H. D. VERTELLINGEN RUITER WEDSTRIJDEN SCHERMEN. BOKSEN SPORT EN SPEL I 1 1* SCHEEPSBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA. NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 9 AUG. 1928. J In het keurig met bloemen en vlag gen versierde Gemeentelijke Sportpark te Hilversum ving Woensdagmiddag het eerste gedeelte van den dessuur-proef aan als onderdeel van den Samen ge stelden Ru:terwedstrijd. Voor deze mili tary zijn Ingeschreven 48 deelnemers, vertegenwoordigende 17 landen. Het resultaat vindt men voor wa.t de eerste 17 deelnemers betreft hieronder: Onze landgenoot, Luitenant van der Voort van Zijp, legde voor heden be slag op de eerste plaats met 224.60 pun ten. Tweede werd Stoitchof (Bulgarije) 221,70. Derde Qoist (Noorwegen) 221.14. Vierde was Neumann (Duitschland) met 208.42. Vijf Klde (Japan). 200.66; zes Pemot du Breull (Frankrijk) me'. 193.20; zeven Ankacrona (Zweden) 188.08; acht Trenkwald (Polen) 134.70; negen Stoffel (Zwitserland) 184.46, tien Seyfried (Tsjecho-Slowakije) 183.58: elf von Essen (Finland) 180.64; twaalf Ji menez Alfaro (Spanje) 177.40; dertien Jensen (Denemarken) 175.24; veertien Rousseau (België) 162.02, vijftien Sloan Doak (Ver. Staten) 161.08; zestien von Adda (Hongarije) 157.18 en zeventien Lequie (Italië). EQUIPE-WEDSTRIJD SABEL. DE VOORRONDE. Woensdag zijn de sabelschermers in actie gekomen voor den Olympischen equipe-wedstrijd in het schermgebouw. Van de 14 ingeschreven landen waren er 12 opgekomen. Jougo-Slavië en Cuba ontbraken op het appèl. Er werd om 5 touchés getrokken. De resultaten van de eerste voorrc/t de waren: Frankrijk won met 13 winstpartijen en 48 ontvangen treffers van Grieken land 3 met 72. Polen won met 11 partijen en 51 ont vangen treffers van Engeland 5 met 70. Hongarije won met 14 partijen en 44 ontvangen treffers van Amerika met 74. Nederland won met 14 partijen en 40 ontvangen treffers van Turkije 2 met 74. België won met 10 partijten en 47 ontvangen treffers van Ohili 6 met Zoowel Nederland als Turkije komen zonder verderen strijd in de halve be slissing wegens niet opkomen van Ci>*a. De resultaten dezer ronde waren: Italië won met 16 partijen en 32 ont vangen treffers van Griekenland met 30. Hongarije won met 13 partijen en 35 ontvangen treffers van Engeland 3 met 72. Duitschland won met 11 partijen en 46 ontvangen treffers van Chili 5 met 66. Polen won met 9 partijen en 65 ont vangen treffers van Amerika 7 met 64. Aangezien België en Duitschland van Chili wonnen, komen de twee eerstge noemde landen in de demi-finale; waarin dus geplaatst werden; uit poule 1 Frankrijk en Italyië; uit poule 2 Po len en Hongarije; uit poule 3 Nederland en Turkije; uit poule 4 België en Duitschland. Afgevallen zy'n: Griekenland, Ameri ka. Engeland en Chili. De loting maakte uit dat Nederland in poule 1 werd ingedeeld met Italië, Polen en België. In de tweede poule kwamen derhalve Hongarije, Duitsch land, Turkije en Frankrijk. De halve beslissing. Voor de eerste ronde trokken: Italië Nederland, PolenBelgië. Hongarije— Duitschland en Turkije—Frankrijk. De Nederlandsche equipe kreeg dus onmiddellijk de zwaarste party nl. tegen Italië. De ploegen waren als volgt samenge steld: Nederland: v. d- Wiel. A. E. W. de Jong. Wynoldi Daniels, en Ekkart. Italië: Anselmi, Bini, Sarocohi en Pu- Mti. De resultaten dezer eerste ronde wa ren: Italië won met 12 winstpartijen en 42 ontvangen treffers van Nederland 4 met 74. Polen won met 9 partijen