5 Pa DE WEDSTRIJD-VERSLAGEN j ZWEMMEN. WATERPOLO ROEIEN. ZEILEN ZEILEN GYMNASTIEK HAARLEM'S DAGBLAD DERDE GLAD DONDERDAG 9 AUG. 1928. Kojac, Marie Baron, Tsuruda en Arne Borg onder scheiden zich weer in het Zwemstadion. Hoe Duitschland het waterpolotournooi won en Hongarije protesteerde. Desjardins, de Parijsche winnaar op nieuw kampioen in het schoon ipringen. P. Als er ooit waarheid zou gescho len hebben in het looze alarm, dat de bodem van het Olympisch zwemstadion gescheurd zou zijn en het water cr met groote snelheid zou uitloopen (siel je voor dat de zwemmers in een 1500 meter race tijdens den wedstrijd plotseling' op den drogen bodem zouden gelegen hebben, wat een blamage!) als dit waar geweest was, wou ik zeggen, dan zou nog ons Heve vaderlandsche regenklimaat er wel voor gezorgd hebben dat het water op peil bleef. Woensdagochtend goot' het weer pijpestelen, hetgeen voor de toe schouwers onaangenaam was. Maar er is geen reden een zwemwedstrijd voor den regen uit te stellen en dus werd er op tijd gestart voor de demi finales hee- ren 100 meter rugslag. De deelnemers zullen intusschen tydens deze races wel gewenscht hebben, dat zij zich hadden toegelegd op de schoolslag, want als je op je rug ligt, is de regen .'astiger, dan wanneer hij op je kruin valt. Hoe het zij, het belette den ongenaakbaren Ko jac niet om zijn afdeeling te winnen in 1 min. 10 sec. Zijn tegenstanders, althans Iruye (Japan) en Bresford (Engeland) maakten van de weeromstuit ook een prachtigen tijd n.l. 1 min. 14 en 1 min. 14.8 sec. In de andere helft won Laufer (Amerika) in 1.12.6 fraai van zijn land genoot Wyatt en den Duitscher Klippers. De finale in dit nummer belooft heden buitengewoon fraai te zijn, maar Ko jac is ongetwijfeld de man. Arne Borg was natuurlijk eerste in «ijn demi-finale 400 meter, terwijl de Argentijn Zorilla op bijzonder fraaie wijze de andere won. Tot algemeene verbazing werd Takashil er door Crabbe en Clapp uitgezwommen. Dit was een bittere teleurstelling voor de Japansche kolonie. De middag bracht vreugde voor Ne derland want Marie Baron zwom nu veel sneller dan den dag tevoren in de serie. Zij zwom haar demi-finale in 3 min. 15.4 sax en versloeg Lotte Mühe en de Deen- sche Elsa Jacobson die beiden 3.16.8 no teerden. In de andere helft won Hilda Schrader met groot gemak van Hazelius (Zweden) en Hoffmann (Amerika). Zie hier een nummer waarvan de finale door vijf niet-Amerikaansche zwemsters zal worden uitgevochten met één kansloos Amerikaantje. De Oude Wereld leeft nog Hilde Schrader verbeterde alweer haar kersversch wereldrecord en zwom nu in 3 min. 11.2 seconden. Maar de heeren zijn toch nog sneller, zooals onmiddellijk daarna werd bewe zen. Tsuruda (Japan) won de finale 200 Meter schoolslag voor heeren in den schitterenden tijd van 2 min. 43,8 sec. wat een nieuw Olympisch record is. Ook dit nummer ontging den Amerikanen dus, er zwom zelfs geen enkele Yankee in de finale. Erich Rademacher werd tweede in 2 min. 50,6 sec. Het waterpolo toumooi werd Woens dag beslist. De Duitschers werden de ge lukkigen met een 52 zege op Hongarije. Dat wil zeggen, de Hongaren hebben nog een protest ingediend, waarvan de afloop, nu ik dit schryf, nog niet be kend is. Die zaak zit zoo. Toen het 10 voor Hongarije