DE FEESTELIJKHEDEN IN DE OMSTREKEN. MIJNHARDT'S HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG SEPT. 1928 met een zakje lekkers, een zuurpijp van drie, vier duim, en een reep chocolade niet tevreden zijn geweest? Verschillen de firma's hadden om de kinderen ge dacht en gezorgd, dat er allerlei verras singen waren, zoodat de kleinen een prachtige morgen gehad hebben. De wedstrijden Tegen koffietijd vlei de stilte in, maar el amusanter en veel drukker werd het 's middags. Te twee uur stelden alle kinderen, die aan de wedstrijden gin gen deelnemen, zich op achter de mu- ziekvereemging „Utile Dulci", om met een „ommetje" door de straten naar 't feestterrein te marcheeren. Daar werden wedstljden gehouden in zakloopen en vlagsteken voor jongens en meisjes van 7—9 jaar. tot amusement niet minder van de toeschouwers dan van de kinde ren zelf. Meisjes van 911 Jaar hoepel den „met hindernissen", die de meesten glansrijk overwonnen, de jongens van 11 doorstonden de angsten en vreug den van het rijden in een wagentje op heel smalle planken, en die van 11—13 maakten op de boegspriet kennis met de equilibristische wetten èn met het stuivende meel op het zwarte zeil, dat hen opving, als ze tuimelden. Voor weer ouderen was er mastklim- men en tobbetjesteken, 't laatste, voor meisjes, was al heel vermakelijk. En intusschen draaiden de electri- sche caroussel en 't rad van avontuur, door een handig kermisman getimmerd op een handkar. Dat Je met zea kansen voor een kwartje gelukkig kan zijn in de werptent bewees de man, die een Zwitsersch klokje met speelwerk won, «at eenmaal op gang zijnde niet meer ophield, zoodat de gelukkige winner reeds een bod trachtte te krijgen op zijn radio. Een paar Hoofdbestuursleden van „Koninginnedag" kwamen kijken en troffen 't dat ze Juist de gecostumeerde korfbalwedstrijd bijwoonden, waarin een aantal dames alleraardigst te voorschijn kwam. Zij hebben geconstateerd, dat 't Bavodorp goed is voor den dag geko men. Groote hilariteit veroorzaakte het ge zelschap heeren, dat in de vreemdste costuums een partijtje voetbal speelde. Te zes uur werden de mooie prijzen uitgereikt. Een geur van versche wafels hing over 't terrein, die hongerig maakte. De men- sohen gingen dan ook naar huis en tot 's avonds bleef 't stil In Bavodorp. 's Avonds 's Avonds is 't in het Bavodorp min stens even druk geworden als in de stad. en misschien nog gezelliger. De malle molen, nu heelemaal verlicht, brach' beweging en drukte op het feestterrein liet acetyleenlicht suisde in de lampen en platste hei-wit neer op t uitgestalde in de vele tentjes en kramen Haring en zuur verspreidden hun geuren, bossen gerookte paling glansden naast bergen peren en pruimen en overal klonk het ..Neem maar weg" en verhuisden al die lekkernijen naar grage tanden. Als moe der de vrouw handig was in oliebollen bakken trokken vader en zoon met de kar er op uit en verkochten. Warme, 't vet er af druipend, en dik onder de poedersuiker. Dat is het heerlijke van een Koninginnedag, alles mag. de po litie doet een oogje dicht. Geen vergun ning noodig om met de harmonica en de pet langs de menschen te gaan, geen huur te betalen voor een standplaats met een kraampje. Zoo ook bij ce muziek. Als de jongens de meisjes in een armzwaai omvatten, als de voeten bintenweansche en de knieën binnenwaartsche bewegingen gaan maken wat wil zeggen: Charleston, dan kijkt de agent een anörren kant uit. Waarom zou 't ook niet mogen als 't zoo rustig en genoagelijk gaat als op 't pleintje in de Emcstraat. waar „Utile Dulci' musiceerde onder haar direc teur den heer A. C. Jutjens. Een con- oert. dat met groote aandacht gevolgd werd en dat ten volle waard was. Het werd onderbroken voor een fakkelop tocht ace een fantastischen indruk maakte. In dien tijd zongen ae heeren van „St Caecilia" mooie lied-aren. z?er in den smaak vielen. Het gehoor was aandachtig, dankbaar enheel rustig. Het eindpunt van den tweeden fak keloptocht, den derden omgang van de zen avond bevond zich bii den speel tuin aan de Zomervaart. waar om elf uur een vuurwerk werd afgestoken, dat u Ij „de klap op