en 55 ont vangen treffers van België 7 met 71. Hongarije won met 12 partijen en 48 ontvangen treffers van Duitschland 4 met 67. Frankrijk won met 15 partijen en 40 ontvangen treffers van Turkije 1 met 77. In laatstgenoemde ontmoeting verloor alleen de Franschman Pignel zijn partij tegen Enver. Bij de Hongaren blonk Torsztyanszky uit en bij de Italianen Puliti met alle partijen gewonnen. De volgende ronde bracht Italië—Po len; NederlandBelgië; Hongarije Frankrijk en Duitschland—Turkije op de loopers. De Nederlandsche équipe trok in de zelfde samenstelling als tegen Italië. De tweede ronde van poule 2 liep nog vóór do tweede ronde voor poule 1 begon, reeds af. De resultaten dezer ronde waren: Nederland won met 10 winstpartijen en 48 ontvangen treffers van België 6 met 63. Italië won met 16 partijen en 38 ont vangen treffers van Polen. 0 met 80. Voor de laatste ronde in deze halve beslissing werd in poule 2 de wedstrijd Hongarije—Turkije niet getrokken, om dat Turkije door twee nederlagen nl, tegen Frankrijk en Duitschland toch reeds afviel voor de beslissing. In deze poule bleef dus nog slechts de wedstrijd Duitschland—Frankrijk over. Deze was uiterst spannend en eindig de tenslotte in een Duitsche overwinning op touchés. Het resultaat was nl. als volgt: Duitschland won met 8 partijen en 61 ontvangen treffers van Frankrijk 8 met 64. De laatste partij van den dag ving des avonds om 9 uur aan. De andere partij uit poule 1: Italië—België behoefde niet meer getrokken te worden, daar de Bel gen met twee verloren wedstrijden tegen Polen en Nederland reeds uitgeschakeld waren voor de finale. De ontmoeting Nederland—Polen (laatete partij) meest dus de beslissing brengen of Nederland of Polen in de fi nale zouden komen, want de equipes dezer landen hebben elk 1 wedstrijd ge wonnen Bril wint overtuigend. I>e tweede dag begint. De Hollanders zijn alle aangebleven. Miljon kwam dadelijk in de achits/te beslissing uit en won die, komt dus in de kwart. De an deren lootten vrij op Oly ma. die zijn voorpartij won. Bril (Holland) tegen Mc. Donagh (Ierland). Bril heeft lengte, de Ier stevigheid. Bril treft vaak licht op af- sitand. Aangemoedigd door de AngeLsak- sers, valt de Ier aan, maar Bril, kalm en oplettend, wint de ronde. De tweede ronde wordit hij steeds beter, zoodat de scheidsrechter de partij staakt en hem de overwinning toekent. Villanova, (Spanje) tegen Kocsls (Hongarije). Forsehe partij zonder we tenschap. In de tweede ronde wordt t beter, als beiden uitgeraasd zijn. De Hongaar is dan de beste. Verwoed be gint hij de derde ronde en wint deze met uitstekend werk op korten afstand. Uitslag voor Kocsis. De Duitsdher Ausböck en de Zweed Bcttunmn, dóe invalt. De scheidsrechter waarschuwt AuSböok voor sitooten tijdens het loslaten. Ausböck wint. Licht-mlddengewicht. Daar do Griek Fexis afwezig is, wordt gewacht met de achtste partij en be gonnen met lichtmidden-gewiciht (66.673 K.G.) waarvoor Dunn (Engeland) en Canova (Italië) t eerst werken. De Enigelschimian staat afgewend en bokst dan ook slap. Canova wint. Morgan (Nieuw Zeëlamdi) en Johans son, de Zweed, die gisteren won. Jo hansson wordt ditmaal uitgesteld. Mor gan die sams den rechtervoet voorplaatst treft hem uit dezen stand met een link- schen rechten stoot tegen de kaak. De Franschman Caóataud tegen den Tsjeoho Kowaak Nekotoy. Nekolny zoekt den korten afstand, maar het is niet tot zijn voordeel. Ook in de tweede ronde diit spel. Calataud