BUITENLANDSCH OVERZICHT GHOBOTRA DE VERKIEZINGEN IN GRIEKENLAND, KABINETSCRISIS IN BULGARIJE? BINNENLAND UIT DE OMSTREKEN HANDELSBLAD SCHEEPSBERICHTEN Ieem heerlijke chocoladepasteii RADIO-PROGRAMMA NIEUWE AVONTUREN VAN SNUF^ELGRAAG EN KNAGELIJNTJE HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 21 AUG. 1928 Toch nog Poolsch-Litausche besprekingen? T BELANGRIJKSTE NIEUWS. Volgens de eerste berichten zou Ve nizelos bij de Grieksche verkiezingen, die Zondag gehouden zijn, de overwin - ning behaald hebben en liet Grieksche volk zach dus vóór de republiek hebben uitgesproken. De telegrammen spreken van een over weldigende meerderheid te Athene, Sa lonika, in Thracië en op Kreta. Generaal Pangalos zou het bij de verkiezingen heelemaal hebben afgelegd en Kalan- daris, die pas door Venizelos van het hoofd van de hberale partij verdreven was, en nu met een eigen lijst uitkwam, moet door de kiezers uitgejouwd en zelfs mishandeld zijn. Tot de gekozenen behoort ook een van Venizelos' zoons. Het op het eerste gezicht niet geheel betrouwbaar lijkend bericht betreffende het schieten door generaal Pangalos en eenigen van zijn aanhangers op een volksmenigte heeft inmiddels bevestd- g'rng gevonden. Zooals bekend heeft Venizelos Za terdagavond te Athene een verkiezings- xeóe gehouden, waarin hij neg eens her haald heeft, dat de regeering aan geen nieuwe buitenlandsche avonturen denkt maai' zich geheel richt op het herstel van den binnsnlandsohen toestand. Na afloop van deze rede trok de menigte af door de Universiiteitssbraat. waar zich het hoofdkwartier van de Pangaiisten bevindt. De generaal en twee zijner vliendeai verschenen op het balkon. Of do menigte hen uitgejouwd heeft, mel den de berichten niet, maar olotseling schoten Pangalos en zijn makkers op de menigte, waarvan vijf mensahen wer den gewond, van wie één ernstig. Dit incident schijnt verder wonder boven wonder geon ernstige gevolgen ge had te hebben Zal het den bekwamen Kretenzer nu gelukken rust en welvaart aan Grieken land te brengen? Volgens een United Press-bericht zou Vsnizelcs in de nieuwe Kamer op 165 stemmen kunnen rekenen, terwijl de op positie over b5 mandaten beschikt. De Tel. verneemt nog n3der uit Athene: Hoe langer hoe meer blijkt, dat de Grieksche parlementsverkiezingen voor de Venizelisten tot een groote overwin ning zijn geworden. Zco bedroeg hun meerderheid te Athene 65 procent, in den Pirraeus zelfs *75 procent bovenode stemmen hunner tegenstanders. Volgens ce laatste berichten zouden zij reeds 200 van de 250 mandaten veroverd hebben. Alle ministers zijn herkozen, terwijl daar entegen van de leiders der royalisten buiten Tsaldaris niemand gekozen is. Vcorts behoort cok Kafandaris tot de gekozenen, doch zijn fractie is vernietigd. Noch Mstaxas noch de oud-minister van Buitenlandsche Zaken, Streit, komen in het parlement. Kafandaris en de leiders der royalisten publlceeren in da pers heftige aanvallen oo Venizelos, dien zij van grove verkie- zingsmisbruiken beschuldigen. De roya listische partij verklaart, dat de uitslag dei verkiezingen si strekt niet als defi nitief beschouwd kan worden. De Poolsche nota aan Litauen. In haar te Kowno overhandigde ant- wcord-nota aan Woldemaras geeft de Poolsche regeering te verstaan, dat bij ontstentenis van minister Zaleski ds af cselingschef Holowko alleszins gerech tigd is, de Poolsche delegatie vcor d; Poolsch-Litausche besprekingen te lei den. De keuze van Genève