CHOBOTRA HANDELSBLAD HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 28 AUG. 1928 COMMENTAREN. Dezer dagen ontmoette ik een vriend. Hij was niet in hst beste humeur en demonstreerde dit zichtbaar. Ik vroeg hem naar dé redten en hij barstte aLs volgt les: Ik heb me zoo juist öoodgeërgerd Stel je voor. ik zit caar pas in een lunchroom. Het was er stampvol, meest met dames, d£e een ooger.'alik rist en lafenis zochten tijdens hei winkelen. Vlak naast het eenige, nog beschikbare tafeltje, waaraan ik me neer liet val len, zaten er twee. in zeer geanimeerde conversatie. Ik rie<p de juffrouw en be stelde een kop thee. Zij zag mijn buur vrouwen en maakte van een pauze-tot ademhalen in hun gesprek gebruik om veel be teekenend te vragen: Dames? Een oogenblük nog juffrouw zei een harer, wij wach'ben op iemand. De juffrouw ging getroost heen en het gesprek naast mij werd voortgezet, nog een minuut of tien. Daarop stonden zij op en gangen een deur door. om hun neus te posderen denk ik. Spoedig kwa men ze terug, liepen regelrecht naar den uitgang en verdween, zonder een oent besteed te nebben. Is zooiets nou geen schande? Ik heb my heusch öoodge- ergerd. Zoo was het verhaal van mijn vriend. Hij had gelijk vond ik, hoewel hij er zich persoonlijk niet zoo over behoefde op te winden. Wat zijn vrouwen tooh wonderbaarlijk. Want welke man zou zooiets ooit durven? Tk heb zoo Juist gehoord van een man. die een biljet in een loterij had ge- kooht, waarin een auto de hoofdprijs is en die zidh nu reeds het hoofd brak over de vraag, waar in zyn tuintje hij de garage zou laten neerzetten. Het werd mij verteld als het toppunt van optimisme. Maar ik ken een sterker geval, name lijk dat van den man. die op den laat- sten van de maand geen cent meer op zak had en een groot rcttaurant bin nenstapte, waar hij eer, uitgebreid diner bestelde, dat meest aanvangen met oesters. Hy rekende er op de nota be betalen met de parels, die hy in d)e oesters zcu vinden. Het Kellogg Pact is te Parys getee- kend, de simpele maar zoo var reiken de verklaring van Oruorloop:g) vijftien staten, waaronder alle grootste der we reld, om voortaan geen oorlog meer te gen elkaar 'e ver-rrn, maar alle gescho len mei vreedzame middelen op te los sen. Er zullen ongetwyfeld velen, zeer velen zijn, die het h-eele geval wat septisch bekijken, met een gevoel van „dat kennen ws nu wel" al die plech tigheid, die redevoeringen, die feest maaltijden, die speciale gouden vulpen houder. We hebben dat al zoo vaak meegemaakt en bovendien, al is het nu getsekend, er is nog niets geratificeerd door de parlementen. Wilson met zijn veertien punten, kroeg indertijd ook do kous op zijn kop van zijn eigen senaat. Dó scepticisme is wel eentgszims begrij pelijk, maar wanneer je de berichten leest over een Parysche menigto, die Stresemann op zyn rit naar het ministe rie van Buiteniandsche Zaken toejuich te en je ziet daarbij foto's, die bewijzen, dat die berichten niet overdreven wa ren. dan kom je toch wel tot- do con- clus.e dat er sinds al die vorige confe renties in mondaine badplaatsen veel vergeven en vergeten is, veel veranderd. En dat er eindelijk raden