den vuurpijl" willen noemen, hoewel er veel meer dan één vuurpijl en nog meer harde klappen bi) te pas kwamen. Tct één uur duurde daarna de kermi nog. IN BLOEMENDAAL. De Etalage-wedstrijd In Bloem endaal is de vooravond van Koninginnedag reeds zeer feestelijk ge weest. De etalage-wedstrijd heeft drukte en vertier in 't dorp gebracht van men schen. die kwamen kijken en kinderen, die meededen aan de prijsvraag, en Ijverig naar letters zochten welke ver borgen lagen in de winkelkasten. Niet minder dan 60 letters moesten de mysterieuze twee zinnen vormen, die tot 6 September het geheim blijven van de feestcommissie. Daarna zal bekend worden wie de winnaars van de prijs vraag zijn en onder hen een mooie prijs verloot worden. De étalages waren het waard door zoo velen bekeken te worden. In Over- veen op den Zljlweg begon het al, daar zijn de eerste winkels. De slager W. E. de Vries had van louter vleeschwaren een prachtig stilleven gemaakt, waar boven een schilderij voorstellende een pauw, geheel van reuzel vervaardigd. Een banketbakker had in suiker dit meesterstukje niet kunnen verbeteren. Niet alle winkeliers kunnen wij noe men, en misschien is menige mooie étalage ons ontgaan er waren er 53 maar elke winkelier heeft zijn uiter ste best gedaan, en in de belangstelling van het publiek reden tot dankbaarheid gevonden. De een had kleurige lampjes gesto ken tusschen het uitgestalde, het aller beste en mooiste, dat hij te koop te bieden heeft. Een ander zette eenvou dige oranje-roode rozen neer en kreeg een aardig effect, of stak oranje bloe men en groen hier en daar. Dat het de tijd is van Koning Dahlia ver telden ons tientallen étalages; in de eerste plaats die van Bloemenmagazijn „De Dahlia". Het eeene artikel leent zich tot een smakelijke uitstalling beter dan een ander, maar dat zelfs twee fietsen met wat toebehooren. beschenen door een eenvoudig lampje een prach- tlgen indruk kunnen maken bewees de étalage van meer dan één rijwielhan delaar. De meeste belangstelling had wel de vischhandelaar J. Balm en Zn. te Bloemendaal met een winkelkast vol hors d'oeuvre- en vischschotels met van mij en andere bioscoopbezoekers, o.a. de eerste oesters en levende kreeft. In den loop van den avond kwam er muziek. „Sursum" en „Euphonia" gingen rond in "t dorp zoodat het op den Bloemendaalschen weg heel vol werd. en de vroolijkheid steeg. Van acht tot tien uur kwam de Jury langs, om daarna naar Hotel Vreeburg te gaan. waar nog denzelfden avond de prijsuitreiking plaats had. Wat later dan was afgesproken «maak te de jury haar uitspraak in Vreeburg bekend. De jury bestond uit de heeren J. J Brlnkmann. Th E. Joustra en G. J. Veldwijk uit Haarlem en L. W. Kuiper Velsen en E. H. Brokmeyer. Zandvoort. Uitslag étalagewedstrijd; Publieksprijs: Th. J. de Vries, Over- veen. zilveren beker. Er was druk gestemd, vooral op Over- veen. Naar den aard der zaken waren de étalages in drie groepen verdeeld. Groep I: le prijs J. Balm, Bloemen- daal. medaille. BI. Bloei. 2e pr. H. Franken Jr.. Overveen. 3e pr. Th. W. de Vries. 4e pr. A. v. d. Ham, Bloemendaal. Groep II: le pr. Firma J. A. Boskamp Overveen, medaille gemeentebestuur. 2e pr. Gebr. Beekman. Bloemendaal 3e pr. Bos-v. d. Enden. Bloemendaal. 4e pr. C. de Jong. Overveen. Groep III: le pr. W. Beunder, Bloe mendaal. zilveren lauwertak voor het fcrogst aantal punten. 2e pr. Gebr v. Riessen. Bloemendaal. 3c pr. Gebr. Koebrugge, Bloemendaal. 4e pr. K. Ouwejan, Bloemendaal. De regelingscommissie bestond uit de heeren W. F. G. Dankbaar. G. M. W. Margadant, J. Meeuwig en J. Tuilenaar. De prijzen bestonden behalve de reeds genoemde uit verg. zilveren, zilveren en bronzen medailles. De voorzitter der feestcommissie sprak in intiemen kring een woord van dank aan organisatoren, jury en deelnemers, waarop de heer Brokmeier antwoordde. Het feest van Vrijdag Een vroolijk zonnetje scheen over het mooie terrein achter Zomerzorg, toen de burgemeester Jhr. A. Bas Backer het podium betrad. Lustig wapperden de vlaggen en alles voorspelde een geslaag den feestdag. De burgemeester hield de volgende rede: Het oranjedoek