HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 18 AUG. 1928 GEMENGD NIEUWS HEVIGE STORMEN IN FRANKRIJK. VERSCHEIDENE PERSONEN OMGEKOMEN. In verschillende deelen van Frankrijk hebben hevige stormen ongevallen ver oorzaakt. waardoor verscheidene men- schen om het leven zijn gekomen en groote schade is aangericht. In het dorp Coucharbin in het departement Isère sic eg de bliksem in een transformato renstation, waardoor in verscheidene huizen, die hiermede verbonden waren, brand uitbrak. De bewoners trachtten de electrische leiding weg te rukken, waarbij echter velen hevige schokken kregen een vrouw werd door den stroom, gedood. De machinist van een trein kreeg eveneens een doodelijken schok doordat zijn locomotief met een electrische lei ding in aanraking kwam. Een man, die stond te visschen, werd door den blik sem getroffen en gedood. Ook is veel vee deer den bliksem getroffen. Het arrondissement Brive is door een cycloon geteisterd, die gepaard ging met stortvloeden, waardoor groote schade werd berokkend aan den oogst. Uit het overstroomde land moesten vele auto's door spannen ossen gered worden. El ders werd een theater door den storm geheel vernield, vijf minuten nadat de voorstelling was afgeloopen, zoodat nie mand werd gewond. In het departement Ain is groote schade aangericht door enormen hagel slag. Veel pluimvee is hier om het le ven gekomen. DE A.S. FRANSCHE MINISTERRAAD. WAT ZAL BEHANDELD WORDEN? Met betrekking tot den tegen volgen de week bijeengeroepen Ministerraad verneemt de „Information", dat ter gelegenheid van de cnderteekenïng van het Kellozg-Pact op 27 Augustus te Parijs noodzakelijkerwijs belangrijke besprekingen zullen plaats hebben. In den loop van de voorgenomen drie groote ontvangsten, nJ. door den President der Republiek te Rambouillet, den Mi nister-President en den Minister van Buitenlandsche Zaken, zullen een aan tal belangrijke kwesties besproken wor den. Is het overigens, zoo vraagt het blad, niet de eerste keer na den wereld oorlog, dat een Duitsch Minister van Buitenlandsche Zaken in Frankrijk ont vangen wordt? De heer Stresemann. die evenals de heer Briand aanhanger is van de doel bewuste Fransch-Duitsche toenaderings politiek, zal zonder twijfel tegenover den heer Poincaré zijn ideeën uiteenzetten betreffende een kwestie van den linker- Rijnoever. Het schijnt logisch, dat de sdhuldenkwestie met Kellogg eveneens besproken zal worden. Ondanks alles is het immers ondenkbaar, dat twee be vriende schuldenaars en crediteuren urenlang van gedachten wisselen zonder een hun nauw aan het hart liggend onderwerp aan te roeren. De Fransche regeering moet in verhand met deze samenkomst wel degelijk het oog ge richt houden op alle belangrijke vraag stukken, die in den loop der besprekin gen behandeld zouden kunnen worden. Het blad besluit: Het is ongetwijfeld aan de hand van deze en dergelijke overwegingen, dat de heer Poincaré zijn collega's verzocht heeft reeds op 23 Augustus, in plaats van op 1 September een Ministerraad te houden en wel te Parijs, in plaats van te Sampigny, geiijk aanvankelijk be sloten was. DE TREINONGEVALLEN IN JOEGOSLAVIë. EéN DOODE EN 25 GEWONDEN BIJ DE GROOTE ONTSFORING. De Tel. verneemt uit Belgrado: In de afgeloopen 24 uur hebben in Joe goslavië drie ernstige spoorwegongeluk ken