stond, scoorde een Hon gaar door een geworpen bal van rich ting te doen veranderen met zijn been. Dit doelpunt werd niet toegekend. Ik moet eerlijk zeggen dat ik nooit heb ge weten, dat je in het waterpolospel niet met je been mocht scoren. Voor de rust scoorde Hongarije nog eenmaal en na de rust maakte Duitschland gelijk om ten slotte in de tweede helft der verlenging eerst de winnende drie doelpunten te maken. Wanneer het Hongaarsche „been-punt" dus wel was toegekend zou de stand 32 zijn geweest en geen ver lenging noodig. De wedstrijd was zeer vurig en opwindend, het lawaai van de Duitsche en Hongaarsche stuurlui aangaan denken. den wal oorverdoovend. Het aantal over tredingen was overigens weer legio, voor al van Duitsche zijde. Mijn indruk was, dat de Hongaren technisch beter zijn, de Duitschers toonden echter meer uithou dingsvermogen. In den morgen had Nederland nog van België gewonn en met 3—2. Of deze wedstrijd nog van belang was voor een plaatsing hing af van het resultaat der ontmoeting Engeland—Frankrijk die des middags moest plaats vinder. Het is lang geleden dat Nederland België ge slagen heeft. De Belgische ploeg '.eek gedemoraliseerd door het geleden echec tegen Duitschland en het maakte dew indruk dat geen van belde zever.rauen met hart en ziel deze party speelden. Tenslotte hebben de liefhebbers van schoonspringen Woensdag ook nog kun nen genieten van de finale der heeren in dit nummer. De Amerikaan Pete Des jardins, die ook in 1924 te Parijs won. was ook ditmaal ongenaakbaar. Zijn springen is wel het ne plus ultra van deze schoone kunst. Hij bracht het pu bliek herhaaldelijk met zyn prestaties in vervoering. MU onlangs aan een voor spelling wagende, heb ik na Desjardins als den zekeren winnaar te nebben aange duid. den Egyptenaar Simaika als ver- moedelyken tweede gedoodverfd en den Duitschen Kampioen Riebschlager de beste kans gegeven op de derde plaats Het was een verrassing dat de Ameri kaan Galitzen, die ook prachtig sprong, zich tusschen deze berekening schoof en den tweeden prijs kreeg. Simaika werd derde en de Duitschers kwamen niet in de prijzen, hoewel er nog drie aan bod waren in de finale. Maar het is een ge lukkig ding, dat het niet altijd precies zoo loopt als je verwacht. Je zou Ik weet niet wat van je eigen voorspellingen Het programma van W oensdagmld«Iag begon in hei Zwemstadion met die Demi-finale 200 M. school slag voor dames. Eet Zwemstadion was zoo goed als Uitverkocht. Het was schitterend zwem- weer. In de demi-finale schoolslag toonde Marie Baron (Nederland) heel wat be ter te kunnen zwemmen dan den vori- gon dag, hoewel zij de dames Mühe, Ja cobson, Gerathy, Zimmermann en Gus- taJsson in baar serie als zware tegen standsters had. Niettemin slaagde zij er in om na zeer tellen strijd met de Duitsche kampioene Fraulein Mühe eerst aan te tikken. Deze eerste Nederlandsche overwinning ont ketende een geweldige vreugde in het Stadion. In deze demi-finale komen de drie besten kt de finale. "Uitslag eerste demi-finale: 1. Baron (Holland) 3 min. 15 2/5 sec. 2. Mühe (Duitschland) 3 rrun, 16 4/5 eee. 3 Jacobson (Denemarken) 3 min. 16 -1 Marie Baron In de tweede demi-finale kan Mej. vati Norden (Nederland) het niet bol werken. Wel laat zij de Australische zwemster Thompson