is. om met goeden moed een vredige toekomst te gemoet te zien. In het begin der vorige week bericht te de pers dor wereld dat in Amerika draadlooze noodseinen waren opgevan gen van het vliegtuig Greater Rockford, van den Amorikaanschen piloot Bedt Hassell, dat op weg van Amerika naar Zweden was zeek geraakt. Thans wordt uit de Staten geseind, dat een belco- ning van 1200 gulden wordt uitgeloofd voor degenen, die aanwijzingen kunnen geven omtrent de bron waaruit deze be richten afkomstig waren, omdat- man meent, met verzinsels te doen te heb ben. En weer staat de wereld verstomd over de mentaliteit van lieden, die er niet tegenop zien, er zelfs een blijkbaar een onbegrijp-lvk genoegen in vónden, om rampen, waar menschenlevens mee gemoeid zijn, uit te buiten als een sen sationeels „grap". Het haar van een modem meisje ziet er uit als e*n ragebol zegt een cri ticus. Het kan zijn. maar hot moderne jonge meisje zal hier niet over tobben. Ze weet niet, hoe een ragebol er uitziet BURGERLIJKE STAND ZANDVOORT Geboren: Maria Theresia. dochter van H. van der Schinkel en M. M. Lef- ferts; Yvonne Louise Caroline Baptis- te, dochter van J. B. Valiegg:a en E. L Schotting: Johanna, dochter van J Drommel en A. Schaap; Klazina, doch- ter van A. Paap en A. Keur. Ondertrouwd: H. Schuurmans en T Siderius VELSEN Geboorten: Geertje, dochter van T. van Beelen en P. Pleyt; Maria Mar- garetha. dochter van C. J Rosie en R. de Back; M. M. Th. dochter van Th Oudendija en M. J. C. van der Pol. An- tonla, dochter van J. Hriang en H. M. van den Nieuwendijk; Piet Dick, zoon van D. Groot en M. H. Keyzer. Getrouwd: J. Commandeur met J. Mijnen; C. Jongert met A. B. P. Bruyns; P J Hendrikx met A. Metzelaar; G. G. de Ruvter met J. Vermeeren; F. Hoef nagel met J. Schroevers. Ondertrouwd: D. M. Bus met C G van SplunterP. Weber met A. W. C. Dem- mers; B. van den Brink met A. ten Wolde. UIT DE OMSTREKEN VELSEN. DE GEMEENTE. BEGROOTING. OVERZICHT VAN DE HOOFDSTUKKEN. Algemeen beheer 100.000. Openbare veiligheid Openbare Werken Onderwijs Ondersteuning Volksgezondheid 3.000 182.000 337.000 150.000 23.000 Hieronder volgen nog eenige belang rijke posten uit de gemeentebegrooting vcor het jaar 1929. De begrooting sluit in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van f 2.505.057.59 voor den gewonen- en met een bedrag van f 954.636.48 voor den kapitaaldienst. Algemeen Beheer. Jaarwedde Burgemeester f 7500, Wet houders (4) f 10.000, secretaris f 6500, ontvanger f 3850; presentiegelden raads. leden f 3000, jaarwedden ambtenaren en bedienden der gemeente-secretarie enz. f 72.883.13 (vorig jaar f 65.103.97). Na- deelig slot f 101.106.33. Openbare veiligheid. Jaarwedde commissaris van politie f 5500, belooning van de inspecteurs, dienaars en verdere beambten van po litie f 104.675 (vorig jaar f 95.574.66). Onderhoud van brandbluschmiddelen en reddingsmiddelen f 1000, onderhoud van „brandweerkazernen" en brandspuit huisjes f 370; onderhoud der lantaarns en verdere kosten van verlichting f 29.000. Nadeelig slot f 175.886.90. Volksgezondheid. Inkomsten: Keur- en slachtloonen f 24000; bijdrage van de provincie in de kosten van