46e Jaargang No. 13841 VerscKJnt dagelijks, BeSahe op Zon- en Feestdagen Zaterdag 4 Augustus 1928 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN pel nek I OSK. met g»iltaHre»»d Zooó.ürttod f 032; per 3 nub: *00» Huki II ADVERTENTIENVeo 1 tce 5 reerU 1.75: iedere resel mee» 35 eeirt» Reeltmei 00 centi per restl. Bij co de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) ƒ3.5754- Franco per post door Nederiaod Ij aboooemeot aanzienlijk rabat. TwaaMstui ttrs-ad verten tien ran Vraag en Aanbod ran 1 tot 4 regels 60 ent* fysr%. Afzonderlijke nummers ƒ0.15. Gciöostreerd Zoodagsblad toot Haarlem en Omstreken ƒ0.5754franc» p. poet f0£5 li per plaatsing, eflse r<gel meer 15 Cents a contantbwten bet Arrondissement dubbele prija. Directie, Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 93, Post-Giro 38810 UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER Drukkerij: Z. B. Spearr- 12. Telefoon 10122, 12713. Telefoonnummers: Directie 13082, Hoofdredactie 15054. Redactie 10606 en cXrectelIren: J- C. PEEREBOOM en P. W. PEEREBOOM Bijkantoor voor Santpoort, Veisen, Veisen-Noord, IJmuiden, Beverwijk enx. Administratie 10724 en 1482S. Hoofdmlscto^ ROBERT PEEREBOOM Driehuizerkerkweg 2, Velsen, Telef. 521. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD AGENDA ZATERDAG 4 AUGUSTUS Schouwburg Jansweg: Opvoering van „De medailles van een oude vrouw", 8.15 uur. Cinema Palace: „Koning Voetbal" en „Ontketende elementen", 2.30 en 8 uur. Luxor Theater: „Twee Wegen", (de eer Van een padvinder). 2.30 en 8 uur. Rembrandt Theater: „Ein rheinisches Madohen bei rheinischen Wein". Op het tooneel: Pruselly's, Hongaarsche zang en dans. 7—9, 9.15—11.15 uur en matinée 2.30 uur. Standaard-Theater: „Schipbreuk" en „De Opium-kit". Op het tooneel: Clown Novel. Zandvoort: KurhausGrand Sports-Festival. Op het strand voor Hotel d'Orange Vuurwerk, 10 uur. ZONDAG 5 AUGUSTUS Schouwburg Jansweg: Kindervoorstel ling van „Pietje Bell", 2 uur. Schouwburg Jansweg: Opvoering van „De medailles van een oude vrouw", 8.15 uur. Muziektent in den Hout: Concert H. O. V., 2.30 uur. Bioscoopvoorstellingen van des mid dags 2 uur af. MAANDAG 6 AUGUSTUS Schouwburg Jansweg: Kindervoorstel ling van „Pietje Bell", 2 uur. Schouwburg Jansweg: Opvoering van. „De medailles van een oude vrouw", 3.15 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en 's avonds. Bloemendaail: Mandoline-concert door Apollo" uit Haarlem en „Palvu" uit Amsterdam, in het Bloemendaalsche Bosch. DATUM STUKJES Haarlem, 4 Augustus. 'n Race. Dit zijn de emoties van een roeier voor, tijdens en na een raoe, getrouw uit zijn mond opgeteekend. in een inter view. Het is wel geen Olympische race, en ook niet door een Olympischen roeier, maar dat verschil zou alleen de snel heid kunnen beïnvloeden. Niet de emo ties. ,.Wy roeien naar den start, door vele deiningen van motorbooten heen. Tem po: zeer kalm. Sfeer: electrisch geladen. Stemming: niet vast t.e stellen. De stuur man wuift onbezorgd eenige kennissen op een bootenhuis toe, en zegt: „Daar heb je waarachtig X". Geen antwoord en geen belangstelling. „Boeg en slag" zijn beiden bezig met de vaststelling van him niet te definiëeren stemmingen. Vergeefs. Blijkbaar denken wy tegelijk: „De te genpartij heeft dit nummer op de vorige wedstrijden gewonnen, en veel langer getraind. Wat voor kans hebben wij?" Het lage tempo zakt, in sympathie met deze overpeinzing. De stuurman zegt: „Laat