en de Amerikaan sche Fauntz achter zich maar zij weet zioh niet bij de drie eersten te plaatsen, zoodat zij als vierde aankomende niet in de finale komt. De Duitsche wereldrecordlhoudster Fraul. Schrader wint op bijzonder fraaie Wijze met grooten voorsprong. Uitslag tweede demi-finale: 1. Schrader (Duitschland) 3 min 11 1/5 sec. 2 Hazelius (Zweden) 3 min. 21 2/5 sec 3. Hoffman (Amerika) 3 min. 22 2/5 sec. In de finale komen dus twee Duitsche zwemsters Schrader en Mühe. één Hol- landsche Barcxn, de Zweedssche Hazelius, een Deensche Jacobson en die Ameri- kaansohe Hoffman. De tijd van Fraulein Schrader is nieuw Olympisch en nieuw wereldrecord. De finale wordt heden Donderdag middag gezwommen. Het volgende nummer is de Finale 200 M. schoolslag voor heeren Wereldrecord: K Rademacher (Duitschland) 2 min. 48 sec. Olympisch record: R. Skelton (Ame rika) 2 min. 56 sec. Uitslag: 1. Tsuruta (Japan) 2 min. 48 4/5 sec. 2. Rademacher (Duitschland) 2 min 50 3/5 sec. 3. Udefonso (PhiÜppijnen) 2 min. 56 2/5 sec. 4. Haxling (Zweden). 5. Sietas (Duitschland) <L Soence (Canada). Deze race bracht den talrijken Duit schers in het Zwemstadion een groote teleurstelling, daar hun favoriet Rade macher op duidelijke wijze geslagen werd door Tsuruta, die van het begin af aan de leiding had en tegen den eind spurt van den Duitscher volkomen opge wassen bleek. Terwijl het Duitsohe pu bliek geestdriftig den Duitscher aan moedigde, voelden die Hollanders de meeste sympathie voor den Japanner die onder groot gejuich de finish be reikte. De door den Japanner gemaakts tijd is nieuw Olympisch record. DE FINALE SCHOONSPRINGEN nam geruimen tijd in beslag. Meer dan anderhalf uur duurde net vóór de negen springers de vijf verplichte sprongen en des zes sprongen naar keuze hadden af gewerkt. Het bleek al gauw, dat de Ame rikanen, die trouwens in de series geze gevierd hadden, ook nu de hoogste plaat, sen zouden innemen. De uitslag luidt: 1. Desjardins (Amerika) 185.04 punten 1 2. Galitzen (Amerika) 174.06 punten. 3. Simaika (Egypte) 172.46 punten. 4. Smit (Amerika) 168.75 punten. 5. Mund (Duitschland) 154.42 punten 6. Riebschlager (Duitschland) 153.86 punten. Pc Japanner Tturei. -.-an de OlympUehe MO Meier eehooUlag en verbeterde tie Olympische: en Wereldrecords. NEDERLAND—BELGIë. (3-2). Deze wedstrijd wordt gespeeld voor een der ondergeschikte plaatsen van de rangschikking 1 tot en met 6. De lei ding van dezen wedstrijd berust bij den heer A. Inglis (Engeland). In het Nederlandsch zevental word: M. van Siifhout vervangen door P. van Senus en Scholte door Kuyper. De samenstelling der ploegen is als volgt: Nederland: Van Olst, Kuyper, A. H. van Senus, R. Kohier, Jac. Kohier, Leenheer, P. van Senus. België: Van Gheem. Coppieters, Bettens, Malissart, Bauwens, Blitz, Brandeleer. De Hollanders en de Belgen spelen beiden ver beneden het peil van hun spel der laatste dagen. Veel fraais is er aan deze partij niet te zien. Vooral het Hollandsche zevental brengt er bitter weinig van terecht. Nadat Ma lissart aan België de leiding bezorgd heeft, maakt Jacq. Kohier gelijk, doch het slechte verdedigen der Hollandsche achterhoede wordt gestraft met een tweede doelpunt voor de Belgen, door Coppieters gescoord. Met 21 voor Bel gië komt rust. Als na de