GHOBOTRA HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 4 SEPT. 1928 ONDERSCHEIDINGEN. Ter gelegenheid van den verjaardag der Konlgin zijn, behalve de eerder in ons blad genoemde, nog de volgen de onderscheidingen verleend: tot ridder ln de orde van Oranje- Nassau (met de zwaarden): C. G. baron van Lawick, van den ge- neralen staf; H. A. Kloos van den stal der infan terie; EL J. C. Koene, van de school voor re serve-officieren der infanterie; F. N. F. van der Schrieck, comman dant van de 1ste compagnie politic- troepen; S. O. Roos jen, van den staf der in fanterie; A. K. Steup, vlieger bij de hichtvaart- afdeeling, en Jhr. H. Lam an Trip, van het 3de re giment veld-artillerie, adjudant van de Hoogere Krijgsschool; alsmede de reserve-kapiteins: G. J. J. Wouters, van de schoolcom- pagr.ie van den motordienst, en T. F. M. Schaepman, van het 3de re giment infanterie; tot ridder ln de Orde van den Neder- landschen Leeuw; Ir. V. J. P. de Blocq van Kuffeler, te "s-Gravenhage, hoofdingenieur bij de Zuiderzeewerken lr. J. M. H. R. Kersemaekers, te 's-Hertogenbosch, hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat in Noord- brabant; Jhr. mr. E. L. Elias, te Driebergen, secretaris, chef van den algemeenen dienst der Nederlandscho Spoorwegen; W. Noorduyn te 's-Gravenhage, plaatsvervangend lid en plaatsvervan gend voorzitter van de Commissie voor de Stuurliedenexamens ter Koopvaar dij; G. J. Hofker te 's-Gravenhage, inspec teur der Posterijen en Telegrafie in al gemeenen dienst; tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: J. E. van der Heyden. te 's-Graven- hage, referendaris bij het Departe ment van Waterstaat; Ir. A. E. Kcmpees, te 's-Gravenhage hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat; ir. dr. L. R. Wentholt, te Nijmegen, hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat; J. F. Schieck, te Utrecht, chef van de hoofdboekhouding bij de Nederlandsche Spoorwegen; ir. M. L. Bleularud van Oordt, te Utrecht, chef van den electrotcclinischen dienst en van de- centrale verwarming bij de Nederlandsche Spoorwegen; ir. H. E. Verschoor van Sleeuwijk, te Hilversum, hoofd-inspecteur. chef van de beweging bij de Nederlandsche Spoor- P. H. Gallé. te Amsterdam, directeur van de fi'.i:a'. inrichting van het Ko ninklijk :crJandsch Meteorologisch Instituut aldaar; P. S. van 't Haaff, te 's-Gravenhage, inspecteur voor de scheepvaart; Z. G. P. Marcel]ate Rotterdam, voor zitter van den raad van beheer van het Nationaal Zeemansfonds; L. P. J. M. Truffino, te 's-Gravenhage inspecteur der Posterijen en Telegrafie in algemeenen dienst; tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau: W. Wolters, te Almelo, oud-teohniseh ambtenaar van den Provincialen Wa terstaat in Overijsel. C. A. P. Ivens, te Nijmegen, secretaris van de Maas-Waal-kanaal Vereeniging; J. G. de Leeuw, te Alphen. gemeente Druten, dijkgraaf van het polderdistrict Maas en Waal; J. Balkema, te Nes (op Ameland), secretaris-ontvanger van de water schappen „de Grieën", „Nes-Buren" en „Nes op Ameland"; KL Selles, te IJsselmuiden, heemraad van het waterschap Mastenbroek; F. Dahmen, te Utrecht, hoofdwerk tuigkundige bij de Nederlandsche Spoorwegen; J. S. Brouwer, te 's-Gravenhage, oud- inspecteur van den Rotterdamschsn Lloyd; J. R. de Brouwers, te Baarn, oud-ge zagvoerder bij de Stoomvaart-Maat schappij