loopen". Wij laten loopen en kij ken rond. .Hoever zijn we hier?" vraagt de boeg. „Nog duizend meter", zeg ik. „Het is ver", zegt de boeg. „Terug is het nog verder", verzekert de stuurman, in een ellendige poging om grappig te zijn. „Ik geloof", zegt de boeg geanimeerd, „dat deze baan te lang is". „Dat zijn ze allemaal en toch zijn ze allemaal tweeduizend meter", antwoordt de stuurman. „Nee waarachtig zeg, deze niet. Hy is te lang" Wij zwijgen en drijven. „Heeren, nu gaan we eens een eindje heusch roeien", oppert de stuurman, op een toon alsof het een pleziertochtje wordt. „Tien harde en dan het baan- tempo!" Wy grommen. Wy roeien tien harde en vierhonderd meter ba an tempo.,Ben ik nu al moe?" denk je, maar het is niet waar. De stemming is moe, dat is alles. Weer ..Laat loopen" en je merkt hoe warm het is, steekt een hand in 't- wa ter, wrijft die over je slapen en vindt het water lauw. „Ik ben vandaag loom", denk je. „Niet genoeg geslapen". Wij gaan weer weg en bereiken den start. Palen, roode vlaggen, meetlatten, pieremegoggels aan de boelen. Wjj laten wéér loopen en kijken er geërgerd naar. Niets is onaangenamer dan het eerste ontwaren van deze staketsels. Iets verderop ligt de tegenpartij even eens te wachten. Zij wuift sportief. Wij wuiven sportief terug. Daarna beloeren we elkaar. „Pootige kerels", zegt de bceg. „Ja. nogal", beaamt onze stuurman, •waardeerend. „Zeg het ze". Wij zwijgen. Des kamprechters motorboot nadert, met veel deining en motorgebrom, en beschrijft een sierlijke bocht. Wij be ginnen naar onze boei te manoeuvree- eerst roeiend, dan rond-makend1, dan weer roeiend, tenslotte strijkend. Ons roer wordt gegrepen. De boeg haalt, om de boot recht te leggen. De tegen partij doet hetzelfde, en krijgt dezelfde korte commando's. klaar?" vraagt de kamprechter. Er is zijwind. We zijn weer scheef ge dreven. De stuurman steekt zijn hand op. .Halen boeg, strijken slag!" Dit zijn de ergste oogenblikken. De stemming is niet meer ondefinieerbaar. Dan ligt de tegenpartij weer scheef, en daarna wij nog een beetje. Je denkt: „Wat ben ik begonnen wij winnen r.ooit wij mogen geen figuur slaan ik roei me uit we hebben geen kans die kerels zyn snel het duurt maar acht minuten een zucht je in de eeuwigheid nee in een dag Dan klinkt het: „Slag klaar af!" en je gooit je gewicht aan je riem, zet je beenen venijnig af. slaat vier korte slagen, dan twintig harde lange, en kent geen nervositeit meer. Je ziet niets, je roeit alleen. En je bent kalm. Vageijk realiseer je: „Goed-zoo-dat-gaat-goed- we zijn al voor". De stuurman sist het je toe. Even waag je het opzij te kijken. Waarachtig een halve lengte! Je zwoegt verder. Clubhuis van de tegen- party! Gebrul! Je lacht en denkt: ,.Ha, dat zit ze niet glad. Ze hébben ons nog niet". De stuurman geeft korte wenken: „Waterwerk, boeg"Glijden be- heerschen ,slag".... al sisisend. De spanning van de race zit in zijn .gela den" stem en moedigt aan. „We loopen uit". Goed. Gaan we winner? Weet je niet, maar je vecht verwoeder. Dan komt „de berg", het moeilijke moment waar je over heen moet, over een berg van vermoeidheid heen. Je snakt even naar adem, denkt „Het gaat nooit", roeit gejaagd, meent dat doorroeien onmoge lijk is. komt er over heen zonder dit te realiseeren, en constateert voor je zelf dat de boot loopt. Er zit cadans in. Ge vaar voor slecht figuur voorbij. Nu win nen! Op duizend meter passeert een vage schim van