstellen van de Regeering. verstan dig om de voorstellen van B. en W. aan te houden, want hy vreest, dot de ge meente dan voor groote uitgaven zal ko men te staan. De heer Druyf vereenigt zich met de woorden van den heer Fraenkel. Wethouder Padt voert in tweede in stantie het woord. Hij kan zich wel met den gedachtengang van den heer Fraen kel vereenigen. Wat de voorbereidende school betreft, merkt hij echter op. dat er haast by de zaak is. Men mag geen lot op de toekomst nemen, als de zeker heid van het heden aanwezig is. De heer Geers herinnert er aan. dat meermalen de wensch is geuit, dat het onderwijs van Zandvoort tot rust moet komen, Als men nu weer zulk een groo te reorganisatie op touw zet. dan zal dit aan de rust van het onderwijs niet be vorderlik zyn. Omdat men in alle op zichten moet bezuinigen, mag men deze voorstellen niet aannemen. De belastin gen zullen stellig verhoogd worden. Spreker vraagt den heer Fraenkel met nadruk. zUn motie in te trekken, en adviseert den raad. het voorstel tot aan houding van den heer Molenaar aan te nemen. De heer Ter mes bepleit ook bezui niging. De motie-Fraenkel wordt nu in stem ming gebracht en met 10 tegen 2 stem men verworpen. Thans komt in stemming het voorstel- Molenaar tot aanhouding. De heer Forrer dient hierop een amendement in, namelijk om wel te be sluiten tot verbouw van de bewaar school. Dit voorstel wordt verworpen met 7 tegen 3 stemmen (Bij deze stemming hadden de heeren Fraenkel en Druif de vergaderzaal verlaten; na de stemming keerden ze terug. Het voorstel-Molenaar tot. aanhou ding van alle voorstellen wordt, nu aan genomen zonder hoofdelijke stemming. De straatbelasting. De heeren Druyf en Fraenkel stellen voor de straatbelasting weer in te trekken. B. en W. adviseeren om dit voorstel niet aan te nemen omdat bij de be grooting op deze gelden gerekend is. De heer Druyf licht zijn voorstel toe. De heer Molenaar voorspelt den heeren Druif en Fraenkel succes met hun voorstel als ze het bii de volgende begrooting indienen. Hy geeft hun dus in overweging hun voorstel thans in te trekken. De heer Druyf trekt het voorstel in De sehooltandarts. B. en W. stellen voor de aanstelling van een sehooltandarts voor een jaar uit te stellen, in verband met den finan- cieelen toestand der gemeente. De heer Fraenkel ontraadt met klem aanneming van dit voorstel. Het kost maar een paar honderd gulden, -waarvoor men een groote sociale verbe tering krygt. Wethouder Padt vindt het Jammer te moeten spreken zooals het moet. Hij wil gaarne sociale maatregelen nemen, maar de financieele toestand van de gemeente laat het nu eenmaal niet toe „We zitten hier financieel aan den grond", zegt spreker. Bezuiniging is de eenige reden waarom hij tegen het verzoek van den heer Fraenkel is. De Voorzitter acht den finan- cieelen toestand in Zandvoort eveneens precair; daarom ontraadt ook hU het voorstel ran den heer Fraenkel. De heer Elfers stelt B. en W. voor. de zaak voor één jaar aan te houden. Aldus geamendeerd wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Het baden te Zandvoort. B. en W. stellen voor, om art. 114 der Politieverordening zoodanig te wijzigen, dat het verboden zal zijn, zonder ge bruik van de badkoetsjes te maken, te baden tusschen 350 Meter ten noorden van paal 68 en 300 Meter ten Zuiden van paal 64. Het ontduiken van de re geling wordt daardoor onmogelyk ge maakt. De Voorzitter licht dit voorstel toe. Hy herinnert er aan. dat rale per sonen met een regenjas of badmantel omgeslagen naar het verpachte strand