Nelerlaiul; N. J. Nievelstein, ie Kerkrade. be- drijfsjnspecteur der Domaniale Mijn Maatschappij; S. Nooitgedacht, te 's-Gravenhage. hoofdcommies der Telegrafie; R. Plasschaert. te 's-Gravenhage. elektrotechnisch hoofdambtenaar der Telegrafie; is bevorderd tot commandeur in de Orde van Oran- Je-Nassau: dr. H. A. Poels, wonende te Heer len, hoofdaalmoezenier voor sociale werken in het bisdom van Roermond; zijn benoemd: tot ridder in de Orde van den Neder- landschen Leeuw: dr. P. A. Meerburg, directeur van het Centraal Laboratorium voor de Volks gezondheid. te Utrecht; dr. D. Snoeck Henkemans, lid van den Verzekeringsraad, te 's-Gr.venhage; R. N. M. Eykel. hoofdinspecteur van de Volksgezondheid, te Nijmegen; dr. J. C Hartogs. te Arnhem, direc teur der Nederlandsche Kunstzijdefa briek: C. R. Th. baron KraiJenhoff. te Utrecht, lid ven het dagelijksch bestuur der Algemeen© Nederlandsche Vereeni ging voor Vreemdelingenverkeer; dr. G. Holst, wonende, te Aalst, ge meente Waalre, directeur der laborato ria voor wc 1 t.schappelijk onderzoek der Naaimlooze Vennootschap Philips' Gloeilampenfabrieken. te Eindhoven; is bevorderd tot ofiicier in de Orde van Oranje- Nassau: M G. Wagenaar Hummclinck, te Vierdingen. directeur van de Ntamloo- ze Vennootschap „Holiandia", Holiand- sohe fabriek van Melkproducten en Voej dir sm'.ddelen. {-erevoorzitter van de Algemcene Technische Vereeniging van E .wortcLsuikerfabrikanten en Raffi ll adeurs; zijr. benoemd: 1 officier in d? Orde van Oranje-Nas- sau: dr. T. BiJleveld. te Leiden, controlee rend geneeskundige der Rijksverzeke ringsbank; A. G. Joostlng Bunk, directeur der Ontvang- en Betaalkas te Amsterdam; J. Goedkoop, directeur der Kromhout- motorenfabriek te Amsterdam; E. A. Lehmann, lid der firma W. Leh- mann, te Amsterdam; mr. D. L. Uyttentooogaart, wonende te Renkum, afgetreden directeur der Graan Elevator Maatschappij te Rot terdam; J. van Dusseldorp, te 's-Gravenhage, voorzitter van de Vereeniging „Neder- landsch Fabrikaat"; H. van der Masch Spakler, te Amster dam, voorzitter van het departement Amsterdam van de Nederlandsche Maat schappij voor Nijverheid en Handel; dr. M. de Hartogh, te Amsterdam, voorzitter der Vereeniging Parkherstel- Ungsoorden dr. L. B. de Monchy, arts te Rotter dam; Th. Niemeijer, arts te Wageningen; tot ridder in de Orde van Oranje - Nassau: dr. P. J. H. van Girmeken, direc teur der Coöperatieve Beetwortelsuiker fabriek „Zeeland", te Bergen op Zoom: A. van den Haspel, te Nieuw-Lekker- land, directeur de Naamlooze Vennoot schap L. Smit en Co's Scheeps- en Werktuigbouw te Kinderdijk; J. C. A. Binnendijk, directeur der Naamlooze Vennootschap Sajet fabrieken P. Clos en Leembruggen te Leiden; N. F. Allan, wonende te Wormerveer. directeur van de Naamlooze Vennoot schap Vereenigde Koninklijke Papierfa brieken der firma Van Gelder en Zo nen, te Amsterdam. J. H. van der Meulen, wonende te Hil versum, hoofd der firma Ambagtsheer en Van der Meulen, te Amsterdam; L. L. Gerzon, mededirecteur der Naamlooze Vennootschap Gebroeders GeTzon's Modemagazijnen, te Amster dam; D. H. W'.cherson, fabrikant en hout handelaar, te Stèenwijk; Ph. J. Stokvis, oudste directeur der Naamlooze Vennootschap W. J. Stok vis' Koninklijke Fabriek van Metaal werken te Arnhem; lr. A. L. W. J. H. Bonemeijer. direc teur van de Aardewerkfabrieken „Dc Sphinx", te Maastricht; H. L. J. Wijsman, te