een gebouw, met veel ge schreeuw uit die richting. Je herkent het punt. „Anderhalve lengte voor", sist de stuurman. „Doorzetten heeren". Je wilt spurten, maar de boeg beklimt nu zijn berg. „Zelfde tempo, je houdt ze", verzekert de roerganger. De tegenpartij spurt voor de derde of vierde maal, en loopt ditmaal in. Je ziet het niet, maar voelt het. Je ziet van nu af niets meer. Dan komt het clubgebouw met je eigen supporters erop, en het vervaarlijke ge weld dat zij maken klinkt als écn stem die je met vertrouwen zegt: je gaat winnen. Ineens weet je 't zeker. Dan de Amstelbrug. Een lawine van lawaai valt op je neer, ineens is de zon weg en wordt het koud en schemerig. Het plas sen van de riemen in t water resson- neert gek. Dan schiet je weer in 't volle licht, hoort nieuw lawaai van een nieu we menigte, voelt de tegenpartij vlakbij, op minder dan een lengte, krijgt wen- n van den stuurman, beseft het drin gende in zijn toon en hebt nog maar éen gedachte: „We moeten winnen eindspurt!" Je voelt dat het eerste ge beuren zal en dat het tweede niet meer kan. Daarom kan het wél, daarom lukt die eindspurt. Het is geen nuchtere lo gica. Het tempo wordt hooger, je sleurt je volle gewicht aan iederen slag. Je hebt haast geen adem meer, en looden vermoeienis bekruipt je, maar je hebt energie. En dat is het vreemdste: stij gende energie. Tydens die laatste twin tig slagen, die de stuurman fel uittelt, lijkt je energie te klimmen. Ineens paft dan het schot, vlakby Meteen kijk je opzij, naar de andere 'ek. en ziet de punt daarvan achter je. En dan komt er vreugde in je, en al uit hijgend beantwoord je den sportleven armzwaai, het gebaar van gelukwensch, van de verliezers. Dan een terugtocht-met-hindernissen, door losgelaten druk waterverkeer, naar het clubgebouw. De plezierige ondervin dingen der overwinnaars. Lawaai en gejuich. Je kunt je den tocht naar den start niet meer voorstellen, en je ge voelens bij het ontwaren van dat staket sel evenmin, en het gemanoeuvreer nietalleen de race. Na een douche voel je je perfect, heelemaal niet ver moeid, en kunt je niet meer indenken, hoe zwaar het op het eind was. Dat komt pas veel later in je herinnering terug. Zoo zyn ongeveer de emoties van een roeier die wint. Iedere roeier verliest op zijn tijd. Soms begint hij daarmee. Dat is een andere historie. Maar die riskeert hy en al die onzekerheid en inspanning en die „bergen" riskeert hij. en hij traint er graag weken en maanden voor... als in hem de inspiratie is om te vechten en te winnen. Het enthousiasme. Een zware sport. Maar een schoone. R. P. DE GEWONDE POLITIEAGENT. De politieagent, die in den nacht van Donderdag op Vrijdag in het Stadhuis per ongeluk een revolverschot in het rechter riijfcr-en gekregen heeft en die in het Diaccnessenhu.o verpleegd wordt, heeft een rustigen nacht gehad. Zyn toestand was hedenmorgen iets gunsti ger. DE RIJKSWEG HAARLEM-ALKMAAR. Met de verdere verbetering mag niet getalmd worden! VOOR FIETSERS UITKIJKEN! Het rijk heeft besloten om binnen 5 jaar de bestaande rijkswegen zooveel mogelijk te verbeteren. Een jaar van dien termijn is al ver streken. Ongetwijfeld is daarin al veel tot stand gekomen. Vooral in de omgeving van Haarlem. Er is verder gewerkt aan den weg Haar lem—Amsterdam, die nu bijna gereed is. De nieuwe breede Liedebrug komt dat jaar klaar en dan wordt het volgend jaar het kerkplein te Halfweg verbeterd. Dit moet evenwel uitgesteld worden tot de nieuwe R.