is technisch veel beter en treft steeds correot. Al doende leert in de derde ronde Is Nefcolny in het voordeel tegenover den vermoeiden Franschman, die op 't laatst weer op haalt en wint. HteHström (Finland) tegen ETHs (Zuid- Afrika). Ellis is de beste, maar tegen elkaar duwen ontsiert meestal de party. Het uithoudingsvermogen van den Fin helpt hein in de tweede ronde, waarin Ellis verslapt. Hellström wint de partij. Bdomimers (Holland) bomit nu tegen Anneet (Beltglë). Blommens verrast ons met keurig technisch werk, rechte stooten en opstooten, een enkelen hoek, als die te pas komt. De Belg is moedig, treft het best op af stand, maax verliest de eerste ronde. Blommers wint ook de tweede ronde. Eén oogenblik slechts vergeet. hU het consigne en gaat zwaaien. Beiden- zijn moe. Toch begint d'e derde ronde vurig. Blommers zet zijn voordeel voort en wint. De Argentijn Landini. die Dinsdag van den Amerikaan Lown won, met Palm. (Esthland). Landini wint de niet belangrijke partij. Usuda (Japan) en Hall (Rhodesia). Eriden wonnen gisteren. Usisda staat natuurlijk weer rechts voor. Het schijnt dat hij Knfics handig is en dus zijn stand müst, maar hij heeft zijn rech ter geheel verwaarloosd en vertrouwt alleen op de linker. N>u Lenehan (Ierland) en SmiUie (Canada), winners van voorpartijen belden. Men bokst op afstand. Aardige partij- Onverwacht stort op het laatst der tweede ronde Lenehan neer van een straight right tegen een slaap Spoedig komt. de bel. De derde ronde brengt Smillie weer voordeel en hij wint te recht. Murphy, (Ier), wint van Montlor Pastor, (Spanjaard), door rechtschen hoekstoot tegen de kaak in de eerste ronde. Jackson (Engeland) tegen Cleverley (Nieuw Zeeland) leveren niet veel bij zonders. Cleverley is in de derde ronde even neer van een langen neerwaart- schen rechte. Jackson wint. Sartos (België) en Miller (Amerika) boksen de eerste der drie voor-partijen vHeggëwIcht. Sarbce wint en komt r.cm toe al brullen de Amerikanen. Gaona (Mexico) en Kleffer (Luxem burg). Een vlug gespeelde party. Dit is de beste Luxemburger tot nog toe, maar de Mexicaan is doorgaans beter. Gaona wint dan ook. Turra Rivera (Chili) en Fexis (Grie kenland). In de aardige vlugge partij ts Fexis de beste. Vcdcrgewlcht. Madsen (Denemarken) en Kelly (Ier land) boksen de eerste der twee voor partijen vedergewicht. Veel vasthouden bederft de sport. Madsen wint. Twee invallers in den ring, de Fransch man Boireau en de Zweed Gustafson. Onafgebroken strijd op korten afstand, de Franschman laat niet af van zijn langeren tegenstander. H(j wint. Middengewicht. Oaldis (Griekenland), en Leldmann (Dulischlanü) boksen de eenige voor party middengewicht. Beiden zitten er druk op. Leidmann wint. Zwaargewicht. Jirrado (Argentinië) er. Flanagan (Ier land) zetten de twee partijen zwaarge wicht in. Jurado is een geweldenaar, velt Flanagan in de eerste ronde en ais hij even weer op is. voorgoed. Oly komt. Oly (Holland) tegen Eduard Engeland). Oly stelt teleur. Hij wint maar men begrijpt niet op welken grond. Eduard cruder den irudruk von d'e over macht van lengte en gewicht liet zich in de le ronde opdringen. Maar dan stootte Oly niet en het werd wederzijds vastgrijpen. In de tweede ronde won Brit allengs zelfy^ trouwen en plaatste op afstand menigen treffer, waarteger enkele van Oly, en stooten bij Jjet in- vechten in het credit van onzen man. die blij mag zijn met de beslissing. Vedergewicht. Van Klaveren (Holland) tegen