plaats gehad, waarbij verscheidene dooden en gewonden te betreuren zijn. Het eerste ongeval had plaats op het traject Nisj-Skoplje (Uskub) waar Don derdagmiddag ten gevolge van het bre ken van een rail een personentrein de railleerde en van den spoordijk viel. Vol gens de eerste berichten had men hier met een ware catastrophe te doen. Gelukkig bleek later, dat de ramp een minder emstigen omvang had dan men aanvankelijk vreesde en volgens de laat ste berichten is één doode te betreuren, namelijk de vrouw van een spoorweg ambtenaar, terwijl vijfentwintig personen werden gewond. Het tweede ongeluk had, naar gemeld, plaats bij het station Topoliza, waar op de locomotief van een sneltrein uit Bel grado een stoombuis sprong, waardoor krachtige stralen heet water *>ver de zich op de locomotief bevindende per sonen werden uitgespoten. De machinist, de stoker en drie leden der directie, die op de looomotief een controlereis mee maakten, liepen daarbij zware brand wonden op. De machinist slaagde er nog in de remmen aan te zetten, waardoor de trein langzaam tot staan werd ge bracht Een der directieleden was van den •trein afgesprongen; de overige zich op de locomotief bevindende personen werden naar een ziekenhuis overgebracht, waar de machinist, kort na aankomst overleed. Een onmiddellijk uitgezonden hulptrein vond het bewuste directielid, een inspec teur van het Verkeerswezen, naast de rails, doch de ongelukkige bleek reeds aan zijn kwetsuren bezweken te zijn. Tenslotte was er bij Skoplje de ont sporing van de spoorwegfiets, waarbij vier beambten ernstig werden gewond. NOODWEER BIJ MILAAN. Hevige winden en regenstormen heb ben in den omtrek groote schade aange richt. Tal van boomen werden ontwor teld en op het Musocco-kerkhof werden yele marmeren graftombes verwoest. SPORT EN SPEL TWEEDE INT. SPORTSPELEN VOOR DOOVEN. Vrijdagavond zijn de Tweede Inter nationale Suorspeien voor Dooven in een der zalen van „Beelevue" aan de- Ma mixstraat te Amsterdam geopend met een begroeiings bijeenkomst, van gedelegeerden en deelnemers. De zaal bood met de vele vlaggen en de talrijke planten een fleurigen aanblik. Het in ternationale publiek bediende zich van een gemeenschappelijke taal, de geba rentaal, het Esperanto der doofstom men. Het openingswoord werd in geba rentaal gevoerd door den heer A. Zege- rius, voorzitter van het Organiseerend Comité der Spelen Amsterdam 1928. Spr. heette alle aanwezigen hartelijk welkom. Daarna nam de heer M. Sluizer, pen ningmeester van het Comité en Direc teur van het Doofs tommeninsti tuut te Amsterdam in het Nederlandsch het woord, wat door den heer Zegerius in gebarentaal werd overgezet. De heer M. Sluizer hoopte o.m. dat met de groot sportiviteit in de komende dagen gestreden zal worden. Spr. bracht hulde aan de heeren H. de Jong, secr.- generaal van het organiseerend Comité 1928 en J. Rose!aar, technisch leider, voor het vele werk, door hen verricht. Beide heeren mochten eenlge bloem stukken in ontvangst nemen. M. Emlle Rubens—Alcais, voorzitter van het In ternationaal Comité der Sportspelen voor Dooven begroette alle aanwezigen ,n hoopte dat deze Tweede Spelen een groot succes mochten worden. Hierna kwamen de verscheidene afgevaardigden van de deelr.emegnde landen hun gevoe lens van sympathie met dit sportfeesf en dit internationaal samenzijn vertolken. Vervolgens werd deze welkomstavond gesloten. Programma van Zaterdag 18 Aug.: Voetbal (Olympisch Stadion) 14 uur: Oostenrijk—Tsjecho-Slowakije. Zwemmen (Zwemstadion). 