-K. kerk klaar is, omdat eerst dan de kerk op dat plein kan wor den afgebroken. Voor de naaste toekomst blijft dan nog over om den weg Halfweg Sloterdijk geheel te asphalteeren. Nu is nog slechts een klein gedeelte van tien weg van dit moderne plaweisel voorzien. Aan den weg HaarlemLeiden is ook al veel verbeterd. Maar vrijwel alleen nog slechts aan den Haarlemschen kant Daar is de verbreeding tot stand geko men en is zelfs de weg geasphalteerd. Maar nabij Hillegom begint de misère. Wij troosten ons evenwel met de belofte dat in 1929 weer een groot stuk van den weg verbeterd wordt Ook wat den weg Haarlem—Velsen— Alkmaar betreft, hebben wjj in onze naaste omgeving geen klagen. De weg tot Santpoort is verbreed en geasphal teerd (alleen het stukje Kleverlaan Soendaplein is nog tot 1929 uitgesteld). Maar by Santpoort is het totaal mis! Het volgend jaar wordt de nieuwe weg om het dorp Santpoort aangelegd, waar door de aansluiting verkregen zal wor den op het reeds verbeterde gedeelte van den weg onder Velsen. Dan zal dus eind 1929 het gedeelte Haarlem—Velsen klaar zijn. Maar dan Velsen—Alkmaar. Daarin is vrijwel nog niets gedaan. Juist dezer da gen werd met een klein stukje onder Heilo begonnen. Het is evenwel noodig dezen zeer belangrijken verkeersweg in een zeer snel tempo te verbeteren. Jaren mag het niet meer duren. De toestand op het niet-verbreede gedeelte is zeer gevaarlijk. Op verschillende pun ten ook tusschen Santpoort en Vel sen is het bestrate gedeelte slechts zoo „breed", dat twee auto's elkaar kun nen passeeren. Fietsers zijn dan gedwon gen om naar het fietspad uit te wijken. Aan beide kanten van den weg (enkele punten uitgezonderd) is een fietspad. Maar die fietspaden verkeeren in zoo*n erbarmelijk slechten toestand dat zij niet te berijden zijn. Het lijken meer ruiter- dan fietspaden! Als een fietser noodgedwongen daarop komt. is de kans zeer groot ,dat hij door het losse zand slipt. Bewoners van den weg verzeker den ons, dat daardoor herhaaldelijk kleine ongevallen plaats hebben. Ont velde knieën en handen, gehavende klee- ren en kapotte fietsen. Wanneer de Rijkswaterstaat niet in eens den geheelen weg kan verbeteren wy kunnen ons indenken, dat het met aankoopen van grond en onteige ningen hier en daar minder vlot gaat dan js het noodzakelijk, dat nog iets ge daan wordt om de fietspaden weer in berij<5baren toestand te brengen. Met eenige duizenden guldens is wellicht al veel te doen! Het gaat niet aan de fiets paden zoo te laten liggen tot de weg ge heel verbeterd zal worden. Dan gebeuren er zeker ernstige ongelukken. De provincie is genegen dat bleek in de jongste zitting der Prov. Staten nog om geld beschikbaar te stellen voor productieve werkverschaffing. Als dezen herfst en winter vele arbeiders zonder werk zijn, zou hett aanbeveling verdienen als zy aangenomen werden door den Rijkswaterstaat voor het ver beteren van die rijwielpaden. De pro vincie zou dan wel bereid zijn een ge deelte van het loon als subsidie te be talen. Dan zou ongetwijfeld een goed werk gedaan worden. Het zou zelfs mo gelijk zijn om reeds nu tijdelijke tegel- rijwielpaden aan te leggen. Later na de wegvèrbreeding, als de rijwielpaden naast den verb reeden weg zullen ge maakt worden, kunnen die tegels weer gebruikt worden. Het zou dus geen be zwaar zijn om reeds nu die tegels te koopen. Indertijd zijn onder Zandvoort ook te- getrywielpaden gelegd