Munoz Panades, Spanjaard. Hard loopt onze vegetariër van stapel, 't Gaat snel en hard. Van Klaveren drijft Panades te gen de touwen. Zit er dan fel op. Wa; stoot deze lichte man hard! Zoo'n stoot vond ik alleen nog bij vegetariërs. Zelf opgedrongen dekt hij met handschoen en arm, dat geen stata hem treft en dan opeens schiet z'n rechter uit, die wèl raakt, Later was Panades voorzichtiger en sprong dan weg. Misschien verdedigt Van Klaveren te veel in de tweede ronde, maar de tak- tiek is goed. Hij lokt den ander mee en stoot reeds. De Spanjaard vecht in de derde als *n held om nog door eindstoot te winnen, maar Van Klaveren is han dig. Even schijnt hij in de knieën te zak ken, maar tweemaal wankelt de Span jaard van zijn stoot. Op afstand schiet hij de linker naar het hoofd. De Ame- rikaansche toeschouwers moedigen den bokservechter aan, die ruimschoots wint. WATERPOLO. D. W. R. COMB.—I. V. O. COMB. (43). Een zevental, samengesteld uit leden van de voetbalvereeniging L V. O., bond Woensdagavond in de zweminrichting aan de Houfcvaart den strijd aan met een. combinatie van de Waterratten. De zwemmende voetballers schenen in het begin niet veel te zullen presteeren, want al heel spoedig wa6 de stand 20. Aanvoerder Leyenaar, de bekende H. P. C. speler, veranderde van tactiek cn ge leidelijk hersteld? I. V. O. zich; ook de keeper van D. W. R. kreeg eenige scho ten te verwerken. Voor rust moest hij zwlohten voor een hard schot van de Vries. Met 21 voor D. W. R kwam de doelwisseling. In de tweede hal ft was de verhouding der partijen vrijwel gelijk en aan beide zijden werd nog tweemaal ge scoord, zoodat deze prettig gespeelde ontmoeting eindigde met een 43 over winning voor de D. W. R- combinatie ZWEMMEN. HET ZWEMFEEST VAN „DE DELFT". Op het zwemfeest van ..de Delft" a.s. Zondag 12 Augustus zal ook de Amerikaansche ploeg uitkomen bestaan de uit de heeren Desjardines. Goldzeis. Smith, springen, en de dames Paynston, Coleman, springen. De heeren hojac, Laufer Wyath, rug slag en vrij slag en John Weissmuller. Ook komen uit onze Hollandische fa vorieten de dames Baron en Braun. POSTDUIVEN. DE REISDUIF. Uitslag der wedvlucht van Soiigndes. afstand 206 K.M.. Los 9 uur vm. C. van t Endc le, 5e; prijs; J. G. v. Leuven 2e, 10e, 22,; A. H. J. Schy've- naar 3e; J. R. Vergers 4e; J. Lilbbiniga 6e, 11e. 26e, A. Vergers 7e. J. Boogaard v. Dit 8e. 14e. 27e. H. Boogaard 9e» 21e, B. Zonneveld 12e. 14e, 17e. 18e. J. C. Kroon 13e, 23e, P. Copdnd 15e, J. Verwer 16e, W. Wsfgien 20e, P. A. Blommaert 24e. 29e, J. F. Scherf 25e, A. B. v. Straaten 28e. CONGRES WERELDSCHAAKBOND. Wat onze Nederlandsche spelers in den landenwedstrijd, tournooi B., van het Congres te 's-Gravenhage presteerden, moge uit het volgend overzicht blijken. De successen zijn gerangschikt naar de gespeelde ronden (1—17). De prijzen in den landenwedstrijd waren I. Hollandsch klompje van zilver. II. Tegel van Delftsch aardewerk. III. Servetring van zilver. IV. Dasspeld van goud, met sche knoop. V. Vouwbeen, handvatsel aardewerk. oud-Holland van Delftsch DEELNEMERS G. Kroone, Santpoort - 10 I H. Weenink, Amsterdam W. A.T. Schelfhout. Amsterdam M J W. F. Wertheim, Den Haag. H j 1 H. J. Wertheim, Den Haag H 1 Jhr.J. A. O. v. d. Bosch, Den Haag I 0 H M 13 14 I 15 16 I 17 I Totaal 1 0 0 0 0 0 I 0 1 6M W W 0 1*1 I* -1*1 1 I* 1 8H - I 7H DE OOIEVAAR. Uitslag der wedvlucht von Sc'mies H. P. v. Pol 1, L. v. Meurs 2, 15. 23. B. Roemers 3, B. Nieuwen&urg 4, 16, A. Sellhonsit 5. J. Keysper 6. 