19 uur: Zwemwedstrijden. ZWEMMEN. DE HULDIGING VAN ZUS BRAUN EN MARIE BARON OP DE NENIJTO. Voor de huldiging van de Olympi sche zwemkampioene Zus Braun en mejuffrouw Marie Baron hedenavond te Rotterdam, is het volgende vastge steld: Na aankomst van den trein, die om 20.48 aan het Maasstation aankomt, zul len de dames ontvangen worden in de egrste klasse wachtkamer door eenige leden van de regelingscommissie en ver volgens met twee landauers „met de vier" rijden langs Oosterkade, Spaanschkade, Kolkkade, Beursplein, Noordblaak, Soetensteeg, Cools'ingel. Slagveld, Schiekade, Provenierssingel, Verlengde Walenburgerweg naar de Nenijto. Bü gunstig weer zal de huldiging door het Nenütobestuur op het ter: is van het Paviljoen Caland plaats vipden; vervol gens zullen de kranige zwemsters ge huldigd worden door de directie van het Lunapark, waarna men zich naar het voor vuurwerk gereserveerde terrein- gedeelte zal begeven om het vuurfestljn ter eere van Zus Braun bij te wonen. LAWNTENNIS. DE WEDSTRIJDEN TE ZAND VOORT. De jaarlijksche tenniswedstrijden t Zandvoort zijn weer begonnen. De eerste uitslagen luiden als volgt: Dames Enkelspel. Eerste ronde: Mej. A. Vlieger sl. mej. M. Eberwien 64, 64. Mej. T, Enthoven sl. mej. E. Dun- ker 6—2, 63. Mej. S. Josselin de Jong sl. mej. C. Jonker 63, 61. Mevr. Met selaar sl. mej. A. Wolters 60, 6—1, Mej. J. Redeker sl. mej. C. Fabius 6—1 61. Mej. Dekker sl. mevr. Kryn 63, 62. Mej. L. Schurt w.o. Mevr. E Eiles sl. mej. T. Bunker 63, 62. Mevr Elhorst sl. mevr. Menso 26, 61, 63. Tweede ronde: Mej. A. Vlieger sl. mek T. Enthoven 97, 64. Mej. S. Josselin de Jong sl. men. Wetselaar 97, 75 Mej. J. Redeker sl. mej. Dekker 61 64. Mej. J. Reker sl. mej. L. Schut 75, 46, 64. Mevr. Elhorst sl. mevr E. Eilers 64, 62. Uitzonderingsklasse halve eindstrijd: Mevr. Van Gulick sl mej. S. Josselin de Jong 75, 16, 61 Dames dubbelspel. Eerste ronde: Mejr A. Vlieger en mej. A. Wolters sL mts L. Schut en mej. Crone 68, 64, 64 Mevr. Eilers en mevr. Wetselaar w. o Mej. J. Reaeker en mej. S. Josselin de Jong sl. mej. C. Jonker en mevr. Mense 61, 64. Halve eindstrijd: Mej. A Vlieger en mej. A. Wolters sl. mevr. Mevr. Van Gulick en mevr. Straub sl. Mej. J. Redeker en mej. Josselin de Jong sl. men. Elhorst Dekker en mej Philips 62, 63. Uitzonderingsklasse: Mevr. Van Gullek en mevr. Straub sl. mej. A. Vileger en mej. A. Wolters 6—3. 6-1 Heeren EnkelspeL Eerste ronde: E. Nielsen sl. E. Verbunt 61, 57, 63. H. Blaisse sl. Dr. T. de Beaufort 6—0. 60. W. Schumacher sl. E. J. Verroen 63, 16, 61. Modlich sl. H. Blom 61, 41, 75. L. Krijn w. o. A. Hol lenkamp sl. A. Mynarend 60, 119, 62. M. Heil sl. N. Enthoven 75„ 60. W. van Gulick sl. L. van Putten 75, 75. E. Slaghek sl. Van Renesse 64, 6—0. E. Hauss sl. N.N. 6—1, 6—3. Bin nendijk sl. E. Keuss 6—2, 6—1. W. van Rompu sl. Jopie Optimist 60, 61. J. Rooyaards w.o. H. Kiene sl. F. C. Faber 75, 64; J. Scherr sl. Jopie Wanhoop 63, 60. A. Schoute sl. G. Vermeulen 6—4, 63. Tweede ronde: E. Verbunt sl. H. Braisse 60, 7—5. Modlich sl. W. Schumacher 60, 61; A. Hollenkamp sl. L. Kryn 6—2. 