ZOMER-EINDL ffAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 30 AUG. 1928 VOORBODEN VAN HET NAJAARSSEIZOEN. Ja, ©r helpt geen lieve moeder aan; al hadden we nog zoo gaarne den zo mer wat langer vastgehouden, het na jaarsseizoen is op til. Nog luttele we ken en het is officieel najaar. Al hopen we natuurlijk neg cp veel mooie, na- zomersche dagen. De najaarscollecties zijn getcc ad. de nieuwe modellen zijn uit, o al een paar weken. Wat ons het meest daari interesseert? Dat, wat we het eerste noodig zullen hebben. En dat 4..inmantels. Nog kunnen we, gedu rende vele weken ons hullen in lichte, dunne, fleurige zomerjaponnetjes. Maar het wordt al wat killer en vooral des avonds. Dus het eerste komen de nieuwe man tels op de proppen. Vandaar dat we deze drie modellen uit de nieuwe collecties weergeven. Heel nieuw van stijl is de eerste mantel, zwart of donkerblauw, met volants, dis aan de mouwen weer herhaald worden. Ook de japon, die er onder gedragen wordt heeft een rok VOOR VROEGE HERFST Ziehier een mantelpak dat- nu eens geen heksenwerk is om zelf te maken, dank zij de moderne strakke, simpele lijnen. Er zijn geen revers en evenmin een kraag, aangezien, rondom alle zoo men afgezet zijn mot soutache. Het pak is het leukste van zwairt laken met een jumper van frissohe, gele kleur, welke met. zwart gegarneerd is. Ons knippa troon is alleen van liet mantelpak, dus zen dei- jumper. Voor liet maken is 2 meter 25 stof noodig van 125 breed. Andere kleurcombinaties ziin: bruin pak met beige jumper en marineblauw met witte zijde. Het patroon kost 55 cent en is onder no 22? verkrijgbaar in de ma ten 42 44 46 en 48. KLEEDING EN TEINT. Hoe komt het toch dat een bepaalde elegante japon de eene vrouw bijzonder kleedt en de andere heelemaal niet? Heel natuurlijk. Omdat die japon de eene vrouw beter staat dan de andere. Maar de oorzaak zit toch verdor dan men Uit dit slappe antwoord zou kunnen op maken. Daar is om te beginnen de kwes tie van kleur. De japon moet karakter aan de teint geven en de tinten van haar en oogen naar voren brengen. Dan is er do snit. Het meisjesjaponnetje is niet ontworpen voor de vrouw van veertig. Tenslotte, en dat is wel de hoofdzaak, de individualiteit. De ware vrouw draagt niet alleen japonnen die haar chique maken, maar door figuur en houding maakt zy de japon chique! De lijn van de schouders, de hoogte van de taille, ie golving van de heup. de lijnen van de hals. dat alles speelt .een belangrijke rel bij het uitzoeken van enze kleeding. met volants. Verder heeft de japon een wit plastron, of op zijn HoUandsch; „vestje", terwijl de kraag van den mantel eveneens wit is. Totaal heeft men voor dit ensemble noodig 7,25 M. stof van 1 Meter breedte. Daarnaast een heel fijne mantel van lichtgrijze stof (drapella bijvoorbeeld), van voren ge sloten dcor twee knoopen, terzelfder hoogte, zooals sommige heerencostuurns, en verbonden dcor een koordje. De voorpanden bestaan uit rond gesneden stukken, wat de ©enige garneering vormt. Er is 3.25 M. stof van 1.20 M, breedte voor noodig. En ten slotte een man tel van amandel groene crepella, die kruiselings gesloten wordt, welke bewe ging nog wat wordt aangedikt door een aantal geborduurde lijnen, stersgewijze, die uittoepen in een zoogenaamde gebor duurde vlieg. Er hoort een grijze b:r.'.