7, 8, H. Wil- lemse 9, 19, H. Petter 10, 11, C. v. Meurs 12, 13, H. v. d. Ejjkhof 17, 21, W. Stetfl 16, 20, J. F. Oudolf 22, W. V. Kleef 24, A. Lestrade 25. HAARLEM's AMSTERD. KWARTIER. Bovengenoemde vereendging hield een wedvlucht van Soigrues. afstand 204 KM, Los 9 uur. Wind. N.O. De prijzen werden behaald als volgt: C. Koning le. W. der Kinderen 2e öe 7e 14e 15e 18e 19e. J. H. Hart 3e, J. J. Hort 4e 6e 8e 9e 10e. H. Kinjet 11e. F v. Kleeff 12e. J. Terhorst 13e 16e 17e 20e. Eerstge- toonde duif 1 uur 30 min. 50 sec. Laat ste prfjsw. vogel 1 uur 40 min Tevens werd er een kasvlucht gehou den van het zelfde station, waarvan de uitslag als volgt was: C. Koning le. W. der Kinderen 2e, J. H. Hart 3e, J. J Hart 4e, H. Kinjet 5e. F. v. Kleef 6e, J. F. Terhorst 7e, Joh. de Droog 8e. H. de Droog 9e. J. Joon 10e, S. Heitlage 1 le, J, B, Handigvaaf 12e, P. v. d. Veetu 13e, H F. Hos 14e, G. Meulenbroek 15e, D. Radsma 16e, A. v. Tongeren 17e. Amsterdam 7 Aug. lu. 58 m. 1100 mijl Z.-West van Valentia, Corral n. Aimsterdam. Alcyone. 6 Aug. te Montevideo, Rot terdam n. B.-Ayres. Ares 6 Aug. te en van La Guaira n. Pto Cabello. Algorab 7 Aug. te Las Palmas v. Bue nos Ayres, vertrok n. Rotterdam. Bali 7 Aug. te St. Nazaire, Batavia n. Amsterdam. Borneo 8 Aug. te Port Said, Amster dam n. Java. Biliton 7 Aug. te Marseille, Beira n. Rotterdam. Boschdijk, 7 Aug. v. New-York n. Rotterdam. Blitar 8 Aug. te Duinkerken, Sylney n. Rotterdam. Chr. Huygens p. 8 Aug. Perim, Bata via n. Amsterdam» DinteldUk 5 Aug. v. Los Angeles, Pa cificist n. Rotterdam. Eemdyk, 4 Aug. v. Astoria naar Rot terdam. Glamorganshire 5 Aug. v. Cristobal. Rotterdam n. de Pacificist. Hoogkerk 7 Aug. v. Algiers, Rotter dam n. Bombay. Helder 6 Aug. p. Las Palmas, W.-Afri- ka n. Amsterdam. Hermes p. 7 Aug. Dimgeness, Am sterdam n. W.-Afrika. Indrapoera p. 9 u. Suez, Rotterdam n. Batavia. Kertosono 8 Aug. te Rotterdam van Batavia. Kota Radja p. 8 Aug. Burlings, Rot terdam n. Java. Koningin der Nederlanden 7 Aug. v. Algiers, Amsterdam n. Batavia. Kennemerland 10 Aug. 4 u. v. Buenos Ayres te IJmuIden verwacht. Lochkatrine 5 Aug. te Portland, Paci ficist naar Rotterdam. Meerkerk 7 Aug. te Madras, Br.-Indië n. Rotterdam. Mirach 7 Aug. v. Buenos Aires n. Rot terdam. Madoera 6 Aug. te Rangoon v. Cal cutta. Moena 7 Aug. v. Suez, Amsterdam n. Ja\a Maasdam 7 Aug v. Vera Cruz. Rot terdam n. N.-Orleans. Nebraska 4 Aug. v. San Francisco, Rotterdam n. de Pacifickust. Noorderdijk 6 Aug. v. Los Angeles, Londen n. de Pacificist. Oldekerk p. 7 Aug. Dungeness, Am sterdam n. Japan. Poeldijk 7 Aug. v. Rio de Janeiro, B -Aires n. Rotterdam. Rhea 8 Aug. te Amsterdam v. W In dië. Radnorshire 5 Aug, te Curasao, Rot terdam n. d. Pacifickust. RUperkerk 7 Aug. te Dar es Salaam, Beira n. Rotterdam. Sirrah st. 8 Aug. te Antwerpen v. Rotterdam. Schiekerlr, p. 8 Aug. Vlissingen, Ant werpen, n. Rotterdam. Sumatra 6 Aug. te Beira v. Lorenzo Marques. Vlieland 7 Aug. v. Sapele n. Koko.. Dstroom 5 Aug. te Lagos, W. Afrika n. Amsterdam. Zyldijk 7 Aug. v. Bahia, Amsterdam n B -Aires. Zeelandia 7 Aug. v. Santos n. Buenos- Aires. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regel. Stofzuigerhuis MAERTENS BARTELJ O RIS STRAAT 16 TELEFOON 10756 HOBBY VLOERWRIJVERS F125.