6—2. W. van Gulick sl. M. Weil 7—5, 6—1. W. Hause sL E. Slaghek 61, 62. W. van Rompu sl. Binnendijk 2—6. 6—1, 6—1. H. Kiene sl. J. Rooyaards 46, 6—3, 63. A. Schou te sl. J. Scherr 61, 75. Eindronde: Afdeeling A E. Verbunt sL Modlich 62, 63. Afdeeling B: W. van Gulick sl. A. Hollenkamp 61, 61. Afdeeling C: W. van Rompu sl. W. Hause 108. 62. Afdeeling D: A. Schoute sl. H. Kiene 64, 63. Uitzonderingsklasse Verbunt si. O. Koopman 6—4. 6—1. H. Eilers sl. Van Gulick 16, 60. 6—2. Knottenbelt sl. Rompu 108, 61. M. Wetselaar w. o. Halve eindstrijd: Knot tenbelt sl. M. Wetselaar 6—4, 7—5, 6-5. Deze wedstrijd stond op zeer hoog peil en had alle belangstelling een belang stelling die verdiend was. van het g"- lieele publiek. Heeren-dubbelspel. Eerste ronde: T. Elhorst er. W. Kern sl. Jopie Wan hoop en Jopie Optimist 61. 6—2. H. Blom en Van Renesse sl. H. Blaisse en Dr. van Rentereghem 6—3, 108. A. Holienkamp en E. Nielsen sl. J. Jacobs en Binnendijk 6—4. 6—0. J. Scherr en A. Keuss sl. H. Kiene en Van Pus:on 63. 64. W. Schumacher en W. Hauss sl. N. N. en De Vlaming 63. 6—2. W. van Rompu en W. van Gullek sl. W. Meyer en M. Weyl 60. 60, E. Verbunt en E. Slaghek sl. J. Maas en Van der Wey- den 61, 60, Modlich en v. d. Meylesi sl. Faber en N. N. w.o. Tweede ronde: A. Hollenkamp en E. Nielsen sl. J. ScherT en A. Keus 64, 6—8. 62, W. van Rompu en W. -van Guhca sl. W. Schumacher en W. Hauss 61. 64, E. Verbunt en E. Slaghek sl. Modlich en Van der Meylen 26, 75, 75. Uitzonderingsronde Holienkamp en Nielsen, winnaars af deeling B w.o. Van Gulick en Rompu winnaars van afdeeling C sl. R. Wy- brants en Faber 62, 61. Wetselaar en Eilers sl. Verbunt en Slaghek, winnaars van afdeeling D 63, 108. Deze wedstrijden zijn kwart eindwed- strijden. Gemengd dubbelspel. Eerste ronde: Mej. M. Peet en W. van Gulick sl. mej. A. Vlieger en A. Hollenkamp 61, 61. A. Wolters en Van der Smit w.o. mevr. Menso en E. Verbunt sl. mevr Kern Laan en Kern 7—5, 67. mej. Fabius en Jopie Optimist w.o. mej. Re deker en H. Blom sl. mej. Wensing en J. Scherr 61, 64, Mej. Schut en Bin nendijk sl. mej. T. Enthoven en L. Ent- hoven 60, 62, mej. S. Josselin de Jong en A. Schoute wo. mevr. Elhorst. en Eist w.o. Tweede ronde. Winnaars afdeeling A: Mej. M. Peet en W. van Gulick sl. mej. A. Wolters en v. d. Smit 46, 60 7—5. Wïmmaars afdeeling B: Mevr. Menso en E. Verbunt sl. mej. Fabius en Jopie Optimist 0, 60. Winnaars afdeeling C: Mej. Redeker en H. Blom sl. mej Schut en Binnendijk 75, 36, 63. Winnaars afdeeling D: Mevr. Elhorst en Elhorst SL mej. S. Josselin de Jong en A. Schoute 7—5. 5—7. 6—2. Uitzonderingsronde: Mevr. Straub en W. T.ade'.nus sl. me vrouw Menso en E Verbunt 7—5, 6—3. De halve eind wedstrijden worden groo- tendeels Zaterdagmiddag gespeeld, ter wijl de eind wedstrijden op Zondag zul len vallen. VOETBAL. STORMVOGELS—EINDHOVEN. Ten einde langzamerhand een over zicht te krijgen over de beschikbare spelers, komen Stormvogels Zondagmid dag om half drie in een vriendschap- peüjken wedstrijd uit tegen Eindhoven (Zuidelijke le klasse). Een aantal nieuwen spelers wordt de kans geboden om te toonen, of zij eerste klas-„fah*g" zijn. De juiste opstelling kon men ons ech ter nog niet opgeven. E. D. O. NAAR ALMELO E. D. O. begint a.s. Zondag met een oefenwedstrijd in Almelo tegen Heracles Oip 26 Augustus komt Heracles hier en op 2 September speelt E. D. O. in Arn hem tegen Vitesse. D. O. heeft Zondag het volgende elftal: Meenhorst, Kuil, Boeré J. Perukel, N. N. C. v. d. Laan, Dona, Tanis, Steffens, Perukel, v. d. Hurk. Z. F. C.