als door Po len voorgestelde plaats van onderhan deling is het sterkste bewijs van het belang dat de Poolsche regeering aan het resultaat der onderhandelingen hecht. Mocht Woldemaras echter meer gewicht hechten aan een vroegsren da tum van bijeenkomst en aan de keuze van Koningsbergen als plaats van en- derhandeling, dan aan de persoonlijke deelneming van Zaleski. dan is ds Pcolsche delegatie bereid de Litausclr: op 22 dezer te Koningsbergen te ont moeten. In dat geval zal dan Holowko de Poolsobe delegatie leiden. Overigens ziet Polen in zijn verplichtingen te Ge nève als lid van den Volkenbondsraad geen beletsel om de Poodsch-Litausche conferentie met het werk van den Vol kenbond te doen samenvallen Blijft de Litausche delegatie van een andere mee rling dan is Zaleski bereid de Litausche delegatie op 25 dezer te Genève te ont moeten. Alsdan kan hij persoonlijk aan wezig zijn. De nota dringt aan cp een spoedige keuze door de Litausche regeering uit de beide alternatief gestelde mogelijkhe den. Mémoires van Maar schalk Joffre. Maarschalk Joffre is aan het eónde gekomen van het schrijven van zijn Her inneringen. Maar vooreerst zuilen deze niet in hurt geheel gepubliceerd worden. Jcffre wenschi voorloopig geen gevoe ligheden te kwetsen, of oude quaesties op te rakelen. In zijn „Herinneringen" heeft hij tal van netelige punten be handeld die z i. verkeerd beoordeeld zijn niet alleen wat d:n slag aan de Mame betreft. Waarschijnlijk zullen enkel': hoofdstukken over eenigen tijd in druk verschijnen. Joffre zal binnenkort voor eenigen tijd naar Canada vertrekken. Moeilijkheden in Bulgarije. Uit Sofia wordt gemeld, zoo wordt uit Berlijn aan dc Tel. bericht, dat de En- gelsch-Pransche démarche over de ont binding der Macedonische organisaties tot een ernstige binnenlar.dsch-pclitieke crisis in Bulgarije heeft geleid. De mi nister van Buitenlandsche Zaken, Boe- rof. heeft don premier Ljaptsjef name lijk schriftelijk vei zocht, ac-n minister van Oorlog, Walkof, tot aftreden te be wegen wegens diens betrekkingen tot de Macedonische organisaties. Deze heb ben naar Eoero's mening aanleiding tot den Bngelsch-Franschen stap gege ven, reden warom Boerof niet langer in één kabinet zittllïg met Walkof wil hebben. Vlag-incident. Volgens berichten uit Brixen werd al daar in den nacht van 16 op 17 Augus tus een groote vlag in de in Zuid-Tirol verboden kleuren, rood-wit geheschen iusschen de beide torens van den Dom. In den ochtend werd de vlag onmiddel lijk door militairen naar beneden ge haald. Reeds in den voormiddag begonnen verhooren en huiszoekingen. De bewa ker van den Dom werd aan een scherp verhoor onderworpen en gearresteerd. Ook de plaatsvervangende geestelijke, Benedikt Pertramer, werd gearresteerd. Verder werden de kapelmeester van den Dom, Pius Golle, en de huishoudster van den afwezigen geestelijke gehoord. Ten slotte namen de autoriteiten den sleutel van den Dom in beslag. Na ingrijpen der geestelijkheid werd de sleutel terug gegeven. doch de gearresteerden werden niet vrijgelaten. Deze gebeurtenis heeft te Brixen groo te opschudding veroorzaakt. Naar de ..Tiroler Anzeiger" meldt, is men alge meen te Brixen van meening. dat de fascisten dit vlagincident zelf geënsce neerd hebben. KORT EN BONDIG. Sir Austen Chamberlain heeft aan Kellogg een telegram gezonden waarin hij dezen meedeelt, dat hij tot zijn groot leedwezen, wegens den staat van zijn ge zondheid niet persoonlijk aan