- kraag op. Aan 3 M. stof van 1.20 M. breedte heeft men voldoende. MADELEINE. VAN DE FRANSCHE LUXE BADPLAATS. HET SEIZOEN IN DEAUVILLE. DeauviUe is cosmopolitisöhexotisch enduur. Modle. parade, baden, polo- spelen, dansen, spelen en winkelen ziedaar hoe zij, die rijk genoeg zijn om him vacantie in Deauville dcor te bren ger». hun tijd besteden en hun geld. Nog niet. zooveel jaren geleden was Deau/vMle een woestenij, een arm dorp met itfots dan zand en nog eens zand. Een keliner zag de mogelijkheden voor een badplaats en hij werd milliönnair. Zoo kwam Deaiurville tot roem en over trof langzaam, maar zeker haar veel beken dier badpla ats - zuster TrouviMe. De rijke cosmopolitan van de gehoele we- eld trokken des zomers naar het 'kleine plaatsje in Normandië en langzaam groeide het. Heft werd beroemd om zijn bloemen en zijn amusementen. Ieder een heeft thans gehoord van de Plage Pleur ie en iedereen weet, daft wat van daag ta Deauville gedragen wordt, mor gen de mode voor de geheele wereld zal zijn. Heft fs waar, dien alleriaatstsn tijd heeft de populariteit van Deauville een beetje geleden, maar er zijn er nog steeds genoeg d'ie hun dure pleeier in diaJt kostbare badplaatsje gaan zoeken. Men ziét er zij-aan-zij cle grooten dli>e alles bereikt hebben met dé iets minder grooten dlie graag alles willen bereiken De laateten kunnen zich tegenwoordig wat gemakkelijker toegang tot de exclu sieve kringen daar verschaffen. Er zijn d'rte bekende punker, in Deau ville. De Plage Fleurie, zoo genoemd om dat heft altijd zoo rijk is aan prachtige bloemen daar, cJan de Potiinière. waar iedereen zijn „aperitif" drinkt en dan natuurlijk het Casino. Rond de witte tafeflitjes in de Potmtère hebben waar schijnlijk meer grootheden van alle na ties samen gezeten dam op eenige an dere plaats ter wereld. Deze tafeltjes staan gewoon op straat" en het geheele plein is vroolijk versierd met plantteP en hangende korven met bloemen. Even voor dé lunch, en vlak daarna, om streeks thee-tijd en voor het diner, dat zijn de tijdstippen, waarop de Potinière hét drukst bezet li- Het Casino is het centrum van Deau ville. Aan beide zijden zijn winkels, en wat voor winkels! Elke vierkant© centi meter is ingenomen door byouterleën en luxe artikelen, wamt hier wordt alleen gerekend op- millionnairs en film-ster ren.... Dan is er polo, tënnlssen en wedren nen. De beroemde Grand Prix wordt verreden in Deauville. maar het racen begint ndet eerdér dan 6 Augustus. Ge durende Juml nemén dé Fransche fa milies hun vacantie in DeauviUe, en zij la ben Juli en Augustus wij voor de rij ken. Het seizoen begint 14 Juli en voor deze gelegenheid tuf; heel mondain Parijs per auto naar Deauivi'lle. Weel derig gekleede mannequins vertoon er» dan de kostbaarste en meest bizarre toiletten en blijven dat doen tot „La Grande Semaine", dé vroolljkste, dwaas, te en weelderigste week van liét heele badiplaatsseizo-en en zeg maar van het geheele jaar in Frankrijk! De gewone badkoets is voor Deauville niet goed genoeg. Men heeft er de prachtigste Romeinsche baden gesticht met vallende fonteinen, douches, mar meren terrassen, bloemen, kortom elke denkbare luxe, welke menschen kunnen verzinnen en geld kaïn produceeron. Het vacantie -publiek in Deauville kan ruw worden verdéefld in twee groepen: de sportleven en de spelers. Als u spar- tied bent moet u niet te laat buiten zijn. uiterlijk om tien uur. De ochtend wordt besteed aan baden, rijden of tennissen, 's Middags de races, dan jyvlo, daarna een zeiltocht op zee, weer baden en dan rusten (twee uur vcor de dames om zich mooi te maken-) en 's avonds in de zalen van het Casino net spel gadeslaan of zeflf een gökje wagen. 17 kunt hét met zwoh da'jvcrdccl ng wel d«n, nietwaar? De herfst in aantocht. Mopperaars. Het mooie van het najaar. O nee, officieel zijn we zoover nog- niet, officieel duurt het neg wel drie weken voordat we afscheid kunnen nemen van den zomer. Maar d!en vast- gestelden datum ten spijt zijn er nu al symptomen die maar al te duidelijk wij zen op het einde van dit jaargetijde: het aangaan der lagere scholen, het feit dat het overmorgen 1 September is, en ze ker niet minder het weren van den Ko ninginnedag op morgen. Daarbij begin nen sommige boomen al een verdacht geel kleurtje aan te nemen, terwijl de bloemen en vruchten in onzen tuin ons ook dzn naderenden herfst duidelijk ken baar beginnen