—HAARLEM Voor den wedstrijd om den Zilveren Westertoren, die morgen wordt ge speeld tusschen Z. F. C. en Haarlem te Zaandam, speelt Haarlem met het vol gende elftal: Jan Hoeben, Torringa, Goedhart, Dik. v. Daalen, Molenaars, De Geus, Oldenburg, Huysmans, Snooy. Henke. Dit is niet het elftal, dat in de com petitie zal uitkomen. KEGELEN. HAARL. KEGELBOND. GROOT NATIONAAL KEGELCONCOURS. Ter gelegenheid van het vijfjarig be staan van het clubgebouw van den Haarl. Kegelbond aan de Tempeliers straat is een groot nationaal kegelcon cours uitgeschreven, dat Vrijdagavond in de feestelijk versierde en verlichte groote zaal van dat gebouw officieel geopend werd. De belangstelling was niet zoo groot als we dit bij dergelijke gelegenheden gewend zijn. Gelukkig zorgde Mr. Stoe- ken's Jazz-Band er voor. dat de weinige personen in de zaal zich het eerste uur niet verveelden. Het was reeds kwart over negen eer eindelijk de voorzitter van den Haarl. Kegelbond, de heer B. Groenewegen, het woord nam om de openingsrede uit te spreken. Hij betreurde de geringe op komst en deelde daarna mede. dat het bestuur gemeend had, ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van het club gebouw een nationaal kegelconcours te moeten uitschrijven. Hij herinnerde aan de vele moeite en zorgen, die overwon nen moesten worden, eer aan den bouw van dit fraaie kegelhuLs begonnen kon worden. Daar waren heel wat werkkrach ten en energie voor noodlg. „En nu heb ben wy niet alleen reeds vijf jaren de vruchten van dezen arbeid geplukt", zei spreker, „maar ook is gebleken, dat de kegelsport in Haarlem sindsdien zeer in bloei is toegenomen. Het toenmalige be stuur heeft dan ook niet misgezien, want het gebouw voorziet in een behoef te". De heer Groenewegen riep echter den blijvenden steun van de leden in, opdat het gebouw kan blijven bestaan. Spreker deelde mede. dat zich ongeveer 150 personen als deelnemers aan dit concours hadden laten inschrijven. Hij twijfelde er dan ook niet aan, dat ook dit concours we! 'A-eer slagen zal- Dank bracht hij aan de wedstrijd- en aan de feestcommissie en bij voorbaat ook aan de baancommissarissen. Tenslotte propageerde de heer Groe newegen de kegelsport. .De Olympiade heeft mij geleerd", zei spreker, ..dal het kegelen een mooie sport is. Ik heb daar menschen bij de athleriekwedslrijden half dood de eindstreep zien bereiken. Da: kan toch geen sport meer genoemd war. den! Hoe geheel anders gaat het bij he: kegelen: cat ls een mooie, kalme sport. En wij hebben toch óók uitblinkers- Maar als die hun partij afgewerkt hebben, dan staan zij nog even frisch en onver moeid vóór u. als ik op dit oogenblik!" De heer Groenewegen verklaarde hier mee dit kegelconcours voor geopend, waarna de aanwezigen zich naar de ba nen begaven om den strijd te openen. CRICKET. OVERZICHT Zondag wordt op het Rood en Wlt- terrein de tweede Derby van dit seizoen gespeeld, tevens Haarlem's laatste com petities trijd. Gelet op de ranglijst zou den wij moeilijk anders dan con zege voor Maas c.s. moeten voorsoelien, doch daar het hier een plaatselijke ontmoe