rust Jacq. Kohier uit een strafworp gelijk gemaakt heeft, vlot het beter met het Hollandsche spel. Leen heer geeft met een fraaien doorslagbal Holland de leiding en doelpunt eenigen tijd daarna nog eens op dezelfde wyze Het blijkt echter dat dit vierde doelpunt is gemaakt nadat de speeltijd reeds ver streken was. zoodat Holland met 3 dezen wedstrijd wint. AMERIKAMALTA (10—6). De Amerikanen vonden in de zwem mers van Malta allesbehalve gemakke lijke slachtoffers. Zij komen uit zonder Johnny WeismUUer. De Amerikanen profiteeren van hun groot-ere snelheid om voor de rust reeds vier doelpunten te maken, waar tegen over Malta niets kon stellen. Rust gaat in met 40 voor Amerika. Malta heeft zich voor de rust te vee! ingespannen om de Amerikanen goed partij te geven, waardoor zjj na rust vermoeid raken en zonder veel moeite voeren de Amerikanen de score op tot 100 waarmede het einde komt. De waterpolo wedstrijd DUITSCHLAND—HONGARIJE (5—2). om de eerste plaats in het polo-tournooi stond onder leiding van den Belgischen scheidsrechter M. Blitz. De winnaar van deze partij zou den titel Olympisch kam pioen verwerven, de verliezer echter was nog niet zeker van de tweede plaats, daar hiervoor nog meer wedstrijden ge speeld moeten worden tegen de ploegen, die van den Olympischen kampioen verloren. De zeer streng leidende scheidsrechter BMtz, ongetwijfeld de beste van het toumooi. houdt de ploegen volkomen in bedwang. Wanneer de Duitsche spil Be- necke zich een moment vergeet er. den Hongaar Vertesi op ongeoorloofde wijze aanvalt, wordt hij het water uitgezon den; uit den toeges tanen strafworp geeft Vertesi aan Hongarije de leiding. (01). De Hongaren worden langzamerhand sterker. Nadat een tweede doelpunt van Vertesi wordt geannuleerd, omdat de Hongaar den bal met den voet door het doe! heeft gewerkt, maakt kort daarna F. Keserii een tweede doelpunt voor Hongarije. De Duitsche vlaggetjes komen na rust weer in zicht als Bahre met een door slagbal een tegendoelpunt maakt. (1—2). De Hongaren spelen technisch veel be ter, maar het snelle zwemmen van de Duitschers doet de partijen ongeveer ge lijk opgaan. De Duitsche achterspeler Gunst, die een slechten wedstrijd speelt, herstelt dan zijn fouten door een hoog schot op doel te lossen. Bahre doet den bal even van richting veranderen en het is 22 gelijk. Met dezen stand komt het einde, zoo dat er verlengd moet worden. De eerste helft der verlenging brengt geen verandering in den stand: belde doelverdedlgers krijgen zwaar werk. doch weten hun doel schoon te houden. De tweede helft der verlenging is nau welijks begonnen als Amman aan Duitschland de leiding bezorgt. Onmid dellijk daarna profiteert Cordes van de verwarring in de Hongaarsche gelede ren en met een vierde doelpunt maakt hij de Duitsche overwinning zeker. He: wordt zelfs 5—2 wanneer Bahre vry zwemt en alleen voor den doelman ko mend. den bal kalm in den hoek plaatst Het eir.de komt met 52 voor Duitsch land. De Duitsche ploeg wordt aan alle kanten gelukgewenscht door- haar ver heugde iar.dgenoosen. PROTEST VAN HONGARIJE. Onmiddellijk na den wedstrijd dient Hongarije een protest in, in verband waarmede de anders te houden céremo- nie-protocolaire voor Duitschland nog niet doorgaat. Het protest heeft betrek king op