Amsterdam, makelaar en directeur der Naamlooze Vennootschap Verkooplokaal „Frascati" aldaar; J. Hueting, wonende fa Katwijk aar den Rijn, arts te Katwijk; dr. A, J Bossers, te 's-Gravenhage, voorheen arts te 's-Gravendeel; W. J. Bossenbroek, secretaris der Wo- ningbouwvereeniging „Patrimonium" en der Amsterdamsche Federatie van Wo ningbouw treenigingen te Amsterdan; ds. W. II. Gispen, te Scheveningen voorzitter van de Gereformeerde Ver eeniging voor Drankbestrijding; C. de Looze, apotheker te Zierikzee: mejuffrouw C. van Asperen van der Veld,, directrice van „Ons Huis" te Am sterdam; L. Andres, te Enschedé: voorzitter van het bestuur van het Ziekenfonds er. het Begrafenisfonds voon Enschedé en Lonneker; P. J. S. Serrarens, te Bilthoven, ge meente de Bilt, secretaris van het In ternationaal Christelijk Vakverbond: ir. J. C. Lokker, onderdirescteur der Naamlooze Vennootschap Philips' Gloei lampenfabrieken, te Eindhoven; J. M. Meijer, te Amsterdam, eerste penningmeester van den Christel ijken Nation alen Werkmansbond; C. A. Soffers, rector te Oosterhout (N.-B.) geestelijk adviseur van „De Hanze", R.-K. Vereeniging van den Handeldrij venden en Industrieelen Middenstand in het bisdom Breda; tot ridder in de Orde van den Neder - landschen Leeuw: mr. J. Th. Goossens. raadsheer in het Indië, met buitenlandsch verlof; C. van den Bussehe, directeur van Financiën; J. H. Delgorge, gepensionneerd Ne derlandse h-Indisch hoofdambtenaar, laatstelijk hoofdinspecteur, chef van den dienst der Opium regie; G. van Söhsten, hoofdinspecteur van Financiën; Tli. Ligthart, directeur van de Java- sche Bank; L. J. J. Oaron, resident van Bali en Lombok Toenkoe Alang Jahja, regent van het landschap Asahan: J. Hardeman, directeur van Onder wijs en Eeredienst; professor dr. B. J. O. Schrieke hoog leeraar aan de rechts-hoogeschool; ir. D. C. W. Snell, Ncderlandsch-In- disch hoofdambtenaar met buiten landsch verlof.' laatstelijk hoofd-inge- nieur, hoofd der Solo-valleiwerken professor ir. J. N. van der Ley. hoofd van den dienst voor Waterkracht en Electriciteit; H. L. La Lau, luitenant-generaal, com mandant van het leger en hoofd van het Departement van Oorlog; H. A. Cramer, generaal-majoor, chef van den generalen staf; dr. ir. J. H. A. Haarman, gepension neerd Nederlandsch-Indisch hoofd ambtenaar, laatstelijk hoofd bij den Al gemeenen bouwdienst bij de Staatsspoor- en tramwegen, gewezen buitengewoon hoogleeraax aan de Technische Hooge school te Bandoeng; H. Schotbergh, administrateur van Financiën op Curacao, met buiten landsch verlof Chr. C. Gorsira J.-P.-E.zn., lid van den raad van bestuur op Curacao; is bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje - Nassau: A. E. van der Lely, hoofdcommissaris van politie, tijdelijk hoofd van den dienst der algemecne recherche bij het parket van den procureur-generaal bij het hooggerechtshof van Nederlandsch- Indië; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje Nassau: mr. J. F. Kunst, officier van Justitie bij den raad van justitie te Soerabaja; mr. J. J. Smit. griffier van het hoog gerechtshof van Noderlandsch-Indië; F. J. P. Storm van 's-Gravensande. inspecteur van Financiën 1ste klasse: A. E. C. van Saarloos. belastingaccoun tant 1ste klasse, hoofd van het belasting- accountants kantoor te Weltevreden; P. R. W. ven Gesseler Verschulr, re sident van Midden-Priangan C. B. H. von