ting geldt, is alle prognostic uit den booze. Wij kunnen dus een zeer inte ressanten strijd tegemoet zien. Zoowel Rood en Wit als Haarlem komen niet hun sterkste team uit. in wélk geval ze ker de volle speeltijd noodig zal zUn om tot een beslissing te komen. Wint Haarlem, dan is de tweede plaats voor- loopig haar deel en is het wachten op een enkelen misstap van de Groote Haagsche. die momenteel een verlies- punit minder heeft doch nog drie mare wedstrijden voor den boeg heeft. Verder vermeldt het eerste-klasse programma de volgende wedstrijden: H. C. C. I— V. O. C. en V. R. A Phoenix. In beide gevallen achten wij óe ontvangende ver- eenigingeii sterker, al ziin verrassingen vooral in eerstgenoemden wedstrijd geenszins uitgesloten. Voor de tweede klasse zullen de Rood en Wit-re-serves hun zegetocht togen V R. A. 2 voortzetten en heeft R. C. H de grootste winstkans in den thuiswed strijd tegen het Amsterdamsohe Ajax. SCHAKEN. INT. SCHAAKT OURNOOI TE KISSINGEN. De uitslagen van de zesde ronde zijr Rubinstein—Yates afgebroken. Tarrasch remise met Euwe. Capablanca verliest van Spiehnann. Marshall verliest van Bogoljubow. Tartakower remise met Nimzowitsj. Mieses remise met RétS. Heden speelt Euwe tegen Oapablanc. POSTDUIVEN. HAARL. POSTDUIVENBOND. BEKER-COMPETITIE. Op de wedvlucht van Soignies (België) 204.8 K.M. werden door de vcreeni- gingen de punten behaald. vermeld achter den vereenigingsnaam. I y O cl S 3 Z 3 12 S3 5 lisairi J tt-Pjrili5.fi saslasiasiss Ranglijstje: 1. De Luchtgids 133 punten 2. Pleines 117 3. De Sr.eMieger 116 M 4. De Sne'post 110 m 5. Col urn ba 88 tf 6. De Reisduif 85 N 7. H. A. K. 76 8. Gevl. Vrienden 75 M 9. Het Centrum 56 H 10. De Postduif 53 n 11. De Luchtpost 50 m 12. De Ooievaar 45 - BURGERLIJKE STAND HAARLEMMERMEER Bevallen: C. J. CombeéBijl, z.\ M. A. Visser—Kolle, d.; T. Sneeuw—Peper- koorn, z.; C. Kost—Klaassen, d.; K. de RooBoss, d. Ondertrouwd: J. van Roosmalen en M. G. de Koker; J. F. Zwart en E. Jagt; M. Dirken en J. B. van Wasbeek; J. Korthals en C. P. Oudshoorn. Gehuwd: C. Z. Mesman en C. van Leeuven; C. M. van Schooten en T. Blokekr; R. Evers en S. Onkenhout; P M. Hendriks en J. P. Willemse. Overleden: Hermanus van Schoten. 62 j„ wear, van C. P. Heemskerk: Plc- ternelia Cornelia Boer, 62 j., echtgen van M. Mes. VELSEN Geboorten: G. J. Slotboom—Hilde- ring, z.; H. C. Oldenburg—Both, d.; A. C. Koningv. d. Meij, z.; A. Klutde Boer, d.; C. M. v. d. Welle—Knegjes, d, J. H. Jansen—Kiekens, z.; A. Snoeks— Pronk, z.; M. C. Frieswijk—Rickert, d.; A. E. Joh. Stottelaar—Fraast. d.; J. Stoop—Duinmeijer, z.; J. Buis—Hop man, z. Overleden: Reinier de Krow, 16 d. z. v. W. de Krow; Rutgert Vazel. 2 m. z. v J. Vazel; Klaas Ras, 38 J. ongeh. Gehuwden: J. P. Lagendijk en A. M A. Overtier; J. A. Baars en S. M. v. d. Heydenj. Bosman en B. v. Keulen; P. J. Visser en E. Bakker. Ondertrouwd: R. J. Wols en H. Eou- chier; J. Kuiper en N. Gouda; C. Oep- kes en H. E. Mulder; D. Moojen en J. v. Rijk; P. "t Hart en J. de Boer; J. R. Jonker en P. de Jong: J. Zwart en K. Glas. MARKTNIEUWS. BEVERWIJK. Noteering van 18 September 1928. Postelein per kist f 0.90—f 1. Andijvie, p. kist 25—50 ct. Wortelen. 100 bos f 12—20. Komkommers per 100 f 37. Augurken per kis je f 1.50. Aardappelen klei p K.G. 41.