bij wijze van werkverschaffing. STORM IN EEN GLAS WATER. GEEN KINDERLIJKJE IN DE WATERPUT. Omtrent het te Nieuwvennep zooveel opschudding teweegbrengende gerucht, als zou het bederf van het water in den regenbak bij de Ned. Hervormde school aldaar, moeten worden toegeschreven aan het daarin werpen van een lijkje van een pasgeboren kind, vernemen we nader, dat dit vermoeden zooals we reeds meldden— inderdaad allen grond mist en moet worden beschouwd als te zijn gebaseerd op een rondgestrooid praatje, aan de waarheid waarvan door de politie reeds vóór het ingestelde on derzoek sterk werd getwijfeld. Dat er een vormlooze massa aan de oppervlakte dreef, die bij aanraking di rect naar de diepte zonk, is gemakke lijk verklaarbaar hierdoor, dat dit niets anders zal zijn geweest dan een z.g. vel door allerlei onwelriekend vuil ont staan dat langzamerhand naar boven is gekomen. Dit komt wel meer voor in vervuilde putten, die geruimen tijd ge sloten geweest zyn. Er is dan ook absoluut geen sprake van een gruwelijke vondst en de heele weerzinwekkende geschiedenis is aan te merken als „Storm in een klas water" 15 SLACHTOFFERS VAN VLEESCHVERGIFTIGING. TWEE MENSCHEN OVERLEDEN. OFFENBERG. 3 Aug. (W.3.) In het naburige Urloffen liggen 15 personen ziek aan vleeschvergiftiging. Zij hebben vleesch van een uit noodzaak geslacht acht dagen oud kalf gegeten dat niet door den Vleeschkeuringsdienst t nder- zocht was. De boerin, die het kalf slachtte en een veldwachter zijn gestor ven. De overige zieken zijn aar. de be terende hand. Uit het politie-onderzoek bleek, dat de vergiftiging veroorzaakt was door paratyphusbacillen. GRONDAANKOOP. VOOR RUIM 2I/2 TON. De eigenares van gronden ten W. van den Middenweg en ten Oosten van de Delft heeft zich bereid verklaard die aan de gemeente te verkoopen voor f 257.215. riet is 14.69.80 HA, de prijs is dus f 1.75 per M2. B. en W. stellen voor daartoe te be sluiten. DE P.E.N. GUNSTIGE RESULTATEN OVER 1927. Aan het verslag van het Provinciaal Electriciteits Bedrijf over 1927 ontlee- nen wij, dat de resultaten bevre digend waren. De belangrijkste vermeerdering van den omzet en den iets lager en inkoops prijs, alsmede de relatief lagere exploi tatiekosten, leverden een overschot op. dat het bedrijf in staat stelde de vroeger geleden verliezen in te halen en een be gin te maken met de stichtiug van een krachtig reservefonds. Deze tekorten zijn in de oorlogsjaren ontstaan, doordat verschillende afne mers (ook gemeentebesturen) weiger den de bij contract bedongen prijzen te verhoogen in verband met de prijsstU' ging van de steenkolen, arbeidsloonen, enz. De stroomomzet steeg van 68515.112 KW.U in 1926 tot 77.280.337 KWU in 1927. De winst- en verliesrekening over 1927 geeft een saldo winst aan van f 1.378.502,65. EEN BLOEMENHULDE AAN DE KONINGIN MOEDER. VAN BLOEMBOLLEN CULTUUR. Aan hare beschermvrouwe heeft de Algemeene vereeniging voor bloembollen cultuur op Haar 70ste verjaardag een bloemenhulde gezonden, die de gevoelens van hoogachting en aanhankelijkheid moge vertolken, die in de kringen der vereeniging voor H. M. worden ge koesterd. Het bloemstuk, dat in opdracht van het hoofdbestuur Donderdagmorgen ten paleize te Soestdyk is bezorgd, bestond zoo deeJd het Weekblad mede na tuurlijk uit Giadiolusblcemen. maar het is aan de groote bereidwilligheid van de firma C. P. Alkemade Czn. te Noord- wijk te danken, dat deze hulde iets bij zonders was, omdat