te maken. En wie bood schappen doet en haar oogen den kost geeft, meet ook in de winkels de voorbo den van het najaar al kunnen ontdek ken vooral in den vorm van winterman tels en winterhoeden. We gaan er dus weer onherroepelijk op af, en slechts weinigen zullen er zijn, die niet een gevoel van spijt moeten onderdrukken, nu de zomer, waarnaar ieder altijd zoozeer verlangt, zijn korte bestaan alweer vrijwel achter den rug heeft, en de donkere, kille dagen in aantocht zyn. En nog slechts enkele weken of de aartsmopperaars duiken weer overal op om den herfst te bejam meren en zoo in het voorbijgaan dan meteen den winter nog een veeg uit de pan te geven. Hun mond is nu alweer tamelijk lang gesneerd geweest, doordat Juli en Augustus ons lang niet kwaad met zomersche dagen hebben bedeeld. Maar het najaar is een heerlijk onder werp voor hun slechte humeur, want al mogen er dan nog heel wat warme da gen komen, terwijl de natuur prachtig mooi is, 's avonds is het kil, het is vroeg donker, er zullen zeker stormen en re gendagen komen, de boomen zullen hun blad verl ezen, en het probleem van de kachel aan of de kachel uit, en daar mee samengaande puffen van de warm te of huiveren van de kilts, Is vooral in October een vrij moeilijk oplosbaar raadsel. Het zou dus niet kwaad zUn, als wij ons van tevoren eens van enkele wa pens voorzagen om dat zeuren over on vermijdelijke, elk jaar weerkeerendo dingen te bestrijden. Niet alleen krijgen zij er dan mischien eens een anderen kijk op, maar wij zelf zetten ons ge makkelijker over de onaangenaamheden heen, wanneer wij ons wennen, er de goede zijden van oP te zoeken. Wanneer de avonden kil worden en het is vroeg donker, dan sluiten we ra men en gordijnen, steken het licht op en hebben een paar heerlijke uurtjes vóór ons, om eens flink wat verstelwerk af te doen of den avond met een mooi :ock door te brengen. En wat hindert het ons dan, als hei buiten stormt en de regen tegen de ramen plenst, dat is zelfs wel een gezel lig geluid. Of, als het slecht weer is en we moe ten er op uit, dan trekken we er een pakje op aan en komen tenslotte mis schien erg nat, maar heerlijk frisch thuis. Sommige menschen zijn er zelfs dol op, om in zulk weer uit te gaan en het te trotseeren, en kinderen kan men drijfnat maar met jolige gezichten ol luid fluitend door den storm zien dra- DE KEUZE VAN EEN HOED. Een goede regel om te volgen by het kiezen van een hoed, is de volgende: Zie altijd toe dat de contourlijnen van den bol ineenloope.n met de contourly- nen van uw gelaat. Als men u dus recht in het gezicht ktfkt met de oogen ter hoogte van den rand van uw hoed, dan moet de omtrek van uw gelaat één hoe peltje vormen met den bol van uw hoed. Als die lUn onderbroken wordt bij den rand van den hced, d.w.z. dat de bel iets van het hoofd afstaat aan der zij kanten is het effect van uw voorkomen verloren. Dit is ook de reden waarom een strooien hoed niet alle mannen staat. Strooien hoeden kunnen niet ver vormd worden en mannen met een smal hoofd zullen dus altijd, als zij een strco- hced dragen, ontdekken dat boven de ooren hun hoed minstens een of twee centimeter van het hoofd afstaat. Kykt men een man met zulk een hoed recht aan, dan valt het direct op en het staat bepaald leelljk. Voor vrouwen is het pre cies hetzelfde. ZOET BEDROG. Dames mot eenigszins plompe beenen kunnen op zeer qardige wijze 't minder fraaie effect daarvan niaskeeren door by voorkeur rokken te dragen, welke ongelyke zoomen hebben, by voorbeeld die welke in punten uittcopen of de zeer modieuze golvende volants, die ook zeer ongeiy-k neerhangen. Het gaat er om te zorgen dat het front van de rok niet één rechte lyn is. Met punten aan de zijkanten bereikt men niets, wel aan de voorzijde. De mode om de blouse in de rok te dragerr wordt steeds algemeener. Als u er ook toe besluit besteedt