■'2—6 c: Idem. zand p. Kg. 7 ct. Peulen, p. Kg. 12 ct. Doppers p. Kg. 1624 ct. CapuciJners p Kg. 30 ct. Raspers p. Kg. 32 ct. Tumboonen p. Kg. 34 ct. Snijboonen p. Kg. 1825 ct. Heerer.boonen per Kg. 1522 et. Trosboorven p. Kg. 35 ct. Roode kool p. 100 f 10—18. Bloemkool per 100 f 12—15 Uien p. zak f 1.75. Sla per 100 krop f 25 Rabarber per 100 bos f 57 Pieterselie per bos 5 ct. Selderie per bos 5 ct. Appelen per Kg. 3035 ct. Peren p. Kg. 836 ct Pruimen p. Kg. 4060 ct. Frambozen p. slofje (pond) 65 ct Bessen p. Kg. 40 ct. PREDIKBEURTEN ZONDAG. 19 AUGUSTUS EGLISE WALLONNE (Egllse réformée evangéllque des Pays Bas). 10 1/2 heuresCulte et sermon. Mr. Ch. Ed. Reymond. 8 heures du soir: Culte et sermon. Mr. Ch. Ed. Reymond BROEDERGEMEENTE DEUTSCH EVANG. KIRCHE Keine Predigt STADSEVANGELISATIE Nam. 8 uur: Evangelisatiesamenkomst Spreker de heer H. van Rijn. Medewerking Zang. EVANG. LUTHERSCHE GEMEENTE Vza. 10.30 uur: Ds. J. E. B. Blase, ui: Vlissingen. GEREFORMEERDE KERK KLOPPERSINGELKERK (Kloppcrsingel) V.m. 10 uur: Ds. P. D. Kuiper ran Oud-Loosdrecht. Nam. 5 uur: Ds. H. Meyer van Alk maar. WILHELMINAKERK Ged. Oude Gracht V.m. 10 uur: Ds. H. Meyer. Nam. 5 uur: de heer M. den Boer hulpprediker. Hulpkerk Jacob Geelstraa.t'O V.m. 10 uur: de heer M. den Boer, Nam. 5 uur: Ds. P. D. Kuiper. CHR. GEREF. KERK (Raaks) V.m. 10 en nam. 5.30 uur: Ds. J. W. Geels, Apeldoorn. GEREFORMEERDE KERK Zuiderstraat V.m. 10 en nam. 5 uur: Ds. J. C. Aal- ders. REM. GEREF. GEMEENTE V.m. 10.30 uur: Ds. F. Pont. Ned.-Ind. Pred. te Haarlem, met verlof ln Neder land. N OORDERKERK (Velserstraat) V.m. 10.30 uur: Dr. J. N. Bakhuizen van den Brink, Pred. te Winterswijk. KERK DER VEREEN. DOOPS GEZINDEN V.m 10.30 uur: Ds. J. M. Leendertz VRIJE EVANG. GEMEENTE Jacobijiiestraat 20 Zaterdagavond 8 uur: Openluchtsa menkomst op het Soendap'.ein. V.m. 10 en nam. 5.30 uur: de heer F. W. Buys, Vacantie Zondagsschool Woensdagavond 8 uur: Bidstond en Bijbelbespreking in de Bentviljoenstraat 56. Haarlem-Noord. Donderdagavond 8 uur: Na3lkrans. PINKSTERGEMEENTE Gebouw „Immanuel" Nieuwe Kruisstraat 14 V.m. 10 uur: Openbare Samenkomst. Nam. 6 uur: Openbare Samenkomst. Donderdagavond 8 uur: Openbare sa menkomst BAPTISTEN-GEMEENTE Lokaal Parklaan 21 V.m. 10.15 uur: de heer A. de Jong. Nam. 5 uur: de heer A. de Jong. Dinsdagavond 8 uur: Bidstond. BAPTISTEN-GEMEENTE Bakencssergracht 65 V.m. 10 uur: de heer K. Brongers. Theol. student te Groningen. Nam. 6 uur: de heer K. Brongers. Dinsdagavond 8 uur: Bidstond VRIJE KATHOLIEKE KERK Popellaan, Kinhcimpark V.m. 10.30 uur: Gezongen Mis. Woensdag 22 Augustus Nam. 8 uur: Vesper en Lof. Zaterdag 25 Augustus V.m. 7.30 uur: Stille Mis. OUD7KATHOLIEKE KERK Kokstraat 13 Vm. 10 uur: H. Dienst Dinsdag 21 Augustus Vm. 10 uur: Uitvaartdienst. VEREEN. VAN VRIJZ. HERVORMDEN NEDERL. PROTESTANTENBOND (In het Gebouw van' den Protestanten' bond) Jacobstraat V.m. 10.30 uur: Ds. A. Priester, Ned. Herv. Predikant te Nieuw Helvoet. VER. „WIE DENKT OVERWINT" Geb. „de Nijverheid", Jansstraat 85. V,m. 10 30 uur: Lezing. LEGER DES HEILS Sch&gchelstraat 26 Zondag 19 Augustus bezoek van Ensign van Eeken. V.m- 7 uur: Bidstond. V.m. 10 uur: Heiligingsdienst. Nam. 4 uur: Openluchtmeeting ln den Hout. Nam. 8 uur: Verlossingssamenkomst Dinsdag nam. 8 uur: Soldatenmee- tlng. Woensdag nam. 7.30 uur: Openlucht