OLYMPISCHE SPELEN De plechtige opening door Prins Hendrik als vertegenwoordiger van H.M. de Koningin Défilé, Redevoeringen, Zang en Eedsaflegging C WWmwmmMXmWm RWRnnininiiiflininiflitiinEniifflniwinifiinfifflffiHüiB^ Hedenmiddag twee inir zou In het nieuwe Olympische Stadion te Amster dam de plechtige opening plaats vinden vm de Spelen dei- IXe Olympiade. Dit zou een gebeurtenis zonder weerga op sportgebied worden, die de plechtigheid tc Parijs, in 1924. ver in de sdhad<uw zou stellen. Amsterdam in feeststemming. Amsterdam was in feeststemming. De vlaggen wapperden, onze driekleur, het Oranje-blanje-bleu, de Olympische ba nier en tallooze vreemde vlaggen sier den de hoofdstad, hier en daar was de stad versierd, o,a, waren de bruggen in do Leidschestraat op kleurige wijze getooid met oranje en groen en over al in het centrum hcersohte een cosmo- polibisch gedoe, als Amsterdam maar zelden kenmerkt; geheelc kudden zwaar bebrilde Amerikanen, korenblonde Fin nen, donkergetiaite Mexicanen. Span jaarden en andere Latijnen, kittige Ja pannertjes en majestueuze Indiërs Van twaalf uur af begon de uittocht raar het Olympisch Stadion; alle taxi's die Amsterdam rijk is, waren te voor schijn gehaald' en nog kwamen de clvauifeurs wagens te kort om de dui zenden naar de arena aan den Amstel- veenschen weg te vervoeren. Tranis waren bepakt en beladen tot er nie mand meer bij kon, maar het goede hu meur -van allen, die een kaart liadden weten te veroveren voor het Stadioai, deed alles gelaten en blijmoedig dragen. Voor de Olympische arena. Op het groote Van Tuyllplein was de ">;!cte reeds vroeg imponeerender dan ooit. De dappere helpers van hoofdin specteur Backer's verkeerspolitie hebben enkele benauwde uren gehad, maar ze hebben hun reputatie, de beste verlteers- regolaars van Europa te zijn, glansrijk gehandhaafd. Te twaalf uur openden zich de poor ten van het Stadion; geleidelijk vulden zich de trotsche tribunes en de offi ciële het laatst. Een geanimeerde .vrmining heersohte in hot Stadion; al len wachtten met intense spanning op de dingen die komen zouden: de ope ning der Spelen van de IXe Olympiade, een plechtigheid, die Nederland in de eerste honderd jaar wel niet meer bin nen zijn grenzen zal mogen aanschou wen! Te lialf twee zouden de Stadion- deuren worden gesloten om buiten de arena vrije gelegenheid te geven voor het opstellen der athleten, die straks zouden defileeren. Prins Hendrik komt. PRINS HENDRIK. Tegen tweeën ongeveer zou het gala rijtuig met vier paarden bespannen, het Stadion bereiken. Inzittenden zijn Z. K, H. prins Hendrik, die als vertegenwoor diger van. H. M. de Koningin de Spelen zou openen en die vloe-admiraal Bau- duin, adjudant-generaal van de Ko ningin en dhef van Haar Militaire Huis, die by deze gelegenheid aan den Prins is toegevoegd. Het galarijtuig zou voorafgegaan wor den door een met twee paarden bespan nen hofrijtulg. waarin de kamerheer- ceremoniemeester der Koningin, baron Van Hardenbroek van Boekhorst Daarvoor zouden de rijtuigen rijden van den hoofdcommissaris der Amster- damsche politie, den heer A. J. Mar- cusse en vaai den burgemeester van Am sterdam W. de Vlugt, in ambtscostiuun. Achter liet galarijtuig zouden de beide adjudanten van den Prins, majoor Jhr. Laman Trip en luitenant ter zee le kl. Termij telen, volgen. De stoet zou over het Van Tuyllplein vla', de monumentale middenpoort den ingang der koninkiyke loge bereiken. Daar zouden de leden van heb Interna tionaal Olympisch Comité en van het Nederlamdsch Olympisch