de onder- ieskening van het anti-oorlogspact te Parijs deel zal kunnen nemen. De toestand van Chamberlain is thans zoover verbeterd, dat de zieke zich van Lenden uit heeft kunnen begeven naar zijn landgoed in Sussex. Officieel wordt medegedeeld, dat d opstand in het Bairgadistrict onderdrukt is. Voorts zyn 2000 man Pengtien-troe- pen op marsch naar het district Hcc- loompoer, ten einde aldaar de activiteit der bereden bandieten te breidelen. De werking van de Vesuvius is de laatste dagen weer toegenomen. De gloeiende lava vormt thans een meer in den centralen krater en er wordt een nieuwe krater gevormd. Men begint den toestand min of meer gevaarlijk '.e achten. In cfficieele Spaansche kringen wordt naar Belga uit Madrid meldt, gezegd, dat er geen enkele bevestiging is ont vangen van het gerucht, volgens het welk koning Alfons binnenkort een reis naar Zuid-Amerika zou doen. In de gemeente Nederwulluf bij Wies- baden is op 218 M. diepte een genees krachtige bron aangeboord, die het wa ter tot 15 M. boven den grond spuit. In de Krimmlsr Tauern bij Salzburg zijn twee toeristen uit Duisburg door vallend gesteente gedood. Een gids werd zwaar gewond. voarHchttng te vragen aan deskundigen. De commissie van advies achtte hei wenschelijk. dat wanneer eventueel ad vies gevraagd wordt aan de onderwij- zersarganiseriies of aan het Onderwijs fonds voor de Binnenvaart, dit advies in haar oommissie te behandelen om zoo mogelijk tot een gezamenlijk rapport te komen, zooals ook in 1923 mogelijk is gebleken. HET JOODSCH ACADE MISCH THEATER TE AMSTERDAM. Het Joodsch Academisch Theater uit Moskou heeft zijn voorstellingen te Brus sel beëindigd en zal 23 24, 25 en 26 Augustus in den Hollandschen Schouw burg te Amsterdam spelen. Den 23sten geeft men het muzikale blijspel ,.200.000". den 24sten .De reis van Benjamin m" den 25sten „Die Hexe". De voorstelling van 26 Aug. wordt nog nader bekend gemaakt. DE GEZONKEN BAGGERMOLEN. GEEN NEDERLANDSCHE OPVARENDEN. Naar de Tel. verneemt bevonden zich onder de opvarenden van den bagger molen der te H&vre gevestigde Neder- landsche firma Ackermans en v. Haaren, die nabij kaap Carbon is gezonken, geen Nederlanders. De slachtoffers zijn allen Franschen. GIFTIGE BESSEN. Een drie-jarig -kind van M., wonende aan het Lijntje te Eindhoven, was naar de Tijd meldt, met eenige andere kin deren in het veld aan het spelen en at daarbij van bessen, die aan struiken langs den weg groeiden. Daags daarna werd de kleine, die vermoedelijk giftige bessen had gegeven, onwel en stierf spoedig. IN WEINIGE WOORDEN. Een der bij het vliegongeluk te Heer len ernstig gewonde personen, de heer L. Custers is Zondag overleden. Na de sluiting van de kermis te Jut faas is Zaterdagnacht vrij ernstig ge vochten. De politie, die met steensn werd gegooid, heeft een bankwerker in arrest gesteld. Zondag heeft de 150.000ste bezoeker van vliegveld Waalhaven een tocht bo ven Rotterdam mogen maken. Prins Hendrik heeft Maandag de vliegtuigenfabriek Aviolander te Papen- drecht bezocht. De Prins logeerde aan boord van het jacht „Brandaris" van den heer Lucassen, HET LAGER ONDERWIJS AAN SCHIPPERSKINDEREN. De aanstaande regeling, Aan boord van hot- Instructievaartuig „Prims Handri,k" van het Onderwijs fonds voor de Binnenvaart werd Za terdag een vergadering gehouden van ds Adviescommissie voor het lager on derwijs aan schipperskinderen, bestaan de uit vertegenwoordigers van de on derwijzersorganisaties. in 