Hombracht; inspecteur der algemeene politie, onderfioofd der afdeeling politie van het Departement van Binnenlandsch Bestuur; Raden Mas Adipatl Ario Sosro Boe- sono, regent van Ngawi; Yap Hong Sing, kapitein met den ti- tulairen rang van majoor der Ghineezen te Jogjakarta; dr. A. A. Hulshoff, directeur der Gou- vernements Centrale Burgerlijke Z leken- inrichting te Weltevreden; HET MILITAIRE UNIFORM VAN DEN ONTSNAPTE. VROUW A. DOET AANGIFTE VAN DIEFSTAL. De aangehouden en later weer in vrij heid gestelde vrouw A., uit de Tak van Poorbvlietstraat in Den Haag, die verteld heeft, dat twee der ontvluchten, die in haar woning hebben vertoefd, daaruit zyn verdwenen met medeneming van het soldatenpak van haar man, heeft, op aandringen van de politie, in ver band daarmee aangifte gedaan van diefstal, meldt de NR Ct. Indien mochrt blijken, dat de vrouw met voorbedachten rade aan de beide mannen onderdak gegeven heeft en van het meenemen door hen van de militaire kleeren heeft afgeweten, zal zij ver volgd worden wegens het doen van een valsche aangifte en misschien dan ock wegens meineed. BELASTING-INSPECTEUR BELEEDIGD. „BEZOLDIGD ROOVER- BANDIET". Voor de rechtbank te Assen zal 21 September terecht staan G. A. M., oud- rüksontvanger wonende te Brussel. In de dagvaarding wordt, volgens het Volk. den heer M. ten laste gelegd, dat deze in October en November 1927 op- ze t tel yk in het openbaar den heer J. Reijntjes, destijds inspecteur der directe belastingen te Emmen, bü geschrift heeft beleedigd, door, met het oogmerk om dezen te beleedigen, in een zeer groot aantal te laten verspreiden een brochure: „Een Veenkoloniale Millloe- nenaffaire", waarin o a. op pag. 70 voor komt: „De inspecteur Reijntjes te Em men, die den Raad van Beroep en den Hoogen Raad heeft wilen ontheffen van de bewüslast, de last of verplichting, om aan te toonen, dat de veenputten voor den eigenaar behooren tot zijn be- drijfs- of handelsvoorraad, heeft zich daarbij gedragen, als een bezoldigd roo- ver-bandiet, als een plichtverzakend, ge wetenloos onbetrouwbaar en oneerlyk ambtenaar". De heer M. zal zyn eigen verdediging EEN EXTRA UITKEERING AAN SPOORWEG PERSONEEL? DE BEDRIJFSRESULTATEN DER SPOORWEGEN ZIJN GUNSTIG Naar het Hbld. verneemt, zal het hoofdbestuur van de Nederlandsche Ver eeniging van Spoor- en Tramwegper soneel aan den Personeelraad voorstel len, bü de Spoorwegdirectie aan te drin gen om. met het oog op de gunstige be- dvyfsresultaten over de eerste zeven maanden van dit jaar. aan ieder van het personeel een uitkeering te doen van een halve maand salaris met een mini mum van 70 berekend voor het maxi mum der ie kl. van schaal I). Deze uitkeering is bedoeld als een maatregel voor één keer, waarvan de kosten drie en een half a vier millioen gulden zullen bedragen, daar in 1927 ruim 81 millioen aan loon werd uitbe taald. Bovendien zal als biyvende maatregel voorgesteld worden, om aan de directie te verzoeken, dat de Spoorwegen geheel voor hun rekening nemen de 300.000, die noodig zyn om het zieken- en onder steuningsfonds geheel los te maken van de gemeentelijke instellingen bij de zie- kenhuisverpleging van de gezinsleden der deelger.ooten. HIJ „MELDDE" ZICH BIJ DE POLITIE. DE HOND UIT „DE REIZENDE MAN". By een politiebureau te Rotterdam kwam een dezer dagen op een avond een knecht uit het logement „De reizende man" in