dan veel aan dacht aan uw taillelijn. De te korte vrouw moet haar taillelijn zoo hoog mo gelijk nemen, daar hierdoor de illusie van lengte wordt gegeven, maar de lan ge, slanke vrouw moet de schelding tus- schen blouse en rok precies op de helft van haar figuur hebben. RECEPT. Tomatensoep. Hiervoor neemt men op 1 liter water, een pond tomaten, 4 glad afgestreken eetlepels tarwebloem, 2 eetlepels boter, 1 uitje, een paar kruid- nageltjes, een laurierblaadje, een stukje foelie, 5 gram zout, 1,2 eetlepel gehakte peterselie en 1 12 theelepeltje maggi aroma. De in stukken gesneden toma ten zet men op met het water, het ge snipperde uitje, het zout en de krjjiden en laat ze tot moes koken, waarna men het mengsel door een zeef wry ft. Roe rende verwarmt men de boter met de bloem, waarby men langzaam het toma- tenmengsel giet. De soep even laten doorkeken en dan in de soepterrine bij da peterselie en de aroma gieten. ven en hollen. En waarom zouden wij volwassenen ons dan niet kunnen ver heugen in dit worstelen met den storm, als wy gezond zyn tenminste. De boomen krygen wel een veel naar- geestlger aanzien dan zooals wij ze nu nog zien, maar wie goed kykt, kan de knoppen voor het aanstaande voorjaar al zien zitten en wat een heerlyk denk beeld is het, dat er in alles in de natuur alweer gewerkt wordt, om het volgend voorjaar opnieuw in volle pracht te verschynen. Het kachelprobleem geeft weieens moeilykheden, maar de gedachte dat iedereen daarmee letterlijk heeft te tobben, tot zelfs „Pa" uit de „Flitsen' toe, is al een heele trcost, vooral omdat het meestal maar om enkele twyfeldagcn te deen is Natuurlijk zyn er menschen die door hun beroep een gerechtvaardigden af keer van herfst en winter hebben. Maar niet zij zyn de ergste mopperaars, wat dan nog verklaarbaar zou zyn. De ver wende menschen klagen het hardst en ock daarom is het verstandig om geen notitie van te nemen en ze maar met hun gemopper te laten staan. En éen ding mceten we nooit ver geten; als er geen herfst en winter was, zouden we niet zoo kunnen genieten van de schoonheden van lente en zo mer; dat is een voorrecht dat wy in ons klimaat niet zouden willen afstaan te genover anderen uit Zuidelijker streken, die dit in het geheel niet of andere in veel minder sterke tegenstelling ken nen, MENU. Macaronischelpen, Kalfslappen, Bloemkool. Abrikozensaus met biscuits. De macaroni wordt in korte stukjes gebroken en gedurende een kwartier in kokend water met zout gekookt. Dan, wordt ze met koud water overgoten in een vergiet. Intusschen worden tomaten in vieren gesneden, fijn gekookt met wat kruiden zooals peperkorrels, een laurierblad, peterselie en een stukje ci troenschil. Dit wordt met elkaar ge zeefd, het tomatenmoes bij de macaroni gedaan met een paar eetlepels geraspte kaas en een stukje boter. Dit mengsel wordt in schelpen geschept (het moet vooral goed vochtig zijn) bestrooid met paneermeel en geraspte kaas door elkaar en dan gedurende een kwartiertje in den oven gezet. Voor de saus zijn de ingrediënten: 1 pond zeer rype abrikozen, 2 eierdooiers, 1 ons suiker, 1 glas Rynwijn. De abrikozen worden in wéinig water gaar gekookt, door een zeef gewreven, en van het vuur af al roerende ver mengd met de eidooiers en de suiker- die zoo luchtig mogelijk geroerd zyn. De Rijnwijn gaat er dan door, en nu moet de saus in een waterbad op het fornuis geroerd worden, totdat ze gaat binden. Er worden droge biscuits bij gepresen- teer. E. E. J.