bestrijding der tuberculose f 2750, vergoeding van het Ryk voor het keuren van ingevoerd vleesch f 3495. Uitgaven: Toelage aan de Gezond heidscommissie f 707.50. Kosten ter voorkoming en bestryding van epide mische ziekten f 5738, kosten van be stryding der tuberculose f 6175, jcosten Van den keuringsdienst ingevolge de Vleeschkeuringswet f 10935. Bydrage aan de Centrale gemeente in de kosten van den keuringsdienst ingevolge de Warenwet f 4500, subsidie Maria-Stich- ting f 10.000; kosten van den geneeskun digen dienst f 6972.91. Nadeelig slot Yan dit hoofdstuk f 23.709.63. Volkshuisvesting. Inkomsten: Rente en aflossing van voorschotten, verleend in het belang van de volkshuisvesting f 283.003.83, bydrage van het Rijk krachtens art. 38 der Woningwet f 55.228.08, rente van gelden onder verband van tweede hypo theek verstrekt voor gebouwde arbei derswoningen f 5022.83. Uitgaven: Rente van gelden onder hypo'bccair verband verstrekt voor de met premie gebouwde arbeiders- en bescheiden middenstandswoningen f 13838.41; annuïteiten, aan het Rijk verschuldigd terzake van ontvangen voorschotten in het belang van de ver betering der volkshuisvesting f 257.893.90 Bydrage ter tegemoetkoming in de be taling van rente en aflosing van een door de gemeente verleend voorschot in 't belang der volkshuisvesting f 78.519.22; kosten van de bouwpolitle f 15.032.50. 'vadcelig slot van dit hoofdstuk 41.792.71. Openbare Werken. Inkomsten: Ontvangsten verpachting Zeestrand f 2.951.12. Uitgaven: Onderhoud van straten en pleinen f 93.850, onderhoud van wegen en voetpaden f 18025, onderhouden van wandelplaatsen en plantsoenen f 29053; (w.o. „Velserbeek" met f 17.853), kosten van de gemeentereiniging f 108.220. Na deelig slot van dit hoofdstuk f 182.118.11. Onderwijs, Kunsten en "Wetenschappen. Inkomsten; Schoolgelden o. 1. o. 1 18000; Rijksvergoeding f 165.222.82. Uitgaven: Jaarwedden onderwijzers o. 1. o. f 193.967.14 (v. j. 200.134.37) dus voor rekening der gemeente f 193.967.14 f 165.222.82 is 28.744.32; verlichting, verwarming en schoonhouden van schoolgebouwen f 17.820. Totaal kosten gewoon openb. 1. o. f 79.107.32, bijzonder uitgebreid 1. o. f 5.307.32, id. bijz. voor bereidend 1. o. f 26060. Uitgaven ten be_ hoeve van school en wevktuinen en boomplantdagen f 10000. Kosten mid delbaar onderwijs (w.o. Handelsavond school met f 5900) f 12783.36, idem Hoo- ger onderwys f 2945, idem Nijverheids- onderwys f 32.573.23. Totaal der kosten van dit hoofdstuk (voor rekening dei' gemeente) f 337.751.49 Ondersteuning aan behoef- tigen en werkloozen. Uitgaven: Kosten van overbrenging, plaatsing en verpleging van arme krankzinnigen f 60.000. subsidie Algemeen burgerl. instelling van Maat- schappelyk Hulpbetoon f 62 800. idem aan de R.K. instelling f 29.400; onder steuning van werklooze arbeiders f 16000 Totaal van dit hoofdstuk f 165.659.80. Landbouw. Contributie Nederl Heide Mij. f 10 Nadeelig slot van dit hoofdstuk f 10. Handel en Nijverheid. Uitgaven: Subsidie aan werkloozen- kassen f 13.500, kosten Arbeidsbeurs f 5420. Nadeelig slot van dit hoofd stuk f 18404.78. Belastingen. Inkomsten: 80 opcenten gebouwde ei