opdracht van zyn baas. daar dier.s hond. een manneiyk prachtbeest, gestolen was. Het verlies was des te zwaarder, om dat Donar niet alleen een kapitaal ver tegenwoordigde, doch bovendien slechts zeer noode gemist kon worden, door een andere hond. die in „de Reizende man" thuisbehoorde. Dat was Nellie, des Don ars vrouw. Ze hoorden by mekaar, door ras en karak ter, sliepen in hetzelfde hok, aten uit dezelfde bak, hadden samen het geluk gekend van slap-pootige jongen. Het verhaal van den diefstal van Do- nar was treffend. Een zoontje van den logementhouder had 's morgen tegen het bevel zijns va ders een kykje in de vrooiyke binnen stad genomen, in gezelschap van het dier, dat ook graag eens een luchtje wil de happen. By het Steiger had Donar vrooiyk in een stuk hout gebeten, 't jochie gooide een tak in het water: de duik van het sportieve beest in het schoone Steiger water was prachtig. Toen kwam een zwart-baardige schurk te voorschijn, riep den hond. gaf het jochie een duw, volde: „dat beest is van myn" en ver dween met den trouwen viervoeter, die kwispelstaartend meeging, want uit zyn broekzak had de dief een eind worst ge haald. Omdat Nellie sprekend op Donar moest lijken, werd zy ten politiebureele ge bracht, haar signalement werd geno teerd. De knecht verdween toen weer, Nellie die uiteriyk nog niet treurde over de scheiding, zorgvuldig aan den halsband meenemend. Een half uur later zat een hond, die sprekend op Donar en op Nellie leek. op het bewuste politiebureau. Men herkende door het signalement de vrouwtjeshond, die zoo juist was weg geleid, en wilde haar al wegjagen, toen de ontdekking kwam. dat het dier. dat kwispelstaartend op de gangmat zat. bil het sterke geslacht thuis hoorde. Donar was slechts verdwaald en had 's avonds in de burnt ran het politiebu reau zyn Nellie geroken. Nu zat hy op de mat, waar ook zy gezeten had. Hij had zich, onbewust, zelf by de po litie gemeld.... (Msb.) IN WEINIGE WOORDEN. De Koningin gaat Maandag naar de Nenyto. Prins Hendrik is beschermheer van het oomité dat een monument voor Dorus Rykers zal oprichten. Gisteren is de torpedojager „Korte- naer" onder bevel van luitenant ter zee lste kl. J. Lagaay, in dienst gesteld. Te Utrecht is Zaterdag een arbeider op een fabriek gestruikeld, onder een wagen gevallen en overreden, d<e man overleed spoedig. In de duinen benoorden den Haag zijn twee zilveren schalen, waarschijn lijk afkomstig van diefstal, onder 't zand begraven, gevonden. Waarschijnlijk door zelfontbranding van poetslappen is Zaterdagnacht een houten loods van de Hollandsche Dra ad en Kabelfabriek te Amsterdam afge brand. Te Eindhoven zyn Zondag drie be woonde. onbewoonbaar-verklaarde huis jes afgebrand. Te Arnhem liet een chauffeur het stuur van zyn auto los; de wagen bot ste tegen een boom. vloog in brand en werd totaal vernield. SCHEEPSBERICHTEN Agamemnon 1 Sept. ran Guatemala n. Cuba. Almelo p. 2 Sept. 21 u. 25 m. Lizard Chili n. Duinkerken en Amsterdam. Alcor 1 Sept. v. Santos, Rotterdam n. Santa Fé. Alchiba p. 1 Sept. Fernando Noronh» Rotteradm n. Buenos Ayres. Albireo 2 Sept. van Cape Coast naar Freetown. Amsterdam 2 Sept te Amsterdam van Antwerpen. Almkerx 2 Sept. te Rotterdam van Hamburg. Algorab 2 Sept. te Rotterdam van Hamburg. Ar.dyk 3 Sept. te Rotterdam van Ant werpen. Alfcaid 2 Sept. van Suez, Rotterdam n. Kurrachee. Amstelland 1 Sept. te