wappert over dit feest terrein, en overal, waar heden de ver- Jaardag van H. M. de Koningin ge vierd wordt. Zoolang het oranjedundoek blijft wapperen in ons land beteekent het, dat het neg is: Nederland en Oranje WU mogen er dankbaar voor zijn, dat reeds zoovele jaren ons Nederland dit voorrecht heeft genoten en op de zen dag komt dit in het bijzonder tot uiting. Het feest van heden geldt in de eerste plaats onze Koningin, en dit jaar noem ik daarbij onze Koningin-Moeder. Haar 70ste verjaardag is in den Lande op bijzondere wijze gevierd en het is toen wel al weer gebleken, hoe groot de plaats Is. welke zij inneemt in het hart van het Nederlandsche Volk. Onze Koningin! Telkens blijkt het. dat de liefde voor het Vorstenhuis ons Nederlanders in hef- bloed zit, overge nomen van ouder tot ouder, de eeuwen door. Moge deze liefde voor het Huis van Oranje blijven voortleven tot een zegen voor het Vaderland. Moge dit Koninginnefeest in alle op zichten slagen, en als naar gewoonte een ordelijk verloop hebben tot voldoe ning van hen, die met zooveel moeite en toewijding er aangewerkt hebben. Ik open dit feest met een: Leve de Koningin! (Applaus). Hierop zette Sursum het Wilhelmus in. dat door allen werd meegezongen. De heer A. E. Beekman sprak als voorzitter namens de feestcommissie en dankte de burgerij van Bloemendaal en de winkeliers, de jury. de regelingscom missie, het gemeentebestuur. Publieke Werken, de Politie, de muziekcorpsen, de pers voor hare inlichtingen. Op zijn voorste: werd het volgende telegram aan H. M. verzonden: Feestvierend Bloemendaal biedt Uwe Majesteit naast hartelijke gelukwer.- schen betuigingen harer eerbiedige hul de aan. Mr. F. J. D. Theijse. voorz. van BI. Bloei was de derde en laatste spreker. Spr. wees op het verband tusschen den bloei van onze gemeente en van ons gansche land. hoe goed het is, dat in onze gemeente, waar de saamhoorigheid vaak zooveel te wenschen overlaat op een dag als dezen de muurtjes en hekjes worden verbroken en de eenheid van Bloemendaal tot uiting komt. Na een humoristische uiteenzetting van alles wat de feestdag zal bieden, dankt spr. de feestcommissie en eindigt met: Lang leve onze Koningin! Leve Bloemendaal! Leve de Feestoommissie! Dan begint de kermis, de molens draaien, de goochelaar vertoont z'n kun sten en de gansche jeugd geniet en wil ouderen genieten mee om hun blijheid van levensuiting. De Middagfeesten Om half twee begonnen de feesten met een optocht met muziek van Eupho nia van Overveen naar het terrein. Mer. kon dan meteen genieten van de volksdanser, uitgevoerd door leden van de Vereeniging voor Jeugdwerk on der Te'.dteg van den heer H. r. d. Wa'e- Het mooie weer deed een leder het hut* ontvlieden. De harmonie St.-Michael. gaf eer. concert op het Raadhuisplein, dat door een groote menigte werd aangehoord Ook de harmonie Eensgezindheid, deelde in een groote belangstelling door haar muzikale wandeling door het dorp. Maar een groot gedeelte bewoog zich op of om het kemusterrein'.je, waar de kermismensehen goede zaken maakten. Ook in de cafés, waar zoo hier en daar muziek was. heerschte eer. gezellige drukte. Om half elf trok alles naar het Val- kenburgerplein, waar een buitengewoon mooi vuurwerk werd ontstoken Dui zenden menschen stonden in een hal- re cirkel om het terrein, genietend van het fraai afwisselend program. En dat dit ln den smaak van het pu bliek was. bleek wel uit het applaus, vooral na het laatste nummer, het portret van H. M„ omgeven door een pracht van kleurenlicht. en kanonna- des. Zoo heeft Heemstede weer op echte ^ijae het jaariyksche Oranjefeest ge ren. Wat waren de dansen mooi: de Jon gens en meisjes In nationale shirts ge stoken voerder, ze zonder een fout uit. De twaalf meisjes met bloemen om kranste hoofden hadden een uitbundig succes en de Weversdans werd op ver zoek nog eens herhaald. Een buitenge woon Hjne opvoering en de bloemen waren welverdiend. Toen konden de volksfeesten een aan vang nemen. Hartelijk Is er weer ge lachen. vooral om het stroopoponthoof- den. het watertournooi, de olifanten race en het traditior.eele tonnetjes- steken. En vol dat het was. Om twee uur waren deverplichtige programma's en dit waren er 4000 al uitverkocht en steeds stroomde het aan. Euphonia speelde onderwijl op het terrein. Prijswinnaars: Waschophangen meis jes: 1 A. Lindner. 