1923 door het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart in gesteld. Deze vergadering, die onder voorzit terschap stond van den heer S. J. van Efferen, werd o.a. bijgewoond door den heer J. van der Melen, lid van ds voor korten tijd ingestelde ministeriede com missie voor het lager onderwijs aan schipperskinderen. De secretaris der commissie, ds heer G, de Jong, bracht verslag uit van de stappen, die het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart op advies der commissie heeft ondernomen. HU deelde mede, dat het in 1923 dcor de commissie opgestsl de advies aan de regeering, dat, de goedkeuring had van alle onderwijzers organisaties .en alle bedrijfsorganisaties (op één na) en dat eveneens aanvaard is door de besturen van de gemeenten, in welke schippersschclen of -klassen zijn gevestigd, in hetzelfde jaar aan de regeering is voorgelegd. Tot nu toe heeft de regeering hierop geen beslissing ge nomen. Op desbetreffende vragen werd ge- ent woord, dat de minister voor de sa menstelling van de commissie tot rege ling van het lager onderwijs aan schip perskinderen geen overleg heeft gepleegd mei of advies heeft gevraagd aan he: Onderwijsfonds voor de Binnenvaart of de door dit fonds ingestelde adviescom missie. De commissie achtte evenwel de instelling der miiristerieele commissie een belangrijk feit ZU had bijzondere aandacht voor de bevoegdheid, welke de ministeries ie commissie heeft advies en HEEMSTEDE. BADHUIS HEEMSTEDE. In het Badhuis aan de FooÜaan wer den ia de week van 13 tot, en met 18 Aug. genomen 325 donchebaden, 30 kuipbaden. Aan geen kinderen werd een gra tis schoolbad verstrekt op Woensdag middag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond iusschen 5 en 8 u. werd door geen volwassenen ge bruik gemaakt. HILLEGOM. VERVROEGDE POSTBESTELLINGEN Twee van de drie postbestellingen zijn belangrijk vervroegd. De morgen- en de avendbes telling gaan beide ongeveer een half uur vroeger uit Dagbladen, die voor de vervroegde bestelling te laat ko men. worden apart bezorgd. De middag bestelling is onveranderd gebleven. Het is een verbetering, die zeer ge waardeerd wordt; vroeger bestond er werkelijk reden tot klagen. HALFWEG. VOLKSFEESTEN. As. Woensdag en Donderdag zuller. alhier de jaarlijksohe volksfeesten wor den gehouden. NED. HERV. KERK. De heer Mr. H. F. van Meer. ouderling en president-kerkvoogd bij de Ned Herv. Gemeente alhier, gaat 1 Septem ber as. deze gemeente verlaten en zien te Amsterdam vestigen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 centa per regel. IJMUIDEN. EEN DUITSCH OORDEEL OVER ONZE NOORDZEEVISSCHERIJ. Het Juli-nummer van de „Mitteilun- gen der Deutschen Seefischerei-Vereins" bevat volgens de N. R. Cfc. een verslag van een studiereis, welke twee afgevaar digden van de Pruisische Hauptland- wlrtschaftskammer. twee afgevaardigden van de Deutsche Seefischerei-Verein en een aantal visscherij-ceskundigen van 26 tot 28 Juni jl. in opdracht van ge noemde Hauptlanöwirtschafts&ammer en met financieelen steun van het Prui sische ministerie van landbouw naar ons land hebben ondernomen, ten einde zich op de hoogte te stellen van onze vis- schery. Blijkens dit rapport trok het in het bijzonder de aandacht van de deelne mers aan deze reis, dat in zoovele kust» visscherijplaaitsen, zelfs van onderge schikte beteekenis; vischafslagen be staan, die meestal door de gemeenten geëxploiteerd worden, terwijl het stich ten