het feit, dat in de eerste helft van den wedstrijd een coelpunt van Ver tesi was geannuleerd, omdat de Hongaar den bal met den voet door het doel ge werkt zou hebben. Volgens de Honga ren berust dit op een verkeerde waarne ming van den scheidsrechter. Wanneer Hongarije dit protest wint, wordt de ver lenging geannuleerd en de eindstand op 32 voor Hongarije gebracht. Het protest afgewezen. Nog vóór het cir.de van den polo-wed strijd FrankrijkEngeland werd bekend gemaakt, dat het protest der Hongaren is afgewezen, zoodat Duitschland thans zeker is van den eersten prijs. Deze me- dedeeling verwekte onder de talrijke Duitschers in het zwemstadion groote vreugde. FRANKRIJK—ENGELAND (7—1). Het is reeds zeven uur als de laatste polowedstrijd aanvangt. Frankrijk en Engeland leveren een aardigen. gelijk op- gaanden strijd, welke niettegenstaande het late uur nog door ruim 3000 toe schouwers wordt bijgewoond. De Franschen worden langzamerhand sterker. Padou, Cuvelier en Vande- plancke (2 maal) zorgen voor vier Fran- sche doelpunten, nadat Budd voor een Engelsch puntje heeft gezorgd. Rust komt met 41 voor Frankrijk. Kort na het draaien verhoogt Vande- plancke den voorsprong voor Frankrijk tot 51. Tribouillet maakt uit een straf worp een zesde doelpunt en het is Van- deplancke, die den stand brengt op 71 voor Frankrijk, waarmede het einde komt. De zesde dag van de Olympische roei wedstrijden begon met regen. Tegen het begin van den wedstrijd hield de regen evenwel op en toen om half elf de beide eerste ploegen voor den derden voor wedstrijd double scull aan den start verschenen, was het droog. Voor den eersten heat kwamen aan boei 1 Zwitserland en aan boei 2 Ame rika. De Amerikanen winnen met vele leng ten in 6 min. 44 3/5 sec. Tijd Zwitserland 6 min. 53 2/5 sec. Vervolgens kwamen aan den start Canada (boei 1) en Duitschland (boei 2). Canada wint met twee lengten in min. 44 1/5 sec. Tijd Duitschland 6 min. 48 2/5 sec. Belangrijker was de derde heat, toen aan den start kwamen aan boei 1 (Ne derland H. Cox en C. E. Pieterse) en aan boei 2 Oostenrijk. Op de 1750 M. is Oostenrijk drie leng ten voor en wint ondanks een eindspurt van Holland met drie lengten in 6 min. 46 2/5 sec. Tijd Holland 6 min. 52 4/5 sec. Twee zonder stuurman. In de demi-finale twee zonder stuur man komen allereerst aan den start aan boei 1 Duitschland en aan boei 2 Ame rika. De Duitschers winnen onbedreigd met drie lengten voorsprong in 7 min. 8 1/5 sec., wat een nieuw record beteekent. Tijd van Amerika 7 min. 15 3/5 sec. Voor den tweeden heat versohijnen aan den start aan boei 1 Italië en boei 2 Engeland. Engeland wint met ruim drie lengten in 7 min. 8 3/5 sec. Tijd Italië 7 min. 16 4/5 sec. Woensdagmiddag werden de roe [wed strijden voortgezet met de demi-finale twee met stuurman. Aan den start verschenen aan boel 1 Frankrijk en aan boei 2 België. De Franschen roeien op hun gemak om met vier lengten te winnen in 7 min. 48 1/5 sec. Tijd van België 7 min. 59 2 5 seconden. Daarna had de Zwiteersche ploeg een row over in den tijd van 8 min. 2 sec. Voor het volgend nummer van de demi-finale vier zonder stuurman verschijnen aan den start Italië aan boei 1 en Amerika aan boel 2. Amerika wint met gering verschil in 6 min. 29 2/5 sec. Tyd Italië 6 min. 