gaan. daar dit kleedingstuk aan een kennis geven en dan gaan zwemmen of baden, teneinde de kosten van een bad kaartje en -koetsje uit te sparen. Onder hen zyn ook welgestelden. Dit heeft spreker aanleiding gegeevn om dit voor stel in te dienen, omdat men 's morgens reeds voor dertig cent een bad kan ne men. De heer Fraenkel zal tegen het voorstel van B. en W. stemmen. Wel wil hij de bad-exploitanten dwingen, maat regelen te nemen, dat het soms twee uur lang wachten op zyn beurt om te baden niet meer kan voorkomen. Hij vindt het zeer begrijpelijk, dat de men» schen dan buiten de badinrichtingen om een bad gaan nemen. Die politiever ordeningen acht spreker uit den booze. want op die manier zouden de men schen zelfs bang worden om in Zand voor' adem te halen. Het voorstel ran B. en W. wordt aan genomen met 10 tegen 2 stemmen. Aan mej. C. A. Polak wordt op haar verzoek eervol ontslag verleend als schoolarts aan school D met ingang van 1 September en met dank voor de aan de gemeente bewezen diensten Aan de orde komt het voorstel van B. en W. tot benoeming van een hoofd van school A. De heer Siegers vraagt aan B. en W., om deze voordracht in te trekken omdat hy het in het belang van deze school acht, als daar een hoofd komt in het bezit van de akte Wiskunde. Ook de heer Molenaar heeft om deze redenen bezwaar tegen de voor dracht. Wethouder Padt verdedigt het voor stel -van B. en W. Hy vindt het püniyk om in het openbaar over ceze zaak te spreken. Een onderwyzer met veel akter. acht hfj niet alfyd het best. B. en W. hebben dit voorste! met groo'.en ernst ingediend. Tot hoofd van deze school wordt met tegen 4 stemmen benoemd de heer A. J. van der Waals, te Zandvoort, No 3 van de alphabetische voordracht. Het voorstel var. B. en W., om mej. H. J. Bekker als onderwijzeres van school C naar school B ever te plaatsen, zal op voorstel van den heer Molenaar aan het eind van de vergadering in een ge heim-: zitting besproken worden. Wethouder Padt merkt nog even op. dat dit overplaatsen geen disqualifioatie zou betcekenen. Na een uitvoerige discussie wordt be sloten, aan den heer J. v. d. Bos kennlr te geven, dat de gemeente bereid is eer. gedeelte grond aar. de Piet Heinstraat tegen den halven prys aan te koopen. De heer Termes verlaat de verga dering. Uitbreiding Badhuis. De heeren Druyf en Fraenkel stellen voor, het gemeentelijk Badhuis uit te breiden met vUf cellen voor douchebaden en twee voor kuipbaden. B. en W. adviseeren dit voorstel niet aan te nemen wegens den ongunstigen financieelen toestand der gemeente. Het voorstel van de heeren Druyf en Fraenkel wordt verworpen met 8 tegen 3 stemmen. Wegens het vergevorderde uur worden de overige agendapunten aangehouden. Rondvraag. De heer Druyf vraagt, of het B en W. bekend is dat vele minderjarige kin deren in winkels werkzaam zijn. Den Voorzitter is dit niet be kend. Hij vraagt den heer Druyf hem speciale gevallen te noemen. De heer Geers keurt het af dat in de Dr. Metzgerstraat een draaimolen is c jplaatst. De Voorzitter antwoordt, dat het hier een vermakelykheid voor kinderen geldt, die op particulier terrein staat. Hy had geen reden om dit niet toe te staan Te kwart voor twaalf wordt de ver gadering gesloten. De raad gaat dan nog in geheime zit ting. BLOEMENDAAL. GEMEENTERAAD Watervoorziening van Vogelen zang. Geen wijziging in de re geling er van. De gemeente als geldschietster. Verbete ring Brederodeweg. Donderdagmiddag kwam de raad bij een onder voorzitterschap van den heer Laan. De heeren Kremer en Hogenbirk waren niet aanwezig. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van het personeel, werkzaam by de topekabewerking' om een toelage per dag. wegens het derven van extra ver diensten voor overwerk. Op voorstel van B. en W. werd besloten een toelage van 0.50 per dag toe te kennen. Aan de orde kwam de watervoorziening van Vogelenzang. B. en W. stelden voor geen wyziging te brengen in de regeling der watervoor ziening. naar die tot heden voor Voge lenzang go'.d De voorzitter die het voorstel van B. en W nader toelicht, noemt de Vo gelzangers „gladzakken" die weliswaar meer voor het water dan de andere in gezetenen der gemeente moeten betalen, maar die r.iet zeggen, dat zy voor net gis minder dan die andere ingezetenen moe- ten oetalen. Naar de meening van spr. kan hun niet een toeslag worden ver leend en het gaat ook niet hun van wa ter te voorzien uit de Bloemendaalsche waterleiding. De conclusie is, dat de menschen kun nen tevreden zyn, daar ze zooveel min der voor het gas moeten betalen, wat op weegt tegen het Iets meer dat ze voor het water moeten betalen. De heer S c h u 1 z juicht het toe. dat B. en W. de zaak van alle kanten heb ben bezien en er een ernstige studie van gemaakt. Maar met de conclusie van B. en W. is spr. 't niet eens. Er is geen wa ter van Bloemendaal uit aan deze men schen geleverd om de hooge kosten die daaraan zyn verbonden. Had men dat gedaan dan hadden de Bloemendalers aanmerkelijk meer voor het water dan nu moeten betalen. Nu te Bloemendaal de prys van het water lager is geworden is de vraag van de Vogelzangers een rechtvaardige. Het is waar. te gaan leveren uit de Bloe mendaalsche waterleiding, gaat niet. dat is een veel te moeiiyke en een te dure exploitatie. Maar men zou den menschen te Vogelenzang een toeslag kunnen gaar. verleenen. Indien dat nooaig is, dan zou den te Vogelenzang watermeters kunnen worden geplaatst. Het waterleidingbe- dryf staat er wel dusdanig voor dat een dergeiyke financieele last aan dat bedryf kan worden opgelegd. Indien dat te eeniger tyd niet meer zou kunnen, dan zou in dat geval de toelage moeten ver vallen. De heer N u y e n s is van meening. dat de gemeente van nalatigheid is te be schuldigen. De gemeente had indertyd met de gemeente Amsterdam een con tract moeten sluiten voor levering van water aan Vogelenzang. De voorzitter antwoordt dat de gemeente niet in verzuim is. Voor de ge meente was het voordeeliger om Vogelen zang van water te laten voorzien door het Provinciaal waterleidingbedryf. Aan het verleenen van een toeslag is een moeilijkheid verborden. Men kar. niet een toeslag gaan geven aan hen. die daar niet voor in aanmerking komen. Tenslotte zegt spr. dat hy wel eens aan den heer Oldenborch wil gaan vragen den prys van het water te gaan verlagen voor de minder gesitueerden. De heer Prinsenberg doet opmer ken dat niet dient te worden vergeten dat ingezetenen wonende te Bloemendaal een aansluitlngsrecht en aansluitings- kosten moeten betalen, wat men te Vo gelenzang niet behoeft te deen. Uit bei de rechten komt voor een groot deel de winst van het waterleidingbedryf. Na nog eenige bespreking wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 94 stemmen, die der leden Scbulz. Nuyens, Noorman en Verdegaal. Onder de nagekomen stukken was een adres van de Vereen:-ing voor Jeugd werk om een renteloos voorschot van 20.000 voor de stichting van eer. ge bouw. De vereenig ing heef: voor dat ge bouw een stuk grond cadeau gekregen er. zelf reeds voor het gebouw een bedrag van 17 0119 bijeengebracht. De voorzitter