2 B. Hezemans. 3 B Bakker. 4 B. Eger. 5 M. Hekker. 6 C. Kleef. 7 N. Zwartereen. 8 T. v. d. Valck. 9 C. v. d. Klugt, 10 M. Visser. Turfrapen, Jongens: 1 J. Batenburg en J. Goes, 2 A. Boelhouwer en C. Bos. 3 H. Poelgeest en C. de Jong. 4 H. Tui lenaar en A. Voerman. 5 G. Schellink hout en C. Pieterse. 6 W. v. d. Bos en F. v. d. Ende. Troostprijs B Sasburg Olifantenrace. jongens: 1 P A. v. d. Werff, W. Hilgeman. H. Sengers. 2e pr. G. Alink. G. Kesting, W. v. d. Werff 3e pr. G. Comelisse. B Voerman, P. Ber- see. Watertournooi, jongens: 1 J. Hilge man, 2 J. Schuit. 3 T. v. Kleef, 4 G. IJzerman. 5 J. IJzerman, 6 H Lamfer- meijer, 7 Chr. Meursing, 8 Nico Dijk man. Zakloopen. meisjes: 1 C. Heinsbergen. 2 J. Timmer. 3 F. Cassee. 4 F. Banning, 5 P de Graaf. 6 A. Bakker. Tonsteken, Jongens, 1GB. van t Land. 2 C. v. Kampen. 3 F. Bakker, 4 H. Mey. 5 J. Kóhler, 6 H. Aartsen. Troostprijs (voor den natste) G. Bol- sebrcek. Stroopoponthoofden. meisjes: 1 H. Cassee. 2 J. Kieviet. 3 M. Timmer 4 A. Cornellsse. 5 A. Beekman, 6 N. Boel houwer. 7 J. Zwarteveen. De Avondfeesten Sursum be gen voor hen. die vermoei de beenen hadden om half acht zUn concert op het Raadhuisplein te Over veen, het R.-K. Knapen- en Mannen koor gaf onder leiding van den heer J. H. Nelissen een uitvoering in het Bosch. Wat klonk het gezang mooi in de stilte van het bosch en wat heeft het talrijke publiek genpten! Als Euphonia haar muziek laat hoo- ren worden de prijzen op de tribune uit gereikt. Mooie prijzen, waar de Jeugd zeer mee ingenomen was. En toen een zitje of een dansje, tot om half elf een schitterend vuurwerk een einde maakte aan dezen moolen feestdag. Een woord van hulde aan de feest commissie. IN HEEMSTEDE. Op waardige wijze is ook dit jaar de verjaardag van H. M. onze Koningin gevierd. De feestelijkheden werden aangevan gen met de gebruikelijke kinderfeesten in Groenend aal, welke om half 10 aan vingen. In optocht kwamen de kinderen van hunne respectieve scholen. Het fanfare corps Excelsior had zich belast met een groot deel der jeugd met muziek te bege leiden. Van de Bronsteeschool ging het langs Adr. Pauwlaan. Keerenwcg en v. Merlenlaan waar onderweg de school aan de Adr. Pauwlaan, Heerenweg en Kerklaan zich aansloten Tot ruim 12 uur werd de jeugd prettig bezig gehou den waarbij spelletjes om fraaie prijzen, terwijl aan twee tentjes limonade en versnaperingen werden uitgereikt, ter wijl de goochelaar prof Antonini in de oude muziektent tegenober het verver- schingshuis de jeugd eenige prettige oogenblikken bezorgde. Na afloop kre gen de kinderen twee vrijkaartjes voor twee ritten in den draaimolen. Zoowel Excelsior als het muziekkorps van Meer en Bosch luisterden de spelen op. Om half drie vingen de volksspelen aan. Deae bestonden uit gecostumeerd ring steken op de fiets, hardloopen voor jon gens met hindernissen, stroopop ont hoofden voor meisjes en tontrekken voor jongens. Bij het ring steken waren zeer aardige costumes. Vooral het meeren- deel der meisjes zag er alleraardigst uit. 32 deelnemers. Voor de fraaiste costumes werden de prijzen als volgt toegekend: 1, Nelly Carpentier, 2 Truus v. Bree- men. 3. H. Carpentier. 4 Henny Baars. 5 Henk Hooreman. Ringsteken: 1. N Sloof. 2. Annie Pikaar. 3. J. Schutter, 4. Truus v. Bremen. 5 Mies Marsman, 6. H. Hcoreman, 7. Annie Steenken. 8. Annie Baars. Wedloop met hindernissen. Hierbij waren de hindernissen voor de kleinere jongens wel wat zwaar. Hiervoor waren 36 deelnemers. Na een langduriger, strjjd kregen drie winnnars een gelij ken geldprijs. Stroopop onthoofden geblindoek: 23 deelneemsters. 1. Ailda Kres. 2. Truus v. Breemen. 3. Mies Marsman. Als slot tontrekken over een sloot, Di'. was wel de groote attractie. Zeker een "?.ar duizend toeschouwers hadden om den sloot posf gevat, al een half uur voor den aanvang. Van de 47 deelnemers hebben er zeker een 40 kennis gemaakt met het water en gedurig ging er een oorverdoovend gejuich op. als de deelne mer meestal met het hoofd naar bene den in het water terecht kwam. De prijzen werden als volgt gewon nen. 1. J. Deeltssen. 