gendommen f 75000: 20 opcenten onge bouwde eigendommen f 2542.12 60105 opcenten personeele belasting f 126.000 duldend- en tantièmebelasting f 37000; 50 opcenten vermogensbelasting f 13000: belast.lig naar het inkomen f 801.000 (v. j. f 735.000), hondenbelasting f 5500, vermakelijkheidsbelasting f 16000 (vorig jaar f 18000). Uitgaven: Uitkeering aan het Ryk van het aandeel in de kwade posten we gens de directe belastingen f 99.000. Batig slot van dit hoofdstuk f 977.901.37. HAARLEMMERMEER SCHIPPERSKNECHT VERDRONKEN. 's Nachts om half drie is de 28-jarige schippersknecht M. J. Hombeek, afkom stig uit Leiden, varende op het motor- wachtschip ,De Volharding" van de Leidsche stoomvaartmaatschappy in de Ringvaart nabij den Bennebrcekerweg by Aalsmeer te water geraakt en ver drenken. H. had even op de voorplecht van het motorschip een seinlicht ontstoken. Toen hij zich weer naar het achtergedeelte begaf is hy gestruikeld en te water ge vallen. De stuurman stopte onmiddellijk, maar het mocht niet baten den drenke ling te redden. Na ongeveer drie kwartier dreggen werd het lyk gevonden. Nog zyn pogingen in het werk gesteld om de levensgeesten weder op te wekken, doch zonder succes. Het lyk werd overgebracht naar de algemeene begraafplaats te Hoofddorp. AUTO IN DE RINGVAART. Zondag waren een 4-tal amateur-vis- schers uit 's Gravenhage met een luxe auto naar den AalsmeerderdUk alhier gegaan om hun geluk te beproeven. Zij hadden hun auto neergezet op de opslagplaats aan genoemden dijk naby den Bennebrcekerweg Toen het viertal tegen den middag weer zou wegrijden, nam de chauffeur vermoedelijk zyn draai te snel of gaf hy te veel gas, waardoor de auto in volle vaart in de Ringvaart reed. Het motorrijtuig sloeg in het water geheel over den kop, terwyi de inzitten den in de gesloten auto in een zeer moei lijke positie kwamen te verkeeren. Eenige personen die het ongeval zagen gebeuren, begaven zich te water en het mocht hun gelukken, door het vernielen van de portierramen, het viertal van een anders wissen dood te redden. De visschers werden allen weer heelhuids op het droge gebracht. De eenigszinds gehavende auto is later door de firma van Kalmthout en van Niel met behulp van een takelwagen uit het water gehaald. KONINGINNEFEEST TE NIEUW VENNEP. Naar wij vernemen zal de opening van het kinderfeest dat bij gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin op Vrydag 31 Augustus a.s. te Nieuw Vennep zal worden gehouden, plaats hebben des morgens te 9 uur in het café van den heer Nyssen aldaar. Het comité heeft een heel aardig pro gramma samengesteld verschillende wedstryden zullen worden gehouden, terwijl des avonds nog een vuurwerk zal worden afgestoken. JEUGDHERBERGEN OOK IN NEDERLAND. De Bond wordt opgericht. Een stem uit Duitschland. Wcderzijdsche gastvrijheid be vordert den vrede. In zyn artikel over de eerste Neder- landsche naar Duitsch voorbeeld ge stichte jeugdherberg, die van de dames Visser „De Dotter" te Biaricum sprak onze medewerker, de heer J. B. Schuil, reeds van de plannen tot oprichting van een bond van Jeugdherbergen in Nederland, die reeds zoover gevorderd waren, dat misschien de