hiervoor door den vervaardiger, den heer J. F. Bekker te Haarlem, konden worden gebezigd bloe men van de nieuwe zaailingen, waarop deze firma juist in deze weken de aan dacht der vak genoot en met zooveel succes vestigt. VERVOLGONDERWIJS TE SPAARNDAM. B. pn W stellen voor met inzar.g van 1 Sep'cmber definitief te benoemen to; hoofd van den vervolgcursus V te Spasm dam. den heer J. Zuidwecr hoofd van school 39. GEVOEL VOOR HUMOR. (Het Kanaal overzwemmen is geen grapje. Uit een be schouwing). Kanaalzwemmer ij is geen grap. Dat hoeven ze my niet te leeren, En iedere lezer is knap. Die mij dat zal hooren beweren; Een grap denk u eventjes in. Ze kunnen het niet overleven. Wanneer ze niet voor het- begin. Met vettigheid in zijn gewreven. Eerst wordt er soms weker, gewacht, Op gunstiger weer er. dan gaat er De zwemmer in 't holst var. den nacli\ Als ieder in bed ligt, te water; Dan dobbert hij uren lang voort, (Of zij, want heel vaak zijn het vrou wen) Terwijl z'op de volgboot aan boord. Den moed er in trachten te houwen; Ze krijgen, zoo onder 't bedrijf, Vaak beten van bruinvisch of haring, Dit is voor het menschelijk lijf. Nou ook niet zoo'n leuke ervaring. De voeding is karig en flauw. Het zout komt hun mond toch wel binnen. Door 't water en zoo valt al gauw. De zeeziekte ook t'overwinnen; Het is een vermoeiende zaak. Dat laat zioh natuurlijk wel hooren. Maar ook, een vervelender taak Is zelden een zwemmer beschoren; En naadren ze eindlijk de kust, Met twee idealen voor oogen. Het eene: langdurige rust. Het ander: succes in hun pogen. Dan komt meer dan eens het getij. Zoodat ze geen vordring meer maken En met het succes zoo nabij, Besluiten ze dan maar te staken.... Neen, 't is zonder reden of doel, (Hoewel 't als prestatie heel knap is) Wie 't doet mist totaal het gevoel, Voor wat niet, en wat wel een grap Is. P. GASUS. OLYMPISCHE SPELEN. ROEIEN. Het zonnige weer van gisteren heeft plaats gemaakt voor een bewolkte luch! het is winderig weer. Publiek is er niet. begonnen wordt met herkanzingswed- strijden double-scull. Eerste heat: Nederland wint gemak kelijk van Italië niet zes lengten voor sprong in den tijd van 7 min. 57.8 sec, terwijl de tijd van Italië is 8 min 12.8 sec. Tweede heat: Engeland wint met een' halve lengte voorsprong in 7 min. 55.8 sec. van België, dat een tijd maakt van 7 mn. 56.6 sec. De derde heat brengt een row-over van Zwitserland in den tijd van 7 min. 57 sec. TWEE MET STUURMAN. I. Frankrijk wint met een lengte voorsprong, tijd 8 m. 37 sec., van Ame rika, die een tijd maakte van 8 min. 41 sec. Intusschen is het flink gaan rege nen. In den herkansingswedstrijd roeien: vier zonder -stuurman wint Duitsch- land van Nederland met drie lengten, Tijd Duitschland 7 min. 21.4 sec TUd Nederland 7 min. 30,2 sec. ROEIEN, 2 zonder stuurman. Herkansingswedstr ijcen Prins Hendrik volgde in een auto de eerste wedstrijden van dezen dag. Te elf uur is hij weer vertrokken. Aan den start komen voor de eerste heat Nederland en België. Nederland heeft wederom gelukkig geloot, op 25<> M. hebben zij een taf- lengte voorsprong, op de 500 M. is Ne derland zoowaar een heele lengte voor. op 1250 Meter hebben ze vier lengten voorsprong. Nederland gaat als eerste door de finish in 8 m. 184 sec Tyd van België S min. 36.4 sec. Heat I. Zwitserland wint met vele lengten In een tijd van 8 m. 17-8 sec. van Frank rijk, tijd van laatstgenoemde is 9 min 1-8 sec. ZWEMMEN. Om uim 10 uur werd begonnen met drie seires 1500 M. vrije slag voor heeren Uit elke serie worden de twee snelsten geplaatst. Serie I. Clapp (Amerika) 21 min. 31 sec. Takebayaski (Japan) 22 min. 30.4 sec. NIEUWE R.