2. G. H Peters. 3 H Wallet. 4. C. Botbijl. 5. W. Zorge. 6. P iVsser. 7. G. v. Tongeren. 8. A. Mensen Om half drie had ook het aangekon digde concert plaats in de Gereformeer de kerk aan der. Koedieflaan. Het was werkelijk Jammer dat de kerk niet tjokvol was. De aanwezigen hebben genoten van de heerlijke zang van mevr. Héiène LudolphGeysen en het spel der heeren A. Engels en G. Beths. en Kunstkring, Heemstede, met wiens me dewerking dit kerkconcert gehouden werd. zal met deze kennismaking van vele bezoekers haar ledenul zeker zien toenemen. In den avond heerschte er in het cen trum van het dorp een gezellige drukte. vierd. Kerkconcert te Heemstede De comissie tot viering van den Ko ninginnedag te Heemstede had in sa men working niet den Kunstkring Heemstede'een kerkconcert georgani seerd, dar, den goeden uitslag gerekend, or is reden geeft te veronderstellen, dat het niet by een proefneming zal blijver.. De Gereformeerde kerk aan de Koe- öiefslaan bleek ons voor zulk een con cert wel goed gekozen: aan het mooi harmonisch interieur voegt zich uitne mend de klank van een welluidend or gel. bespeeld door den heer A. Engels Hij begeleidde op dit instrument onze sopraanzangeres Mevrouw Heléne Lu dolph—Geysen. don violist G. Beths et had Daast deze begeleidingen zelf als solist een werkzeam aandeel in de vlot te afwikkeling van het programma. Een kundig musicus toonde hij zich in de voordracht van het slotstuk, niet zooals het programma vermeldde: Final, doch 3e Choral van César Franck Al mag 't waar zijn dat deze kunst, zelf Gothische architeotuur, geboren in de slank-oprij zende kathedralen, zich noode voegt aan den bouwtrant onzer moderne kerkge bouwen. het gelukte toch den executant, door goed geplaatste climaxen, ens door deze muziek de omgeving te suggcreeren waarin Franck haar heeft gedacht. Dit houdt m l. groot-er lof in dan de vermel ding dat de voordracht technisch good was verzorgd. Slechts had ik hem voor de bediening der registers gaarne een helpende hand toegewenscht. het zou aan don totaalindruk stellig nog ten goede zUn gekomen. In het E dur concert van Bach voor viool zorgde hU voor een begeleiding die het gemis van het orkest giooteiyks vergoedde; de mooie strilkbaseen in hei Adagio wonnen m de herhaling nog aan glans door meer passende registreering Slechts in de begeleiding van het mooie lied van Gerard von Brucken Fock was de klank wat droog: de acoustiek van het gebouw vraagt hier een meer sappi ge kleur. Wij vinden hier dezelfde moei lijkheid als by da bespeling van ons mooie orgel in het concertgebouw: de klank vervloeit niet, zü knapt af, den organist een punt van aanhoudend zoe ken en tydroovende studie. Den violist ontbrak het niet aan ca- lore en daardoor toonde hit zich een waardig leerling van prof. Bak. Toch moge hij by Bach zorgen, de noten in or.demrdeeling niet „en bagatelle" te behandelen: Bachstyi moet van rococo- styi verre blMven. Juist daarom heeft zijn voordracht vm het Adagio ons het meest bevre digd: hier was rechts treeksche uiting Vu.i een Lntens-muzikaal aanvoelen. Na tuur] yk lag de inleidende muziek van Reger's Suite hem uitnemend De vio list weet zeker wel dat dit Draeludium aan 't slot blijft zweven in den domi nant? De hernieuwde kennismaking met hek zingen van Mevrouw LudolphGe\sen was ons hierom zoo verblijdend, wyi zy. sinds we haar 't laatst hoorden, nu de juiste aanpassing heeft gevonden van medium en koptonen. Dit is allereerst een gevolg van thans beter geplaatste resonans, die het medium sterker, de koptonen milder maakte. Haar intonatie ls uiterst zuiver gebleven en gezien haar muzikaal aanvoelende natuur beschikt zij thans over de middelen die het hoog- ste kunnen geven wat de zangkunst vermag: ontroering te brengen over den hoorocr. zy deed dit in Handels aria „Ich weisz riasz mein Erlöser lebet". Dat hoogere kwam ook over ons in het lied van von Brucken Fock. Het