—p. DROOMEN DIE BEWAARHEID WORDEN. Is dit lieftallige japonnetje nu néé. een droom, die bewaarheid wordt? Nog slechts enkele weken scholden ons van het dans-seizesndaar komt de ncod- zakelykheid van een aardig toiletje voor- dansles of clubje vanzelf weer naar vo ren en wie (wat beusch gemakkelijk kkn) zelf een toiletje maken wil, heeft daar eenigen tyd vcor nocd'ig. Daarom plaatsen wy ons elegante moielAstje reeds nu. Hst is bedoeld van do. slkkleiu- rige satyn met bloemen in dieprood en donkergroen. Vcor al te jonge ir:>.'es is het niet geschikt, men n::.. twin tg ge weest zijn om zulk een japonnetje te kimman dragen. Drie motor 25 satyn van 90 breed is void ronds vcor hot maken. VRUCHTEN INMAKEN. De eenvoudigste en minst kostbare manier van vruchten inmaken is die van inmaak op water. Bovendien behouden de vruchten hierbij het meest hun eigen frisschon smaak, wat dik wijls wel zoo verkieslijk is. Kostbaar hulpmiddelen zijn cok al niet direc' noodig. We kunnen het heel goed af met flesschen met wyden hals, die met kurk en lak gesleten worden. Het best: is zoo gaaf mogelyke, rype vruchten te nemen, maar ze mogen vooral niet over rijp zijn. De vruchten worden schoon gemaakt (pduimen afwasschen, peren schillen, maar steeltjes er aan laten, perziken schillen, middendoor snijden tomaten schillen en wasschen) en daar na in goed uitgekookte flesschen ge rangschikt, waarbij men er wat suiker tusschen strooit (behalve by tomaten) Vervolgens water opgieten, tot de vruch ten behoorlyk onder staan Dan worden de flesschen van 20 minuten tot 3/4 uur verwarmd tot 70 a 90 graden Celcius (al naar de hardheid dei- vruchten). Men zal dan zien. dat de kurk dco- de kracht van de waterdamp een beetje omhoog wordt geduwd. Daarom drukt men na het koken de kurk weer flink in de flesch naar beneden. Af laten koelen ei: ten slotje een paar keer den hals in ge smolten lak (of hars) vermengd mot een weinig gele was. dompelen. In plaat van deze gekurkte flesschen kan men ook beugelflesschen (maar nafcuurlyk met zeer wyden hal?) met gave rubber- ringen gebruiken. Dat spaart nog weer de moeite van het lakken uit. Doch hoe dan ook, het is wel een klein beetje moeite waard om midden in den winter de heeriyke, sappige smakelijke vrucb ten op tafel te kunnen zetten. ROOM KLOPPEN. Room wordt gemakkeiyker styf ge klopt, wanneer men er het wit van een ei byvoegt. AUGURKJES IN AZIJN. Dat is voor de liefhebbers ran zure augurkjes! Op 4 pond augurken neemt men byna 2 liter inmaakazyn en verder inmaakkruiden, die men zoo by den drogist ton koopen (2 Spaansche pe pers. io gram (elk) gedroogde gember wortel. mierikswortel on laurierbladen en een paar takjes venkel)De augurkjes maakt men schoon, snildft er de kroon tjes af en borstelt ze goed af met een nat. hard borsteltje. Dan een nacht met zout bestrooid laten staan, den vol genden dag op een vergiet uit laten druipen en vervolgens afdrogen. De pot ten vult men half met augurkjes, giet er dan azijn (met de kruiden) op. en vult ze daarna verder met augurkjes, zoodat i deze ruim onderstaat. De petten met vochtig perkamentpapier afsluiten. Het knippatroon kost slechts .-5 eer. en is onder no. 226 Verkrijg';;- d maten 42, 44, 46 en 48. KLEINE HANDIGHEID, GROOT GEMAK. Gepolijste stalen en ijzeren voorwer pen kan men heel lang glimmend en roestvrij houden, nadat men ze met fijn cmaril-papier of fijn schuutt ranen glad gepolijst heeft. Wrijf ze in rnc: ge wone vloerwas en wryf irit met een jchconsn stelde k. De was dringt zóó in de fijne poriën van het ijzer, dat vocht het niet aan kan tasten en het maandenlang glimmend kan biyven Om vlekken van transpireeren uit waschbare kleed:rgstukken te verwij deren weekt men het betrekken goed in water, waarin een theelepeltje ammonia is opgelctt Daarna een vlek wrijven met een versch doorgesneden citroen en ten slotte goad uitwasschen. org ervoor, dat spiegels nooit in da zon tongen. De zonnestralen ver c or za ken vlekken enz. in hot spiegelglas. Kunstpaarlen kan men prachtig.' schoonmaken, door ze in een vel watten waarin wat pocdermagnesla gesprenkeld is, te rollen, en dit zachtjes tusschen de handen te rollen. Dan ze eruit nemen en met een zacht schuiertje afborstelen. Om een flesch goed