die een voorstel van B. en W. toelicht om het voorschot te verleenen onder de voorwaarde dat per jaar 650 wordt afgelost, zegt daarbij dat in het gebouw onder meer zullen komen een vergaderzaal voor 300 perso nen en 8 douchebaden. Na eenige ge- dachtenwisseling wordt besloten het voorschot te verleenen onder hypothecair verband. Dit besluit viel met 103 stem men. Op verzoek wordt verleend eervol ont slag aan den heer P. Blankevoort als lid der Commissie van Toezicht op het L. O. Onderwijs. By het volgende agendapunt la. be noeming van een onderwijzeres aan school C vraagt ce heer S c h u 1 z of het hoofd der school wel zelfstandig een voordracht inzond. Aan spr. is medege deeld. dat op een ouderavond de heer Tinholt zich zou hebben uitgelaten, dat hU een voordracht had ingezonden na overleg met den inspecteur voor het L.O, en dat het zoo was dat de inspecteur fertelyk de voordracht had gemaakt. De voorzitter antwoordt dat B. en W. den heer Tinholt eens by zich zul len vragen en dat indien het inderdaad waar is, dat feitelyk de inspecteur de voordracht opmaakte, dan de heer Tin holt daarover zal worden onderhouden. Inmiddels adviseert spr. nu tot de be noeming over te gaan. Onder gelach van den raad zegt spr.. dat nummer één der voordracht is eer. „vroolyke. gezonde en gezellige meid". Met algemeene stemmen wordt be noemd nummer één van de voordracht mej. I. Brinkman van Enschedé. Benoemd wordt met algemeene stem men tot onderwijzer aan school D de heer J. Buys Jr. te Roermond. Aangenomen worden de voorstellen van B e - W.: tot toekenning van vergoedingen over 1927 ingevolge art. 100 der L.O. wet aan besturen van eenige byzondere scholen; tot verleening ran een crediet voor aanschaffing van schoolmeiibelen en aanstelling van een tydeiyke leerkracht in verband met het ingebruik nemen van het gymnastieklokaal aan school O als klasse-lokaal tot verleening van medewerking inzake beschikbaarstelling van gelden voor stichting eener school van de .Haarlem se he Buitenschool"; tot verleening van medewerking vol gens art- 72 der L. O. wet inzake be schikbaarstelling -van schoolmeubeien voor de R.K. Jongensschool te Overveen en de R.K. Meisjesschool te Overveen. Verbetering van den Mili- tairenweg. By het voorstel van B. en W. tot over neming van gronden van de provincie Noord-Holland, ter verbetering van den Militairenweg, zegt de voorzitter, dat de andere eigenaren van gronden aan dien weg door B. en W. tot een con ferentie zyn genoodigd. Echter alle hee ren hebben geweigerd te komen. Het is nu maar het beste, oordeelt spr., te wachten totdat de heeren in een mildere stemming gekomen zyn. Laat de Raad nu dit voorstel aannemen. By het voorstel van B. en W. ter zake ran aankoop van grond aan den Brede rodeweg doet de voorzitter opmer ken, dat de onderhandelingen met het Provinciaal Bestuur tot het in handen krijgen van gronden tot een goed resul taat hebben geleid. Er kan dan gemaakt worden een weg van 14 Meter breed met een ryweg van 6 meter. Het is wel jam mer dat het Plantsoen zal moeten ver dwijnen. doch aan weerskanten van den weg zullen boomen komen. Er wordt ver der gemaakt een voetpad en een fiets pad. Bedoeling is dat de grond die nu wordt voorgesteld aan te koopen zal dienen tot rond ruiling met het Provinciaal Bestuur. Er zal dan een mooie weg kunnen ko men en men zal tegen ongelukken zyn geray waard. Spr. vraagt opdracht voor B. en W. tot het aangaan van een regeling ter zake van ruiling van grond met het Provin ciaal Bestuur. Hét voorstel van B. en W. wordt