van dergelijke afslagen in plaatsen met kleine aanvoeren in Duitschland steeds onmogelijk is geacht. Onze NoordzeeharingvisscherU achten zij rendabel, doordat onze reeders er in geslaagd zijn, de exploitatiekosten tot een minimum te beperken. Onze treil - visscherlj is h.i. van betere kwaliteit dan de Duitsche, voornamelijk omdat zij voor een grooter deel uit dc Noordzee her komstig is. Hier te lande gaat men hoe langer hoe meer er toe over. voor de verpakking der visch kisten in plaats van manden te gebruiken. De deelnemers aan de stu die-reis waren van oordeel, dat men dit voorbeeld in Duitschland moet volgen. Opmerkelijk is voorts de mecedeeling. dat er hier te lande plannen bestaar., c-e Zuiderzeevisschers. die door de droog legging hun bedrijf niet meer kunnen uitoefenen, naar elders, met name naar de Eems. over te brengen. ONBESTELBARE POSTSTUKKEN Lijst van onbestelbare en door ge adresseerden geweigerde brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbe kend zijn. terugontvangen in de 1ste helft der maand Augustus 1928. Brieven binnenland: Directie v. d. Stad, Amsterdam. Briefkaarten binnenland: Beller Wa- kin, Hilversum; R. Homburg. Heerlen; C. v. Kampen, Harderwijk; J. Krab. Bussiun; J. C. Maas, Amsterdam; F. Poel, zonder ad es; Stoos, Amsterdam: A. C. Struych, zonder adres; G. Wester- dijk. Amsterdam; A. Zwaan, Helder; H. Zwan'nk, Maarssen; zonder adres, zou der adres. Brieven buitenland: A. Gerling, Ber lin; W. King. London; Thompson Paris. Briefkaarten buitenland: Davin, Sc raing; v. d. Wal, Antwerpen. Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagb.ud der beschaafde kringen. ALLE soorten advertenties worden zonder prijsverhooging aangenomen 22 bij het Bijkantoor Handelsblad (Wensing's Alp. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209 Aludra 20 Aug. te Rotterdam van B.- Ayres. Alphacca, 17 Aug. te Montevideo, Rot terdam naar Buenos-Ayres. Albireo 18 Aug. van Port Gentil naar Kribi. W.-Afrlka naar Amsterdam. Andtfk 19 Aug. te Hamburg van Rot terdam. Alchiba 18 Aug. 9 u. 5 min. 85 mijl van Land's End. Rotterdam naar Buenos Ayres passeerde 18 Aug. Ouessant. Alkmaar 17 Aug. te Mollendo van Am sterdam, vertrok naar Arica. Bovenkerk 18 Aug. van Madras, Rot terdam naar Calcutta. Bcschdijk passeerde 19 Aug. Gibraltar. New-York naar Java. Beng kalis 19 Aug. te Java van Cal cutta- Bandoeng 19 Aug. 18 u. van Marseille. Java naar Rotterdam. Billiton 19 Aug. te Rotterdam van Durban. Cottica passeerde 19 Aug. Ouessant, Amsterdam naar W.-Indië. Ceres 18 Aug. te Port Harcourt, Am sterdam naar W.-Afrika. Drechtdijk 18 Aug. van Liverpool. Pa- clfickust naar Southampton, Londen en Rotterdam. Djember IS Aug. ran Gibraltar, Java naar Rotterdam. Dinteldijk 16 Aug. van Cristobal. 2 Sept- te Liverpool verwacht, Paclfickust naar Rotterdam. Drechtdijk 20 Aug. te Southampton, Pacifickust naar Rotterdam, Drechtdijk 19 Aug. 8 u. 20 m. 100 mijl West, van Niton. Pacifickust n. Southamp ton. Londen en Rotterdam. Enggano 19 Aug. ran Amsterdam naar Hamburg. Edam 20 Aug. van Rotterdam naar Antwerpen. Gaasterland passeerde 19 Aug. Vlis- singen. Amsterdam 1. van Antwerpen naar Buenos Ayres. Gelria racanHereb. 