Comité, die door hun resp. presidenten, graaf de Bail- let Latour en rar. A. baron Schimmel- penninck van der Oye aan Prins Hen drik zouden worden voorgesteld, waarna 2, K. H. naar boven zou worden geleid, naar de met taypijtcn en planten ver sierde Koninklijke loge.. Dan zou een oogenblik Jsomen, dat (Steeds weer ontroert. Het Wilhelmus. Nadat de koninkiyke standaard ge- heschen is zou de muziek en het zang koor der 1200 onder leiding van Fred, J. Roeske ons mooie volkslied inzetten. In het Stadion zou een stemming heer- schen als nooit te voren. Terwijl de muziek nog zal naklinken, zou de Marathonpoort voor de deelne mers aan de Spelen- der IXe Olympiade worden geopend, waarna het défilé zou beginnen. Défilé der deelnemers. De optocht zou als volgt worden sa mengesteld: Voorop komt de Grieksche groep als een hulde aan het land van oorsprong der Olympische Spelen en geheel achter aan komt Nederland, die zich als gast heer geroepen voelt om de bescheiden laatste plaats in te nemen. Tusschen Griekenland en Nederland stellen de an dere landen zich op, alphabetisch volgens de Nederlandsohe taal en dus niet zoo- als in St. Moritz by de winterspelen, al phabetisch volgens de Fransche taal. Argentinië volgt dus op Griekenland, de voetballers uit liet Z uid - Amerikaanse he zilverland zyn al lang weer huiswaarts. Australië komt met den zwemkampioen Charlton in de eerste gelederen, waar achter België met eenige ook in ons land bekende figuren, de Britsch-Indiërs, zon der hockey'ers helaas, de kleine Bulgaar- sche groep en vele tientallen sportmen- schen uit Canada. Chili en Cuba vormen slechts kleine gToepen, Denemarken is heel wat grooter en dan komt het massale Dui'tsche leger in volle vredesuitrusting. Het is anders niet gemakkelyk om de deelnemers te herkennen in hun unifor men. Egypte met eenige neger-deelnemers en Estland volgen. Dan: Finland byna honderd man. Overal zou men zoeken naar Nurmi, den super-ahleet, dien men in Nederland nog nimmer heeft gezien, maar die toch al een bekende figuur is geworden van de tallooze foto's en teeke- ningen. Veel liever was hy misschien er gens op zijn eentje aan het trainen ge bleven om zyn ouden vorm weer terug te krijgen. Ritola en Fentilaa. eveneens dragers van een Olympischen eeretitel, zouden imet hem in de Finsche gelederen loo- pen. Frankrijk brengt heel wat deelnemers in dezen stoet, maar het wordt over troffen door de vlak daarachter gaande groep van Groot-Brittannië. Engeland, het sportland by uitnemendheid, stelt er prijs pp om bij deze gelegenheid een grootschen indruk te maken. Een klein groepje volgt: Haïti. By Hongarye zou men de schermers en zwemmer als welbekenden in het inter nationale sportleven zien. Ierland brengt geen bekenden: slechts eenige athleten, zwemmers, wielrenners en boksers ver tegenwoordigen den Ierschen vrijstaat. Dan een machtige groep: Italië. Hier zou men ook voetballers (de Italianen toch zyn de eenige pryswinnaars van het Olympische voebbaltournooi die zich nog in Europa bevinden) zien. Een ge heel andere natie volgt: Japan met meest kleine kwieke kereltjes, die als twee druppels water op elkaar lyken on eenige even kleine en even kwieke sportvrouwtjes. Letland en Littauen, de twee staten aan de Oostzee, volgen na elkaar met vlak daarachter nog eenige kleine groe pen; Luxemburg en Malta. Uit Mexico zyn er meer; Indiaansche typen zyn er by. Monaco geeft acte de presence, daar achter Noorwegen met een groote aantal deelnemers. Uit Nieuw Zeeland komen athleten, zwemmers en een