— (Nadruk verboden; auteursrecht voorbehouden.) Mijn merkwaardigste nacht door HASSE ZETTER STRÖM. De interviewer vrceg mij: „Welke is de merkwaardigste nacht, dien gij beleefd hebt?" „De volgende: Onlangs was ik te Berlijn. Op een diner bij een van de ministers ontmoette ik den heer Heim- wert, den directeur van een van de groote warenhuizen. Wij verlieten den minister vrij laat in den nacht gelijk tijdig. en toen wij Op straat waren ge komen, stelde Heimwert voor, dat ik hem naar zijn privtkantoor zou verge zellen. zoodat wij rustig en gemoedelijk een beetje konden praten. Ik stemde toe en wij reden in een auto naar het groote zakenpaleis. Door een prlvé-ingang kwamen wij in het kantoor, en daar serveerden wij ons zelf een uitstekende whisky en sta ken een paar goede sigaren op. Wij brachten eenige aangename uren door in interessant gesprek over den commer- cieelen toestand in Italië gedurende den wereldoorlog en de mogelijkheid, een filiaal van Heimwert in een of andere kleine Zweedsche stad te openen. Plotseling werd ik moe en zeide tot Heimwert: „Waarde vriend, maak dat ik een auto kryg, zoodat ik naar my'n hotel kan gaan." „Geen sprake van" zeide Heimwert, „in mijn zaak vind je van alles, van een brief spelden tot witte olifanten, dus ook een slaapkamer met alle ge makken voor reizende buitenlanders. Wanneer u deze deur doorgaat, een trap af, dan hebt ge rechts uw kamer. Zelf blijf ik nog een oogenblikje op om het plan voor een grooten aankoop van pa- rapluiefoudraals in Albanië te ontwer pen. Goeden nacht." Ik nam afscheid, ging de deur uit. daalde de trap af en kwam in een groo te, luchtige kamer, die als slaapkamer was ingericht. Daar was alles, dat ik noodig had: een elegant messing ledi kant, toilettafel, pantoffels bij het bed en een nachthemd op het kussen. Eeii electrische lamp stond naast het bed en op het nachtkastje lag het avond blad. Ik kleedde mij uit, legde mUn eigen dommen op een stoel, las het politieke hoofdartikel in het avondblad, draaide het licht uit en sliep in. Ik heb zelden zoo goed geslapen als dezen nacht. Ik 3 oomde ook iets heel moois; ik ben vergeten wat; maar ik herinner mij, dat ik door een geruisch wakker werd, een gezoem als van duizend stemmen. Verschrikt ging ik in bed overeind zitten, en tot mijn ontsteltenis zag ik verscheiden honderden menschen zich om mijn bed verdringen, om mij te zier- Zij riepen hoera en schreeuwden en zwaaiden met de hoeden. Politieagenten poogden de menigte in toom te houden, maar vergeefs. Met een snelle beweging kroop ik onder de dekens en door een opening tusschen de bedden zag ik, dat een groote glasruit mij van de jubelen de menigte scheidde. Ik was in een van Heimwerts uitstalkasten te bed gegaan. Op een biljet in de etalage stond: Com- pleete slaapkamerinrichtingen met llfcs- jumeaux M. 1600. Ik moest twee uur in bed blijven lig gen. tot de zaak werd geopend. Ik waag de het niet, Op te staan, want dan zou de commissaris van politie mij zeker als een onbehoorlijke prentbriefkaart in beslag hebben genomen. Toen ik deze geschiedenis verteld had, zeide de interviewer: „Hebt u deze geschiedenis werkelijk beleefd?" „Neen, maar een geschiedenis be hoeft ook niet waar te zy'n, om goed te wezen. Het is bijna beter, wanneer alleen maar waarschijnlijk is." VRIJDAG 10 AUGUSTUS HILVERSUM, 1070 M. 12.302 u. Lunchimiziek door het trio Courtel. 6.oo7.15 Dinermuziek door het A.V. R.O.-kwartet. 7.15—7.45 Boekbespreking door Gen heer G. H. 's Gravesande, over de nieuw ste poëzie van den dichter J. Greshoff. 