schoon te maken vult men haar half met water en voegt er een eetlepel mosterdpoeder by. Funk schudden en dan een uurtje laten staan. Goed naspoelen met schoon waiter. Een heel ouderwetsch lijanmiddeM - voor glaswerk, porselein, metaal enz. is gewone aluin, die men in een yzeren lepel boven heete kolen smelt. Voorwer pen mat deze lijm of cement (hoe men het noemen wil) gerepareerd, blijven goed, ook bij het afwasschen. NOG ENKELE PUNTEN. Individualiteit is noodzakelyk. Een. goede houding by het zitten, staan -n loopen; uw wijze van een kamer binnen komen en een kamer verlaten, zie het zyn even zooveel details, waarin uw persoonlijkheid naar voren moet ko men. Oefen er op. Een ander punt is dat poederen van uw neus. Doe het of doe het niet, maar als u het doet, doe het dan goed, mes groote zorg en met overtuiging. Schaam u er dan niet voor. INKTVLEKKEN. Hardnekkige inktvlekken op de han den mceten het veld ruimen, wanneer men ze wryft met een kleine, .rype to maat. MODERNE KAMERBOUW Als men een ontwerp laat maken voor een nieuw huis, moet men ingebouwde kasten en boekenplanken eischen voor al als het huis maar klem is. Inge bouwd meubilair spaart enorm veel werk, want meubilair dat in een kamer staaft moet geregeld afgestoft en ge boend worden en het staat bovendien nog zeer in den weg als de vloeren ge daan worden. In de kosten van een huis maakt het maar heel weinig verschil of de archi tect enkele wel-uitgedachte meubelen in zyn plan inbouwt. EEN OUDE PAN. Het wil dikwijls voorkomen, dat het eten in een oude pan (met dunne bo dem) by het koken spoedig aanbrandt. Daarom geeft men wel den raad, een omgekeerd schoteltje cp den bodem van de pan te leggen, om aanbranden te voorkomen. VETTE VINGERS. Azyn en warm water'verwyderen vet (vingers enz.) van meubelen en maken, dat het houtwerk makkelyker meubel- was aanneemt, en dus beter gewreven kan worden. TE VEEL GARNEERING. Het is een grove fout een japon te veel te willen versieren. Sommige toi letten zyn voor hun effect geheel af hankelijk van de coupe en van de kleur. Doet men er bloemen of juweelen op dan zyn zij bedorven. Neem een helrood satijnen japon, pakkend gedrapeerd om de heupen teneinde in klassieke plooien te vallen, op den rug in een V. gedécolle teerd en aan de voorzijde hooger en rond. Zulk een japon heeft niets meer noodig dan een mooi figuur van de draagster om het hoogste effect te ma ken. Aan den anderen kant echter, ais een costuum of toilet vaal of effen van kleur is en de hoed is kleurloos, dan moet er hier of daar een vlekje van op vallende kleur aangebracht worden. Het dan niet te doen zou ook een grove fout zyn. Bij een mantelcostuum o: mantel zou dan een vrooiyke sjaal <n frissche kleuren mee ten komen of een corsage met een overeenstemmende tasch. NUTTIG HUISWERK. Niets is meer jammer om weg te doen dan oud vilt, want er bestaat haast geen ander artikel dat zóó nuttig is in het huisgezin, onverschillig of het veel of weinig geleden heeft. Oude heeren- hoeden, dameshoeden, bekleedsels van meubels, kortom alles wat maar eenigs zins den naam vilt dragen mag, beware men voor voorkomende gelegenheden. Ons plaatje geeft enkele voorbeelden van wat er alzoo mee te bereiken is. Eerstens een kindermanteltje en hoedje, gegarneerd met figuren van stukjes ge kleurd vilt. Daarnaast aardige kappen van oude handschoenen, bereikt door het opstikken van stukjes vilt op de handschoenen zelf. Dan (3) een ver vormde oude boerenhoed, gegarneerd met motieven van helkleurig vilt. Een handtaschje (4) op dezelfde wyze ver sierd Daarnaast (5) een voetenzak met vilt verfraaid en een kinderhoedje waaronder nog eens in het groot is aan gegeven bat motief dat nut een scherp mesje uit leikleurig vilt gesneden wordt. Tenslotte een ceintuur met opgestikte vilt-figuurtjes.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 12