enkele bokser. Groo ter is de vertegenwoordiging van Oos tenrijk, dat gevolgd wordt door de tien officials en zwemmers uit Panama en de niet veel talrykere deelnemers uit de Philippynen. Weer komt Oost-Europa in zicht: Polen dat aan niet minder den 13 takken van sport deelneemt en dientengevolge een talryk aantal vertegenwoordigers stuurt. Portugal, Roemenië, Spanje en R/hodesia volgen met een aantal ons onbekende gezichten. Dan zouden de Tsjechen naderen met een machtig le gioen van sportmenschen, waarbij de athletische figuren der Sokols de aan dacht zouden trekken. Turkye komt en dan Uruguay. Eerlijk gezegd: de verte genwoordigers van Uruguay stelt ons teleur, alleen voor het voetbaltoumooi hebben deze Zuid-Amerikanen Inge schreven, voor geen enkelen anderen tak van sport zonden ze vertegenwoordigers en daar de voetballers zelf al weer lang en breed in Montevideo zyn, zouden slechts weinigen de blauw met witte vlag, die men uit het voetbaltournooi zoo goed kent, volgen. En dan... dan komt Amerika, het mach tigste sportiever dat ooit in Amsterdam is binnengetrokken. Hier zyn honder den athleten bii. Aan de Yoegoslaven Is de minder aan gename taak bedeeld, om achter de Amerikansche groep te komen, maar op dit kleine clu/bje uit het Slavische land volgt weer een groote groep: Zweden, waarbij Vide, de snelvoetige schoolmees ter en Arne Borg, die Europa's zwem- eer zal verdedigen tegen Amerika en Australië. De Zwitsers komen vervolgens; een groote groep uit het land der Bergen, achter hun leider; dan Zuid-Aifrika, en dan, eindelijk Nederland met niet minder dan 358 deelnemers, waardoor onze groep de grootste van den stoet zou worden. Jhr. mr. van Doorn, vertegenwoor digt het N.O.C. in de Ned. groep, Dick J, de Vries en de leider der Hollandsche athleten Jan C, de Vries zullen in den stoet Ioopen, welks vaandel door den bokser Sam Oly wordt gedragen. Verder Rapmund (Ned. Boks Bond), Looman (Ned. Krachtsport Bond), dr. Reys (Kon. Ned. Gymn. Verbond), Tresling en Wagener (Ned. Hockey Bond), Wil son en Keyboer (Ned. Korfbal Bond) Schutte (Ned. Roeibond), jhr. mx. dr. de Beaufort en mr. van Heukelom (Kon. Ned. Amateur Scherm Bond), Herberts (Ned. Voetbal Bond), Lucassen en Boele (Kon. Ver. Ned. Watersportver.) Borsten (Ned. Zwem Bond) de officials, die onze deelnemers en deelneemsters vergezellen. Onze roem op sportgebied marcheert achterhet vaandelby de schermers, Kunze, majoor A. E. W. de Jong en onze vier dames; by de athleten: Broos, Paulen, v. d. Berge, de Boer, Peeters en tallooze anderen; de dames-athleten komen met onze oud-wereldrecordhoud sters Gisdolf vooraan, dan achter Wyn- schenk en Jacobs, de tientallen gymnas ten, by de kleine groep boksers Karei Mil jon en Van Klaveren, onze beide hockey-elftallen achter captain De Waal, de twee korfbalploegen, die de demon stratie zullen geven, aanvoerder Ger- ding voorop, een groot aantal vertegen woordigers van den Ned. Krachtsport Bond, de roeiers met Günther in j de eertse plaats onze beide voetbal-elftal len geheel volledig met al onze na tionale voetbalhelden, zooals v. d. Meulen, van Heel, Elfring, W-eber en van Kol; bij de kleine groep wielrenners is Maas; by de vry talrijke vertegen woordigers der zwemsport zouden onze damesNeerlands hoopvoorop gaan: Zus Braun, Marie Baron en Willy den Turk, terwyl verder onze vier vertegen woordigers voor den modernen vyfkamp o.a. Pasma, zouden volgen. En daarmee zou het défilé geëindigd zyn. Alle deelnemers zouden zich bin nen de stadionmuren groepeeren op het