8.05 Aansluiting van het Scalatheater te Den Haag. Uitzending van het le ged. van de revue „van Mond tot mond", van Hans Nesnah en Ferry. Muziek van Louis Noiret. Regie: Cor Hermus. Ka pelmeester, Adr. Blokland. Daarna pers berichten. 10.30 Dansmuziek door Ted Staves and his band van het Casino te Scheve- ningen. HUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur 1950 M. 12.30—1.30 Lunchmuziek door het trio Winkels K.R.O. 4.005.00 N.C.R.V. Gramofoonmuzi.&. 5.00—6.000 N.CJl.V. Concert Tabe Bas tenor Jan van Duinen, orgel. 7.007.30 K.R.O. Gramofoonmuziek. 7.35 V.P-R.O. berichten. 7.40 C. Castendijk, zangeres. G. v. d. Wal, celliste. Hans Schouwman, piano. 8.00 Lezing door Ds. E. J. v. d. Brugh: Van strijd en de Vrede der Ziel. .40 C. Castendyk, G, v. d. Wel en H. Schouwman. i.OO V.P.R.O.-cursus door Martien Be versluis: Moderne Dichtkunst, Ontgoo cheling en Levenswanhoop. 9.40 Muziek. 9.50 Declamatie door M. Beversluis. Daarna persber. DAVENTRY, 1600 M. 10 nrt Kerkdienst. 1120 Gramofoonmuziek (Walkure). 12 20 Sonaten voor viool en piano. 12.50 Orgelconcert. 1.202.20 Orkestconcert. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Lezing: Some thoughts on Golf. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Orkestconcert. 6:50 Nieuwsber. 7.05 Orkestconcert. 7.20 Bioscooppraatje. 7.35 Pianoduetten van Dvorak. 7.45' Muzi.jtc. 7.50 Afscheidsconcert van Helen Gilli- land. 8.05 Concert. De „Vale of Athol Pipe band". B. Bannerman, alt. N. Grieg, zang. R. Burnett, bariton. A. Sim, viool. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Verslag van de „British Legion pilgrimage". 9.50 Nieuwsber. 9.55 Kamermuziek. D. Robson, so- uraan. Charles Woodhouse strijkkwartet 11.05 Een verrassing. 11.2012.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 DL 12.502.10 Orkestconcert. 4.055.05 Concert. Orkest. L. Radisse, cello. A. Locatelli, viool. 8.5011.20 Symmphonieconcert. Daar na fragmenten van „Manon", opera van Massenet. Koor, orkest en soli o. L v. Hr. Defosse. LANGENBERG, 469 M. 12.301.10 Mechanische muziek. 1.252.50 GCestconcert. 6.207.15 Concert door het Pressa- symphonie-orkest. 8.30 Vroolijke avond met Hans Muller Schösser. Kermis. Daarna concert i. d. Breidenbacher Hof. KöNIGSWUSTERHAUSFN, 1250 M. (ZEES**). 3.205.20 Lezingen. 5.206.20 Orkestconcert. 6,2010.20 Lezingen. 10.5011.50 Orkestconcert van Ham burg. HAMBURG 395 VL 4.35 Oude Dansmuziek. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Kamermuziek. 7.20 Orkestconcert. 8.20 Declamatie en liedjes bij de luit. Orkestconcert. BRUSSEL, 509 ld. 3.20 Klassiek concert. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.50 Trioconcert. 6.35 Vlaamsche literatuur. 6.50 Trioconcert. 8,35 Orkestconcert. VOOR DE KINDEREN. Al de toeschouwers zijn vol verwachting. Zij kijken van den regenmaker naar den hemel. Maar daar is geen wolkje aan te zien. Inte gendeel, dc zon brandt als het vuur van een An.v_rikaboot en alleen de gedachte aan regen is al om van droogte te bezwijken. Zou Lcf- heptie de booze geesten niet aan kunnen? Dan is hij de rechte toovenaar niet, maar een ge* mcene bedrieger. Een dreigend gemor gaat uit de schare der Labbcrnoekanen op als het vuur van Lefhcp- tie gedocid is cn er nog altijd geen wolkje is tc zien zoo groot als een muizenstaart. Be* dricger wordt er geroepen, valsche toove» naar. En een ander groepje negermuizen her haalt onophoudelijk: regen, wij willen re* gen, geef regen! Lefheptie is al zijn lef kwijt Hij siddert of hij het koud heeft

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 10