Koninginne- lied. waarin gelukkig de geest van Heye c.s. heeft afgedaan (woorden en muziek zUn van haar echtgenoot) had liever den doorgecomponeerden vorm mogen hebben: derde en vierde strofe hadden dit m.i. goed verdragen en de slotstrofe maakt dan vanzelf het juiste effect. Ik mag den auteur zeker rader- het lied alsnog om te werken: de tekst verdient het zeker. Alles bijeengenomen heeft dit concert ons veel mooie dingen gebracht, die ons een moment de leege luidruchtigheid van dezen dag deden vergeten. G J. KALT. IN ZANDVOORT. Men meldt ons uit Zandvoort: De Kon ir.ginnefeesten onder leiding van de Zandvoortsche feestcommissie, hadden eer zeer geanimeerd verloop. Op het terrein by het tramstation werden volksfeesten gehouden, waar aan een groot aantal kinderen deelna men. In den ochtend hadden voetbalwed strijden plaats tusschen schoolelftallen. De eerste werd gestreden tusschen de elftallen van school C en school D, waarby het eerste won met 1—0. De tweede was een ontmoeting tus schen de elftallen van de Muloschool en Wiihelminaschool. De laatste won met 13. By den eindwedstrijd tusschen de prijs winners won de Wiihelminaschool den eersten prijs en wisselbeker, welke ook het vurige jaar in haar bezit was. De eerste prijs bestond in een prachtige fruitmand, de tweede prijs in een dito. By de volksfeesten werden de volgen de prijzen gewonnen: Hardloopen zonder hindernissen: la D. Ocsterveid. lb Free Keur. lc P. de Munck. 2a Cor Weber. 2b Rudolf Galle- faes. 2c Frans van der Linden, 3a Joh. Holst. 3b Marinu* Pool. Hard'ooper. met hindernissenla Dirk Feenstra. 1b Bram Bolwidt, lc Ems: Breh m. 3e Nico Hasaelman, 3e Jan Oosterveld. Touwen terenle Ot to Paap, 3e Jan Paap. troostprijs Evert Bol. Meisjes ringsteken: le Jongejuffr Feenstra. 2e Nelly Swltser. 3e Ann» Vol hard. 4c Annie Koper. 5e Leny Hard- sUX. Jongens ringsteken: le Konderman. 2e J. van der Wolde. 3e Steen. 4e Heu- perman. 5e Warnaars, 6e Versteegh. 7e Otto Okkenburg. Touwtrekken: le Joseph Versteege 3e W. Vcistcege. 3e lh. van Straten, troost prijs Joh. Oosterveld. Tonsteken: le Molenaar. 2e Hoolwerf. 3e N. Wolf. 4e Drommel. 5e Spruyt. 6c Kerkman. troostprijs van Eldlk. Hardloopen. meisjes: Eerste prijzen: Nelly ten Kate. Dlna de Munck, Henny Sigmond. Tweede prijzen: Martha Berk hout. Nelly Neugebauer. Greta Kunst. Derde prijzen: Hendrika van Konings burger. Dirkje Scheïfzand BlokjesrapenEerste prUzen: Nelly Kunst Annie Bolwidt. Tweede prijzen Miep Klaus. Jopie Molenaar. Derde prij zen Marietje Koper. M. Koper. Huppelkamp. le Maartje Paap. 2i Willempje Paap. 3e Marietje Keur, 4e Eva Paap. 5e Rika Bol. 's Avonds werd voor het Hotel d'Oran- ge een aardig vuurwerk afgestoken. TE BEVERWJK. Met veel opgewektheid er. onder bui tengewoon groote belangstelling is hier ook dit Jaar de verjaardag van Koningin weer gevierd. De cag werd begonnen met de tra- öitloneele Koraalmuziek var. der. toren der Ned. Hen-. Kerk. door de Bever- wyksche Harmoniekapel. Ondanks het betrekkelijk vroege uur werd deze muziek reeds door velen met groote aandacht gevolgd Om 9 uur had voor het Raadhuis de aubade plaats waaraan werd deelgenomen door bUna alle schoolkinderen, waarby de Harmo niekapel voor da begeleiding zorgde. Het geheel stond ender leiding van den heer D Veen. In de hal van het Raadhuis waren het gemeentebestuur en 4iet voltallige bestuur der Vereeniging Koninginne dag aanwezig, terw-yi het luisterende publiek zeker op eenige duizenden ls te schatten. Achtereenvolgens werden onder groote aandacht gezongen: .Holland's Vlag gy zyt myn Glorie", „wy leven VriJ" en het „Wilhelmus". Elk nummer werd met luid applaus betoond. Aan het slot der aubade dankte de Burgemeester voor deze aubade. Namens de gemeente uitte de Burgemeester de beste wenschen voor de Koningin. Hy hoopte, dat deze dag onder voor Haar gunstige omstandigheden nog dikwijls mocht terugkomen en den band tus schen Volk en Vorstenhuis verster ken. Met den wensch dat deze dag een ware feestdag mocht worden en HM. nog lang Nederland mag besturen, ein digde de Burgemeester onder daverende toejuichingen. Hierna maakten de kinderen een rondgang door de gemeente, om zich dan te begeven naar de weide voor „Schevbeeck" waar kinderspelen werden gehouden. Deze spelen werden opgeluisterd door muziek van de Harmoniekapel en afge wisseld door 't optreden van den gooche laar Prof. Henry en de poppenkast der familie van Hemert. Bovendien werden de kinderen ryk onthaald en kregen allen nog een cadeautje mee naar huis. 