groote grasveld, dat door 4 a 5000 ver tegenwoordigers der internationale sport wereld vrywel geheel gevuld zou zyn. Een uur lang zou het défilé duren. De vaandeldragers der 45 landen, die aan het défilé hebben deelgenomen, zouden zich voor de eeretribune op stellen en de duizenden sportmenschen zouden in lange rijen daarachter front maken voor de eereloge, waarin zich prins Hendrik en de buitenlandsche vertegenwoordigers zouden bevinden. Rede oud-minister De Visser. Terwyl gansch de arena gevuld is met den bloem der jongelingschap van heel de wereld zou zich een figuur, die meer dan alle andere magistraten getoond heeft de zaak der Olympische Spelen een warm hart toe te dragen, verheffen: het is dr. J. Th. de Visser, oud-minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Eerelid van het Ned. Olympisch Comité, dezelfde die indertyd in de Tweede Kamer zoo krachtig heeft verdedigd het wetsontwerp tot regeeringssteun aan de Olympische Spelen. Hy zou voor den microfoon de vol gende wydings- rede houden, die door middel van luidsprekers heel het stadion gevolgd kan wor den. Aan het verzoek dat my, als eere- lid van het Neder- ï>r, J. Tb, de Visser landseh Olympisch Comité werd ge daan, om de Olympische Spelen met een enkel woord in te lelden, heb ik zonder aarzeling gevolg gegeven. Ik ben er toch als Nederlander eenigszlns trotsch op, dat, toen de poging om van Staatswege belangrijken financieelen steun aan de Olympische Spelen te ver schaffen, mislukte, een opvlamming van het particulier initiatief plaats vond, als zelden, zelfs in ons milddadig volk, is aanschouwd. Het was een genot te lezen van de groote sommen, die in be trekkelijk korten tyd werden samenge bracht en niet minder weldadig deed het aan, dat de hoofdstad, altyd grootsch in het geven, haar machtigen steun tot het welslagen verzekerde. Allen die al- zoo, onder de kranige leiding van het Olympisch Comité er toe medewerkten om ook ten dezen opzichte de eer van ons land op te houden, zy daarvoor de dank van duizenden en duizenden land- genooten en ook van zoo vele buiten landers gebracht. Zy deden een mooie nationale en internationale daad tege- iyk. Allerlei standen en rangen en ge zindten uit de maatschappy vereenigen zich hier telkens om van de sport te genieten. Het eerst noem ik Zyne Ko ninkiyke Hoogheid Prins Hendrik en onmiddellijk na hem Ministers van de meest verschillende godsdienstige en staatkundige richting, die reeds by den strijd, die hier in de maand Juni ge streden werd, hun persoonlijke belang stelling toonden. En als wij eens nauw keurig konden nagaan, wie er alzoo in deze maanden het Stadion hebben be zocht, zouden wy inderdaad tot de slotsom komen, dat de Olympische Spelen werkelijk populair zijn geworden en de ontwerpers en de uitvoerders ruimschoots stof hebben om blijde te zyn, dat zy hun stoere schouders onder dit veelzins mooie werk hebben gezet. Rede Baron Schimmel- penninck van der Oye. Na de rede van oud-Minister De Vis ser zouden ruim twaalf honderd een glorieuse demonstratie van zang geven, onder leiding van Fred. J. Roeske, directeur van het (bekende Apollo". Onder begeleiding van de Kon. Militaire Kapel en de stafmuziek der Koninkiyke Marine, aangevoerd door le luitenant Boer, zou statig gezongen worden: „Wilt heden nu treden' i Voor God den Heere", het oude Geuzenlied uit Valerius' Ge- denck-clanck. Vervolgens zouden de leden van het Internationaal Olympisch Comité en van het Nederl. Olympisch Comité (Comité 1928) zich in een halven cirkel vóór de