aan genomen en de gevraagde opdracht wordt verleend. Goedgekeurd worden de voorstellen van B. en W. ter zake van uitgifte m erfpacht ran een terreintje ln het Bloe mendaalsche Bosch aan het P. E. N. en tot het verleenen van een crediet voor de stichting van een clubhuisje ten behoe ve der voetbalvereeniging B. V. C.. ..Bloemendaal'. Naar aanleiding van Ingekomen be zwaren zullen B. en W. prae-advies uit brengen over de uitbreidingsplannen voor Rhynegom, voor de terreinen gelegen tusschen der. spoorweg Haarlem. Over year. en de Kleverlaan. en voor eer. ter rein gelegen aar. den Johan Verhuist weg en de Alb. Thjjmlaan- Op verzoeken tot ontheffing van be palingen der Bouwverordening wordt beschikt volgens het advies van B.en W. Voorloopig wordt goedgekeurd het plan tot onteigening van grond tot afron ding van den hoek Jullanalaan en Bloe mend aalscheweg. By de Rondvraag klaagt de heer Dorhout Mees er over dat zoovele fletsrUders niet ryden op de fietspaden. Het blikt dat dienaangaande niet een dwingende bepaling is voor te schrijven. Er is echter een wet te wachten <Le be paalt dat op de gewone wegen niet door fietsrijders mag gereden warden. Naar aanleiding van eer. opmerking van den heer Luden «egt de voor zitter dat er geen bezwaar Is ln de zen zich eens tot de regeering te gaar. wenden. De heer De Clercq merkt op dat de gemeente Amsterdam voornemens is vlak by het Naakienveld een kanaal te gaan graven ten behoeve van de water leiding. De voorzitter zegt. toe te zullen pogen dat dit kanaal wat verder wordt gemaakt. 'Tenslotte brengt de heer D e C1 e r c q hulde aan het college ran B. en W. om dat de wegen en de plantsoenen in de gemeente er zoo mooi uitzien. SCHEEPSBERICHTEN Algorab 25 Juli v Victoria (Brass.). Buenos Ayres n. Rotterdam. Albireo 24 Juli te Port Harcourt v. Amsterdam. Almelo 24 Juli te Valparaiso van Oor ral. Boscoop 24 Juli v. Tocopilla n. Guaya quil. Breda 26 Juli v. Amsterdam n. Cu racao. Borneo 26 Juli v. Amsterdam n. Ba tavia. Grootend ijk. 25 Juli te Londen, Paci- fickust n. Rotterdam. Heemskerk 25 Juli Zanzibar n. Tanga. Indrapoera 26 Juli te Southampton, Rotterdam n. Batavia. Juno 25 Juli v. Amba n. Santa Marta J. P. Coen p. 24 Juli Gibraltar, Bata via n. Amsterdam. Moerdyk 25 Juli te Los Angeles, Pa- clflckust n. Rotterdam. Montferland 26 Juli te Amsterdam v. Buenos Ayres. Oranla 25 Juli 9 u. van Lissabon. Buenos Ayres n. Amsterdam. Oberon 26 Juli te Amsterdam v. Bris tol. Palembang p. 25 Juli Gibraltar, Rot terdam n. Batavia. Prins Frederik Hendrik 25 Juli te New-York v. W.-Indië. Poeldijk 25 Juli v. Buenos Ayres n. Rotterdam. Reggestroom p. 25 Juli Dungeness. Amsterdam n. W.-Afrika. Ridderkerk p. 25 Juli Ferim, Rotter dam n. Bombay. stadsdijk, 24 Juli te Boston, Java n. New-York. Sumatra 25 Juli te Algoabaai v. Rot terdam. Salawati 25 Juli te Bclawan Deli van 'msterdam. Tambora p. 25 Juli Suez. Rotterdam n. Batavia. Tosari p. 25 Juli Suez. New-York n. Batavia. Vesta 25 Juli v. San Domingo n. Pto Oortez. IJstroom 24 Juli te Port Harcourt v. Amsterdam. IJselkerk 25 Juli v. Colombo, Rotter dam n. Br.-Indië. INGEZONDEN MEDEDEELïNGEN a 60 Cent* per regel. Stofzuigerhuis MAERTENS BARTELJORISSTR A AT 16 TELEFOON No. 10756 Verkoop, Verhuur, Inruilen, Rcparatiej INGEZONDEN MEDEDEELÏNGEN a 60 Cents per regel. Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. - - ALLE soorten advertenties worden zonder prysverhooging aangenomen 22 bg het Bijkantoor Handelsblad (Wensing's Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209 RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 28 JULI HILVERSUM, 1060 M. 12.39—2 00 Lunchmuzick door het trio OroeneTcld. 