volgende maand daartoe overgegaan kon worden. Inderdaad is de oprichtingsvergadering uitgeschreven den eersten September door de Commissie tot Voorbereiding, die nu als volgt is samengesteld: mej. I. Visser, leidster van „De Dotter", en de heeren Chris Blom vertegenwoordi ger voor Nederland van het „Verband für Deutsche Jugendherbergen", Carl Denig, ir. G. P. Ittanan, B. J. Max, J. B. Schuil, C. Sipkes en J. H. van Twisk, leider van de jeugdherberg „Weideheu- vel" te Ouderkerk. Deze commissie heeft een Oproep de wereld ingezonden, waarin zy o.a. zegt: „Groot is de belangstelling in ons land voor een dergelyke vereeniging. die zich ten doel zal stellen het stichten van een net van jeugdherbergen (goede en goedkoope overnachtings gelegenheden voor de. de natuur zoeken de jeugd). De jeugdherberg „De Dotter" te Biaricum boekte na haar opening op 20 Mei 1.1. reeds ruim 1000 overnach tingen. De jeugdherberg „Weideheuvel" te Ouderkerk boekte ongeveer 850 over nachtingen. Verder werden de Duit- sche jeugdherbergen dezen zomer be zocht door ongeveer 1400 Nederlanders, waarvan ongeveer 800 onder leiding. De Nederlandsche vertegenwoordiger van het Verband für Deutsche Jugend- herbergen schreef in één maand 200 Ne derlandsche leden voor den Duitschen Bond in, terwijl nog ongeveer 40 leeraren, onderwijzers, jeugdleiders, enz. een leiders-kaart ontvingen." De vergadering op 1 September zal gehouden worden in Odd-Fellowhuis. Keizersgracht 428430 te Amsterdam. Ieder die in het belang der goede zaak- iets in het midden wil brengen zal daar toe gelegenheid krygen. Verder zullen Statuten en reglementen worden behan deld en een bestuur gekozen. Het is ech ter noodig zich van. te voren aan te mel den by den heer B. J. Max, Retiefstraat 25, Amsterdam O. Het is dus vrijwel zeker, dat Neder land binnen afzienbaren tyd ook zijn net van jeugdherbergen, verspreid over het gansche land zal hebben Dat het daarmee niet alleen voor eigen jeugd iets goeds tot stand brengt, maar ook een plicht van goede nabuurschap ver vult, blijkt uit de circulaire waarmee de heer Richard Schimnann in Duitsch land zich tot de Hollandsche „Trekvo gels" richt. Hy vertelt hen daarin van de inrich ting der jeugdherbergen in Duitsch land. bijzonderheden, die onze lezers uit het eerste artikel van den heer Schuil reeds kennen. Dat de jeugdher bergen niet alleen binnen Duitsche gren zen. maar ook in öe omringende landen gewenden werden blijkt uit deze cijfers: In Bohemen 163. in Oostenryk 240. in Zwitserland 50. Behalve in Nederland, waar alle bemoeiingen in die richting tot dusver zonder veel resultaat bleven. (De twee jeugdherbergen van den aller - laalsten tijd, waren den schrijver waar- schyniyk nog niet bekend, daar hy zyn laatste tocht door Holland verleden jaar maakte En toch is het werkelyk tyd, zegt de heer Schirrmann, dat ook in Neder land zulke ovemachungsraogel ijkheden in een behoorlijk groot aantal worden geschapen. Alleen reeds uit billijke overwegingen van gastvrijheid tegenover zyn buren. Want van jaar op Jaar wordt de stroom van jonge wandelaars, die Duitschland met behulp van onze goedkoope Jeugdherbergen begroeten, grooter, en