Koninkiyke eeretribunes opstellen. Mr. A. Baron Schimmel- penninck van der Oye, president van het Ned. Olympisch Comité, en voorzitter van het orga nise erend Comité zou dan voor dcc microfoon de volgende.rede houden: „Steeds meer wint de meening veld, dat de Schimmelpen- geestelijke en lichame- ninck v. d. Oye. ïyke ontwikkeling van menschen gelyken tred behooren te houden, wil een har monisch geheel verkregen worden. De pogingen, allerwege aangewend om de lichaamsvaardigheid tot het juiste peil op te voeren, zyn daarvan een ge volg, alsook het streven om in de beoe fening der sport orde en regelmaat te brengen. Uiteraard komen uit de algemeene /sportbeoefening enkelen naar voren, die speciaal door de natuur begunstigd, of wel met groote wilskracht bedeeld, met hoofd en schouders boven hunne mede- mensohen uitsteken. De wedstrijden, waarbij dezen elkander ontmoeten zyn ter verwezeniyking der bovenomschreven gedachte van de groot ste waarde als een aanschouwelijk bewijs van wat een goede aanleg, juist aange wend, maar vooral wat energie en zelf tucht bereiken kunnen. Onder deze wed strijden nemen de Olympische Spelen een eerste plaats in, al ware het alleen wegens hunne veelzydigheid. De verwachting mag wel uitgesproken worden, dat de Spelen der IXe Olympiade 'bij vorige Spelen niet ten achter zullen staan; wy achten het een bewys van groot vertrouwen, dat het Internatio naal Olympisch Comité deze Spelen aan Nederland heeft toevertrouwd en wy heb ben er naar gestreefd ons dit vertrouwen waardig te betoonen. Wij roepen een welkom toe aan alle athleten en wenschen hun een schoonen en eervollen kamp toe. Wy doen een beroep op allen, die het wel meenen met ons streven om de Spe len te deen beantwoorden aan hun doel. En wij richten dit beroep in het by- zonder tot onze landgenooten, omdat het voor ons Nederlanders, behalve dit alles, tenslotte gaat: Om de eer van het land. De opening door den Prins. Dan zou het eigeniyke moment ko men: Prins Hendrik zou de volgende proclamatie uitspreken: „In naam van Hare Majesteit de Koningin verklaar ik voor ge opend de Spelen van 1928 ter viering van de IXe Olym piade. volgens de moderne tydrekening." Onmlddeliyk daarop zal trompetge schal door de arena klinken, kanon schoten donderen, en zwermen van honderden duiven worden losgelaten. Elke duif draagt om haar hals een lint met de kleuren van een der deelnemende landen, De Olympische vlag. Terwyl langzaam de Olympische vlag met de symbolische vyf ringen vyf werelddeelen door de sport vereenigd! aan den eer e-standaard gehesohen wordt, zou opnieuw het koor van Fred. Roeske's 1200 zangers zingen nl. Joh. Verhulst's melodieuze vlaggenlied: „O schitterende kleuren van Nederlandl's vlag, Wat wappert gij fier langs den vloed". Er zou warden gezonden door loden van „Zang en Vriendschap" (Haarlem), „Caecilia", (Den Haag), .Apollo" (Am sterdam), „Rotte's Mannenkoor" (Rot terdam), Breda's Mannenkoor (Breda), „Maastrechter Staer" (Maastricht) 's-Hertogenbosch Mannenkoor (Den Bosch), „Die Haghezangers" (Den Haag). Na het zingen dezer cantate zouden de vaandeldragers der 45 landen naar voren treden. Zy zouden zich in een hal ven cirkel voor de Koninkiyke tribune opstellen, waarna overgegaan zou wor den tot de plechtige eeds-aflegging. De Olympische eed. Ir. Harry Denis, aanvoerder van het Nederlandsohe voetbalelftal, een der HARRY DENIS. sympathiekste en populairste sportflgu- ren uit heel den lande, zou naar voren komen als vertegenwoordiger der Neder- landsehe sportsmen. Met den