meeting op de Botermarkt Donderdag nam. 8 uur: Heiligings meeting. Zaterdag nam. 7.45 uur: Bidstond. Nam. 8 uur: Straatzang. BIJEENKOMSTEN TOT GEESTELIJKEN OPBOUW die lederen Woensdagavond om 8 tra* gehouden worden ln het Wtfkgebouw Ge» dempte Oude Gracht 79. Gebouw Parklaan 8 Zondag v.m. 10 uur: Samenkomst voor geloovigen. (Brcodb reken). Donderdag nam. 8 uur: Bidstond. LERK VAN JEZUS CHRISTUS VAN DE HEILIGEN DER IAATSTB DAGEN Vergaderingen worden gehouden Gnu rinnesteeg 8rood. Eiken Zondagavond om 6 uur. Geen collecte. Toegang vrij. SCHOTEN NED. HERV. KERK Julianakerk (telefoon voor hard. hoorenden!. V.m. 10 uur: Ds. C. J. Warners, vloot- preldkant. Collecte voor de mw. Zending Ge enZonda gsschool. CHR. GEREF. KERK Floresstraat Vm. 10 en nam. 5.30 uur: Ds. T A. Bakker, IJmuiden. VEREENIGING VAN VRIJZINNIGE PROTESTANTEN AFD. HAARLEM-NOORD NED. PROT. BOND Hulpgebouwtje Ceramstraat achter remise N. Z. II. T. Nam. 7 uur: Ds. G. WcstmiJse, Ned. Herv. Pred. te Drachten. BLOEMEND AAL NED. HERV. KERK Vm. 10 uur: Ds. J. A. van Leeuwen» em. pred. te Heemstede. JEUGDDIENST IN MARANATHA Ge en jeugddienst. O VERVEEN (Kerk Ramplaan) V.m. 10 uur: Ds. M. D. GUsman, Pred. te N. Pekela. HALFWEG NED. HERV. KERK Geen opgave ontvangen. SPAARNDAM NED. HERV KERK Geen opgave ontvangen. EVANGELISATIE Geen opgave ontvangen. HEEMSTEDE NED. HERV. KERK V.m. 10 uur: Ds. Korff. Bediening van den Doop. KAPEL NIEUW VREDENHOF Joh. v. Oldenbamevcldslaan V.m. 10.30 uur: Ds. J D. J. Idenburg, Emer. Pred. te Heemstede. In belde diensten zal bi) het uitgaan cecollecteerd worden voor de Uitwendige Zending. GEREFORMEERDE KERK Heemstede (Koediefslaan) V.m. 10 en nam. 5 uu: Dr. J. H. Ba- vin ck. Collecte voor de Diaconie. SANTPOORT NED. HERV. KERK V.m. 10.30 uur: de heer B. Agter Theol. Cand. NED. HERV. EVANGELISATIE Vm. 10 uur: de heer P. J. Wierstr* van Amsterdam. Collecte voor het Orgelfonds. GEREFORMEERDE KERK V.m. 9.45 en nam. 5.30 uur: Ds. W. Breukelaar, v. Zaandam. BENNEBROEK NED. HERV. KERK V.m. 10 uur: de heer J. Beers, oud- zendeling te De Blldt. HILLEGOM NED. HERV KERK V.m. 10 uur: Ds. J. H. Mulder. Nam. 5 uur: Dezelfde. GEREFORMEERDE KERK V.m. 10 uur: Ds. J. van Herksen. Nam. 5 uur: Dezelfde. CHR. GEREF. KERK V.m. 10 uur: Lecediensu Nam. 5 uur: Leesd'.cnst. ZANDVOORT NED HERV. KERK V.m. 10 uur: Ds. BoerliJst van Amster dam. GEREFORMEERDE KERK Juüanawcg (binnen het verband) V.m. 10 en nam. 5 uur: Ds. J. W. Siert- sema, van Haarlem. ZANDVOORTSCIÏE KRING GODSDIENSTIG LEVEN Gebouw v. d. Protestantenbond V.m. 10.30 uur: de heer A. Elffers, van Bentveld. Jeugdkerk: Vacantie. GEREFORMEERDE KERK Brcderodcstraat V.m. 10 uur: Ds. H .C. van den Brink. Nam. 7 uur: de heer P. v. d. Vloed theoL stud. BEVERWIJK DOOPSGEZINDE GEMEENTE Vm. 10 uur: Ds. J. D. v. Calcar. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN V.m .10 uur: Ds. M. C. van Wtfhe, van Amersfoort. IJMUIDEN DOOPSGEZ. GEM. AFD. PROT. BOND Geen dienst. HAARLEMMERMEER NED. HERV. KERK Hoofddorp: Vm. 10 uur: Ds. van Poelgeest, van Castricum. HJndcn: Vm. 1 0 uur: de heer P. v. d. Berg. Aalsmeerderweg V.m. 10 uur: de heer van Dijk. Vijfhuizen: Vm. 10 uur: de heer A. C. Brörens. Nieuw-Vennep: V.m. 10.30 uur: Ds. Foeke van Haar lem. Nam. 7 uur: dc heer de W-

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 11