gaarne betoonen wy tegen over de Hollanders een vriendelijke gastvrijheid. De vraag „Vinder, onze Duitsche Jongeren in Holland ook zoo n goedkoop en goed logies als de Holland sche jongens en meisjes bU ons?", moest de schrijver tot zyn spijt echter steeds ontkennend beantwoorden. By zyn bezoeken aan Holland, die hy jaarlüks herhaalt, werd de heer Schirr mann steeds het meest aangetrokken door het karakteristiek Hollandsche, het water en de oude stadjes. Hy meent, dan ook. dat de komende Hollandsche jeugdherbergen moeten ingericht wor den te Zwolle, Delfzyl, Groningen, Sneek, Marken. .'Ifcmaar. Bergen aan Zeg, Haarlem, Leiden. Katwijk, Vlissin- gen. Den Haag. Amsterdam. Utrecht. Delft, Rotterdam, 's-Hertogenbosch. Arnhem en Nijmegen. Hierby neemt hy echter wel een wat te exclusief Duitsch standpunt in. naar onze meening. daar het succes van de jeugdherberg te Biaricum wel bewijst, dat de Hollandsche jeugd ovenzeer pleisterplaatsen verlangt by bosch en heide als in 't land van plassen, meeren en slooten. Een twintigtal jeugdherbergen gelooft hy, dat voor Holland voorloopdg vol doende is. Daar de boeren in Holland niet zoo welwillend zyn in het afstaan van hun schuren voor nachfcverblyf, als in Duitschland, is het voor de Duit sche jeugd moeilijk wandeltochten in Holland t.e maken. Wandelen is in Hol land, wat logies betreft nog precies zoo duur als voor den oorlog. In Duitschland verwacht men dus, da: Holland als buur ïrts tegenover de ge noten gastvTyheid zal stellen. Niets dient het edele vredeswerk beter dan eerlijke gastvryheid van volk tot volk, besluit deze „Wander-vogel". INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 cents per regel. Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. - - ALLE soorten advertenties worden zonder prijsverhooging aangenomen 22 by het Bijkantoor Handelsblad (Wensing's Alg. Advert.-Bureauj TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209 SCHEEPSBERICHTEN Alkaid p. 24 Aug. Gibraltar, Rotter dam n. Bombay. Alkmaar 25 Aug. van Valparaiso n. Amsterdam. Arendskerk 26 Aug. te Sydney van Rotterdam. Agamemnon 25 Auug. van San Do mingo n. P:o. Colombia Ar es 25 Aug. van Cartagena naar Maracaibo. Amstelland 26 Aug. 10 u. te Rio Grande do Suil v. Amsterdam vertr. 27 Aug. n. Buenos Ayres. Andyk 27 Aug. te Antwerpen van Hamburg. Algenib 26 Aug. te Bremen van Ham burg. Alcor 26 Aug. te Santos, Rotterdam n. Santa Fé. Bennekom 25 Aug. tp Curacao van Amsterdam. Breda 23 Aug. te Buenaventura van Amsterdam. Boskoop 26 Aug. te Duinkerken, Val paraiso n. Amsterdam Blijden dijk p. 26 Aug. Lizard. Rotter dam n. New York. Bandoeng p. 26 Aug. 13 u. Ouessant. Batavia n. Rotterdam. Brielle p 25 Aug. Gibraltar, Calcutta n. Rotterdam. Boschdyk 25 Aug. van Suez, New York n. Java. Blijdendyk p. 26 Juli Lizard, Rotter dam n. New York. Drechterland 25 Aug. 6 u. n.m. van Santos, Buenos Ayres n. Amsterdam. Eemdöfc 25 Aug. te CristobalPacl- fickust n. Rotterdam. Fauna 27 Aug. te Amsterdam van Hamburg. Gelna vacantierels, 27 Aug. te Aen- dalsnaes; alles wel. Grootendyk 26 Aug. te Lor.den, Ant werpen n. d. Pacifickust. Glamorganshire 23 Aug. van San