linkerhand steunend op de door den Nederlandschen vaandeldrager, den zwaargewicht-bokser Oly, kampioen van Nederland, gedragen nationalen driekleur zou Ir. Denis de voorgeschreven Olympischen eed in de Fransche taal uitspreken: „Wij zweren, dat wij by de Olympi sche Spelen eerlyke tegenstanders zul len zyn, en de voor de Spelen geldende reglementen naleven zullen. Ons deelne men zal geschieden in een ridderlyken geest, tot eer van ons vaderland en cot glorie van de sport." Terwyl deze eed plechtig wordt afge legd, zouden alle in het middenveld opgestelde deelnemers de rechterhand omhoog heffen ter bekrachtiging van Denis' woorden. Dan zou het zangkoor der 1200 ten vierden male zingen, namelyk: Richard Hol's. krachtige „Holland's Glorie". Na afloop daarvan zouden de duizen den deelnemers met him vlaggen door de Marathonpoort het Stadion verlaten, onder begeleiding van Boer's kranige muziek. Afscheidsgroet van Baron de Coubertin. Aan alle athleten en aan de deelnemers» aan de Olympi sche Spelen, die te Amster dam zyn bijeengekomen ter viering van de IXe Olym piade. Met groote droefheid moet ik wegens ziekte ervan afzien, in Uw midden te zyn. Wanneer over 4 jaren te Los Angelos de Spelen der Xe Olympiade worden gehouden, zal ik ongetwyfeld niet in staat zijn my daarheen te begeven. Ik breng dus hier mijn afscheidsgroet. Ik doe een beroep op u om de vlam der hernieuwde Olympische gedachte te bewaren en brandende te houden en de beginselen en instellingen te handha ven, welke daartoe noodig zyn: voor eerst de geiykheid der groote indivi- dueele sport-categorieën: de athletiek en gymnastiek, de verdedigingssporten, de watersport, de ruitersport en dan het concours der sohoone kunsten, dat de edele oefening der spie ren verbindt aan de door het sport- gevoel bezielde gedachte; de eed der athleten, die, wortelend in het eergevoel, de Mem bevat van de eenige doeltreffende oplossing van het vraagstuk van het amateurisme; het gebruik van de Olympische vlag, die de kleuren van alle volken samen voegt en een symbool is van de 5 door de sport vereenigde werelddeelen; het ceremonieel en de voorschriften van de openings- en sluitingsplechtig- hied, met de eindgroet aan het Helle nisme, waaruit ze zyn ontsproten. tenslotte het gezag van het Interna tionale Comité, waarvan de onafhanke lijke samenstelling de handhaving waarborgt van de tradities, zonder dat dit behoeft te leiden tot een hinderlijke inmenging in technische aangelegenhe den. Ik geloof dat meer en meer de groote toumooien binnen het kader der Olym pische Spelen him volle autonomie moe ten behouden en niet verward worden met de Spelen zelve waarvan, het hoofd doel is de verheerlijking van den imdi- viidueelen arthleet. Ik hoop dat de regelmaat der opeen volgende Olympiades meer en meer zal bijdragen tot het rhythme in het sport leven, tot zyn behoud en tot zijn be scherming tegen zyn eigen uitwassen. Het is daarom zeer gewenscht, dat de vooroordeelen verdwijnen, die de gym nast van den beoefenaar der athletiek scheiden, twee broeders die elkander niet kennen, maar al te vaak door de schuld van hun leiders. Ik persoonlijk zou de Moderne Vijf- kamp willen terugbrengen tot de richt lijnen welke ik by de instelling daarvan had aangegeven. Wat die deelneming van vrouwen aan de Spelen betreft, daartegen blyf ik ge kant. Het is tegen mijn wil. dat zy tot een toenemend getal wedstrijden wor den toegelaten. Evenzeer als de Olympische gedachte den wereldoorlog beeft doorstaan, zal zy de sociale omwentelingen