's Middags om 2 uur vingen de Volks spelen ar«n met een watersteekspel op het schoolplein met 66 en een ringrydery op de Breestraat. met 31 deelnemers Belde spelen trokken een massa men schen, vooral het watersteken, wat bo vendien vaak <j« hilariteit opwekte. Om half 4 sportdemonstratie door de B. G V. „Tumlust", op het weiland \roor ..Scheybeeck", onder leiding van den heer B. J Wieland Los Uitgevoerd werden: Vrye oefeningen dames: spel meisjes; springen heeren; vrye oefeningen Jongens; toestelturnen heeren; hoogrek heeren; toestelturnen jongens: springen jongens: springen jongens; toestelturnen dames: Volks dansen meisjes en knotszwaalen dames. Ook nu weer muziek ren de Har moniekapel en enorme belangstelling Te half zeven mastkiimmen op de Meerstraat met 17 deelnemrs. Van 8 uur tot 9.30 uur concert op het Schoolplein, waarby een populair programma werd uitgevoerd. De feesten werden besloten met een schitterend vuurwerk, dat door duizen den menschen werd gadegeslagen. Alles ls in de beste orde verloopen. geen enkele wanklank deed zich hoor en. zoo- da*. de Vereeniging Koninginnedag met groote voldoening op haar werk kar. terugzien. Tot laat ln den nacht bleef het op straat en in de cafés een zeer gezellige boel. TE SANTPOORT. Koninginnefeest. B'J den Kruidbergerwag heerschte Vrijdagmorgen vroeg reeds een gezellige drukte. Tientallen jeugdige Konlng- innedag-vlerders waren daar byeen om op een gegeven teeken in hun fcleur- ryke kleeding in optocht door het dorp te trekken. Een aantal leden van „Wil- helmina'. welk korps er ook 's avonds dd stemming inhield, verleende hierby hun medewerking, zoodat het niet lang duur. de of by een groot deel der bevolking zat de stemming er al spoedig in. Behalve de muziek werkte daartoe in zeker niet geringer mate het weer mee. Wat zou nu een Koninginnefeest zUn zonder het Oranje-zonnetje? Na een groot deel van onze plaats doorkruist te hebben, betrad de Jeugd liet feestterrein. Hier was de pret wel dra in vollen gang. Wie zin had om te draalen -Bpnd den draaimolen ter zyner beschikking, wie trek in wat Jekkers" enz. had, vond het begeerde op hem wachten. Voorts konden de Jongens en meisjes aardige prijzen winnen met blokjesra pen. czelstaarten. hoepelen enz. Hard. zeer hard werd er gewerkt om het zoo ver te brengen. De namen van hen, die zoo gelukkig waren een prijsje te be machtigen, vindt men hieronder: INGEZONDEN MEDEDEELTNCEN it 00 Cent* per regel. Hoofdpijn-Tabletten 60cl Laxeer-Tabletten .60c' Zenuw-Tabletten 75ct Staal-Tabletten90" Maag-Tabletten 75" li Bij Apoth en Drogisten Blokjesrapen: le prüs Tonle N'ossen. 2e pry s Kees Tromp. 3e prijs P. N Ossen, 4e prijs Adri Koot. 5e prijs Annie Hee remans, 6e prys Adrl van Markesteyn. 7e prys Rietje van Putten. Vogelgooien: le prys J. Meinders. 2e prys H. Martens: 3e prijs F. Martens. 4o prys F. Delbrilck. 5e prys A. de Oraaf. 6e prys K. Korthouwer. HocpclwedstriJd Meisjes*: le prys O. Wcsselir.an. 2e prys Jo Engelhart. 3e prys S. Spanjaard. 4e prys Mlentje de Haan. Hocpelwedstrüd Jongens: le prys F. Martens. 2e prijs Dirk Böhm. 3c prUs Nico Zonneveld. 4e prys Arle Maar schalk. Ezels'.aarten: le prijs Keetje Kors- m&n. 2e prys Jans Bóhm. 3e prijs Ma rie van Egir.ond. 4e prijs Marie Hee remans. 5e prUs Gretha Hoenderdos. 6e prys Pietje Heeremans. Wedloop met hindernissen: le prys Gerrit van Egmond, 2e prUs B. Gram an. 3e prüs Jan Bol. Behendigheidswedstxüd meisjes IS IS jaar)!c prys Gerrle Schoon. 2e prys J. Uitendaal. 3e prUs Coba Zonneveld. 4e prüs Adri Evers. Behendlghe.dsv. dstryd 'meisjes 16—11 Jaar*: le prys Lena Slebos. 2e prils Marie Heeremans. 