31 3/5 sec. De volgende heat bTacht weer een row over. thans voor de Engeische ploeg en wel,In den tijd var. 6 min. 50 2/5 sec. Op de Zuiderzee NOG GEEN BESLISSING BIJ DE ACKTMETERS. Woensdag. Zal vandaag de beslissing vallen, zal de door Ir. van Hoolwerff gestuurde Hollandia als eerste de st&rUyn passee- ren, waardoor het zeker wordt, dat de rood-wit-blauwe vlag aan den Olympi schen mast omhoog zal gaan? Wij weten het niet. niemand weet he: maar iedereen is vol goeden moed; de wind blaast ferm uit den Zuid- West-hoek; t is weer voor de Hollandia. Als de Van der WiJck de Oranjeslui zen uitstoomt. ligt grauw met witte kui ven de Zuiderzee voor ons; de regen die 's morgens neerstroomde beeft opgehou den. witte wolkgevaarten zeilen ma jestueus den hoogen hemel langs en de zon zilvert glinsterende banen over de zee. Blauwe doom versluiert den einder, waar visschers achter de netten liggen, daarvoor bij 't startschip zijn de jachten reeds getuigd. De Mercuur komt met de koninklijke standaard in top, de Koningin staat op het achterschip, prinses Juliana, be langstellend als altUd praat met der. kapitein, prins Hendrik, in scliout-bij- nacht's uniform, loopt op de plecht. De stoomfluit loeit, er wordt gewoven er. gejuicht. Dan stoppen de machines De aehtmeters. Half een precies starten de aeht meters. Zweden kruist nog net voor de lijn en moet terug, de Hollandia en de Noreg schuiven schier tegelijk weg. de Hollandia ligt hooger maar de Noor loopt direct uit en komt een paar Meter voor. De Bamba (Italië) die als derde gestart is ligt na korten tyd met de Hollandia en de Noreg ver voor de Syl vla (Zweden) die juist de Fransclunan heeft weten te ontloopen. Dan maken de eerste drie jachten een slag. ze ligger.' ver uit elkaar en van gezellig-spannen- de loefpartytjes komt vooreerst niets meer. En als de tweede ronde ingegaan wordt, ligt Italië ver vooruit, daarachter komen Holland en Zweden, bijna gelyk- tijd.g. en even later koerst de Sylvia be nedenwinds van de Hollandia. Dan gooit Sandblom het rcer over stuurboord Ir. van Hoolwerff doet even daana het zelfde en het schijnt alsof beide sche pen een slag zullen maken. Maar.... de Zweed gaat direct weer in den wind achter Italië aan, die dan ook een slag maakt. De manoeuvre heeft voor Zwe den echter geen resultaat, de Fra.vrh- man die keurig ingeloopcn is Ugt nu dicht bij de Hollandia en na het eerste rak is de volgorde: Italië, Holland. Frankrijk, Zweden, Noorwegen. In ons relaas over de zeilwedstrijden van Zondagmiddag schreven wij reeds, dat zes- en aehtmeters vrijwel tegelijk in de baan zijn. De zesmeters starten wat later dan de aehtmeters, de eersten varen twee maal een driehoek van 6 mijlen om. de aehtmeters doen dit drie maal en hebben dus 18 mijl te zeilen. Elkaar in den weg zitten doen de ploe gen niet. de afstanden en de ruimte zijn daarvoor te groot, maar voor publiek en pers heeft deze overigens te prijzen regeling tot gevolg, dat men geen der twee wedstrijden van begin tot eind kan volgen; ook met heele goede kijkers blijkt het niet mogelijk te zijn. schepen zoo m de gaten te houden, da: men de naamcijfers kan lezen of bj voorbeeld aan de kleur van de boo: of van het dek een voorligger vermag te herkennen. En zoo stoomt langzaam aan de Van der