Francisco. Rotterdam n. de Pacific - kust. Gemma 26 Aug. te Antwerpen van Bremen. Giekerk 25 Aug. :e Mozambique van Durban. Heemskerk p. 26 Aug. Gibraltar, Be Ira n Rotterdam Haarlem 26 Aug. te Callao van Am sterdam. Insullnde p. 26 Aug. 8 u. Perim. Rot terdam n. Batavia. Jacatra 25 Aug. van Javan.Calcutta. Juno 24 Aug. van Savannah naar Bristol. Johan de Witt 26 Aug. te Suez, Batavia n. Amsterdam. Knight Companian 25 Aug. van New York n. Java. Kota Radja p. 25 Aug. Perim, Rotter dam n. Java. Koudekerk p. 26 Aug. Ouessant, Bom bay n. Rotterdam. Manoeran 26 Aug. van Colombo, Am sterdam n. Java. Medan 26 Aug. van Singapore. Ba tavia n. Rotierdam. Maasdam 25 Aug. van Havana, Tam- pico n. Rotterdam. Moena 25 Auug. van Belawan Dell, Amsterdam n. Batavia, Moerdyk p. 24 Aug. Flores. 30 Aug. te Londen verwacht, Pacifickust naar Hamburg, Rotterdam en Antwerpen. Mars p, 26 Aug. San Miguel, Amster dam n. Guatemala. Madioen p. 25 Aug. Malta, Rotterdam n. Batavia. Nebraska 24 Aug. van Portland, Paci fickust n. Rotterdam. Narenta p. 26 Aug. Lizard, Rotterdam n. Pacifickust via Swansea Noorderdi)k 23 Aug. te Portland O., v. Rotterdam Nias 25 Aug. te Beira van Dar-es- Salaam. Nijkerk 35 Aug. van Kaapstad naar Las Palmas. Beira n. Rotterdam. Nictheroy 23 Aug. van Cristobal. Rot terdam n. d. Pacifickust. Ouderkerk 25 Aug. te Sjanghai van Vladivostock. Oberon 26 Aug. te Bremen van Ham burg. Oranje Nassau p. 24 Aug. van New York n. P. au Prince. Orestes St. 24 Aug. te Curacao van Amsterdam. PoekLyk 26 Aug. van Las Palmas, Buenos Ayres n. Rotterdam. Peisander p. 26 Aug. Perim, Batavia n. Amsterdam. Phrontis 26. Aug. te Amsterdam van Java. Patria p 26 Aug. 14 u. 30 b. Gibraltar Batavia n Rotterdam. Rijnland 27 Aug. te Amsterdam van Hamburg. Ridderkerk p. 25 Aug. Perim, Bombay n. Rotterdam. Rondo 26 Aug. te Amsterdam van Bremen. Sommelsdljk 26 Aug. te Rotterdam van Antwerpen. Sumatra 26 Aug. te Kilindini, Beira n. Rotterdam. Scheldestroom 25 Aug. te Bordeaux, Amsterdam n. W.-Afrika. Saparoea 27 Aug. vjn. te Genua, Am sterdam n. Java. Schouwen 26 Aug. te Londen. Rotter dam n. Batavia. Sama.-inda p. 26 Auug. Finisterre, Ro'.terdam n. Australië. Sitoebcndo 26 Aug. 17 u. te Marseille Batavia n. Rotterdam. Soekaboemi 25 Aug. 17 u. van Marseille Batavia n. Rotterdam Soemba 26 Aug. v. Marseille, Batavia, n. Amsterdam. Stuyvesant 25 Aug. van Cristobal n. Pto. Colombia. Salabangka 23 Aug. van Sjanghai n. Japan. Tjikampek 24 Aug. van Kobe naar Batavia. Triton 27 Aug. te Amsterdam van Nantes. Tapanoeli 26 Aug. van Sabang. Ba tavia n. Rotterdam. Tabanan p. 26 Aug. Kaap del Armi, Batavia n. Rotterdam. VeendUk 26 Aug. te Rotterdam van Calcutta. Van Rensselaer p. 25 Aug. v. Dover, Amsterdam n. W -Indië. Venezuella 24 Aug. van Barbados n. Trinidad. Zaanland 26 Aug. van Amsterdam n. Hamburg. Zeelandia 25 Aug. 6 u. 30 min. van Pernambuco, Buenos Ayres n. Amster dam. INGEZONDEN MEDEDEELINGEIf i\ 60 Cents per regel IEEN HEERLIJKE CHOCOLADEPASTEll 1 OP BROOD OF BESCHUIT L*. Prijs per flacon RADIO-PROGRAMMA WOENSDAG 29 AUGUSTUS. HILVERSUM. 1071 M. 12.302 u. Lunchmuziek door hot trio Courtel. 2-30—4.