-K. SCHOOL. IN HAARLEM-NOORD. B. en W. vragen een bedrag van f l.VJ-OOO voor een bijzondere R X. school voer gewoon 1. o. aan de Timor- straat, hoek Obistraat. De aanvraag geschiedde door het R.K. kerkbestuur. OLYMPISCHE SPELEN DAG-PROGRAMMA I ZONDAG 5 AUGUSTUS: 2—3-30 n.m.: Athletlek (Stadion) 4 maal 100 M. estafette (demi finales en finale). 4 maal 100 M. estafette dames (finale) 4 maal 400 M, estafette (fi nale). hoogspringen dames. Marathon. 611 uur n.m.: Gr.-Rom. Worste len (Krachtsportgebouw) 16-30 u. n.m. Schermen (Scliorm- gebouw) Degen équipe. 10 uur v.m—5 uur n.m.: Zeilen (Zuiderzee). 15 uur n.m.: Zwemmen (Zwem- stadion). 1500 M. vrije slag heeren (demi-finale). 400 M, vrije slag dames (de mi-finales), waterpolo. 7.3010 uur nsi.: Wielrennen (Stadion). 1 K.M. sprint (kwart-finales en repéchages). 4 K.M. ploegkoens (series en kwart-finales). 3-305.15 uur n.m.: Lacrosse- Demonstratio (Stadion). MAANDAG 6 AUGUSTUS 0 uur vm8-30 n.m.: Schermen Schermgebouw). Degen indivi dueel. 9 uur v.m.1 uur nm. 2—6 uur n.m.. 7—9 uur mn.. Roeien (Sloten) 10 uur v.m.—_5 uur nm.: Zeilen (Zuideroee). 10—12 uur v.m.. 2—5 uur n.m.: Zwemmen Zwemstadlon v.m. 200 M. schoolslag heeren (series) n.m. 1500 M. vrije slag heeren (finale) n.m. 400 M. vrije slag dames (finale) n.m schoonspringen heeren (series) v.m. en n.m. waterpolo. 25.15 n.m. Wielrennen (Stadion) 1 K.M. sprint (demi-finales en finale). 4 K.M. ploegkoers (demi-fina les en finale). 2 K.M. tandem (finale). 's Middags: Korfbaldemonstratic (Stadion). (De praktijk heeft bewezen, dat de roei wedstrijden 's avonds zeven uur afgeloopen waren). VUURWERK TE ZANDVOORT. VAN V. V. V. EN MITTAG. Hedenavond zal tegenover het hotel d'Orange te Zandvoort, een vuurwerk worden afgestoken. Het is te hopen dat hiervoor meer belangstelling zal bestaan dan voor dat gegeven werd vorigen Zondag tegenover het Kurhaus. even eens door V.V.V. en Mittag. Men had toen gerekend op een be zoek van 800 Duitschers uit Amsterdam waarvoor een extra trein gereserveerd was. doch slechts een honderdtal Duit- sche gasten hebben het reisje naar Zandvoort aanvaard. STEIGER INGESTORT. DERTIEN MENSCHEN VERDRONKEN. Naar de „Stimde" uit Belgrado meldt, heeft te Novi Sad een ontzettend on geluk plaats gehad. Op den steiger van de Kroatische Donau-Stoomvaartmaat- schappij stonden talrijke personen op de aankomst van één der booten te wach ten, toen plotseling een hevig onweer, gepaard gaande met een storm, die op een orkaan geleek, losbrak. Tengevolge van den storm en mede door den hoogen golfslag stortte de stei ger in. Talrijke personen vielen in het water en verdronken. Er waren geen reddingbooten in de nabijheid. In totaal zijn 13 personen verdronken. Slechts drie personen konden zich, al zwemmende, in veiligheid brengen. BURGERLÏJKE STAND HAARLEM. 4 Augustus. Getrouwd: 3 Augustus, F. C. J. Souwcr en H. J. v. Eskert. Bevallen: 2 Augustus, C. de Regt— de Rijk d.; 3 Aug. L. K_ Klomp- Kardol z.; J. M. Kielv. d. Ouw z.; D. M. WesseünkGootjes z.; 2 Aug. H. G. M. Reckman—Beaufort d.; 1 Aug. H M. Hemmesv. Daeien d. Overleden: 2 Aug. G Bouwhuizen. 45 j„ M. v. Heemskerkstraat; 2 Aug. A. Verhoeven, 52 U

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 1