2.00400 Aansluiting van het Thea ter Tuschinsky te Amsterdam. Het thea ter-orkest o.l.v. Max Tak. Dans-orkest „The Ramblers" oi.v. Th. Uden Mas- man en optreden van solisten. 4.09—5.30 Aansluiting van het Groot Internationaal Festival en van den Marschwedstrld door de Hllversumsche Mondaccordeonclub ..Door oefening kennis", in het Hllversumsche Station. Festivalnummers en marechen door de deelnemende Harmonie-, fanfare- en mondaccordeoncorpsen. 6.00—7.45 Concert door het omroep orkest. 8.00 V.A.R.A. Het Vara-kwartetMevr E. Lysen. harpiste. Jaap Stotyn. hobo. Lion Contran, piano. Jo Sternheim. declamatie. Spr. E. Sinoo, seer, ran den Ned. Bouw-arb. Bond. 10.39—11.45 V.AJR A-aansluiting van de Cinema Royal te Amsterdam Orkest oJ.v. Hugo de Groot. HUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. Uitsluitend KR-O.-uitzendlngen. 12.30_i.30 Lunchmuziek door het trio Winkels. 5.30—7.Q0 Gramofoonmuziek. 7 007.30 Tuinbouwholfuurtje door J. v. Roosmalen: Teelt van aardbeien. 7.40—8.15 Lezing door Dr. J. Steln: De Maan. 8.15 Concert. Mej. Sophie D. Catono- pouli. viool. Vicomtesse Adolphe de Nleupoort, zang. M. Roger van de Kerchove, cello. V. v. Bers, tenor. F. Boshart, piano. DAVENTRY. 1600 M- 10 35 Kerkdienst. 1.202.20 Het Carlton Hotel Octet. 3.50 Het Ernest Leggett London octet. E. Chambers, alt. 4.50 Dansmuziek. 5 35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.50 Nleuwsber. 7.05 Fred. Ranalow en Rose HignelL 7.20 Omroep-causerie. 7 35 H. Heyner, bariton. 7.45 Sportcauserie. 8.05 Variëté en een schets „Chea Cupid". 9.20 Nleuwsber. 9 35 Lez.ng: Is it a forgery? 9.50 Nleuwsber. 9.55 Orkestconcert. A. Lllley, sopraaa Orkest. 10.5012 20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 M. 12.50—2.10 Gramofoonmuziek. 4.055.05 Dansmuziek. 8.35 Causerie: L*Eau. 8.5011.20 Concert. Mme. Erza. zang. Mme Radisse, cello. Mile. Mancy, zang. Del. Campo, guitaar. Orkest. LANGENBERG, 469 M. 1.25—2.50 Orkestconcert. 6.207.15 Liederen en balladen. E. Kreiten—Barldo, zangeres. Th. KreLten, plano. 8.35 Vroolijke avond, mot Maria Ney, Ch. K. Roellinghof en W. Bolesko. Daarna tot 1.20 Dansmuziek. Eysoldt- tapeL KöNTGSWUSTERHAUSEN, 1250 M. (ZEESEN) 12.05—5.20 Lezingen. 5 206.20 Orkestconcert. 6.208.05 Lezingen. 8.50 „Der Jongleur", BerHJner klucht van E. Pohl. 10.5012.50 Dansmuziek. HAMBURG. 395 M. 6.20 Concert. Werken van Schumann. 6.20 Orkestconcert. 8.20 Vroolyke avond. Orkest en so listen. Daarna cabaret en dansmuziek tot 11 20. BRUSSEL. 509 M. 5.206.20 Dansmuziek. 7 05 Orkestconcert. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.50 Literatuur. 9.20—10.35 Svmphonlcconcert in de Kurzaal Ostende. NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE VOOR DE KINDEREN 1 Ja, het Is daar beneden een drukte van belang. Het ziet er letterlijk zwart van de mui* zen. Daar heft Labbcrnoekas, de groote olifant, met een plechtige beweging zijn staf omhoog en dat is het sein, dat het feest gaat beginnen. Een geweldig gejuich gaat op en dan weerklinkt het schoonc gezang O, gij groote olifant, olifant, olifant Nu, het feest is nog veel prachtiger dan dat van gisteren. Er wordt gedanst om er groen en geel van te worden. De krijgslieden van Labbcr noekas vliegen door elkaar als kippenveertjes, waar de wind door speelt en het is eenvoudig een mirakel, dat ze telkens weer op hun achter* pootjes terecht komen.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 7