Buenos Ayres, v. Amsterdam. Breedyk 2 Sept. van Batavia naar New York. Binnendyk 2 Sept. van Rotterdam n. New York. Boskoop 3 Sept. te Hamburg van Rotterdam. Bali p. 2 Sept. Gibraltar, Amsterdam n. Java. Ber.nekom 1 Sept. van Panamakanaal n. Buenaventura. Brielle 3 Sept. te Rotterdam van Calcutta. Ceres 30 Aug. ran Port Harcoun n. Okassa. Djambl p. 2 Sept. Dover( Rotterdam n. Batavia. Dreohterland 1 Sept. te Bahia, Buenos Ayres n. Amsterdam. Djember 2 Sept. te Rotterdam van Hamburg. Djambl p. 2 Sept Vlissingen, Rotter dam l.v. Antwerpen Dinteldyk 1 Sept. 18 u. 53 m. 151 mij N.-West v. Land's End, Pacifickust naar Rotterdam. Eemland 1 Sept. van Rio Janeiro, Am sterdam il Buenos Ayres. Eemstrcom p. 2 Sept. Ltts Palmas. W.-Afrika n. Amsterdam. Fauna 1 Sept te Bordeaux, Amster dam n. W.-Afrika. Flandxia 2 Sept. van Amsterdam n. Buenos Ayres. Giekerk 1 Sept. te Daressalaam van Amsterdam. Ganymedes p. 2 Sept. 10 u. 45 m. Azoren, Amsterdam n. W.-Indië. Giekerk 1 Sept. te Dar es Salaam, Belra n. Rotterdam. Garoet 31 Aug. te Singapore van Belawan Deli. Grcotendyk p. 1 Sept. Ouessant, Ant werpen n. d. Pacifidkust. Haarlem 1 Sept. ran Cristobal n&ar Curagao. Heemskerk 2 Aug te Rotterdam van Durban. Insulinde 1 Sept. 19 u. van Colombo Rotterdam n. Batavia. IJselkerk 1 Sept. van Calcutta n. Rotterdam. IJstroom 3 Sept. te Hamburg van Rotterdam. Jacatra 1 Sept. van Rangoon naar Java. Kennemerland 3 Sept. 3 il 30 m. te Amsterdam van Hamburg. Kieldrecht 1 Sept. te Madras van Rot terdam. Kota Intgen p. 2 Sept. Ouessant, Rot terdam n. Batavia. Koudekerk 3 Sept. te Hamburg van Rotterdam. Nias 31 Aug. van Beira naar Dela- goabaai. Nieuw Amsterdam 1 Sept. van New Yo rk n. Rotterdam. Moerdyk 1 Sept. te Londen, Paci fickust n. Rotterdam. Madioen p. 3 Sept. Perim, Rotterdam n. Batavia. Meliskerk 31 Aug. te Mombassa van Amsterdam. Melampus 2 Sept. te Amsterdam van Java. Ma pi a 2 Sept. v. Suez, Amsterdam n. Java. Med/an 1 Sept. van Penang, Batavia n. Rotterdam. Orania 31 Aug. 23 u. .te Bahia. Am sterdam n. Buenos Ayres. Ouderkerk 3 Sept. v. Foochow, Japan n Rotterdam. Phrontis 1 Sept. te Hamburg van Ned. Indië. Polydorus 1 Sept ran Singapore n. Batavia Poeldijk 3 Sept. te Rotterdam van Buenos Ayres, Rijpe .-kerk 31 Aug. ran Port Said, r.. Genua, Beira n. Rotterdam. Randfontein p. 31 Aug. Gibraltar, Amsterdam n. Zu.-Afrika. Ryndam 31 Aug. 15 u. 52 m. 180 myl Z.-Wtst van Valentia, Rotterdam naar Halifax en New York. Simon Eoldvax 2 Sep:, te Hamburg v Bremen. Slamat p. 2 Sept, 18 u. Suez, Batavia n. Rotterdam. Sibajak p. 1 Sept. 24 u. Kaap dei Armi Rotterdam n. Bataria. Salawati 31 Aug. van Singapore. Ba tavia n. Amsterdam. Samarinda 1. Sept. 18 u. van Genua. Rotterdam n. Australië. Springfontein 2 Sept. te Rotterdam v Durban. Sitoebondo p. 3 Aug. 4 u. Ouessant. Batavia n. Rotterdam. Scemba 3 Aug. te Amsterdam ran Java. Tambora 2 Aug. van Belawan naar Batavia. Telamon 1 Sept. van P. au Prince n. Cap Baitiën. Tabanan 3 Sept. 19 u. v. Batavia te Rotterdam verw. Ternate p. 2 Sept 18 u. Suez, Batavia n, Rotterdam. Ulysses p. 1 Sept. 20 u. 45 m. S. Miguel (Azoren) Amsterdam, n. West- Indië. Vcendam 2 Sept. 13 u. 42 mn. 330 myl West van Scilly New York naar Plymouth en Rotterdam. Veendijk 3 Aug. te Hamburg van Rot terdam. Zeelandia 2 Sept. van Las Palmas. Buenos Ayres n. Amsterdam. Jan Pietersz. Coen p. 1 Sept. Perim Amsterdam n. Batavia. Schiekerk p. 3 Sept. Perim, Rotter dam n. Calcutta. Schouwen p. 3 Sept. Gibraltar, Rot terdam n. Java. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regel. |EEM HEERLIJKE CHOCOLADEPASTEI I OP BROOD OF BESCHUIT Prijs per nAccnf.1.- a I RADIO-PROGRAMMA WOENSDAG 5 SEPTEMBER HILVERSUM, 1071 M. 10.0012.00 Jaarbeursconcert door het Klingtrio. 12.302.00 Lunchmuziek door het Trio Verhey. 2.004.00 Jaarbeursconcert door het Klingtrio. 4.005.00 Maak het zelf. Rubriek van Mevr. SchaakeVerkozen. 6.007.45 Concert door het Omroep orkest. E. Waisvisz, cello. 8.15 Aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Uitzending van het Strawinsky-concert door het Residentie orkest o.l.v. Igor Stravinsky. 10.15 Persber. HUIZEN 340.9 M. (Na C nur 1870 M.) (Uitsluitend N.C.R.V.-uitzendingen) 12.301.45 Concert. Mevr. R. A v. d. Horst-Bleekrode, piano. H. v. d. Horst Jr., cello. H Hermann, viool. 5.006.00 Kinderuurtje o.l.v. Mej. B. v. d. Veer. 7.308.00 DÊclamatie door mej. J. C. M. Doyen. Een Vlaamsch programma. 8.00 Concert. Spr.: A. Bos: Coöperatie en middenstand. J. Kaajan: De Midden- standsraad. Mej. B. Stotyn, alt. H. L. Golterman. c: ganisn. DAVENTRY, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert (sopraan, tenor). 12.50 Dansmuziek. I.20—2.20 Orkestconcert. 4.20 Licht klassiek concert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.40 Tuinpraatje. 6:50 Nieuwsber 7.05 Dansmuziek. 7.20 Lezing. 7.35 Sonaten voor 2 violen. 7.45 Lezing: The romance of the pot teries. 8.05 Licht orkestconcert. M. Macklia- tenor. Orkest. 9.10 Rede van Sir William Braag Pre sident v. d. British Association. 10.10 Nieuwsber. 10.35 Vaudeville. Dans-orkest en va» riëtéartisten. II.2012.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 M. 12.502.10 Klassieke kwartetten. 4.055.0' Orkestconcert. 8.5011.20 „Les compères du Rol Louis", hist, scènes. Daarna kamermu ziek en zang. LANGENBERG, 409 M. 12.301,10 Mechanische muziek. 1.252.50 Orkestconcert. 6.05—6.50 Orkestconcert. 8.20 Orkestconcert. 9.20 Nieuwe liedjes by de lult ran Dr. Peter Bach. Daarna tot 12.20 Dans muziek. KëNIGSWUSTERHAUSFN, 1250 M. (ZEES*N). 12.50—5.20 Lezingen. 5.206.20 Concert. 6.208.05 Lezingen. 8.20 Operaconcert. Orkest en L. Haf- gren—Dinkeler, sopraan. T. Conrad, alt. R. Hutt, tenor. C. Bronsgeest, barrilon. Koor. 10.5012.50 Dansmuziek. HAMBURG 895 M. 4.35 Bloemenliederen, duetten. 5.20 Volksfeestmuziek, voor orkest. 6.20 Dansmuziek. 8.50 Concert. Orkest en O. Borwitzky, viool. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. BRUSSEL. SM M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Orkestconcert. 8.20 Orkestconcert in Verviers. Mme. Menin—Bragard, zangeres. I. d. pauze gramofoonmuziek. 10.50 Sluiten. NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE VOOR DE KINDEREN. Papa Snuf ben Geur is niet in een opgewekte stemming, wanneer hij bij moeder de vrouw aan» komt. Als ik den Sultan niet genees ben ik mijn betrekking voor goed kwijt, jammert bij. En hoe moet ik nu voor dokter spelen? Dat kan ik toch nietl Wij moesten den Ouwe er maar weer uit redden, zegt Knagelijntje tegen Snuffelgraag. Het is zonde, zoo copootig die ouwe muizen altijd zijnZe weten nergens raad opWe moeten maar eens naar Ali ben Gesjochtc gaan, meent Snuffelgraag. Die heelt overal ver stand van...

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 12