Wijck in de richting van de eind streep. De witte zeilen staan blank te gen de lucht, recht komen ze op ons aan. Frankrijk. Italië en Holland liggen oogenschynlyk op een lijn. de Fransen man boven. Dan gaat de Hollandia op loeven. "t wordt spannend. Maar zn-t. daar rimpelen de zeilen. Frankrijk pakt hem den wind af en schiet meteen wat vooruit. De booten naderen de boei die ze aan stuurboord moeten passeeren; ligt Holland voorJa. neeEn 't is nee Maar als Frankrijk rond de oranje vlag draalt zit. Ir. van Hool werff hem met de Hollandia vlak op de hielen, met een lengte verschil wordt Holland dus tweede. En de Sylvia, och, wat die vandaag mankeert weten we heusch niet. maar 't Zweedsche Jacht, eindigt als vierde, achter Italië on voor Noorwegen. De ««meters. De mensehen op de boot de ..zeiler" tn zijn mooie pakje dat geen spatje water kan verdragen evengoed als de Jongen die als-maar schreeuwt: chocolade, si garetten. prentbriefkaarten van de boot allen zyn het er over eens. dat de zesmetcr-wedstrijdcn ons Hollanders wel teleur stellen. Stuurman Pluygers en zijn Kemphaan kunnen maar geen behoorlijken kamp leveren, het starten gaat de meeste dagen nogal ongelukkig hetgeen indirect er roods toe bijdraagt, dat deze boot al twee keer op de zeven de en een keer op de vierde, vijfde of achtste plaats eindigde, slechts eenmaal wist zU zich eerste te plaatsen. Nu .tart de Kemphaan vrij behoorlijk en gaat als derde met Esthland en België voor zich de baan in. Zweden weet zijn naaste buur Noorwegen uit de baan te werken, een Denemarken die het laatst startte stuift nu al samen met Esthland over de ronde golfruggen d.e de booten gezellig doen dansen. Schitterende loefpartytjes en heele mooie staaltjes van stuurmanskunst za gen wy tn dezen wedstrijd. Zoo krimpt de Noor. die als nummer vier startte, achter Zweden om, komt dlchtt beno den den Esthlandcr te liggen en zoo wordt op de boel toe gezeild en Noorwe gen die al Olympisch kampioen Is voor 't zes-meter-zeilen, komt nu tweede te l.ggen, als eerste gaat Denemarken over de finish. Holland Iszevende, de laatste Misschien maken ze er Donder dag nog tets goeds van. cr zijn nog een tweede en een derde-plaats vacant. En wat de aehtmeters betreft, zal Donderdag ook de beslissing komen; Holland. Zweden en Frankrijk zyn alle drie twee maal eerste geweest, de race ls dus belangwekkend. Wie wint is meteen Olympisch kam pioen, dan moet nog even uitgemaakt worden wie tweede en wie derde ls. Als wind en weer nu maar meewerken willen, dun heeft Nederland kans In een zoo by uitstek nationale sport te zege vieren. C. G B. demi-finale skiff. Voor den eersten heat verschenen aan den start D. Collet (Engeland) aan boel 1 en R. R Pearce (Australië) aan boei 2. Australië wint met vier lengten in 7 min. 1 4/5 sec. Tijd van Engeland 7 min. 8 4 5 sec Dan verschijnen L. H. F. Gunther (Nederland) aan boel 1 en K. Myers (Amerika) aan boei 2 om te beslissen over de vraag, wie in de finale tegen den Australiër Pearce zal uitkomen en dan naar alle waarschyniykheid de tweede plaats in dit nummer zal bezetten Beiden starten zeer fraai en blijven geiyk tot op 250 M. Dan loopt echter de Amerikaan uit en is 1 lengte voor op de 500 M. Het biykt echter, dat de Ame rikaan over een harden inzet