overleven. Er zal in elk geval niets te vreezen zyn van de stroomingen in de huidige vak- vereenigüngen Met vreugde heb ik gezien, dat arbei dersorganisaties zioh geven aan het Olympisch ideaal; zonder twijfel zal ook de studeerende jeugd op haar beurt daaraan een nader omschreven deel mn haar universitairen arbeid willen wij den. Het belangrijke is, dat van dien Jonge ling tot den volwassen man, men a£M beidt aan dé verspreiding van den spor tleven geest, den geest van uit het hart gewelde loyauteit en van ridderlijke on baatzuchtigheid. Ik breng dank aan hen die mij hebben gevolgd en vervolgens my hebben ge holpen by myn taak, die ik gedurende 40 jaren heb nagestreefd te midden van zoovele hinderlagen en vyandelijikhe- den. PIERRE DE COUBERTIN. De toegangsbewijzen. Het plaatskaarten-bureau van het N. O. C. verzoekt ons het volgende mede te deelen: 1. dat het niet mogelijk is verder op schriftelijk by haar ingediende aanvra gen die thans zyn binnen gekomen voor toegangsbewijzen te antwoorden; aan vragen die thans zyn binnengekomen worden behandeld en zoo mogelijk ge heel of gedeeltelijk toegewezen, i dan een bewijs wordt Krijgt men dus geen toewijzing, dan be- teekent zulks dat de aangevraagde kaarten niet meer disponibel zijn. 2. De openingsdag 2S Juli is uitver kocht, alleen zyn nog een paar duizend staanplaatsen disponibel, die Zaterdag morgen vanaf 12 uur aan het Stadion verkrijgbaar zyn, met dden verstande, dat één kaart per persoon verkocht wordt en men het Stadion niet meer verlaten mag. 3. Voor alle dagen en sporten zyn verder nog ruimschoots dagkaarten ver- krygbaar, voor alle rangen, die telkens op den dag zelf, kan het Stadion, roei- baan of volgboot verkrijgbaar zyn. Men heeft de overtuiging dat geen menseh zich behoeft te laten weerhou den om van buiten Amsterdam de spe len te bezoeken, want men heetf gele genheid te over ohj zich aan het stadion van plaatsen te voorzien. 4. Voor vreemdelingen bestaat er te gen overlegging van pas of ander legiti matie-bewijs, gelegenheid aan de loket ten van het bureau, Heerengracht 466, dageiyks dagkaarten te krijgen (van 10 tot 4, Zaterdags tot 12 uur), behalve op den dag zelf, dan kan men daarvoor al leen op het Stadion terecht. 5. Indien het gedurende de spelen mocht biyken dat het wenscheiyk is om op dagen die een overgroobe belangstel ling hebben, tot een andere regeling over te gaan, dan zal men hiervan zoo tydig mogelijk kennis geven. 6. Betreffende ruitersport ka<n nu reeds worden medegedeeld dat er voor 11 en 12 Augustus tevens sluitingsdag, een groote belangstelling bestaat en daarom hiervoor weder toewijzing zal plaats hebben. Hiervoor kunnen dus in afwijking met het voorafgaande schrif telijke aanvragen voor -dagkaarten wor den ingediend, waarvoor dan voor zoo ver de voorraad strekt tydig toewijzing zal geschieden. Spoedige aanvragen zijn zeer gewenscht, aan het bureau plaats- kaarten Heerengracht 466, Amsterdam. Men wyst er verder op, dat alle in de eerste periode uitgegeven doorloopende toegangsbewijzen zyn ingetrokken, daarom voor deze tweede periode on geldig zyn en dus geen re"ht van toe gang geven. Aan rechthebbenen wer den voor de tweede periode heuwe kaarten verstrekt. Abonnementen vcor athletiek zyn op den openingsdag niet geldig zooals op die kaarten is aange geven. beginnen deze eerste op 29 Juli rechtsgeldigheid te krijgen. Geen enkele kaart door het Olympisch Comité zelf uitgegeven geeft recht tot de opvoering van Ichnaton.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 10