(X> Aansluiting van het Kurbaus te Schevwningen. KUxtexmati- nee. Henri NoUcs' poppenkast. 4.00—5.00 Maak liet zeaf! Rubriek vac Mew, C. Sc.l-.aake Verkozen. ö-Oü—7-45 Concert door het Omroep orkest o. 1. v. Nico Treeo. Mumii Pkoyer. tenor. S-15 Aansluiting van het Kurhnus te Scheveningen SDhcjtetioonoert Hot R<- sidende-oricest o.l.v. Prof Sohnéevoigt. José Iturbl. piano. 10.15 Persbcr. HUIZEN 340.9 M. (Na I nor 1870 M.) (Uitsluitend N.CH.V.-uitzendingen) 12.301-45 Concert Mew Helderman- Smit, plano. D. Vos, viool A Beuning, cello. 5.00—6-00 Kinderuurtje o. 1. v. Mej. N. Verbaar Mevr. H. v. d. Poort—Wis sels. zang 7,308-00 Spr. N. v. d. Dussen: Dln- gaansdag. S.00 Concert. Spr Ds E Bceke: Een goede maaier van bijbelgebruik. Mevr. Ina MulderBel-cir. alt mezzo. F. Uyt- tenboosaard. orgel er. plano Dubbel da- meskwartet ..Vox Jubiiaas". Mej. Olden- burger, koorbegel. DAVENTRY, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Granvcfoonmuziek. 12-20 Concert. M. Bouwers, sopraan. S. SiboU. bariton. 12.50 Dansmuziek. I-202.20 Qrkcstconoert 4.20 L'.c-ht klassiek concert. Strattom strijkkwartet. 5.35 Klndcruurtje. 6.20 Dansmuziek. 6 4') Tuir.praat.Je. 6:50 Nieuwsber. 7-05 Dansmuziek. 7.20 Lezing 7-35 Beethoven's cello-sonates. 7.50 Variété. S-50 Concart. A. Granmer, bariton. So'.cmon. piano 9.35 Conversatie tusscben auteur en criticus Mr. H ard en Mr. BirrelL 9.50 Nieuwsber. 10-10 ..Nurse Henrietta", radiodrama II-20—12-20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 M. 12-50 Klassieke kwartetten. 4 05 Orkcstconccrt. 8-5<>t- 11-20 Concert. Hr, Geary cn zijn gezelschap. De vereeniging var blaas-insLrumonten, Parijs. LANGENBERG, 4G0 M. 12-301-10 Mechanische muziek. 1-25—2-20 Orke-rtconoeri. 6.20—7.15 Orku;!ccncert. S-25 ..Emtcdank". spel van Rob. Götx Daarna tot 12-20 Dansmuziek. KQXIGSW'USTERHAUSFN, 1250 M. iZEES» 12-20—5.20 Lezingen. 5-20—6-20 Orkcstoonoert 6.20—8-05 Lezingen. 8-50 Orkestconcert. Werken van Joh. en Jos. Strauss. 10-5012.50 Drinkliederen. Th. HJe- ber, bas, Becce's Gloria Palast Sympho- nikers. HAMBURG 395 DL 4-35 Ibaliaanschc miniaturen voor or kest. 5.20 Declamaties met piandbegel. 6-20 Concert. 8-20 -.De fideelc boer", operette van Leo Fall. Daarna dansmuziek. BRUSSEL, 909 K. 5.20 Dansmuziek. 6:50 Kamermuziek. 8-20 Beethovenconcert In de pauze gramofoonmuztek. Daarna orkestcon cert 10-35 Sluiten. NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE VOOR DE KINDEREN. Sulcika, die den Sultan verzorgt en zich geen rust gunt, wordt met den dag wanhopiger. Want de zieke wil haast niets gebruiken cn daardoor wordt hij hoe langer In zwakker. Rn de gr» leerde dokters uit het Bazarmuizcnrijk trekken we! erg diepzinnige gezichten, maar genezing brengen kunucn zc allen tc zamen niet eens. Na dc Bazarmuizcndokters komen de bc» roemde geleerden uit vreemde landen 33n dc beurt. Ontboden wordt de wonderdokter Amocrabbi uit Egypte. Hij brengt een kostbare drank mee. waarin zelfs kattcnblocd zit, het kostbaarste medicament, dat er in dc hcelc muizenwereld tc verkrijgen is. Doch Abdaliah cl Ibrahim stoot de drank weg cn verkiest er niet van in te nemen.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 7