beschikt, waardoor hij zyn voorsprong vergroot, zoodat Gunther op de 1000 M. al drie lengten achter ligt. Bij de tribune juicht het publiek voor Gunther en blijkbaar daardoor aange moedigd, zet hU een enormen spurt in en loopt hard in. Hy kan echter Myers niet meer halen en de Amerikaan wint met 1 1/2 lengte voorsprong in 7 min. 14 1/5 sec. Tyd van Gunther 7 min. 18 sec. Gunther zelve verbeterde zijn record van drie Jaar geleden met acht secon den. Daarna komt de demi-finale vier met stuarnuui. Boei 1 Italië boei 2, Zwitserland. Ita lië wint met vele lengten in den tijd van 6 min. 43 2/5 sec. (Recordverbetering met drie sec.) Tijd van Zwitserland 6 min. 56 2/5 sec. Een row over van Polen heeft plaats in 7 min. 20 2/5 sec. Het slot van den dag brengt de demi-finale acht, waarvoor aan den start verschynen aan boei 1 Amerika en boei 2 Canada. Amerika wint na een zeer spannenden strijd met een halve lengte in den tyd van 6 min. 2 sec., tyd Canada 6 min 3 4/5 sec. Het record is met 17 sec. gebroken. Tenslotte heeft de Engeische acht eer. row over in 6 Min. 23 sec. Hierop volgde de De totaalstand na zes wedstrijden ls thans voor de ACHTMETERKLASSE 1. Holland (2x1. 2x2): 2 Zweden (2x1. 1x2, 1x3); 3. Frankryk (2x1. 1x2. 1X4 i. Het resultaat van morgen ls dus In deze klasse voor allen van hek hoogste belang. ZESMETERKLASSE 1 Noorwegen (3x1, 2x2) Olympisch kampioen; 2. Esthland ilxle 3x3); 3. Denemarken (lxl, 1x3); 4. Holland (lxl, 1x4). De stryd gaat hier om de tweede en derde plaats en leder hoopt dat onze zesmeter nog eens z'n beste beentje voor zal zetten. Tweede dag. Een zware regenval was oorzaak, dot Woensdagochtend de wedstrijden op het Stadionveld niet konden doorgaan. In alleryi moest hoofdleider Sommer de toestellen in twee tenten doen plaat sen. Een aantal paaltjes werd in den grond geslagen, een touw er om heen gespannen en in een korte spanne tfjda was een behooriyke kampplaats ge reed. Nederland begon mot de voorgeschre ven oefening paardvoltigeeren. tege lijk met Zwitserland. Hoewel de Hollan ders goed zijn vooruitgegaan, is er nog een groot verschil met hun Zwitserse he leermeesters. Vooral de bij ons zoo be kende Zwitser Mksz maakte een praoht- ocfening. De totale uitslag na de 2 paardo?fe- ntngen (verplicht en naar keuze) zija a. v.: Zwitserland 442.25 punten. Frankrijk 397.75 punten. Finland 323 punten. Holland 319 punten, Luxemburg 294 25 punten. BiJ het beëindigen van het eerste ge deelte was de stand, nadat dus paard en ringen, zoowel verplichte als oefeningen naar keuze waren afgewerkt, als volgt; Zwitserland 814.25 punten. Frankrijk 797.25 punten. Finland 711,50 punten. Luxemburg 644 punten. Holland 638.25 punten. Daar het inmiddels beter weer was geworden, werden de wedstrijden des middags in de open lucht op het Sta dion-terrein voortgezet. Uitslagen van den eersten dag; PAARD EN RINGEN. Heeren: 1. Zwitserland 844.25; 2. T^Jecho Slo wakije 821; 3 Jougo-Slavlë 816.25; 4. Italië 80-1; 5. Frankrijk 795.25 6. Ameri ka 742.50; 7. Finland 711.50; 8. Luxem burg 014; 9. Holland 638.25; 10 Honga- rye 596.75; 11. Engeland 579.75 Domes: (vrye oefening) 1. Hongarije 99.25; 2. Holland 98-0; 3. Italië 92.75; 4. Engeland 83.75" 4. Frankryk 83.50.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 9