18 Avg mfdtfasr- bestek 60 gr. 12' N. en 1 gr. 40' W.; alles wel. Grootcnd'Jk. 20 Aog. ran Rotterdam naar Hamburg. Gemma 19 Aug. te Bremen van Ham burg. Goronta'o 19 Aug. van Sucarez. Rot terdam naar Batavia. Insulind? passeerde 19 Aug. 5 u. Kei; del Armi. Rotterdam naar Java, Jason 19 Aug. te Amsterdam van Ant werpen. Kield recht, passeerde 19 Aug. Perim, Rotterdam naar Calcutta. Karimata, 17 Aug. van Batavia naar Amsterdam. Ken nemer land 19 Aug. te Hamburg van Amsterdam. Kieldrechi passeerde 19 Aug. Perim. Rotterdam naar Calcutta. Leerdam 18 Aug. van Havana, Rot terdam naar New-Orleans. Lochkatrlne 16 Aug. van San Fran cisco. Pacifickust naar Rotterdam. Nitheroy 17 Aug. van Kingston (J.). Rotterdam naar de Pacifickust. Nebraska 17 Aug. te Tacoma. Paciftc- kunst naar Rottrecam. MontferJand 20 Aug. 3 u. 45 te Am sterdam van Hamburg. Mapia 19 Aug. van Amsterdam naar Batavia. Nias 19 Aug. van Dar-en-Sa! aam naar Lindi. Noorderdyk 17 Aug. te Seattle. Paci fickust naar Rotterdam. Na ren to. 20 Aug. van Southamtor. naar Rotterdam. Nieuw Amsterdam 17 Aug 15 u. 27 m, 230 my! Z. West van Valentia, Rotter dam naar New-York. Ocstkerk 18 Aug. van Singapore. Japan naar Rotterdam. Orania 19 Aug. 19 u. van Oporto. Am sterdam naar B.-Ayres. Phrontis passeerde 19 Aug. Gibraltar. Batavia naar Amsterdam. Polydorus passeerde 18 Aug. Perim. Liverpool naar Java. P. C. Hooft 18 Aug. te Batavia van Amsterdam. Patria 20 Aug. 7 u. van Port Said, Ba tavia naar Rotterdam. RUperkerk 18 Aug. van Kilindini, Bei- ra naar Rotterdam. Ridderkerk 19 Aug. v. Kurrachee naar Rotterdam. Radnorshire 17 Aug. te Colon. Rot terdam naar Pacifickust, Schiekerk 19 Aug. te Genua, Rotter dam naar Calcutta. Sommelsdijk 19 Aug. van Hamburg n. Rotterdam. Sidajoe passeerde 19 Aug. Point de Galle. Buenos Ayres naar Batavia. Slamat 20 Aug. 10 u, van Sabang. Ba tavia naar Rotterdam. Scc-kabcemi 19 Aug. 14 u. van Port Said, Java naar Rotterdam Sommelsdijk passeerde 20 Aug. Vlis- singen. Hamburg naar Antwerpen. Sitcebondo passeerde 20 Aug. 10 u. Suez. Batavia naar Rotterdam. Scheldcstroom 19 Aug. te Amsterdam van Hamburg. Saparoea passeerde 19 Aug. Vlissingen, Amsterdam 1. ran Antwerpn naar Ba tavia. Streefkerk 19 Aug. te Rotterdam van Karachi. Spaarndam 18 Aug. van Boulogne. Rot terdam naar New Orelans. Tabanan 18 Aug. van Perim. Batavia naar Rotterdam. Tapanoeli 19 Aug. van Batavia naar Rotterdam. Ulysses, 19 Aug. te Amsterdam van Bremen. Van Rensselaer 19 Aug. te Amster dam van Hamburg. Vechtdijk passeerde 18 Aug. Dover, Rotterdam naar Port Natal. Veendük 19 Aug. te Antwerpen, Cal cutta r.aar Rotterdam. Zaanland 20 az g. te Amsterdam van Buenos Ayres. Achilles 18 Aug. te Trinidad, 7 Sept, 'te New-York verwacht. Agamemnon 17 Aug. ran P. au Prinoe naar Cap Haitie.i. Ares 18 Aug. van Curacao naar Santa Mart a. Breda 17 Aug. van Curacao naar Cris tobal luiiieis). Comrnewijne 19 Aug. 23 u. van Ply mouth r.aar Havre, 20 Aug. te Havre, vertrok 17 uur, W.-Indië naar Amster dam. Miner,-a 18 Aug. van S. Domingo City n. Pto. Barrios. NU kerk 18 Aug. van Durt>an naar East. London. Ores'.es 17 Aug. te Barbados van Am sterdam. Pr. Fred. Hendrik 17 Aug. van Curacao naar Pto. Cabello. Rijperkerk 18 Aug. van Mombassa n. P. Soedan. Simon Bolivar.20 Aug. 7 u. van Ply mouth naar Havre, West-Indië naar Amsterdam. Vech td ijk passeerde 19 Aug. Ouessant. Rotterdam naar Kaapstad. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 CenU per regeL I OP BROOD OF BESCHUIT PttIJS PER FLACOtlfte^l WOENSDAG 22 AUGUSTUS HILVERSUM, 1071 M. 12.301.30 Lunchmuziek door het trio Courtel. 2.304.00 Aansluiting van liet Kur- haus te Scheveningen. Kindermatinee. 4.005.00 Maak het zelf! Rubriek van Mevr. Schaake—Verkozen. 