3e prys Nelly Rutte, 4e prüs Truus Nyssen. Hoogspringer.: le prys D. v. d. Put ten 2e prys L. Maas, 3eprys J. v. d. Putten. Van 12—2 uur werd er gepauzeerd. Reeds vóór dien tüd echter waren vele grooien én kleinen weer present. Eerst kregen we onder leiding van den heer de Haas eenige aardige kinderliedjes te hooren. Vervolgens begonnen de volks spelen. De deelnemers hadden aller belangstelling bU het mastkiimmen. Maar zoo mogelük was de belangstell n? neg mooter by de tweegevechten op den boegspriet. Hel wapen was... een zak met hooi De d.ime*. ook de ..oudje*" toonden, dat zü het vroeger door haar zoo geliefde touwtje-springen lang niet verleerd waren en oogstten een uitbun dig succes met de klndcrwagcnrace, wacraan echter ook een aantal heeren deelnam. Tot slot van de volksspelen de monstreerde een der heeren op schitte rende wyze met behulp van een imita tie-paard, hoe onze viervoeter gewend is te draven. Nauweiyks was dit nummer geëindigd, of een prachtig vuurwerk werd ten aan- schomve van honderden liefhebbers af gestoken. Het applaus, dat na afloop klonk, zal dc feestcommissie de overtui ging geschonken hebben, dat men haar werk op prüs heeft gesteld. Tenslotte geven wü hieronder nog de winnaars van de volksspelen. Speerworpen (per fiets. Dames): le prUs Cor Slebos, 2e prüs F. Visser, 3e prQs Mej. Wigchert. Speerwerpen per flets. Hoeren): le prys P. Nüssen. 2e prüs L. Gcrrlts, 3e prüs J. Maarschalk. Boegspriotvechtenle prys J. Boon. 2e prüs C. Hoogzand. 3e prüs Jan Duün. Touwtjespringen (Dames)le prüs A. Antonioll, 2e prüs M. Wigchert, 3e prüs Mej. Barg. Muilloopen: le prüs Marie Maar schalk. 2e prys Mej. Hoogeveen, 3e prüs Annie Nüssen. Kinderwagenrace: (Dames) le prüs Mej. Dam. 2e prüs Mej. Blokland. K nderwagenrace (Heeren): le prüs L. Uitendaal, 2c prüs A. Blansjaar. IN IJMUIDEN. De feestelükheden ter eere van den verjaardag van de Koningin zUn over eenkomstig de traditie geopend met koraalmuziek. welke werd gegeven door het fanfarekorps „Wilhelmina". ondcr leidlng van den nieuwen directeur, den heer Ril van Amsterdam, en door de Harmonie ..Concordia" onder leiding van den heer Sam. Vlessing. resp. >p het Kennemerplein en op het Willcms- plein. Reeds om 7 uur klonken de sta tige tonen door dc nog stille straten, maar spoedig was op belde plaatsen een flink aantal toehoorders aanwezig. De voormiddag was gewyd aan het kind. OmstTeeks tien uur trokken ie kinderen van alle openbare byzonde.e scholen van oud-IJmuiden ln optocht naar liet Willemsplcin. waar de lange stoet zich oprolde rondom de muziek tent. Onder begeleiding van de muziek van de met eenige leden van Wilhelmina versterkte Harmonie „Concordia", zon gen de kinderen eenige vaderlandsche en volksliederen, waarna de lange stoet naar het speelterrein achter het station trok, waar groepsgewijze verschillend© spelletjes werden gedaan en versnape ringen werden uitgedeeld. Zooals wel te begrüpen ls was door het fraaie weer en door het feit dat de meestea vryaf had den. de belangstelling reer groot. Hes-rel er des middags geen feeste lijkheden waren, bewoog zich een groote men se henmenigte ln de straten. Vooral in de Oranjestraat en de Kanaalstraat was het bijzonder druk. Men kon er haast op de hoofden loopen. Iets bijzonders op dezen feestdag was de medewerking van de Gymnastlek- vereeniglng „Olympla". die onder lei ding van haren directeur in een tent op het feestterrein verschillende oefeningen uitvoerde. Jammer was het. dat doordat de uitvoerders te laag stonden, slechts weinigen de oefeningen konden volgen. De ..clou" van der. feestdag waa de lichts toet van Olympia. Na afloop der uitvoering trokken de ongeveer 200 gymnasten, groot en klein door de stra ten van IJmuiden. allen een ..licht puntje" met zich meevoerende. Die dwaallichtjes leverden een fantastischen aanblik op. vooral toen de stoet mer het viaduct trok. Ln den stoet werd een fraaie i.n Griekschen styi opgebouwde zegewagen meegevoerd, die evervens ver licht was Hoog boven den wagen prykte een Griek«che maagd Op het Willemsplcm werd de stoet ont bonden. Ctok bij dit avondfeest maakte ..Con cordia' &ch seer verdiens t el yk,

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 17