6 00—7.45 Concert door het Omroep- okest o.l v. Nico Trecp. Het Brandweer- mannenkoor „Oefening na Arbe.d", dir. Jacob Hamel. 8 15 Aansluiting van het Kurhaus to Scheveningen. Het Residcntle-orkcst o. l.v. Prof. Georg Schneevoigt. In de pauze een lezing door den heer G. Langeler over: De Graafschapsche Folklore. 10.15 Persber. 10.30—11.30 Dansmuziek door Tcd Staves and his Orchestra van het Ca- sino ie Scheveningen. HUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. Uitsluitend NCRV-uiurendingen. 12.30—1 45 Concert. Mevr. R. A. v. d. Horst—Bleekrode, piano. H. v. d. Horst Jr., cello. H. Hermann, viool. 5.00-6.00 Kinderuurtje o.l.v. MeJ. N. Verhaar Mevr. H. v. d. Poort—Wissels, zang. 6.00—6.30 Gramofoonmuziek. 7.308.00 Spr.: W. v. Ank el. Declama tie uit Vondel's „Uriel's verhaal uit Lu cifer". Tot slot: De Reien uit het lste bedrijf. 8 00 Concert. Spr. S. Wybrandl: Fries- lands Zuidoosthoek roept! Marie Ho vingv. Driel, sopraan Jan L. Hoving, declamatie. Ilonka Riwchl, p'.ano. DAVENTRY, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Balladeconcert (sopraan. p.ano). 12.50 Dansmuziek. I.202.20 Orkestconcert. 4 20 Licht klassiek concert. K Mit chell. sopraan. Enid Bailey Trio. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.40 Tuinpraatje. 6.50 Nicuwsber. 7.0 Dansmuziek. 7.20 Lezing: Dressing Madame Tus- saud's. 7.35 Liederen van Moussorgsky voor sopraan. 7.50 Variété. 8.20 B. B. C. Promenadeconcort. Svm- phonie-orkest o.l.v. Sir Henry Wood. 9.50 Nicuwsber. 10.05 (Vervolg) Promenade-concert. 10.55 Lezing: The British association. II.10 Pianoconcert door Cecil Dlxon. 11.20—12.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 M. 12.50—2.10 Klassieke kwartetten. 4.05 Orkestconcert. 8.5011.20 Historisch dram. scènes uit „Louis XI, curieux HommeDaarna causerie. LANGENBERG, 469 M. 12.301.10 Mechanische muziek. 1.252.50 Orkestconcert. 6.207.15 Orkestconcert. 8.35 Concert door het Werag-orkest. H. Bassermann, viool. 9.20 ,J>er Herr Senator", klucht in 3 acten van Schönthan en Kadclburg. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. KöNIGSWUSTERHAUSEN, 1250 >L (ZEESEN) 12.205.20 Lezingen. 5.206.20 Orkestconcert. 6.20—8.05 lezingen. 8 35 Uitzending van Langenberg. 9.20 „Der Herr Senator", klucht. 10.5012.50 Guttman's Ufa-sympho- niker. K. Mann. sopraan. HAMBURG, 395 M. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Dansmuziek. 8.20 Concert, Werken van Hamburger componisten. Orkest, koor en solisten Daarna tot 11.20 Cabaret. BRUSSEL, 509 M. 5.206.29 Dansmuziek. 6.50 Orgelconcert. 8.35 Gramofoonmuziek. 8:50 Galaconcert. H. Wagemans, viool. 10.50 Sluiten. VOOR DE KINDEREN. Dc dieren drinken allemaal zooveel zc kun* ncn. Ze voelen zich allemaal reusachtig ver» frischt en opgelucht. Jammer, dat ze niet weten van wie ze dit kostbare water gekregen hebben, anders zouden zc Snuffelgraag en Knagelijntje vast komen bedanken. Maar dan was misschien dc heelc residentie van Labbernockas cr aan gegaan. Want op nijlpaarden» en olifantsvoetjes is die niet berekend. Verfrischt en verzadigd van het koo'e n keeren dc groote dieren wc r nr.-t I terug. Nu dc dorst verdwenen is hebben al! ui opeens honger gekregen. Jumbo Slurf veria» naar een goeden maaltijd van mafsch gras i Jozef Dambord bedenkt dat enkele sappii groene bromspruitcn nu heerlijk zullen smakt Meneer Eenhoorn weet nog een restje suikerri voor het dessert.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 7